Maandag 10 December 1906. BUITENLAND. BINNENLAND. FEUILLETON. Op „Berkenrode," S°. ÏOO. 5"r JfnarsaHg. FOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfeertf l.Sff. Jdsm franco par post- 1.75. Afronderljjke nummers- 0.05. Deze Courant rerschyat Dageljks, mat niicondaring van Zon- an Peaatdagen. Adrartentiên, madadeeliagen enz., gelieve men ribt 10 oar 'a morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgever»: VALKHOFF C». Utrechtechestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIiK f». 75. Van 18 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement. Bene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen in herinnering, dat in art. 43 der Ver ordening betreffende de straatpolitie, o. a. is I bepaald ,,Het is verboden, de straat te schrobben of „te vegen binnen, de eerste 6 weken nadat de straat is vernieuwd1 of verlegd of wanneer zulks ,,door Burgemeester en Wethouders is verbo den'', terwijl in art. 86 de overtreding van art. 43 strafbaar wordt gesteld met eene geldboete van ten hoogste tien gulden. Zij waarschuwen de ingezetenen, zich niet aan bovengenoemde overtreding schuldig te maken. Amersfoort, 8 December 1906. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STEKTE RT KROESE. WUIJ TIERS. Politiek Overzicht. Oe bemoeiing met Marokko. Er is in die afgeloopen week een belangrijke stap gedaan om de akte van Algeciras van et-n papieren program om te zetten in een leiddraad voor de daadwerkelijke bemoeiing i met de zaken van Marokko. De Fransche Kamer en de Duitsche rijksdag hebben door hun votum het door de vergadering van ge- j machtigden dier betrokken regeeringen tot stand gebrachte werk bekrachtigd. De be- raadslagingen in de beide vergaderingen stemmen hierin overeen, dat zij gevoerd werden met eene kalmte, die weldadig af steekt bij de spanning, die vroeger heeft ge- keerscht Dat is natuurlijk verblijdend. De behandeling van de zaak in den rijks dag schonk den staatssecretaris Von Tsckirschky gelegenheid het vertrouwen van de Duitsche regéering uit te drukken, dat bij de interventie, die Frankrijk en Spanje zich thans gezamenlijk hebben voorgenomen, de te Algeciras gesloten overeenkomst het richt snoer van hun handelen zal zijn. Hij zeide: Nadat de Fransche en Spaansclie regeerin- gen hun vasten wil hebben uitgedrukt om J streng loyaal in den geest van de akte van Algeciras te handelen, 'bestond er voor de Duitsche regeering geen aanleiding, tegen het optreden van de beide staten bedenkin- i gen te opperen." Ook de Fransche Kamer heeft in het I votum, waarmee zij het gevoerde debat be- sloot, zich er van onthouden eenige waar- j sobuwing tot dè regeering te richten. Wel werd in den loop van het debat meermalen de vermaning vernomen, dat de regeering zich niet met avonturen moest inlaten. Maar toen Jaurès eene motie voorstelde, om de Kamer te doen verklaren, dat zij besloten was de akte van Algeciras naar haren geest en hare letter uit te voeren en elke avontu- rierspolitiek af te wijzen, lieten de partijen der meerderheid eene motie indienen, waarin het vertrouwen werd uitgedrukt, dat de re- geering de uitvoering van de akte van Alge ciras en van de daaruit voortvloeiende rech ten zou verzekeren en borg zou staan voor de veiligheid van de Fransche staatsburgers. Do regeering verklaarde, dat zij alleen de i laatste motie kon aanvaarden. Dat sprak eigenlijk van zelfzij kon zich niet door een buiten de meerderheid staanden afgevaar digde laten voorschrijven wat zij had te doen, en moest er ook voor waken, dat niet door eene uitdrukkelijke afwijzing van eene avon turierspol itiek de verdenking kon opkomen, dat er lust tot avonturen had bestaan of mis schien nog bestond. Wat de Fransche Kamer niet hoeft willen uitspreken, dat heeft de Spaansche regeering in de cortes uitdrukkelijk verklaardde mi nister van buitenlandsche zaken Perez Ca bal lero heeft daar met zoovele woorden ge zegd, dat Frankrijk en Spanje niet naar Ma rokko gaan om er avonturen te zoeken, maar om de verbintenissen te vervullen, die te Algeciras zijn aangegaan om leven en eigen dommen van de vreemdelingen in Marokko tö verzekeren. Bij nadere overweging schijnt obk Jaurès •zijn aanvankelijk wantrouwengoeddeels te hebben laten varen. Hij zegt in zijn orgaan, de HuraanitéMinister Pichon heeft vreedzame en voorzichtige verklaringen afge legd, die voor een deel weer goed maken wat betreurenswaardig en verontrustend was in do overhaaste uitzending van het eskader. Do koortsachtig© onvoorzichtigheid van de eerste stappen liet ons niet toe ons vertrouwen in de regeering uit te drukken. Nu echter wil len wij haar naar hare daden beoordeelen. Zij heeft zich voor Frankrijk en Europa uit drukkelijk verbonden, in Marokko slechts te handelen in overeenstemming met het ge- heele corps diplomatique, d. i. met alle be trokken staten. Dit internationale optreden hebben wij steeds verlangd als de eenige me thode, die toelaat het leven van alle Euro peanen in Marokko te beschermen, zonder afschuwelijke botsingen tusschen regeeringen en volken te verwekken. Wanneer de regee ring zich volhardend en eerlijk aan deze uit drukkelijke verbintenis houdt, dan kan het vreeselijke Marokkaansche drama afgewend worden. Het parlement en het land hebben den plicht om onophoudelijk toezicht daarop uit te oefenen." Er is du3 aan de regeeringen van Frank rijk en Spanje carte blanche verleend cm, met inachtneming van de bepalingen van de akte van Algeciras, alvast voorloopig© maat regelen te nemen, in afwachting dat de po litiemacht zal kunnen in werking treden, waardoor zij de hun verleende opdracht tot haudhaving van de orde in de acht voor den internationalen handel opengesteld Marok kaansche havens zullen kunnen volbrengen. Overigens bestaat er voor 't oogen'blik een edele wedijver om te waken voor orde en rust in Marokko. De sultan wil zelf voor de orde in Tanger zorgen en heeft zijn minister van oorlog gelast, zich met 1500 man daar heen te begeven. Ook Raisuli maakt voor zich aanspraak op de eer, op zijne manier voor de rust in den omtrek van Tanger zorg te dragen. Aan bewaarders der orde zal dus geen gebrek zijn. Alleen moet men hop>en, dat het met de vele rustbewaarders in Ma rokko niet zal gaan als met de koks, van wie gezegd wordt: Vele koks bederven de brei. Duitschland. In een interview, dat in de Braunschwei- ger Neueste Nachrichten is opgenomen, handhaaft de hertog van Cumberland de on betwistbare rechten van zijn jongsten zoon op den Rrunswijkschen troon onder de eenige voorwaarde, dat deze afstand doet van zijn aanspraken op den kroon van Hannover. Hij is vin meening, dat op Brunswijk de plicht rust om de zaak voor den bondsraad te bren gen en hij weigert te gelooven, dat deze ook zal verlangen, dat de oudste zoon zijne aan spraken prijs geeft. Het schijnt dus, dat er geen verklaringen van afstand te verwach ten zijn van den hertog en zijn oudsten zoon in den termijn, die daarvoor is gesteld. De hertog verklaart ook, dat hij geen enkele stap bij den bondsraad of bij de Duitsche vor sten heeft gedaan en dat sedert den 23en October do toestand volstrekt niet veran derd is. Frankrijk. Parijs8 Dcc. Gassin stelde voor, ten behoeve van het. vervroegd naar huis zen den van de lichting 1903, den betrekkelijken begrootingspost met een miilioen te vermin deren. Het door de regeering voorgestelde cijfer werd verworpen met 263 tegen 261 stemmen. Parijs, 0 Dec. De regeering heeft eene circulaire uitgevaardigd, waarbij de procu reurs-generaal worden aangeschreven eene vervolging in te stellen overal waar overtre ding van de wet van 1881 kan zijn voorge komen, wat betreft de vervulling van het voorschrift der voorafgaande kennisgeving voor de vervulling van godsd:enstige plech tigheden. Een aantal leden van de Kamer hebben besloten tot de vorming van eene anti-al- koholistische groep. Deze groep telt reeds honderd leden. Op het voorbeeld van kardinaal Lecot, aartsbisschop van Bordeaux, heeft ook de aartsbisschop van Toulouse, mgr. C>rmain, de priesters van zijn diocees uitgenoodigd de verklaring te doen, voorgeschreven door de wet van 1881, ten behoeve der ongestoorde voortzetting van de godsdienstoefeningen. Hij zegt in zijne instructiën over de na 13 December, datum der inwerkingtreding van de scheid ingswet, te volgen gedragslijn „Terwijl de eeredienstvereenigingen verbo den zijn, kan niettemin de openbare ©ere dienst uitgeoefend worden, door vervulling van sommige formaliteiten, voorgeschreven door de wot van 30 Juni 1881 betreffende de vrijheid van verecniging. Eene verkla ring op on gezegeld p>apier aan den prefect onderprefect of maire is voldoende." Daarentegen bericht de Crodx, dat do Paus verboden heeft zelfs eene enkele verklaring te doen van onderwerping voor de gods dienstoefen ngen aan de wet van 1881. In alle bisdommen is bericht ontvangen van deze beslissing, die, naar de Crodx meldt, „inzonderheid bescihouwd moet worden als eene daad van waardigheid, gevorderd door het laatste gedeelte van de onlangs door mi nister Briand uitgevaardigde circulaire. Zwitserland. Deu 13. December koant de vereenigde bondsvergadering bijeen om den bondspresi dent, de vice-preeidenten en de bondsrech- ters te k'ezen. Engeland. Het door het hoogerhuis gewijzigde ont werp der onderwijswet koant heden in het lagerhuis aan de orde. De regeering heeft aangekondigd, dat vier dagen 'bestemd zijn voor de behandeling van de door de lords in het wetsontwerp, gebrachte wijzigingen. Dit bet eekent in tusschen niot, dat liet voornemen bestaat toegevend te zijn tegenover liet hoo gerhuis. Do ministerraad heeft besloten slechts de aanneming van die amendemen ten aan te bevelen, waarmee in het hooger huis lord Crewe zich namens de regeering heeft vereenigd. ItaliS. Rome, 8 Dec. Het spoorwegdebat in de Kamer is geëindigd, zonder dat eene motie weid ingediend. Servië. Belgrado, 8 Dec. De minister heeft ;n do skoepsohtina zijn spoorwegprogramma ont wikkeld. Ondanks het daartegen gevoerde verzet, verwierp de Kamer de verzending van het ontwerp naar eene commissie en ging over tot de orde van den dag. Rusland. De kiezerslijsten van de steden van het Petersburgsche kiesdistrict ziin thans bekend gemaakt. Zij omvatten 11,074 kiezers, d. i. 1102 minder dan in het vorige jaar. Deze vermindering van het aantal kiezers is terug te brengen tot do nadere toelichtingen, die de Senaat gegeven heeft over do kieswet. Te Odessa werd een der aanstichters van de onlusten van October van het vorige jaar tot gevangenisstraf veroordeeld. Daarop liep de „zwarte bende" te hoop eischte de be vrijding van den veroordeelde en wilde dt» ambtenaren van het O. M. aanvallen. Door de troepen, die ontboden werden, werd de bende uiteen gedreven. Marokko. Tanger, 8 Dec. De Fransche admiraal Touchaitl is liier met drie oorlogsschepen aangekomen. Cadix, 8 Dec. De Carlos Quinto en de Princesa de Asturio zijn op de reede van Tanger voor anke.- gaan. Admiraal Mata, de bevelhebber van het Spaansche eskader, heeft, omtrent hetgeen met admiraal Touchard is overeengekomen over hun gezamenlijk optreden, aan een cor respondent van de Matin medegedeeld, dat de ontscheping zal plaats hebben, wanneer de autoriteiten te Tanger de hulp der inter nationale strijdmacht zullen inroepen. De geregelde troep>en van den Sultan zul len liet Europeesche contingent, dat onder Marokkaansche vlag zal oprukken, volgen De Spanjaarden en Franschen zullen ieder voor zich landen en als zij uitrukken steeds vergezeld zijn door een of twee escadrons as- karis, ten einde te vermijden, dat er gezegd zal worden, dat ze optreden op initiatief hunner regeeringen. Wanneer de oproerlingen tot den aanval zullen overgaan, dan zal dit niet worden be schouwd als oen casus belli, want zij erken nen immers niet. het. gezag van den Sultan van Marokko. De troepen-colonne, die de sultan zendt naar den omtrek van Tanger, heeft, volgens een bericht van den Temps, den 4en Decem ber Fez verlaten. Aanvoerder van de colonne is de minister van oorlog El Gabbas; de kaïd Mac Lean, instructeur van het Marokkaan sche leger, vergezelt de colonne. Venezuela. New-York, 9 Dec. Een telegram uit Mar tinique meldt, dat - olgens vertrouwbare be richten president Castro in, naar men ge looft, doodelijk ziexen toestand naar Macu- 11 vervoerd is, waai hij schijnbaar bewuste loos en als een lijk aankwam. Generaal Po redes bereidt eene revolutie voor. Hij verklaart, dat hij weldra in hel veld zal gaan, en beweert, dat hij 15,000 geweren tot zijne beschikking heeft. Allerlei. vOp het voorbeeld van Zwitserland zal ook in Frankrijk de strijd tegen den absinth worden aan0J-rnden. Namens een nieuwgevoimde groep ter bestrijding van dien volkskanker heeft de afgevaardigde Cliéron een wetsvoorstel ingediend, strek kend tot verbod van het fabrioeeren van absinth, op straffe van drie maanden tot 5 jaar gevangenisstraf en van 500 tot 10.000 fres. boete. vIn den nacht van Donderdag op Vrijdag is er brand uitgebroken in een hos pitium van de Cornell-universiteit te Itiha- ka in den staat. New-York. Het vuur ver raste 27 studenten in hun slaap; 7 zijn er omgekomen en verscheiden zwaar gewond. vDonderdagavond is er in California aardbeving gevoeld. De bevolking, nauwe lijks van den schrik van de groote aard beving bekomen, was zeer beangst. De eer ste schok hield een halve minuut aan. Kameroverzicht. Tweede Kamer. Zaterdag word de behandeling van Hoofd stuk- IV (Jstitie) voorgezet en wel over art. 22 (Raden van Beroep), met hot daarop voorgesteld amendement van deu heer Re- go u t om het art. te verminderen met f 1000, uitgetrokken voor een waarnemend griffier bij den Raad van Beroep te Zut- phen. De Min. van Justitie (de heer van Raalte) antwoordde dat hier geen nieuwe toestand geschapen wordt, maar een reeds bestaande wordt gehandhaafd. Overeenkom stig den aandrang tot bezuiniging is bij do vacature te Zutphcn geen nieuwe Griffier aangesteld. Bij de Rekenkamer, noch bij een bekwaam hoogleeraar bleek bezwaar togen den maatregel te bestaan uit een wettelijk oogpunt. Na eenige discussie werd het amende ment verworpen onet 49 tegen 8 stom men. Bij de Vide af deeling (kosten rijkspolitie enz.) vestigde de heer Re go ut er do aan dacht op, dat marechaussees verplicht wor den deel te nemen aan oorlogsmanoeuvres, waardoor zij onttrekken worden aan den politiedienst, waarvoor zij bcsteimd zijn. De heer De Stuers klaagde er over dat de gemeentebesturen van Hontenisse, Gin- neken, Willemstad, Bergeyk, Weert, Eijs- don, Ndeuwenhaven en Assen gedwongen zijn voor goede marechausseekazernes te zorgeu, onder bedreiging dat anders met Januari 1907 de brigades daar zouden worden wegge nomen. De heer Van de Velde klaagde over liet houden van klopjachten op konijnen op Zondag en over hot stroopen van landweer mannen met rijksgeweien, en verzoekt daar tegen maatregelen te nemen. De Minister zal liet deelnomen aan manoeuvres door maréchaussees onderzoe ken, maar vestigde er de aandacht op, dat een maréchaussee zoowel militair als politie man is. In oorlogstijd oefenen zij politie dienst uit bij het leger en bij manoeuvres 72 Rohajt DOO* JAN STORK. „Het heeft wel eenige moeite gekost," zoo begon tante te vertellen, „om haar aan het spreken te krijgen. Eerst toen ik er haar op wees, dat zij zóó, alles verzwijgend, zich ze Ivo ziek maakte, had zij uitgeroepen,,'t. Is waar, zóó, zooals liet nu is, kan ik het toch niet uithouden. Dat gaat mijn krachten te boven Ik zou krankzinnig worden. Er moet, hoe dan ook, een eind aan komen Zij heeft mij toen geen blootè vermoedens, maar be wijzen genoemd, dat je haar niet boven alle andere meisjes lief hebt. Zij wilde en kon het niet gelooven en toch heeft zij bewijzen, die zij zelve je wil mededeelen. Morgen zal zij met je spreken en als je ze niet voldoende kunt weerleggen, zal zij haar engagement verbreken, al zou zijl or onder moeten bezwij ken." „Maar tante," riep ik uit, „dat. is toch al te dwaasIk zou Minnie niet boven alle anderen liefhebben Ik Maar u gelooft dien onzin toch iret? O, ziet. u, daar hebt u het al. Natuurlijk! Zij is rijk en een arme jon gen kan een rijk meisje niet. liefhebben om haar zelve, maar alleen om haar geld. Heb il'. het. niet vooraf gezegd? Aan u. aan Karei on aan mijnheer Dubois? Of heb ik het mis schiet te veel gezegd, zoodat juist, daarom niemand mij meer gelooft. O, diat vervloekte geld Maar spreekt u dan tochGelooft ook u, dat ik alleen haar geld liefheb en niet haar edel, goed hart, 'haar Hef gezichtje, haar mooi figuurtje, haar verstand, haar geest-, haar ideën, haarhaar zei ven, zooals zij is? „Neen Paul, ik geloof niet, dat jo Minnie om haar geld liefhebt." „Maar?" vroeg ik. „Paul," zei ze ernstig en stak mij hare hand toe, „ik geloof in je trouw en je lief de voor Minnie, niettegenstaande de bewij zen van het tegendeel, die zij opnoemde. „Maar tante, ik zweer u, al ben ik geen heilige, al liob ik soms verkeerd gedaan, ik zweer u, dat ik aan geen ander meisje ge dacht heb, sinds ik Minnie heb leeren ken nen ,,'t Is goed Paul, ik geloof je en mijn vast vertrouwen heeft ook Minnie eenige hoop ge geven, „tegen alle hoop in," zooals ze zeide. Morger. komt zij hier. Het is wel de beurt niet om op Berkenrode te eten, maar de oudelui en Louise gaan morgen naar den Haag en Karei is naar Amsterdam. Je zoudt haar tegen elf uur komen halen. Ik hoop vurig, dat je haar zult overtuigen, zooals ik overtuigd ben. Maar nu gaan wij slapen. Wol te .ruston," en met tranen in de oogen kuste zij mij goeden nadht. Een goeden nacht had ik niet en rusten deed ik weinig. Ofschoon ik naar lchaam en ziel moede, doodmoe was, slapen kon. ik niet Ik 'bleef denken en altijd1 weer den kon. Iloe was het mogelij k 1 Hoe Wat Wie Plotseling zag ik in den geest Visser's ge- meene. valsche gezicht, toen hij mij toevoeg- do: Als jo ooit iets verschrikkelijks over- i komt, denk dan aan mij, aan Tako Visser. I Maar hom zou Minnie liet. allerminst, ge looven Doch zij geloofde ook niet, maar zij had bewijzen. Zou hij het onmogelijke moge lijk gemaakt hebben en bewijzen van mijne niet bestaande ontrouw geleverd hebben? Zoo tobbende en woelende, tevergeefs trach tende rust te vinden, zag ik eindelijk geluk kig de dag aanbreken. Een dag, die nogmaals over mijn geluk zou beslissen. Ik stond op, nam een bad, om mijne lam gegeeselde zenuwen te verkwikken en te ver sterken en ging naar buiten. De frissche morgenlucht, deed mij goed. Met het rijzen <ler zon, verhieven zich mijn zelfvertrouwen en .mijne hoop op geluk. De kalmte van don Zondagochtend' stilde mijne angstige ge jaagdheid, en bij het jubenlend vogelenlied weert rilde in mijn hart een zang van liefde £in trouw en teederlioid. Het kooi niet zijn, dat de dag, die zoo hemelsschoon een aan vang nam, zou eindigen met de terdoodver- oordeeling van mijn grenzenloos geluk. Ik wandelde uren achtereen langs de mij Hef geworden paden en lanen van Berkenrode, en de bloemperken en heestergroepen sche nen mij moed in te spreken. Zij wa ren immers mede oorzaak, en zoo vaak ge tuigen geweest van mijn overstelpend ge luk. En zou nu op deze, mij zoo dierbare plek gronds het rampzaligste onheil mij kunnen treffen? Immens neen? Straks zou mijn engel komen, om in dit Eden ons ver bond op onverbreehbare grondslagen te be vestigen. En vol moed, bijna opgeruimd en onbezorgd, verscheon ik aan de ontbijttafel. Daar Minnie mij vóór elf uur toch niet verwachtte, besloot ik den burgemeester op to zoeken. „Heb je het nieuws al gehoord, Munk?" waren de eerste woordenwaarmode do heer Wladeck mij verwelkomde. „Visser is weg. „Weg?" vroeg ik verbaasd. „Ja, van nacht of vanmorgen vroeg i6 hij plotseling vertrokken „En heeft hij de gemeentekas medegeno men?" „Neen, geen cent. Dat is alles in orde." „Dat zal den inspecteur Rappard spij ten," zei ik lachend. „Hoe zoo?" „Wel, hij had steeds hoop, hem daarvoor achter de tralies te kunnen zetten." „Dan is deze keer die hoop verijdeld. En misschien wel voor altijd, want wij zullen hem wel nooit terugzien. Doch laat ik jo al les geregeld vertellen. Gisterenavond kwam Visser tegen negen uur op de sociëteit. Hij was erg opgewonden, naar ik denk van to veel drinken. Hij zocht opzettelijk ruzie niet mijnheer Dubois, dien hij een ouden gek noemde, die zijn dochter aan een metswaar dige had gegeven. Toen ik hem, als voorzit ter van de sociëteit, vermaande om zich fat soenlijk te gedragen, viel hij heftig tegen 171 ij uit. Maar liet ergste moest jij liet. ont gelden. Hij beweerde, dat je van alle mooie meisjes hield. Ik ontving van morgen vroeg al twee brieven van hein. Eén geadresseerd aan den voorziter der sociëteit, waarin hij bedankte voor het lidmaatschap, wegens vertrek naar elders. Wij hadden gisteren avond dadelijk besloten een vergadering ie beleggen, om hein als "lid te schrappen. De andere brief was aan don burgemeester en bevatte don sleutel van de brandkast en zijn verzoek om eervol ontslag. Ik heb daarop onmiddellijk met de wethouders do brand kast geopend en de boeken en het geld nage keken. Zooals ik zeidie, alles was in orde. Daarna heb ik aan Rappard getelegrafeerd, zooals ik hem beloofd had' te doen, wanneer Visser plotseling verdwenen zou zijn." „Maar wat zou de eigenlijke reden van ziju vlucht zijn?" „Zijn schulden. Zijn crediteuren maakten het hom hier te benauwd em daarom besloot hij zijn biezen te pakken." „Na eerst zooveel mogelijk kwaad gestookt en iedereen benadeeld te hebben. Wat oen laag karakter! Bah!" XI. Ik was blij den inval gehad te hebben, eerst don burgemeester te spreken, alvorens Minnie te ontmoeten. Indien, zooals ik vermoedde, de bewijzen, dio zij voor mijne ontrouw meende te heb ben, va» Visser afkomstig waren, dan zou den die zeer sterk, in waarde dalen, als ik haar mededeelde, wat, ik nu vernomen had, en meer en imeer werd mijne hoop op eene goede oplossing sterker. Op den weg naar Linden heuvel maakten zelfs de angst, die mij een slapeloozen nacht hadden be zorgd, plaats voor een gevoel van kregelig heid en ontevredenheid op Minnie. Kondo zij mij nog zóó weinig, en dat na alles wat or reeds tusschen ons was voorgevallen, dat zij geloof hechtte aan het eerste het beste lasterpraatje? Even voorbij het hek van Berkenrode, dat men passeeren moest om uit het dorp naar Lindonheuvel te gaan, zag ik Minnio mij reeds tegemoet komen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 1