Donderdag 21 Februari 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. Iï'. 23©. 54e JnHrjiMiig. FOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.25. Jdem franeo par post1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagol[jks, met nitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nur 'a morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regelsf 0.75. Elke regel meer - ©.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot bet herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Oe scheiding van Kerk en Staat in Frankrijk. Heit onweer is voorbijgedrevende vrede is hersteld in den boezem van het Fransoke ministerie, en door het eergister door haar uitgebrachte votum vam vertrouwen heeft de Kaïmqr daaraan baar zegel gehecht. Het onderwerp van het geschil was, zooals bekend is, de vraag der regeling van het vruchtgebruik der kerkgebouwen, dat de scheidingswet aan het katholieke kerkgenoot schap toestaat. Die regeling moet geschieden in een contract, dat zoowel met de belang.' van den Staat als met die van de Kerk reke ning houdt, en men behoeft zich er niet •/•ci te verwonderen, wanneer dat niet- :-oo heel grif gaat. Volgens de Figaro staan tw<* siol- sels sche-p tegenover elkaarhet radicale en het bisschoppelijke. Volgens het radicale stel sel sluit de burgerüjke overheid een verdrag met een bepaalden pastoor. Wanneer deze niet meer pastoor is, dan is 't verdrag verval len, en de 'burgerlijke overheid kan dan met den nieuwen pastoor een nieuw verdTag slui ten, o'f ook niet, wanneer dat haar beter past. Volgens het bisschoppelijke stelsel moet het contract gesloten worden met den pastoor in diens kwaliteit, zonder dat het gebonden is aan een bepaalden persoon wanneer dus de pastoor een opvolger krijgt, dan blijft het contract ook voor dezen gelden. Op deze wijze wil de Kerk de erkenning van hare hiërarchie verkrijgen. Tuseohen den prefect van het Seine-depar- tement en den aartsbisschop van Parijs wordt nu ofiderhandeld over de regeling van het vruchtgebruik van de Notre Dame. Die ka thedraal is staatseigendom, maar het ligt voor de hand, dat als het contract daarover tot stand gekomen is, het als model zal die nen voor de andere kerkgebouwen, waar over de besturen van staat, departementen en gemeenten te zeggen hebben. De aarts bisschop heeft het ontwerp van ©eai contract ingezonden, waai-op de prefect heeft geant woord met toezending van een tegeu-oni- werp. Nu is van den aaitsbisschop een nieuw transactie-ontwerp ingekomen. Daarover gin gen eerst de meeningen uiteen in den minis terraad. Terwijl de minister van ©eredienst, Briand, het nuttig achtte het aannemelijke in het voorstel, van den aartsbisschop te aan vaarden en omtrent de andere punten nieu we voorstellen te doen. vond de minister president, Clemenceau 't beter het gehoelo transactie-voorstel te verwerpen en het oude voorstel van den prefect in den vorm van oen ultimatum te herhalen. Wanneer deze laatste opvatting had veld gewonnen, dan zou een crisis niet te vermijden geweest zijn Briand zou dam zijn ambt als minister hebben ne- dergelegd en zou zeker niet in gebreke ge bleven zijn, als afgevaardigde in de Kamer het door hem als bewindsman gevolgde be leid tegenover Clemenceau te verdedigen. Maai- de ministerraad heeft wijselijk het nemen van een besluit tot een lateren dag verschoven. Ook hier is het woord: „La limit porto conscil" van toepassing. De crisis, die dreigde, is afgewend. Blijkbaar is Briand er in geslaagd het verzet te overwinnen, dat tegen zijn stand punt zich openbaarde. Na men het geheele kabinet kon hij verklaren, dat de overleggingen met den aartsbisschop niet waren afgebroken en dat de regeering bereid was, wanneer van die zijde een re delijk voorstel werd gedaan, dit te overwe gen. Waarschijnlijk zullen bij de voortgezette onderhandelingen nog andere zaken ter spra ke komen, dan de waarborging der rechten van de hiearchio. Zoo is er bv. de kwestie van de herstellingen, die aan de kerkgebouwen moeten geschieden. Ingevolge de wet van 2 Januari 1907 moet de vruchtgebruiker zor gen voor alle herstellingen en wel onder do voorwaarden van art. 13 der scheidingswet, waarbij o.a. bepaald wordt, dat het vrucht gebruik ophoudt, wanneer het kerkgebouw niet in behoorlijken toestand wordt onder houden. Het bisschoppelijke ontwerp houdt ook de verplichting van den vruchtgebrui ker in om de kosten van de herstellingen te dragen. Maar die bepaling zal niet overal zijn uit te voeren. Vele parochiën zijn na melijk te arm om de kosten van deze her stellingen te kunnen dragen, en vele burger lijke gemeenten verkeeren in hetzelfde ge val, ook zoinder dat men nog behoeft te den ken aan de grooto kathedralen, welker in standhouding jaarlijks honderdduizenden vordert. Zoo zijn cr meer zaken, die argumenten leveren hoe noodig het is, dat beide partijen trachten met elkaar tot overeenstemming te komen. De Tempe heeft -er goeden moed op, dat dit ten slotte zal gebeuren. Het blad schrijft: „Men zal er zeker toe komen, als men maar wil, met plooibaarheid en geduld. De regeering heeft te dikwijls getoond, dat- het haar zoomin aan het eene als aan an dere ontbrak, dan dat men haar plotseling niet in staat kan achten om te be&peuren naar welke geduchte klippen een zenuwach tige uitval in eene andere richting zou lei den." Duitechland. Herlijn.20 Febr. De Rijksdag koos graaf Udo Stolberg-Wernigerode, conservatief, met 214 van de 383 uitgebrachte stemmen tot voorzitter. Graaf Stolberg nam de benoe ming onder dankbetuiging aan. Op Spakn (centrum) waren 164 stemmen, op Paasche (nationaal-liberaal) 4, op Baron v. Hemtling (centrum) een stem uitgebracht. Tot eersten onder-voorzitter werd gekozen Paasche (na tionaal-liberaal), met 209 stemmen; 6 stem men werden uitgebracht, op verschillende personen, en 167 stembiljetten waren blan co. Tot tweede ondervoorzitter werd geko zen, met 205 stemmen, Kampf van de vrij zinnige volkspartij. Er werden 166 stembil jetten ongeldig verklaard, terwijl de overi gen op verschillende personen waren uitge bracht. Graaf Udo Stolberg-Wernigerode, die gis teren tot voorzitter van den rijksdag ge kozen werd, was in den vorigen rijksdag eerste ondervoorzitter. Prof. Paasche, die nu eerste ondervoorzitter geworden is, was vroeger tweede ondervoorzitter. Tweedé on dervoorzitter is geworden do heer Kiimpf, de afgevaardigde van Berlijn I, het eeuige Eer lij nsche district, dat door de nationale par tijen bezet is. Bij de verkiezing der leden van het bureau was de verhouding der partijen dezelfde als bij de stemming van 13 December, waarop de ontbinding van den vorigen rijksdag volg de. De eerste handeling van den nieuwen rijksdag drukt dus de verandering uit, die door de ontbinding in den politicken toe stand /gekomen is. Frankrijk. Over stappen, die liet gezantschap van Oostenrijk-Hongarije bij den minister van buitenlandsche zaken gedaan heeft om na mens den Heiligen Stoel de teruggave van de bij mgr. Moutagnini in beslag genomen papieren der voormalige nuntiatuur te ver krijgen, bericht Havas, dat den 8. Februari de gezant, graaf Khevenhüller, die vroeger reeds zich met den minister van buitenland- sche zaken in verbinding had gesteld, dezen schriftelijk heeft gevraagd of hij zou toe staan, dat den Heiligen Stoel door tus- schcnkomst van het gezantschap van Oosten- rijk-Hongarije het archief van de voormalige Parijsche nuntiatuur werd overgegeven. De ministerraad, waarbij dit verzoek aanhan gig werd gemaakt, gaf daartoe zijne toe stemming, overeenkomstig' het advies van den minister Piohon. De gezant ontving daarvan terstond bericht met de mededee- liiiig,, dat de overgave van het archief van de voormalige nuntiatuur, d. w. z. van ajle diplomatieke stukken, betrekking hebbende op den tijd vóór de breuk tussohen Frank rijk en het Vaticaan, zou geschieden in 't bijzijn vaii vertegenwoordigers van het de partement van buitenlandsche zaken en van bet Oostenrijlksche gezantschap. Parijn20. Febr. De heer Lahovary, mi nister van buitenlandsche zaken van Rume- nië, onderging hier gisteren een buik-opera tie, en is heden morgen om 4 uur overleden Engeland. Londen, 21 Febr. Het lagerhuis heeft het adres van antwoord op de troonrede aan genomen na een debat, dat zeven dagen duurde. Den 8. Maart is in het lagerhuis een groot debat te verwachten over het politieke kies recht voor vrouwen. D'an is namelijk een voorstel aan de orde om tot de tweede le zing over te gaan van een docxr den afge vaardigde Dickinson ingediend wetsontwerp, dat strekt om aan de vrouwen het kiesrecht toe te staan onder dezelfde voorwaarden, waaronder het thans voor mannen bereik baar is. Lady Frances Balfour, de zuster van den hertog van Argyll en schoonzus ter van den leider der oppositie Arthur Bal four. verklaarde aan een medewerker van de Evening Standard, dat reeds 400 leden van beide zijden van het huis zich bereid verklaard hebben dit wetsontwerp te steu- nen, waarvan zij de aanneming stellig ver- I wacht-. Lady Frances Balfour staat aan J het hoofd van de vrouwen vereen i gingen, die op gematigde wijze propaganda maken voor j de zaakzij liet zich afkeurend uit over de tooneelen, die door de strijdbare aanhangers ■van do vrouwenbeweging sedert ©enigen tijd voor en in 't parlementsgebouw worden opge- voerd, en verklaarde, dat zij en ba.re geest verwanten zich stipt binnen de wettige grenzen zullen houden. Van het voorstel van Sir Charles Dilko, d'at streeft naar algemeen kiesrecht voor volwassenen zonder onderscheid van geslacht, wil lady Frances 1 Balfour met weten. Aan den anderen kant wordt ook het ver- I I zet tegen het voorstel aan bedde zijden van het huis wakker. De heer Rowland Whi-' t-ehead en Sir Frederick Banbury hebben roeds een voorstel tot verwerping tegen 8 Maart aangekondigd. Oostenrijk-Hongarije. Heit- conflict, dat tuasohen Oostenrijk en Hongarije dreigde wegens de kwestie van het zelfstandige Hongaarse he tarief van invoer rechten, wordt als bezworen aangemerkt Het overleg tussche® do beide minister-presi denten heeft geleid tot eene schikking, vol gens welke ©enerzijds do onderhandelingen over ©en nieuw compromis, ter vervanging van de regeling van 1867, zooveel mogelijk bespoedigd zullen worden, terwijl anderzijds de behandeling van het. tarief van invoer rechten in de commissie van den Hongaar- schen rijksdag slechts langzaam en met tus- schenpoozen zal worden voortgezet, zoodat de afdoening van de bedde zaken waarschijn lijk zal samenvallen. Servië. Belgrado, 20 Febr. Do skoepschbina heeft met 84 tegen 47 stemmen de door de jong- radicalen voorgestelde motie van wantrou wen tegen de rogeering, naar aanleiding van de houding der politie, verworpen. Daarna werd met 84 tegen 1 stem eene motie aan genomen, die vertrouwen uitdrukt in den minister van bdnnenlandsclie zaken wegens de houding van zijne ondergeschikten. Rusland. De Petersburgsche bladen voriklaren, oat do regeering voortgaat met de vervanging, onder allerlei voorwendsels, van libetale kiesmannen door conservatieven. Té Toe!a werden gekozen 41 linkerzijde-mannen en 40 rechterzijde-leden. Zes der eersten werden vei-vangen door rechterzijde-mannen en te Orel, Lender, Kherson enz. geschiedde he zelfde. Petersburg, 20 Febr. (Peteraburgsch tele graaf agentschap)Van de tot hedenavond 10 uur in 56 gouvernementen cn 15 steden met eigen vertegenwoordiging gekozen doema-le- den zijn 36 monai-chaleu, 27 gematigden, waaronder 17 cctobrdsten, en 168 leden der linkerzijde. Onder dezen bevinden zich 47 kadetten, 31 sociaal-democraten en 43 natio nalisten. Balkan-Staten. Uit- Sofia wordt bericht, dat het Macedo nische comité in Bulgarije eene memorie op stelt aan het Britse lie kabinet om er op te wijzen, dat art. 62 van het Berlijnsche ver drag, dat aan de christenen vrijheid van geloof en onderwijs in christelijke scholen waarborgt-, bij voortduring wordt overtreden in Macedonië. Turkije. Ten gevolge van Fehiim's val, zijn onge- voer honderd aanhangers of werktuigen van don directeur der geheime politie te K>n- stantinopel verbannen en een twintigtal speelholen, die in de volkskringen hun slacht offers maakten, gesloten. Fohim placht dar. - uit groote voordeeion te trekken. In des su'- tans irade wordt niet gesproken van verban ning, doch van aanwijzing vain eon andere verblijfplaats. Feliim-pacha scheepte zich u met- acht bediendendrie paarden, twee equipages en twintig wagonladingen meubels enz. Hij houdt zijn militairen rawg en ren 1 oei age van 300 pond per maand. Venezuela, Een sprekend voorbeeld van het bekende gezegde.les gens que vous tuez, se portent assez bien" is de hoer Cashno, de president van Venezuela. Terwijl dag aan dag de cou ranten meldden, dat hij zoo goed als dood was en mem hem geen 24 uur meer gaf, schijnt hij nu weer springlevend. Hij heeft, volgens een telegram van de New-York He rald uit Caracas, een manifest uitgevaar digd. „Een doode keert tot de levenden te rug om uit te spreken wat de omstandighe den van hem willen hooren," zoo begint heft.. Tot mijn laatstem ademtocht, lieert, 't verder, zal ik over Venezuela waken. Hij verzet zich tegen het ontslag van Gomez als vice-presi dent, welk ontslag velen hebben geëischit. Voor zich zelf wijst hij de militaire dicta tuur af. Hij wil het zwaard niet voeren, zijn medeburgers niet onderdrukkenhij wil al - leem hun welzijn en geluk. De Constitutional, die dit manifest van president Castro ter openbaarmaking ontving, schreef tegelijk Op dit oogenblik is de bevrijder op zijn bal- con pratende met zijn vrienden Het land is gered! Met den terugkeer van Castro's gezondheid is de politie weer begonnen links en rechts „revolutionairen" op te pakken. Gomez verwacht, naar 't heet, dait de 'beurt weldra aan hem zal wezen. Zuld-Afrika. Pretoria, 20 Febr. Do mijtnmagnaat Sir Pjarcy Fitzpai trick, progressist, is gekozen voor Zuid- en Midden-Pretoria, waar hij Sir Richard Solomom, oud-procureur-generaal en leider der nationalisten, die zich met de Boe ren hebben varbo-ndén, versloeg. Johannesburg, 20 Febr. Generaal Sm ut s is gekozen. 10 uur 40 min. 's avonds. Tot op het oogenblik zijn 7 progressisten, 4 nationalis ten, 3 oandidaten van Het- Volk en een on afhankelijke gekozen. 2 1 Febr. Tot dusver zijn IS progressis ten, 6 nationalisten, 16 aanhangers van „Het Volk", een onafhankelijke en 3 labour-man- nen gekozen De nog niet bekende resultaten betreffen meest landelijke districten, waar d© invloed van „Hot Volk" over beerlekend is. Waar schijnlijk zullen nog gekozen worden 4 pro gressisten, 3 onafkankelijken en 18 aanhan gers van „Het Volk". Men verwacht, dat Botha zal worden uit- genoodigd een kabinet te vormen en dat daarin zitting zullen nemen Smuts voor de koloniën, Huil voor de schatkist, Delarey voor inlandsche zaken, Rissik voor het mijn- departement. Niettemin zal „Het Volk" Sir Fichard Solomon vragen het ambt- van eersten minister aan te nemen, wanneer voor hem een zetel in de vertegenwoordiging zal zijn gevonden. A imberUij, 20 Febr. Ferreira en zijne vo'- gelingen zij® ter dood veroordeeld. Potgieter on Relief werden voor gratie aanbevolen... De jury verklaarde geen geloof te slaan aan Fer reira 's beweringen aangaande de Duitechors Allerlei. vDe advocaten van Thaw, die van do kortstondige schorsing van het proces had den gebruik gemaakt om eens fel mot elkaar te gaan kibbelen, zijn tenslotte door bemid deling van Thaw's moeder weer met elkaar verzoend. Men kwam in zoovere tot. overeen stemming, dat nu besloten is, dat de onder - vraging der getuigen wordt geleid door Del- mas. Deze advocaat zaïl ook de groote verde digingsrede tot de juryleden uitspreken. Bij de hervatting van ue ojxmbare behan- van C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Amerikaanseh 8 door Mevrouw HEUVELINCK. Maak u echter niet ongerust! Ik kwam er heelhuids af, de auto och bei- raakte op een zijpad en wij reden regelrecht een winkel in. Het was mijn schuld, heelémaal niet die van de auto. Als ze niet zoo uitstekend was ge weest, zou ze in. splinters zijn geivlogen en wellicht wij mét haar, in plaats van zooals nu enkel den voorkant te beschadigen en, dat is waar, ook een kleinigheid in den win kel stuk te rijden. Natuurlijk zal ik den man een beetje schadevergoeding moeten geven. "Hij is een „manufacturior" of zoo iets; ik weet niet. wat hert- woord beduidt, maar liet klinkt ©enigszins als het .geen bij me in. zijn woede over de gebroken ruit toeriep. Het ©enige, treurige gevolg van mijn dom heid is dus het laten repareeren van mijn arme, onschuldiigo auto. Rattray vreest dat het wel een dag of wat zal duren, en in dat geval zullen tante Mary en ik verplicht zijn onze inkoopen te gaan doen. in een gehuurde vigelante wat een anti-climaxOns ver trek naar Frankrijk is op den 19dén bepaald en volgens Rattray zal tegen diien datum het dierbare ding gereed zijn. Intusschen moet ik trachten troost te vinden voor mijn teleur- i stelling in den aankoop van oen uitrusting voor den tocht een warmen mantel, een masker, een hoed en allerlei kleinigheden, i die ik heb aangeteekend in een uitstekenden t catalogus. Nu, paatje, als u bezwaren en ophef maakt over dit onnoozele geval, dan zal het mij j spijten m do waarheid te hebben verteld. Uw Molly Suresnes bij Parijs, 28 November. In het afschuwelijk restaurant van den Gouden Bal". Vergeef me, mijn lief, .geduldig, bedroefd vadértje, mijn schandelijke nalatigheid in het schrijven. Maar ik zond u toch drie tele- i grammen, is liet niet? Tante Mary wilde u 1 een grooten brief zonden, maar ik dreigde 1 haar met alle mogelijke en onmogelijke din- 1 gen, als ze bet durfde wagen. Al te goed begreep ik wat ze vertellen zou en dat ver- j koos ik niet. Nu echter ga ik u de waarheid zeggen, de geheele waarheid en niets dan de 1 waarheid geen vernis. Inderdaad, op niet- j voel dingen is een tintje vernis gebleven. i lk twijfel of ik u duidelijk kan maken 1 wat ik de laatste twee, drie dagen heb on- der-vonden. Heusch, paatje, ik voel me oud genoeg om uw moeder te zijn. Enfin-, ik zal I trachten te beginnen met het begin, ofschoon hot mij voorkomt dat- de terugblik bijna bo- I ven het vermogen van een mannemgeheugen gaat, laat staan- boven dat van een vrouw. Laat me eens nadenken waar liet begin eigenlijk is -wellicht toen ik nog jong on gelukkig was. Mogelijk ook ligt- bet in onze uitrusting voor dein. tocht. Met betrekkelijke kalmte kunnen mijn gedachten bij dat punt verwijlen. Zelfs tante Mary was gelukkig. U zoudt op de vlucht gegaan en verplicht geweest zijn irw „apoplexie-medicijnen zooals ik ze gewoonlijk noemde, in te nemen, indien u er bij geweest was t-oen zo allerlei soorten van maskers en. stofbrillen paste en met den 1 meesten ernst informeerde, welke haar het I best© stonden. Goddank dat ik uw neiging tot humor heb geërfd. Daaraan alleen heb 1 ik mijn gezondlheid te danken gedurende den verloopen dies irae. (is het zóó goed go- speld Het zien van tante Mary in haar wapen rusting, deed mij besluiten het gewone soort masker en bril niet. te némen. Ik kocht wat ze noemen een „toiletmasker", wat door vrouwen ij deler dan ik, 's nachts gedragen 1 wordt om haar tint frisch te houden. Dit is 1 enkel oen dikke sluier om in hot uiterste ge- 1 val op heel stoffige wegen het hoofd er mee te omhullen, als ware men een moderne pro- 1 feet van Korassan. We kochten stofkleurig© mantels van wa- ter proof met. bont gevoerd. Tante Mary koos 1 een soort helm met geplooide gordijntjes op zijde, om de ooren te bedekken, en ik vondi mezelf zoo bekoorlijk met een motorpet, dat I ik er een kookt en ook nog een toque om gewapend te zijn voor elke verandering van 1 het weer. Voorts kochten wij oen snoezig mandje voor theegerei en stoven welke met houtskool verwarmd wordenlieten twee 1 platte koffers maken omi achterin de auto géborgen te worden on. waaromheen we naar vork'ezing al dan niet geteerde overtrekken I kunnen doen. Onze bagage zouden wij naar plaatsen zenden waar wij d-achlten lang te J vertoeven en alleen zooveel meenemen, dat wij ons in geen enkel opzicht moesten be helpen. Wij zagen er wat keurig uit toen wij op den- morgen van. den lDden November van Carl ton" vertrokken, met onze bagage achterop vastgemaaktde stoven en het thee mandje op den bodem, onzo paraplu's in een vernuftig aangebracht net, een met bont gevoerd waterproof kleed over onze knieën. Ik had geen les meer genomen na dien oer- sten dag waarover ik u schreef, eenvoudig omdat de wagen niet eer klaar was dan den I avond vóór ons vertrek, dus zat Rattray al- leen voorop, tante Marv en. ik achterin. iHet plan was om acht uur weg te rijden, omdat we een afstand' van vijftig mijlen moesten afleggen voor we Newbavon hadden bereikt, waar de auto nog dien eigen avond ingescheept- zou worden. Jammer genoeg kosltte liet- Rattray eenigo moeite om de ma- chine in beweging te brengen, vandaar dat wij ©en halfuur laiter vertrokkenerg ver- velend, vooral omdat, er nog al veel menschen stonden te wachten om ons te zien weggaan, j Eindelijk stoven we met een flinke vaart voort en tante Mary bleef middenin haar twee en dertigste zucht steken. Een paar uur ging alles opporbe9t. Wij waren buiten een prachtig, heuvelachtig j landschap. De auto, door meneer Cecil- j Lanstown zco hemelhoog verheven boven andere, wegens haar uitstekende geschikt- beid om hoogten op te rijden., deed haar goe- j den naam alle ©er aan, ofschoon i!k daar vol strekt niet. aan getwijfeld had. De lucht was friscli maar in plaats vam ons te doen hui veren, deed' ze door haar prikkelenden in vloed: ons bloed sneller vloeien. U herinnert zich wel hoe kouwelijk tante Mary is? nu, zelfs zij beklaagde zich niet over het weer ©n had nauwelijks behoefte aan haar warme stoof. „Dit is leven zei ik tot me zelf. Het scheen me toe, dat geen enkele lichaamsbeewging me zooveel genot had ver schaft- als deze rit in mijn automobiel. Het was veel heerlijker dan dansen op een vol maakten parketvloer met oen volmaakten en meer dan volmaakte muziek; heerlijker dam eten, wanneer men erg hongerig is; -heerlij ker dan de handen bij heb vuur houden, wanneer ze verstijfd van de koude zijn heerlijker dan zich te baden., ma een heelem dag reizens in- een 'hecte, stoffige spoor coupé. Hooger lof kan ik het niet geven, is hot wel? En wat wonschte ik u bij mij te hebben Ik wist zeker dat- uw bekcering ge volgd zou zijn. Helaas, mijn ziel mist do gave der profetie. Met een vaart van tien mijlen in het uur een stoilen heuvel opvliegend, stond in eens de a.isto stil en zou teruggcloopen zijn, indien Rattray niet. zoo snel op d© ïera had gedrukt. „Wat is er gaande?" vroeg ik, terwijl tante Mary me krampachtig in mijn arm kneop. ..Enkel een drijfriem gesprongen, juf frouw," zei hij somber. „Dat kost twintig minuten oponthoud, anders niets. Het spijt ine dat ik de dames moet lastig vallen. Nieuwe riemen en riemverbinders liggen on der tl© bank, gereedschappen onder de vloer plank. Word: vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1