SI». Dinsdag 14 Mei 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. Juttrfaof. OORTSCH DAGBLAD ABONNBMENTSPRIJ3 Per t maanden Amersfoort f l.gff. Il« fcuM par pot*- 1.75. AL»nd»rlf k» aiauaars- 0.05. D»z» Ooaraaf rerathfnt Dagelf h», met eitiendering ran 2»i- ae Feestdagen. Ad verte a tien, mededeelingen «as., gelieve man vddr 10 nor mar gans bf da Uitgever» in te tanden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtscheetraat 1. Intoroomm. Telophoonnummer 66. PRIJS D1R ADYERTENTlfitf: f e.75. - 0.11. Van 1—5 regel» Elke rag el meer Groots letter» naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf b aetata voordeeHne bepalingan tot hei herhaald adrerteeren in dit Blad bf abonnement. Hen» cireulaire, bevattende da voorwaarden, wordt op aanvraag toegeoonden. Kennisgeving. AFSLUITING SINT- ANDRIESSTR A AT Burgemeester en Wethouders van Amersfoort tik&n bekend, dat het verkeer door de Sin't- ndii'ies'straat vatnaf 15 Mei tot nader te be ften dag gestremd zal zijn wegens het aan- pngen een er nieuwe bestrating. (Amersfoort, 13 Mei 1907. lurgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris. De Burgemeester, G. STENFBRT KROESE. WUÜTIERS. Politiek Overzicht. Do Duit«eho Rijksdag. De rijksdag wil naar huis; met steeds ©lieren spoed wordt afgedaan wat onver- lijdelijk afdoening vordert, en de rest moet rt het najaar blijven liggen. Het lag eerst i de bedoeling tor het laatst van deze week jeen te blijven. Daarna werd besloten, dat oensdag de laatste vergadering zou wor- in gehouden. Nu verluidt, dat mogelijk n daag reeds de rijksdag zal worden ver- lagd, wanneer het gelukt heden de derde zing van de begrooting voor 1907 ten einde i brengen. De Nordd. Allg. Zeitung heeft reeds een rugblik geworpen op de uitlkomsten van ze eerste zitting van den nieuwen rijks- ig; zij schrijft: ,,De tijd was te krap toe moten om behalve de begrooting nog groo- n wetgevenden arbeid te kunnen volbren- De groote helft van het werk, hef' jeulijke proefstuk van zijne bekwaamheid te werken, heeft de rijksdag volgens het maakte werkplan eerst in het najaar te veren, wanneer de wetsontwerpen, die eds zijn of nog zullen worden ingediend, t het stadium der beslissing zullen zijn ge- men". Over 't algemeen is echter het officieuse ad tevreden over het vei rich te werk het ijst op de zakelijke debatten bij de kolo- ale begrooting, op de aanneming van het orstel tot oprichting van een zelfstandig ipartement van koloniën, op het gemis van irtstocht bij de behandeling van de zoo- naamde koloniale schandalen, nadat door disciplinaire en de gerechtelijke behan- >üng licht over het gebeurde was opge- tanen gaat dan voort ,Door den uitslag van de verkiezingen is ine nieuwe groepeering van de partijen in mi rijksdag begunstigd die zich in de af- tloopen zitting zichtbaar bevestigd heeft hare eerste proeven heeft afgelegd. Al oge de bloc "-meerderheid nog niet voot rare belastingproeven gesteld zijn, zij eeft toch reeds in het vuur geëxerceerd en iardoor tijd en gelegenheid gevonden zich >or te bereiden op de gewichtige taak, die an haar wordt verw„ kt. Ondanks de hampere opmerkingen van de tegenstan- ers, is heb doel van de ontbinding, het irdringen va-n het oentrum uit zijne den oorslag gevende en de overige partijen ver- -mmeude stelling, daardoor bereikt, dat nu i alle vragen van gewicht eene meerderheid an conservatieven en liberalen bereid stond, aardoor de medewerking van het centrum iet, meer volstrekt noodzakelijk voorkwam erwijl echter hot! centrum het gevoel van jne onontbeerlijkheid allengs verloor, om- at de gedachte van de conservatief-liberale aring steeds meer proefhoudend bleek, on- erging het zelf in het parlement eene go ddelijke verandering. Als kenmerk daar- an kan de bij alle kritiek zoo volkomen gematigde en de maatregelen der regeering onbevangen beoordoelende re^e van baron von Herttling bij de behandeling van do begrooting der rijkskanselarij en ook de rode van Spa-hu bij de discussie over het rijks departement van koloniën worden aange haald. Terwijl de leus, waaronder de ont binding van den rijksdag gcGchiodde, was: ,,IIet vaderland boven <.e partij", spiegelde de vervulling van dit doel zich af in de moer zakelijke, minder partij-vooringenomenheid verradende behandeling van de meeste vra gen door den nieuw gekozen rijksdag. Ver licht werd hem natuurlijk zijne taak door den sterken numerieken teruggang van de sociaal-democratische fractie, die bovendien niet alleen door de afneming van het eigen ledential, maar ook door liet verder afwijken van dè burgerlijke linkerzijde in den nieu wen rijksdag een veel minder dankbaren klankbodem voor hare agitatie gevonden heeft, en daarom zelfs er op uit geweest is zich nu en dan eenigszins aan te passen aan bu rgerl ij ke achterlijkheden Duits obJand. Berlijn, 13 Mei. Do rijksdag heeft in tweede lezing het handelsverdrag met de Vereenigde Staten aangenomen. De algemeene vergadering van de Duit sche vlootivoreeniging, dde dit jaar te Keu len gehouden is, heeft een besluit genomen, waarin wordt uitgesproken, dat met het oog op de aanhoudende vermeerdering, die an dere natiën geven aan de strijdkracht van hunne vloten in zoodanige mate dat de sfcerkteverhoudingen steeds moer ten nadeele van Duitsdhland verschoven worden, waar uit ernstige gevaren voor het vaderlamd kun nen ontstaan, het onvoorwaardelijk noodig is de doo rde vlootwetten van 1900 en 1906 vastgestelde voltooiing van de Duitsohe vloot te bespoedigen. Om het besef daarvan ver der in het Duitsche volk te ontwikkelen, zal de Duitsdhe vlootvereeniging in haren voorlichtenden arbeid voortgaan en hierbij als nationale vereeniging boven de geloof s- en part ij verschillen staan. De Tweede Kamer van het groothertog dom Hessen heeft verschillende voorstellen overwogen om de Hessdsche wijnbouwers in hunnen nood te ondersteunen. De regeering verklaarde zich bereid, door voorlichting van de wijnbouwers, door het verstrekken van leeningen aan wijnbouwersvereenigingen en door vermindering van de belastingen te hel pen. Frankrijk. I'orijs, 13 Mei. Minister Blriamd, in de Kamer antwoordende op de interpellatie van Jaurès. verklaarde de verantwoordelijk heid voor zijn daden op zich te nemen en voegde ©r bij, dat zijne collega's het met hem eens waren. Parijs, 13 Mei. In de Kamer was heden de minister van onderwijs Briand aan het woord om te antwoorden op de rede van Jaurés. Hij aanvaardde de verantwoordelijk heid voor zijne handelingen, maar voegde er bij, dat zijne ambtgenooten zich volkomen eensgezind met hem hebben verklaard. Hij vervolgde-. „De toestand is ernstig, maar wij zijn liet- niet die hem in het leven hebben geroepen. De heer Jaurès zelf ried den socialisten deel te nemen aan de regee ring hij heeft er den stoot aan gegeven-, dat ik ben geworden hetgeen ik ben. Jaurès lijdt er onder, dat hij niet. moer de leiding der partij leeft. Hij moest Hervé verloochenen. Do leiding van de „Confederation Générale du Travail" is in anarchistische bandon; het is niet waar, dat zij de werkliedenveree- nigingen vertegenwoordigt." Do lieer Briand constateerde verder, dat van de 118.000 onderwijzers bij het openbaar onderwijs slechts 800 in den vakbond ver- eenigd zijn. (Daar de heer Briand vermoeid was, ver zocht hij de vergadering te schorsen de go- hele linkerzijde juichte hem toe). Nadat de vergadering hervat was, stelde de heer Briand in het licht, dat aansluiting van de ambtenaren bij de wcrklieden-vakver- eenigingen niet kon worden toegestaan, om dat ambtenaren niet kunnen slaken. De lei ders van de „Confederation" beoogden met hun uitnoodiging aan de ambtenaren om tot te treden slechts wanorde te verwekken. Briand verzekerde, dat de ambtenaren ge zind zijn de door de regeering ontworpen regeling van hun rechtstoestand te aanvaar den. De regeering weigert, beslist de onder wijzers toe te staan eene vakvereeniging te vormen. Nègre heeft een schandelijken han del gedreven met de ..Confederation du Tra vail" hij heeft de regeering uitgedaagd. Het ontslag van Nègre is ten volle ge rechtvaardigd de minister kan niet toelaten, dat zijne ondergeschikten zich aansluiten bij de ..Confederation du Travail". Wij meen den Nègre tot. verantwoording te moeten roe pen. en wanneer de Kamer weigert hierin met ons mee te gaan, dan weigert de regee ring onder zulke omstandigheden aan het be- wiud te blijven. Er is orde en tucht noodig, om do anar chie te kunnen overwinnen. Daarom vragen wij de meerderheid de gedragslijn van de regeering. die wil hervormen, goed te keuren. Hervormen is beter dan onderdruk ken. Het debat is gesloten. Er werden 12 mo- tiën ingediend. Morgen voortzetting Engeland. Londen, 13 Mei. De minister voor Indië, lord Morley, verklaarde, maar aanleiding van voorstellen tot intrekking vain de wet, krachtens welke een inlaiudsake agitator te Lahore zonder yooraf gaand gerechtelijk on derzoek gevangen genomen en verwijderd is, dat de luitenant-gouverneur van Pendjab van oordeel is, dat bewegingen, als onlangs waren voorgekomen, aanleiding konden ge ven tot de ernstigste onrust. Do regeering heeft daarom besloten aan die regeering van Indaë geen enkel wapen uit de hand te ne men, dat haar in staat kan stellen om aan deze wanordelijkheden onder de inlandsche bevolking een einde te maken. (Luide toe juichingen Hij wees er nogmaals op, dat zoo de onge regeldheden uitbreiding kregen, daardoor alle hervormingsplannen, die hij en de onderkoning hoopten en nog steeds hopen ten uitvoer te kunnen leggen, in duigen zou den vallen. In ant-woord op eene andere vraag deelde die minister mede, dait de maatregelen, die ■genoimen zijn met volledige goedkeuring van de regeering van liet moederland, voldoende zijn geblekeom de orde in Lahore te hand haven, maar dat in Oostelijk Bengalen de toestand nog gespannen is tengevolge van de verbittering, die hoerscht tusschen Hin does en Mahomedanen over den boycot van buiten!andsdho goederen Spanje. Madrid, 13 Mei. In zijne boodschap bij de opening van het parlement drukt de Koning zijne vreugde uit over de geboorte van een prins, waarmee de Koningin en hij een levensofferande op liet altaar des vader lands hebben gebracht. De boodschap wijst op de vaderlijke bezorgdheid van den Paus, en ook op het bezoek te Carthagena, dat het voortbestaan zal veizekeren van de har telijke betrekkingen tusschen Spanje en En geland. De betrekkingen met alle staten zijn uit muntend .De begrooting voor 1908 wijst op werkelijiken vooruitgang. Het herstel va-n de zeemacht zal met al len spoed ter hand genomen worden. Het economische stelsel zal worden gewijzigd. De inschrijving van den prins van Astu- rië in dj registers van den burgerlijken stawd heeft Zondag voormiddag im het pa leis plaats gehad. De prins heeft de namen gekregen Alfonso, Pio, CrLtdmo, Eduardo en vele anderen. Getuigen waren prins Car los als vertegenwoordiger van de familie, Maura als vertegenwoordiger van de regee ring, Azcarraga en Canialejas als vertegen woordigers van don Senaat en de Kamer, en de hertog van Sofcomayor als majordomus van het paleis De doopplechtigheid, die heden zou plaats hebben, wordt voor ombepaalden tijd uit gesteld, omdalt de Koning van plan is aan deze plechtigheid een bijzonlder plechtig ka- raktor te gieven. Moeder en kind zijn volkomen we!. Portugal. Door een in de Staatscourant opgenomen besluit is de Kamer van afgevaardigden ont bonden. De dag der verkiezing van de nieu we Kamer is nog niet bepaald. Rutland. Petersburg13 Mei President Golowin deelt, mede, dat de regeering een aan tal wetsontwerpen heeft ingediend. Daar onder is een van den minister van finan ciën, betreffende het toestaan van een kre diet, waaruit Japan 46 millicen zal ontvan gen voor hetl onderhoud dei- krijgsgevange nen. Daarna werd behandeld de interpellatie van Maklakow over een onwettige beschik king van den gouverneur-generaal Hörschel- mann te Moskou, die een vonnis van den veldkrijgsraad, waarbij iemand wegens moord op een politieagent tot dwangarbeid werd veroordeeld, vernietigde en een andere rechtbank benoemde, die toen vier personen ter dood veroordeelde. De handelwijze van Hörschelmann werd gekenschetst als mis bruik van gezag De minister van oorlog verklaarde, dat( Hörschelmann zoo had ge handeld, omdat het vonnis van den eersten krijgsraad niet rechtsgeldig, was; de regee ring keurde zijne beslissing goed. Maklahow betoogde, dat de redenen, door den minister van oorlog opgegeven, niet juist kunnen zijn. Vernietiging van een vonnis van oen veldkrijgsraad was bij de wet volstrekt verboden. Stolypin houdt zijne belofte niet om een wet tel ijken toestand in het leven te roepende regeering wil de misdaad van Hörschelmann niet bestraf fen. (Storm van toejuichingen). De minister betoogt nader, dat Hörschel mann het vonnis niet heeft vernietigd, maar de voltrekking er van heeft uitgesteld. De adjunct-minister van binnenlandecho zaken Makarow verklaarde, dat het vonnis van den eersten krijgsraad nietig was geweest, omdat het door een niet-be voegde rechtbank was uitgesproken. De interpellant Maklahow wees op de tegenstrijdigheid en het gemis van samen hang der verklaringen van de ministers. Bij de stemming over de verschillende door sommige groepen van leden voorge stelde motiën werd een voorstel verworpen om te verklaren, dat. de inlichtingen der regeering niet bevredigend zijn. Daarna nam de doema met algemeene stemmen op 8 na eene door Hessen voorgestelde motie aan, inhoudende dat uit de verklaringen van de ministers de onwettigheid der handelingen van den Moskouschen gouverneur-generaal stellig gebleken is. Zijne handelwijze moet worden onderworpen aan de beoordeeling van het bevoegde gezag; verklaringen van ministers kunnen daarvoor nieti in de plaats gesteld worden. De rijkecontroleur Scbiwauebach heeft een dagblad bericht tegengesproken, dat hij den 29en .'.pril te Za-rskoje-Se'o zon zijn geweest en daar zijn invloed had' aangewend ten gunste van de ontbinding der doema, en ook dat hij zijne verontwaardiging er over had uitgedrukt, dat liet lot van het wets ontwerp betreffende bet militie-oonitingent van de Poolscbe fractie had afgehangen. Volgens een bericht, uit Petersburg van de Politische Korrespomdenz is in den boezem van bet Russische kabinet het verschil van meening over de vraag, of de pogingen moe ten woiden voortgezet tot bet verkrijgen van samenwerking tusschen de regeerimg en do rijksdoema, nog niet. geheel bijgelegd. Ver scheidene leden van het ministerie hebben, met een beroep op de onvruchtbaarheid van de rijksdoema tot dusver en op het gering© succes, dat de verdere pogingen beloven om haar op den weg van rustigen arbeid te voe ren, hare ontbinding verlangd, na. de laatste storaitooneelen in de rijksdoema met bijzon deren nadruk. Stöly.pdn en de overige mi nisters hebben daartegenover politieke en moreele overwegingen doen gelden, die on danks den on bevredigenden toestand van de rijksdoema het raadzaam maken haar te handhaven. Dit meemingsvensdliil sluit ech ter persoonlijke waardeering niet uit en doet er geen afbreuk aan, dait het kabinet naar buiten als een geheel optreedt. Venezuela. Uit Washington wordt bericht, dat Ve nezuela van plan is den len Juli a.s. de Britsc'he, Duitsche en Italiaansche vorde- ugen, die 17,279,000 bolivar bedragen, ge heel te betalen en daarna te beginnen met de vereffening van de vorderingen van de schuldeischors in Frankrijk. Spanje, België, Zweden, Noorwegen, Nederland, de Ver- eonigid© Staten en Mexico, die 21.000,000 bolivar bedragen. Allerlei. vDo Daily Mail beweert het fijne te weten van de jongste oneenigheid tusschen den koning van Italië en zijn schoonbroer, prins Danilo van Montenegro. De prins was, kort na zijn aankomst te Rome, begonnen met een peperdure automobiel aan te schaf fen en de rekening aan den Koning te zen den. Deze stemde er in toe de rekening te voldoen, mits het daarbij bleef Maar eenig© van C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Atnerikaanteh 12 d«O* Mcvnoew HEUVELINCK. In het hotel teruggekeerd, met het hor loge van den heer Winston in mijn zak, informeerde ik naar Brown's gedrag van den vorigeu avond, en vernam dat hij in de eetzaal gedineerd had in een onberispe- ijk eostuum, dat zonder twijfel vroeger win zijn meester behoord heeft. Misschien moest, ik u niet. vertellen wat ik nog meer loonde, want ik houd er niet van uit do ichool te klappen, maar ik meen niet. voor n te mogen verzwijgen, dat Molly den be- irieger toestond met haar aan dezelfde tafel :e zitten, alsof hij haar gelijke en niet haar bedien dé was. Ik durfde juffrouw Kedison niet mede- deelen wat er was gebeurd, maar zinspeelde er tegenover haar toch op, dat ik een goedé reden had om minder gunstig dan ooit over den chauffeur te denken. Wij drongen er bij Molly sterk op aan om zoo spoedig mogelijk door te reizen naar Cannes, waar Lady Brightherastone, (wordt uitgesproken 'Brighton) de moeder van mijn vriend John Winston, waarschijnlijk reeds zou zijn. Van haar zou ik kunnen vernemen, wanneer zij het laatste bericht, van haar zoon had ontvangen en of zij volkomen ze ker wist, dat. hem geen onheil was overko men. Voorts zou ik haar het horloge .ter hand stellen en mededeeling doen van al ds kleine bizonderheden door mij verzameld en de gevolgtrekkingen door mij gemaakt. Dit eenmaal geschied, zou Browns ontmaskering door Lady Brighthelstone on zijn dlaarop volgend ontslag door Molly maar quaestie van enkele uren zijn. Ongelukkigerwijze echter was bij onze aankomst Lady Brigt.helmstone naar Rome vertrokken maar door dit vertrek werd ik nog een bewijs machtig, dat sterk tegeu den chauffeur getuigde. Een brief voor dén heer John Winston, door zijne moedér in het rek gezet, was stilletjes door Brown weg genomen. En het feit dat Lady Bright hel nistoue haar zoon met zijn automobiel te Cannes verwachtte, weerspreekt zijn verhaal, als zou de arme Jack in Engeland wezen en zijn auto aan den chauffeur toevertrouwd heb ben In elk geval ziet de zaak er voor mijn vriend zeer onheilspellend uit en de gedachte, dal Molly en juffrouw Kedison dag op dag aan de genade zijn overgeleverd van zulk een gewetenlooze ellendeling, en dat nog wel in een vreemd' land, laat. me rust noch duur, wat ook met u het geval zal zijn na de lezing van dezen brief. Toen zij de Riviera verlieten om naar Italië te gaan. was ik verplicht terwdle van ©en zieken vriend een dag achter te blijven, maar zoo spoedig mogelijk volgde ik met mijn Pan- liard. Daarna echter werd ik door onvoor ziene gebeurtenissen en een paar kleine on gevallen weer opgehouden en buiten staat gesteld hen in te halen zooals ik gehoopt, had. Bedenkend dat Brown zeer waarscbijn- lijk met grooten spoed zou reizen, met do bepaalde bedoeling het mij onmogelijk te maken, mij bij het gezelschip aan te slui ten, besloot ik ten slotte mijn auto achter te laten en mij per spoor naar Rome te be geven, de plaats hunner bestemming. Mijn plan was die Stad vóór 'hun komst te berei ken, Lady B'rightkelmstone op te zoeken en het voorgenomen gesprek met. haar te hou den, zoodat de politie gereed kon staan om zoo noodig Brown onmiddellijk bij zijn kornet in hechtenis te nemen. Op den bestemden dag kwam ik te Rome en ging dadelijk naar liet hotel, waarheen Lady Brighthelmstone's brieven moesten op gezonden worden Maar door de ongewone koude en het aanhoudend slechte weer leed ze aan neuralgie en was met haar vrienden, na een verblijf van nog geen week, naar Napels vertrokken met liet voornemen later Sicilië te bezoeken. Eenmaal zoover gegaan, ben ik niet van zins terug te keeren. Ik houd te veel van 'Molly om haar aan haar lot over te laten, en den eenen of andieren dag, wanneer zij weten zal wat ik terwille van haar gedaan heb, komt mogelijk ook de tijd! dat zij me meer genegen zal zijn dan nu. Ik kan het, haar niet zeggen, maar wellicht vindt u een gelegenheid' er haar mee in kennis te stel len. Mijn plan is Lady Br:gthelmstone naar Napels te volgen en nog verdér, zoo het noo dig mocht blijken, want een schriftelijke be handeling van de zaak zou misschien meer kwaad dan goed doen aan al d© betrokken personen. Ik diende zelf ter plaatse te zijn, maar ongelukkigerwijze heb ik voor de eerst volgende dagen huisarrest To Rome is liet weer werkelijk ellendig en ik vree»? dat ik een lichten graad influenza heb. Met. den besten wil kan ik niets te liarer bevrijding doen. vóór de dokter mij verlof geeft om uit te gaan. Er bestaat dus veel kans dat ik nog hier zal zijn als Molly arrivc-ert. Tn- tusschen, mijn waarde heer Randolph, aclit- i te ik het mijn plicht u van alles op do J hoogte stellen. i Mei vriendschappelijke gevoelens, t t. J. F. Pavne. Molly Randolph aan haar vader, Rome, Hotel de Russie, 2 Januari Beste, beste vadertje. Wees niet boos over het kleine briefje dat ik gisteren schreef om u een gelukkig Nieuw jaar te wenschen, maar hoe kort ook, be vatte het toch zoo n groote dosis liefde dat het wel dubbele port had mogen kosten koe ten. We hebben hot zoo druk gehad met voor ons genoegen te loven, dat er alken tijd kwam voor het schrijven van de tele grammen, die ik dag op dag aan u afzond van onzen vurigen wagen, terwijl wij onge veer do helft aflegden van dien lang.mi weg door Italië, welke rood gekleurd is op mijn schoolatlas thuis. Waarom weet- ik niet, maar ik heb me Italië altijd voorgesteld als rood, al sinds den tijd toen ik hot op mijn kaart afteekende, en het is nog stred's „cou leur de rose" in do oogen van mijn lichaam en ziel. Wel een zaüg gevoel om niet teleurge steld to wordén in iets, waarnaar men zijn geheele leven verlangd hoeft, vindt u niet.? Mij dunkt, ik behoor niet tot. liet soort meisjes dat ooit teleurgesteld wordt in wer kelijkc- dingen ik bedoel in wat werke lijk door do natuur is geschapen. De kon nissen hebben zoo dikwijls gezegd„Wat zal Europa je tegenvallen als je verwachting zoo hoog gespannen is." Maar ik geloof dat zulke menschen geen greintje verbeeldings kracht bezitten. Je verbeeld'ng toovert je voor oogen al de wondervolle dingen die op een plaats gebeurd zijnheel het schitte rend verleden staat je voor den geert, even overweldigend als de schoonheid van het. heden. Iemand zonder voorstellingsvermo gen kan niet anders verwachten dan zijn arme ziel dor en leeg te zien worden, ver plicht als hij is zich te vergenoegen met de koude maaltijden" des levens en nooit zelfs cle hand te mogen uitstrekken naar den nec tar en het ambrozijn der Goden, nimmer ts mogen gevoelen een innige geestverwant schap, een wanne sympathie. Arme men schen, die nooit anders dan een zuiver physischo snaa rvoeien trillen. Ik ben half bedwelmd, door alles wat ik zag en nog steeds zie daarom moot u dit betoog excusceren. Dén is zelf rijden een ontzaglijk genot, en. ik ben half dol van blijdschap dat ik zulke goede vorde ringen maak. Onlangs heb ik zoo best ge reden als do kranige chauffeur, want mijn pols is heelemaal beter. De microbe van hot automobilisme zit me in het, bloed. Ja, ja, ik bodooi het woordelijk; ik ben over tuigd dat or zulk een microbe is en dat hij alle recht van bestaan heeft. Ik zou hem gaarne door uw grooten microscoop willen bekijken. Misschien breng ik er con mee naar huis voor dat doel. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1