a Vakboeken Kunstveilingen C. F. ROOS Go, Uit den omtrek. W, F. A, GROENHUIZEN, ADVERTENTIËN. De Beste Tournée Het Zwarte Monster, Amersfoortsche Bank, AMERSFOORT, (Tel. 86). Korte Gracht 20, (naast let Postkantoor.) STADSNIEUWS. Oude Schilderijen on Antiquiteiten, Catalogi: c.'f. roos c» het schip slingerde, beter gezegd werkte zoo zwaar, dat ik nu eens op het dek lag, dam weer overeind kwam. Maar ik omsloot de leuning der verschansing met ijzeren vuist greep. Loslaten nooit. Ik begreep dan door <lc woedende golven die ons omspoelden, te worden weggeslingerd in zee. Rondom mij gegil van menschen, die als Lom geslagen over het dek slierden, om als een veer te worden opgenomen door de bral lende zee en over de verschansing in de gol ven te verdwijnen. Het was ontzettend Ik kan het u niet zoo beschrijve Ik vergeet het nooit Plotseling werd het stikduister. Het licht ging uit en het tooneel werd er <)r te erger door. Kapitein en loods zag ik achter elkaar naar de diepte gaan. Het gejammer van de menschen bij me, die ik door de zeeën niet zien kon, maar wel hooren, o, het was te schrikkelijk om het te kunnen vertellen. Op eenmaal zie ik een touw bij me in de buurt hangen, een touw van den mast. Ik wist het to pakken en klauterde op en neer, ge slingerd door den harden wind, een eindje naar boven. Ik hoopte een schip te kunnen wenken om hulp en schreeuwde tot ik niet moer kon. Het gaf niets, ik was uitgeput, liet me weer zakken en plofte op het dek, gelukkig weer dicht bij de verschansing, die ik opnieuw met alle kracht omklampbe. Ik telde toom 25 menschen in mijn om geving. Ze hielden zich overal ergens aan vast. Sommigen werd het te bar. Ze lieten lo« en de zee wierp ze aanstonds naar links en naar rechts. Ik moet er niet meer aaft denken. Er waren twee dames, die ik zag neorsmakken op het dek, een golf nam ze op, ze gingen do lucht in, maar kletsten weer terug op het dok. Hun hoofden waren gespleten. Nog even en weg waren ze. In den loop van den dag (Donderdag) trachten wij dichter bij elkander te komen. Dat lukte ons. Om ons te beschutten tegen den wind, grepen we een stuk zeildoek. Dat sloegen we om ons heen. Maar een rukwind sloeg or in en zwalkte het doek van ons af. We riepen allen om hulp, maar dat baatte ons weinig. Hulp kwam niet opdagen. We vergingen om zoo te zeggen van honger en dorst, dorst vooral. Sommigen van ons be gonnen aan redding te wanhopen. Om den moed er in te houden en om af wisseling in ons lijden te brengen, zongen we gemeenschappelijk liederen. O, dat klonk zc treurig. De tijd kroop voorbij, er scheen geen einde aan den dag te zullen komen. Toen de -acht kwam, bezweken er weer ee». paar menschen. Ze waren half waanzin nig van pijn en angst, 's Nachts bulderde de zee schrikkelijk en een koude, fijne sneeuw sloeg ons in het gezicht. Het zeewater weekte ons de kleeren los. Een paar vrou wen, die we zooveel doenlijk op de been bielden, verloren haar bovenkleeding. De rokken hingen in flarden. Het zeewater spoelde den boel van ons weg. Het was jam merlijk. De reddingsboot hebben we zesmaal dicht bij gezien, o zoo dichtbij. We hoorden de lui roepen, maar ze konden ons zeker niet bereiken, en als de boot dan weer wegdreef, was het om gek te worden. Er zijn menschen gestikt. Ze hadden geen kracht meer adem te halen, lieten het stuk verschansing los en vielen op het dek. Toen de zee bedaarde, werden de lijken niet meer weggespoeld, maar bleven ze voor onze oogen liggen. Een stoker, die naast nu aan de verschansing hing, liet zich los. De man kon niet meer. Ik ving hem op in mijn arm, hoopte dat hij zich herstellen zou. De arme vent stierf, zijn hoofd tegen me aan. Toen moest ik hem wel laten schieten. Ik voor mij heb wonderlijk genoeg aldoor hoop gehad op uitkomst. Ik kon maar niet gelooven da tde reddingsbooten ons niet zouden vinden. Ik heb goede hoop gehad. Dappere lui, die Hollandsche, hoor! Kra nige lui! We zijn hun zoo dankbaar. Oe toestand dsr geredden. De toestand der geredden is bevredigend. Die vrouwen hebben het meest geleden. Al len hebben nog pijnen in de voeten. Ook van Mevr. Wennberg en haar dienst meisje Mina Ripler geeft den toestand re den tot voldoening. Dat trouwe kind zei, toen Sperling na drie dagen 's nachts op het wrak verscheen en haar van dek wilde laten: ,,Neen, eerst mevrouw." Wèet u wel, dat ze dat gezegd heeft?" vroeg gisterenmorgen een bezoeker aan mevrouw Wennberg. Het meisje was er verlegen ondet, ontken de, maar haar meesteres zei, met tranen in de oogen er-nstig: ,,Och neen, maar wij blijven nu immers todh voor altijd verder samen, Mina en ik." Bij bet redden vertelde Sperling verder was de voet van mevrouw Wennberg beklemd geweest ;n een scheur in het dek, die door de werking van het schip telkens open en dicht sloeg. Wel was die rechtervoet wat gezwollendoch een kneuzing is er niet. De redder*. Van de redders gesproken. Zij krijgen natuurlijk brieven en telegrammen van abe kanten, en zóó vol lof, dat het een gewoon mensch licht naar den kop zou slaan, en ij del maken. Doch zij blijven de rustige eenvoudigheid zelf. Den nacht na de red ding beten de loodsjongens immers op de Hellevoetssluis nog weer in zee een sneeuw storm af, die de kapitein zelfs bar durfde noemen. Verder zijn ze al die dagen meer buiten dan binnen geweest. Maar zoodra ze aan den wal zijn, worden ze bestormd door journalisten, vooral door de Engelsche, die hen teekenen en kieken willen. En 'tis kostelijk om te hooren, zoo dood simpel ate Sperling en z'n mannetjes dan bijv. zeg gen; „Of je een kiekje mag nemen? Och jawel'" Dan gaan ze nuchter met hun vie ren op een rijtje staan, kuieren weer ver der, tot een volgende fotograaf hun het zelfde verzoekt. Huldebetuigingen aan den Prian. De heer Albert v. d. Horst, bonds-voor zitter van den Nation alen Oranje-Bond ,,Wat ook Vall", Trouw staat Pali", heeft het initiatief genomen om aan Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden een blijvend aandenken te doen geworden aan 22 en 23 Februari 1907. Het voornemen bestaat een gedenkpenning aan Z. K. H. aan te bieden, met, een album, vermeldendë de namen van de dealnemers. Een giroot aantal Nederlanders, bijeen op een soiree van het Nederlandsche Centraal- comité te Londen, zonden een telegram van hulde aan prins Hendrik, naar aanleiding van diens optreden bij de ramp te Hoek van Holland. t Steun aan nagelaten betrekkingen. I De Haagsche Courant plaatst een oproep voor de weduwe en zes kinderen van den heer Prinselaar, te 's Gravenhage, die bij de schipbreuk is omgekomen. De 39-jarige vrouw is niet sterk, lijdt aan een borstkwaal, die haai' vaak weken achtereen te bed houdt. Tot handenarbeid is zij niet in staat; reeds hot werken met de naaimachine grijpt haar aan, waarbij zij soms bloed opgeeft. Het oudste meisje is 12, liet, jongste kind ruim 1 jaar. Prinselaar was in zijn werk algemeen zeer gezienmen had hem het- liefst als er iets te monteeren was. Ook als huisvader was hij een uitmuntend man, die zooveel hij kon voor vrouw en kinderen zorgde; hij leefde voor zijn gezin. Steeds bracht hij, als hij van een reis terugkwam, iets voor de kinde ren mee; nu vragen de kleinen iederen dag, of vader nog niet thuis is Moge er spoedig een flinke som bijeen zijn, om do kinderen van dit slachtoffer der ramp voor gebrek te bewaren. Een onware beschuldiging. De Nieuwe Rott. Ct. schrijft: „Zoo spoedig mogelijk na het ontvangen en publiceeren van de ambtelijke logenstraf fing, door den burgemeester van 's Grave- zande, betreffende de berooving van aange spoelde lijken van schipbreukelingen der ..Berlin", hebben wij alle stappen gedaan om opheldering te brengen in deze zoo droeve zaak. Bij een onderhoud van een der leden van onze redactie met den inzender, kwam uit, dab de neergeschreven beschuldigingen even- zoovele onwaarheden zijn geweest. Het is uiet waar, en de inzender had niet gezien, dat „zoodra een lijik was aange spoeld, eenige kerels, strandjutters genaamd, zich als gieren op hun prooi wierpen, de ringen van de vingers rukten, en met hun buit aftrokken." De inzender had dat niet gezientoch schreef hij het ons. Wij hebben den bewusten inzender ernstig en dringend aangeraden, door een voluit onderteekende verklaring in ons blad, zijn grievende bewering terug te nemen. Aan dat verzoek is niet voldaan. Wel zond hij ons een uitvoerig schrijven in dezen geest, eohter met de blijkbare bedoeling het als ongeteékend ingezonden stuk te laten op nemen Wij hebben gemeend dezen brief als in de gegeven omstandigheden beslist onvoldoende, te moeten ter zijde leggen. Waar onze courant, hoezeer ook volkomen te goeder trouw, er toe heeft meegewerkt een gerucht te verbreiden, dat een ongun stig en geheel onverdiend licht werpt op don goeden naam onzer brave kustbewoners, heb ben wij het noodig geacht om, door ook in het buitenland groote bekendheid te geven aan de offioieele tegenspraak van de be voegde autoriteiten, ongedaan te maken, wat nog ongedaan te ma':en viel." Bij het nemen van natuur kundige proeven is de onderwijzer R. Pol, aan den tuinlbouwcursus te Enschedé, door het springen van ee retort door glas scherven zoo ernstig aan een zijner oogen ge kwetst, dat opneming in het- ziekenhuis noo dig was. Een der leerlingen werd aan de hand gewond. Ijstoestand. De „Minister Have- laar" heeft gisteren den gewonen dienst KampenUrkEnkhudzen v. v. hervat. Hoog water. Men meldt ons uit Wageningen De laatste dagen is het water in den Rijn steak gaan wassen. In, drie etanalen is er pl.m. 2 meter bijgekomen. Dientengevolge is de rivier overal buiten de oevers getreden en staat thans van dijk tot dijk, alle lager ge legen terreinen overSbroomend. Het water wast nog steeds; gisterenmorgen was een stand bereikt van 9.08 M. 4- N. A. P. School- en Kerknieuws. Tot prof. Schreinemakers te Leiden is door de afdeeling III van de Nat. Phil. Faculteit van het Amst. Stud. Corps, omvattende alle docto randi en candidaten in de scheikunde, een 6chrijven gericht, waarin hij dringend wordt uitgenoodigd eene eventueele benoeming als opvolger van wijlen prof. Bakhuis Roozebooin te willen aanvaarden. Aan den heer C. A. Kuipers, leeraar in wiskunde aan het gymnasium te Nijmegen, is met ingang van 1 Mei eervol uitslag verleend. De waarneming der betrekking \an leeraar in wiskunde aan het gymnasium te Nijmegen is tot de zomervacantie ongedragen aan den heer J. J. C. Westendorp, aldaar De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Rij ks-hoogere burgerschool te Roermond eerlang zal te vervullen zijn de betrekking van tijdelijk leeraar in ce wiskunde, de werktuig kunde en de cosmographie. Het getal wekelijks te geven lesuren zal ver moedelijk 28 bedragen. Zij die voor deze betrekking in aanmerking wenschen te komen, gelieven zich vóór 7 Maart e k. aan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs K. ten Bruggencate te 's-Gravenhage, eventueel met opgave van het getal dienstjaren door hen als leeraar aan eene noogere burgerschool of een gymnasium door gebracht. Voor het middelbaar onderwijs in Neder- landsch-Indie wordt gevraagd een leeraar be voegd tot het onderwijzen van geschiedenis en aardrijkskunde aan eene hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus. Nadere bijzonderheden bevat de Staatscourant No. 46. Beurzen. De Minister v.»n Binnenland sche Zaken*; Gelet op artikel 198 der Hooger-onderwijswet Noodigt studenten aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, die in aanmerking wensclien te komen voor de toekenning van eene der Rijks- beurzen vun 500, uit. daarvan vó'* 1 April 1907 aan hem te doen bi'1'ken, door inzending van een gezegeld verzoekschrift, met vermelding van het doctoraat dat zij wen6chen te verkrijgen. Bovenbedoelde beurzen zijn bestemd om on vermogende studenten van buitengewonen aan leg aan de Vrije Universiteit te Amsterdam in de gelegenheid te stellen een doctoraat te ver krijgen in de rechtswetenschap, in de klassieke letterkunde, in de Semitische letterkunde of in de wijsbegeerte. aDe eerstvolgende vergadering van de Ned. N&tuur-historische Vereeniging, afd. Utrecht, wordt gehouden Vrijdagavond 1 Maart, half acht. Na kortere mededeelingen zal de heer L. de Vries uit Amsterdam een voordracht houden over: „de Vogelwereld op en aan onze poelen en plagen". Voor niet-leden is bij schriftelijke aan vrage tuj den len secretaris Joh. H. van Bui-kom, Maliesingel 30 te Utrecht introduc tie tei verkrijgen, Te Baarn circuleeren twee adressen aan den raaci, het eene is van ouders, wier kinderen schoolgaan op het Instituut „De Oorsprong", hoofd de lieer W. Maris en hot andere van oudei's, die hunne kinderen zullen zenden naar de te Stichten school voor M. U. L. O. .waartoe de raad in zijne jongste zit ting heeft besloten. In beide adressen wordt de raad verzocht het daarheen te leiden, dat de heer Maris benoemd worde tot hoofd dei- openbare school voor M. U. L. O. Baarn, 25 Febr. Onder voorzitterschap van den burgemeester vengaderde ten ge meentehuize de afd. Baarn en omstreken der vereen, tot oprichting en exploitatie van Volkssanatoria. De rekening en verant woording van den penningmeester, den heer jhr. C. Roell, wend göedgekeurd. Daaruit bleek, dat. aan het hoofdbestuur was afge- dragen f 330. Tot secretaris werd, in do plaats van den heer dr. A. J. A. Thomas, die als zoodanig bedankt had, gekozen de heer dr. P, V. Astro. Tot afgevaardigde naar do algemeene vergadering werd geko zen de heer dr. A. J. A. Thomas. Hilversum. Prof. H. Bavinck van Amsterdam treedt heden avond alhier op voor de leden der antirev. kiesvereeniging, met het onderwerp„Politieke vragen van den dag." 1 Naar den. In een der'lokalen van het gemeentehuis zal dezen zomer een tentoon stelling worden gehouden van Gooischo oudheden. Deze expositie wordt voorbereid door de vereeniging tot bevordering van het Vreeandelingenverkeer voor Naarden, Laren, Blaricum en Huizen. Araerongen. Op 1 April a.s. worden de rijks-normaallessen alhier opgeheven Een rijks-normaalschool zal thans te Rhe- nen worden opgericht. Die gemeenteraad zal hiertoe het oude gebouw der openbare school doen restaureeren en het aan het Rijk verhuren. Voortliuizjen. Door voortdurende Stijging van het aantal leerlingen der Chr. school, moet dit jaar weer een een lokaal worden bijgebouwd. G r o o t-E m a u s. Op zeer eenvoudige wijze had Zaterdag de plechtige ingebruikne ming plaats van, de Stichting voor achterlijke kinderen „Ga-oot-Bmaus", te ErmeLo. Omdat nog slechts één paviljoen voltooid is, meende het bestuur eene officieele opening tot Later te moeten verschuiven. Het paviljoen heeft uitwendig niets, dat aan een gesticht herinnert. AlHerliefst is het gelegen tusschen het hoogopgaande geboomte, dennen, linden en eiken. Rustiger omgeving zou men moeilijk kunnen vinden. Inwendig is heb gebouw geheel naar de eisohen dés tijds ingericht. Voor wat de slaapgelegenheden aangaat, is het z.g.n. Chanibrettenstelsel ge huldigd. Een 14-tal jongens beneden den leef tijd van 14 jaar kunnen thans in dit eerste paviljoen gehuisvest worden. Aan het hoofd staat eene geschoolde hoofd verpleegster. Twee pleegzusters staan haar ter zijde. Eeui bekwaam paedagoog is voorloopig met het onderwijs belast. Het bestuur hoopt spoedig tot den bouw van eene school en eene ondei-wijzers-woning over te gaan. Dat de stichting in eene bestaande behoefte voorziet, blijkt uit het groot aamtal 'aanvra gen, die inkomen om opneming van misdeel de kinderen. Een aevenitiail plaatsen wea'den ter beschikking van de rageeriing gesteld voor achterlijke regeerdoigskinderen. Het paviljoen zal weldra geheel bevolkt zijm N ij k e r k. Als het hek is van den dam... gaat het er dikwijls vreemd toe. In 't Veen is men gewoonlijk niet voor een klein ge ruchtje vervaard, doch nu de Rijks-politie die er geplaatst is, tijdelijk te Rijssen ver toeft om stakers en werkwillenden te be schermen, gaat het er weer schuin langs, t Blijft altijd nog de vraag of één rijks politieman in het Veen voldoende mag wor den geacht. zondagavond, 17 dezer, werd aldaar op een vreeselijke wijze met steenen op de kap van een rijtuigje gegooid, dat den Amers- foortschen weg passeerde. De inzittenden moesten door. het lossen van revolverscho ten de schrik er onder krijgen. Als er eens een groot ongeluk gebeurt, aan wie dan de schuld? Van Maandag op Dinsdagnacht speelde weer wat anders af. Een oud-roestkoop- man uit Amersfoort scheen niet veel haast te hebben. Bij een kroeghouder aan den weg werd lang te lang gepleisterdwant :".en hij eindelijk besloot huiswaarts te koe ren, was zijn voertuig, een wagentje met honden bespannen, verdwenen. Na eeuig zoeken vond hij zijn eigendom terug, maar waarDe gtrappige(?) Veeusche jongens hadden kar en honden overgebracht naar... de bermsloot, die vol water stond. De arme diereu, die veel kou hadden dborstaan, werden door hem met moeite losgemaakt, waarna de kar zelf op den wal kon worden getakeld. Men bezondigt zich in het Veeu nog al eens aan ecai misplaatste aardigheid. Nijk. Ct. Naar wij vernemen, zal de lezing van den heer Dahne, over eloctriciteit, toch binnenkort gehouden worden, en wel op Vrijdag en Zaterdag 8 en 9 Maart a.s., in Amicitia. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de voorstelling ten behoeve van half verweesde, verwaarloosde of verlaten kin deren, Donderdagavond ïu Amicitia te ge ven, met medewerking van moj. Cath. van Hennes, te Utrecht, mej. Verbeet, Amster dam en de dames J. Wolter en G. van A aken van hier, zoomede van het sympho nic-orkest onder leiding van den heer Van Aaken. Voor verdere bijzonderheden raad plege men de advertentie in oma nummer van Zaterdag j.l. Woensdag zal in de Kunstvitrine van Valkhoff's Boekhandel alhier oen schilder stuk worden tentoongesteld van den kunst schilder Eduard Röpcke uit Putten. Het stuk stelt voor ,,De Mond van de Eeim bij maanlicht." Tot doodgraver-koster aan do R.-K. begraafplaats is benoemd do heer A. van Druten Naar wij hooren, moot in Nijkerk oen valsche gulden in betaling zijn gege ven door iemand, <die met een woonwagen rondtrekt.. Men mag dus bier te Amersfoort ook wel goed toekijken. Burgerlijke stand. Geboren: Roelof, z. v. Sijlvester van Slegtenhorst en Aaltje van de Kuit; Ge- rardus, z. v. Marinus Gerard Flos en Lam- berta van den Hoven; Adrianus Francis- cus, z. v. Johannes van den Brom en Jan na WilheLmiua van Beem; Lubberdina Maria, d. v. Gerrit Meijer en Adriana. Dorresteiju. Overleden; Johannes Hermans, oud 1 jaarGrietje Wolfers, oud 81 jaren GijSbert Pannekoek, oud 62 jarenJacoba Esveld, oud 7 jaar. Briefwisseling. 6 Ooggetuigen. Wij plaatsen het door u aangeboden ingezonden stuk in geen geval, tenzij met uw vollen naam ondei- teekend. Het ware o. i. ook meer gewensclit het stuk aan het door u bedoelde blad zelf aan te bieden. Het ligt te uwer beschikking. Redactie Buikbanden. Breukbanden. Suspensoirs. Elastieke Kousen. PASKAMER bij Langestraat 42. Kromme Nieuwe Gracht 46Utrecht. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal 11,000,000.—. Verschaft op billijke voorwaarden crediet, koopt en verkoopt Fttecleii, OoiipouM on Butteulaudsch Geld, sluit prolon gation tegen den koers vau den dag en opent rekentug.conrant met rentever goeding S pet. Neemt gelden in depót met 2 dagen opzegging k 3''9 pet. 14 k 4 voer één maand tegen dege noteerde prolongatie-rente voor drie maanden vaat a zes maanden vast a 33.* een jaar vast A 4 in hare Spaarkas -*.0 Belast zich met het iu bewaring ueuieu van vaarden in hare brstndvrUe Inrichting. Kantoor geopend eikei werkdag van 's mor gens 9 tot 's namiddags 3 uur. De Directie J. J. VAN ASCII VAN WIJCK G. W. J. HOOFT. vol niet platen «fbee'dlngen «oor veel verminderde prijzen. 1. G. 4. Schollen. Het koonhnls, in zijne uitwendige vormen. Prijs 7. voor 4 50. 2. F. Li. Kergbnis. De Meubrlina- Ler. Pr. f 7.5Ü v. 3.90. 3. F- Lz. Berghuis. Handhoek voor den Smid. Prijs 8.60, voor 4.50. 4. F. 1Berghuis. Handboek voor Steenhouwers. AVeiselanrs enz. enz. Prijs 8.60, voor 1 4.50. 5. B. H. Thomas. Handboek voor den aanleg van Verwarmings-Inrlclitlugen. Prijs 2.00, voor f 1.90 6. A. %'osmuer. Electro-Techniek, Handhoek voor den tlachinlsi-Eleelri- elen. Prijs f 2.oo, voor 1.90. 7. Meurwali. Nt -oiu-, Schuit- en Schaarbewegingen. Prijs 2.90 voor f 19(1. 8. D. van Vliet. Lie Scheep*mach ine, Handboek voor Hfachlnisteu. Pr. 2.90 v. 1.90. A F W€rken zU" r°l u,et platen RLlL en een menigte afbeeldingen. Alle werken zijn iu fraaie stempel- bauden gebonden. Verkrijgbaar bij 1>. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, te Rotterdam. Franco 11a ontvangst van Postwissel, waarop be halve verlangd No. te melden: Vakboeken. Jchouwburg Utrecht. MARIA SMITS—GRADER en COR. SMITS. (Exleden van het Ned. Tooneel te Gent en het gezelschap L. BOUWMEESTER Ned.-Indië). Overal Keuzen Succes. Donderdag 28 Februari 1907, Een enkele Opvoering van Dramatische Schets van H. H. Jr. De 4 in dit stuk voorkomende Damesrollen worden vervuld door Mevr. MARIA SMITS GR DER. de 4 Heerenrollen door den Heer COR. SMITS. In 't geheel hebben 23 verkleedingen plaat'. Voorat I. Vorstenplicht Tooneelspel (als Thési*) in één bedrijf door NESTOR DE TIERE. II. Vervlogen Geluk Monoloog door N. N. III. Een Stortbui Samenspel in één bedrijf, naar ABRAHAM DREIJFUS door V. EPEN. Orkest onder leiding van den Heer H. Knijpers. Aanvang halt acht nre. Prijzen der Plaatsen: Balcon en Stalles 1.50. 1. Amph. en 1. Zijloge f l. Baignoires en 2. Amph. f 0.75. Parterre f 0.50. 3. Amph. en 2. Zijloge 0.40. 4. Amph. en Gaanderij f 0.25. Plaatsbespreking: Voor Aandeel houders Dinsdag van 10 tot 12 uur, voor het Publiek denzelfden dag (na loting), van 1 tot 3 uur; verder "Woensdag en Donderdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur. Cheque-Rekening. Rekening-Courant met of zonder Voorschotten. Verleent Hnndelscredieten TEGEN NADER OVEREEN TE KOMEN BILLIJKE VOORWAARDEN. Behandelt alle verdere Bankzaken. *- - Te Utrecht slaagden voor het exa men nuttige handwerken de dames B. Bone, W. Dekker, A. G. M. den Hartog, M. A. den Hartog, W. H. van Hazelen, »S. G. G van Kalken, allen van hier. Nalatenschappen wülen Mevr. de Wed. J. DE GEELBenningsen wijlen WelEd. Heer G. VERSCHOOR, te Nice, enz. W DINSDAG 5 MAART 1907 Moderne Schilderijen en Aquarellen, waaronder belangrijke werken door: Adam, Apol (6 stuks), ARTZ, BAKKER Korff BastertBauffeBISSCHOP, BLOMMERS, DE BOCK (6 stuks), BOS BOOM Du ChattelCOROT van Xssen (4 stuks)Gorter (3 stuks)do Haas Hobbe Smith (4 stuks), I. Israëls (5 stuks), JONGKIND, Kever, Klinkenberg, Leurs, J. MARIS (4 stuks), W. MARIS, Martens, MESDAG, Nakken DE NEU- VILLE, van Oort, POGGENBEEK (5 stuks), KiukRip, W. ROELOFS, RON- NER, Sadee, Schenkel, Schiedges, Thér. Schwartze, Springer, Steeliuk, Stengelin, TROYON TUSQUET, W. VERSCHUUR, Verveer, Voerman, van der Weele WEISSENBRUCH (7 stuks), Westerbeek, Wijsmuller, Zootelief Tromp, enz., alsmede twee marmeren biiMtes. DminhtirrinnZaterdag 2 en Zondag 3 Maart particulier; DCLiullliglIlgi Maandag 4 Maart publiek. f 1.verkrijgbaar bij de Veiling-Directie Nes 49, Amsterdam. DINSDAG 12 en WOENSDAG 13 M\ART 1907 als Goud en Zilverwerk, Kristal, oud Porcelein en Delftsch, fraaie antieke Meubelen, Koperwerk, Violen, enz. enz. waarvan de uitgebreide en geïllustreerde Catalogus ter perse.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 3