1'°. 340. Tweede Itlad. 5"' Jaargang. Zaterdag 2 Maart 1907. KOLONIËN. BINNENLAND. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. FOORTSCH ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoort 1.25. Idem franco per post..•••- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Uirechtschcstraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 15 regels 0.75. Elke regel meer- 0.15. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bit abonnement Eens circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag OOST-INDIE. Een goed regent overleden. Men schrijft uit Brebes aan de ,,Java-Bode" ,,In den nachi van den 21. op den 22 Januari overleed do regent van Pemalang, Raden Toemenggoeng Ario Soero Ningrat, zacht en kalm, na betrekkelijk kort te heb ben geleden. Met hem is een van de beste regenten van Java heengegaan. Mochten zijn onver moeid zwoegen en stroven, om van de af- deeling, waarvan hij regent was, datgene te maken wat hij zich tot illusie had ge steld, niet altijd het beoogde doel hebben bereikt, het nam niet weg, dat hij het be lang van het algemeen heeft willen die nen. In 1897 tot deze waardigheid beroe pen, was het hem mogen gelukken in 1902 den adellijken titel Ario door zijn grooton ijver te verwerven. Behalve dat hij een „werkezel" in den waren zin des woords was, was hij een der weinige regenten, die, als het er op stond, zijn meening durfde zeggen. In den om gang was hij de gezelligheid in persoon. Een ieder hielp hij graag met raad en als het kon met de daad. Helaas, hij had zijn vrien den, maar ook zijn vijanden, die niet ont zien zich te wapenen met laster en ver dachtmakingen, welke door geen wet te be teugelen zijn Zijn afst »rven was dat van een braaf mensch en goed vader. Smartelijk wordt hij beweend door een bedroefde jonge weduwe, met vijf hulpbehoevende kinderen, van wel ke de oudste nauwelijks 7 jaar oud is." Opleiding tot inlandsch veearts. Bij gouvernementsbesluit van den 24. dezer is bepaald als volgt: Te Buitenzorg wordt voor inlandsche jongelieden, aan te wijzen door den direc teur van landbouw, de gelegenheid geopend om te worden opgeleid tot inlandsch vee arts, welke opleiding zal plaats hebben deels aan de landbouwschool ter plaatse, deels aan het aldaar op te richten laboratorium voor veeartsenijkundig onderzoek. Voor die op leiding worden in dienst gesteld een Euro- peesch leeraar op eene bezoldiging van f 350 's maands, met twee driejaarlijksche trak- tementsverhoogingen, elk van f75 's maands en een door den directeur van landbouw te benoemen inlandsch adsistent-leeraar op eene bezoldiging van f 100 :s maands met acht tweejaarlijksclie traktementsverhoogin- gen, elk van f25 's maands. O* preciosa van den radja van Beni. Uit Batavia wordt het volgende aan het Soerab EDdlbl. gemeld „Het is al verscheidene maanden geleden, dait dooi- gouverneur Kroesen naar Batavia werden opgezonden eenige kisten met precio- sa, ter waarde van circa f 80,000, toebehoo- rende aan den verbannen radja van Boni, met d* bedoeling, die aan .genoemden roi en exil terug te doen geven. De radja iuu -beklaagt en- zich over, diat die 'kostbaarheden nog steeds niet naar Bandoeng zijn opgezonden en door den resident van Ba tavia, op last d'er .regeering, worden aange houden, hoewel de vorst er meermalen om gevraagd heeft. Tweemalen moet. een contro leur bij hem zijn geweest, om een bod van de regeering op die kostbaarheden over te brengen Dat bod was f 25,000. En tweemalen heeft de radja dat bod positief afgeslagen Hierbij teekont het blad aan: „Wij kunnen niet voetstoots aannemen, wat deze berichtgever schrijft, maar er zijn mot de bezittingen van den verbannen radja roods zulke vreemde dingen geschied, dat wij zijn mededeeling niet aanstonds verwerpen Da.t de radja zich over de aanhouding zijner precio6a heeft beklaagd, alsmede dat hij der regeering heeft verweten, dat zij slechts wachtte op zijn dood, om aides te kun- men annexeeren waten wij zeker; of echtei die kisten met kostbaarheden inder daad te Batavia zijn aangekomen en aange houden, en een waarde van 80 mille ver tegenwoordigen, hieromtrent hebben wij geen zekerheid". De gouverneur van Celebes en onderhoorig- hedeu seiimde Patron ill on der Luiten ant Van Arden ne doodde bij aanraking bende Sa wiet .to den -0 dezer twee vijandenbuit drie Beaumontge- weren, munitie en blanke wapens. Bij bivak oemmandant Gïlirang (Wadjo) meldden zich eenige dagen geleden voort vluchtigs Soelewatang Djainma Baoe en een zoon van bondehoofd pangoeloe Dom,po met 92 volgelingen ingleverd drie achterladers en negen voorladevsgenoemde hoofden aan gehouden tot al hun-n -> geweren ingeleverd zijn Het opstootje xn Kediri be hoort dus alweer tot het verleden, zegt de „Java-Bode." Ditmaal schijnt louter geestdrijverij aan •het woord te zijn geweest, althans voa. zoo ver men hier over de zaak kan oordealen, aan de hand der uiterst spaarzame gegevens. „Het lijkt ook, dat de krankzinnige daad van den goeroe Dermodjojo geheel op zich zelf stond en dat geen andere ingewijden dan de ongelukkige leerlingen, die thans de slachtoffers van hun volgzaamheid zijn geworden, in het geheim genomen zijn. „Althans dit maken wij op uit de wei nige gegevens, die wij tot dusver op onze telegraphiscke aanvragen hebben- kunnen machtig worden. „De suikerindustrie, gelijk men hier algemeen geloofde wee den wolf, clie in kwaad gerucht staat! gaat ditmaal blijkbaar vrij uit en, alles te zaanen geno men, is de gansche zaak van weinig betee ken is. „Maar het aantal slachtoffers aan beide zijden is groot, veel grooter dan de betee- kenis van deze geheel spontane en locale opflikkering van fanatisme vermag te wet tigen." In revisie. De kapitein der mare chaussee jhr J. J. Boreel werd door den krijgsraad te Koetaradja veroordeeld tot f 5t boete wegens het toedienen van slagen aan een Atjeher. Van dit vonnis is de advocaat-fiscaal bij het Hooge Militaire gerechtshof in revisie gegaan. Den beklaagde is van regeeringswege mr. S. J. M. Wvthoff als verdediger toegewe zen. Vrouwenkiesrecht. Men schrijft uit 's Gravenhage „Naar men weet hebben eenige leden van de Veroonigring voor Vrouwenkiesrecht om ampel in de pers bespraken grieven zioh af gescheiden- Door oen „voorloopig comité", bestaande ui' de dames ,E. C. van Dorp, Jonokhoer Versteegh Meulemans, A. C. LorontzKai ser en de hoeren J. N. Rastert, P. J. Rod- daert. J.H. Lasonder en E. A. Smidt, wer den zoowel deze afgescheidenen als allen, die hun en haar meening deeilen ten opzichte der bestaande verschillen, opgeroepen tot een ver gadering met het doel tot de oprichting te komen van een eigen vereoniging, die zich voora' daardoor zou kenmerken, dat personen van allerlei politieke richting er op hun pi a zouden zijn. Woensdag werd deze vergadering onder leiding van mejuffrouw mr. E. -C. van Dorp in de Leesinrichting te 's Gravenhage door een 25 a 30 dames en heeren gehouden. Zoowe lin de oproeping als in de openings rede van de presidente, wordt er de nadruk op gelegd, dat de nieuwe vereeniging in goener. deele strijd bedoelt tegen de otide, doch slechts aanvulling. Voorts wil dte vereeniging niet slechts leden var alle politieke partijen omvatten, mits vor istanders(sters) van vrouwenkiesrecht, niaa' ook personen, die alle soort vrouwen kiesrecht willen, d. w. z. zoowel zij die be- petfkt als zij die algemeen vrouwenkiesrecht voorstaan, die alleen actief of die zoowel ac tief als passief kiesrecht voor de vrouw wen- schen. Ieder zal overigens vrij blijven op politiek gebied te doen en te laten, wat men wil. De contributie zal zeer laag zijn, opdat niemand zich om fiancieele redenen behoeft terug te houden Eindelijk zal de vereeniging uitsluitend ordelijk optreden. Te dien opzichte vond de presidente legenheid op te merken, dat zij niet met c opmerking, Dinsdagavond door mevr VersluisPoelman te Amsterdam ge maakt in openbare vergadering, meegaat, n.l dat, „als het noodig is" de Nedienland- sckï vrouwen hetzelfde zullen dtoeix als de Engcisohe z.g. suffragettes; mej. Van Dorp zie' in het verste verschiet zulke noodzake lijkheid niet, wel groot nadeel van een der gelijk optreden voor de propaganda." Nederland en Perzië. In Maart 1904 kwam bij het ministe rie van buitenlandsche zaken een verslag is van,de i toenmaligen minister-resident en consul-generaal in Perzië, den heer W. Kno bel, over een reis van Teheran naar Mekom- merah en terug via Bagdad, waarin de heer Knobel, herinnerend aan zijn jongste verslag over Perzië, tien jaar te voren uit gebracht, erop wees dat de grondtoon van dat bericht niet zeer rooskleurig was ten aanzien van de West-Europeesche bedrijvig heid in dat land. Terwijl het noorden voon den West-Europeeschen handel tegenwoor dig zeer groote moeielijkheden oplevert, had ik, zegt de heer J. P. Nord Thomson, consul-generaal van Perzië te Amsterdam, in een vlugschrift „.Nederland en Perzië tot dusver nog niet de gelegenheid gehad mij door persoonlijk bezoek ervan te over tuigen, hoe het ten aanzien van economische toestanden is gesteld in het zuiden. Aan een uiteenzetting daarvan is het geschrift gewijd en betreft meer in 't bijzonder een reis van Teheran naar Ispahan, Shoes ter, Ahwaz, Mohammerah, Basra, Bagdad, Kir- manshah, Hamadan en Sultanbad. De conclusie van den schrijver komt op het volgende neer Er dient onder gunstige auspiciën te wor den onderzocht wat in het belang van Ne derland en zijne koloniën kan worden ge daan om weibeslagen in Perzië op te tre den. De Duitscbers zijn ons voorgegaan in voorbereidiug; Belgen, Engelschen en Rus sen zijn reeds lang volkomen op de hoogte. De heer Nord Thomson wenscht dat het volgende geschiedde lo. Onder do leiding van een Nederlandsah handelshuis van den allereereten rang, bijv. de Nederl. Handels maatschappij., vereenigen zioh firma's in de onderscheidene takken van handel en nijverheid met scheepvaartondernemingen om te geraken tot samenstelling van een kleine, zeer bevoegde oom missie van onder zoek, ten einde in Perzië het terrein te ver kennen en daarover rapport uit te bren gen 2o. deze commissie wordt slechts dan samengesteld en uit-' onden wanneer de Ned. regeering haar moreelen en materieeion steun verleent, 'zoodanig dat de commissie drage een semi-officieel karakterdat zij worde een als 't ware door de Nederl. Re geering gepatenteerde commissie van onder zoek en bevordering der handelsbelangen van Nederland in betrekking tot Perzië. Concours Hip pique "te 's G r a v e n h age Het volgende wordt medegedeeld Het laat zich aanzien dat de inschrijvin gen voor het Concours Hippique Den Haag 17 Juli 1907, dit jaar nog grooter zullen zij:i dan de vorige jaren. Aan de Fransche officiereu is door hun gouvernement toege staan op het Haagsche concours in uniform mede te rijden; hetzelfde wordt verwacht van de regeeringen in Italië, Spanje. Zwe den, Noorwegen en Denemarken, terwijl de Belgische en Nederlandsche officieren zeker ir grooten getale weder zullen opkomen om zich met hunne buitenlandsche kameraden te meten. Ook zijn de vooruitzichten goed voor ^en vrij groote deelneming uit Amerika. Op 23 Februari verzond de heer Alfred van der Bilt 26 paarden, 16 rijtuigen, tuigen, 12 grooms en den Studgroom Charles Wilson New-York naar Londer. De road en park coaches met de daarbij behoorende 4 spannen behooren tot dit transport, waaronder hot in Amerika zoo beroemde 4 span schimmels „Venture," „Viking," „Vogue" en ..Vanity' zeker ook - deze zijde van den Ooeaan eJ bewon derd zullen worden De heer Van der Bilt huurde do Red Hill Faruu bij Londen (waar ook de paarden van den heer Mills staan) op 6 Engelsche mijlen van Londen en zal vandaar uit op de voornaamste shows in En geland uitkomen en hoogstwaarschijnlijk ook ii. Den Haag. Er wordt in Engeland en in Amerika veel moeite gedaan om ook de an dere Amerikaansche inzenders van het In ternationale Concours te Londen (713 Juni) over te halen hunne paarden ook in te schrijven voor het Haagsche Concours. - Tentoonstelling van Zuid- Afrikaansche producten. De se cretaris van het voorloopige comité bericht ons, dat de tentoonstelling van Zuid-Afri- kaansche producten gehouden zal worden van 23 Maart tot 6 April, in do zalen van het genootschap „Natura Artis Magistra" te Amsterdam, en dat hij dagelijks van 1112 uur aanwezig is aan het bureau voor han delsan lichtingen, Oude Brugsteeg bij de Beurs te Amsterdam, tot het geven van inlichtingen over alle aangelegenhe den, welke de tentoonstelling betreffen. De ten toon te stellen voorwerpen zijn uit de Kaap-Kolonie, Transvaal, Natal, Oranje Rivier Kolonie en Rhodesia afkom- stig. De Kaap-Kolonie zal inzendenversohe vruchten, wijnen, spiritualiën, wol, mo hair, struisvogelveeren, timmerhout, tabak, chicorea, sigaren, medicinale bronwateren, maïs, en andere granen, beetsuiker, klei, kalk, schors voor leerlooierijen, planten, zijde, lijnzaad, guano, was, leder, vezels, gommen, etc. Van Natal zal komenSuiker, thee, vruchten, medicinale en saprijke planten, vezels, rubber, planten, ivoor, etc. Transvaal zal zenden tabak, geconser veerde vruchten, katoen, wol, metalen, ert sen etc. De voorwerpen uit de Oranje-Rivier-Ko- louie zullen omvattenwol, mohair (hui den, mais, en andere granen, gedrocjgde grassen, wortelen, vruchten, (versch, ge droogd en ingemaakt), tabak en katoen, terwijl Rhodesia in zal zendenkatoen, tabak, rubber, aardnoten, castor, olie, boo- nen, vezels, mais, gerst, tarwe, haver en wol. Ook zullen geëxposeerd worden schilderij en en foto's, terwijl brochures, betrekking hebbende op elke kolonie, ter lezing zullen Liggen. Vertegenwoordigers van de verschillende regeeringen der bovengenoemde landen zul len op de tentoonstelling aanwezig zijn om alle verlangde 'iiLichtingen te verstrekken. School- en Kerknieuws. Naar algemeen wordt verwacht, zal prof. dr. F. A. H. Schreinemaker6 de tot hem ge richte uitnoodiging oin op te treden als hoog leeraar voor de anorganische scheikunde aan de Amsterdanifeche Universiteit, niet aanvaar den. Men meldt uit Amsterdam De nieuwe wethouder van het onderwijs, de heer O. W. de Sauvage Nolting, tot 16 Januari schoolopziener in hei arrondissement Amster dam IV heeft, als blijk van achting van de hoofden van 6cholen, onderwijzers en onderwij zeressen van zijn vroeger arrondissement, een adres van hulde en dankbaarheid ontvangen, waarin zijn strikte rechtvaardigheid, zijn ijver, zijn groote zaakkennis en welwillendheid wor den geroemd. Aan het adres is toegevoegd een album met handteekeningen. Alle scholen ;n het arrondissement zijn in dit album vertegen woordigd. Bij het van wege de Nederlandsche Steno- grafen-vereeniging Wiliem Stolze" dezer dagen te 's-Gravenhage gehouden examen is het diplo ma A uitgereikt aan de heeren J. L. van Kem pen en 1*. Boekhout Jr., beiden to 's-Graven- hage. Er hadden zich 6 candidaten aangemeld, waarvan één niet was opgekomen, terwijl 3 wegens onvoldoend examen moesten worden af gewezen. van C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Amerikaanseh 8 door Mkvrouw HEUVELINCK. 's Mans gezicht werd1 .rood niet zooals con leelijk© roode baksteen), maar reeds ver brand door de zon, kreeg het een kleur als mooi mahoniehout die hot bepaald aantrek kelijk maafcte. „Als u mij, zoudt willen ne men," zeii hij, „dik ben trouw in uw dienst'. Mieer verbaasd! 'ben ik nOg nooit geweest, én sprakeloos keek -ik hein aart. Ik was over tuigd' dat hiji er een grapje van -maakte. „Natuurlijk zal hét u vreemd toeschij nen.' vervolgde hij haastig, „maar de waar heid,is dat ik buiten betrekking ben. „Wat ibont u echt een chauffeur een mechanicus?" Onmogelijk kon ik Laten hem in de rede !te vallen. 'Het scheelde niet veel of ik fllapte er uit, dat ik hem voor den meneer had aangezien, wèl het vreeselijkste wat mij nu overkomen kon Eensklaps schaamde ik me over mezelf, want ik liad hem behandeld als inijins gelijke, en mogelijk ook was ik flauw genoeg een ibeetje telomgesteild te zijn, want u wil ik het wel biechten, paatje, in mijn verbeelding had ik al een voornaam per soon van hem -gemaakt, wat, bij wijze van jam eeoi tintje -romantiek gelegd' zou heb ben op het muffe, droge -brood van deze on aangename ervaringen Hoe 'took zij het uiterlijk van den man was veel beter dan dat van zijin reisgenootdie nu bleek de meneer te wezen. Hoewel geen krijgshaftig man als meneer Coci'l-Lanotown, zag hij er toch zeer gedistingeerd uitTrouwens, onder die Engel- sclieax, zelfs onder de boeren, vindt anen prachtige typen fijn besneden trekken, heldere, doordringende oogen en zooal raeeir, alsof hun. voorvaderen Vikings zijn geweest. Terwij! ik nadacht wat te doen, betoogde de man dat hij werkelijk chauffeur was, en vandaag zijn .dienst verliet omdat zijn meneer niet liangiör -een mechanicus noodlig, had'. Hij heette James Brown. Met allerlei soort -motor rijtuigen had hij gereden, veel ondervinding opgedaan, de eerste auto was er een als de mijne, hij kende de constructie goed, en als ik het met hem wilde probeeren, zou hij me- hot getuigschrift laten Lezen van zijn patroon meneer Winston. Meneer Winston," herhaalde ik. „Is uw patroon meneer John Winston V „Zoo lieert, hij," maar bij. die woorden trok de man zoo'm vreemd geziobt, dat het mij nuttig voorkwam, als een waarschuwing, voor het geval hij onwaarheid wilde spreken hom te zeg|gig|en diat ik die moeder van meneer Wirjston tonde. Ilij had niét- hét air van iemand die gewoon is leugens te débiteer en en - - om 't n.u kort te maken hij haalde een brief te voorschijn, hom alvast door me neer John Winston: gegeven. Hét was 'n kort epistel, 'blijkbaar un liaaat geschreven, maar oen prima .getuigschrift. Brown, zooals ik hom .nu maar noemen zal. zeide to kunneni meegaan, aoodra de auto gerepareerd was, en toen ik opnoemde waar heem ik wenschto tc gaan, bleek dat. -hij, de Landstreek met do t.rotscho kasteel en al meermalem dborkruist had Te oordoelen naar zijn wijze van spre ken, is hij oen- intelligente, bekwame jonge man, (niet ouder dan acht of aiogenfwintig jaar) en zijn vak volkomen meestor. Ik denk liet uitstekend te hebben getroffen, u niet? Nu zult u wel het adres aan het h-oofd vaii/ dezen 'Langen brief begrijpen, dien ik zit te schrijven, terwijl James Brown en dé repa rateur de nieuwe as man toeren. Ongeveer twee uur heb ik met u gebabbeld, zoo aan stonds wacht ik mijn nieuwen chauffeur emt het bericht, clat- wij kuntnea vertrekken. Spoedig schrijf ik u hoe hij me bevalt en na tuurlijk over allerlei andere dingenmocht i-k u niet schrijven dan zal ik telegrafeeren. Uwe door stormen gebeuktemaar me: verslagen, zelfs hoopvolle Molly. Van. Jack Wimstop aan 'Lord Lane. Orleans, 29 November Beste Monitie, Ik héb zooveel dingen te vertellen, dat ik nauwelijks weet waarmee te beginnen. Laat ik eerst zeggen dat ik een avontuur heb. een echt, werkelijk avontuur, waarim ik mij zander eenige overwegingen heb geworpen zulk een -haonl-ijjk avontuur daifc ik hoop dal het nog -menigien dag aal duren. Ik hoor je al zeggen: „een vrouw in het spel", en ge lijk heb je. Ik wit niet middenin het verhaal beginnen, maar met het begin. Eerst- echter een woordje aan jou. Ik mis je vrecsetijk. Wel een wreede slag va.n het. noodlot om je naar Davoj te zenden, nadat -het plan vaststond om met mij op mijn nieuwe kar naar de Ri viera te gaan. Neg altijd geloof ik d!at een tocht waarop je den geheelen dag in de open lucht zou' geweest zijn, evengoed een lichte borstaandbening kan genezen als do koude droogte van Davos; toch, 'twas verstandig den raad der doktoren op te volgen Met het meeste -verlangen wacht ik brieven met be richt van beterschap. Nu wij niet samen kun nen zijn, is de beste vergoeding dikwijls aan je te schrijven, trouwens je wenschte immers zelf -talrijke verslagen over mijn verblijf in Frankrijk en wel met. een „overvloed van details. Mijn nieuwe auto is een waar wonder en tot heden heb -ik er npgj geen gebrek in ont dekt. Zij neemt de -meeste hellingen op de derde versnelling, wat. zoor goed is, wamt al zitten wij, er maar met ons beiden op Al- mond en dk -die bagage in de t-oaineau staat ongeveer gelijk met het gewicht van oen der den passagier. Tusscton Dieppe en Parijs verslond zij de kilometers als een vliegende vlam het dorre houtZe loopt zacht en haast zonder eonig geluid. De magneet-ontsteking blijkt uitstekend te werken de reservoirs be vatten koel-water en benizine voor 150 mijlen. Eindelijk heb 'ik in de Spykor de ideaal auto gevonden, en je weert, ik heb lang ge zocht. Almond nam op een vlak eind weg te Achères den .tijd op over een kilometer en ze liep zeventig KM,, in' het uur, nog zoo kwaad niet- om .reisjes te maken. Tusschen Dieppe en Parijs (zoo wat op de hoogte tusschen Gisors en Mery) begon het avontuur. Ik vloog een hoogte op, met een vaartje vau veertig, toen dik plotseling zag „Schoonheid in Verdriet". Een voorwereld lijke auto, door een uitwas aan den achter kant kenbaar als van aartsvaderlijke afkomst stond onbeweeglijk op den heuveltwee da mes zaten als op een troon qp een buiten gewoon hooge achterbank, en een chauffeur stapte met hangend hoofd naar een naastbij- gelegen smederij. De eene automobilist moet natuurlijk altijd hulp bieden aan den ande ten een stilstaande auto onopgemerkt voor bij tc gaan zou gelijk zijn aan 'tniet willen luisteren maar signalen bij een ramp op zee; buitendien, een der dames scheen jong te we zen en een Lief gezichtje te tobben. Dus, na haar gepasseerd' te zijn, stopte ik en ging terug. De dames zeiden, „Amerika" zoo duidelijk, als hadden ze het met ronde woorden gezegd. Zo waren naar den eisch gekleed de oudste tol. over de ooren in hot bont gestoken en met zulk een grooten 'bril op, dat ik niéts vag d'-an d© punt van haren neus; dé jongste mc; een bizonder goed kleedenden grijzen -bont mantel, een ding op het hoofd wat, naar ik meen, de vrouwen eon „toque" noemen, en een -voile voor, die enkel een blik vergunde op een pikant profiel en oen paar betooverend mooi-- oogen. De dames, of juister de jongste woiigeirdle eenigsains kortaf de geboden -hulp, maar met een stem, zoo muzikaal als men maar zelden hoort bij de Amerikaansche vrouwen uit de Zuidelijke Staten, dus dezen hoorden bepaald te New-York of in die buurt thuis. Dr bleef me niets anders over dan weg te gaan, maar Almond, drie bij het wegrij den nog even omkeek, zeide„Ik durf er mijn hoofd onder verweddenmeneer, dat zo drie drie smidsknechten genomen hebban om de auto don heuvel op te duwen. Daaruit besloot ik dat de Schoonheid' zorgvuldig waakte voor den goeden naam van haar rij tuig. Dit is -liet einde van Hoofdstuk I. Word rcrvJyd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1