beter Hiet antwoord! van dem 'minister af to wachten, alvorens een voorstel aan den raad) te doen. De heer H e y I i g e r s. De brief van den minister heeft 'betrekking op de rijkswet; wij helbben te rékenen met d'e ibepailingen der gemeen tever orden iiig De Voorzatter. De brief heeft betrek king op de kwestie of de tijdelijke dienstbe trekking meetelt bij de 'berekening van den diensttijd, die voor dé toekenning van de verhooging van jaarwedde in aanmerking komt. Hebben de heeren er op tegen dit adres aan B. en W. te zenden om advies? De heer Gerritsen. Ik zal geen tegen voorstel doen, miinheer de voorzatter, maar ik wil B. en W. in overweging geven deze zaak met den meesten spoed te behandelen. Deze zaak is reeds van October 1906 aanhan gig De .Voorzitter. Den löen Februari hebben B. en W. opnieuw aangedrongen om de motieven mede 'te dee'en waarop de ziens wijze van de regeering berust-. Dat is dus vrij recent. Ik vertrouw, dat wij nu spoedlig antwoord zullen krijgen. Wordt z. h. o. conform het voorstel van den voorz i t ter besloten Aan de orde is: 1. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere sohool 3e soort, in de Ko- n i nigst raat vaoature-Dreebsler) Do Voor/ittter verzoekt de heeren Celosse en van Ebveld als stemopnemers ite fungee- ren De voordracht luidit.B. J. Groeneivolt, Ité Tiel,T. Veldhuizen, ,te Maarabergen, en I J. Amink, té Neerlangbroek. De heer Groenevelt wordt benoemd mét algemeene stemmen. 2. Beneeming van een onderwijzer aan dé openbare lagere sohool 3e scort in de Ko ningstraat (vacature-Moerman). De voordracht luidt T. Veldhu'zen, .te Maarsbergen I. J. Ansink, te Neerlang- brook, en, H. Bouwman, te Nijkerk. De her Veldhuizen wordt benoemd met algomcene stemmen. 3. Benoeming van een onderwijzer aan do openbare lagere soheol 2e stoort- (vacature-van Gelder). De voordracht luidt P. Stuurman, te Aalsmeer, P. J. Teeling, te St.-Maartens- brug, en I. J. Ansinlk, te Neerlangibroeik. De heer Stuurman wordt benoemd met algomeene steramen. 4. Voorstel van B. en W. tofc het geven van eervol ontslag, op verzoek, aan den on derwijzer P. C. van den Broek (school 2e öoort). Wordt z. h. o. verleend' met- ingang van 1 Mei. 5. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere séhool 2e soort (vacature- P. C. van den Broek). De voordracht luiditP. J. Teeling, te St.- MaartensbrugI. J. Ansinlk, te Neerlang- bi'oek, en H Bouwman, te Nijkork. De heer Ansink wordt benoemd met 12 ét ommen. Op den heer Bouwman was 1 stem uitgebracht. De Voorzitter betuigt dank aan de stem opnemers voor de genomen möcite. 6. Tweede stemming over de motie-van Esveld in zake regeling van dén rechtstoe stand en de arbeidsvoorwaarden van ambte naren en werklieden De motie van den beer van Esvetd Tuidt aldus De raad der gemeente Amersfoort, Gezien het adres der gemeente-werklieden, kennis genomen hebbende van het advies van Burgemeester en Wethouders; besluit uit zijn midden eene commissie van vijf leden to benoemen om tè overwegen of, en zoo ja, wellke voorstellen aan den raad! moeten worden voorgelegd om den toestand te regelen, .zoowél van de gemeenteambtena ren als van de gemeente werklieden, wat be treft de salarissen of loonen, dé vergoeding in geval van ziekte, dé verloven, de boeten, enz. De motie wordt thans aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Tegen stemden dé heeren Hamers, Oosterveen, Visser, Cel'osse en Plomp. De Voorzitter. Ingevolge het ge nomen besluit, zal eene commissie benoemd moeten worden. Mag ik vragen of de raad die commissie wil benoemen, of de benoe ming aan den voorzitter wensckt over te laten. De heer Bolaudus Hagedoorn. Mijnheer de voorzitter, ik zou gaarne wil len, dat de raad deze oommissie zelf be noemde. Conform het voorstel van den heer Hage doorn wordt met algomeene stemmen be sloten. De Voorzitter. Om verwarring in de stemming te voorkomen, geef ik in overwe ging de leden van dc oommissie een voor een te benoemen. Als eerste lid wordt benoemd de heer H. W. van Esveld met 11 stemmen. Dé heeren Plomp en Gerritsen verwierven ieder 1 stem. Als tweede lid wordt benoemd de heer C. J. D. van Eek met 9 stemmen De heer Hagedoorn verwierf 3 stemmen, de. heer Gerritsen 1 stem. Als derde lid wordt benoemd de lieer S. J. van Duinen met 8 stemmen. De heer Plomp verwierf 4 stemmen, de heer van Kalken 1 stem. Als vierde lid wordt benoemd, bij tweede vrije stemming, de heer A. II. van Kalken, met 7 stemmen. Dé heer Plomp verwierf 6 stemmen. Als vijfde lid wordt benoemd de lieer C. J. Plomp met- 8 stemmen. De heer Ooster veen verwierf 5 stemmen. 7. Rapport en voorstel van B. en W., betreffende een adres van de Vereeniging Ambachtsschool voor Amersfoort en omstre ken, tot steun voor een metselcursus. Het voorstel strekt I Goed te keuren, dat van af 1 April 1907 het aantal leervakken der Ambachts school voor Amersfoort en omstreken uit gebreid wordt met „metselen" II. tot wederopzeggens aan adressante eene jaarlijksche subsidie van f 500 te geven ten dienste van het sub I genoemde onder wijs, onder voorwaarde, dat door het Rijk ten minste een bedrag van f 1200 voor het sub I genoemde onderwijs gegeven worde en onder bepaling, dat de subsidie voor 1907 uitbetaald zal worden over zooveel maan den als het onderwijs in 1907 wordt ge geven IIÏ. tot wederopzeggens aan adressante, -met ingang van 1 April 1907, in gebruik af te staan eenige lokaliteit int 'het Werk huis, nader aan te wijzen door Burgemees ter en Wethouders, tegen eene jaarlijksche vergoeding van f 250, onder bepaling, dat de leerlingen der Ambachtsschool, die in genoemde lokaliteit onderwijs ontvangen, steeds onder toezicht van een lecraar van de Ambachtsschool komen en gaan. Wordt z. h. o. conform besloten. 8. Rapport en voorstel van B. en W., betreffende het geven van teekenonderwijs op de openbare meisjessdhool. B. en W. stellen voor hen te machtigen tot het doen eener jaarlijksche uitgave van ten hoogste f 150, om tijdelijk in heb tee kenonderwijs in de hoogere klassen te voor zien. Wordt z. h. o. conform besloten. 9. Voorstellen van B. en W. tot vast stelling van jaarwedden van personeel, ver bonden bij het lager onderwijs. Voorgesteld wordt de jaarwedde yau mej. H. C. Koensz nader vast te stellen op f 875 en den onderwijzer G. F. Nijland eene tege moetkoming in de huishuur van f 50 toe te kennen. Wordt z. h. o. conform besloten. 10. Voorstel van en W. to tl vaststel ling van een verslag betreffende kindervoe ding, bedoeld bij art. 11 van liet Kon. be sluit van 19 November 1900 ((Staatsblad; no. 202). Wordt z. k. o. conform besloten. 11. Rapport en voorstel van B. en W. betreffendo een verzoek van A. de Vries tot gedeeltelijke kwijtschelding van pacht. B. en/ W. stellen voor de pacht voor 1906 te verminderen met de helft der geleden schade, zijnde f 37.50. Wordt z. h. o. conform besloten. 12. Rapport van den burgemeester be treffende een adres om steun tot het hou den van een wedstrijd van politiehonden. De burgemeester vindt geen vrijheid te adviseeren voor dezen wedstrijd geld be schikbaar te stellen en geeft in overweging afwijzend op het veraoek te beschikken. De heer Rolandus Hagedoorn. Mijnheer de voorzitter, zou u mij kunnen mededeelen hoe groot do som moet zijn, die noodig is om deu steun te verleenen, die gevraagd wordt1 De Voorzitter. Dat zou ik niet kun nen zeggen. Er wordt alleen gevraagd den wedstrijd mogelijk te maken, prijzen be schikbaar to stellen en verder een bevoegd ambtenaar te zenden om verslag uit te bren gen van zijne bevinding. Er wordt geen be paalde som gevraagd. De heer Rolandus Hagedoorn. Mijnheer do voorzitter, aan het slot van het adres staat, dat de vereeniging voor zéér groote kosten zal komen te staan., die zij niet in staat is zelf to dragen. Waarschijn lijk zult gij uwe gedachten er over hebben laten gaan hoe groot het bedrag van die kosten zal zijn. De Voorzitter. Ik kan slechts her halen, dat er geen bedrag wordt gevraagd. Alleen wordt in het algemeen gesproken van gelde! ij ken steun. De heer Rolandus Hagedoorn. Wanneer u voorstelt dien steun niet te ver leenen, dan moet u geleid zijn door de ge dachte, dat de steun te groot zou zijn voor eene zwakke gemeente als Amersfoort. De Voorzitter. Op die gedachte bea ik niet gekomen. Het doel van den wedstrijd is het nut van politiehonden aan te toonen en nu ligt het m. i. niet op onzen weg dat doel te steunen, omdat er voor de gemeente zelve toch geen sprake kan zijn een politie hond aan te schaffen met het oog op de groote kosten. Ik had alzoo niet te onderzoe ken in hoever de gemeente Amersfoort de kracht zou hebben steun voor dit doel te verleenen. Dat was hier van ondergeschikt belang. De heer Rolandus Hagedoorn. Ik geloof niet, dat dit geheel juist is, mijn heer de voorzitter. Voor eene gemeente als Amersfoort, die een zeer uitgebreid gebied heeft en waar een aantal woningen ver spreid staan buiten de stad, zou het bezit van een politiehond misschien wel buiten gewoon voordeel kunnen opleveren. Ik denk b.v. aan onze chauchemar, den Soesterweg en wat daarbij annex is. De Voorzitter. Ik moet opmerken, dat het bezit van een politiehond niet zal strekken tot vermindering van de kosten der politie. Bovendien de kosten van aanschaf fing en africhting van zulk een hond zijn. een overwegend bezwaar. De heer Rolandus Hagedoorn. Kan daaromtrent g«een cijfer genoemd wor den! De Voorzitter. Ik heb gelezen, dat een goede politiehond bij aankoop, f 1000 a f 1200 kost, terwijl dan nog een ambte naar moet worden aangewezen, die geschikt is tot africhting van den hond. Er zijn in België heeren, die zich op de africhting van die honden toeleggen. Maar dat is verbazend duur.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 6