nr. «48. Maandag 11 Maart 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. <V** Jnarsaiig. AMERSFOORTSCH DAGBLAD T8P&IJ8 Per t ien Toor Aamiiortf Idem fc->i per poet1.7*. lfwni*Hk iwiw•.05. One Ooi—1 v—hjfnt Degelfki, met mteenderaig ru tarn- m PeeeAdageo. AdTertenMin, mededeebegea en*., gefcsre dm j66t 10 morgeus bf de Ü1 tgerers ia te eeodea. Uitgevers: VALKHOFF C». UtrechtKhestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES: Tm 1—6 regel.f ©.78. Elke regel meer.- 6.15. Groote lettere naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan roordeelige bepalingen tot het herhaald adrerteeren in dit Blad bij abonnement. Bene circulaire, berattende de Teorwaardea, wordt op aanrraeg toegezonden. Aan hendie met I April a. s. op dit blad inteeke- nen, worden de nummers die gedurende de maand Maart nog zullen verschijnen, KOS TELOOS toegezonden. Politiek Overzicht Het Belgischs kabinet In moeilijkheid. Het ''abdmet-De Smet de Naeyer, dat in België sedert 5 Aug. 1899 aan het roer is, bevindt zich in moeilijkheden. Heit heeft menigem stembusstrijd doorgestaan, maar wait do gezamenlijke aanvallen van liberalen en socialisten niet hebben kunnen bewerken, dat heeft de verdeeldiheid teweeg gebracht, die in do rijen van de tot voor korten tijd zoo goed gedisciplineerde katholieke meerder heid is ontstaan. Daaraco:* is het kabinet op een bepaald punt van zij- regeerngsbeleid in de minderheid; gebracht. Dezo twistappel is in de partij geworpen door höt vraagstuk <".er regeling van den ar beid in de mijnen. Bij <19 bestaande mijn- bekkens zal weldra een nieuw komen, wan neer de steenkolen lagen, die vele honderden meters onder de oj peivlakte der aarde ont dekt zijn in Kempenland (de provinciën Lim burg en Antwerpen) ontgonnen worden. Se dert meer dan een jaar is bij de Kamer een wetsontwerp aanhangig tot regeling van den arbeid in die mijnen. Men wal die regeling tot stand gebracht Lebben voordat met die ontginning wordt begonnen. Voorshands heeft men daarmee echter eene groote verwar ring gesticht onder de politieke partijenMat uitzondering echter van de socialisten. Die geven integendeel bl'ijk van een groote eens gezindheid, en de verdeeldheid van de an dere partijen is hun ten goede gekomen. De besluiten, die door de Kamer in de vorige week in deze zaak genor.. n zijn, drukken in hoofdzaak uit wat door hen wordt ge- wenscht. In de eerste plaats is aangenomen een voorstel, dat bepaalt: ,,Bij gebreke van eene bijzondere web over dit onderwerp, zal een koninklijk besluit, den mijnraad gehoord, het aantal uren bepalen gedurende welke de werklieden iederen dag binnen de mijnen kunnen worden gebruikt voor de effectieve ontginning van de steenkolenmijnen in heb NoorderbekkenDit besluit, waartoe het voorstel was gedaan door den oud-minister Beernaert, een der leiders van de 'eden der rechterzijde die in deze zaak niet met heit kabinet samengaan, is genomen met 79 tegen 46 stemmen, terwijl 5 leden zich van de stemming onthielden. Voor stemden 28 socialisten, 25 liberalen, 25 katholieken en 1 katholieke democraat; tegen 36 katholieken en 10 liberalen. De Kamer heeft daarna het recht willen omschrijven, dat zij door dit besluit aan de regeering had verleend. Met 68 tegen 50 stemmen, terwijl 7 leden zich van de stemming onthielden, werd aangeno men een voorstel, dat voor de steenkolen- werkers in het Noorderbekken de duur van den arbeid en het verohjx binnen de mijn niet meer mag bedragen dan 10 uren, de tijd van neerdalen en van opstijgen daaronder begrepen. En met O tegej 55 stemmen, bij 11 onthoudingen, crd dezj tijd voor eene bijzondere categorie van werklieden, de hou wers, nader beperkt tot 8 uren. De beide laatste voorstellen waren van socialistische zijde ingediend; zij droegen de ondenteefce- ning van Vandervelde en Denis. 14 katholie ken werkten tot. de aanneming van het eer ste, 15 tot die van hef. tweede dezer voor stellen mede. Nu is het waar, dat het votum over deze besluiten niet definitief is. Er moet nog eene tweede lezing in de Kamer plaats heb ben en ook de Senaat zal het votum nog moeten bekrachtigen, voordat het kracht van wet krijgt. Dit neemt echter niet weg, dat het den ministers ernstige zorg moet baren, dat zich eene meerderheid heeft ge vormd om hen échec te doen lijden, waarin katholieken zich bevonden naast liberalen en sopialisten. Dat is een bewijs, dat de partijtucht is verslapt, en dat is altijd nadeeliger voor de regeeringspartij dan voor de oppositie. Want zulke ooalifciën zijn beter in staat af te breken dan op te bouwen. De Indépendance beige beschouwt het dan ook als het feit van beteekenis van dit votum, dat de dissidente katholieken openlijk als oppositie zijn opgetreden. „Hoe men ook den toestand, die door het votum in 't leven ge roepen is, moge keeren of wenden, men moet altijd hierop terug komen, dat het ministe rie-de Smet de Naeyer geen meerderheid rechts heeft en dat het onmogelijk eene nieu we meerderheid kan vormen met elementen van de gematigde linkerzijde, die zich nooit daartoe zullen leenen. Eene regeering, die zich in zulk eene impasse ziet geplaatst, heeft niet anders te doen dan het spel op te geven en aan anderen de zorg over te laten, de zaken te ontwarren. En toch gaat de heer de Smet de Naeyer niet heenhij legt volstrekt geen plan aan den dag om heen te gaan. Hij en zijne me destanders hebben geen meerderheid meer rechts, maar de groep Helleputte-Verhae- gen zou er nog veel meer mee verlegen zijn als men haar aan het bewind riep, want zij kan niet steunen op de groote massa, van He katholieke partij. Men wacht dus af, en de heer de Smet de Nayer sp>eculeert op den bijzonderen aard van deze crisis om zich te handhaven, ondanks zijne tegenstan ders van rechts en cn links. Hij is niet meer mogelijk, maar zij die hem willen omverwer pen zijn nog minder mogelijk dan hij. Dat stelt het hoofd van het kabinet in staat tijd te winnen, hetgeen de heele wijsheid is van de conservatieve politiek." DolttcMand. Berlijn, 8 Maart. De Russische staatsraad von Martens is naar Petersburg vertrokken. Do officieele lijst van de leden van den rijksdag, die nu verschenen is, wijkt wat de sterkte der verschillende partijen, betreft eeirigszins af van de tot dusver vermelde op gaven. De drie fractiën van de burgerlijke Linkerzijde teilen te zamen 48 leden, waarvan 27 behooren tot de vrijzinnige voflkspartij, 14 tot- de vrijzinnige vereeniging en 7 tot de Zuid-Duitsche volkspartij. De nationaal- liberak partij lieeft 55 leden, daaronder be grepen 6 ho&pitanten. Yan de 15 bij geen partij aangesloten, zoogenaamde wilde" leden, kan men nog 6 leden tot deze liberale groepen rekenen, waaronder 3 Lotharingers. De sociaal-democraten tellen 43 leden. De een brum-fractie is 105 leden sterk, daaron der begrepen de eenig overgebleven Welf, die als hospitant zich bij het centrum heeft gevoegd. Ook de 5 ,,wiMe" Elzassers kun nen tot het centrum gerekend worden. Do conseivatieivo fractie heeft 62 leden; als hospitanten zijn de beide bestuursleden van den Bund der Lanidwirts Rösioke en Hahn tot- haar toegetreden. De rijkspartij heeft 20 lenen en 4 hospitanten, waaronder de erfprins van Holienlohe-Langenburg. Do Polen hebben 20 leden. Bij de Wirlschaft- liche Yereinigung hebben zich 19 afgevaar digden van verschillende kleinere groepen aangesloten, waaronder de 8 anti-semieten van de Dintsch-sociale richting en de 2 christelijk-socialen. Eene afzonderlijke frac tie vormen de 6 ver tegen woo rdigers van de .Deutsche Reform partei" (anti-semieten). Frankrijk. De staking van de werklieden bij de elec- trisdhe bedrijven, die plotseling te Parijs is ingetreden, heeft verschillende oorzaken. De werklieden hadden reeds in het vorige voor jaar gestaakt en beweren, dat de maatschap pijen, die nu oonoessie hebben voor verschil lende deelen van Parijs, de toen door hen gegewen beloften niet hebben gehouden en talrijke leiders van de stakingsbeweging heb- l>en ontslagen. Daarbii is het gemeentebe stuur nu in onderhandeling over eene nieuwe regeling van hot geheele elecbrisóhe bedrijf de werklieden willen door de stalking daarop invloed uitoefenen en doorzetten, dlat de ge meenteraad hun gelijkstelling met de ge meentewerklieden verzekert. Het Journal des Débats deelt over die nieuwe regeling het volgende mede: „Hert- ontwerp is sints vele maanden in behande ling bij het Stadhuis. Eene nieuwe maat schappij, alle anderen in zich opnemende, zal in de toekomst belast worden met den elee- trischen dienst. De bepalingen der concessie, die op heb personeel betrekking hebben, heb ben het onderwerp uitgemaakt van een nauwkeurig, men zou kunnen zeggen con tradictoir debat, want de wenschen van de vereenigingen der electrische werklieden zijn door de commissie, die met de voorbereiding van de concessie 'belast is, behandeld en be sproken. Laatstelijk zijn de gemachtig den van de werklieden den 30en Januari naar het stadhuis ontboden om nogmaals ge hoord te worden. Kort daarna is het rapport der commissie verschenen. De voorwaarden, die voor hen zijn opgenomen, zijn zeer voor- deelig, wanneer men ze vergelijkt bij de om standigheden waarmee de werklieden van ge lijksoortige bedrijven tevreden zijn. In de eerste plaats werd hun beloofd de werklie den en beambtendie sints een jaar in dienst zijn, onder dezelfde voorwaarden te behou den, uitgezonderd de ingenieurs en andere hoogere ambtenaren, die volgens de socialisten niet onder de loontrekkenden behooren. De arbeidsregeling zal minstens gelijk zijn, met al de daaraan verbonden voordeden, aan de regeling, die doorde gemeente is vastge steld voor de gemeentewerklieden van die zelfde categorie. Voor de pensioenen zouden slechts 2 van de salarissen worden afge houden; de maatschappij verbond zich 6 daarvoor te storten en, als de winsten stij gen boven een bepaald bedrag, 7 in welk geval de storting van de werklieden zou da- Ion bot 1 pet Dat vinden de stakers echter niet voldoende. Zij verlangen bovendien, dat de algemeene secretaris van hun syndicaat door de maatschappij zal worden bezoldigd. Eindelijk verlangen zij, dat een bedrag van 7 mi'llioen firs, door de maatschappij zal wor den gestort, zijnde het dubbele van de vroe ger aanvaarde som, om aan de oudere werk lieden hetzelfde pensioen 'te verzekeren, dat de jongeren zullen genieten." De bevolking is door deze staking geheel verrast. Otm 5 uur Vrijdagavond: hield de verstrekking van electrisch licht in Parijs opde lampen werden plotseling gedoofd en de machines hielden op te werken, tot groote ongelegenheid van de gebruikers. In de bu reau's van openbaar bestuur moest men de oude olielampen weer voor den dag halen. In de koffiehuizen werden de klanten be diend door middel van op flesschen gestoken kaarsen. In de schouwburgen konden de voor stellingen niet- doorgaan. De president der republiek deelde in het algemeene ongerief men moest lampen opstoken tot in het bu reau van den pres'dent. In het paleis van den Senaat, waar men de gasleiding als re serve behouden had, was men beter ge wa pen. De boulevards waren in het duister ge huld: alleen de weinige gaslantaarns ver spreidden een bescheiden licht. Op de bijzon der gevaarlijke punten van het verkeer op straat liepen politie-agenten met fakkels. De regeering moest zich met de zaak be moeien. Zaterdag deelde de minister-presi dent in den ministerraad mede, dat hij met den prefect van politie en den militairen gouverneur van Parijs maatregelen had be raamd om des avonds de electricabeitefaibrio- ken weer te doen werken. De stakers hebben getracht zich met de werklieden van de gasfabrieken in betrekking te stellen, opdat deze gemeen© zaak met hen zouden maken. Dat is echter mislukt; aan het syndicaat van de gaswerkers werd Zater dagnamiddag vertelaard, dat men tevreden was met den toestand zooals die nu is; men had -dus geen reden zioli bij de electriciens aan te sluiten, de voor zich zelf moesten op komen. Na het invallen van de duisternis bood Zaterdagavond de stad hetzelfde beeld als cfen vorigen dag. De boulevards, de hoofd straten en zelfs heit hoofdtelegraafkantoor waren zonder voldoende verlichting Vaneen ingrijpen van de genietroepen, dat Clemen- ceau in den ministerraad had aangekondigd, was nergens iets te bespeuren. In den loop van den avond werd het comité van de stakers door den prefect van het Sei- ne-departement ontvangen, die beloofde de wenschen van de werklieden bij den gemeen teraad te zullen overbrengen. Daarop werd de staking geëindigd verklaard en nog in den nacht werd de arbeid hervat. Engeland. De vice-minister van oorlog, lord Ports mouth, heeft in eene rode, die hij te Harrow hield, over do Kanaaltunnel-kwestie gezegd, dat de aanleg van den tunnel niet op verzet stuit omdat men vrees koestert wegens een inval van buiten, maar omdat hij aanleiding zou kunnen geven tot ernstige ongerustheid, waart egen de eventueel© handelsvoordeel en niet zouden opwegen. Spanje. Madrid, 8 Maart. Do Koning houdt het bed wegens eene ongesteldheid zonder betee kenis. Rutland. Petersburg, 9 Maart. Bij de verkiezing van vijf vdce-eecretarissen van de Doema, behielden weer de candidaten van de link- sche partijen de overhand; er werden geko zen twee kadetten en drie socialisten. Verder nam de Doema met- op één na algemeene stemmen het door de eerfite Doema vastge stelde reglement van orde weder aan. Daarna werd besloten over te gaan tot heb onderzoek der geloofsbrieven. Marokko. Aar. de KöluZtg." wordt nu uit Tan- ger gemeld, dat de geruchten aangaande de oprichting van stations voor telegraphic zonder draad in de voornaamste plaatsen van Marokko, op waarheid berustendat de Franscho ingenieur Popp reeds begon nen is met den aankoop van terreinen cn met den bouw en dat dit doen beschouwd wordt ais een openlijke schending van de Akte van Algeciras. Britsch-Indië. De emir van Afghanistan hoeft zijne Britsch-Indische reis volbracht. Aan de grens heeft hij met warme dankbetuigingen voor d"1 genoten gastvrijheid afscheid geno men. Bij liet afscheid heeft hij aan verschil lende officieren onderscheidingen verleend en daarbij de hoop uitgedrukt, dat de Koning aan z uc vrienden zou toestaan ze te dragen. Men verwacht, dat het bezoek aanleiding zal geven dat de emir zijne aandacht zal schenken aan uitbreiding van het onderwijs onder de bevolking. Ook bestaan plannen tot hervorming van het civiele en militaire bestuur; daarmee zal echter slechts lang zaan, en voorzichtig gehandeld worden. De ontwikkeling vain de minerale hulpbronnen in Afghanistan wordt door de Indische re geering met groote aandaokt gevolgd. Een geoloog doet de reis naar Kaboel mee in het gevolg van den emir, die zioh inzonder heid zal bezig honden met het opsporen van steenkolen beddingensteun bij zijn arbeid is hen, toegezegd. Allerlei. vPresident Rooseve't hield onlangs voor de studenten van de Havard universiteit een vermeldenswaardige toespraak over ahtlebi- sche spelen. Een spel, dat het lichaam, in plaats van te versterken verzwakt, is te ver achten. Het voetbalspol echter is een pracht- spel, een „mannelijke sport". Het hoeft he laas vorkoord© uitwassou, doch die moeten ook spoedig geknot worden. Nu was het de taak van het college er op te letten ,dat het spel volkomen „zuiver" werd gespeeld en alle mogelijke schadelijke overdrijvingen voorkomen werden. Ook legde hij er den nar druk op do utMetiek daarbij niet te vorwaar- loozen. Zijn toespraak, die met luitd applaus werd beloond, maakte ook elders zoo'n in druk, dat aan de Columbia-universiteit het reeds gebannen spel weer werd ingevoerd. vDelmas, de hoofdman van Thaw's ad vocaten, deed Donderdag ter terechtzitting de medodeoliug, dat geen verdere getuigen door hem zouden worden opgeroepen. Dit besluit werd tamelijk plotseling genomen, en kwam gaheel onverwacht voor Jeroane. De ambtenaar van 't openbaar ministerie, die hiervan pas o phet laatste oogenblik had kennis gekregen, vroeg verdaging, wat word toegestaan. Het besluit van Delmas was ge nomen onder dien indruk van het getuigeu- verhoo. der oude mevr. Thaw. De geheele verschijning van dezo dame en haaT verkla ringen 'hadden groote ontroering teweegge bracht ook bij de leden der jury. Delmas achtte het een verstandige politiek, dien indruk niet te verzwakken en op den achter grond te laten dringen door andere getui genverklaringen Jerome schijnt te hebben gezegd, dat de jury reeds Vrijdag a.s. haar beslissing zal mogon nemen vEenige dagen geleden is te Zurich een troep Singihaleezen (inboorlingen van Oey- ran C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Amerikaan seh 15 DOOR Mit.odw HEUVELINCK. Vóór het venster staande, wees ik hun de plek, waar eenmaal het huis stond, waaruit de hertog van Guisse gelokt werd uit de ar men van zijn liefste; geleidde hen naar den groote: 1 schoorsteenmantel waartegen hij ge leund had, vol ongeduld wachtend op zijn audiëntie bij, Hendrik III, toonde den drem pel van hét „Vieux Cabinet", waar hiji ,in den rug werd! gestoken, toen hij wilde bin nengaan, vertelde hoe hiji voortlieproepend ,,a moi!" en hoe hij stervend neerviel, bloe dend uit meer dan veertig wonden, hem toe gebracht door de veertig edellieden van de samenzwering, en voerde hen ten slotte naar de kleine huiskapel, waar twee monniken ge beden gepreveld hadden voor het welslagen van den moord. Geïnspireerd voor mijn redevoering door die heerlijk glanzende sterren ik bedoel de oogen van juffrouw Randolph sprak ik vol vuur, en had niet eens bemerkt dat. mijn auditorium vermeerderd! was, voor dlat bij dit gedeelte een door tante Mary geslaakte uitroep van 'afschuw in mijn onmiddellijke nabijheid werd herhaald. Mij omwendend, zag ik een man en een meisje, die klaar blijkelijk met de meeste aandacht- naar me hadden geluisterd. De man vertegenwoordigde het type dat men op reclameplaten van geurige sausen zietje weet weldat van een glimlachenden gezetteA, roodwangigengoed-gehumëurden John Bull, die voorgesteld wordt met de lip pen smakkend, ma het gébruik van een ge recht, gereedgemaakt .met de saus welke hem zoo dn; vervoering heeft gébracht. Een 'blik op zijn gesohoren bovenlip, zijn kihbaard, zijn doordringend maar vriendelijk oog, en ik ran'gschikte hem ondier de gegoede hande laars die eens vacan'tie nemen - iemand uit Lancashire of Yorkshire. .Het meisje kon zoowel zijn dochter als zijn jonge vrouw we zen vermoedelijk het eerste. Een mooi schep seltje met groote zwarte oogen on de heer lijke blos van een perzikgekapt als koningin Alexandraeen sla nik figuur, voordeelijg uit komend' .in een te zwierig -kostuum, waar schijnlijk gékocht iim een verkeerden winkel te Parijsje kon al uit de verte' proeveni dat. zo, dioor op haar verzotte ouders, gezonden is naar een kostschoolenkel bestemd voor doch ters van adelijke families blijkbaar zijn goeu kosten voor opvoeding gespaard. Zij was het, die tante Mary's uitroep had heiihaald, en toen ik me omkeerde, nam zo een verachtende houding aan. Ja, dat is het juiste woord voor haar manier van doen. De man echter begon te spreken. ,,Ik vraag wol excuus," zed hij, zich tot het geheele gezelschap richtend 011 zijn uiterst sollieden hoed vooir die daim es afnemend. „Er is niets tegen,, hoop ilk, dlait imijin dochter on ik luisteren naar dézen zeer inrteïligenten gids. Hoewel ze Fransch geleerd Reeft, kan ze hier niet mee overweg, te Parijsdg denkt ze voor Bloishoe dan ook, wijl konden geen van beiden een woord verstaan van den Fran- scken gids en namen d'aarom de vrijheid' ons •bij u te voegen zeer tot ons genoegen en ons voordeel." Hij had iets aantrekkelijks over zich. en een zeker soort handigheid en vernuft, niet izo- 'lieri vrij van de sluwheid, d!ie gewoonlijk den provincial kenmerkt. Ik begreep dat hij een beroep dood op mijmj Annciriikaansch meis je, ofschoon alk twijfel of dleze een opgeanbldk- 'keLijlk'" sympathie voelde voor de dóchter. Zij glimlachte tegen dén .palpa, venmoediélijk bij de gedachte aan den bare, ear met enkele vriendelijke woorden gaf ze mij feitelijk aan hem ter: geschenke; dat wil zeggen, zij stond hein toe zich 'bij ons aan te sluiten voor do verdere bezichtiging van het kasteel'. Ik was er niet. rouwig om, daar ik vooral hoopte dlat de dochter dé aandacht van Talleyrand zou trékken, en toen wij verder gingen, gelukte hot tmij hét gezelschap als volgt te vordee- ■len.Juffrouw Randolph, de ma® uit Lan cashire (zijn accent had: hem verraden) eni ilk tante Mary, hot. nieuwe meisje en den eige naar van do lang© oogharenDeze schik king bevredigde itonteuinsbe .mij: en den ouden man- zoo ze het al niet de andleren dieod. I11 die volgorde trokken we dioor de appar tementen van Catherine de Medi-cis (tante Mairy verklaarde die kleine vergiftkastjes zeer vernuftig uitgedacht en. prees de schrander heid om ze telkens van plaats te verwisse len ein verder naar de hoerlijke balkons. Dank zij de toeotemmvng va.11 juffrouw; Ran dolph, voelde die ouide zich spoedig eigen niet me, en bombardeerdlo mc 'letterlijk met alilerlé vragen, over de Fransohe geschdedlc- nis. Maar mijn maatschappelijke rang was hean blijkbaar oen raadsel. ,.U 'bent een eerst-klas spreker", zei hij. „Ik onderstel 'dat het uw beroep ie?" „Niet .precies," antwoordde 'ik, met oen snellen blik naar juffrouw Randolph. Blijk baar amuseerde het grapje haar en was zo niet van plan hem beter 111 te lichten. Hij dacht zeker dat een loeren; jas e® dito broeks pijpen het gewone kostuum uitmaken van een redevoerii ig-houdende-gids. „Verbindt u zich hij den dag," informeer de hij verder, „of per tournee?" „Tot nu nog steeds per tournee, meneer," zei ik, pp het spel ingaande, tót meoridier amusement vami mijn meesteres. „Baedeker recommandeert .verscheidene oude kasteel cn in dit gedeelte van het land", vervolgde hij, nadenkend langs zijn kin wrij vend. „Kent u de andere ook?" Mijn antwoord luidde dat ik ze meerma len bezoclut had'. „En zijn ze alle zoo interessant ails dnlt?" „Alle, maar op verschillende manieren." „Hm, 'Spréékt u Fnamsch?" „Tamelijk," zei ik bescheiden. „Als déze jonige dame u niet voor te lan gen tijd hoeft geëngageerd, zou ik u willen voorstellen met ons 11100 té gaanIk had nooit gedacht dat ik gaarne een courier zou hebben, maar iemand als u zou niet weinig het genoegen, van een- reisje verhopgen. Het lijkt- wol of u een soort wandelende ency clopedie bent. Ik 'ben genegen u zooveel te betalen als u vragen zult en „En, papa, mogelijk wil hij, met ons moe- gaan naar Cannes", viel do dochter in, die, zooals ik ail lang vermoedde, naar ons ge sprek luisterde. Nu voegde ziji zioh bij ons en de woorden tot papa gericht, waren -blijkbaar bestemd voor mij-. Ik durfde niet naar juffrouw Randolph te kijken, maar hoopte dat deze openlijke waardeering van mijn verdiensten mij in haar oogen zou. ver heffen. Ik dacht juist na over een gepast, ant woord, toen ze mij van de moeite onthef, en zelfs de jonge dame uit Lancashire verre van vriendelijk aanzag. „Ik vrees u te moeten teleursballon," zei ze voor haar chauffeur. „Hij is vopbondem aan mij. Ik bedoel (eon gloeiend© blos over- boog haar gelaat) dat hij' het voorstel van mijn tante en! van miji hoeft aangenomen nog ccnigon; tijdi bij, <»nt> to blijven'. We ma ken een tocht per automobiel." „Excuseer me dan", zei die oudé kerel, terwijl het Ameriikaansche en het Engelsche meisje elkaar bekeken,, ol'kaar of olkaars toi let. „Het was me niet duidelijk of hij roeds door u geëngageerd was. Maar zoodra u vrij bent," ging hij voort, zich tot mij wen dend „wees zoo goed hert- mij dan te laten weten We dénken nog eenogen! tijd rond te reizen en uw manier van1 doen trekt mij aan. Vandaag blijf ik to Bloos in de „Gtr.anid", •dam gaan we naar Tours en verdér op ons gemak naar de Riviera. Te Can nee blijven wij een poosje, omdat mijn dochter daar een van haar vriendinnen verwacht. Ik zal u mij.11 kaartje geveni met mijn adres er op. en een brief of ibeter nog oen telegram, wordt me nagezonden." Toen dankte hij juffrouw Randolph voor mij, damkte mij voor me zelf en ma nogmaals dé loftrompet te heb ben gestoken, overhandigde hij mij zijn kaartje Ward vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1