Brandverzekering. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. HOUTVERKOOPING. AMICITIA. Het Vrije Tooneel, net meisje Voorloopige Aankondiging. Belangrijke HOUTVERKOOPING Bruinkolen-Briketten. EEN AARDIG handboek. Rijks Munt te vervaardigen, zijn bepaald: voor goud van 0.983 fijn op f 1720 per kilo gram, en voor het zilver van 0.985 fijn op f 70 per kilogram. Voor nadere bijzonderhe den betreffende de kosten van het manen van medaillestempels en afslagen daarvan wordt verwezen naar bovengenoemd Kon. besluit, opgenomen in de Nederl. Sfcct. van 29 en 30 December 1901, no. 304. Weldadigheidspostzegels. Naar het Hbld verneemt, zullen de wel dadigheidspostzegels ten bate der Vereeni- ging tot bestrijding der tuberculose van Vrijdag <.f ook aan de kiosken te Amster dam verkrijgbaar gesteld worden. De kievitten en liet weer. Men meldt .uit Twello aan de Zutph. Ct. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat gisteren over het naburige Terwolde een koppel van ongeveer 20 kievitten vloog. Aangezien de dieren betere weervoorspellers zijtn dan de menscihen, ziet men hierin een zeker teoken, dat de winter niet streng zal zijn en wij in de eerste maand althans geen harde vorst kunnen verwachten. Uit de diamantindustrie. Naar het N. v. N. verneemt, komt er van het plan der A. J. V., of een combinatie van juweliers te Amsterdam, om een groote moderne diamantslijperij te bouwen, niets. Ben dor grooto juweliers, de heer D. S. Granaat, heeft zich nl. uit de combinatie teruggetrokken De loopers van Het Volk. Door dit blad worden de mededeelingem te dezer zake van de Vrije Socialist, waarin o a. wordt gezegd, diat den loopers een con ti akt is aangeboden, dat zij binnen acht da gen hadden te teekenen of anders ontslagen zouden worden, beslist weersproken Op. 5 Dec. hebben nl. de commissie van beheer en de diiroctie aan'de looporsvereeni- ging geschreven, dat aan de loopers liet ont- werp-contract was verzonden en dat over de bepalingen van dat ontwerp-contract nu de gelegenheid tot overleg geopend was. In dat ■schrijven stond ook, dat de commissie van beheer niet genegen is met deze loopers- vereeniging een collectief contract te slui ten, omdat collective contracten moeten wor den gesloten met vakvereenigingen, niet met perscneelvereenigingen. In afwachting dat de vereeniging van loopers van het Volk zich eventueel met de loopers van de andere Amsterdamsche bladen tot een vakvereeni- ging omgevormd zal hebben, wenschen di rectie en commissie een contract te sluiten met de loopers individueel. v Betreffende de werksta king bij de firma Tinchant- te Stratum wordt nader gemeld, dat de fabriek door de firma is gesloten, zoodat thans 140 personen zonder werk zijn. Do zaak-Le Fèvre de Montigny en Oe Geer. Dinsdag was de officier voor zijn repliek aan het woord. Zooals te verwachten was, gaf mr. Besier een woord van hulde terug aan de beide verdedigers, welke hulde dezen niet nagelaten hadden zoowel der rechtbank als het openbare ministerie toe te zwaaien. Met groote belangstelling had de officier de pleidooien der verdediging aangehoord, zonder echter in zijn volle overtuiging van de waarheid van hetgeen in het requisitoir was gesteld, te zijn geschokt. Voor dat de officier over wensdhte te gaan tot de behandeling: punt voor punt, van het geen door de verdediging werd in het mid den gebracht tegen het requisitoir, besprak hij de vraag of de directeur van een naara- looze vennootschap kan geacht worden, in den zin der wet, te zijn ,,in dienstbetrek king". Er tegen zijn door geen van bedde verdedigers steekhoudende argumenten aan gevoerd. De officier meende tot nadere bevestiging van zijne opinie te kunnen volstaan met te wijzen op de geschiedenis van art. 322 W. v. S. en op de wijziging en verkorting van het oorspronkelijke artikel. Na het pareeren van dezen algemeenen aanval der verdediging op het requisitoir, begon het juridisch tournooi op do onder- deelen der pleidooien. De officier verweet mr. Kappevne, in zijn pleidooi nieuwe fei ten als waar te hebben aangenomen, waar van ter terechtzitting niets gebleken is; hij vond deze wijze van strijden niet geheel fair en hij nam op ziah te bewijzen, dat de be doelde feiten op beweringen steunen van een der getuigen in de instructie. Deze getuige heeft op de terechtzitting zijn beweringen echter niet kunnen volhouden. In het kort behandelde de officier de ver duisteringen en de valschheden. Bij de be handeling van deze laatste stelde hij drie algemeenc vragen op: 1. Is de Mij. van Zekerheidsstelling open bare koopvrouw in den zin der wet? 2. Is hot kasboek der maatschappij be stemd tot bewijs in redhten 3. Is het kasboek bestemd tot eenig be wijs buiten rechten Wat de eerste vraag betreft hield de of ficier vol, dat de bankierghandelingen, die de bank ongetwijfeld gedaan heeft en nog doet, hoe weinige ze ook in g<?tal mogen zijn, in verband met de statuten beschouwd moeten worden als beroepshandelingen. Ver volgens moet het feit, dat de maatschappij filialen in het buitenland heeft, dio zonder twijfel geregeld bankiershandelingen uitoefenen, voldoende grond opleveren om de Maatschappij van Zekerheidsstelling als openbare koopviouw te beschouwen. Do officier verdedigde zijn stelling ook dc andere onderdeden, bijv. ben opzichte van de vraag of de door de maatschappij gesloten assuranties als daden van koophan del moeten worden aangemerkt. Met tallooze voorbeelden uit de jurispru dentie, met citaten uit verschil lende wer ken van autoriteiten, documenteerde de of ficier zijn betoog. Dc tweede vraag, of het kasboek zoo als z© werd gehouden, kan dienen tot bewijs in Teohten, werd door den officier uitvoerig be sproken en bevestigend beantwoord. Ook de vraag van de kracht van het kas boek voor bewijs buiten rechten beant woordde de officier bevestigend. Arresten van den Hoogen Raad en andere jurispru dentie staan hem hierbij, naar zijn meenin^ ter zijde. Het spreekt van zelf dat de quaestie der verduistering van waardelooze voor vernie tiging bestemde pandbrieven weer aan de orde kwam. Meer dan zijn eigen constructie van de zaak bepaalde de officier er zich toe de voorstellingen der verdedigers aan te vallen. Tot staving van zijn meening werd door den officier een arrest van den Hoogen Raad aangehaald, waarin een conducteur van het spoor veroordeeld werd wegens verduistering toen deze een aan hem afgegeven spoorweg kaartje ten eigen bate gebruikte door er een reis mede te doen. De Hooge Raad be sliste toen, dat het bewuste kaartje een goed was, dat men zich toeëigenen kon. Volgens den officier hebben we hier met een volko men analoog geval te doen. Tegenover de constructie van mr. Massis, dat men met de waardelooze pandbrieven te doen had met res derelictae, betoogde de officier, dat hier van derelictie geen sprake kon zijn, daar de Bank juist niet wilde dat de stuk ken door anderen werden tot zich genomen. Ten slotte kwam de officier nog eens te spreken over de strafmate. Hij' weidde zeer uitvoerig uit ever de leiding bij de malver saties, die, vooral in de laatste tijden, toen de groote gaten gestept moesten worden, zoo goed als geheel bij De Montigny berust ten terwijl ook diens malversaties naar Bet einde toenemen, moest geconstateerd wor den, dat die van De Geer verminderden. De officier verklaarde nu openlijk dat ook hij een jaar lang de dupe is geweest van de rondborstigheid van De Montigny, die hem werkelijk den indruk gaf dat hij te doen had met een jongen man die door den veel ouderen De Geer op den weg der ruïne was gelokt. De bestudeering der dossiers heeft echter voor hem een geheel ander licht over de zaak geworpen. Z.Ed.Achtbare bleef staan op zijn eiscli zooals hij dien den vorigen keer geformuleerd heeft en sloot zijn rede met een woord van dank voor het hem door de rechtbank getoonde geduld. De voortzetting der zaa.k werd daarop tot aanstaanden Zaterdagmorgen verdaagd. Doodslag. De rechtbank te Gro ningen heeft den arbeider Hendrik S., te Delfzijl, die den kleermaker R. bij een twist op de kermis aldaar doodstak, over eenkomstig den eisch van het O. M., tot 2b jaar gevangenisstraf veroordeeld. Gevlucht naar Amerika. De gewezen dienaar van politie te Erica, we gens verduistering van door hem geïnde plaatselijke belasting door de rechtbank te Assen en het gerechtshof te Leeuwarden tot 5 maanden gevangenisstraf veroordeeld, is naar Amerika uitgeweken. D o o d e 1 ij k e val. Te Gulpen is een dienstkneoht, die in de schuur van een hoeve graanbossen naar beneden wierp, ge vallen en zoodanig gekwetst-, dat de dood terstond volgde. De man was 50 jaar en va der vau 6 jeugdige kinderen. Overreden. Toen gisteren nacht de 60-jarige H. Euvelink en zijn doch ter, gezeten op een met paard bespan nen wagen, den overweg der Geldersche Over. Locaalspoorw. te Usselo bij! Enschedé passeerden kwam het voertuig met een ran- gcerende locomotief in aanraking, waardoor het werd verbrijzeld. De beide inzittenden werden er uit geslingerd en Euveling is ge dood. De dochter kwam met den schrik vrij. Die overweg moet niet behoorlijk afgesloten zijn geweest. Door de tram overreden. Op het Rokin te Amsterdam is g'sterenmiddag een man door een tramwagen overreden. De man viel vermoedelijk door de gladheid. Zwaar aan hoofd en onderlijf verwond, is de ongelukkige voor dood opgenomen. Na eerst in de nabijzijnde apotheek zooveel mo gelijk te zijn verbonden, is hij naar het gasthuis vervoerd. Te water geraakt. Gistermorgen zijn nabij -Sas van Gent in het kanaal drij vende gevonden een dood paard en een rij tuig van den stalhouder D. van Terneuzen, en de pet van den koetsier. Naar het lijk van den 62-jarigen koetsier J. van de W. wordt giedregd. Het vermoeden bestaat, dat hij door den dikken mist den avond te voren in het kanaal is gereden. Door kolendamp gestikt. Gisterenmorgen is in de Klarenbeokstraa-t te Haarlem een glazin bewusteloos gevonden door kolendamp ten gevolge van niet-ge noegzame afsluiting xan de kachel. Het kind is overleden man en vrouw zijn naar het gasthuis vervoerd. Brand. Gisterenavond is de kapi tale boerenplaats aan den Paterswolderweg r.aibij Groningen van W. Bierling bijna ge lee1 door brand vernield. Het vee, 36 koeien en 4 paarden, is gered. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Schop gestrand. Uit IJmuiden wordt gemeld, dat 10 palen benoorden Noordwijk een stoomschip is gestrand. Sloep booten zijn derwaarts vertrokken. Het gestrande stoomschip is de stoom trawler Judith" (IJm. 56). Later wordt- be richt-, dat de sleepbooten te IJmuiden zijn teruggekeerdstoomtrawlers bevinden zich in de nabijheid van het gestrande schip. Men maakt zich te Harlingen ernstig ongerust over het lot van het Nederland- sche schip Admiraal Tromp'kapitein Kuiper, op reis van Rio Grande naar Pa ramaribo. Behalve de gezagvoerder zijn de stuurman en nog een paar opvarenden van Harlingen afkomstig. Het schip vertrok 10 Augustus en heeft derhalve thans 130 dagen reis over een tra ject, dat onder gunstige omstandigheden in 30 dagen kan worden afgelegdTe Londen is reeds herverzekering betaald tot 90 pet. Dte „Admiraal Tromp" is een stalen bark, groot 397 ten en behoort aan den heer J. Nienhuys te Amsterdam. (L. Ct.) School- en Kerknieuws. Bij beschikking van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken is mr. J. van Drooge, griffier bij den raad van beroep te Dordrecht, tot weder- °PZ6o3ing; toegelaten als privaat-docent bi de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Leiden, om onderwijs te geven in het recht der publiekrechtelijke verzekeringen. Examens Middel b. Onderwijs. Boekhouden, K XII. Opgeroepen cn opge komen 6 cand. Afgewezen 4. Geslaagd de heer J. W\ Ph. Harte, uit Altona-Ottensen, en voor huisacte de heer A. G. Miedema, uit Leeuwar den. Nederlandsche taal en letterkunde. Geëx. 2 cand. Toegelaten de damesE. J. Stempels, 's-Gravenhage, en S. C. A. C. J. Schouten, Gouda. Aardrijkskunde. Geëx. 2 cand. toegelaten de heer C. de Boer, Amsterdam. Fransch, akte B. 1 mann. cand. heeft zich teruggetrokken toegelaten de heer Dr. K. Sney- ders de Vogel, van Arnhem akte A geex. 5 mann. cand. ToegelatenD. Inklaar, Haar lem J. S. Wijier, Leerdam H. Anholt, Den Haag, en F. E. G. Doucet, Gladbach. Voor het examen middelbaar Hoogduit-sch, acte B, zijn gisteren te Groningen geëxamineerd 2 cahd. Geslaagd mei. M. H. Leopold, te Assen, en de heer M. van Maanen, te Hoorn. Examens Lager Onderwjjs. 's-Gravenhage, 18 December. Wiskunde, art. 65. Opgeroepen en. opgeko men 2 cand. Afgewezen 1. Geslaagd de heer G. Snijder, uit Maassluis. Examens Middel b. Onderwijs. Nederlandsche taal. Geèx. 2 cand. Onder 't mondeling examen teruggetrokken 1 cand. Ge slaagd mej. J. W. R. Nol en, vau Rotterdam. Schoonschrijven. Geëx. 5 cand. Toegelaten de dames: A. Stehouwer, van DordrechtA. V. Swinkels, van Woensel, en G. L. A. .1. Scholte, van Delft. Boekhouden K Xll. Opgeroepen, opgeko men en afgewezen 5 candidaten. Fransch, akte A. Geëx. 2 mamn. en 2 vr. cand. Toegelaten mej. Edmée Bourquin, van Amsterdam, en de heer F. W. Themans. van Almelo. 's-Gravenhage, 19 December. Wiskunde, art. 65. Opgeroepen en opge komen 4 cand. Afgewezen 3. Geslaagd de heer H M. J.-van Overeem, uit Utrecht. 'Exameins Krankzinnigenver pleging- Deze examen-s zijn te Delft voort gezet met den volgenden uitslag Eerste gedeelte7 candidaten afgewezen 1 geslaagd de zustersP. J. Brans, E. H. J. Schenk en B. W. Vermaat van St. Joris binnen. Delft, en de zu-sters S. van Althuis, W. van de Giessen en C. Kraal van St. Joris buiten Delft. Tweede gedeelte1 candidaat, geslaagd zus ter R. van Dorland van St. Joris binnen Delft. Derde gedeelte4 candidaten, afgewezen 1 ;eslaagd zu-ster M. A. C. Zandvliet van St. "oris binnen Delft en de zusters J. G. de Lange en A. van Stein van St. Joris buiten Delft. De winterexamens zijn hiermede afgeloopen. Bij beschikking van den Minister van Bin nen landsche Zaken is, met ingang van 24 De cember 1906, benoemd tot concierge aan de Rijks-hoogere burgerschool te 's-Hertogenbo6ch, A. Verhagen, aldaar. Tot lid van het Algemeen Ooilege van Toezicht op het Beheer der kerkelijke goede ren en fondsen is voor de provincie i<renthe gekozen de heer Mr. L. Nijsingh Kymmell tot secundus de heer J. G. Borgesius. In den ouderdom van 69 jaren is te Lei den overleden de emer.-pred. bij de Remon- strantsche Broederschap ds. H. P. Schim van der Loeff. Ds. Schim van der Loeff werd in 1861 cand. bij do Ned. Herv. "erk en aanvaardde zijne Evangeliebediening 5 Oct. 1862 te Abbenkerk, daarna te Bergen op Zoom. Met goedkeuring van de Rem. Br. pred. bij de Rem. gemeente te Gouda 22 Aug. 1880, in 1892 vertrok hij naar de Rem. gemeente te Leiden. 1 Januari 1903 leidde hij zijn ambt neder. De overledene was secretaris \on de commis sie tot de zaken der Remonstr. Broederschap. aIn een gisteren avond gehouden ver gadering van afgevaardigden van het Utr. Prov. Comité ter behartiging der belangen van den Ohr. Nat. Werkmansbond in de prov. Utrecht werd liet oonoept-regl. gesanc tioneerd. Een definitief bestuur werd gekozen be staande uit de h.B.P. J. Nahuijsen, le voorz., Utrcdht; H. Prinsen, 2. voorz., Zeist; H. C. Adelaar, le socr., Utrecht, Hamburgerstraat 27 C. Burgstede, 2e secr., Amerongen; A. C. de Jong, penningin., Wijk bij Duurstede. Leersum, 9 Dec. De heer T. Lagerwey is bij de gehouden verkiezing ge kozen tot lid van den Raad dezer gemeente. Sergeant van Rossurn van Bot 5e reg. inf. is benoemd tot brievengaarder te Do Bilt. In de onder voorzitterschap van ds. M. J. Meiners gehouden jaarvergadering der Ver. voor dir. Nat. Schoolonderwijs, werd herkozen ds. Meiners, en in do vaca ture II. W. Nieuwiboer, die wegens Böogon leeftijd bedankt lieeft, geikozeii de liter W. Ruitenberg. Door het hoofdbestuur van de Ned. Werkliedeai-vereeniging werd gistereniavond ïu de sociëteit, ,,'t Valkje" eene oponbare vergadering belegd. De heer J. Jelles, werkzaam aan de ge meente-gasfabriek te Utrecht, die de verga dering opende, deelde mode, dat de gemeen teraadsleden tot bij-woning waren uitgenoo- digd en zag hij met genoegen dat, ofschoon niet velen, todh 4 Beeren (Rolandus riage- doorn, Gerritsen, van Kalken en van Duy- nen) aan de uitnoodiging gevolg hadden g<*. geven, terwijl de heer Van Eaveld kennis (had gegeven da/t hij verhinderd was te ko men. Hierna werd het woord gegeven aan den heer V. van Hinte van Rotterdam, se cretaris van den Bond. Spr. betreurt d'at alhier voor lotsverbete ring van do gemeente-werklicdon no» zoo weinig wordt gedaan. Dit is de schuld van de werklieden zelf, die zich niet organ se>- ren. Het is een plicht der gemeenteraads leden, dat zij zich het lot der arbeddors aan trekken, zoodat deze hunne belangen niet over moeten laten aan B. en W. met een gascomniiasie, directeur en anderen. Evenals in andere plaateen, vervolgde Spr., moet ook alhier een gemeente-werkliedenreglement worden vastgesteld en een scheidsgerecht benoemd. Spr. geeft als voorbeeld aan een dusdanig reglement, dit jaar te Zaanaam .u 't leven geroepen, hetwelk door hem wordt besproken. W e r k t ij d. 6 werkdagen per week met 10-urigein arbeidsdag (spr. zou nog liever uur zien) en Zaterdags tot 4 uur. Zondags zou Spr. het werk aan de gasfabriek, stop willen zetten, hetgeen volgens zijn mee ning geen bezwaar oplevert. Verlof. Gedurende 7 dagen in 'tjaar, al hier, zegt Spr., wordt willekeurig gehan deld. Verlof verleenen voor den tijd dat militdepliohtigen onder de wapens zijn ge roepen, met zoo noodige uitkeering van hun volle loon. Loon en. Een vaste loonregeling; hier bij wijst spr. op het groote versahiL te Zaan dam en hier, terwijl aldaar om de 2 jaren een loonsverhooging van f 1 is vastgesteld, alhier liet luttele bedrag vau 25 a bü cent wordt gegeven, terwijl den secretaris der ge meente nog niet lang geleden f 600 verhoo- giiig van salans word toegekend. Overwerk, 't Is spr. ter oore gekomen, dat alhier voor overwerk zeer weinig, soms mets wordt betaald, terwijl te Zaandam zulks somtijds, bv. op Zondag tot 100 bedraagt. Straffen. Daar de werklieden somtijds zich aan vergrijpen schuldig maken, zoo acht spr. een strafbepaling noodig, doch dit moet niet bepaald worden tot het opleggen vau boeten, dit drukt op de huishouding, doch door het inkorten van verloftijden, alleen bij ernstige vergrijpen, bajjv. diefstal, door een boetensteisel. /Red.) Ziekengeld. Het toekennen van loonen wo- geus verzuim door ziekten wordt alhier ook willekeurig behandeld: aan den een wordt zulks toegekend en den andere niet. Ook dit moet bij| reglement wooden vastgesteld. Wij wenschen een scheidsgerecht, zegt spr. dat geschillen uit den weg moet ruimen, hetwelk moet zijn samengesteld uit 5 per sonen, 2 uit de gemeenteraadsleden en 2 uit de gemeentewerklieden, terwijl de 5e per soon, die voorzitter is, door deze vier wordt benoemd. Wanneer Spr. nu nagaat, of Amersfoort in de hierbovengenoemde noodzakelijke be hoefte voorziet, dan komt hij tot de conclu sie van neen, en roept hij de gemeentewerk lieden op zich te organiseeren, bij deu ge meenteraad er op aan te dringen hun belan gen te behartigen en bij de verkiezing pro paganda te maken voor die raadsleden, die wat voor den gemeentewerkman over hebben. Nadat de spreker een der aanwezigen op door hem gestelde vragen had geantwoord, sloot de heer Jellis do matig bezette verga dering. Van de firma Van den Berghs Limi ted, te Rotterdam, ontvingen wij de Vitello- kalender voor 1907, bestaande uit 12 losse bladen. Op elk blad komt een met de maand overeenstemmende photo-lithografie voor. UTRECHT. De Directie der Utrechtsche Hypotheekbank bericht, dat de Conponit der fand- brieven, vervallende I Januari lw>7 betaalbaar gesteld zijn te Utrecht ten kan tore der Bank, Drift 17, te Amsterdam bij de Associatie-Cassa en bij de Agenten der Bank de Heeren Adrs. Offers Zx.Rotterdam. Schill Capadose, '5 Gravenhaag. Wed. A. M. Mallée Jr., v de Kat Co., Dordrecht. M. J. Ogier Co., Gouda Wed. Jon. F. van Rijcke- vorsbl Zn., Hertogetibonh. van der Meer Zolner, Breda. Gebrs. Fier, Oosterhout. F. Schilstba, Harmeien. Hendrikse Co., Middelburg. Risseecw Drorkers Goes. Ls. van waesberghe janssens, Hulst. H. j. Seydlitz, Maastricht. Schmasen Nacken, Roermond. E. C. Engelberts Co., Arnhem. L. H. de Bas Co., Zutphen. Visser Veltman, Dieren. G. Vermeer Johzn., Deventer. A. van Deventer Zn., Zwolle. Bekgsma Dikkers, Hengelo (O.).. Enobers wubbels Co., Oldenzaal. P. Hoogenboom Dzn., Oud-Beierland. Schortixohuis A Stikker, Stadskanaal. E. A. Smidt, Assm. Mrs. vax Vikrs8en Trip- Feith, Groningen. Boon en Mulder, Hoogezand. Gobr. Mispelblom Bejjer, Sneek. Do Directie voornoemd Mr. L. VAN LIKR. Jhr. H. J. M. VAN ASCH VAN WIJCK. EEN VIIiliATJK TE KOOP ot TE li IT U R in 't mooist gedeelte van het Kloowterpark te De Bilt; beneden 4 Kamers met Keuken, boven ruime Zolder met 2 Kamersgroote Tuin met vruchtboomen. Koopsom f 6506.huurprijs per jaar I «50.—. Brieven franco onder No. 61604Bureau „Stichtscho Courant", Utrecht. De gewone jaarlijksche HOUTVERKOO PING van de Familie HUYDECOPER VAN MAARSSEVEEN, zal dit jaar gehouden wor den op Donderdag den 27»ten Decem ber 1906, des avonds ten 6 nre, te Maars- sen, ten huize van den Heer M. KOUFFELD. Aanwijzingen te bekomen bij den boschbaas J. SUKKEL. Waarbij nog zal wordon verkocht: I. Voor dsn llesr R. TEPE: 4 WILGEBOOMEN staande te Maarssen op „Leeuwenvecht". Aanwijzing te bekomen bij den Heer BAARS, aldaar. 2, Voor den WelEd. Heer J. D. BASTERT 5- en 7-jarig ES3CHEN ELZEN en GRIEND- HAKHOUT, waaronder zwaar Elzen- en Ber kenhout, en het haar van Knotwilgen, onder Tienhoven, in Groot en Klein Bethlehem. In perceelen. 3. Voor de IsraëllBtische Gemeente: 2 perceelen HAKHOUT te Maarssen in de laan, naar de Begraafplaats. Broeder bij biljetten. De Notarissen J. DE KLERCK en D. H. VAN NIEUWENHUIZEN. Zaterdag 22 December 1906 Voorstelling te geven door vertegenwoordiger W. PHILIP, Boezemsingel 112, Rotterdam. Optreden van den Heer J. H. SPEENHOFF Dichter-Zanger. De Heet NAP DE LA MAR. Humoiist. Mevr. SPEENHOFF—Prins. Liedjes en Voordracht. Mevr. DE LA MAR - Kloppet Toeneelspeelster, en bet verdere gezelachap. Behalve de nieuwe voordrachten zal worden opgevoerd o. a. Zijn EdelAchtbare et' Het Vrije Tooneel in duizend vreezen. Klucht8atyre in 1 Bedrijf door A. SCHMITZ. Met het grootst succès opgevoerd te Leiden, Haarlem, Hengelo, Groningen etc. Prijzen der plaatsenEerste Rang f 1- Tweede Rang 50 ct. Aanvang avonds 8 uur. Bureau geopend 7 nur. Plaatsbespreking bij loting Zaterdag half één. Een oude binnenlandscho Brandverzekering- Maatschappij vraagt te Utrecht wegens het aftreden van een harer agenten een *ol»«*d, ijverig persoon om dit agentschap waar te nemen en uit te breiden. Br fr. Letter E. N. 4401, Alg. Adv.-Bur. A. DE LA MAR Azn., Amsterdam. Mevr. WOLFF te Maarssen vraagt met 1 Febr. a. s. een als Meld-alleen. P. G. Loon 120.4 waschgeld 30.—. op Dinsdag 2» Januari 1997, op de goederen van den WelEdelGieb. Heer H. J. DF. JONO SCHOITWENBI ROnabij het Station de Bilt, waaronder e en Sparrenbosch. H. J. BESII -R, Notaris. I De gure winter is gonaderd "Weldadigheid vindt nu haar taak, I I En 't arm gezin, om 't vuur vergaderd, I Dankt zeeg'nend don eed'len gever I vaak. I Doch bij de gift op voordeel letten, Is haar besteden wijs en goed, Geeft daarom Brnlnkolen- Itrtketten. Géén brandstof toch houdt langer gloed. De TroolUbe Pretmaker In «ezel schappen, waarin: 60 «ezelschapspe- len, 75 PandtnloMatiigeii 10 Profe- (eerknnHten, 84Gein ••kkeiyke kuust- HtukjeH, 98 ItaadaelM, (Iliarailes, enz. Verder nog een Droomuitlegger en 75 ToaHten- en Tafelzangen, verzameld door J. SCHENKMAN, Oe druk. Het 18 een Handboek dut men feitelijk in huis moet liebben bij elke feestelijke gelegenheid komt het te pas. HTir niet wacht met de bestelling krijgt Villi extra als premie een fraaien, Hurao- ristischen Scheurkalender, vol met aardig heden voor 't heele Jaar 1907. Vergeet het nu niet. Te bekomen bjj D. HOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Haug OS. Rotterdam. Franco na ontvangst Postwissel van slechts f 1, waarop to melden:,De Pret maker met Premie." De Veluwsche Wasch- en Natuur- bleekerü te MEERDE 18 zeer aan te bevelen wegens de onbekende xnlver heid van het bronwater en de groote terreinen voor Natuurbleek, Prijscouranten worden op aan vraag franco toegezonden.

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 3