r AMERIKAANSCHE SPOORWEGWAARDEN. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Amsterdamscb Wisselkantoor N.7. 100 Mark Influenza Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. A. MOERDIJK. Wijnhandel, ZU1DD0RPE (Zeeland). DAMES-HOEDENDOOZEN Keukenmeid, G. 6. Ph. L. BOEKELMAN, Hollandsch Tooneelgezelschap I DE LEEUW EN DE MUIS, Gebruikt N. 7. VAN DIJK's Beschuit en Koeksoorten. Wissel- en Effectenkantoor f 50.000.- TREKK1NG 6 MAART a.s. 30 o Deposito Premiebewijzen 2e Serie. leen even vermoeiend worden gemaakt als dat aan musea, maar ook zou veel aan de aan dacht van het publiek ontsnappen. Veel be ter bezoekt en onderzoekt men al het ge- ex poseerde, wanneer het groepsgewijze bij te overziene gedeelten is ondergebracht. De grootere afwisseling bij een bezoek, de betere accentuatie, verhoogen de aantrek kelijkheid van een volledige beschouwin Daarnaast viudt ieder beter het „elck wat wils." Ten vervolge op vroege resoluties van den minister van fiiianciën omtremt afgifte van triptieken en identiteitskaartenwordt medegedeeld, dat do Nederlandsche Au/to- mobielolub, gevestigd te 's Gravenhage, hare bevoegdheid tot afgifte van triptieken en identiteitskaarten heeft overgedragen aan de „Oesterreichischer Automobilclub te Wee- nen Magyar AutamobaJ-clu'b te Boedapest Concours hippique. Door de Vereeniging tot bevordering der Paarden fokkerij in Gelderland is besloten ook dit jaar weder te Wageningen een concours hippique te houden. Voor dit concert heeft, de Prov. Regelingscommissie een bedrag van f 500 aan prijzen toegekend. Aan het con cours wordt waarschijnlijk: in overleg met de Militaire Sportvereeniging een nomraer uit sluitend voor Rijkspaarden verbonden. De minister van oorlog heeft hiervoor zijn toe stemming gegeven. „De Gok bode'. Men meldt aan L. en V. Een aardig bewijs voor 't feit, dat ook in Leiden door studenten druk gehazardeerd wordt, blijkt hieruit, dat op 8 Febr. jl. door een club studenten een blaadje in courant- formaat is verspreid, getiteld: „De Gok- bode", weekblad voor t hazardeerend deel der natie. Hierin komen vele geestelijke I kwinkslagen op het hazardspel voor. Conflict in een ziekenhuis. De eerste verpleegsters van het Rotterdam- sche Ziekenhuis hebben, omdat een hoofd- j verpleegster vain elders benoemd is, waar- door zij zich gepasseerd gevoelen, haar ont- slag aangevraagd. Eedsweigering. Voor de recht bank te Middelburg weigerde Vrijdag een I getuige wegens geloofs-overtuiging den eed1 af te leggen. Hij werd in gijzeling gesteld. De betreffende zaak werd geschorst. Aanranding. Te Osdorp (N.-H.) is Zaterdagmorgen de 69-jarige, ongehuwde veehoeder J. D., van zij|n huis naar den stal gaande, onverwachts aangevallen. Hem wer den twee sneden in den i als toegebracht, tengevolge waarvan hij bewusteloos neerviel. Zijn toestand is ernstig. Als vermoedelijke dader is door den chef-veldwachter aangehou den de 18-ja.rige A. H. T., mede aldaar woon achtig. De vermiste luitenant. Men meldt uit Haarlemmermeer aan de O. H. Ct. Nog altijd is luitenant Ndx niet gevon den. Bij den gevonden hoed, welke eenige aanwijzing gaf, lag een halve flesch, nog gevuld voor 't grootste deel met cognac. Zeven kinderen door het ijs gezakt en verdronken. Te Capelle a/d. IJsel zijn, naar aan de N. R. Ct. wordt gemeld vier jongetjes, die zich na schooltijd op het ijs gewaagd hadden, daar door gezakt en verdronken. Voorts zijn in den laten namidag van Za terdag te 's-Hertogenbosch op den Domme! drie jongens, waarvan de oudste elf jaar telt, door het ijs gezakt en verdronken. Zekere heer D., die op het hulpgeroep was toegesneld haalde alle drie de drenkelin gen op den wal. maar ofschoon geruimen tijd werd beproefd de levensgeesten op te wekken, moest de geroepen geneesheer ein digen met den dood van alle drie te consta- teeren. Levend begraven. De 45-jarige arbeider W. Mennink te Rheden, was Don derdagmiddag bezig op de steenfabriek de Muggewaard van de firma Arntz en van De Loo met het afgraven van grond toen plot seling een groote massa bevroren aarde naar beneden stortte en M. er geheel onder be dolven werd. Dadelijk werd alles in het werk gesteld om den ongelukkige uit zijn hache lijke positie te verlossen en vrij spoedig was de aarde verwijderd, doch de man verkeerde toch in bewusteloozen toestand. Naar zijn woning vervoerd, werd onmiddellijk een ge neesheer geroepen die constateerde dat de beide beenen geheel verlamd waren en de man waarschijnlijk voor altijd het gebruik er van zal moeten missen. Hij heeft een be hoeftig gezin met drie kinderen. (Arnh. Ct.) Een ongeluk zit im een klein hoekje. Tijdiens de laatste vorst zou te H. I. Ambacht een jongen van ongeveer 17 jaar met een slee wat op het ijs gaan rijden, waarbij hij zich voortduwde met z.g. prik kers, houten 9tokken met een ijzeren punt. Later liet hij zich met zijn sleetje van den dijk gl ijlden oip liet ijs m de aangnenzen.de sloot. Hierbij had hij de prikkers niet noo- dig en deze legde hij zoo king op het ijs. Toen van den dijk glijdende komt liet sleetje in aanraking met een der prikkers, die met de ijzeren punt naar boven opwipt en den jongen den buik open scheurt. Door dén geneesheer van hot doop voorloopig verbon den, werd de joaigen later naar het Zieken huis te Dordrecht overgebracht, waar liij kort daarop overleed. (Hbl.) Overboord geslagen. De kwar tiermeester S. van het schip „Maasstroom", is Zaterdag voor de mieuwc sluis te IJmuiden over boord geslagen en verdronken. De ingeslikte rijksdaalder. Dezer dagen deelden we mede, dat een 17- jarige jongen aan de Bolwerkslaan te Haar lem spelenderwijs een rijiksdaalder inslikte. Ni het o .geval werd de jongen naar het Gasthuis gebracht. Vrijdag is het jongraensch het geldstuk, zeer tot zijn verrassing, langs den natuur lijken weg kwijtgeraakt, zonder pijn. Aan brandwonden overle den. Te Rotterdam is een 4Ljarig bind, dat te dicht bij een kachel in de ouderlijke woning gekomen was, en vreselijke brand wonden verkreeg, aan de gevolgen overleden. Zware brand te Amsterdam. Vrijdagnacht is in de Joden Houttuinen te Amsterdam brand uitgebroken in de dia mant slijiperij „Prinses Marie" van de firma WesseU en Maeselang. Dit groote gebouw bestond uit twee peroeelen, elk vam vier ver diepingen en een zolder en grensde aan eene zijde in de straat aan ©an werf van de hout- koo persfirma. Burée, aam den anderen "kant aan woonhuizen. Op die tweede verdieping werd het eerst het vuur waargenomen. Van daar sloegen de vlammen over naar de bo venverdiepingen en lager gelegen étages. In korten tijd was het geheele gebouw van on der tot boven één vuurzee. De brandweer moest, om het vuur krachtdadig te kunnen aantasten, de slangen leiden door de peroee len aan de overzijde van de nauwe straat, om vervolgens de straalpijipem uit de ramen op liet brandende gebouw te richten. Tege lijk werden aan de Houtkooporskade, waai de achterzijde van de fabriek op uitkomt, drie stoombraudspuiten in werking gesteld, waarvan de slangen, over een zolderschuit geleid, dikke waterstralen de brandende dia mantslijperij binnenspoten. Ter versterking van het materiaal op dit punt kwam even later nog de drijvende stoomspuit „Jan van der Heijden" in de gracht, dadelijk gevolgd door de nieuwe 'boot vam de politie. Van de twee perceelen waarin de diamant slijperij gevestigd was, is het linikscke zoo goed als geheel, het andere voor het boven gedeelte uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Aileen de waakhond heeft in den rook en de vlammen het leven verloren. 1Station afgebrand. Het sta tion Lutjewinkel (lijn Wognum-Schagen) is geheel uitgebrand met het goed' van den iin- wonendien haltechef. G e s t r a nd. Men meldt cms uit s Gravenhage d.d. 16 Febr. Tengevolge van de dikke lucht, door den zuidwester regenvlagen is in den afgeloopen nacht do logger „Jhr. Gevaerts vam Simons- haven", S. C. H. 412, schipper K. Klein, van de reederij J. den Duik en Zn„ tusschen Te Heyde en Monster gestrand. De beman ning is met eigen boot behouden geland. Met behulp van de sleepbooten uit de haven te Seheveningon zal nien trachten het vaartuig heden avond met den vloed af te brengen. Werkeloosheid in Hilv e-r- sum. Men schrijft uit Hilversum aan de N. C.: De hier heerschende werkloosheid blijft voortduren. Het aanta' werkloozen stijgt- nog zelfs met den dag. Er wordt hier ter plaatse dan ook veel armoede en ellende geleden. Al'e filantropi sche vereenigingen worden overstelpt met aanvragen cm ondersteuning. Bij het burgerlijk armbestuur zijn de aan- ragen om hulp zóó talrijk, dat vele be- hoeftigen bij de uitdeelii gen met ledige han den moeten worden teruggezonden. Het zich hier gevormd hebbende comité tot steun van de werkloozen kan, omdat de giften in zoo geringe mate binnenkomen, ook weinig doen. Men ziet met ongeduld de toegezegde voor stellen ter ondersteuning van de kommer en gebrek lijdenden, van B. en W. tegemoet. Dinsdag a.s. vergadert, de Raad men had gemeen gehoopt, dat in deze zitting B. en met hun plannen zouden komen, doch deze hoop is ij del. Wat ook bevreemding mag wekken is het feit, dat een aannemer in deze gemeente een tamelijk groot werk heeft uit te voeren en daarvoor werklieden uit andere plaatsen heeft aangesteld. Naarden. Het bestuur van die ijsbaan De Gooier3gracht'is voornemens die ijs baan te vergrooten en tevens in te richten voor bad en zwembassin. - Het openbaar debat tusschen de hoe ren mr. P. Tideman en Van der Waals, hoofd eener bijz. school te Nijkerk, als gevolg van de jongste Kamerverkiezing in het dis- rict Ede, zal den 6en Maart te Nijkerk gehouden worden. De kapiteins J. Dorre, vani het 5e regiment infanterie, en D. O verdiep, van het. instructiebataljon, zullen op 1 Mei a. op hun verzoek, onderling vaan korps en standplaats verwisselen. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken vergadert Dondordiag a. s., des avonds te 8 ure, ten raadhuize. - Met heb oog op het Woensdag a. s. te geven abonnementsconcert laten we hier vol- ,gen wat het Hbld. van gisteren schrijft: Het strijkquartet uit Keulen, dat naar het bekende stadsgebouw met zijn feestelijke zaal zich noemt, en waarvan onze oud-stad genoot Bram Eldering de primus inter pa res is, werd met hartelijkheid begroet. El dering, maar ook de tweede violist Karner, do alt'st. Schwartz en de violoncellist Grütz- macher, allen waardige professoren van :het Keulsche Couservatoriu/m, en wat. vooi ons van meer .belang was ieder voor zijn deel volkomen 'berekend voor de taaie, die aan een quartet-lid is opgelegdeigen vaar digheid en talent ondergeschikt te kunnen niakdn aan het ensemble, die eenheid te doen opgaan in het geheel. Gezamenlijk, in harmonische opvatting, in dienst zdch te stellen van den componist! Do ernst, waaiimecio het Keulsche Quartet' drie werken van 'Beethoven (het C-mol uit opus 18, het tweede der Rasoemofski's en het groote in B-dur opus 130) heeft voorge dragen, wekte ontzag. Met grooter toewij ding, met strenger ter zij laten van persoon lijke muzikale uitingswijzen, schijnt 't mij nieb mogelijk in Beethoven door te dringen Zou men do opmerking willen uitspreken, dat dé vier instrumenten in schoonheid van klank niet even-waardig zijn onmiddellijk wordt- haar het zwijgen opgelegd door de overweging, dat deze vier kunstenaars gedra gen worden door één geest, en bezield ble ken door eenzelfde gevoel van vereering voor het kunstwerk. Men roeme niet de haast pijnlijke nauwkeurigheid in de interpretatie: dit was een in-leven in de muziek, als hoogst zeldzaam in de concertzaal met zoo (krachtige overtuiging zich openbaart. De indruk van het ensemble zal wellicht nog kunnen verhoogd worden door een ver plaatsing, namelijk door 'het meer naar vo ren komen van den altist. De heer Schwartz heeft op enkele plaatsen, tengevolge van te bescheiden toongeving, ons teleurgesteld. I Niet. alleen is zijn inzetten van het „thèmo russo" in het E-mol-qua,rtet. (Allegretto) niet duidelijk genoeg hoorbaar geweest, maar an I heb hoogst merkwaardig stemmingen-vol Andante van het B-diur-quartet is de alt viool, al dadelijk met heb te zwak intoneeron der hoofdmelodie in den aanvang ©enigszins te kort- geschoten. Vooral in dit Andante kwam de wensoh naar het andera plaatsen van altviolist in mij op. Overigens gróóte erkentelijkheid voor deze Beethoven-avond! voélden we allien die hom bijwoondenHet Gürzenich-Quar- tet deed mij denken aan. Joachim en dé zij nen, in hun 'beste jaren. Daar is van het edele, het 'klassieke van Joachim in deze vereenigingdiezelfde rustige zekerheid, het edele en stijlvolle, dat in de Beethoven- voordrachten van het Joachim-Quartet im poneert. Dezelfdte terughouding ook, of (wil men) schroom otm tob warme sentiments uiting zich te laten gaanDiezelfde gelijkma tige gloed straalde er uit de (Beethoven-ver- tolking der Keulenaars. Het stralend licht scheen nergens zwak, maar verfeldb ook niet, zelfs niet in de uit !.t diepst van Beet hoven's hart gewelde, toch sterk ontroerende expressie der Cavatina. Het heeft ons daar niet gebrand wij zijn niet diep ge?chokt Maai- 't was als een reine glans bij dit bidi- dend Adlagio. En wijl hebben ons met dia kunstenaars in Beethoven) verdiept. Met ingang van 1 Maart a.s. zal- tot agent van politie 3de klasse worden bevor derd de agent van politie 3e kl. J. H. Koe ren, in de plaats van G. v. d. Genachten, die elders is benoemd. Voorts is tot agent van politie 3e klasse benoemd P. Kuiken, wonende te Oude-Bilt- zijl. Het Centraal-bureau van Liefdadig heid houdt morgenmiddag weer zitting in een der lokalen van het gemeentehuis, tot 'het geven van inlichtingen aan wijkbezoe- kors, departementshoofden en belanghebben den. Gisteren/avond zijn weder 2 caféhou ders, zijnde J en v. D. in dé Arnihem- schc straat bekeurd wegens het hebben van bezoekers in hun inrichting na bezetten tijd. Door de politie alhier is aangehouden eon gesignaleerde in het .politieblad, die naar Utrecht is overgebracht. Zaterdagmiddag kwam een voor een rijtuig gespannen paard op den hoek van de Scherbiersbraat te vallen. De keetsier werd mee van den bok getrokken, doch kwam er gelukkig met een paar schrammen af. De Eem is weer in zooverre vrij van ijs, dat de scheepvaart kan hervat worden. Burgerlijke stand. 'Geboren: Anton ie Lucas Johannes, zoom van Hein van Laar en. Maria Verhoef, j Overleden: Elisabeth Hattink, oud 43 j jaren, eohtgen. van G. BoekenoogenJo hannes Martinus van Munster, oud! 10 mnd., Martdnus Berk, oud 64 jaren. Gevonden voorwerpen. Zaterdagmorgen is in dé Bergstraat i alhier gevonden een zilveren armband. In lichtingen zijn te bekomen bij H. Rennes, wonende op „De Treek." Korts Wouwstraat 4, Utrecht. HAlTSCJiPPELIJt KAPITAAL f 1.000 000 Opent loopende Rekeningen. Verstrekt Handelscredieten. Reeft Voorschotten op Fondsentegen Borgtocht, Crediethypotheak en andere zekerheid Opent Credieten en belast zich met. Telegrafische Uitbetalingenin alle voorname plaatsen der wereld Incasseert, koopt en verkoopt Wissels op Binnen- en Bnitenland. wöchentl. and mehr kunnen Reisende auch Datnen verdienen. Prospekte grat. FRIEDRICH MAACK, Chemische Fahrik Bremen 2NO. door Dr. J. VOORHOEVE, is verschenen. Een belangrijk werkje, dat dringend ter lezing wordt aanbevolen, vooral in dezen tijd, nu de influenza telkens optreedt. Prijs slechts 45 cents In eiken boekh. ver- krjjgb. of n& toez v. postw. bij de Uitgevers LA RIVIÈRE S VOORHOEVE, Zwolle. Op 3 April a.s., 2 uur nam. (locale tjjd), wordt in het Centraalbureau te Utrecht, bij nschrijving in 5 perceelen openbaar aau- beslerd De levering van papier en verdere bureaube hoeften, benoodigd voor 3 jaren, van 1 Juli 1907 tot 1 Juli 1910. Bestek en monsters liggen ter bezichtiging van den 4den tot en met den 25sten Maart a.s. (behalve Zondags) van 10 nur voormid dags tot 3 uur namiddags (locale tijd) in het Algeuieea Magazijn van Drukwer- keu te Utrecht bij het Centraal-Station, in gang tegenover de Westerstraat, alwaar be stekken op franco aanvrage tegen inzending van f 0.30 zijn te bekomen. Utrecht, 21 Januari 1907. Zuivere BOK1IE4UI-WIJWEN op fost en gebotteld. Alleen verkoop van de uitstekende be kende merken t bateau Saransot en CbAteau de Macau. Toezending van volledige prijscourant op aanvraag. PRIJSOPGAAF van DER LEIDSCHE GARTONNAGEFABRIEK, Heerengracht 14. LEIDEN. Dooien van af 32—44 cM. middellijn, 20 cM. hoog, 11 stuks in elkaar per 9 stel aldus 99 doozen, f 10.ongefrankeerd. Betaling op 30 dagen. Onbekende Firma's onder Rembours Na ontvangst van Postw. van t 1.85 een stel als proef. Mevr. ALTING BöSKEN te Gorinchem verlangt tegen 1 Mei a.s., wegens huwelijk der tegenwoordige, eene die ook huiswerk wil verrichten. Leeraar in Piano en Zang. Dtrecbtscbestraat hoek Hellingstraat 36. Op de roode doos waarin de Echte Kinadroppels van Dr. DE VRIJ verkocht worden, staat niets anders dan Al het andere is namaak. Schouwburg. Utrecht. Een enkele Buitengewone Voorstelling door het I van het Grand Théfitre te Amsterdam, Directie: Oebr. A. VAN LIER. Donderdag 21 Februari 1907, Tooneelspel in 4 bedrijven naar het Oor spronkelijke Amerikaan8che aangekochte handschrift van CHARLES KLEIN. Overal in Amerka en Engeland met den grootsten bijval vertoond. Regie: JOSEPH VAN LIER. Orkest onder leiding van den Heer H. Knijpers. Aanvang half acht ore. Pr ij zen der Plaatsen: Balcon f 1.75. Stalles en le Amph. fl.50. Ie Zijloge f 1.25. Baignoires en 2e Amph. fl.—Parterre f 0.75. 3e Amph. en 2e Zijloge f 0.50. 4e Amph. en Gaanderij f 0.30. Plaatsbespreking: Voor Aandeel houders Dinsdag van 10 tot 12 uur, voor het Publiek denzelfden dag (na loting) van 13 uur, verder Woensdag en Donderdag van 10—12 en van 13 uur. Heden overleed na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden mijne geliefde Echtgenoote en Moeder ELIZABETH BOEKENOOGEN geboren HATTINK, in den ouderdom var. 43 jarenmij nalatende nog te jeugdige kinderen om 't groote verlies te beseffen. Uit aller naam G. BOEKBNOOGEN eu Kinderon. Overal verkrijgbaar. Prima grondstoffen. Haarlem. AMERSFOORTSCH voorheen W. CROOCKEWIT W.A.zn, Korte Gracht 7, koopt en verkoopt Effecten, Coupons, vreemd geld. Neemt gelden h deposito. Incasseert wissels. Sluit prolongation. Snelle uitvoering van speculatieorders. Voorts premiën ad f 25.000.f ÏO.OOO.enz., totaal bedrag aan premiën f 105.500. BOVENDIEN aflossing van alle 8 °/0 Deposito Bewijzen, met f 10.elk, door jaarlijksche Amortisatie-trekkingen (waarbij dus ook de bewijzen welke reeds met premiën zijn uitgeloot). Geheel aandeel f 10.half f 5.kwart f 2.50, tiende f 1. plus f 0.05 zegelkosten per stuk. Na ontvangst van het bedrag per postwisseltoezending door de Algemeene Bank VAN DUYSEN Co den Haag. Bijkantoor UTRECHT, Oude Gracht 94 en ROTTERDAMNoord Blaak N°. 1. Aandeelen verkrijgbaar te Amersfoort bij W. O. KRtkSEMANN, Korte gracht 8. Alleen het Nieuwe Methode Stelsel waarborgt tegen groote ver liezen bij het verhandelen van Amerik. Spoorwegwaarden. Men stort slechts 3 ,>Ct. SITRPL.US, onverschillig welk fonds men neemt, of het een Union. Southern Pacifie. Steel of ander Amerik. fonds is. Met storting van dit surplus is tevens het verlies beperkt, terwijl de winst onbegrensd is. Inlichtingen worden gaarne franco en gratis verstrekt. Firma JAC. BOS, Effecten, Rotterdam. Gebouw Plan C (ingang Geldersehestraat 10.) Gevestigd sedert 1899. Telefoon lnterc. 4412. Telegramadres JAGBOS.' Rotterdam.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 3