Woensdag 6 Maart 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. I'. 148. S* jMHreang. OORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maws don voor Axnewfeortf 1.0». Idem fraoee per poet1.7». Afeonderbjko dubihts- o.05. Deae rewahgnt Dagetfke, met mtaoaderiBg too ïoo- en Peeeédagen. Adrertontiöo, modedeeliagea ml, gekore men yóót 10 sir morgens bf de Uitgever» m te send en. U itgev«rVALKHOFF Co. Utrecfrtechettraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 15 regel»f 0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letter» naar plaatsrnimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Kena oirenlaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De graafsehapsraad van Londen. Sedert 1888, toen de Local government act in werking kwam, bestaat de Londensche County council, de graafsehapsraad die in hot leven geroepen Ls als centraal bestuurs orgaan van het geheele, door zes millioen inenschen bevolkte steden-complex, dat Lon den heet. Deze graafsehapsraad telt 118 leden, die voor 3 jaren gekozen worden door stemgerechtigde bevolking, mannen en ook vrouwen, want die mogen voor een deel bi" uiet-politieke verkiezingen meestem men, en 19 aldermen, die het dagelijksch bestuur uitmaken en voor zes jaren door de vergadering worden benoemd. Sedert de graafsehapsraad bestaat, hebben de libera ler. of progressisten, zooals zij zich bij deze niet-politieke verkiezingen uoemen, de meer derheid gelrad in die vergadering, behalve eens in 1895, toen liberalen en conservatie ven (gematigden) beiden evenveel stemmen bezaten. In 1898 sloeg de n'houding weer om in het voordeel van liberalener werden toon gekozen 70 liberalen en 48 con servatieven, in 1901 86 liberalen en 32 con servatieven, in 1904 83 liberalen en 35 con servatieven. Thans is het blad geheel omgekeerd. Uit den warmen strijd, die ditmaal is gevoerd en waarin liberalen en conservatieven met gelijke heftigheid elkaar bestreden als in het vorige jaar bij de algemeene vei-kiezingen voor het lagerhuis, is een graafsehapsraad voortgekomen, die bestaat uit 79 conserva tieve en slechts 39 liberale leden. De libe ralen hebben dus eene verpletterende neder laag geledende overwegende meerderheid, die zij bezaten, is veranderd in eene min derheid, die nog iets blijft beneden een derde. Vergeleken bij den uitslag in het begin van het vorige jaar, na de ontbinding van het vorige conservatieve lagerhuis, is de uit slag bijzonder opmerkelijk. Toen ging Lon den in politieken zin om; voor bet eerst sedert vele jaren vaardigde et meerendeels liberalen af naar het Westminsterpaleis. Tlians, een groot jaar later, gebeurt in den graafsehapsraad precies het tegenovergestel de; de groote meerderheid, die de liberalen in die vergadering bezaten, is verdwenen en beeft plaats gemaakt voor eene bijna even groote meerderheid van conservatievenNu is het waai', dat het hier vragen van ge meentelijke politiek waren, die het mee6t op den voorgrond traden, r.iaar de algemeene politieke richting van de candidaten deed zich toch ook gelden. Men ziet hieruit hoe de stemming onder de kiezers in een korten tijd veranderen kan. Wat is de reden, waardoor de meerder heid, die lang in den graafsehapsraad het beft in handen heeft gehad, het vertrou wen van de kiezers heeft verbeurd? De Loudenscho graafsehapsraad heeft eene groote werkzaamheid ontwikkeld op menig gebied. Speciaal op onderwijsgebied en op bet gebied van den woningbouw voor onbe- middelden. Wanneer in den toestand van do slums," die Dickens en anderen op zijn voetspoor zoo aangrijpend geschilderd hebben, eene aanmerkelijke verbetering is gebracht, dan komt een goed deel van de verdienste daarvan aan den graafsehaps raad toe. De zorg voor de oprichting van volkstuinen, sportterreinen, bad- en wascli- inrichtingen, toevluchtsoorden en andere instellingen ten bate van de minder bedeel den in de volkswijken, heeft de graafsehaps raad krachtig ter hand genomen. De man nen die tot dusver den toon aangaven in die vergadering, zijn voorstanders van het over- brengen der voorziening in zaken van open baar nut en algemeen gebruik, verlichting door gas en electriciteit, water, verkeersmid delen, in handen van het algemeen bestuur. D pogingen, die zij in die richting hebben aangewend, zijn niet altijd gelukkig uitge vallen. Zoo is een dienst van passagiers- bootjes op de Theems georganiseerd, die veel aan inrichtingskosten heeft gevorderd, maar waarmee haast geen mensch reist. Tram wegen zijn langs de kaden van de Theems gelegd, die schatten hebben gekost, maar tot. dusver geringe revenuen hebben opge leverd, ook al omdat het publiek, aan an dere middelen van* vervoer gewend, ze nog niet veel gebruikt. Ook aan die zaken, waarvan het nut al gemeen erkend wordt, is eene groote scha duwzijde verbonden het budget wordt door de uitgaven, die daarvoor noodig zijn, zwaar belast. Het geld, dat de graafsehapsraad voor de uitvoering van zijne plannen be hoeft, moet door verhoogmg van do belas tingen gevonden worden. Om die voor een deel te ontgaan, werden stelsels uitgedacht om de lasten andei's te verdeelenmet name was men er op bedacht het stedelijke grond bezit, dat, zooals bekend is, in de aanzien lijkste wijken zich in handen van weinige, maar zeer invloedrijke personen bevindt, zwaarder te treffen. Voorts streefde de graafsehapsraad er voortdurend naar zijne macht uit te breiden ten koste van de bestu ren der talrijke gemeenten, waarin Londen onderverdeeld is. Zoo heeft de nu geslagen graafsehapsraad zich talrijke bijzondere belangen tot vijand gemaakt. Do personen, die zich benadeeld of bedreigd achten door het beleid van de vroe gere meerderheid van den graafsehapsraad, zijn in alle standen te vinden, niet alleen ouder de aristocratie en de burgerij, maar ook onder de in Londen zoo talrijke winkel bedienden en kantoorklerkende lieden, die men aanduidt onder den naam van pound- week gentlemen" (heeren van een pond per week), die den druk van de nieuwe lasten zwaarder voelen dan de werklieden. Bij die allen vonden de klachten, die werden aan geheven, een gereed oor en zij volgden gaarne het wachtwoord, dat door de conser vatieven, die zich voor deze gelegenheid met den naam van „gemeentelijke hervormers" hadden getooid, w erd uitgegeven om de „geldverspi'lcrs" uit den graafsehapsraad te weren. Dit kan strekken tot verklaring, waarom de graafsehapsraad van Londen, nadat de liberalen er gedurende achttien jaren in had den geheerscht, ditmaal is „om" Duitschland. Berlijn, 0 Maart. De Russische staatsraad von Mariene is uiib Weenem' hier aangekomen. Frankrijk. Te Montpellier"is gisteren de liberale re publikein Lerov-Beaulieu, wiens vorige ver kiezing nietig'verklaard was, als lid van de Fransehe Kamer herkozen met 8264 stom men. De radicaal Laurent kreeg 5406, de socialist Revoul 1943 stemmen. Op den verkiezingsdag zijn ernstige on lusten voorgevallen. In de dagen van verkie zingsstrijd is een aanslag gepleegd tegen het leven van den nu gekozen candidaator werden revolverschoten op hem gelost uit eene hinderlaag, waardoor zijn linkerarm zwaar gekwetst werd. Engeland. Londen, 5 Maart. Bij de inidiiendng der ma rine begroeting vestigde die vice-ministor Ro bertson de aandacht op de vermindering der uitgavenHij wees erop, dat in geen 9 jaar eene zoo geringe som was uitgetrokken voor nieuwer aanbouw. Niettemin zou volgens do meoning van de admiraliteit de stelregel, da.t de Engelsclie vloot opgewassen moet zijn te gen de vereenigde vloten van twee andere staten gehandhaafd blijven. Nadat hij de bekwaamheid der Engel sollen in het snelle bouwen van schepen had ge roemd, zeide Robertson dat indien ontver- waclri in het buiteland de toestanden van dien aard zouden worden, dat er nieuwe krachtinspanning weird gevorderd, de admira liteit in den toestand zou voorzien met voor zichtigheid, moed eu beleid In den loop de beraadslagingen over de ma rine-begroeting zeide Sir Henry Campbell Ban lierman, in antwoord op de kritiek, die geleveid was over zijn jongste betoog ten gunste van vermindering der bewapening, dat hij niets .had gezegd', wat iemand aan stoot kon geven. Hij verklaarde, dat het de plicht der regcering was dit onderwerp ter sprake te 'brengen en de gevoelens onder de valken van Europa ten gunste van scheidsge rechten en vreedzame beslechting van geschil len en verlossing van do ontzettende uitgaven voor bewapening, aan te moedigen. De regee ring wenschte geenszins druk uit te oefenen oip eenigen staat tot- vermindering der kosten van bewapening. De heer Jozef Chamberlain zal een gerui me» tijd doorbrengen te Saint-Rapliael bij Cannes, hel gezondheidsoord dat hem is aan bevolen. Op de stoomboot votn Dover naar Calais was een salon hut voor hem en zijn reisgezelschap gereserveerd, maar er was een andere naam, opgegeven, zoodat hij niet werd verwacht. Maar zijn uiterlijk is zoo veran derd, dat bijna, niemand hem herkende. Leu nende op den arm van zijne dochter en op een stok, de oogen door een bril beschermd, ging hij voetje voor voetje v..n den trein naai de boot. Eerst tijdens <len overtocht werd het bekend, dat. die hulpbehoevende main Chamber lain was. Brieven worden hem niet nagezonden. Rusland. Petersburg5 Maart. Hedennamiddag om half zes werd de Rijksraad door den voor zitter Frisc-h geopend. Vooraf was eene gods dienstoefening gehouden onder leiding van den metropoliet, waarbij het volkslièd ge zongen en hoera geroepen werd. De presi dent, bracht een hoera op den Czaar uit. Daarop werden de nieuwe leden beëedigd. De Rijksraad besloot brieven van rouwbe klag 'te zenden aan de familiën der gestor ven leden en uitdrukking te geven aan zijne verontwaardiging over den moord op graaf Ignatiew en baron Budberg. De opening van de rijksdoema. had des middags om 12 uur plaats .a het Tauriscbe paleis, waar ook de vergaderingen zullen ge houden worden. Tot 3 Maart waren 493 van de 524 leden gekozen. Daarvan behooren 311 tot de linkerzijde. Aan de opening van de rijksdoema ging een plechtig Tedeum vooraf, diat door den metropolitaan Amtondtts met de lieide bis schoppen Platom en Euloeius, die leden van de doema zijn, werd gecelebreerd De metropolitaan hield daarna een% toe spraak, waarin hij de afgevaardigden be zwoer hunne vereenigingsverschillen te ver gt'.en en voor liet heil van het lijdende va derland te werken, en hen vermaande tot vrede en eendracht. Een groep afgevaardigden verlangde, dat het vol', 'ied zou worden gezongen, dat door het kooi' werd aangeheven en onder hoerage roep t./eomaal gezongen werd. De minister-nresident en aRe verdere mi nisters woonden de "odsdionstoeefning bij. De zitting der nieuwe doema werd te 1 uur door den vice-president vam vam den rijksraad Golubeff geopend. Toen do staatssecretaris het keizerlijke besluit tot bijeenroeping der doema voorlas, verhieven zich ue loden der rechter zijde, welke ten getale van nagenoeg hon derd aanwezig waren van kunme zetels en riepen verscheidene maden „Leve de Kei zer De overige leden bleven zitten en luister den in diep zwijgen toe. Nadat de voorlezing gc-ëindigd was, riepen de leden der rechter zij die nog eandge malen „hoera", waarbij alle ministers opstonden. Vervolgens legden de afgevaardigden den eed af. De sociaal-democraten namen aan de ope ningsplechtigheden geen deel en kwamen eerst in de zaal voor de beëediging. Tob president der doema werd met 331 stemmen gekomen Golowin. Verder kregen Komjakof 91, Koesmin Karawajef 3, Stacho- wit&ch 2 en Tselenko 1 stem. Petersburg, 5 Maart. De verkiezing van Golowin tot voorzitter van de Doema, werd door de linkerzijde en het, centrum met bij val begroetde rechterzijde bewaarde het stilzwijgen. Er waren 356 stemmen op hem uitgebracht, niet 331, aooals eerst werd be richt, tegen 102 stemmen op andere can- didhten. De heer Golowin hield eene korte toe spraak, waarin hij zich wendde tot alle par tijen van de Doema ooi zeide: De nieuwe Doema zaïl werken. Zij hoopt, dat zij e- in zal slagen in vereen iging met den monarch de weldaden van de grondwet en van eene sociale wetgeving langs den weg, aangewezen door de eerste Doema, te verwezenlijken. Het instituut der volksvertegenwoordiging zal nooit weer verdwijnen eenmaal in heb leven geroepen, zal zij blijven bestaan. De rede van Golowin maakte een gunstigen indruk; ook op de banken der rechterzijde werden eemdge iteekenen van instemming ge geven. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat hij morgen door den Gaaar in audiëntie zou worden ontvangen, werd do vergadering gesloten. Petersburg5 Maart. De Russische begroo- ting sluit met 2,471,684.872 roebels jn ont vangsten en uitgaven. De leeningsdienst eischt 380 millioen tegen 335 in het vorige jaar. Do uitgaven voor volksbeschaving zijn met 6 millioen, dio voor agrarische orga nisatie met 10 millioen verhoogd. De buiten gewone uitgaven bedragen 298 millioen te gen 479 in het vorige jaarom ze te dek ken zijn 1114 millioen beschikbaar. De rest moet door leeningsoperatiën gedekt worden, die eerst nauwkeurig kunnen worden be paald, wanneer het rapport van de rijkscon trole over 1906 is uitgebracht. De minister van financiën verzoekt machtiging de cre- d ietopera tien, die de toestand vordert, uit te voeren. Blijkens het financieel e rapport hebben de totale oorlogskosten van 1904 tot 1906 be dragen 2,598,716,745 roebel, waarvan nog 33 millioen schatkistwissels onafgelost zijn. Turkije. Volgens een bericht van dien bevel hebber van Medina is den 24en Februari begonnen met den aanleg van den Mekka-spoorweg van Medina uit. Mftrokko. Parijs, 5 Maart. De Temps bevalt ©en telegram uit Tanger, waarin, in tegenspraak tot geruchten, die den nieuwen Nederlamd- schen gezant voorstelden als met zijne stem de eene of de andere groote mogendheid in Marokko te moeten steunen, gezegd wordt, dat de heer Van Rappard, die als gevol machtigd minister belast is mot do leiding van de Nederlandsohe legatie te Tanger, in een gesprek met zijne amlbtgenooten heeft verklaard, dat de oprichting van het zelf standige gezantschap eene uitsluitend natio nale 'beteekenis haid en dat do fierheid van liet Nederlandsdie volk hem niet toeliet op het sleeptouw te gaan van wien ook. Het maghzcn heeft zich tot de Belgische regeeri n.g gewend met liet verzoek een Bel gischen ingenieur aan te wijzen, wien do taai kam worden opgedragen, voorzien bij art. 66 van de akte van Alg.ciras bij de toewijzing van openbare werken. Japan. Londen, 5 Maart. Reuter verneemt, dat eerstdaags eene 5 pets. leening ten laste van Japan zal worden uitgegevenwaarschijnlijk ;n de volgende week. Do koers van uitgifte is 99A pet. De helft van het bedrag zal wor den uitgegeven iu Londen, de andere helft in Parijs. Do opbrengst zal uitsluitend be stemd worden tot aflossing van do in 1904 gesloten leeningen. China. Sir Robert Hart, die zoo lang aan hot hoofd heeft gestaan van den dienst der Chi- neesohe zeetollen, is thans aan het hof te Peking in afscheidsaudiëutie ontvangen. Hij zal waarschijnlijk niet meer naar China terugkeeren. Zijn leeftijd hij is nu 72 jaar geeft hem recht om voortaan te rusten van den arbeid. Sedert 1863, dus sints 44 jaren staat, hij aan het hoofd van het bestuur der zeetollen. Slechts twee ma len is zijn dienst door een korten verloftijd onderbroken Allerlei. vBe onlusten, in de door hongersnood geteisterde Chineesdhe districten nontan toe on krijgen een dreigend karakter. De bevol king plundert de rijstmagozijnen der regee- rkig. Van) Tsimgfkiaiigpu toot Hsuteahoufu is alles in opstand. De troepen eajm niet in staat de oirde te handhaven vIn het begin van Februari zette een uit Algiers gekomen stoomsohip ini Duinkerken oen aan pestpokken lijtdenden matroos aan walDteze is overleden en nu blijkt, dat twee pleegzusters, dde hem in het. ziekenhuis op pasten dezelfde ziekte hebbenBuitendien ▼an C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Amtrihaamth 11 DOOR Maraouw HEUVELINCK. Onder het rijden, moet je goed op den weg letten en juffrouw Molly is genoodzaakt, als ze iets te zeggen heeft, naar voren te buigen en over mijn schouder te spreken, waardoor langzamerhand een eigenaardig doch zeen- aangenaam soort van verst andhuoding tus- schen ons ontstaat. Zooals je weet, ben ik van dë geschiedenis van dit deel van Frank rijk tamelijk good ,op die hoogte en die kast ce len bezocht iik reeds twee maal. En wat ik vergeten ben, bestudeer ik 's avonds nog eens om onmisbaar te zijn voor juffrouw Ran dolph. In ihet begin sprak ze weinig met me. alleen nu en dan een vriendelijk woord, zoo als imen gewoon is tot bedienden te zeggen, maar ik kon veel verstaan van hetgeen ze tot haar tante zeide, en haar opmerkingen over alles wat. ze zag waren geestig en orgi- nee':. Blijkbaar heeft ze veel geelzen. kijkt 2e de dingen «onbevooroordeeld aan, en bracht haar eigen meeningen; mede over het oudé Fransohe hofleven. Zij geraakt licht in geest drift maar is nooit overdreven., en ik luister de goed toe om niets te missen van het ge murmel der historisch-geographische fontein achter mij. Tante Mary" daarentegen timmert, niet booghet interesseert kaar meer wat ze voor haar lunch zal krijgen dan wat er te zien. is. Daarom is het meisje alleen op zichzelf aan gewezen. Ik brandde van verlangen om aan het gesprek déél te nemen, waar ik was ver plicht in de rol te blijven., eenmaal door mij aangenomen. Weldra bleek echter dat. de for tuin mij genadig is. Wij roden door Meuug, toen ik plotseling, aan de overzijde der rivier, de zware vier kante massa van de Notre Dame de Cl'éry in het oog kroeg en zonder er bij te den/ken aan juffrouw Randolph aanwees. „Dat is Olérv." zei ik, „waar Lodewijk X'I is begraven. U kom Quentin Durward zeker wel? De karik is wel een bezoek waard!', 't Is eigenlijk jam mer dat we niet langs dien kant vam de rivier zijn gegaan."' Hier zweeg ik, eenigszins in de war en v.rcezend dat ik mij verraden had Ook juffrouw Randolph bleef een oogenblaik verwonderd zwijgen en de amgst bekroop me, dat zo aam mijn nok zien zou hoe het. bloecl me naar het hoofd steeg. Toen boog ze zich over mijn schoudër en riep uit. „Maar Brewn Hoe weef je dat? Heb je geschiede nis gelezen V „O ja, juffrouw," amltwoordde ik. ,,Ik heb hier en daar wat gelezeni in alle boeken, die ik maar te pakken kom krijgen. Ik heb al tijd veel belang gesteld in geschiedenis, bouwkunde en zulke dingen. Daarenboven", voegde ik er snol bij, „heb ik deze reis nog eens gemaakt met. oen heer die veel wist van dit deel van Frankrijk." Dat. was toch geen onwaarheid', dunkt me - want ik hoop toch het recht te hébben mijzelf „oen heer" te noemen. „Dat treffen wij," riep juffrouw Randolph em ik hoorde ihoe ee zich tegen haar tamte ge lukkig prees, in den persoon van kaar chauf feur tevens een cicerone gevonden te hebben Diaarnla begon ze meer met mij te praten, en imu schijnt ze er een soort van nieuwsgierig genoegen in te vinden., mijn kennis op de proef te stellen, dbch ik pasi wél «p niet te veel en alles zoo eenvoudig mogelijk te zeg ge» J© zult moeten toestemmen dat het ge val hierdoor pikanter is geworden. Te Mer .passeerden wij de kettingbrug over de Loire en legden de acht mijlen af, die ons nog scheidden van Chambord, met het. voornemen daar te lunchen en na de bezich tiging van het kasteel naar Bflois te rijden, 't Wao heel wat. voor de auto om bijna drie uur achtereen zonder eenig ongeval voort te snellen. Terwijl de Lunch gereed gemaakt word, vulde ik de water-reservoirs (zelfs om dit te doen moest ik al de bagage van dien wagen nemen) waschte mij1 met. de onschat bare Hudson zeep, die ilk van mijnt eigen auto had meegébracht, en knapte me op voor het dejeuner. Ik merk wel dat het eten een van de grootste moeilijkheden zal zijn. In hot kleine hotel te Chambord, bij voor eel d, was natuurlijk geen afzonderlijke kamer voor de bedienden, en daar het mij niet lijkt om in een benauwde keuken ie eten a.ls dik het ver mijden kan, stapte ik kalm die „salie a man ger" binnen, waar juffrouw Randolph en haar tnate al zaten en nam plaats aan hot- andere einde van dezelfde lange tafel, (we waren de eenige .gasten in de zaal). Tante Mary zag er eerst wel wat. beleedigd uit, bij de gedachte dat ze met den: gehuurd'cn chauf feur van haar nichtje zou moeten lunchen, maa: juffrouw Randolph dit ziende ze ziet alles glimlachte mij bemoedigend toe. Dan heb je de betaling dlat. staat me ook zoo tegen. Natuurlijk krijgt ze na afloop van het maal mijn rekening en .betaalt die „Me canicien, déjeunerzooveel. Verbeeld je! Hot spreekt vanzeflf dat i;k het mij moet. laten welgevallen, want het .gebruik wi'l het zoo; maar ik schrijf precies op wat ze voor me uitgeeft, en den. een of anderen dag zullen wiji wel afrekenen, hoe, dlat weet ik op dit oogenblik ni>g niet. Misscliien kan ik haar over een tijdje wel voorstellen ook dienst te doen als courier, zoodait. zij zich aiiet moor met de betalingen en zoo heeft te bemoeien Kam ik dat klaar krijgen, dan betaal dk na tuurlijk mi ju déél van dë rekening, en daar ze een beetje zorgeloos is wat geld betreft, bestaat er veel kans dat zij. er niets van be merkt, op zijn hoogst, vindt dal Lk een knap pe keröl ben om alles zoo goedkoop te doen iDan is er nog iets dat mij een „inwendi- gen bibber" geeft, aooals juffrouw Bryants do gewaarwording placht te noemen waaraan zij ten prooi was, als zij met een mengsel van opgewondenheid, vrees en verlegenheid, de eene of andere gebeurtenis .tegemoet zag. Nu dan, ik heb den' „inwendigen bibber" als ik mij) ,het, oogenlbldk voorstel, waarop juf frouw Randolph mij mijn weekloon zal geven, dat de 'bescheiden som van vijf en twintig francs bedraagtmaar ik dwaal telkens af van .het dejeuner te Chambord. Wij Ihadden juist de oroüto au pat ge bruikt, toen juffrouw Randolph, het gesnor van een auto buiten hoorend, een vragenden blik op mij sloeg. ,,Dat is een .Oldsmobile, zei ik. „Venbazend," riep ze uit.. „Kium je werikelijk de verschillende fabrikaten, aan hun geluid onderscheiden V' ..Meteen beetje oefe ning kan iedereen dat," luidde mijn ant woord' ..Aan het eind van deze reis za.l u liet ook kunnen. Elke auto hooft zijn eigen- aardige» toon. De Panhard krast, de Benz stoot en klopt, de De Diion maakt, eon soort .gillend geluid en de driewieler een geraas als van een miniatuur Maxim Do 'bestuurder van de Oldsmobile trad bin nen. Zijn uitrusting was de laatste overidre- ve>» uiting van die automobiolaport een leoren pet met oorkleppen, een stofbril en oen masker, een bespottelijk ruige bontte jas en hcoge Jeeren laarzen tot aan zijn dijen een passend kostuum voor een Noondipooü- •eiziger, maar eenvoudig belachelijk voor zoo'n zachten Franschen winter. Je kent. dat soort blufslaande Fransehe automobilisten wel. Bij het zien. van een mooi meisje, haastte hij zich pet en bril af te nemen, waardoor een knap gelaat te voorschijn kwam mot buitengewoon lange oogharen, welker be zit. alk .hem zeer kwalijk nam. Hij; poost© zich als een vogel, draaide dë einden van; zij® zwarte snor op en maakte zich tot, do ver overing gereed. Juffrouw Randolph's blik opvangend, gliinlac' te hij, wat zij beant woordde met die beminnelijke Ainerikaansclie vrijimoediighcid, steeds dloor Itialianem en Franschen verkeerd opgevat. Een oogen bliik la.ter waren zo in een druk gesprek gewikkeld ovei automobielrijden, en de anno chauffeur bestond niot meer. Word vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1