Maandag 17 December 1906. BUITENLAND. fw/; k FEUlLLETóft. Op „Berkenrode," 167. 5" jHttrignug. AKIERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maande* voor Amaraftortf 1.85. Idem franc» per poit- 1.75. Afaonderlgke nummers- 0*05. Deze Courant rerachgnt Dagelf ka, met mtaondering ran Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve me* vëdr lt «ar 'a morgens bg de Uitgevers in te zenden. Uitgever»! VALKHOFF C<>. Utrechtschostraat 1. Intercomm. Telepboonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 15 regelsf 0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan! voordeelige bepalingen tot hot herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aaavraaj toegezonden. Aan hendie met I Janu ari a. s. op dit blad inteeke- nen, worden de nummers die gedurende de maand Decem ber nog zuilen verschijnen KOSTELOOS toegezonden. Kennisgevingen. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op artikel 18 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad No. 134) brengen ter kennis van belanghebbenden, dat voor een ieder de gelegenheid tot kostelooze inenting wordt gegeven op den. eereten en twee den Maandag vah de maanden Januari, April, Juli en October, telkens dee namiddags te drie ure, in de daartoe bestemde localiteit van het voormalig schoolgebouw wijk A, Koestraat aio. 9. Gedaan te Amersfoort, den 15. December lttQó. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WULJTIERS. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op art. 37 der Drankwet Brengen ter openbare kennis lo. dat bij hen is ingediend een verzoekschrift om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden, drank, anderen dan sterken drank, voor geb-uik ter plaatse van verkoop, door Valentin Cröss- tnanai, in de beneden- en bovenzaal van het per ceel Leusderweg no. 37, alhier 5 2o. dat binnen twee weken na deze bekend making ieder tegen het verleenen van 'het ver lof schriftelijke bezwaren bij Burgemeester en Wethouders kan inbrengen. Amersfoort, den 13. December 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WTJUTEERS. Politiek Overzicht De eerste indruk, die door de ontbinding van den rijksdag werd beweeg gebracht, is een van groote verrasr ng geweest. Enkele ingewijden hebben misschien geweten, dat ei" iets broeide, maar de overgroote meerder heid is zonder twijfel geheel verrast door het gebeurde. Nu is <le eerste verrassing voorbij, maar de vraag blijft: Waarom is de ontbinding geschied? Het optreden van vorst Bülow in de ver gadering -"an den rijksdag, die met de voor lezing van bet ontbindingsbesluiit is geëin digd, heeft hem veler bewondering inge- oogst, die zich uit in het getuigenis„Bis marck had 't hem niet kunnen verbeteren." Anderen vasten dit geheel anders op en ver klaren hoofdschuddend, dat zij de ontbin ding beschouwen als eene overijlde hande ling, die zij niet begrijpen. Tot verklaring van die handeling kan eene beschouwing dienen, die voorkomt in'eene corresponden tie van de Frankf. Ztg., waar:n wordt ge- zegd: „Bülow's verzekering, dat hij niet gedre ven en niet gedirigeerd wordt, dat men hier niet te doen heeft met een daad van per soonlijk bestuur, komt geheel overeen met de feiten. Hij heeft reeds eenigen tijd gele den, zooals men in ingewijde politieke krin gen weet, den Keizer zijne zienswijze mede gedeeld over de ontwikkeling der dingen en hem schriftelijk uiteengezet, dat de uiterste consequentie zou zijn eene ontbinding van den rijksdag, en de Hetzer heeft in den kor ten vorm, die daarvoor gebruikelijk is, zijne instemming daarmee te kennen gegeven, en daarna heeft de boiMsraad zijne toestemming gegeven. In het Pruisische minister'© moet- ook de meerderheid van do leden 't geheel eens zijn met de politiek van Bülow. Men heeft ook daarop kan men niet genoeg de aandacht vestigen tot recht begrip van dezen keer, dien de binnenlandsche politiek genomen heeft niet te deen met eene improvisatie, een overijld besluit ab iraito, maar met eene goed overwogen handeling. Al moge het ook, na de algemeene voorstelling die men zich van den vriendelijken kanselier en zijne diplomatiseereade regeeringskunst heeft gemaakt, de meesten zeer verrassen, men moet zich toch vertrouwd maken met de gedachte, dat er nog een andere Bülow be staat d:.n die, van wien men zeide, dat hij voor crisissen terugdeinsde. Hij schijnt 11a zijne ziekte en zijn langdurig herstel als een geheel veranderd man teruggekeerd te zijn. Men moet- aannemen - want er is geen an dere verklaring dat hij den moeitevollen arbeid om afwisselende meerderheden door aanwending van zijn persoonlijken invloed bijeen te brengen meede geworden is, dat hij overtuigd geworden is, dat de afhankelijkheid, waarin hij en de gebeele Duitsche politiek, niet alleen de koloniale politiek, van het centrum gekomen is, een last en een gevaar is, die bij niet langer meer wil dragen. Vandaal' Dernburgs aan val op de koloniale biiregcering van het cen trum. De weerklank, dien zijn optreden tegen ktt centrum in nagenoeg alle partijen ge vonden heeft, kan den rijkskanselier ver sterkt hebben in de overtuiging, dat hij voor zijne politiek om zich los to maken van bet centrum, in ruimen kring waardeering zal vinden en eene ondersteuning die, al zet zij zich ook niet terstond om in beslissende stemmen' van kiezers, toch als een gewichtig onweegbaar moment voor de verdere ontwik keling 'in rekening moet worden gebracht. En zoo 13 hij, toen de strijd om de voort zetting van den oorlog in Zuidwest-Afr:ka de burgerlijke partijen met uitzondering van het centrum allen aan de zijde van de regee ring bracht, consequent overgegaan tot de ontbinding. Hij heeft onderhandelingen ach ter de coulissen niet alleen niet meer ge zocht, maar zelfs afgewezen, en constitutio neel 'geheel oorrect een 'beroep gedaan op de kiezers. Bülow is waarschijnlijk door zijn gausche verleden een grondige kenner van de partij verhoudingen, van het wezren der partijen, de praktijk en de psychologie van liet alge meen kiesrecht, maar men onderschat hem zeker, wanneer men meent, dat hij zich over het resultaat van de aanstaande verkizingen illusiën maakt. In hoerastemming of in de sedert de laatste weken en door de ontbin ding verwekte opgewonden hei d, onder het beroep op de nationale eer dat hij in zijne laatste rede deed. gaan de kiezers niet naar de stembus, want voordat het zoo ver is, verloopen er verscheidene weken en inmid dels doen oude part ij vee ten en principieel© verschillen hunne werking, en de leuze, die in de laatste vergadering va'n den rijksdag werd aangeheven, verliest haar klank. Er behoort echter niet zoo heel veel toe om de positie, die het centrum maakt tot de partij, welke den doodslag geeft, te breken. Daartoe is het voldoende, dat een twintigtal mandaten overgaan aan de partijen der lin kerzijde of aan de rechterzijde, en misschien hoopt de rijkskanselier, dat zulk een over gang plaats heeft, hetgeen ook niet onmo gelijk is. Dan is het denkbaar, dat zich an dere partijen vormen, en wanneer eerst het centrum niet meer als de partij, die den doorslag geeft, de wetgeving beheerséht en op de regeering drukt, dan zijn ook in vele zaken veranderingen van den koers mogelijk, dien de regeering n et altijd vrijwillig maar dikwijls gedwongen heeft in acht genomen. Misschien, zoo moet men 't zich ten minste voorstellen, rekent de kanselier er op, dat dergelijke overwegingen invloed zullen uit oefenen op de houding van de burgerlijke partijen, en dat algemeen begrepen wordt, dat het verlies van de overwegende positie van het centruan gevolgen moet hebben, die in vele opzichten voor alle partijen, zelfs de conservatieven, gewonsoht zouden zijn. Wan neer men niet wil aannemen, dat Bülow lichtzinnig speelt, dan moet men ook onder stellen, dat hij de eventualiteit onder de oogen heeft gezien, dat de verkiezingen geen verandering brengen in de meerderheidsver houdingen zooals zij tot dusver geweest zijn. Terug nadat de strijd eenmaal is aanvaard, kan hij dan niet meer, en men moet dus wel gelooven, wat welingelichte lieden wil len weten, dat hij besloten is den strijd voort te zetten door het beroep op de kiezers te herhalen." Dit laatste is eene eventualiteit, die voor 't oogenblik nog wat ver afligt. Mén zal eerst moeten afwachten wat het resultaat zal ziju van den strijd, die den 25en Januari a. s. aan de stemibus zal worden gevoerd tot verkie zing van den nieuwen rijksdag, die de nu ontbonden volksvertegenwoordiging zal ver vangen. Wat daarna gebeuren za&, ligt in een te ver verschiet om daarover nu reeds eenig© voorspelling te doen. DuitsdilandL Het Noorweegsohe koningspaar heeft een paar dagen te Berlijn vertoefd, waar het Vrijdagavond aan het Wildparkstation Har telijk ontvangen is door de keizerlijke fami lie. Wildpark, 16 Dec. De Koning en de Ko ningin van Noorwegen zijn heden avond om 10 uur, na een hartelijk afsoheid van de Keizerlijke familie, naar Kopenhagen ver trokken. Berlijn, 15 Dec. De verkiezingen voor den nieuwen rijksdag hebben den 25en Ja nuari 1907 plaats. Er schijnen weer belangrijke veranderin gen in do bewapening van het Duitsche le ger voor de deur te staan. In het ontwerp der nieuwe begrooting, voor 1907, wordt voor proefnemingen in de bewapening 3,273.600 mark verlangd. De post voor aan schaffing van handwapenen is met 3,296.500 mark verhoogd en op 14 miilioen gebracht. Voor aanschaffing van eene reserve aan veld artillerie-materieel werden 21.150.000 mark verlangd tegen 16.177.000 mark in de loo- pende begrooting. Een geheel nieuwe post is die voor aanschaffing van veld-artillerie- materieel met munitie voor lichte munitie- colonnes, welke 7,362.313 mark bedraagt-. In 't geheel wordt in de nieuwe begrooting 57.7 miilioen mark aangevraagd ten beihoe ve van uitgaven voor eens van artillerie- en wapenwezenin de 100 pen de begrooting kwamen slechts 38.5 miilioen mark met deze bestemming voor. Het Landgericht te Giedwitz heeft het beroep afgewezen, dat door den betrokken persoon was ingesteld tegen de beschikking van het Ambsgericht te Zabree, waarbij hem het recht tot opvoeding van zijne beide kin deren, wegens deelneming aan de schoolsta king. ontnomen was. Frankrijk. Parijn, 15 Dcc. De ministerraad heeft een definitief wetsontwerp vastgesteld, waarbijl de uitoefening van den katholieken ©ere dienst wordt verzekerd, maar hij verdaag de de indiening van een wetsontwerp be treffend© de maatregelen tegen de pries ters, die als ambtenaren van een vreemde macht worden beschouwd. Parijs, 16 Dec. In den loop van de be raadslaging over de wet op de middelen maakte de minister voor den staat aanspraak op het recht om zich meester te maken van dt gelden der pensioenkas voor geestelijken Een lid verlangde, dat die gelden zouden worden gestort in ouderdomspensioenkassein. Parijs, 16 Dec. In hare vergadering v-an heden namiddag heeft de Kamer de staats- begrooting voor 1907 in haar geheel aange nomen met 446 tegen 91 stemmen. Het n;eüwe wetsontwerp op den eere- dienst., dat de regeering bij de Kamer heeft ingediend, bevestigt uitdrukkelijk den thans ingetreden toestand namelijk do vrije uit oefening van den openbaren ©eredienst door het particulier initiatief onder de werking van de wet van 1881, gecombineerd met artikel 25 van de wet van 1905. Bij gebreke van vereen igingen krachtens de wet van 1905, wordt de «prichting toegestaan van ver een igingen, conform aan het gemeen© recht van de web van 1901. Toegestaan wordt het gratis -buiken van de voor de uitoefening van den ©eredienst bestemde ge bouwen en voorwerpen, hetzij aan vereeni gingen ingevolge de wet van 190!, hetzij zelfs aan afzonderlijke bedienaren van den godsdienst, mits de voorschriften van art. 13 van de wet van 1905 betreffende het behoud van die zaken voor hunne bestemming in acht worden genomen. Met het oog op de uitdrukkelijke weige ring van den Paus en de door de Kerk daaraan betoonde gehoorzaamheid, waar door de oprichting van de eeredienstvereeni- gingen der wet van 1905 niet kan worden voorzien, wordt de onverwijlde overdracht van de goederen gelast aan de gemeentelijke instellingen van liefdadigheid of onder stand. De ctaat, departementen en gemeen ten nemen bij de afkondiging van deze wet bezit van de gebouwen, bisschoppelijke pa leizen en pastorieën, die hun eigendom zijn. Do verhuring van die gebouwen door de plaatselijke besturen is onderworpen aan de goedkeuring van den prefect om te verhin deren, dat een lage prijs zal werken als eene vermomde ondersteuning, aan den ©ere dienst verleend. Behoudens de bijzondere gevallen, door de wet van 1905 voorzien en die in stand bli'ven, zullen de toelagen aan de bediena ren van den ©eredienst ingetrokken worden voor diegenendie over eene maand hun dienst blijven uitoefenen in cone parochie, j zonder de wettelijke voorschriften te zijn nagekomen. Eindelijk laat het wetsontwerp alle poli tie- en andere bepalingen in stand, die niet in strijd zijn met -n bepalingen. Van de indiening van een wetsontwerp om het Fransch© burgerschap te onttrok ken aan bisschoppen, die op bevel van Rome een tijdperk mochten willen openen van troe belen en gewelddadigheden, die de openbare rust verstoren, is afgezien. De regeering is van oordeel, dat de bestaande omstandig heden de indiening van zulk een ontwerp niet rechtvaardigen. Enteland. Als bijdrage in den thans heerschendon schoolstrijd is van beteekenis een vonnis, dat door het hoogerhuis in hoogste instantie is gewezen in de zaak, die naar het graaf schap, waar de kwestie is voorgekomen, ge noemd wordt do West-Ridingzaak. Daar heeft de graafschapsraad geweigerd do on derwijzers, die boven hunne andere plichten nog met het godsdienstonderwijs belast wa ren, daarvoor te betalen. Er werd beweerd, dat de wet van 1902 niet voorschreef de gel den uit do openbare kas te besteden voor dat onderwijs. De wet zegt, dat de plaat selijke overheid de scholen moeten onder houden (maintain), en de geheel© strijd vraag kwam, neer op de meer of minder ruime opvatting van het woord „maintain", opgenomen in art. 2 van de wet van 1902. I11 appèl werd de graafschapsraad in 't ge lijk gesteld op grond, dat men eene school kan onderhouden, zonder dat het godsdienst onderwijs noodwendig een integreerend be standdeel van dat onderhoud uitmaakt. In hoogste instantie heeft het heerenhuis deze uitspraak vernietigd. Derhalve zijn de plaat selijke overheden genoodzaakt, de kosten van het godsdienstonderwijs te betalen zoowel in de scholen, die geheel ten laste van den staat zijn, als in de bijzondere, maar gesub sidieerde scholen. Zweden. In den toestand van Koning Oscar van Zweden is eenige verbetering gekomen Spanje. Madrid, 15 Dec. In den Senaat verklaar de de minister van financiën, dat het ko ninklijke besluit betreffende de buitenland- sche waardepapieren ten doel heeft om te voorkomen, dat de coupons van stukken, waarvan Spanjaarden eigenaars zijn of die ten name staan van een vreemde crediot instelling in goud worden betaald Alle coupons zullen na verificatie worden betaald. Rutland. Petersburg, 15 Dec. Tegen den gewezen gouverneur-generaal van Moskou, admiraal Doebas&ow, werd heden, toen hij om 1 uur 's namiddags naar den Taurischen tuin reed, op de Serajewskajastraat een bomaanslag gepleegd. De admiraal werd licht gewond. Twee personen werden als daders gevangen genomen. Petersburg, 15 Dec. Over den moordaan slag op admiraal Dubassow wordt gemeld, dat er twee bommen gegooid werden, terwijl zes revolverschoten op den admiraal gelost werden die echter slechts een lichte wond aan den voet kreeg en zelfs te voet naar I huis kon gaan. At/l 78 Romav door JAN STORK. Nauwelijks waren die feesten voorbij, of de. heer Dubois sprak mij. over de toebereid selen voor eene groote partij op Lindleraheu- vel, ter cere van het huwelijk van zijn ©eni gen zoon. en Stamhouder. Ook tante Bertha wilde bijl die gelegenheid den ouden roem van het gastvrije (Berkenrode handhaven, en beiden kon ik onmogelijk mijne hulp ont- zeggeu. Hoezeer het mij ook speet, dat ik een tijd' lang veel van het. werk aan Laux moest overlaten, het was mij toch een lust, mijne beste krachten in. te spannen om die bruidsdagen van mijne lieve zuster Anna en mijn trouwen vriend Karei Dubois zoo luisterrijk en aangenaam mogelijk te ma ken.. Daar ik reodls zoowel eein feest op Blerken- rod'o, als op Linden heuvel "beschreven heb, kan ik hier volstaan, met de verzekering te geven, dlat beidie partijen schitterend waren en uitmuntend slaagden. Meer indruk maakte op mij en meer in nerlijk gevoeld! genoegen gaf mij echter het veel eenvoudiger dejeuner, dat mijn vader thuis gaf op den dag van hun huwelijk. Den dag waarop Anna met tranen van weemoed, maar ook tranen van diep gevoeld, waar achtig geluk, de ouderlijke woning verliet. Den tijd, die toen volgde, had ik hoog noodig om vóór dien winter, zooveel als maar ©enigszins doenlijk was, niet alleen do nieu we bloemisterij te A., maar ook mijin eigen tuin1 in orde te maken. Primo October was de weduwe Jansen vertrokken en onmiddellijk liet de heer Du bois een begin maken met het afbreken van de boerderij, en de firma Laux met het- be werken van den grond. Een paar maanden lang heerschte er eene bedrijvigheid van werken, van timmeren en metselen, van graven en spitten en zandkruiem, die onbe schrijfelijk is, en van al die drukke werk zaamheden was ik heit middelpunt, het hoofdi en de ziel. Langzamerhand zag ik echter uit dïen chaos van diuinenhooge zamdbergen, van ge velde boo men, van hoopen metaelsteenen houten balken en ijzeren bogen, eene bloemisterij verrijzen met een ruim pakhuis, eene netto meesterknechtswoning, groote, naar de nieuwste wijze verwarmde broeikas sen en rijen bloembakkenmet teelland', door slooten en greppels doorsneden en... last not least, met een prachtig, ruim, re gelmatig en toch sierlijk heerenhuis, gele gen te midden van een tuin, die beloofde een ©enigen aanblik te geven, wanneer in het volgend voorjaar alles zou groeien en bloeien. Had' ik al gemeend', nooit weder met zoo'n genoegeu te werken, als toen ik Berken rode maakte 'tot wat het. geworden was, dit werk was grooter en grootscher. Deze arbeid zou ook in het vervolg werk verschaffen, brood geven en welvaart, brengen. En dan het denkbeeld van mijn eigen nestje te bou wen, het huis en de omgeving tot een ideaal te maken, opdat zij waardig zouden zijn te ontvangen, haar, die mijl het liefst en het heiligst was. Ik werkte met ongekend'en geestdrift, mijzei ven verviervoudigend, op alles tegelijk het. oog. .houdend. Bn het heerlijkst van alles was, dat Minnie zoo ijverig belang stelde in al deze werkzaamheden. Zij pruttelde nu niét meer over mijne drukke bezigheden, zooals vroeger wel eens voorkwam, als ik de gëheele week op de bloemisterij te N. moest zijn, maar was erg gelukkig, dat wij nu de meeste avonden samen kondén zijn. Door al die drukten waren wij, vóórdat ik het bemerkte, een goed eind in den winter gevorderd. Op de bloemisterij haddien de gewond kalme winiterwerkzaamhede.il een aanvang genomen). Alleen in plan ten versieringen en bloemwerken voor partijen hadden wij nog vleugjes van drukhebben. Juffrouw Linden en hare moedor waren uit Leiden naar N. gekomen en bewoonden de bovenkamers in het buis van de meester knechtsweduwe, waar Willem Stemberg vóór zijn huwelijk eene poos verblijf had gehou den. Hermine behoefde dus niet meer door weer en wind', en vaak in het donker, da gelijks zoo ver te loopen. De buitenlucht had mevrouw Linden' veel goed' gedban, waartoe niet weinig bijdroeg haar zooveel aangenamer en. minder zorgvol leven. Zij had in mevrouw Laux iemand ge vonden, met wie zij. aangenaam kon om gaan en Hermine deed alles wat in haar vermogen was, om hare moeder het leven genoegelijk te maken. Juffrouw Linden had. zooals zijzelve zeide, uog nooit zoo pleizierig gewerkt en had' zich ook nog nooit zoo tevreden en ge lukkig gevoeld. Zooals ik toen reeds be merkte, kwam die tevredene stemming voornamelijk door de vele bezoeken, die do inspecteur Rappard' ten huize harer moeder bracht. Hij had heb biji die eerste kennis making met Hermine, op den weg' naar Lei den, niet gelaten, en als behendig recher cheur had hij weldra uitgevonden, diat zij hem zeer genegen was. In de daaropvolgen de Meimaand had mevrouw Linden hét on uitsprekelijk geluk, hare diamanten knop jes te zien schitteren in de ooren van hare dochter, toen deze als bruid van den in specteur Rappard naar het stadhuis reed. In do meesterknochtswonin,g was 't recht gezellig en keurig, keurig netjes. Daatje was een mooi1, lief en vlijtig huisvrouwtje. Hare aangeboren voorliefde voor mooie kleeiding en opschik zou in oene overdreven, zieke lijke neiging ontaard zijn, indien zij niet met, liefde geluisterd had naar de raadgevin gen van Mies. die haar dikwijls kwam be zoeken. en als zij niet het voorbeeld had ge had van de deugdelijk eenvoudige mevrouw Laux, die haar eene moederlijke vriendin was gewordenmaar bovenal indien zij niet zoo'n f linken verstandigen man had gehad als Willem Stemberg. Na eene huwelijksreis van bijna twee maanden waren Anna en Karei in A. terug gekeerd. Vooral mijne zuster, die nog weinig van het buitenland gezien had, geraakte niet uitgepraat over al het schoons en heer lijks. dat zij genoten hadden. Niettegen staande dat alles, was zij dankbaar, dat zij weer thuis was. Met een aan heimweh gren zend verlangen had zij er naar gehaakt, om haar nieuw huishoudentje in te richten en haren man de vele ongerief el ij kheden van het hotelleven te doen vergeten. Zij was dan ook van 's morgens tot 's avonds druk in do weer, en wij waren het allen er over eens dat zij Karei tótaal verwende. Haar mam ging vóór en boven alles. Hoewel ik tot hare oer moet" bekennen, dat zij ook hare plich ten als gastvrouw zóó nauwgezet waarnam, dat bijna iedereen zichzelf beschuldigde, van al te dikwijls aan te loopen op Klein - Linden heuvel. (Dit was de naam van hunne villa). Zoo'n jong huishoudentje met zoo'n aar dig, bedrijvig vrouwtje en zoo'n gulle opge ruimde man is dan ook eene groote aantrek kelijkheid. Minnie en ik kwamen er vaak cn waren steeds welkom. En tot mijne groote blijdschap zag ik de vriendschapsband tus- sohen Anna en Minnie en Karei cn mij steecis hedhter worden. Zooals vroeger wist Anna, ook nu zij ge trouwd was, won-der goed met mevrouw Du bois om te springen. Zij luisterde steeds aan dachtig naar do raadgevingen, die schoon moeders altijd in groote hoeveelheden voor pasgetrouwde schoondochters noodig achten, maar indien zij niet met hare inzichten over eenkwamen volgde zij steeds bedaard haar eigen hoofdje, Mijnheer Dfubois had nièfs dan lof over Anna, en beroemde zich' er op, tegenover iedereen, dat zijne voorspelling was uitge komen en dat zijn zoon den hoogsten prijs uit do hirwelijkslatcrij getrokken had. Mijne zuster kon dan ook geen kwaad hij hem doen Cu herhaaldelijk, dikwijls in het geheim, bracht, hij het boste, wat de jacht, hem op leverde. naar Klein-Linden heuvel. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 1