Amersfoortsche Bank Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Dienstbode Huisknecht. Met LISSONE ZOON. In lG uitgaaf f6.50 thans f 1.30. JAM van ROK en ZOON, De Eerste Onderlinge Landbouw Verzekering-Mij- STARK's Tandpoeder wa weggenomenhad hij de woorden van don ood gesproken, waarin hij n. geen ont heiliging van Gods naam behoefde te zien. Poging tot diefstal. Voor het ge rechtshof to Ara sterdam is in hooger beroep behandeld de zaak tegen den 20-jarigen C. A. W. en den: 24-jarigen K. F. W. J., door de rechtbank alhier respectievelijk veroor deeld tot li jaar en tot 6 maanden gevan genisstraf, wegens poging tot diefstal in de woning van de G. aan de Tulpstraat, in den avond van 1 Dec. 1.1., tot welke woning zij zich met een valsehen sleutel toegang had den verschaft. Gelijk men zich uit ons verslag zal herin neren, ontkende de eerste beklaagde (reci divist) en bekende de tweede. De eerste ri echter door meerdere personen herkend. De advocaat-.generaal, jliir. Van den Braii- deler, eischte bevestiging van het vonnis der Utreohtsche recht-bairik, behalve wat aangaat die opgelegde straf, die Spr. wilde verhoogd zien, voor den eersten beklaagde tot '2b jaar en voor den tweeden bekl. tot 1 jaar gevan genisstraf. Mr. Pere' trad voor 'beide beklaagden op Voor den 2en bekl. vroeg hij handhaving der opgelegde straf en ten aanzien van don len bêki. wees hij o. a. op de mogelijkheid, dat bekl. een alibi heeft; beklaagde toch zegt, op het tijdstip dat do inbraak plaats had, gezien te zijn geworden in een heel ander stadsgedeelte. Daai de bekl. tijdens de instructie alle gelegenheid heeft gehad om zijn bezwaren kenbaar te maken,, achtte jhr. mr. Van don Drandeler geen termen aanwezig tot het hoo- ren van nieuwe getuigen. Brutale diefstal. De koopman en logementhouder G. H., wonendo in de Paradijsstraat to Sittard, ging een dag of acht geleden met vrouw en kind op bezoek naar zijne in Duitschlaoid wonende familie. Toen zij 1.1. Zondagavond van hun uitstap jc alhier wederkeerden, deden zij eene al- iesbehalve aangename ontdekking. Het ge- .heele huis was als 't ware leeggeplunderd kasten, kisten en laden waren opengebro ken en do inhoud verdwenen. Onder de ge stolen voorwerpen bevonden zich o.m. 11 stukken manufactureneen 20 stuks geheel nieuwe beddelakens en dekens, een partij kleeren, hemden en ander ondergoed, een parapluie, 3 horloges, 1 gouden ring, 3 kis ten sigaren, een revolver enz., terwijl aan geld werd vermist ongeveer f 70. Do dief of dieven moeten zich met valscho sleutels toegang tot het huis hebben verschaft. Na dit alles te hebben geconstateerd, be gaf zich het echtpaar, daar het reeds vrij iaat was, ter rust. Edoch, deze zou niet van langen duur zijn; de'klok had nog geen twaalf geslagen of er werd onder in huis verdacht gerucht gehoord. H. begaf zich, met een mes gewapend, naar benoden, en hier niemand vindende, daalde hij tot in den kelder af. Hier vond hij een persoon op den grond liggen welken hij herkende als 'n zekeren K. Deze, zeker in de meening dat de familie nog afwezig was, had ge tracht een vat jenever, hetwelk in den kel der lag, langs de trap naar boven te rol len, om zijn kameraden, die buiten stonden to likkebaarden, een te Irak tee ren. Eenige voogenblilckeoi later werden zij dootf don brigade-commandant Gulikers en den ge meente-veldwachter Kleinjans, die, verdekt opgesteld, het heele zaakje hadden bespied, in arrest genomen. Tegen hen werd proces verbaal opgemaakt. Vast staat echter, dat deze personen niet. plichtig zijn aan den eerst genoemden dief stal. Moge het strenge onderzoek door de politie geopend, spoedig met het gowenschte resultaat beloond worden. L. K. Desertie van huzaren. Naar aanleiding van een bericht uit Gladbach aan de Frankf. Ztg., dat de desertie van Hollandsche huzaren uit Venlo weder een grooten omvang aanneemt en o.a. Zondag in een herberg te Lobberioh weer vier hu zaren van kleed in g zouden hebben verwis seld, deelt heb Venl. Nbl. na ingewonneu informatie mede, dat dit bericht schrome lijk overdrijft. Wel hebben een viertal hu zaren een uitstapje gemaakt naar hot na burige Lobbench, doch drie hunner keer den terug, zoodat er-slechts een deserteer de. Hondsdolheid. Wederom is een hond, lijdende aan razernij, door veld wachter Fila te Venray doodgeschoten. Vol gens ingesteld -onder-zoek door den rijks- veearts aldaar werd deae gevreesde ziekte in hevigen graad geconstateerd. Voor onge veer 14 dagen werden drie jongelingen door dit dier gebeten. Of het toen reeds aan dol heid leed, weet men niet. Uit voorzorg zul len deze jongelingen naar Parijs vertrek ken om zich volgens de methode Pasteur te laten inenten. Dit is nu reeds do derde hond, waarvan bewezen is, dat hij aan ra zernij leed. Nog werd een hond, die door dit dolle dier gebeten was, gedood om groo- ter onheilen te voorkomen. L. K. Branden. Gisteren naolu ont stond te Heiden een felDe uitslaande brand op den hooizolder van den stal van den heer Z. aan het Noordeinde. Door krachtig en spoedig optreden van de brandweer met groote en kleine stoomspuiten mocht het ge lukken het vuur te beperken tot het aange taste perceel. Niettemin gingen niet minder dan ruim 60.000 K G. hooi verloren of wer den onbruikbaar door vuur, water en rook. Do schade wordt door verzekering gedekt. Scheepsbrand. Het Maandag- te Amsterdam aangekomen stoomschip Pro metheus, gezagvoerder Moir, van do Maat schappij Ocean, heeft op zijn laatste reis van Japan een niet on aanzien lijken brand aan boord gehad. Twee dagen vóór Gibraltar werd in hot tweede ruim, waarvan een gedeelte der la ding uit tabak bestond, waarin zich waar schijnlijk broeiing en zelfontbranding heeft voorgedaan, brand geconstateerd. Door de hitte zette een tusschensohot uit en lieten enkele nagels los, door de openingen waar van het vuur zich blijkbaar ook aan het eerste ruim heeft medegedeeld, waar even eens balen koffie en kapok en pakken ta bak gestouwd lagen. Het vuur heeft daar, voor het door do btMiianning met eigen mid delen gebluscht werd, een groote verwoes ting aangericht, vooral onder de kapok, waarvan een gedeelte, nl, 80 pakken, in de haven van Gibraltar overboord werd ge zet, doch op last van den havenmeester al daar weer moesten worden opgovisebt. Daar na in een houten lichter overgebracht vloog d- kapok toch nog weer in brand. Van do 14.000 pakken tabak, welke oor spronkelijk tct do lading liadden behoord, moesten er 1300 zwaar beschadigd te Gi braltar worden achtergelaten, welke naar Amsterdam zullen worden verscheept. De totale omvang van do schade was nog niet te schatten Zij wordt echter'door verzeke ring gedekt. Ook het schip, waarvan zich echter de beloopen schade vrijwel tot het tus9chendek bepaalt, voer onder eigen verzekering. Hbl. Oe Storm. Wij ontvingen bericht, dat heden morgen de Harwiahboot op de pier te Hoek van Holland is gestrand en er 13 1 doo- den zijn. Reuters bureau bericht, dat bij de schip breuk van de stoomboot Berlijn alle, 141 personen, die aan boord waren, verdron ken zijn Daaronder waren 91 passagiers. De storm van gisteren n acht heeft in verschillende plaateen des lands schade aangericht, storing veroorzaakt in het telegraaf en telefoonverkeer enz. Te 'sGravenhago velde de stormwind ver schillende boomen neer, terwijl voorts schut tingen omwaaiden, stukken van schoorstee- neii werden weggeslingerd enz. Op de Lijn baan viel oen boom op een huisje, waardoor een gat in het dak dier woning werd gesla- gen. Op den Scheveningschen weg kwam een boom, die door een rukwind werd ontwor teld, terecht op den arbeid-sdraad van de electrische tram. Do draad brak. Door do duisternis reed een tram tegen den omgewaaideu boom. waardoor het voorbalkon van het tramrij tuig werd beschadigd. Het tramverkeer ondervond door een on ander vertraging. Ock te Amsterdam viel Dinsdagavond, op hot Weespersplein, een boom op oen gelei- dingsdraad. Dit is niet gebroken, doordat do draad speling genoeg verkreeg om tot den grond door te buigen en daarna weet. terug t- vee ren. De storm van gisterennacht heeft te Leiden vrij aanzienlijke schade veroorzaakt. Vooral bij in aanbouw zijnde huizen. In een der nieuw aangelegde straten is een heele rij ingestort. Te Heerenveen heeft van omstreeks kwa/rt vóór tot kwart, over drieën s nachts een on weer gewoed, vergezeld van een sneeuw storm. De menschen stonden op wegens het noodweer. Van ongelukken heeft men daar niet gehoord. Te Amsterdam heeft de storm ook danig huisgehouden. .Op de Baangracht wierp een plotselinge windvlaag den waker bij een petroleumschuit te water; gelukkig werd de man spoedig weer op het droge gebracht. Het schuitenhuis der roei vereen iging Wil lem III aan den AmSteldiJk is door den wind' driftig geworden en naar den overkant ge dreven. Het is daar voor loo pig vastgelegd In de Petroleumhaven is een dekschuit, met. steenkolen beladen, door den hevigen stormwind omgeslagen en gezonken. In de gemeente Watergraafsmeer is de bovengrondsche geleiding van het electriscbe licht langs de Langeweg omgewaaid. Zoo kwam het, dat gisterenavond do electrische straatverlichting in het lieele Linnaeus park uitgedoofd bleef. De bewoners van die per- ceelen, waar electrische verlichting in ge bruik is, werden per brief daarvan in kennis gesteld. Tijdens den storm is te Assen een woon wagen omgewaaid. Een man en vrouw, die den wagen wilden steunen, zijn or onder geraakt. De vrouw is gedood, de man is ail leen gekwetst. Men meldt ons uit 's Graven bage De Zuidwesterstorm heeft te Scheveningen weinig schade aangericht. Hier en daar zijn dakpannen afgewaaid of zajin schuttingen omgeworpen. De zee, zoover liet oog reikt, met sehuim bedekt, levert een prachtig na tuurschoon Vele personen kwamen een kijkje nemen. Ook Z. K. H. de Prins bracht gisterenmiddag een bezoek aan het dorp en vertoefde een gen tijd op den ötraudboule- vard School- en Kerknieuws. Prof. dr. F. A. H. Schreinemakere, in de faculteit der wis- on natuurkunde, anorganische scheikunde te Leiden, is aangezocht om wijlen prof. dr. Bakhuis Roozeboom te Amsterdam op te volgen, verzekert het L. IV Volgens hetzelfde blad heeft rof. dr. H. P. Wijsman, directeur van het Pharmaceutisch La boratorium alhier (Vreewijk) tegen het einde van den nu loopenden academischen cursus ont slag gevraagd als hoogleeraar bij de wis- en natuurkundige faculteit, om zich vervolgens te Utrecht te vestigen, waar hij een minder druk ken Verkknng zal hebben en om tevens in de gelegenheid te zijn zich meer in het bijzonder te kunnen wijden aan datgene wat de natuur in de omgeving van 1 recht met haar bosschen en heivlakten aanbiedt. Dr. Wijsman werd te Leiden tot hoogleeraar in de artsenijbereidkundo en toxicologie (ver- giftleer) benoemd bij Kon. besl. van 19 Januari 1891 en aanvaardde het ambt den 18den Maart van dat jaar. (N. R. Ct.) De Amsterdamsche gemeenteraad benoem de gisteren tot leeraar in de Engclsche taal aan het Stedelijk Gymnasium den heer II. Poutsma aldaar. De heer W. F. C. van Laak, leeraar aan het gymnasium te Arnhem, heeft eervol ontslag aangevraagd. Door het Provinciale Kerkbestuur van Utrecht is aan ds. C. de Hoogh, pred. bij de Ned. Herv. gemeente te Vinkeveen. wegens ge zondheidsredenen, eervol emeritaat verleend. Ds. De Hoogh aanvaardde de Evangeliebedie ning 3 Maart 1889 te Nijehaskc. vertrok van daar in 1893 naar Uithuizermeden, terwijl hij op 19 Sept. 1897 in deze gemeente zijn ambt aan vaardde Wegens hoogen ouderdom is aan ds. G. W. van Eerde J.Rzn., pred. by de Ned. Herv. ge meente te Huizinga. na brjna 54-jarige Evan geliebediening, eervol emeritaat verleend. Ach tereenvolgens was li ij werkzaam te Westerbork, te Westernieland en te Huizinga. Ds. Van Eerde is offioior der orde van Oranje-Nassau. Ds. I' A. Lanting- pred. bij de Geref. Kerk te Nieiiwendam, heeft tegen 1 Mei a. s. zijn emeritaat aangevraagd. Ds. Lanting aan vaardde de Evangeliebediening 22 Nov. 1862 te Houwerzijl en was daarna werkzaam te Winsum en van 28 Oct. 1894 te Nieuwen dam. Ds. J. J. van der Lip. sedert 11 Februari 1883 pred. bij de Ned. Herv. gemeente te Lei den, hoopt den 31. Maart a. s. zijn 40-jarige Evangeliebediening te herdonken. Ds. Van der Lip deed voor lat Pror. Kerk bestuur van Gelderland zijn candidaatsexamen en aanvaardde zijn ambt te Leusden 3i Maan 1867 en was daarna nog werkzaam te Liwschoten (1870. Wijk bij Duurstede (1873). Harderwiik (1880). Legaten. Mevr. de wed. mr. C. J. Sickesz. te Lochc-m. heeft o. m. aan de Rem. gemeente aldaar 5000 vermaakt »-n aan de Ned. Herv. gemeente te Barchem on te Hoen- derloo elk f 2000. Roomsch-Kath. Kerk. Wijlen M. H. J. C. barones Van Lams- weerdo, douairière jhr. Th. C. M. van Rijcko- vonsel, heeft uan het Roomiseh-Kath. kerkbe- stuur van St. Antonius te Neerbosch f 10,000 gelegateerd ton bate van het bijzonder lager onderwijs voor R.-K. meisjes te Hees. Nel. Isrëlictische Kerk. Eenige bladen wisten dezer da'gen te be richten. dat de benoeming van een o- errabbyn voor de ressorten Limburg en N.-Brabant op de lange baan wordt geschoven door Maastricht, dat weigerachtig blijft zich aan de voorwaarden door de permanente commissie gesteld, te on derwerpen. Die voorwaarden betreffen het be zoek van den opperrabbijn, die zijn zetel te 's-Hertogenbo6ch zal hebben, aan Maastricht, zesmaal per jaar. waartegen -Maastricht bezwaar heeft ,als zijnde de onkosten, aan die bezoeken verbonden, boven d» financieele draagkracht der gemeente Dezer dagen is te Utrecht een buiten gewone algemeene vergadering gehouden van den Nationalen Bond voor Vreemdelingen verkeer in Nederland. Vertegenwoordigd waren 18 aangesloten vereenigingen. Uit de mededeelingen van den voorzitter bleek, dat door den bond een adres is ge richt tot den minister van landbouw, met verzoek om voor de jaren 1907-9 of 1908-10 eone jaarlijksdhe subsidie van f 1000 te ont vangen. Voor 1907 geniet de bond eene subsidie van f 1200 van de Mij. tot Expl. van S.S. en eene van f 1000 van de H. IJ. S. M., ter wijl de Holland-Amerikalijiii toezegde do dooi- den bond ontworpen reclame voor Ne derland in Amerika, gratis in laatstgenoemd land te verspreiden en de beduidende in komende rechten voor hare rekening te ne men. Aan grootere stoombootondernemingen en aan tramwegraaatscbappijen word een rond schrijven gericht, met verzoek om subsidie. Aan versterking van geldmidlelen heeft de bond. n.l., zal hij zijn bemoeienis vrucht dragend en blijvend kunnen verleenen, drin gend behoefte. Een reclameplaat voor Nederland, bevat tende tal van algemeene typen van natuur schoon, door Nederland geboden, is in be werking en zal nog voor het eigenlijke reis- seizoen een aanvang neemt, worden ver spreid, terwijl een veel-verkleinde reproduc tie dier kaart, in handig formaat, in min stens 50.000 ex. wordt opgelegd. Do reclame in Amerika is in het laatste stadium van voorbereiding. Het orgaan van den bond zal in Maart weer verschijnen. De geldelijke toezeggingen stelden het bestuur in staat te voldoen aan het algemeen uitgesproken verlangen, om het blad, dat den ouderlingen band van de vereenigingen zooveel hechter maakt, weer het licht te doen zien. Plannen van het bestuur, om door ont werpen van drie- en achtdaagsche uitstap jes de duizenden badgasten van de Oost- Fnesche eilanden (Borkum, Norderney e.a.) naar Nederland te trekken, vonden algemee ne iilrtemiming. E'en crediet van ben 'hoogste f 800 werd toe gestaan, tan einde de administratie van den bond, in verband met zijn toenemen- den omvang, te regelen, waarvan o.m. het gevolg zal zijn, dat te Utrecht een cen- traal-Jbureau zal worden opgericht, waar vreemdelingen alles zullen vinden op het ge bied van liet reiswezen, wat hen van dienst kan zijn. Als plaats voor de eerstvolgende jaarlijk- sche vergadering werd voorloopig Arnhem aangewezen Men meldt uit Ba am Door enkele gemeenteraadsleden is voor ©enigen tijd in den Raad gewezen op het slechte postverkeer over Utrecht met het 'Zuiden van het land en op de wenscholijk head van eene oe postbestelling. Deze we<n- schen zijn door het. gemeentebestuur aan den inspecteur der posterijen en telegraphic overgebracht en naar aanleiding daarvan ontvingen B. en W. thans bericht, dat hier in zal worden tegemoet gekomen en weldra tot de invoering van een 5e (avonds) bestel ling zal worden overgegaan, doch uitslui tend voor do kom dor gemeente. Emma Nevada geeft Vrijdag a.s. iu do groote zaal van hotel Velaars to Baarn een concert met medewerkiug van Vernon d'Aruaille (bariton) on George Boyle (pianist). - Door een onbekende oorzaak is de met hooi gevuld© berg van den jachtopziener M. Teunissen onler Lunteren geheel afgebrand. Met voel moeite slaagde men er in bet op een paar meters afstand gelegen woonhuis te behouden. Het verbrande was niet ver zekerd. El burg. Langs de kust van de Zui derzee stapelt zich, ten gevolge van do hevige westenwinden, het ijs zeer hoog op De Doopsgezinde Kring houdt Zon dagvoormiddag te half elf een godsdienst oefening in het Lcjgegebouw. Spreker; Ds. E, M. ten Cate, van Apeldoorn. Naar wij vernemen, is alhier opge richt een afdeeling van den Nederlandsohen Meisjeshond. GOrzenich kwartet. Het laatste der 4 concerten door die Alge meene Muziekhandel, gisterenavond alhier gegeven, was een. waardig slot van loot in alle opzichten artistiek kunstgenot, ons dezen winter door deze concert-directie verschaft. 'Bram Elderiiig is hier -geen onbekende, wij herinneren ons nog levendig zijn optreden bij hot groot muziekfeest van Toonkunst, een paar jaar geleden hier gegeven. Wij, leerden hem toen kennen als een groot kun stenaar, een hoogst muzikaal, fijn voelend, degelijk violist, on vooral waren wij nu ver langend hem, dien wij als solist toen hoor den en bewonderden, nu als kwartetspeler te leeren kennen.. Met Ilram Eldering als le viool, kwamen Karl Korner, 2e viool; Jos. Schwartz, alt, en Friedr. Griitsmacher, violoncel, tot ons, zich noemende het Gürze- nich-kwartet, naar die bekende zaal in, Keu len. De altist is ook geen onbekende. Jos. Schwartz is do bekende dirigent van de Keulse he Mannenzangvereoniging en als lid van de jury kwam hij menigmaal bijl zamg- concoursen te Amsterdam Drie kwartetten van Van-Beethoven werden uitgevoerd'. Op. 18 no, 4 .C-moll, op. 59 no. 2 E-moll en ten slotte op. 130 Bes-dur. Over het algemeen genomen heeft dit kwartet een schoon klank- gehalte. Het samenspel is onberispelijk, men donke slechts aan de finale van liet E-moll- kwartet, het overnemen van de figuren door do verschillende instrumenten was uitste kend, men dacht werkelijk één instrument te hooren. Toch hadden wij» in1 sommige ge deelten,, vooral bij de. Cantilene, de 2o viool wat warmer van toon gowensoht, daar nu bet onderscheid van toon vorming (tuisechen le en 2e viool te zeer opviel, zooals bijvoor beeld het geval was in de Cajvaltine van het Bes-dur-kwiarbat. Maar laten wij verder niet in 'kleinigheden vervallen, de totaal indruk was groot., en wij zijn Bram Elde ring en zijn 3 kunst broeders hartelijk dank baar voor hetgeen zij ons hebben doen ge nieten. Wij roepen hen een tot weerziens toe. De tamelijk goede opkomst van het kunst minnend publiek zal, hoop ik, oorzaak zijn dat. de concert-directie ,,De Algemeene Mu ziekhandel"' kan besluiten het volgeend jaar wederom deze concerten te doen plaats heb ben. V. A. O Waart: 19 Maart; 21 Manrl; Korte Gracbt 20. Amersfoort (naast het Postkantoor). Telefoon 86 Belast zich met de handeling van alle bankzaken. Neemt gelden in Deposito-rekening tegen rentevergoeding als volgt: voor gelden met een dag opzegging 4 °/0 n v een maand 4°/0 drie maanden 41/« °/0 n zes maanden 4l/1°/0 twaalf maand. 4 °/0 Voor gelden in provisievrije- chèque-rekening wordt 33/4°/0 rente Voor verdere inlichtingen wende men zich tot DE DIRECTIE. Men vraagt den 1 Mei voor den Haag 1 in een etillevend, deftig kloin gezin van twee personen een vertrouwde, nette als Meld-Alleen boven 30 jaar, ook in staat bij afwezigheid der huisvrouw zelfstandig op te treden. Aanvangsloon ƒ120.wascbgeld 26. Br. fr. met opgave waar getuigen te beko men onder lett. M. 123, Boekh. Firma A. PULL TER GUNNE, Apeldoorn. Op een buiten voor Zomer en Winter wordt gezocht voor 15 Maart of eerder een alles zins bekwame Ht ISKXECBT, geheel op de hoogte van zijn vak. Ongehawd, P. G., vrij van dienst, liefst middelb. leeftijd. Fr. br. met getuigschriften onder letter T. M. 655, Alg. Adv. Bureau A. DE LA MAR Azn. Amsterdam. '1 Maart: naar Italië en Sicilië. 5 Maart; Italië tot en met Sorrento. 5 Maart; de Fransehe Riviera. 9 Maart; Griekenland, Smirna, Con- stantinopel. Algiers en Tunis, de Fransehe en Ital. Rivièra en N.-Italië. Corsica. Prog. 10 ets. per stok verkrijgbaar bij LISSONE ZOON, kantoren alleen Singel 155. Amsterdam. Alleenreizeriden gebruikt onze uitstekende Hotelcoupons, tal van bewijzen van tevreden heid voorhanden. De fVondlooper, schetsen en Cnfe- reelri» uit de Prairiën van Amerika, door GABRIEL FF.RRY, groote nieuwe pracht uitgaaf met groote platen, voor den 8|>ot irrljH van 1.30. in prachtband slechts 1.90. ïl07Q "'(<,lwe groote nitgaaf Ih won- DoLü der goedkoop. Te bekomen bij den Uitgever D. BOLLE, Hang 9si, te Rot terdam, en verder alom. Franco na ont vangst pontwlNH^I slechts 1.30 of 1.99, waarop melden: De Groote ff oudlooper. uitsluitend vruchten en Milker, zonder schadelijke bestanddeelen, i js verkrijgbaar in iedere goede Kruideniers- en Comestiblezaak. I Wanneer Uw leveranciers geen j Jam van ROK in voorraad hebben, wordt beleefd verzocht rechtstreeks i aan te vragen, waarop U vertrouwde adressen zullen worden opgegeven. 1L (i fr) Hel- beste Mondwater Ier Wereld l M verzekert uitsluitend personenwerkzaam in den Landbouw of aanver wante bedrijven tegen de geldelijke gevolgen van Ongevallen. Vertegenwoordigers gevraagd met relatiën onder werkgevers in bovenbedoelde bedrijven. Zich te wenden tot de Directie te Zwolle Deukt er om: De siieeuw Is weg. De vorat la ntt deu grond. Het voorjaar komt met werk in tnln en hof. De Ijjil voor bodembewerking, bemesting, voor zaaien, verplanten, verzorgen, enz. ie aangebroken. Leest wat in de rabrieken „Werk voor de volgende week" over de Bloementuin over de Moestuin over de Fruittuinover de Kamerplanten gdz. enz. ver meldt wordtdan weet go wat ge doen wat gij laten moet. Leest ook de „Yragenbus", waarin honderdo vragen beantwoord worden door mannen van do practijk, en gij zult weten welke moeilijkheden uw mede-tuiniers te overwinnen hebben. Gij vindt dit in het Geïllustreerde Weekblad voor Amateur-Tuiniers „Onze Tuinen". (Medewerkers de beste deskundigen en practici uit Nederland). Prjjs f 2.50 per jaar f 0.65 per kwartaal. Bestelt een proefnummer van dit mooi Geïllustreerde Weekblad bij uw Boekhandelaar of bjj de Administratie N. Z. Voorburgwal 240, Amsterdam, en gij zult die onderhoudende vraagbaak voortdurend willen hebben. OU zult „On/.e Tuinen" wenschen. Uwe vrouw zal „Onzo Tuinen" willen hebben. Uwe kinderen zullen om „Onze Tuinen" vragen. Dit gedeponeerde fabrieksmerk waarborgt de echtheid van enz., evenals de handt e ekening op het sluit-étiket. Met het oog op het veelvuldige namaken, is het van belang hierop te letten.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 3