W\ 179. Eerste Blad. 5"" Jnurgaiig. Maandag 31 December 1906. BUITENLAND. FEUILLETON. De Gezegende dag. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maande» veor Ajner«f«ertf 1.25. Jd«m fran»» par po»t1.75. Afsonderljjke nimmer»0.05. Daa© Coarant verschijnt Dagelijk», net uitzondering yan Zon- ea Feestdagen. Adyertantiën, madadaaliagan enx., gelieve men rMr 19 aar '«morgan» by de Uitgeyer» in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnnmmer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 15 regelsf 0.73. Elke regel meer - 0.13. Groota letter» naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot bet herhaald adrerteeren in dit Blad bij abonnement. Eena circulaire, bevattende de voorwaarde*, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester der gemeente Amersfoort. Gelet op eene missive van den Voorzitter der Co mm if* ie van Onderzoek, ingevolge art. 104 der Militiewet Brengt ter openbare kennis, dat de onder staande lotelingen tot het onderzoek naar hunne militaire bekwaamheid en lichamelijke geoefend heid zich moeten aanmelden aan. de Gymnast iek zaal in de Infanterie-kazeme te Amersfoort, op Dinsdag, den 15en Januari 1907, des voormid dags te 9.15 uur. Cornells van Achterbergh, Hendrik van Daal, Cornelia Johannes Kuiper, Adrianu6 Christianus Pieter Ifeeusen, Albertus Rinksma. Johan Frederik Tjassens Keiser, Elbertus Tuithof: Amersfoort, 29 December 1906. De Burgemeester voornoemd. WUIJ TIERS. Politiek Overzicht Dynastiek» moailijkhadan in Servië. In deze maand is eon in de geschiedenis van Servië gewichtige gedenkdag voorgeko men het was namelijk honderd jaren ge leden, dat de hoofdstad Belgrado van de Turken bevrijd werd door Karageorge, den stamvader van het thans regeerende konings geslacht. Dat is slechts eene episode geweest in den langdurigen strijd, dien Servië om zijne bevrijding heeft gevoerd; op den kor ten tijd van vrijheid, die toen verkregen werd, is nog een lange tijd van onderdruk - king gevolgd. Maar het was tooh de dage raad der vrijheid, die toen aanbrak, en er zou alle aanleiding geweest zijn den gedenk dag daarvan feestelijk te vieren. Het teekent eohter de in Servië heerschen- de stemming, dat van eene feestelijke her denking van dien dag niets vernomen is. Men heeft daarin geen aanleiding gevonden om het vorstenhuis te huldigen, dat door de barbaarsche daad van 11 Juni 1903 op den troon gekomen is. Daarentegen ontbreekt het niet aan aanwijzingen, dat de ontevre denheid, die in breede krinigen der bevol king h&eirscht, telkens nieuw voedsel ont vangt. Daartoe draagt o. a. bij het eenige weken geleden door een krijgsraad gewezen vonnis, waarbij 35 officieren en onderoffi cieren van het garnizoen te Kragoejewatz veroordeeld werden. Wat zij eigenlijk mis dreven hebben is bij de censuur, waaronder de dagbladpers in Servië staat, niet volle dig bekend gewordenslechts zooveel ver luidt, dat hun ten laste werd gelegd, dat zij plan hadden gehad hunne chefs te vermoor den en de troepen van het garnizoen te Kragoejewatz naar Belgrado te brengen, en dat zij dit ook erkend hebben. Dat doet denken aan eene militaire samenzwering, die door deze lieden is gesmeed, in den geest van die, waarvan Alexander en Draga de slachtoffers geworden zijp. Wanneer dergelijke gevallen zich voor doen, dan krijgt men daarvan den indruk, dat het huis Karageorgewitsch alles behalve vast gezeteld is op den Servischen troon. Een Servisch staatsman in ruste, de heer Mijatowitsch, die sedert geruimen tijd het actieve staatkundige leven vaarwel heeft ge zegd en nu in Londen woont, heeft aan een medewerker van de Tribune medegedeeld, dat in den loop van dit jaar tweemalen af gezanten bij hem geweest zijn uit zijn vader land om hem te bewegen, stappen te doen tot het verkrijgen der toestemming van den hertog van Connaught- voor de candidatuur van zijn zoon voor den Servischen troon, wanneer Koning Peter langs vreedzamen weg kon worden genoopt afstand te doen van dien troon. Nog andere namen van mo gelijk© candidaten werden door hem ge noemd prins George Wilhelm van Cumber land. de oudste zoon van den hertog, en prins Mirko van Montenegro, wiens echtge- noote door hare grootmoeder van het huis Obrenowitsch afstamt. Met. ernstige candi- daturen heeft men hier niet te doen. De Koning van Engeland zou er zeker niet toe te vinden zijn, toestemming te verleenen, dat een prins van zijn huis den met bloed bevlekten Servischen troon zou bezetten. Te gen de candidatuur van prins Mirko, die omdat het huwelijk van zijn ouderen broe der kinderloos is als de vermoedelijke troon opvolger van Montenegro wordt beschouwd, zou zeker van uit Weenen een beslist verzet kernen. Maar als teekenen van de stemming in Servië verdient het de aandacht, dat in het ter sprake brengen van deze candida- turen de wensch zich uit om den Servischen troon anders te bezetten. De heer Mijatowitsch is met alle nadruk opgekomen tegen de gedachte alsof Koning Peter in eenig opzicht, al ware 't slechts door sympathie, bij de vermoording van zijn voorganger betrokken zou zijn geweest. Ook is het praatje, dat het hoofd van be<t huis Karageorgewitsch stompzinnig zou zijn ge worden, geheel ongegrond. Koning Peter is alleen oud voor zijne jaren, ietwat zwak en helaas geheel in handen van de konings moordenaars. Wat men hem in Servië voor namelijk tot verwijt maakt, is dat hij niet, zooals de Koningen van Rumenië en Grie kenland en de vorst van Bulgarije, op reizen naar vreemde hoven de belangen van het land behartigt, maar werkeloos de bijregee- ring van de koningsmoordenaars laat be gaan Elrnstige grieven heeft men tegen den kroonprins Aan de Vossisch© Ztg. wordt daarover geschreven, dat het de zonderlinge uitspattingen van den kroonprins zijn, die, zoo zij al niet de troonsopvolgingskwestie hebben doen ontstaan, haar toch aan de orde gebracht hebben. „De minister-presi de n Pasics heeft zijn uiterste best gedaan cm deze zaak alsthans zóó lang op den achter grond te houden, totdat hij zijne millioenen- leening met do daaraan verbonden provisiën in veiligheid gebracht had. Maar de gebeur tenissen waren sterker dan hij. Eien van de punten der tusschen den Koning en zijn te- genwoordigen minister-president gemaakte afspraken betrof het indienen van een wets ontwerp over het toestaan van ©ene apa nage aan den kroonprins. Pasics had bij zijn optreden zich verbonden zoowel den kroonprins George, als ook prins Alexander, den tweeden zoon des Konings, en prins Ar- ser.ius, 's Konings broeder, apanage te ver schaffen. Toen de ontwerp-begrooting werd ingediend zonder de voor de drie prinsen be stemde bedragen, drong do Koning er op aan, dat deze belofte zou worden nageko men, en Pasics was genoodzaakt eene sup- pletoire aanvrage in te dienen althans be treffende den kroonprins; eerst daarna stem de de Kening toe in het bestellen van de kanonnen bij de firma Schneider. „De minister-president handelt dus in dit geval onder een sterken druk. Hij weet, dat het verlangen om den kroonprins eene apa nage toe te staan, zijne eigen positie be dreigt., omdat de kroonprins algemeen ge haat is en de openbare meening hem het liefst van de troonsopvolging zou willen uitslu'ten Op het oogenblik nu, waarop de apanagekwestie voor de skoepschtina komt, is de oppositie van plan de vraag der toe rekenbaarheid van den kroonprins op te werpen, en daarmee zou de bijeenroeping van de groote skoepschtina in een zichtbaar ver schiet zijn gebracht. Deze mogelijkheid echter ziet de Koning zelf met bezorgdheid tegemoet, omdat de geheele tegenwoordige toestand in Servië, d. w. z. zoowel de tegen woordige dynastie als de door den Koning bezworen constitutie van 18 Juni 1903, den staatsrechtelijken grondslag geheel mist en daarom door de groote skoepschtina met vol strekte meerderheid van stemmen kan wor den terzijde gesteld. „Na. den Koningsmoord van 11 Juni 1903 riep» men namelijk de skoepschtina van 1901 bijeen, die reeds onder Alexander met in achtneming van de wettelijke vormen ont bonden was. Ook de senaat was onder Alexander ontbonden. Niettemin kwamen skoeptschtina en senaat bijeen tot vaststel ling van de nieuwe (thans geldende) grond wet en tot verkiezing van den nieuwen Ko ning. Do op deze wijze benoemde Koning legde daarop den eed af op die grondwet. Men h'eeft echter verzuimd al deze hande lingen te laten legaliseeren door de groote skoepschtina, d;e du'bbel zooveel leden telt als de kleine. „Daar nu bij de in het land thans heer- schenden anti-dynastische streaming de groote skoepschtina al het Bestaande op losse schroeven zou kunnen zetten, brengt het aan de orde stellen van de troonsopvolgere- kwostie een gevaar mee voor de dynastie. In ieder geval echter heerscht er onder alle partijen in Servië een zeldzame eenstemmig heid over, dat kroonprins George den Ser vischen troon niet kan en mag bestijgen." Dttitachlanë. De Keizer heeft het huis waarin Wilhelm I den nacht voor den slag bij Gravelot- te heeft doorgebracht, voor 20.0ÖO mark gekocht. Het huis ligt aan den uitersten rand van hot dorp Rezonville aan den groo- ten weg naar Vionville. Eigenaar was iemand die aan lager wal was ge raakt en dien de Keizer heeft willen hel pen, door het ver boven de waarde te kno penHij mag er, zoo lang hij leeft, in blijiven wonen.' Over de Brunswijksche troonsopvolgers- kwestie wordt aan de Neue Freie Presse uit Gmunden 'bericht, dat aan het hof van den h*rtog van Cumberland eene hoopvolle stem- mirheerscht Het bericht, dat de zaak vo den bondsraad zal worden gebracht, is met vreugde begroet. Door de verklaring van den hertog in zijn jongste manifest, dat zijn tweede zoon, prins Ernst- August, onder af stand van zijne aanspraken op Hannover uit het- vaderlijke huis treedt, waardoor hij eene zelfstandige lijn vormt, is een nieuw element in de kwestie gekomen. Men ziet de beslis sing van den bondsraad daarover met ver trouwen tegemoet. In een gemeenschappelijke vergadering van den regentsehapsraad en van de staats rechtelijke commissie uit den BruTTSwijk- schen Landdag, is over de vraag, of men het voorstel van den hertog van Cumber land om de opvolgingskwestie voor (Jen Bondsraad te brengen, zou aannemen, geen beslissing genomen. Elk van die lichamen zal er afzonderlijk nader over Beraadslagen Het plan tot het stellen van gemeenschap pelijke candidaten tegen de sociaal-democra tie in de zes districten van Berlijn is mis lukt. De antisemieten verklaren in geen ge val te kunnen stemmen voor de van vrij zinnige zijde gestelde candidaten voor Ber lijn II en Berlijn V, Rosenow en Cassel, om dat zij van Joodsche afkomst zijn; zij zul len candidaten van beslist anti-semiotische kleur tegenover hen stellen. Ook de conser vatieven, ofschoon niet ongezind samen te gaan met de vrijzinnigen, verwijten dezen, dat zij door het eigenmachtig stellen van candidaten voor de districten, waar de beste kans van slagen is, schuld zijn van het mis lukken van het compromis der burgerlijke partijen. Waarschijnlijk zullen, evenals in 1903, de nationaal-liberalen samengaan met de vrijzinnigen, terwijl conservatieven, mid denstanders en anti-semieten gemeenschap pelijk candidaten zullen stellen. Frankrijk. Drie nieuwe circulaires van den minister van oorlog, generaal Picquart, hebben ten doel' misbruiken tegen te gaan. De eerste circulaire geefi voorschriften over de oppas sers der officieren. Het wordt streng verbo den de oppassers te gebruiken voor huiselijke diensten, voor het houden van toezicht op de kinderen, enz het aantal der manschap pen, die voor deze diensten mogen worden gebruikt, wordt beperkt, en hunne militaire opleiding mag niet verwaarloosd worden. Ten slotte wordt nadrukkelijk gezegd: „De op passers moeten voor hunnen officier, doch alleen voor dezen, de natuurlijke diensten verrichten tot verlichting van zijn militai ren dienst, maar uitsluitend zulke dien sten.' De tweede aanschrijving is gericht tegen de misbruiken in de garnizoenen, bier- in bestaande, dait paarden en wagens, die uitsluitend voor deir dienst van het leger bestemd zijn. door officieren voor particulie re doeleinden gebruikt worden. De laatste aansc rijving van den minister heeft betrek kin? op de veelvuldige uitstapjes van offi cieren der in de provincie garnizoen hou dende regimenten naar Parijs ondernomen de vrijheid van de officieren om lang afwe zig te blijven, ten einde hunne genoegens na te jagen, wordt beperkt. Parijs, 29 Dec. De Senaat heeft de dis cussies over het wetsontwerp-Briand voort gezet. De ec-rste twee paragrafen van arti kel 1 werden aangenomen met 184 tegen 91 stemmen, de derde paragraaf met 180 tegen 93 stemmen. Het. geheele artikel werd daar na zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de voortgezette behandeling werden de eerste 3 artikelen aangenomen. Ten slotte werd het geheele wetsontwerp met 190 tegen 100 stemmen aangenomen. Verder werden eenige voorloopige twaalf den (de begrooting) goedgekeurd. De zitting is gesloten. Bij de verwijdering der seminaristen uit het seminariegebouw te Kamerijk pakte de coadjutor var. den bisschop mgr. Delamaire, den onderprefect bij den schouder. De pre laat werd gevangen genomen en door den rechter onmiddellijk, veroordeeld tot een geldboete van 25 fres. Engeland. De Daily Mail meldt, dat de Ieren niet wilden weten van de benoeming van Winston Churchill tot minister voor Ierland. De re geering heeft daarom van zijn© benoeming afgezien en zal uu Birrell, thans minister van onderwijs, met de portefeuille belasten. ItalMk Groote toebereidselen worden in heel Ita lië getroffen voor de viering van Garibaldi's lOOsfcen geboortedag op 4 Juli 1907. Een commissie uit de Kamer heeft beslo ten het eere-voorzitterschap van de feest viering aan don Koning op te dragen voor te stellen den 4. Juli tot een nationalen feestdag te verklareneen verzorging van behoeftige Garibaldianen in te riahteneen nationaal schuttersfeest te houden, enz. Rutland. Bij de vermelding van het. vonnis van den krijgsraad, waarbij admiraal Nebogatow en drie bevelhebbers van linieschepen ter dood veroordeeld zijn, werd bericht, dat het von nis geen betrekking had op den bevelhebber van het vierde pantserschip de Orel. Daar voor was een afdoende redende comman dant va.i de Orel, de kapitein ter zee Jung, is inmiddels gestorven. Do instructis werd gevoerd tegen 78 per sonen Daarvan zijn slechts 15 naar de open bare terechtzitting verwezen. Het getal ver oordeelden bedroeg acht. Zaterdag zijn te Lodz alle fabrieken, aan gesloten bij den bond van fabrikanten, ge sloten, daar de arbeiders van de fabriek Pcszuanski de hun gestelde voorwaarden niet 1 lebben aangenomen Daardoor zijn 30.000 personen werkeloos geworden Een algemeen© werkstaking is tegen Woensdag, geproclameerd. De socialisten hebben in de fabriek van Soheibler den directeur, een ingenieur en een opzichter gedood. Tal van ingenieurs en opzichters weigipren om naar de fabrieken terug te keeren on verlaten de stad. De boestand is zeer onrust/barend. Sedert enkele dagen hebben ioderen dag bloedig"' botsingen plaats tusschen nation alist.isoho arbeiders en socialisten. Er zijn reeds 12 dooden en een twintigtal gewonden geval len. Rusland an Japan. De heer Motono, gezant van Japan te Pe- tersburg, is naar Parijs vertrokken, om zijne familie te bezoeken, die hij sedert Maart niet gezien heeft. Op zijn verzoek spreekt de correspondent van de Temps alle verdere lezingen tegen, die gegeven zijn over het doel van deze reis. Hij voegt er bij, dat het geheel onjuist, is te beweren, dat de Japan- sche regeering agressieve bedoelingen heeft.. De beide regeeringen hebben integendeel ge lijkelijk hun verlangen getoond om tot vol- 'edige overeenstemming te komen, en men is daarmee reeds opf een goeden weg PetersburgSO Dcc Een regeer ingsoom- muniqué spreekt de berichten tegen over het afbreken van de onderhandelingen over het Russisch-Japansche handelsverdrag en somt een reeks van punten op, waarover reeds overeenstemming is verkregen. Verder wordt er in gezegd, dat nog slechte beraadslaagd moet worden over door Japan gestelde nieu we eischen, welke betrekking hebben op de vrije scheepvaart op de Sungari de oprich ting van consulaten in Aziatisch Rusland en gunstiger tariefbepalingen aan do Mand- sjoerijsche grens. Een verhaal can de Osterlide Pastorie 4 Uit het Deensch door BETSY BAKKER—NORT. Grafman en Donna speurden wild en stormden er tftxsschen met vijandelijk, opge heven staart. Vonne gilde van schrik. „Mama. mama o, Niels." Zij wrong haar handen in radeloozen angst. „Toe Vonnewee6 nu niet zoo ner veus!'' Mevrouw Margrete nam het kind bij de hand en trok haar met zich mee. „Zoo twee en dertig dus. 't Is goed, Niels. Laten we nu maar een snaar de var kens gaan zien. En mevrouw Margrete lichtte de ritselen de stroaken nog een duim hooger op en ging met lichte schreden naar den hofmet den witten sluier van den hoed achter haar aan- wapperend Br was altijd iets, dat achter mevrouw Margrete fladderde, een lint, een sluier, ©en kraag of de witte linnen mantel, waar van altijd alleen de bovenste knoop was ge sloten. Zoo inspecteerde de dominees vrouw cén maal in de week hof en huis, met Yvon ne aan de hand en de beide dashondjes ach ter haar aan. Deze inspectie werd meestal gevolgd door een rondgang door de keuken, waar zij zich een paar maal in haar stroo- ken ronddraaide, den inhoud der potten en pannen proefde, in de koekjestrommel keek, de hammen in den schoorsteen om draaide, dft alles tot onverdeeld genoegen vau het personeel. Mevrouw Margrete wist dat wel, maar ze stoorde zich niets daaraan. Ze deed die wokelijksóho ronde alleen om haar geweten en haar man er mee gerust te stellen, dat. zij zich op de hoogte hield van de eischen der huishouding. Maar mevrouw Margrete vroeg nooit iet*. Ze had eens, toen ze buiten do deur stond, nadat ze zich ingelaten had in een discus sie met de huishoudster en het keuken meisje, een uitspraak van de laatste gehoord die haar voor goed had afgeleerd iets te vragen. Later had zij zich nooit, meer aan huis houdelijke debatten gewaagd. De oude dominee glimlachte hoofdschud dend, toen hij oen half uur later zijn vrouw door den tuin zag aankomen, met Yvonne en de beide hondjes achter haar aan „Dat is de domiee's vrouw!" knikte hij met een ziekelijken glimlach. Hij vergat nooit dit feit. voor zich zelf te onderstrepen., wanneer hij haar op een of ander bizonder opzichtige manier zag aan komen. „Dat is de dominees vrouw!" herhaalde hij, „maar ze is ook nog slechts vijf en twintig jaar." „Zie zoo!'' riep ze nu ben 'k in het kippenhok, in den varkensstal on het. bondehok geweest, op den mesthoop, in de keuken en kelder, en heel op de bleek ben je nu tevreden, Axel?" Do predikant, kwam buiten, en arm in arm liepen ze door de lange olmenlaan. Vonne volgde langzaam met de handen op den rug en met haar diepe, oud-wijze oogen vast gericht op alles wat ze passeerde. Het klokkenspel van den goudenregen was voor dezen zomer verstomdde storm had de kleine gouden rammelaars wegge waaid, en regen en mist ze gedempt, zoodat ze niet meer konden klinken. Maar m plaats daarvan hingen er nu lange, groene buidelsdat. waren de beur zen der nimfen, ze waren vol kleine, platte, groene munten. Vonne kon heel goed zien hoe vol ze waren. De kleine nimfen gebruik ten dis om sieraden er voor te koopen dauwdiamanten voor hare groene schoentjes van kaïnperfoeliebladen, rozenbladen om bare bedjes mee te stoppen, en de licht roze hartjes van de bgonia's voor halssira- den, di© moesten beeldrig lijken op hare maanblanke halzen. God mocht weten, wat er in zoo'n roze bloemenhai^je zat. Mama had er een om den ha-Is, van goud, en daar zat Vonne in als een heel klein meisje met groote bange oogen on hangende krullen. Maar Vonne had nooit het hart gehad een van de be gonia's open te maken om het eens te on derzoeken. Alles wat. groeide en bloeide be zat leven, had vader haar immers verteld hoe zou ze dan een bloem stuk durven ma ken. Vonne hoestte de predikant keerde zich op hetzelfde oogenblik om. „Loop gauw in de zon, Vonne'', verzocht hij t is hier zoo koel en vochtig loop vlug. kind!' En de kleine snelde onhoorbaar over de schaduwen van de loofboomen, naar de open, groote zonnige perken. O, zoo als het hier was Hier buiten schoen de zon en dansten de vlinders, het krioelde er van lelietjes en leeuwenbekjes, van wilde bellis en zwaar ademende latyrus. Hier lichtten de witte sterretjes van den meidoornde blauw - violette bloemgolven der seringen wiegelden heen en weerhier rijpten de trossen der vlier, en de rood© beuk wierp zijn maho- nie-bruine castagnetten tuasclien do ritee lende, zoet geurende gouden kwastjes der linden. En hier buiten hoestte moeder nooit. Va der zei. dat dit kwam door do zon, want de zon en Onze lieve Heer waren do oen'ge doktoren waaraan vader echt geloofde, en als mooder bleef hoesten, had hij gezegd, moest ze weer naar dat land, waar ze eens was geweest en waar zo weer gezond was geworden, én waar altijd zon en droge lucht waren. „Gete" zei de predikant, toen het kind weg was „er is iets, wat ik j© wilde verzoeken. Mevrouw Margrete bleef lachend staAn „Precies wat ik wilde zeggen." „Nou?" „Nee jij eerst.' „Ja, zie je, kleine Gete je moot er niet .boos om worden Je weet heel goed. dat ik je jeugd de weinige vreugde gun, die dit eenzame leven je kan bieden. Maar niet. waar, je begrijpt, heel goed wat ik meenje wilt het immers wel laten om met de stalknechten s Zondags in de schuur te dansen Nee, nee, ik weet heel goed, er steekt niete, absoluut geen kwaad in, maar een predikant moet nu eenmaal denken aan zijn gemeente. Ik verbied immers ook nooit het volk om bij de harmonica te dansen, ;n- tegendeel maar de vrouw van den domineeja, je begrijpt mij zeker wol, kleine Gete?" Zo stond daar, alsof zo zijn laatste woor den in t geheel niet gehoord had. „Heb ik gedanst.?" vroeg ze zich zelf ver wonderd „stel je voor. dat ik gedanst heb.' Do predikant streelde haar hand. „Niet waar Gete, je begrijpt mij immers wel?" Maar op hetzelfde oogenblik kwam er een weerspannige blik in haar oogen. „Ne© eerlijik gesproken, niet, Axel. Dat ik eens op een Zondag met Niels rond gedraaid heb. toen ik er toevallig voorbij kwain nee, hoor eens. Axel, donk er toch aan „Ja, ja, Gete.' viel hij haar haastig in de rede, alsof hij bang was voor het ver volg. Hij writ, immers zoo goed wat er zou komen, kende haar argumenten, woord voor woord. „Denk er aan. Axel, dat je zoo oud bent en ik zoo jong." „Ja 'k weet. heel goed. dat jij jong bont, on recht hébt op toegevendheid, daar om zog ik je er ook nooit iets van dat je in stal on schuur met een cigaret en wandel- Mok verschijnt, ofschoon mij dat erg tegen staat of wanneer jij je niets met je huis houding bemoeit, wat. om heel veel redenen zeer noodig zou zijn. Of zeg ik een boos woord tegen je. Gete. wanneer je halve da gen rondrijdt, zonder dat i'k of iemand an dere weet. waar je omzwerft., ofschoon ik dikwijls angstig ben, als ik mij voorstel wat je overkomen kan, wanneer je uren lang over etenstijd uitblijft?" Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 1