F. 284. 5" Jaargang. Donderdag 14 Februari 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Gezeffen.de dag. OORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden roor Amersfoortf 1.25. Jdem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummerso.05. Deze Courant verschgnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Adrertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nar 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtsuhestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES: f 0.75. - 0.15. Van 1—5 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteenm in dit Blad bij abonnement. Eene circnlaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. HERHAJJXGSONDERWUS VOOR MEISJES. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, brengen ter algemeene kennis, dat de in schrijving van leerlingen voor het herhalings- onderwijs voor meisjes, te geven in het gebouw der openbare lagere school 2e soort in de Helle straat, van begin Maart tot einde October 1907. vijf middagen per week van 5 tot 7 uren kan plaats hebben in het gebouw der genoemde school, dagelijks van 15 tot 28 Februari a. s. des namiddags van 4 tot 5 en van 7 tot 9 ure Het schoolgeld bedraagt 30 cent per maand. Voor nadere inlichtingen wordt verwezen naar de aanplakbilletten en naar het Hoofd van het Herhalingfionderwij.s. don heer P. van den Hooff, Westsingel no. 9. Amersfoort, 13 Februari 1907. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, J. Cr. STENFER/T KROESE. WUIJTIERS. Politiek Overzicht. Het Duitsohe centrum. In don vorigen Rijksdag was hot centrum do partij, d'ie do beslissing in handen had en ae regeoring Imd daarmede ter doge re kening te houden. Het centrum veroorzaakte dan ook het. conflict, dat. aanleiding gaf tot do ontbinding van den Rijksdag. De .regee ring, het centrum-juk eindelijk moede, gaf ais verkiezingsleuze het parool uit: tegen het centrum en de sociaal-democraten. Hoe het mot de sociaal-democraten ge- gaar. is, weten wij. Die partij leed een be slissende nederlaag, die haar dülbbcl zwaar t rof, omdat vóór de verkiezingen gesnoefd was op een belangrijke vermeerdering van het aantal zetels. Het centrum daarentegen is niet geslagennumeriek is die partij in deii nieuwen rijksdag zelfs sterker terugge keerd, en vergeleken bij de andere partijen, is zij de sterkste. Toch is de .positie van het centrum heel anders geworden het heeft nu de beslissing niet meer in handen De/.r omstandigheid doet de vraag rijzen wat. zaï do houding over en weer zijn van de regeering en het centrum? Een tijd lang heeft men omtrent de plannen dar regeering omtrent de te volgen politiek in het onzekere verkeerd. De een vreesde voor een reactionaire poli tiek, met hot oog op de vorming van een conset vaticf-clericale meerderheid, de ander vreesde opnieuw oen liebaugoln met het cen trum. Intusschen schijnt daar weinig kans op te zijn. Nog dezer dagen heeft de rijks kanselier in een antwoord aan het bestuur van den Bond van Duitsche industrieel en, da: hem een geluk wonsch gezonden had met den uitslag der verkiezingen, er nog eens en wel zeer ondubbelzinnig op gewezen, dat do verkiezingsleuze geweest istegen bet. centrum en de sociaal-demoeraten. Mol het centrum, dat zich door hot open lijk samengaan met de sociaal-democraten in verscheidene Zuid-D-uitsehe districten gecom promitteerd heeft, zóó zelfs, dait de aartsbis schop van Miinchen dit. samengaan scherp heeft veroordeeld, tot groote woede der lei ders van die eigenaardige politiek, schijnt de rogeering dus 'beslist te willen breken. Wij wl'Jen ons thans niet verdiepen in de vraag, wa ke dan de koers zijn zal, dien Von Bülow zaJ aanwijzen en eens nagaan hoe de hou ding van het centrum zijn zal. Ihe houding is sinds de ontbinding wel veranderd. Vóór de verkiezingen kon men in dc- „Gor'mania" lezen, dat het centrum dsn rijkskanselier do ontbinding van den rijksdag en zij-n wrkiezingsleuze, die strijd teg-.n het centrum'* aankondigde, niet zou vergeven. Thans spreekt dat orgaan heel an ders, en in een hoodartikel wordt verze kerd, dat het centrum bij zijn verder optre den zich niet zal laten leiden door een ge- voil van verbittering en wraak Daai is in t© lezen de wensch, om weer met de regeering en den rijkskanselier op beteken voet te komen. Over de houding, die het Centrum zal aannemen, heeft zich in zeer duidelijke be woordingen het in den jangaten tijd nog al op den voorgrond getreden lid van het cen trum Eraberger uitgelaten tegenover een medewerker van den Temps. De heer Erzberger hoeft, in dat interview liet volgende gezegd „liet succes, dat Vorst Bülow heeft ver kregen en waarvan men in zijn omgeving zoo'n ophef maakt, is zuiver rekenkundig en een suooes op papier. De zetels der conser vatieven en die der liberalen bijeen,geteld, bezorgen hem inderdaad een meerderheid,, maar waar het op aan komt, is te weten wat die meerderheid in de praktijk za.l blij ken te zijn. Wij wachten geduldig af om te zien hoe lang dat duren zal. Wij behouden onze volle vrijheid en wij zullen cms met niemand verbinden voor liet vormen van combinaties vóór langen duur. Dat wil niet zeggen dat wij geen actief deel zullen ne men aan de parlementaire werkzaamheden Wij zullen zelfs do zaken van zeer nabij volgen." Op de vraag van den interviewer of aan die woorden de boteekenis geiiecbt moest worden, dat het centrum zicih voorbereidt op een krachtige oppositie, antwoordde de heer Erzberger „Het centrum is geen partij van stelsel matige oppositie. Wij zullen vorst Bülow geen enkele tegemoetkoming doenwij zul len ons evenmin laten ledden door wrok over cle wijze, waarop de regeering ons heeft be streden. Maar het is evenzeer zeker, dat wij de allerzonderlingste meerderheid, die de kanselier zich gekozen heeft, het spel niet ge makkelijk zullen malien en dat wij er ons een boosaardig genoegen in zullen scheppen om hem dc broosheid ervan bij iedere ge legenheid aan te toonon. Indien hij na die on dervinding tot ons mooht komen en hij moet toch regeeren niet waar? welnu, dan zullen wij praten. Ik geloof mij niet te ver gissen, als ik zeg, dat Vorst Bülow in dezen nieuwen rijksdag niet een even makkelijk le ven zal hebben als in den ouden. Wij waren in derdaad te goedmoedig. Bedenk eens, dat niettegenstaande onze overhesrscheude po sitie, de eenige uitzonderingswet die nog in Duitschland bestaat, tegen ons gericht is. Dat is de beruchte paragraaf 1, die de vestiging van de Jezuïeten in Duitschland verbiedt.'' Aangaande de houding, die het centrum zal aannemen ten aanzien der militaire eu koloniale crodieten, verklaarde de heer Erz berger „Wij zullen stemmen voor alle uitgaven, die Gns noodzakelijk schijnen voor het be houd van Dudtschland's macht. Dit hebben wij altijd gedaan en ik durf zelfs beweren, dat met onze hulp de koloniale expansie van Duitschland is begonnen. Maar wij willen ons niet met volle zeilen wagen in het kielzog van Dernburg's groot - sche plannen. Hij zal ons niet overtuigen door ons te wijzen op het voorbeeld van Frankrijk en Algiers. De vergelijking van ons kolonialo rijk met dat van Frankrijk is verkeerd, zoo niet belachelijk. Ook verlan gen wij een zuinig baheer dor koloniën. Den 13. December hebben wij de koloniale cre- diefen niet geweigerd, wij hebben ze tot de juiste verhoudingen teruggebracht. Nu is de toestand geheel veranderd, de opstand in West-Afrika is geëindigd, wij moeten de gemaakte onkosten betalen. Maar als men ons wederom voorstelt om daar een macht van 8.000 man op de been te houden, dan zullen wij wederom weigtren. Wij wenschen n-et te buigen voor de onfeilbaarheid van den generalen staf. Wij weten te onderzoeken en te oordeelen." Te - slotte zei de lieer Erzberger nog het volgende „Vergeet- niet, dat wij 110 zetels liebbén in den Rijksdag en zelfs als wij dc Elzassers, die altijd met ons waren, niet meerekenen, hebben wij zonder tegenspraak twee zetels gewonnen, niettegenstaande de tegenwerking der regeering en de krachtsinspanning der nationale partijen." Duitschland. De eerste zitting van den nieuwen Rijks dag zal van korten duur zijn. Hij komt den 19 Februari bijeen en gaat van 22 Maart tot 9 April met Paasch-recès, terwijl de zit ting niet veel langer duren zal dan tot half Mei. De tijd, dien men bijeen is, zal hoofd- zako'ijk worden besteed aan de begrooting. Dc Temps bevat een bericht van zijin Ber lijn sclien correspondent vermeldende, 'diat de Hertog van Cumberiland zoo ontdaan is over de nederlaag der Welfische candidaten, dat hij zich niet meer zoo sterk zou verzetten te gen het doen van afstand van zijn aanspra ken op den troon van Hannover, ten einde daardoor zijn jongston zoon den troon van Brunswijk te verzekeren. Dto achteruitgang dor sociaal-democraten tooni zich ook bij de gemeenteraadsverkie zingen. In de stad Brunswijk hebben zij dr'e van de vier zetels, die zij hadden, ver loren. Berlijn, 13 Febr. De Berlij-nsche politie hoeft drie anarchisten in hechtenis genomen, een Nederlander, ©en Belg en den vroegeron- redacteur van den „Rewolutionar"Sauter, in wier woning in het „Scheunen viertel" 15 000 exemplaren van een in Nederland gedrukt anti-militairistisdh geschrift „Sol- da tenbrevier' werdlen gevonden. Op den o: "slag van de brochure stond de Pruisische adelaar en de aanduiding: „Uitgave van het Pruisische ministerie van oorlog" en ze was besteand om onder de soldaten te wor den verspreid. Frankrijk. In een onderhoud, dat een vertegenwoor diger van de Gaulois met minister Briand heeft gehad, moet deze verklaard hebben, dat er geen wezenlijk strijdpunt meer voor handen was in de quaestie van het contract betreffende liet gebruik der kerkgebouwen. Als de pastoors, die in do periode van 18 jaar op elkaar volgen in het vruchtgebruik, hun namen opgaven aan de burgemeesters en zich persoonlijk aansprakelijk stellen voor de naleving dor verplichtingen, welken den eersten onderteekenaar zijn opgelegd, zullen de burgemeesters noodit dc door de bisschop pen gekozen pastoors kunnen afwijzen. Het kwam er maar opaan, verklaard© Briand, om een voor deze voorwaarde passende for mule te vinden, en hij had die reeds ge vonden, doch wensohto ze nog niet bekend te maken, om de beide partijen tijd te la ten de stichting daarvan rijpelijk te overwe gen EngeUnd. Londen13 Febr. De behandeling van het adres van antiwoord werd heden voortgezet. De heer Birrell, de nieuwe minister voor Ierland, deelde mede, diat zoowel bij als Sir Henry Campbell Rannerman vast overtuigd zijn, dat de eenige oplossing van het Iersche probleem, dat voldoening kan schenken aan de groote meerderheid van het Iersche volk is een Home Rule parlement; hij zou dus niet verantwoordelijk willen worden ge steld voor eenigen maatregel, die aan de vervulling der Iersche wenschen in den weg zou staan. (Luide toejuichingen van de na tionalisten). Hij hoopte, dat weldra de tijd zou komen, dat Ierland een krachtige en deugdelijke versterking zou zijm van de Brit- sche macht. (Toejuichingen). Do rede van Birrell was over het algemeen zeer sympa thiek van toon, maar gaf geen nadere aan duiding van de voorstellen, die de regeering zal doen. Prof. Martens, die thans, te Londen ver toeft, heeft aan een vertegenwoordiger van Reutei* verklaard, dait hij zeer voldaan is over de tegemoetkomende houding, diie hij allerwege gevonden heeft en over de bereid willigheid om de Tweede Vredesconferentie te bevorderen. Hij was van de onmogelijkheid overtuigd om thans met een bespreking over het ont- wapenings-vraagstuk een practisch resultaat te verkrijgen. Over de Dragoleer, zeide do heer Marlens, dat als zij eon waarborg moesit zijn dat een staat zijn schulden niet zou be hoeven te betalen, zij niet veel sympathie zou wekken. Doch als zij de bedoeling mocht hebben, aangelegenheden, die %-oor arbitra ge vatbaar zij-n. voor het Haagsohe Hof te brengen, dan kon zij zeer nuttig zijn. Londen, 13 Febr. Achthonderd strijdsters voor het kiesrecht voor vrouwen deden heden avond tot tweemaal toe een langdurige maar wanhopige poging om het Lagerhuis binnen te komen. De bereden politie zoowel als die voet was genoodzaakt met een grooto macht op te treden. Ongeveer 50 vrouwen werden in hechtenis genomen. Zwitserland. Het Bondsgerechtshof heeft de uitlevering van drie te Genève in arrest genomen Rus sen, die zich schuldig gemaakt hebben aan plundering van het kantoor van den betaal meester to Docschet in den Kaukasus en wier uitlevering door de Russische regeering gevraagd was, geweigerd, op grond van de overweging, dat men hier te doen had met een politiek misdrijf. Zweden. Koning Oscar, wiens gezondheidstoestand in de laatste dagen veel verbeterd i#/ maakte Maandag voor het eerst een wandeling in den tuin van het paleis. Hongarije. De politie te Budapest heeft ontdekt, dat er belangrijke stukkon uit het ministerie van handel zijn gestolen. De afgevaardigde Lengvel, die ze in handen heeft gehad, heeft zo laten photografeeren, ten einde ze, zoo noodig, te gebruiken als bewijsstukken in het prooes wegens laster, dat de gewezen minister van justitie Polonyi hem heeft aan gedaan. Hij ontkent echter iemand lot den diefstal te hebben aangezet. j.n tusschen is een beambte van het ministerie in hechtenis genomen. Rusland. Over den aanslag op graaf Witte, waar over wij gisteren onder de telegrammen eenige bijtaonderheden med-ddeelden, lezen wij nog, dat de concierge van liet huis, dat Witte bewoont, door do politie in vtrhpor is genomen. Hij verklaarde dat op een der laatste avonden een onbekend man hem ge vraagd had in welken vleugel van het ge bouw de graaf sliep. De concierge had hem echte** geen nauwkeurig antwoord gegeven on toen had de man zioh verwijderd met de waarschuwing, dat de graaf van dien dag af in een anderen vleugel zou slapen. Volgens een bericht «aan den Berliner Lo- kal Anzeiger heeft een bediende het misdrijf ontdekt. Hij zag een stuk koord uit den kachelopening hangen. Bij onderzoek bleek, dat daaraan een holsche machine verbon den was, welke zoo geregeld was dat de bom i.. den nacht, en wel tegen het morgen uur zou moeten ontploffen. Een ander bericht uit Petersburg ho-udit in, d ,t gravin Witte naar den schouwburg was, terwijl de graaf zelf, die ongesteld is, thuis was gebleven. Hij ontving juist zijn huisdakter iij zijn slaapkamer, toen plotse ling een toevallig aanwezige vriend, de oor respondent van een Engelsch blad, een bom in den schoorsteen ontdekte. De bom was voorzien van een uurwerk, dat in volle wer king was. De bóm zou midden in den nacht hebben moeten ontploffen. De bom werd onmiddellijk verwijderd en aan de politie overhandigd. Graaf Witte nam het gebeurde met de grootst mogelijke koelbloedigheid op, de gravin echter en de andere leden van het gezin waren ten hoog ste ontdaan. Men verdenkt do „zwarte honderd", de partij der reactie, die het Witte niet verge ven kan do bewerker te zijn geweest van liet keizerlijke manifest van 30 October, do hand te hebben in dezen aanslag. Bulgarljë. De vereenigdo oppositiepartijen zullen a.s Zondag te Sofia hun eerste vergadering hou den. Om den indruk d.iarvan te verzwakken, is de regeringspartij van plan dienzelfde dag ook te Sofia bijeen te komen. Do mogelijk heid dat het daarbij tot rustverstoringen komt is niet uitgesloten. Marokko. Als adjudant van den generaal-inspecteur der Marokkaanscho politie is met goedkeu ring van den Zwiteerschen Bondsraad aan- Een verhaal van de Osterlide Pastorie é6 Uit het Deensch door BETSY BAKKER—NORT. Ecu koude wind sloeg haar tegemoet in den schommelstoel, -bij het open raam, zat de oude predikant in -liet schijnsel van het avondrood, het gelaat gewend naa-r de dalende zonZij-n handen .rustten zoo wit en vermoeid roerloos in zijn schoot zoo zonder eenige beweging. De oude predikant was dood. Gestorven in den avondglans van de win terzon, gestorven tusschen zijn herinneringen nu zelf evenals zij ecu. herinnering. De vriendelijke oogen -waren gebroken, mcar aan- hun opgeheven- blik en aan den glimlach om -zijn mond1 zag men-, dat, ze ge broken waren bij den glans van het licht, dat geen aardscli oog kan verdragon't was of zijn oogen nog irn den dood getuigden „Zijn aangezicht is de gezegende dag!"' Maar in het Westen stierf het- laatste dag licht. en de boot met. de uitgespreide vleu- gelzeilen van den engel gleed terug naar de kust van hel- Paradijs. XI. Goud dwarrelt het door de lucht en wit daalt het neer, en- in den schemerslu-ier van den voorjaarsavond fladderen duizende witte bloesemblaadjes, als losgerukte vlindervleu gels. Er ligt oen -bevende, droomerige stem ming o ver de tuintjes der villawijk. De trossen der vogelkers hangen zwaar als lïuw-eelen kwasten tusschen de groene balda kijnen van het loof, en de katjes van dtn wilg -diainson op zilvergrauwe, donzen schoen tjes. Maar lboven do heggen zweven dé gou den wicrookschale», zoodiat -de zware geur bijna zichtbaar 'door de dunne voorjaarsnacht glijdt. Zoo vroeg is dit jaar alles ontloken, dat Je witte hagodoora de biuine bessen van het vorige jaa-v neg mint -weggeworpen heeft-, ze ziii-en als donkere, zware koralen aan de top- pon, tusschen de witte 'bloemen. Er glijdt -eern schaduw over de witte bloe- memsneeu-w. In liet zwa-rt- gekleed, fijn en teer, glijdt ze vooruit, als -de koningin van den heiligen, -duisteren nacht, in één -nacht ontleken tusschen al haar witte zusters. En ze si aren haar «allen na, bessen en bloe men, het stuivende goud en het fladderend wit Maar plotseling staat ze stil daar ligt een huis, in een verwilderden tuin, imet een vei vallen schutting, beschaduwd' dóór groote acasia's met violette bloemtimssen, en een oude kastanjeboom, die zijn vele kaarsen hoeft aangestoken met kleine .roode vlamme tjes, in het midden, als een groote, schitte rende kerst boom der Lente. Midden tusschen. het dichte loof ziet de zwarte gedaante een oud palet als windwij zer, dat langzaam in den avondwind! draait met zware stijve penis-eelert, die alle borstels yertoonen. Aan der kant van den weg is een •recede rand gras, die deai zijweg begrenst ee:i geur van klaver stijgt op, en een zachte st-ieek over de viool van ecu sprink liaan k hinkt tusschen de grassjreitjes, en doet deze zacht 'bewegen misschien is liet een irgeniworm, die half uit. den grond is opge doken, heen en weer tusschen de grassprie ten kronkelt on .regen voorspelt. Ze opent, liet- hek - - het. jammert in zijn oude, verwaarloosde scharnieren. Zoo, nu staat zo daar onder het g-roote atelier- raam er brandt op den achtergrond een licht, er valt een lichtstreep over de witte verrjaarssn-eeuw van haag en kastanje. Haar hart hamert-o, als hij wist wie beneden stond, hij voor wien het licht daar bin non br audito, a's hij liet wist. Ze stond een oogenblik, als om adem te haientoen opende ze de lippen en zong zacht neuriend dé eerste strofen van Schu bert's Doppclganger. „Stille ist die Nacht." Ze -wist van Tree's, dat dit hun signaal was voor dc vrienden, die in Ebst-rups ate lier bijeenkwamen als er iemand thuis was, dan werd er geantwoord mot de laatste helft van de strofe. Ob hetzelfde oogenblik werd de lamp binnen uitgedraaid. Het licht schijnsel op de blocmcnsneeuw gleed voor haar voeten weg. Alles was düister en stil rondom haar Slechts eer gedempt, maar onophoudelijk zoemen en liet dw«a-rrelen va-n witte vlokjes verkondden haar hot jonge leven der Lente rondom haar. Eu zij hori-mierde zich, dat dit. ham toeken was, dat ze wilden werken of naar béd gaan Jiot was c-cn stil, maar duidelijk toeken dat er geen gasten dien avond1 ontvangen werden O. als hij slechts wist als hij slechts wist.. En weer klonk de eenvoudige strofe, dit maal krachtig en duidelijk in, do heldere nachtlucht „Stille ist die Nacht „Es ruhen -die Gassen klonk het met een diepe stem terug, en op hét zelfde oogen- blik word eeh van de ruiten van- -het groote ateliermam geopend en -die silhouet vam een I hoofd vertoonde zich in de opening. „Wat duivel, Bang liet helpt niets j ik -wil vanavond in -bed. Je weet, dat ik mor- j j gen vóór 't hanengekraai uit de voeren moet om een r.ieuw model te zoeken. De duivel lia-lo ook de -motieven, die wogloopen en trou- I wen. Motieven 'behoaren in celibaat te leven, j Punk turn. Goeden -nacht." i Na deze speech werd 'het raam weer dicht gesmeten Maar Vonne gaf het niet op. Nu was ze hier gekomen on nu moest, ze weten waar hij was. Deze vreemde man met zijn diepe stem moest It och weten waar de vorige huurder was, men kon «aan zijn taal hooren, dat I hij o-p de eon o of andere wijze met Forum t bekend was. Ze ging dicht naar den muur en klopte vast. en -1-uaid op de ruiten. Met een wilden ruk word het raam weer geopend. „Maar, wat dluio, pardon." De silhouette daar binnen bqgon in de duisternis te buigenPardon ik zie, I dat ik mij vergistewas er iets - I ..Waar is Forum?" „Fo-rum -wat duivel o, pardon I die is in Griekenland. Er hat schooi langst die 4Sbadt verlassen,bromde hiji met zijn I diepe basstem. „Wat zeg u?" Vonne knelt de handen aan het vont-erkozijn - „in Griekenland 1 wanneer is hij daarheen gegaan hoe is zijn adres?" „Ja. dat kan ik niet. allemaal beantwoor den waait zoo nauwkeurig heeft het hom niet beha<ag<f ons op de hoogte te houden. Hij was 'brommig, -toen hij vertrok. Het kan daarom heel goed op Kreta of de Boterhams eilanden zijn zoo precies weet ik liet niet. Maar zoo iets was liet „Is -hij alleen vertrokken?" va*acg ze zacht. „Niee," antwoordde de silhouette „hij was zoo gemeen het model moe te nemen. Zeer tactloos tegenover ons anderen." Vonne liet de vensterbank los. „Dank u," zen ze stil, „en vergeef me, dart. ik u zoo laat in den avond lastig viel. Ik meende, dat Forum hier nog woonde." de." „O, dat is niets Maar"er schoon hem een licht o-p ie gaan„misschien een model?' „Ja." zei ze toonloos zacht, „slechts een model." Ze liep weer terug n.aar het -hek. „Nee w«acht even riep de stem haar achterna. „Ik kan- u misschien- gebruiken wacht even." „N-ee," «antwoordde ze, terwijl ze het hek opende iik zit slechts voor Forum." Die donkore silhouet te boog verbaasd het hoofd uit het raam en sl<x*t dit met een lang gerekt „o zoo?" Maar Vonne ging Iiuigzaam weer terug «oor het kiemende bloemenleven rondem haar. 0, nu had ze toch vergeefs gestreden in a.' d'ie lange, slapelooze nachten na vaders dood, gestreden tegen haar verlangen eu haar kinderliefde, die ook na zijn dood do handen nog naar hem uitstrekte. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1