W°. 187. 5" jaarga»B< Woensdag 9 Januari 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Gezegende dag. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden Toor Amerafeert f 1.29. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met nitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeeliugen enz., gelieve men vóór 10 var 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 15 regels0.75. Elke regel meer-0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement. Eene cirenlaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. ONTHEFFING VAN DEN WERKELLJKEN DIENST ingevolge art. 113, eerste zinsnede, der Militiewet 1901. De Burgemeester der gemeente Amersfoort maakt bekend, dat de aan de Koningin te rich ten, eigenhandig oiulerteekendë aanvragen om ontheffing van den werkelijken dienst ten be hoeve van geestelijken, bedienaren van den gods dienst, zendeling-leeraren en broedeis-diakenen van eene godsdienstige vereeniging van studen ten in de godgeleerdheid en zendelmg-kweeke- lingen, d'ie aan eene inrichting van onderwijs tot geestelijke, bedienaar van den godsdienst <>f zendeling-leeraar worden opgeleid van proef- broedeis, die tot broeder-diakoon van eene gods dienstige vereeniging worden opgeleid, en van roomsen-katholieke ordebroeders, die tot eene binnen het Rijk gevestigde kloosterinriehting be- hooren. met de vereischte bewijsstukken, bij den Burgemeester der gemeente, binnen welke zjj voor de militie zijn ingeschreven, moeten wor den ingeleverd tusschen den 21. Januari en den 1. Februari 1907. De aanvragen kunnen op ongezegeld papier worden geschreven, evenals de bewijsstukken deze mogen niet vroeger zijn afgegeven dan tien dagen vóór de inlevering er van. bij den Burge meester. Amersfoort, den 8. Januari 1907. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. Politiek Overzicht. Gisteren is de gewone zitting van 1907 der volksvertegenwoordiging van Frankrijk be gonnen. De grondwet heeft als dag waarop Senaat en Kamer van rechtswege bijeenko men den tweeden Dinsdag in Januari be paald en verder voorgeschreven, dat de ge wone zitting minstens vijf maanden moet duiran. Gewoonlijk is de eerste tijd van de nieuwe zitting belast met het restant van het be- grooting^werk, dat niet bij tijds afgedaan is kunnen worden. Ook ditmaal is dit- het. go- va! maar toch in mindere mate dan in vroe gere jaren De Kamer ijs reeds eenige dagen vóór Kerstmis met de behandeling van de begirooting gereed gekomen. Het zou zelfs mogelijk geweest zijn, als daartoe de ernstige wil had bestaan, dezen keer vóór 31 Decem ber geheel gereed te komen met het be- grootingKwerk. Maar de Senaat, die in den ïegel zich erg moet overhaasten, hoeft zich ditmaal den tijd willen gunnen voor eene grondiger behandeling. In de laatste ver gadering, die in liet vorige jaar gehouden werd, is daarom eene credietwet voor eene maand aangenomen, zoodat nu nog de ge- heelo maand Januari voor de begrootangs- debatten beschikbaar zal zijn. De begrootingscommissio van den Senaat heeft haar rapprot reeds ingediend. De be groeting van de uitgaven is door haar nage noeg ongewijzigd gelaten. Die begrooting werd door de regeerimg ingediend tot een be drag van 3,824 millipeoi. Aan het einde van de behandeling in de Kamer bedroeg de be grooting 3,836 millioen. Zij is dus met 12 millioen verhoogd, wparvan intusschen de helft voortvloeit uit de verhooging van de vergoeding, die de leden van het parlement zich zei ven hebben' toegekend. De commissie van den Senaat heeft de begrooting terug gebracht tot 3,833,641,000 frs. Zij heeft dus 2 A millioen geschrapt van de uitgaven, een luttel bedrag op eene begrooting met een zoo reusachtig eindcijfer. Van meer beteekonis zijn de wijzigingen, die de commissie heeft gebracht in de be grooting der uitgaven. De nieuwe belastin gen op piano's, eigen jachtrechten en adel lijke titels, die de Kamer liad uitgedacht en waarvan de opbrengst op 7 millioen was geraamd, hebben bij de commissie geen ge nade kunnen vindenzij heeft ze geschrapt. Voorts is de raming van d© inkomsten uit. de posterijen met 2A millioen verminderd als equivalent voor de verlaging van liet "brief port, waartoe besloten is. Verder is de druk kende Wasting verminderd, die de Kamer wilde leggen op de verzekeringmaatschap- pijen hetzelfde is geschied met de verhoo ging van het op vreemde effecten gelegde zegelrecht tot 2 pet. van de nomi nale waarde. Eindelijk is d© raming van d© inkomsten uit het staabsspoor- wegnet lager gesteld. Dit alles bij elkaar geteld, geeft eene vermindering van de ra ming der ontvangsten met 31 millioen. De door de Kamer goedgekeurde begrooting be vatte als sluitpost tot dekking van het te kort een bedrag van 62 millioen aan schat kistbiljetten op korten termijnin het door de commissie van den Senaat gewijzigde ont werp is die post op 91 millioen fns. gebracht. Het is niet te verwachten, dat, wanneer de Senaat de voorstellen van hare commissie bekrachtigt, de Kamer zich daarbij goedig zal neerleggen. Het begrootingsontwerp zal nog wel eenige malen tusschen Senaat en Kamer heen en weer moeten gaan, voordat volledige overeenstemming verkregen wordt. Dit is niet het eenige onderwerp, waaruit wrijving tusschen de beide takken van de volksvertegenwoordiging kan ontstaan. De Kamer liad reeds voor de algemeen© verkie zingen een wetsontwerp aangenomen tot re geling vaas de ouderdom»- en invaliditeits verzekering van alle werklieden. Eene com missie vam den Senaat is nu bezig dit wets- ontwerp eene grondige omwerking te doen ondergaan Een wetsontwerp tot beperking va® het gebruiken van loodhoudende verf stoffen is wel door den Senaat aangenomen, maar met ingrijpende veranderingen en met toekenning van het recht aan de loodwitfa- brikanlen om aanspraken op schadevergoe ding te doen gelden. Ook in het vraagstuk der naasting van de spoorwegen, tot welks oplossing de Kamer een eersten stap heeft gedaan dear aanneming van een wetsont werp, dat aan de regeering machtiging ver leent tot naasting van den Westerspoorweg, zal wel geen oplossing vork regen worden zon der dat daaraan overleggingen zijn vooraf gegaan tusschen do beide Kamers, dio een geruimon tijd zullen vorderen. Duitseh land. Berlijn, 8 Jan. De troonrede tot opening \an de zitting van den landdag, die door vorst Bülow werd voorgelezen, kenschetst den financieelen toestand als bij voortduring gunstig. Een aantal wetsvoorstellen op eco nomisch gebied werden aangekondigd, voorts een wetsontwerp tot wijziging van de mijn wet, strekkende om het verkrijgen van steenkolen en van zout voortaan aan den staat voor te behouden, en eene voordracht tot versterking van het Duitsche element in de oostelijke provinciën. De troonrede drukt het vertrouwen uit, dat de landdag, die in een ernstigen tijd bijeenkomt, de regeering zal ondersteunen, gelijk tot dusver, in hare pogingen, die strekte tot bevestiging en ont wikkeling van de bestaande toestanden. Berlijn, 8 Jan. Het Heerenhuis herkoos bij acclamatie het tegenwoordige presidium, 'bestaande uit de heeren Knyphausen, Men- teufel en Becker. Berlijn, 8 Jan. In het Huis van Afge vaardigden diende heden minister von Rlieinhaben de begrooting in, welke zonder te kort sluit op een bedrag van 3.387.107.009 mark. De minister zette uiteen, dat de te ver wachten financieel© uitkomst over 1906 schitterend zou blijken. De economische toe stand is gunstig, de politieke onweerswol ken zijn weggedreven, vreedzame tijjden stiaan voor de deur. Een gezonde verdere ontwikkeling van het volk kon, dank zijn arbeidslust, verwacht worden. De hoogbejaarde Koningin Marie van Hannover ligt ernstig ziek aan eene beklem de liesbreuk. Er werd eene bloedige operatie aan haar verrichtwaarvan gemeld wordt, dat zij volkomen slaagde. Een later ziekte- bericht houdt het volgende in: .Wegens onvoldoende darmwerkzaamhei^ werd het opera tic veld nagezien, waarbij alles 111 orde gevonden werd. Te Posen is in eene openbare vergadering van Hakatisten (Duitschgezinden) onder lei ding van Tiedemann een besluit genomen, de wenschelijkheid uitsprekende, dat de vol gende bepaling in do wet zou opgenomen wordenEvenals de ambtelijke taal is de taal van het onderwijs Duitseh, en in open bare vrgaderingen mag alleen in het Duitseh beraadslaagd worden. De geschiedenis van den „kapitein van Köpenick" heeft voor den inspecteur van politie Jache. aldaar het gevolg gehad, dat hij tegen zijn zin is gepensionneerd. Dit is de inspecteur, die den „kapitein" had ver zocht. het sta-dhuis te mogen verlaten om een bad te r.emen, welk verzoek door Voigt genadiglijk werd toegestaan. Fran kr|k. Parijs, 8 Jan. De Kamerzitting werd heden geopend met een toespraak van den ouderdoms-president. De Kamer en de Senaat zijn tot a.s. Donderdag uiteengegaan. Engeland. De Times geeft bijzonderheden over de samenstelling van de Kanaal-, Atlantische en Middellandsche zee-vloten alsmede van de pantserkruiser-eskaders. nadat zij in Maart, a. s. opnieuw gevormd zullen zijn. Daardoor wordt bevestigd, dat het getal in dienst zijn de linieschepen van 33 tot 26 en dat der pantserkruisers van. 16 tot 12 verminderd zaïl worden. Zweden. Met 1 Januari is in Zweden eene wet tot regeling van het verkeer met automobielen xn werKing getreden, die over de initlchting van do in Zweden toegelaten automobielen nauwkeurige voorso" riften bevat. O. a. moet voortaan ieder automobiel voorzien zijn van twee van elkaar onafhankelijke remmen. Automobielen van meer dan 250 KG. ge wricht moeten eene bijzondere inrichting heb ben om achteruit te kunnen gaan Eene bijzondere afdeoling van de wet han delt over de motor-rijwielen. Servië. Over den toestand aan het Servische hof wordt aan de Vossdsch© Ztg. geschreven Koning Peter laat thans eene nieuwe huis- wet voor de koninklijke familie opstellen. De Servische grondwet kent geen koninklijke fa milie zij kent alleen den Koning en den kroonprins. Nu zou de Koning gaarne wil len, dat ook zijn tweede zoon, prins Alexan der, alsmede zijn broeder, prins Arsenius, en diens zoon, prins Paul, grondwettig ais leden van de koninklijke familie erkend wor den en de daaraan verbonden voorrechten (zoo mogelijk met apanage) krijgen. Daaren tegen zullen do neven van don Koning, de te Parijs wonende prinsen Bozidar en Alexis Karageorgewitsch, van alle voorrechten uit gesloten blijven en als prinsen van den twee den graad behandeld worden, wien de titel „koninklijke hoogheid" niet toekomt. De vader van de prinsen Bozidar en Alexis was de oudste zoon va.n den stamvadqr der fa milie, den vrijheidsheld Karageorg. Vorst Alexander, de vader van Koning Peter, was een jongere zoon van Karageorg, maar heeft een tijd lang op den Servischen troon geze ten. Eene andere bepaling van de nieuwe huis- wet moet dienen om den Koning het recht toe te kennen, op eigen gezag loden van de eerste categorie der koninklijke familie te verplaatsen in de tweede categorie en bon dus het erfrecht te ontnemen. Deze bepaling zou in de tegenwoordige omstandigheden al leen van toepassing kunnen zijn op de kroon prins George en kan dus beschouwd worden als een bewijs voor de juistheid der berich ten, die over kroonprins George verspreid rijn Balkan-Staten. Te Sofia is uit Macedon|ife bericht ontvan gen, dat de Bulgaarsche bendenhoofden Da- mian Groejew en Sando Kitanow weinige dagen geleden op den terugweg naar Bul garije bij het Macedonische dorp Roesenowo in het gebied Maleschowo verraden en door Turksche soldaten gedood zijn. Sedert den dood van het uit de zaak van miss Stone bekend geworden bend'ehoofd Gozc Deltschew is de dood van Groejew het zwaarste verlies, dat de revolutionaire organisatie in Mace donië geleden heeft. Gezamenlijk met Peter Toschew en Boris Sarafow bestuurde hij den opstand in het vilajet Monastir van. 1903 Door bet geheime congres der revolutionaiitro comités was hij in het vorige jaar tot opziener van de organisatie gekozen. Damian Groejew i9 36 jaren oud gewor den. Onder zijne spitsbroeders droeg hij den bijnaam Garibaldi. Voordat hij zich aansloot bij do revolutionaire propaganda, was hij onderwijzer en later inspecteur van de Bul gaarsche volksscholen der vilajets Salondki en Momastir. In 1900 werd hij in een proces te Saloniki tot verbanning veroordeeld, maar reeds in 19Ö2 begenadigd. Naar Macedonië teruggekeerd, wijdde hij zïoh daarna uit sluitend aan de revolut'onaire propaganda, die in hem een begaafden organ isateur had. Marokko. Parijs, 8 Jan. De minister van buiten- landsche zaken Pichon deelde in den minis terraad een telegram van den heer Regnault mede, volgens welk Raissouli gevlucht was naar den sjeik der Ouled Rass, die met den minister van oorlog Gucbbas onderhandelt over de overgave. De Temps bericht uit Tauger, dat de Duitsche handelaars en financiers ijverig in de weer zijn om zich voor te bereiden op de toewijzingen van mijnen en openbare wer ken, voorzien bij de akte van Algeciras. Zij worden krachtig gesteund door den Duitschen gezant te Tanger, die voor hen allerlei fa ciliteiten vraagt tot het doen van inspec tiereizen. Do vertegenwoordiger van eeno grooto nijverboidsonderneming in Remscheid (Westfalen) is aangekomen, vergezeld van den geoloog Steinwachs, d;e eene specialiteit is voor mijnonderzoekingen. Ook is te Tan ger aangekomen de heer Arnold Huldschiner, van do Berliner Handelsgesellschaft, die deel uitmaakt van hot syndicaat Mendelssohn, dat het Duitseh-' aandeel genomen heeft van do leen in g voor de Marokkaansche staatsbank. PerzJë* Teheran, 8 Jan. 7 uur 's avonds. De Sjah is stervende. Men verwacht, dat hij den nacht niet zal doorkomen. De minlisters zijn bijeen geroepen. Lunden, 9 Jan. Do Daily Mail heeft uit. Teheran, van 8 Januari 11.50 des namiddags bericht ontvangen, dat de sjah in den avond overleden is. Er zal niet vóór morgen open bare kennisgeving van het. feit gedaan wor den. Teheran, 9 Jan. Do dood van den sjah is heden morgen om negen uur officieel be kend gemaakt. (Sjah Muzaffer-ed-Din was sedert maan den ernstig ziekhij leed aan nierziekte, waarvoor hij bij herhaling ook in Europee- sche badplaateen vruchteloos genezing had gezocht Hij was géboren den 25en Maart 1853 als tweed© zoon van Nasr-ed-Din, dien hij den len Med 1896 na zijn val door moor denaarshand opvolgde. In het voorgevoel van zijn naderend einde had hij zijn zoon in liet begin der vorige maand uit. Tabris, de woonplaats van do Perzische kroonprinsen, naar Teheran go- roepen om hem het regentschap op te dra gen. Deze heeft ook net hem de grondwet onderteek end, die de nu overleden sjah voor enkele dagen op zijn sterfbed heeft bekrach tigd en waardoor Peraë in dfe rij der con stitutioneel© staten is opgenomen. Mohammed Ali Mirza, de nieuwe sjah, is in 1872 geboren en staat dus Sn zijn 35e levensjaar. Hij heeft een zoon, die elf jaren oud is. In Europa hij tot dusver niet geweestwel heeft- zijn jongtere broodier, Melik Mansur Mirza, in 1899 eeno reis naar Europa ondernomen). De door den sjah en den troonsopvolger bekrachtigde grondwet bepaalt het aantal le den van de volksvertegenwoordiging op 162 en in bijzondere gevallen op 200. lieden, die van een misdrijf beschuldigd worden, moe ten voor de vergadering terecht staan. Alle wetsontwerpen moeten door de vergadering goedgekeurd worden, zoo ook alle voorstel len van de regeering betreffendo financieel© zakei Het parlement is bevoegd, maatre gelen te bespreken betreffende het bestuur van de provinëicn en de benoeming van pro vinciale gouverneurs. De begrooting moet veertien dagen voor liet jaar, waarvoor zij bestemd is, afgedaan zijn. De volksvertegen woordiging heeft te beslissen over handels verdragen en leen in gen Voor den aanlog van spoorwegen en gewone wegen is de toe stemming van de vergadering noodig. Wan neer een minister de wet, overtreedt., dan kan het parlement zijn ontslag en zijne bestraf fing edschen; de betrokken minister blijft Een verhaal van de Osterlide Pastorie 11 Uit het Deenech, door BET8Y BIKKER—NOKT. Vonne keert, zich om, gaat op haai' knieën op een van de banken in de nis lig gen, en kijkt naar de plaats. Daar spuit de oude fontein in het midden, en de pauwen loopen op het staketsel, dat de rozentuin af scheidt. 't Is hier zoo stil, de plaats schijnt uitgestorven het. zachte gekir der duiven, die dcor elkaar heen trippelen op de steenen, is het eenige geluid, dat de stilte van den zomerdag verbreekt. Nu luidt de bel voor het ontbijt een van de groote wi-tte deuren gaat open en com Daan komt binnen. „Wat, ben je hier nog, Vonne?mag ik do eer hebben?"en hij biedt- haar met eene buiging den arm, die zoo sterk is, dat Vonne haar handjes er om heen vouwt, en zich zoo door haar cavalier naar tafel laat dragenzoo licht, als was ze een wijn rank, die aan zijn arm hing te wiegelen. De houtvester zit naast zijn moeder, welke gasten er ook zijn. D'a.t wil mevrouw Metto en haar wil wordt gerespecteerd. Rondom lachen' louter jonge gezichten, vacantiegas- ten, die uitgenoodigd zijn terwille van <le twee jonge meisjes in huis, mevrouw Mette's oudeilooze kleinkinderen, Dea en de jarige Miete, die vandaag zestien jaar wordt. Mevrouw Mette 'houdt niet van de jeugd. Ze houdt trouwens van niets, en toch heeft ze de twee weezen tot zich genomen Mevrouw Mette verzamelt goede daden, zegt men. Men zegt zooveel van mevrouw Metiteze weet, dat men het van haar zegt, maar zo heeft nooit, getracht de geruchten tegen te houden, of de griezelige spoken der herin nering te verslaan Zelfs Vonne's kinderoortjes zijn niet ge spaard gebleven, er zijn genoeg mededeel zame zielen, in de kinderkamer en in de keuken, zoowel als in den stal en in de schuur. Mevrouw Mette had, toen ze jong was, een hartstocht. Ze verkocht haar hond voor een ring, haar lievelingspaard voor een gou den ketting. Toen haar moeder stierf, omstreeks zestig jaar geleden ze was toen nog slechts twintig jaar oud, maakte juffrouw Mette een nauwkeurige berekening, waarin ze op een cent na uitrekende, hoeveel de begrafe nis van haar moeder zou kosten, zooals do overledene gewenscht hadtwee honderd 'boeren uit den omtrek en de vrienden en bekenden uit de provinciestad bij het. ontbijt en een kleine familiekring van ongeveer zes tig personen 's middags aan tafel Toen ze nauwkeurig die rekening opge maakt had, kocht ze een collier van paarlen voor het geld en- liet haar moeder in de diepste stilte begraven1 m het- familiegraf op het kerkhof, met geen aaider gevolg dan juf frouw Metfe zelf. den renmeester en den dominee, die het gebed bij net graf uitsprak. Dit was haar moeders wensch geweest. verklaarde zij. Later had het. sieraad haar witten hals al te zeer gedrukt en ze had' het in Kopen han gen laten verkoopen, en voor het geld een marmeren zuil voor haar moeders graf ge kocht. Ze had een lijkkist voor zich zelf ge kocht, waarop ze met zwarte letters had la ten schilderen„Hier onder ligt mevrouw Mette. Bidt voor haar, opdat ze er werke lijk rusten ma-g. God zij mij, zondares gena- dig." 4 Deze steen werd voorloopig in het appel- hok bewaard, en als Vonne verlof had ge kregen haar boezelaar en zakken 'te vullen met groote, goede nonnenappels en. vaste, geelwangige Borsdorffer dan zou ze haar kindervoet toch niet over den drompel heb ben durven zetten-, wa-nt daar was het niet goed te zijn. De beide weesjes zijn bleek en blauw- cogig en onwetend op elk gebied, ze dragen witte japonnen met een licht blauwe cein tuur, glad gekamd haar, met een zilveren pijl door den wrong in haar nek. 's Morgens nemen ze gewoonlijk, met af gedankte wasch li a n dsehoene-m aa n de stof af en 's namiddags halen ze haar Chineesch© Tiandwerkdoosje en de romans van Alcott voor den dag. Vandaag hebben ze roodo rozen op do .wangen, een gevolg van den roodem wijn en den verjaardag, en ze zijn wat spraakzamer dan anders. Mevrouw Mette houdt, niet van dit gevolg van den wijn, ze is het. rustigst., wanneer de meisjes zwijgen. De houtvester heeft een apartje met zijn moeder, hij spreekt zacht en dringend, en mevrouw Metto laat hem uitsprekendan legt ze vork en mes neeren snijdt al de draden der tafelgesprekken met haar scherpe 9tem door. „Heide is heide", zegt mevrouw Mette, „en meet dat ook blijven. Geen niouwerwet- scho aanplautingen van deunen en sparren en eikenin de heide heeft dit huis van af mijn voorvaders tijd gelegen, en in de heide zal het blijven liggen zoolang er nog twee steenen op elka-ar liggen. Al zou ik ook zelf uit mijn graf opstaan en. eiken den uit rukken, die mijn nakomelingen 't wagen in de heide te planten." En mevrouw Mette ziet met haar blinde, spookachtige oogen in bet rond. tot zo ten laatste boos op de jubelaresse blijven rusten, zoodat Mie trilt voor haar nakomelingen tot in het zesde en zevende geslacht Mevrouw Mette verstaat hot meesterlijk zulke onaangename pauzes aan tafel te scheppen, die niet eens door de verjaardag"»- stemming verjaagd kunnen wordeneerst- als de houtvester met Vonne gaat schertsen, worden- de draden van het gesprek opnieuw aangeknoopt, en gelach en gerinkel van gla zen, dio opgeheven en neergezet, worden, na men, <ue geroepen en beantwoord' worden, scheppen opnieuw do stemming. Bloemen worden uat do vazen geplukt en in knoopsgaten en tusschen de kanten aan den hals gestoken. Oude Andersen schenkt voortdurend roo- den- wijn, terwijl hij den inhoud zoo goed mogelijk verdeelt tusschen het glas en het tafellaken de dairies zien angstig naar hun wit zijden mouwen, en er is veel vraag naar do zoutvaatjes. De houtvester heeft nog een zacht gesprek mot zijn moeder, dat vreedzamer schijnt te verloopen dan het eerste. „Ik vind het zoo jammer voor tante Thea-, die arine stakker lieve hemel, ze heeft, immers n'iemand van haar leeftijd dan u. Ik ben overtuigd, dat ze zich gelukkig zou gevoelen, als u wat meer met haar sprak. Ik kan zoo zien, <8at zij zich zoo eenzaam gevoelt. Ik heb van morgen uw beider con versatie over de rozen on den regen gehoord. U hield u streng aan het gebod' van den bijbel uw ja zij ja en uw neon zij neen." Do houtvester kijkt wat angstig op zij:. Wel heefr. hij, evenals Anderson, verlof vrij te spreken maar tocher bestaan grenzen En voor <fe twoedo maal legt mevrouw Mette mes en vork neer. „Nu zal ik je iets zeggen. Daan. tante Thea. hooft- nooit in haar leven, gedurende al den tijd. dat zo hier in huis woont, iets anders gezegd, dan wat ik al vooruit writ. Ze geeft mij dus de kouzo dat te bevest igen of dat feit te ontkennen. Je vorlangt toch zeker niet, dat- ik dit laatste zal doen. Zoo komt ze van morgen bij mij aansjokkeu ia» den rozentuin, met haar breiwerk. „Nu is de groote La Franco uitgekomen, Motte, en de keizer van Marokko heoft een nieuwen knop gekregen," Ik antwoord: ja. Want er was een nieu we knop, en de La Franco-roos was uitge komen „Nu hébben we voorcorsl geen regen noo dig, Mette." Dan antwoord ik: Nee. Want daar hot. de laatste acht dagen, tot. gisteren, geregend heeft, ri het- duidelijk, dat we voorloopig geen behoefte meer aan .negen hebben. Wordt vervolgd. I

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1