s*. a«3. 9M ilaargang. BUITENLAND^ FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden roor Amersfoort1.85. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Dexe Courant verschijnt Dagelijks, met aitzondering ran Zon- en Feestdagen. Adrertentiën, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 nor morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTÜ3N Van 1—6 regels0.75* Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eén© circulaire, bevattende Je voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Da srieie in Portugal- De minister-president Joao Franco, het hoofd van het kabinet, dat na de ontbin ding van de cortos feitelijk een dictatoriaal gezag uitoefent, is in eene oolitieke vereeni- ging opgetreden tot rechtvaardiging van zijne houding. Hij heeft uitgelegd, dat de ontbinding van de cortes was geschied om redenen van openbare orde. Regeeren met. koninklijke besluiten kan men slechts in een overgangstoestand, en zoodra alle par tijen weder tot het besef van hun plicht waren gekomen, zou het parlement weder voor hen geopend worden. Maar zeven maan den van parlementairen strijd hadden hem de overtuiging geschonken, dat het hem on- moge'ijk was met dit parlement zijn pro gramma toe te passen en te regeeren. Al moest hij nu regeeren door middel van ko- uiuklijke besluiten, zijn streven zou niette min zijn alle rechten en vrijheden te hand haven, maar tegelijk den toestand van de schatkist te verbeteren. Aanvankelijk had bij daarmee reeds sucoes gehad; hij had 5330 oontos de reis minder uitgegeven dan zijne voorgangers in een zelfde tijdvak, en geen enkel departement had de begroo- t'ngscredieten overschreden. Deze over schotten zullen voldoende zijn om te voor zien in nieuwe uitgaven en in de voorge nomen traktementsverbeteringen, en hij re kent zelfs op eene toeneming in de ontvang sten, zonder dat nieuwe belastingen behoe ven te worden opgelegd. Illusiën maakt de heer Joao Franco zich niet. Hij zal moeten strijden. Maar boven de partijen staat het land, en hij en zijne medestanders meenen voort te kunnen gaan, sterk door het vertrouwen van 'de Kroon, terwijl het land hen zal bijvallen. Deze laatste verklaring is in den moid van den minister-president niet anders dan natuurlijk. Als hij de verwachting n;afc koesterde, dat het land hem ten slotte in 'I gelijk zal stellen, dan zou hij den strijd niet aanbinden. Maar even natuurlijk is het, dat zjjne tegenstanders verkondigen, dat zijne onderneming gevaarlijk is voor Koning en volk. Oude politieke tegenstan ders slaan de handen ineen om hem te be streden. In Portugal heersclite tot dusver, zóoals wij vroeger reeds hebben opgemerkt, het Engelsche stelsel van twee elkaar in de re geering aflossende groote partijen, de libe ralen (progressistas) en de conservatieven (regeneradores). Slechts bij buitengewone schokken werd dit stelsel soms verbroken. Zoo bij het conflict met Engeland in 1890, bij het militaire oproer in 1893 en bij de slaking van de betalingen door den staat in 1894. Later trad het parlementaire stelsel allengs weer in zijne rechten. Het weri op nieuw onderbroken in het vorige jaar, toen de Koning den toenmaligen conservatieven minister-president Hintzf Ribeiro de vergunning weigerde om «Je cortes te sluiten, hetgeen noodig werd geacht tot onderdrukking van de republikeinsche partij, die gevaarlijk het hoofd opstak. Joao Franco, de tegenwoordige minister president, kwam in de plaat© yan Hintze Ribeiro. Hij stichtte eene eigen partij, de derde, die met de progressisten een „bloc" vormden onder dön naam van liberale concentratie". De nieuwe partij stelde een vrijzinnig program op, dat intusschen ten- van de obstructie der oppositie siechts voor een zeer klein gedeelte kon worden verwezenlijkt. Joao Franco was in het begin van Mei genoodzaakt zijn kabinet ie reconstrueerenwaarna hij zonder voor kennis van de progressisten van den Koning de toestemming kreeg tot ontbinding van de cortes. De raad van state was, in strijd met het constitutioneel© gebruik, niet ge raadpleegd en het tijdstip der verkiezingen werd niet vastgesteld. Daarentegen bevatte het ontbindingsbosluit de uitdrukkelijke ver klaring, dat de regeering hare hervormings plannen nu eigenmachtig zou verwezenlij ken. Hiermede is in het land eene ernstige constitutioneel» crisis ontstaan, waarvan d© gevolgen moeielijk kunnen worden voorzien. C© verklaring van de dictatuur heeft groote verbittering gewekt bij de progressisten en de regeneradoren. Of het- de nieuwe partij, die nog in de kinderschoenen staat, zal ge lukken den moeiolijken toestand meester te worden, moet nog blijken. Een tee kern van, de heerschendo onzekerheid zijn de geruch ten, die rondgaan en die van het gevaar van een staatsgreep en zelfs van eene eveni- tueele troonsverwisseling gewagen. Indien werkelijk eene partij in Portugal streeft naar eene verandering van dynastie, dan zou daarmede bedoeld worden het sedert 1836 in Portugal regeerende huis Saksen-Coburg te vervangen door het oude nationaal-Portu- geesche huis Braganza. I)e Neue Freie Preese verneemt van eene authentieke, met het tegenwoordige hoofd van het huis Braganza, prins dom Miguel, in betrekking staan de zijde, dat deze prins, wanneer het uiur daartoe gekomen is, de roepstem zal volgen om den troon van zijn vadfer te be klimmen. Anderen spreken van de uitroe* piug van do republiek. Of die geruchten een serieusen grondslag hebben, is voorshands moeielijk uit te makenin ieder geval is het ontstaan er van een bewijs van de heer- scheude onzekerheid. De regeerende Koning Carlos I staat in het 44e levensjaar en is sedert 1886 getrouwd met de in 1865 geboren prinses Maria Ama- lia van Bourbon. De kroonprins Lodewijk Philip, die den titel van hertog van Bra ganza voert, heeft in Maart zijn 20e levens jaar volbracht. Zijn broedér, de infant Ma nuel, hertog van Blejai, is twee jaren jonger. De oude Portugeesche dynastie Braganza reikt tot het midden van de 14e eeuw. Stam vader van de laatste regeerende lijn van het huis was de infant dom Miguel, geboren in 1802, die den Portugeeschen Koningstroon van Juni 1828 tot het laatst van Mei 1834 bezette en in 1866 gestorven is. Het tegen woordige hoofd van het huis Braganza, de 54f-jarige dom Miguel, is geboren, te Klein- heubach en woont op het kasteel Seebemstein in Neder-Öostenrijk. Dom Miguel, in sport kringen zeer bekend, is tweemaal getrouwd: in 1877 met prinses Llisbabeth van Thurn en Taxis eai in 1893 met prinses Therese van LöwensteinWertheim.Rosen erg. Uit het eerste huwelijk zijn drie, uit het tweede vijf kinderen gesproten zijn oudste zoon, prins Miguel, staat in het 29e jaar. Het Osnabriicker Tageblatt bericht uit Gmunden, dat do hertog van Cumberland tegen de verkiezing van een regent van het hertogdom Blrunswijk in zijn eigen naam en in d'ien van zijne afstammelingen nogmaals een staatsrechtelijk protest zal laten uit gaan. Bij de aanvaarding van het regentschap door hertog Johan Al'brecht is eene am nestie uitgevaardigd. Aan personen, die we gens overtredingen tot hechtenis of boete of wegens misdrijven tot gevangenisstraf van niet meer dan zes weken of boeten van niet meer dan 150 mark veroordeeld zijn, wor den de straffen, voor zoover zij nog niet zijn ondergaan, en de nog achterstallige kosten kwijtgescholden. Frankrijk. Minister-president Clemenoeau moest Dinsdag plotseling de zitting der Kamer wegens hevige kramppijnen verlaten. De genoeshoeren hebben hem eenige dagen vol strekte rust voorgeschreven. Bij de Kamer i9 een wetsontwerp inge diend tot goedkeuring van de uitgaven, ge daan voor de ontvangst van den koning en de koningin van Noorwegen. Dat bezoek heeft 620.000 fr. gekost. De zeelieden te Marseille en te Sa.int- Nazairo hebben besloten den arbeid te her vatten In de overige havens zal waarschijn lijk dit voorbeeld gevolgd worden. Engeland. LondenG Juni. Bij de indiening van de Indische begrooting zeide de staatssecretaris voor Indië Morley, dat uit deze begrooting blijkt, dat de financieel© toestand van Indië gezond is. Iu eene uitvoerige rede over den toestand in Indië verklaard© hij, dat de be weging ijn Pendjab geen agrarisch maar een staatkundig karakter had. Hij beschreef, hoe de agitatoren hadden getracht invloed te krijgen op de Sikhs en hoe zij, de regeering beschuldigden, dat deze de bronnen vergif tigde, teneinde onder de inlanders de peet te verspreiden, en rechtvaardigde daarna de verbanning der voornaamste opruiers zonder gerechtelijk onderzoek op grond: van het feit, dat zulk een onderzoek de algemeen© aan dacht zou hebben gevestigd:' op die mannen, die zich voordoen als martelaars voor hun land. Het zou ongerijmd! zijn geweest voor de regeering het wapen, dat zij in. de hand had, niet te gebruiken bij, het gevaar, dat er bestond voor uitbreiding van het oproer, en hij zou eene misdadige verantwoordlelijk heid op zich geladen hebben, wanneer hij zich had verzet tegen de toepassing van de wet, die tot verbanning machtigt. In het debat over de verbetering in het bestuur van Indië verklaard© de minister, dat bij de regeering in overweging was de benoeming van eene commissie, die een on derzoek zooi hebben in te stellen naar de wijze waarop de nadèelen, voortvloeiende uit de te ver gedreven centralisatie, uit den weg konden worden geruimd. Tot de maatregelen, die bij de Indische regeering en die va,n het Rijk in overweging zijn, behooren de instel ling van een adviseerenden raad; van notabe len, de uitbreiding van den wetgevende» raad en tie benoeming van een of twee Indi sche leden in den Raad van Indië. Hij ver. klaarde, dat het een groote vernedering zou zijn, wanneer men de hervormingen liet varen wegens plaatselijke, sporadische ongeregeld heden dat zou als een bewijp van vrees wor den beschouwd'. Sprekende over de tóekomst, gaf de minis ter als zijne vaste overtuiging te kennen, dat de Rritsohe heerschappij moest en zou in stand blijven. Sommigen beweren, dat Engeland: verstandig zooi doen, door Indië prijs to geven, en dat. de Indiërs hunne eigen zaker beter zouden regelen dan Engeland dit kan doen. De minister echter is vau oordeel, dat ieder, die zich in de anarchiè en den Moedigen chaos indenkt, die het ge volg zouden zijn van dit terugtrekkendeze meening spoedig zal laten varen. Er k» een blauwboek verschenen, dat iri 662 bladzijden woordelijk de op de confe rence van de koloniale premiers gevoerdd discussiën w< ZwMtea. Stockholm, 6 Juni. De gouden bruiloft vau het. koninklijke ochb|>aar wordt in. liet geheel© land feestelijk gevierd. Hedennia- middag had een plechtige godsdienstoefening? plaats, waaraan het koninklijke bruidspaar en cie leden der koninklijk© familie, met uit zondering van de kroonprinses, die wegens? hareu gezondheidstoestand afwezig bleef, deelnamen Na afloop van de godsdienstoefening los ten de oorlogsschepen in de haven eeri sa luut van 21 schotenDaarna werd een rijtoei gemaakt door do feestelijk getooide stad, waarop het koningspaar overal met gejuich werd begroet. De troepen stonden daarbij in het gelid geschaard. (Koning Oscar is thans 78 jaar, zijaie ge malin, geboren prinses Sophie van Nassau, 72 jaar.) Stockholm, 7 Juni. De hertogin van Scho nen is op het kasteel Drottningholm voor spoedig bevallen van een prins. (Do hertog van Schonen is de oudste zoon van den kroonprins van Zweden. Do jongge borene is het tweede kind uit zijn huwelijk met prinses Margaret van Engeland. Heit gouden bruidspaar is 'hiermee voor de tweede maal overgrootvader en overgrootmoeder ge worden). I tal HL RomeG Juni. De Kamer heeft het wets ontwerp op de organisatie van do staats spoorwegen aangenomen. De Senaat heeft de Ilaagsohe conventie van 1904. betreffende de hospitaalschepen, goedgekeurd. Rusland. De rijksdoema heeft weer twee voorstel len van de regeering verworpen. Het eerste betrof maatregelen tot voorkoming van ont vluchting van gevangenen, het andere de goedkeuring van de voorloopig aangenomen wet van 31 Augustus 1906 op de verscher ping van straffen voor het verspreiden van onvaderlandslievend© meeningen in het leger en op de verwijzing van al zulke gevallen naar de militaire rechtbanken: De rapporteur der commissie Koesmin Karawejew erkende, dat het noodzakelijk was het leger te vrijwaren tegen den ver- derfelijken invloed der revolutie, maar twij felde aan de doelmatigheid van verscherping der straffenverder protesteerde hij tegen het door de regeering aan den dag gelegde wantrouwen in de civiele rechtbanken. In do wandelgangen van de rijksdoema werd eergisteren de ontbinding van de doema als principieel besloten voorgesteld, ofschoon dit van regeeri ngswege wordt ont kend. Men beschouwt de (beslissing daarover als eene zaak, die zeer naibij is, ofschoon ook nu de eigenlijke aanleiding daartoe ont breekt. Ook de leiders van de kadet/ten ne men aan, dat de ramp onvermijdelijk is. Men verwacht, (lat de nieu'w© doema. eerst in het aanstaande voorjaar zal -worden bij eengeroepen. Onlusten zijn bezwaarlijk te vrcezen, maar men zegt toch, dat er kaval- leric van Warschau naar Petersburg zal worden gezonden. Na te hdbbon kennis genomen van de verklaringen, die door de vijf als afgevaar digden der linkerzijde tot de rijksdoema be- hoorende geestelijken zijn afgelegd, heeft de synode 'besloten de bevoegd© overheden uit te noodigen, vier van deze goostel ijken te ontzetten uit het priesterlijke a-mlbt. De vijfde, die er in heeft toegestemd uit do fractie te treden, waartbiji hij was aangeslo ten, behoudt zijn ambt. Bij het lijfgardehuzarenregiment in Zars- koje Selo zijn in den avond van 4 Juni ta melijk ernstige muiterijen uitgebroken, dia in aard overeenkomen met die, welke in het vorige jaar bij het Preobaschenski-regïment hebben plaats gehad. Volgens een later bericht zijn deze onlus ten bijgelegd. De beweging hoet geen poli tiek karakter to dragen. TT et 4e escadron had voor eenigen t ijd een nieuwen ©scadrons- ehef gekregen, die de tucht strenger hand haafde dan zijn voorganger. De manschap pen kwamen in verzet tegen do tuchtmaat regelen. die hun worden opgelegd. De rad draaiers werden gevangen genomen en zul len voor den krijgsraad gebracht worden. Marokko. Over de beweerde landing van Fratische mar ine-soldaten in Tetuan zijn uit. Tamger berichten gekomen, die onderling tegenstrij dig zijn. Eene dépêche van Tlavas ver klaart dat er önlkel schietoefeningen zij,n ge houden door de Jeanne dl'Arc in volle zee tor hoogte van Tetuan op ceno plaats, waar Engelsche schepen van Gibraltar jaarlijks dezelfde oefeningen plegen te houden. Eenige marinesoldaten hebl>en zich aan wal bege\en. om de schietschijf te bevestigen, die naderhand in zee werd gesleept naar de plok van de schietoefeningen. Do landing in Tetuan bepaalt zich hiertoe, dat drie offi cieren voor hun genoegen aan land z n' ge gaan. De Köln. Zt.g. meldt daarentegen, dat volgens berichten utit Geuta de landing ten doel heeft eene pressio uit te oefenen op den gou\erneur van Tetuanom oen door Frank rijk gewenschten aankoop van grond tus schen Ceuta en Tangen- te kunnen tot stand brergen. De troepen zouden zich weer in- schepen, nadat dit doel is bereikt. Allerlei. vIn de stad Hannover is een ernstig speel schandaal onder officieren aan het licht gekomen. Zes officio ren zijn roods overge plaatst, amdèren hebben arrest gekregen. Een bepaald hotel, waar hoog gedobbeld werd, mag niet meer door de officieren wor den bezocht enz vTerwijl liet onderzoek .in zake de be weerde verstandhouding tusschen de Gamor- ra en den afgevaardigde Romano nog aan den gang is, beginnen reeds geruchten to loopen, dat de regeering de zaak wenscht te smoren. Zulks niet- alleen omdat Romano bevriend is met den minister-president, maar omdat liet onderzoek al het bestaan van zeer nauwe 'Ijerekkingen aan het licht heeft gebracht tusschen de Gampnra en ver scheidene andere bekende personen, waar- van C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Amerikaanseh 77 door Mbvroüw H EUVELINCK. Op eens stapte meneer Payne eenige pas sen. voor ons uit. ..Lady Brighthelmstone" zei hij heftig, „daar is BroWn. Hij staat met den vader van juffrouw Raadolp te praten. De hemel weet, wat er gebeurd! mag zijn. Ga met mij mee en vraag hem uaaa* uw zoon." Met een soort snik volgde de oude dame he,m over het .grasveld, en ik verzocht pa zoo spoedig mogelijk mee te komen, want voor niet® ter wereld wou .ik liet. oogenbli'k van ontmaskering, het groote moment van meneer Payne missen. Juffrouw Randolph was juist dön langen, man met zijn grijzend haar genaderd em strekte zonder een woord te spreken beide handen paar hem uit, toen het op scherpen toon van meneer Payne's lippem klonk „BrownDe man keerde zioh om. Het was de courier die ik te Blois kiekte. „Jack!" ribp Lady B. En. bij dien uit roep was het, onze beurt om. verrast te zijn. Eerst weesden wijl dtat ze plotseling krank zinnig was geworden, maar neen, mijln lieve meid, het was waar. De moord lustige chauf feur bleek de WelEdele Jack te zijn Toch geloof ik dat hij zich schaamde over de lee- lijke rol door hem gespeeld, want hoewel hij lachte om zijire witte tanden liet zien, kleurde een vuurrood© blos zijn gebruinde wangen. Aan zijn snor trekkendwild© hij iets vertellen, maar zijn moeder viel hem telkens in de rede en deed' allerlei vragen zonder hem gelegenheid tot antwoorden te gunnen*. Terwijl hij' tegen zijn moeder sprak, pogend 'haar een en ander uit te leggen, keek hij naar juffrouw Randolph, die echter haar hoofd had af gewend. En wat meneer Payne betreft, ik had werkelijk medelijden met hem. Hij had het zoo goed gemeend, zoo hard tot aller best wil gewerkt, en nu zulk een pover resultaat verkregen Met een poging om zich bij' zijn Ameri- kaauschen vriend te rechtvaardigen, zei hij „In elk geval, meneer Ra,ndolp, heeft deze man uw dochten- beleedigd, door onder val- sohen naam Europa, met haar te bereizen. Mag ik vragen wait, u vaan plan bent te doen En die slanke man antwoordde langzaam en op een manier alsof hij op punt stond in lachen uit te barsten Ik denk dat er niet. veel te doen is. Meneer \Vin9ton en ik ont moetten elkaai hier toevallig en. spraken met elkaar zonder dat de een wist wie de ander was, en toen wij het wol wisten, was hij in staat een zeer voldoende verklaring te geven'. Mij dunkt, er zijp niet zooveel verkeerde dingen gebeurd' en Lk hoop dat meneer Winston, mij. aan zijn moeder zal voorstellen. Zonderlinge mensohen, die Amerikanen, vindt je niet? D© billijkheid! vordert echter te zeggen dat het, meisje niet genegen scheen de zaa'k zoo kalm op te nemon. Haar wan gen gloeiden, haar oogen schenen tweemaal te groot voor haar iboos en verontwaardigd gezichtje. Pa en ik maakte een eenjgszins mal fi guur, want e\en als de v.leermuis in de fa bel waren we vogel noch viervoeter en ston den als toeschouwers een eindje op zijde, terwijl de beide partijen met elkaar slaags waren. Een oogen blik later voegde meneer Payne zich bij ons, en, ik deed wat me mo gelijk was om den armen jongen op te vroo- lij'ken eu zeidie, bij] wijze van troost, dat het altijd zoo ging in de wereld met onbaatzuch tige, welmeenende menschen. Hij was me zeer dankbaar voor mij» vriendelijkheid, en bij, het vernemen dat pa en ik met elkaar beraadslaagd hadden en tot het- besbuit wa ren gekomen niet langer in het 'buitenland te blijven, vroeg hij verlof ons naar Enge land te mogen vergesel,lctiwaar hiji eenige weken wilde vertoeven en reisje® maken met zijn aiuto. Natuurlijk zei i:k dlat er van, onze zijlde geen bezwaren bestondendius, mijn beste meid, er is kans dat ik hem meebreng naar het bal' in Kensington, Town Hall-, ten minste als hij niet te voornaam is voor dat gezelschap. Al spoedig kwam Sir Evelyn Haines op dagen en was heel vriendelijk en. gastvrij meneer Paync wil echter liever vertrokken en Lady B. lieb ik nauwelijks meer gezien, ofsahoon we reeds gedineerd! hebben. Ik ver moed dat de weledele Jack verliefd is op juffrouw Randolph of bellust op haar dol lars, wat nog waaisohiij.nlijker is, te oordee- •len naar de sluwe wijze waarop hij dezo zaak behandeld heeft. Maar de Amerikaansche meisjes hebben zulk een beogen dunk van zichzo'f dat ze volstrekt niet met zich laten spelen, en te rekenen naar de uitdrukking van haar gezicht toen ze de waarheid ver nam, was ze zeer beleedigd en boos. Het zou me niet verwonderen als ze weigerde nog een woord met hem te wisselen, of schoon hij haar vader voor zijn zaak gewon nen heeft, en ik moet zeggen dat het naar mijn opvatting niet meer dan zijn verdiende loon is. Vaarwel, mijn kind hot is laat en ik ben moe. Het 'kan me niet schelen hoe het geval verder afloopt. Mij gaat het in liet. geheel niet aan. Je liefhebbende Syb. Molly Randolph aan zichzelf. Taorminal, hotel San Domenico, 28 Januari. Mijn plan is alles precies neer te schrijven zooals het gebeurde en dan eens te kijken hoe het er zwart op wit, uitziet. Dan, kan ik beter oordeele.r of ik zwak en onwaardig ben geweest en oen heel© boel1 ander dingen, waarvan ik altijd overtuigd! was, ze onder geen enkele aanleiding te zullen doen, dan wel of ik gehandeld heb zooals geen enkel normaal meisje zou laten. Het is iets wat men niet geen mogelijk heid aan iemand vertellen kan, zelfs niet aan de liefste schoolvriendin. Indertijd be loofde ik El'ise Astley om als ik verloofd was haar nauwkeurig te vertellen wat Hij zeidie en wa/t. Ik zeidc, maar toen besefte ik nog niet boe heel anders mon zich voelt na „zoo iets" buitendien ,ik beu niet geënga geerd, ik ben neen, dat is niet de goede manier om te beginnen. Ik vrees, het niet meer beknoot uit elkaar te kunnen zetten. Ik moet meer zakelijk alles beschrijven. Aantoekening I. Als ik het geschreven:» zal overgelezen hebben on het blijkt, dat ik mij niet gedragen hcib als een echt Ameri kaanseh meisje dat haar eigenwaarde voelt dan scheur ik dezen aan stukkon en schrijf een brief aan een zeker iemand. Aauteekening II. Indien, ik, integendeel, na rijpe overwoging beslu.it dat ik niet an ders heb kunnen handelen, dan sluit ik dit. epistel weg in een geheim landje van mijn schrijflessenaar, waar ik het uit kan nemen en minstens eens per jaar bekijken tot- ik een oude vrouw ben, ouder dan tante Mary nu. Toon, Jimmy Payne plotseling voor mijn oogen venrees (juist toen tante Mary en ik en oen ezel, troosteloos afdalend van don borg waarop Miolla lag, weer op dien vlakken grond liepen) on oen vuurwerk ontstak, be- rokend om mijn. armen kranigen chauffeur in stukken te scheuren, wierp i.lc koud wa ter op zijn Romcinsclie: kaarsen on vuurpij len Wat niet wegnam dat ik mij voelde alsof Lk eerst kokend heet en daarna in ijskoud water werd gedompeld. Ik kon en wilde en verkoos geen enkele van Jimmy's afschuwe lijke beschuldigingen te geloovon, en ik ver dedigde Brown telkens als Jimmy me de ge legenheid" liet een woordje te zeggen. Maar toen hij vertelde dat vader do halve wereld had doorgereisd, van Ncw-York naar Sicilië, enkel en alleen op grond van zijn verhaal was ik. buiten mezelf gedeeltelijk door verlangen om mijn dierbaren ouden engel weer te zien, „onmiddellijk, zoo niet eer der." W*rdt rtrx

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1