3" Jaargang. Dinsdag 29 Januari 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Gezegende dag JT. »©8. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden roor Amersfoortf 1.25. Jdem franco per poBt- 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Adrertentiën, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Otrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÉN: Van 1—5 regelsf 0.73. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement. Eena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester van Amersfoort, Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeen te, dai het door den Directeur van 's Rijks directe belastingen, enz. te Utrecht exe cutoir verklaard kohier no. 1 van de Grondbe lasting op de gebouwde en ongebouwde eigen dommen, over bet dienstjaar 1907, aan den Ont vanger van s Rijke directe belastingen alhier is ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoort, den 28. Januari 1907. De Burgemeester voornoemd, WUIJTTBRS. Politiek Overzicht. E«n nieuw bewind in Spanje- Spanje heeft in de laatste dagen weder eene ministerieele crisis gehad. Dat is daar een tijdlang bijna dagielijksch werk geweest. In vijftien maanden tijds zijn de volgende kabinetten elkaar opgevolgdMontero Rios (30 October 1905), Moret (1 December 1905), Moret gereconstrueerd (10 Juni 1906), Lopez Dominguez (8 Juli 1900), Moret (29 Novem ber 1906), Vega di Armijo (4 December 1906). Daarmede was het halve dozijn vol. Men stond ditmaal dus voor do zevende cri sis, en als men teruggaat, tot het begin van de regeering der liberalen, dan is het zelfs de negende. De oorzaak is steeds dezelfde: oneenig- heid in den boezem van het kabinet en van de meerderheid der cortes, waarop het steunt. 'Zelfs over den datum dor bijeenroe ping van de cortes is het tot verschillen van meening gekomen, die slechts met moeite konden worden uit den weg geruimd. Men heeft er lang over gestreden of de cortes den 22en Januari zouden bijeenkomen om de behandeling van het ontwerp der ver eenigingswet te hervatten. Ten slotte is liet den minister-president Vega de Armijo ge lukt, van de leiders der verschillende libe rale groepen de verklaring te bekomen, dat zij in de volgende zitting het kabinet zouden ondersteunen. Dat is echter eone papieren toezegging zonder waarde geweest, want toen de agenda voor de werkzaamheden van de cortes moest worden vastgesteld, kwamen do oude verschilpunten in al hunne scherpte weer te voorschijn. De groote steen des aan stoots was en bleef het ontwerp der anti clerical© vereenigingswet, dat do eenen ge heel ter zijde wilden stellen, te-wijl anderen het wilden omwerken en weder anderen het zonder verder verwijl aan de orde wilden stel len. De leden van het kabinet, die wilden, dat met de behandeling zou worden begon nen, zijn in 't eind verder dralen moede ge worden toen zij in hunne pogingen om de koe bij de horens te vatten, bij hunne ambt genoot-en geen steun vonden, hebben zij hun ontslag aangeboden. De ministerraad heeft daarop besloten gezamenlijk de portefeuilles ter beschikking van den Koning te stellen, om aan Z. M. de beslissing te laten wat- er nu verder moest worden gedaan. Deze beslissing is met bekwamen spoed ge komen. Nadat achtereenvolgens alle leiders van de liberalen aan het bewind geweest zijn, zonder er in te zijn geslaagd een levens vatbaar kabinet samen te stellen, heeft de Koning van verdere proefnemingen iri die richting afgezien en den conservatieven leider Maura de opdracht gegeven tot samenstel ling van een nieuw kabinet. Het schijnt, dat deze zich alvast daarop had voorbereid, want nauwelijks had hij de opdracht in zijn bezit, of hij kon reeds eene lijst van nieuwe minis tère aan den Koning ter goedkeuring voor leggen. Maura zelf is als hoofd van het kabinet opgetreden. Hij behoorde vroeger tot de liberalen, maar is, zooals gewoonlijk met bekeerden het- geval is, nu een vurig© conservatief. De strijd over het ontwerp der vereenigingswet is liiermee voor goed beslist- met het optreden van het nieuwe ministerie is dat wetsontwerp van zelf van de baan. Met alle middelen was tegen dat wetsont werp geagiteerd; onder leid'ng van de gees telijkheid was eene monster petitie onder de Spaansche vrouwen op touw gezet tegen deze poging om de geestelijke orden aan beper kende regelen te binden, en men had in het land der analphabeten het kunststuk ver richt om onder dat verzoekschrift 518,159 handteekeningen te verzamelen. Op gezag van de conservatieve Epoca wordt dit getal hier vermeld. Men kan die beweging nu wel staken, want liet ministerie, dat nu is op getreden, zal zich haasten dit werk van zijne voorgangers ongedaan te maken. De namen van de bewindslieden, die de nieuwe minister-president als ziine mede werkers heeft gekozen, zijn meest oude be kenden uit de vroegere conservatieve kabi netten. De minister van buitenlandsche za ken Allen de Salazar was minister van finan ciën in het kabinet-Azcarra ga en minister van openbare werken in de kabinetten Silvela en Maura. Do minister van binnenlandsche zaken La Cierva was minister van onderwijs in de kabinetten Azcarraga en Villaverde, de minister van financiën Osma was dit ook reeds in het eerste kabinet Maura; de minis ter van openbare werken Bas ad a was minis ter van financiën in het kabinet Villaverde en de minister van onderwijs San Pedro had dezelfde portefeuille reeds in het eerste kabi net Maura. Nieuwe mannen zijn slechts de minister van justitie markies Figueroa, de minister van oorlog generaal Lono en de minister van marine Ferrandiz. De zittingen van de cortez zijn natuurlijk verdaagd. Over eenige weken zullen zij ont bonden worden om, zooals in Spanje gebrui kelijk is, in de nieuwe cortes eene meerder heid te krijgen, die bestaat uit geestverwan ten van de regeering. Dultschland. Berlijn28 Jan. Ce Reichsanzeiger bevat, naar aanleiding van :s Keizers verjaardag, een keizerlijk bevel aan den minister van justitie om een wetsontwerp op te stellen tot wijziging-van 't artikel van het- strafwetboek, dat op majesteitsbeleediging betrekking heeft, en dat wetsontwerp bij den rijksdag in te dienen. Totdat deze wijziging kracht van wet zal hebben gekregen, zullen de vonnissen in de gevallen van mejesteitsbeleediging aan den Keizer moeten worden voorgelegd om Z. M. in de gelegenheid te stellen, van zijn recht van gratie gebruik te maken. Do dagbladen van alle richtingen hebben dat keizerlijke bevel met groote ingenomen heid ontvangen. De nieuwe rijksdag zal, naar officieus ver zekerd wordt, tegen Donderdag 14 Februari bijeen geroepen worden. Naar verluidt, zal de Keizer den rijksdag persoonlijk met eene troonrede openen. Het denkbeeld schijnt overwogen te zijn om den rijksdag reeds vóór afloop van de herstemmingen bijeen te roe pen. Daarvan is* edhter afgezien. Het partijbestuur v-an de sociaal-democra tie heeft aan de districtsbesturen eene aan wijzing deen toekomen over de bij do her stemmingen in acht te nemen houding. Daar in wordt gezegd: Onder geene omstandighe den mogen conservatieven, leden van de rijkspartij, den Bund der Landwirte, anti semieten en nationaal-liberalen eene sociaal democratische stem bij de herstemmingen krijgen. Voor de andere partijen bevelen wij onze partijgenooben aan aldus positie te ne men Voorwaarde voor de ondersteuning van een dezer partijen bij de herstemmingen moet de verbintenis van den oandidaat zijn, dat hij: 1. zal stemmen tegen elke poging om het algemoeno geheime en directe kiesrecht slechter te maken, 2. dat hij iedere poging tot beperking van het vereenigingsrecht zal afwijzen, 3. dat hij zich verklaren zal tegen iedere uitzonderingswet, van welken aard ook. Nadat deze verklaringen zijn afgelegd, geven wij do districts-besturen in overwe ging de beslissing of zulk een tegenstander bij de herstemming sociaal-democratische on dersteuning zal vinden, te nemen onder be oordeeling van den persoon van den tegen stander. Onder geene omstandigheden ecktter matg eene sociaal-democratische stem ten deel vallen aan een candidaat, die de gestel de voorwaarden niet aanneemt. Frankrijk. Parijs, 28 Jan. De Fransche Kamer heeft een wetsontwerp aangenomen dat strekt om Fransche en buitenlandsche assurantie-maat schappijen te belasten met 20 fres. per mil toen. Bij de Kamers is een wetsontwerp inge diend oon de bestaande regeling van den leerplicht van het lager onderwijs te her zien. Een ander wetsontwerp strekt tot re geling van het bijzondere middelbare on derwijs. In de memorie van toelichting wordt met nadruk betoogd, dat den staat een onvervreemdbaar recht toekomt om toe zicht unt te oefenen op de opvoeding van de jeugd en dat er geen aanleiding bestaat aan het bijzondere onderwijs bepaalde voor rechten toe te kennen, zooals de wet van 1850 deed. liet wetsontwerp bepaalt, dat iemand, die eene bijzondere middelbare school wil openen, minstens 30 j ,n oud moet zijn, moet voldoen aan alle wettelijke voorschriften en eene verklaring moet afleg gen, dat hij en zijne modewerkers niet tot eene congregatie behooren. Deze inrichtingen kunnen door bijzondere personen of veree- nigingen gesticht en door den staat, de departementen of de gemeenten gesubsidi eerd wondenzij mogen eohter niet den naaan voeren van lyoóe of collége. Engeland. De gouverneur van Jamaica Sir A. Swet- teniham, heeft zijn verzoek om ontslag inge diend bij het departement van koloniën. Spanje. Uit Madrid wordt aan den Temps bericht, dat de liberalen hunne politieke ongenade met betrekkelijke kalmte opvatten, waarbij zij elkaar onderling de verdeeldheid en den naijver verwijten, die den loop der gebeurte nissen nog meer hebben verhaast, dan hun verschil van inzicht over de amti-clcricale politiek. De Diario universal, het. orgaan van graaf Ramamones, verklaart, dat de liberale partij hare gelederen zal herstellen, zich zal reorga- niseeren en zal opkomen voor haar hervor mingsprogramma op de banken der oppositie en in de verkiezingen. Oostenrijk-Hongarije. De minister-president Beek heeft aan ver scheidene afgevaardigden medegedeeld, dat de verkiezingen voor den nieuwen rijksraad tusschen den 5en en den lOen Mei zullen worden gehouden. Het huis van afgevaardigden van den Oostenrijlksohen rijksraad heeft thans alle werkzaamheden, die het nog te verrichten had, afgedaan. Op heden is de plechtige slot zitting bepaald, waarin de voorzitter, graaf Vett-eene afscheidsrede zal uitspreken. Het wetsontwerp tot verhooging der be zoldig ng van een aantal categorieën van burgerlijke ambtenaren is ook door het hee renhuis goedgekeurd. Op voorstel van veld maarschalk Bick, den gewezen chef van den generalen staf, heeft dit huis intusschen te vens een besluit aangenomen, dat strekt oan eene soortgelijlke verhooging te bren gen in de bezoldiging van de officieren. Om kracht van wet. te krijgen, moet dit be sluit de toestemming verkrijgen van het huis van afgevaardigden en ook van den Hongaarschen rijksdag. Daarmee zou oen hoop vervuld worden, die door het geheele korps officieren gekoesterd wordt, dat in Oostamrijik-Hongiafrij© mandor bezoldigd is dam in de meeste andere staten van Europa. Weenen, 28 Jan. Daar het mandaat van het huis van afgevaardigden den 30. dezer eindigt, hield het huis heden zijne laatste zitting. Daarin werd een reeks wetsontwer pen afgedaan, waaronder dat tot goedkeu ring van de akte van Algeciras. De president gaf een overzicht van het verrièhte werk, waarna het huis uiteenging onder den kreetLeve de Keizer In de zaak van het schandaal, waarin de minister van justitie Polonyi betrokken is, is de Hongaarsohe minister-president We- kerle naar Weenen vertrokken om met den Koning te overleggen. Men neemt aan, dat Polonyi niet zal worden gehandhaafd als minister en dat hij over een dag of acht onder een of ander voorwendsel zal aftreden. Daar met deze oplossing ook zijne vrienden genoegen nomen, zal de crisis tot zijn per soon beperkt blijven. Budapest, 28 Jan. In eene vergadering va de onafhankelijkheidspartij verklaarde minister Polonyi, dat hij 'tniet kon overeen brengen met zijne waardigheid als mi nuter om voor de rechtbank te verschijnen ten einde recht te verkrijgen tegenover laste raars. Do partij is weder bijeengeroepen tegen 30 Januari. Turkije. Uit Konstantincpel wordt bericht, dat de Engelscho gezant met kracht de plannen van DegiorgÏ9 Pacha steunt tot reorganisatie van de gendarmerie in. Macedonië. Hij heeft van den sultan de verzekering ontvangen, dat aan de eischen van Degicrgis zal worden vol daan Marokko. Dc Fransche minister van buitenlandsch zaken heeft in de '-ergadering van den mini.' terrand medegedeeld, dat. de regeeringen va aide staten, die de overeenkomst van Algec ras hebben onderteekend, in hun antweor op de Fransch-Spaansche nota de aangekoa digdo maatregelen om terstond over te ga tot de organisatie van de Marokkaan&che pc litie, Hebben goedgekeurd en hunne waarde* ring hebben uitgedrukt voor de houding, di do Fransche en Spaansche regcenngen heb ben in acht genomen. Dc Zwiitsersche bondsraad heeft beslotei don kolonel der artillerie Armin Muller voo te stellen voor het ambt van inspecteur-gene raai van de Marokkaamsche politie. Over de maatregelen van Gebbas, den mi uister van oorlog die aanvoerder is van dc door den sultan naar Tamger gezonden me hal la, wordt door Havas bericht, dat hi strenge bevelen gegeven heeft oan do tucht te verzekeren. Het plan bestond, dat de me hail la gisteren in den vroegen morgen dc aan vakbeweging zou hervatten. Er is een voorraad artillerie-munitie bijeengebracht voor het. beschieten van het huis van den kaid Zellah Alle Kaids, die naar Tanger wa ren gekomen voor het feest van Aid-el-Kebir, zijin weer vertrokken om zich bij hunne troe pen te voegen. Volgens een gerucht is eene zuster van Raisuli gedood in den loop van de laatste gevechten. Allerlei. St.-Johann, 28 Jan. In de sohaoht Bild- stock van de mijn Reden heeft heden mor gen ©ene ontploffing van mijngas plaats ge had, waarbij zes mijnwerkers gedood en een groot, aantal gewond moeten zijn. Bijzonder heden ontbreken SaarbrücJceh, 28 Jan. In de mijn Reden werden heden morgen ten gevolge van eene verschrikkelijke ontploffing van mijngas on geveer 250 mijnwerkers bedolven. Om elf uur waren omstreeks 20 dood en en velen zwaar en licht gewonden naai' boven bracht. St.-Johann, 28 Jan. Heden middag wa ren blijkens mededoeling van de mijnddrec- tie, in een rond getal 100 dooden naar bo ven gebracht. Volgens een bericht van oog getuigen, waren 125 dooden naar boven ge bracht en waren nog minstens 300 bedolven. Rijmel, 28 Jan. Om half negen heden mórgen heeft er eene ontploffing plaats ge had gehad in de mijn Lieven. Er zijn ver scheidene dooden en gewonden. Lievin. 28 Jan. De hoofdingenieur, de sec tie-ingenieur en de hoofdopzichter zijn vei- moedelijk omgekomen bij het onderzoek naar do oorzaak van de ontploffing. Dat er an dere personen gedood zijn, is niet waarschijn-1 lijk. Met het naar boven brengen van de ar beiders wordt voortgegaan. 760 zijn rs-Ms boven gekomen; de 50, die nog ontbreken,! zijn, naar men zegt, oaider in de mijn aan het werk. Tweede telegram. Er wordt bericht, dat. alle arbeiders naar boven gebracht zijn. Etn tsrhoml tan dt OtUrlidPastorie 25 Uit hst Deenaeh door BET8T BAKKER—NORT. VIII. In het vensterkozijn van Vonne's kamer tje danst een roode klimroos in het laatste schijnsel van de avondzon. Deze roos.is langs den muur opgeklommen, stukje voor stukje, dag na dag, de eene roos heeft de andere ongeheven, en nu heeft de bovenste het raam bereikt. Do wind heeft haar op het vensterkozijn getild, zoodat ze de zon kan kussen vóór dat die tor ruste gaat. Nu wordt het licht uitgedoofd en de avondwind tilt de roos voorzichtig op, om haar tusschen haar zusters terug te leggen, die, reeds zwaar van slaap, met gesloten kel ken op de latten van het rekwerk hangen. Maar op 't zelfde oogenblik neemt ©en menscherhand 'haar van den wind over. ,,D'e zal het zijn zegt Vonne, die hour haar voor den spiegel heeft opgemaakt', en zich uit het raam buigt om oen bloem te zoeken, ten einde de samenvoeging dor vlechten te verbergen ,,die zal het. zijn, die is immers van zelf bij mij gekomen." Bn ze steekt de roos vóór in 't haar, waar de primulagele vlechten liggen boven het blanke voorhoofd. En ze werpt de ritselende mousselinen japon over 'haar schouders, zoo dat die langs haar neerglijdt als een door zichtige bloemenhuidde lichtgroene, zijden bladeren en de Matrossen schijnen zoo pas ontloken en echt, als ze bij elke beweging iondom haar zwaaien; de fijne lijpen barer gestalte teekenen zich zwak af door de dunne stof. Maana's schoenen zijn te nauw geworden stel je voor, dat mama. zulke kleine voet jes had. Maar ze heeft nog de witte zijden, die ze bij den kinderdoop in Kildersö aam heeft gehad. Arme mama, die nooit kon dansen om haar -hoest Vader pleegt anders altijd wat later op den avond te komen, wanneer er menschen zijn op Lvngholt, maar dezen keer heefthij zich verontschuldigd. En Vonne begrijpt zoo goed waarom. Vader wil vanavond alleen zijn. met de herinnering aan het graf on der de witte Edelweisz. Vonne zelf is een weinig angstig voor die Edel weiss angstig, dat zij ze zal zien op den vloer van de balzaal, waar zij haar voet zet, zoodafc zo erover zal struikeion. 't Liefst zou ze thu s blijven, en tochtoch Ze verlangt maar Troels Forum, ze ver langt zoo vreeeolijk naar hem, na gisteren morgen heeft ze hem niet meer gzien, en ze beeft hem beloofd te komen. 't Is zoo vreemd, dat Vonne hem altijd het liefs1" 's avonds ziet. Ze weet zelf niet waarom, maar ze houdt 's avonds het meest van hem, wanneer de zon achter de heuve len gedaald en do lucht zoo stil is. Dan is het of de zon ook in zijn oogen is uitgedoofd, en 2ijn zielsvermogen om te begrijpen en te luisteren is dan zoo haarfijn. Wat is hij toch vreemd, le piet it öhinois' Overdag overmoedig tot uitgelaten toe, soms een beetje harteloos, of in elk geval gedachteloos,maar als de avond aan breekt', en ze zitten hand in hand bij het Lidemeerdan is het. alsof de kerkklok vrede, maar ook weemoed in zijn ziel geluid heeft, en zijn blik kan zoo bedroefd, zoo smeekond angstig in den hare rusten, wan neer hij. van zich zelf en van zijn moeder spreekt, en. van het. armoedige thuis zijner jeugd'. En zo vindt, dat er in zijn blik soms zoo'n hulpelooze, wanhopige uitdrukking is, die ze nog niet goed begrijpt, maar ze voelt, d'at ze hom zal kunnen helpen. Hij herinnert, haar zoo dikwijls aan de dochter van den moeraskoning, die een teu- gellooze, wilde natuur had, zoo lang de dag duurde, maar 'e avonds in de gedaante van een kikvcrsch zacht zat- te klagen, met diepe, zwaarmoedige oogen. Dat stond hem het best.; do zonnige dag en het schitterende licht gaven zijn stem klank en zijn oogen glans en toch hield z© 't meest van hem 's avonds, in do kikvorschengedaante, met. de moede stem en de bedroefd© oogen. O, maar vanavond zou hij nu als ge woonlijk zijn? Vanavond waren ze immers niet alleen, maar slechts een gedeelte van ©en groot ge zelschap, in een verlichte zaal, tusschen vele menschen, tusschen gesprekken, muziek, het gerinkel van glas en 't ritselen van zijde. Vonne wordt in diroom gewiegd, terwijl ze op do kussens van den ouden wagen zit; diroomen zonder woorden, bijna zonder ge dachten, trillend fijn als een luchtspiegeling glijden ze langs den hemel harer ziel. 'tls haar of zo in een sprookje glijdt, gedempt door verlangens, bedauwd door tranen, maar ver, heel ver weg schemert- het. zwakke licht van den gezegenden dag. Als de wagen het hek van de lange ka- stanjelaan inrijdt, houdt hij. plotseling stil, als op een onhoorbaar bevel. Het portier wordt .langzaam geopend, en daar staat hij, le petit Chinois, in: de maneschijn, in zijn ballkeedij, met een ruiker rozen in dé hand. Nog half in dén droom hoort, ze den. wa gen omkeeren en wegrijden en in hetzelf de oogenblik voelt zij zich teer, doch vaist omsloten door zijn armen., en gedragen in het 'allerheiligste der droomen, waar gedach ten noch woorden zijn. ,,Ik moest je alleen ontmoeten," fluisert hij eindelijk, alleen alleen." En hij neemt den mantel van haar schou ders, cn den kanten sluier van het hoofd, houdt haar zoo een eind van rich en bekijkt haar met een langen blik. Weer ligt ze in zijn armen, en voelt zijn gezicht als zonnegloed tegen het hare van plek tot plek glijdt zijn mond, verrukt, onophoudelijk, zooa.ls men bloemen, plukt- in een weide, waar ze zoo dicht groeien, dat men ze niet tellen of schatten kan. En hij strijkt met voorzichtige vingers de kussen van haar lippen en legt die op de zijne, hij ademt op rijn hand, en drukt die tegen haar mond maar op 't-volgende oogenblik brandt de gloed zijner lippen op nieuw tegen haar wang, zoo vlammend vast als een lakzegel op een brief hij buigt haar hals en heft haar kin op, hij weet niét wat -hij zal doen, zijn teederheid kent geen grenzen Eu daar tusschen, ademloos, verrukt klinkt haar zacht gefluister Troels Troels." Ze wil meer zeggen, ze wil vragen, ze wil spreken maar Vs of de taal harer gedachten geen woorden kent behalve dien naam daarin is de som van. heel haar on bewust verlangen, haar jarenlang gemis be sloten heel haar zinneloos, jubelend geluk. „Troels Troels.' En weer houdt hij haar van zich af maar slechts eeni kort, vl uchtig oogen- blikje, ak was d'at zien naar haar een ver loren seconde, omdat dit haar even uit zijn omarming verwijdert.. En haastig, als in een roes, drinkt hij haar fijn beeld in, de lichte beva'ligheid van haar gestalte de bleoke wangen, de diope kinderoogen onder hot blondo haar hij verbergt haar oogen on der zip hand, maar neemt die weer jaloersch weg en staart verrukt in haar blik hij legt zijn slapen tegen de hare, zoo vast, dat. haar fijne oogharen als vlindervleugels tegen zijn wang trillen. Hij vult haar kleine, holle hancicn -met kussen, en drukt ze dicht als een schelp met. kostbare paarien „Troels Troels." „Ja Vonne?" Hij heft haar gericht naar hot zijne op, zooals dien avond in do heide. „Troels hoe is het toch gekomen hoe is het toch gegaan al dit wonderlijke, Troels?" „Zooals het moest. Ik wachtte en je kwam. Zooals het moest gaan, alles. Eh als je niet gekomen was, dan zou ik hier neg gcötaan hebbenden heelen nacht was ik blijven staan, omdat ik wist, dat je moest komen zoo .zeker als men weet dat. de bloem, die men als knop hee-at gezien, zich eens moet openen, moet ontluiken." Werdt triolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1