HF*. 177. Rerste Blad. Zaterdag 29 December 1906. BUITENLAND. FEUILLETON. De Gezegende dag. 5" OORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franoe per post1.75. Afzonderlijke nnmmere0.05. Deae Con rant- verschijnt Dagelijks, mei uitzondering van Zon- en Feestdagen. Adrertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoormummer 66. PRIJS DER AD VERTEN TIÉN f 0.73. - 0.13. Van 1—5 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I Janu ari a. s. op dit blad inteeke- nen, worden de nummers die gedurende de maand Decem ber nog zullen verschijnen KOSTELOOS toegezonden. Kennisgeving. LEERPLICHTWET. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt ter kennis van ouders, voogden en an dere verzorgers van leerplichtige kinderen', die aanspraak maken op eene der vrijstellingen van de verplichting om hunne kinderen school- of huisonderwijs te doen geven, genoemd in artikel 1 der Leerplichtwet, of die hunne kinderen huis onderwijs doen genieten.: dat een en ander hen alleen dan kan onthef fen van de verplichting om hunne kinderen ter bchool te zenden, wanneer daarvan door hen Vooraf aan den Burgemeester is kennis gegeven dat een vereischte voor het doen voortduren dier vrijstellingen is, dat deze kennisgevingen telken jare op nieuw worden ingediend door hen, die aanspraak maken op eene van de vrij stellingen, bedoeld bij artikel 7 der wet., telkens aia verloop van 12 maanden, en die hunne kin deren huisonderwijs doen genieten, ieder jaar koór 1 Februari dat van veranderingen in de oeisonen door wie het huisonderwijs gegeven wordt, binnen jacht en twintig dagen aan den Burgemeester jmoet worden kennis gegeven f dat alle bovengenoemde kennisgevingen moe ten geschieden op daartoe vastgestelde formu lieren, welke kosteloos ter gemeente-secretarie verkrijgbaar zijn. I Amersfoort, 28 December 1906. 'De 'Burgemeester voornoemd, WUIJTIEILS. Politiek Overzicht D« toestand in Rusland. De Russische regeering stelt er prijs op te toonen, dat het geen ij del woordenspel van haar geweest, is, toen zij hij de ontbin ding van de eerste rijksdoema aankondigde, dat in Maart 1907 eene nieuwe doema zou bijeenkomen. Die minister van binnenland- scho zaken heeft de gouverneurs van Euro- peesch Rusland aangeschreven, dat zij on- verwïjld den dag moeten bepalen, waarop de vergaderingen van de grondkiezers der ver schillende categorieën van stemgerechtigden (boeren, stedelingen, vertegenwoordigers van handel en nijverheid) zullen plaats heblben tot aanwijzing van hunne gemachtigden. Die vergaderingen zullen zooveel mogelijk op denzelfden dag in ieder district bepaald worden, maar niet voor den 12en (25en) Januari, opdat de kiezers van den tweeden trap, die de afgevaardigden voor de doema hebben te benoemen, zon dei- bezwaar den 5eu (18en) Februari in de gou ver nemen ts- hoofdatad kunnen aankomen. De verkiezing van de gevolmachtigden dor werklieden en do bijeenroeping van die gevolmachtigden moeten geschieden in aansluiting aan de hierboven genoemde termijnen. De dag voor de verkiezing van de doema- leden is bij ukase bepaald op 19 Februari (nieuwe stijl). Dat geldt intusschen alleen voor Europeesch Rusland. Voor het gebied van den Kaukasus, Midden-Azië en Siberie is de verkiezingsdag nog niet bepaald. Het zou dus mogelijk zijn, dat de nieuwe rijksdoema den 7en Maart bijeenkomt, zoo als bij de ontbinding van de eerste doema werd aangekondigd. Vel is waar zou zij dan bijna even onvoltallig zijn als de eerste Russische volksvertegenwoordiging was, toen zij den lOen Mei jl. bijeenkwam. Toen kon den gebrek aan tijd en het bezwaar, dat bij de eerste samenstelling der kiezerslijsten werd ondervonden, ris redenen voor de ver traging van het verkiezingswerk aangevoerd worden. Nu kan de schuld daarvan enkel geweten worden aan de regeering, die het tijdstip der verkiezingen heeft uitgesteld om vóór dien datum do oppositie zooveel moge lijk onschadelijk te maken. Van welke mid delen zij zich daarbij bedient, is meerma len in t licht gesteld; men kan het dage lijks met nieuwe voorbeelden staven. Van vrijheid, die den kiezers gelaten wordt om hunne stem te bepalen, kan in 'it geheel geen sprake zijn. Zelfs de partij der vreed zame vernieuwing, die op zeer gematigde wijze opkomt voor de constitutioneel-monar- ckale beginselen, wordt meedogenloos ver volgd door de organen uer regeering. Naast de rechterzijde, wier streven belichaamd is in de propaganda, van den Bond der ware Russische mannen, vindt hoogstens de Octo- bristenbond genade, die te kennen geeft, dat hij wel niet het politiek beleid van Stolypin goedkeurt, maar erkent, dat dit beleid moet worden geduld. Zal dit be eid er in slagen in de nieuwe doema eene volgzame meerderheid aan de regeering te verschaffen? De toekomst za' dat moeten uitwijzenmaar het maakt een eigenaardiger! indruk, wanneer men in te ie correspondentie van de Köln. Ztg. de voor spelling leest, dat na het bijeenkomen van de rijksdoema vele nu zeer ijverige „mov.r- chalen" zich als „revolutionairen van links" zullen ontpoppen. Deze Schr. zegt: „Daal de regeering op zoo onhandige, ruwe manier optreedt tegen alle links staande partijen en hunne aanhangers, nemen dezen tot derge lijke middelen hunne toevlucht. Geheel af gezien hiervan staan echter, naar den ge- heelen toestand te oordeelen, de kansen voor de linkerzijde reeds zeer gunstig. Daarover is de pers van alle partijen het eens, met uitzondering van de ministerieel© Rossija, die nog heden eene struisvogelpolitiek voert. Hetzelfde beeld dus als bij de eerste doema. Inderdaad is sedert do ontbinding van de eerste rijksdoema de politieke toestand in hoofdzaak onveranderd gebleven. Dat is een bewijs, dat de maatregelen van geweld alleen niet het land gezond kunnen maken." Hce overigens de toestand is, dien het be leid der regeering in 't leven heeft geroepen, wordt door een correspondent van de Vos- sische Ztg. aldus geschetst: „De veldkrijgsraden zetten hunne bloedige werkzaamheid voort. Er verloopt geen dag zonder dat verscheidene terechtstellingen, geen week zonder dat flagrante rechtskren kingen worden bericht. Noch in het eene, noch in het andere opzicht is er eenige nei ging tot beterschap merkbaar. Veeleer kan worden geconstateerd, dat de doodvonnissen van de veldkrijgsraden steeds veelvuldiger worden. In drie maanden heeft het totale cijfer der terechtgestelden bijna 500 bei-eikt. Niettemin iaat het door Stolypin beloofde „tot rust brengen" van de bevolking nog steeds op zich wachten. Moordaanslagen, be- roovingen en gewapende aanrandingen zijn even veelvuldig als ooit. Hoe slecht bet met de openbare veiligheid gesteld is, daarvan kan ieder zich overtuigen, die een geld transport in Petersburg ontmoet. Dat is een zeer opmerkelijk schouwspel. Voorop rijden twee garde-kozakken met geladen geweren. Op ©enigen afstand volgen er weer twee. Eerst dan komt de wagen met het geld, om ringd door eene halve compagnie kozakken. Wanneer een groot bedrag aan geld moet worden overgebracht, dan worden de voor zorgsmaatregelen verdubbeld. Om mogelijk aanvallers te misleiden, rijdt een leeg© geld wagen voorop en de geiadene sluipt achter aan. Brieven met geld of geldswaarden wor den door de postkantoren niet meer aange nomen (behalve voor het buitenland)alleen nog met postwissels ka.n geld verzonden wor den. De bankinstellingen zijn van omvang rijke alarmtoestellen voorzien. En toch bren gen de bladen haast iederen dag berichten van geslaagde „onteigeningen". Slechts in zeer zeldzame gevallen leest men, dat een aanslag verijdeld is; meestal komen de die naren van het gezag te laat. Als 't heel goed gaat, dan slagen zij er in een of twee van de aanranders dood te schieten of gevangen te nemenhot geroofde geld wordt haast nooit terug gevonden. En den volgenden dag begint het spel op nieuw. ..Onder deze omstandigheden kan men zich er niet over verwonderen, dat de opti mistische hoop van Stolypin, om in korten tijd de wanorde meester te worden, zelfs in die kringen niet meer gedeeld wordt, waar aan hij zijne positie te danken heeft. Daar komt nog bij, dat de aanstaande verkiezings veldtocht in regeerings- en hofkringen zeer gemengde gevoelens opwekt. Men vreest in zonderheid, dat. het leveringsschandaal Goer- ko-Lidwall een noodlottigen invloed zal uit oefenen ook op die kiezers, die anders mis schien bereid zouden zijn voor de regeerings- partijen te stemmen. Vruchteloos zoekt men naar eenig toeken van eene omkeering in de volksstemming ten gunste van de regeering. Zelfs de officieus© Rossija, die een tijdlang zulk eene "omkeering had voorspeld, hult zich in den laatsten tijd in een diep zwijgen daarover. In één woord, men is in de hoog ste kringen alles behalve blijmoedig en hoop vol gestemd." DuitacblAnM. In eene aanschrijving aan de betrokken autoriteiten dringt, de Saksische minister van binnenlandse he zaken er op aan, dat aan de handelsscholen ook bijzondere afdee- liugcn voor vrouwen of vrouwencursussen zullen worden verbonden, waar meisjes voort gezet handelsonderwijs kunnen ontvangen. Tot dekking der kosten zal op steun van staatswege kunnen worden gerekend. Frankrijk. De Senaat maakt groote haast met de be handeling van de novelle van de scheidings- wet. Bij eene aanvullingsverkiezing voor do commissie werd tot lid gekozen de vroegere minister-president Emile Combes. De com missie heeft haar rapport- reeds ingediend, dat adviseert tot ongewijzigde aanneming van het wetsontwerp, zooate ook verleden jaar geschied is met de scheidingswet. -Voor de behandeling van het wetsontwerp heeft de Senaat de urgentverklaring uitgesproken, zoodat. de tweede lezing vervalt. Volgens een bericht uit Rome zal de Paus na do afkondiging van de novelle, die nu bij den Senaat in behandeling is en waarvan de aanneming heden te verwachten is, in een brief aan den aarts'bis&chop van Parijs, kardinaal Richard, uiteenzetten waarom ook deze wet onaannemelijk is en door de katho- liijken als niet bestaande moet worden aan-' gemerkt. De ministerraad behandelt thans het wets ontwerp tot opheffing van de militaire rechtspraak Het houdt in, dat de krijgs raden in vredestijd zullen worden afgeschaft. Militaire personen zullen wegens misdrijven tegen het gem eene recht voor den burger lijken rechter terecht staan, maar met ver hooging van de strafminima. Tot uitoefe ning van de militaire tucht wordt aan de officieren, met. den kapitein te beginnen, hot recht van bestraffing toegekend, maar de gestrafte kan bij den raad van tucht van zijn regiment in beroep komen. Parijs, 28 December In het algemeen© debat over het wetsontwerp op de open bare uitoefening van den eereddenst, zesde minister Briand in antwoord aan verschil lende sprekers, dat de regeering niet van standpunt veranderd is. Hij toonde aan, dat het land met de regeering is; overal heerscihen rust en orde. Nergens vindt men een zoo vrijzinnige wetgeving. Aan de ker kelijke hierarohie wordt geen geweld aan gedaan. Bewijs daarvan is het feit, dat aanzienlijke katholieke leeken, priesters en aartsbisschoppen de wet aannemelijk oor deelen en bereid waren zdoh er aan to on derwerpen. „Wij hadden aan de Kerk al les gegeven wat wij konden gevenwij Re den haar de vrijheid aanzij wijst die af als hare ergste vijandin. Wat de Kerk wil, is dat wij de waardigheid der regeering haar ten offer brengen. Dat zal ik noodt doen. De Regeering zal met Rome niet onderhandelen. Het monarchale pausdom en de democratische republiek zijn twee vijan dige machten. Elke onderhandeling ware overbodig. De Staat, dringt zdch niet tus schen den mensch en zijn geweten, maar hij zal geen bevoorrechte katholieke kerk toe laten, juist omdat zijt in opstand kwam." De minister verzocht- den Senaat het wetsontwerp goed te keuren, dat de Kerk zal stollen op den grondslag van de wet en den Paus zal dwingen, indien hij het verzet wil voortzetten, den priesters te ge bieden de kerken te verlaten en den open baren ©eredienst te doen ophouden. Met 183 tegen 86 stemmen werd beslo ten tot aanplakking van de rede van mi nister Briand. Daarop werd met 187 tegen 87 stemmen besloten tot de behandeling van de artike len over te gaan, waarmee deze vergade ring eindigde. Het ministerie van L nnenlandsche zaken maakt bekend dat tot 24 dezer 225 door geestelijken bewoond© huizen ontruimd zijn, waaronder 69 aartsbisschoppelijke en bis schoppelijke paleizen, 73 groot-seminaries en 83 klein-seminaries. De bisschop van Nancy, Turinaz, is door de rechtbank tot 50 frs. boete veroordeeld, omdat hij bij de ontruiming van het voor malige bisschoppelijke paleis daden van ge weld heeft, gepleegd tegen een wachtmeester van de gendarmerie. Spanje. Volgens een telegram uit Madrid aan de ,,Köln. Ztg." zal hot antwoord van Spanje op de protestnota van den Paus zich bepalen tot een bericht van ontvangst. Madrid28 December. De Kamer heeft de tijdëlijfke verhooging van rechten op buitenlandsahe granen aangenomen en daar na de begrooting definitief goedgekeurd. Rutland. De regeering heeft voor de zooveelste maal de geruchten over eene voor de deur staande Russische leening (hetzij openlijk of heime lijk) uitdrukkelijk tegengesproken. Tegelijk werd officieus medegedeeld, dat- de regeering geen plan hoeft het mil end materieel der Russische spoorwegen door bemiddeling van eene particuliere maatschappij te versterken. Aanbiedingen in dien zin zijn, zoo wordt uit die bron verzekerd, worden wel gedaan,' maar de regeering is tot het inzicht gekomen, dat het hierbij eigenlijk te doen was om eene geld leen ing tegen zeer hooge rente. Lettende op die uitdrukkelijke tegen spraak is het des te opmerkelijker, dat op denzelfden dag verschillende bladen uit eene bron, waaraan niet to twijfelen valt, het bericht brachten, dat eone Russisch-Frauscho maatschappij, die de Russische regeering de aanschaffing van rollend spoorwegmaterieel wil vergemakkelijken, reeds bestaat Zij draagt den naam Société générale du mate riel de chemin de fer en werd in 't leven geroepen door een consortium, aan welks hoofd staan do Internationale Kommerz- bank. de Banque franpaise en de firma's Bardak te Parijs en Birkhalm te Moskou. Het stamkapitaal van de maatschappij be draagt 5 millioen frs.haar zetel bevindt zich te Parijs. Het is niet aan te nemen, dat deze maatschappij ontstaan is zonder voorafgaand overleg met de Russische regeering; veeleer spreekt alles er voor, dat zij verzekerd is van de bestellingen der regeering. Wel is waar duidt het betrekkelijk kleine stamkapi taal aan, dat ©r geen sprake kan zijn van eeno bedekte leen ing op groote schaal door bemiddeling van de nieuw opgerichte maat schappij. Niettemin is er tusschen de oprich ting van deze maatschappij en de stellige verklaring van de Russische rogeering, dat zij niet van zins is zich van tusschen perso nen te bedienen bij de aanschaffing van spoorwegmaterieel, eene zonderlinge tegen strijdigheid. Jaurès doet in de Humanité een heftigen aanval tegen de Joodsche financiers in Frankrijk, die in tegenstelling tot hunne Engelsche en Amerikaansche geloofsgenoo- ten de Russische regeering door 't verleenen van nieuwe middelen in haren strijd tegen de doema en tegen de emancipatie der Joden steunen. Hij zegt, dat de laatste leening werd gedekt door de bankiers Lazard, Emersdorf- fer. Gans. Weistoeiller, Selipmann, Kabn, Sulzbach. Levy en Louis Hirsch, en dat deze van hunne klanten niet de betaling van het wettelijk voorgeschreven tiende ge deelte van het ingeteekende bedrag verlang den maar zich met het twintigste en dertig ste deel tevreden stelden. Jaurès kondigt aan, dat hij de regeering zal interpelleeren of zij zulk eene ontduiking van do Fransche wet verder wil dulden. Wat de combinatie betreft tot het ver schaffen van rollend materieel voor do Rus sische spoorwegen, waarvan hierboven spra ke was, is Jaurès de meen ing toegedaan, dat men hier te doen beeft met eene be dekte transactie ten gunste van de Russische regeering, al is ook de maatschappij met niet meer dan 5 millioen roebels kapitaal opge- Een verhaal van de Osierlide Pastorie 3 Uit het Deensch, door BETSY BAKKER—NORT. Zoo veel hield de predikant van die brie ven, dat hij zich bijna betrapte op onwil tegen de vacantie's, wanneer deze weer aan braken, omdat deze t. meisje zelf zouden brengen. De brieven waren immers één ju belend verlangen naar buis, een verlangen, dat. hem met onuitsprekelijke vreugde ver vulde als ze zelf thuis was, dan was natuurlijk het verlangen uitgedoofd, en nu en dan kon er in haar een lust opkomen om weer uit te trekken in hel volle, bruisende leven, zoodat ze eigenlijk met even veel vrugde weer vertrok, als waarmee ze was gekomen Bovendien kwamen er in het- dagelijksch samenzijn zoo dikwijls oogonblikken voor, dat de oude predikant een steen acht igen bodem onder de bloemen bemerkte, en dien voelde hij nooit in de brieven. En dan ook nog dit - zoo lang zij in het Zuiden was, hoestte zij nooit. thuis begonnen het hoesten en de vermoeidheid altijd met het afscheid' van de eerste trek vogels, en hielden pas weer op, wanneer de eerste aardbeien, in het perk achter in den groentetuin, begonnen rijp te worden. De laatste maal, toen zij met Kerstmis thuis was, was zij zoo wonderlijk stil en schuw voor hem geweest-, niet zoo kinderlijk epen en overmoedig als anders. Arm in, arm hadden ze tusschen de olm- boomen gewandeld, waar de rijm als dichte bloesems over de naakte takken verspreid lag. Hij herinnerde zich het ronde pelsmuts je achter in den nek, met den staart van liet eekhoorntje, datt zij zelf 's zomers ge schoten had, en de lange, nootkleurige haar vlechten vanaf dat ze een heel klein meis je was, had' ze al de gewoonte in de linker vlecht te bijten, wanneer iets haar hoofd breken of last veroorzaaktehij herin nerde zich haar verstandige oogert, die zoo vast op hem rustten, terwijl hij sprak. „Wat wil je, kleine Gete?" had hij ge vraagd. „Den volgenden keer, als je thuis komt, is het om hier te blijven. Heb je al over een levenstaak gedacht? Zullen we je stem laten ontwikkelen, zoo als je al zoo dikwijls gewenscht- hebt - als je longen het maar toelaten Zij had niet geantwoord, alleen in haar vlecht gebeten, en hem zoo wonderlijk lang en verstrooid aangekeken. „Ik weet hpt nog niet goed," had zij ge zegd ..Ik weet nog niet. wat ik wil.1' En hij. herinnerde zich haar laatsten brief, vóór ze thuis zou komen. Zoo kort, zoo jubelend kort. Slechts vijf woorden maar elk van de vijf was als een kreet van vreugde, vond de predikant. „Oom Alex," stond er „nu kom ik." En toen ze door de olmenlaan gingen, met de lichte bloemontrossen wiegelend bo ven hun hoofden en met den lindegeuf over hun gedachten toen was ze plotseling blijven staan, de kleine Anne Gete, en had j haar armen om zijn hals gelegd. „Nu weet ik, wat ik wil'" had zij gezegd, j ,Ik wil u hebben.' Hij zag weemoedig vóór zich en zuchtte, j Zwaar was de laatste helft geweest van 1 het eerste jaar. dat ze getrouwd waren. Haar hoesten was erger geworden, en de dokter had hem beslist- en onverbiddelijk j gezegd, dal haar eenige redding een verblijf j in het- Zuiden was, liefst in Davos. Do dominee had geen raad geweten, maar j Onze lieve Heer wc-T. Op zekeren dag kwam de oude mevrouw Metto van Lijngholt, met den innigsten wensch van, den predikant in zilver omgezet. Zij had een inzameling ge daan bij do boeren, een beetje bij elk, allen wilden een bijdrage geven, al was die nog zoo klein Met opzet had mevrouw Motto hun deze gelegenheid gegeven om door een daad hun groote gehechtheid aan hun do minee te bewijzen. Zij wist, welk een groote j voldoening het voor hen zou zijn, om te ge- looven. dat hun onbeduidende, geringe som, kon bijdragen tot- genezing van de jonge predikantsvrouw hoe zouden ze kun- j nen vermoeden, wat een verblijf in een ss- I natorium kostte! Vervolgens had zij zelf haar beurs zoo j wijd geopend als noodig was, en kwam daar mee in de pastorie aanrijden, en had don dominee verzocht haar en, al zijn anderen gemeenteleden het genoegen te doen, die reis naar Dia vos als een huwelijksgeschenk aan te nemen. Die reis gaf hun de hoop, de jonge vrouw in hun. midden te behouden. Deze hoop was ook nie' teleurgesteld. Sterker dan iemand had durven verwachten, was zij terugekeerdmet krachtige* gezondheid, maar zoo wonderlijk verander lijk van humeur, zoo vreemd. Nooit dezelf de nu eens buitensporig vroolijk, dan weer zwaarmoedig nu eens opbruisend driftig m het volgende oogenblik als ver nietigd, en vol berouw. Nooit een dag of een uur gelijk, sedert den morgen, dat iij haar tegemoet was gereisd. Er vloog een insect togen de ruiten dit, bracht hem plotseling iets te binnen. Hij stond op en ging naar den stal. (Daar lag Gulla, mevrouw Margarete's rijpaard, nog opgezadeld en opgestangd. Zoo had het paard den geheelen nacht gelegen, terwijl do predikant op ziekenbezoek was, opdat, wanneer zijn vrouw iets zou overkomen, Niels onmiddellijk weg kon rijden om hem te halen., „Dank voor vannacht, oude Gulla!" zei hij, terwijl hij- zadel en hoofdstel losgespte en wegging. „Goddank het. was niet noodig." Toen ging hij naar binnen, sloeg het kerk boek open en schreef met vaste ha nd „Yvonne Marie Find. Geboren den 17den Juni 18... in de Ostorlide-pastorio. II Der arme, alle Köuig. Niels, de stalknecht, stond' op den mest hoop en telde de kuikens. 7 9 12telde hij. „Nee, wacht even!" riep de jonge predi kantsvrouw lachend, „die gele hob je twee maal geteld, Niels. .c ceuvreert er mee, als Tordenskjold met zijn soldaten!" Mevrouw Margrete stond met Yvonne aan de hand de kleine, krombeenige dashonden Graf man en Donna stonden er bij, met be wegelijke ooren; en ze kwispelden begeerig met de staarten. „Ja. je moet het eens wagen," dreigde Vonne, en zij sloeg naar hen met haar kleine vuist Je moet het eens wagen." Mevrouw Margrete lachte. Zooals zo daar stond, fijn en slank, mot do strooken van de lichte, gebloemde mous selinen japon over den arm, zoodat haar kleine voetjes, in de wit zijden kousen, en de zwart- gekruiste linten van haar lakschoe nen te zien 'kwamen; met haar langen, wit ten sluier om den grooten strooien hoed', die op en neer wipte, wanneer ze liep, en met haar dunnen wandelstok mee zilveren knop onder den arm zooals ze daar stond, was zij voor Niels do lieflijkste openbaring van Salomon's Hooglied. Hij had er juist Zon dags in den bijbel over gelezen hoe was het, waar stond Sulamith sprong tus schen de geitjes op den bergmevrouw Margrete sprong tusschen de kuikentjes op den mesthoopdat was voor Niels mis schien precies hetzelfde. „Maar pas toch op, Niels!" .Mevrouw wees met haar stok. „Zie een« hoe ze loo- pen De kuikens vlogen op als oen bundeltje losse veeren. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 1