aa». 5" Jaaryang. Donderdag 13 Juni 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. LORD RADIJS. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS i Per 8 maanden voor Amersfeortf 1.85. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen en*., gelieve men vóór 10 nor *s morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. lltrechtschestraat 1. Intercomm Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIE»: Van 1—6 regelt f 0.75. Elke regel meer- <>.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteertm in dit Blad bij abonnement. Eena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. De Luxamburgsche erfopvolging. In het jaar 1867 heeft de Luxemburgsche kwestie bijna tot een oorlog tusschen Duitsoh- land en Frankrijk geleid. De oorlog werd toen voorkomen, doordat het groothertog dom Luxemburg in het te Londen gesloten verdrag van 11 Mei 1867 verklaard werd tot een onzijdigen staat, waarmee de moge lijkheid werd afgesneden, dat het of bij Frankrijk of bij Buitsohland zou worden in gelijfd. Nu is er eene nieuwe Luxemburg- solio kwestie ontstaan, die, al geeft zij ook geen aanleiding tot oorlogsgevaar, toch tot strijd en tot internationale bemoeiingen kan leiden. Het kleine groothertogdom met zijne 2ö86 K. M2. oppervlakte en 246.455 inwo ners is namelijk een verdragstaat, waarbij de mogendheden ook wat hebben te zeggen. Do personeel© unie, die tusschen Neder land en Luxemburg heeftbestaan, is den 23«i«d November 1890 door het overlijden van den Koniing-groatihertog Wjillem 133 ontbonden. Daar voor Nederland en voor Luxemburg do erfopvolging verschillend ge regeld is, kon Koningin Wilhelmina alleen in Nederland haren vader opvolgen. In Luxemburg was de vrouwelijke lijn uitge sloten daar was de naaste agnaat troon- gerecihtigd. Aignaten zijn de door mannen verwante mannen, cognaten de door vrou wen verwante mannen en vrouwen. De grij ze hertog Adolf van Nassau, die door de gebeurtenissen van het jaar 1866 zijn Duit- echen troon verloren had, werd als de naast gerechtigde agnaat groothertog van Luxem burg. Wegens zijn thoogen leeftijd en zieke lijke» toestand benoemde hij in April 1902 zijn zoon Wilhelm tot stadhouder, die na zijn dood den 17dcu November 1905 groot hertog werd. Groothertog Wilhelm is den 22Ucn April 1852 geboren en met eene Portugeesche prin ses getrouwd. Hij heeft zes dochters, maar geen zoon. Zijne oudste dochter, de prinses Maria Adelheid, is den 14. Juni 1894 op het kasteel Berg geboren, de jongste is den 15den Februari 1902 geboren. Hij is nu ziekelijk. Wie moet hem opvolgen, wanneer hij zonder mannelijken nazaat sterft? Hij is de laatste van zijn stam, althans de laatste en eenige agnaat van het huis Nassau. Zoo beweert hij ten minste en zijn staatsminister even eens. Daarom meent hij gerechtigd te zijn eene regeling vast te Stellen omtrent de erf opvolging. Den 16dcn April 1907 heeft de groothertog een familiestatuut vastgesteld. Daarbij is bepaald, dat de kroon zal over gaan op zijne oudste dochter en in het ge slacht van deze vererven zal met dien ver stande, dat de mannelijke nazaten den voor rang hebben op de vrouwelijke. Tevens is de voogdij geregeld voor het geval, dat de groot hertog mocht komen te overlijden voordat zijne oudste dochter meerderjarig geworden is; do moeder treedt in dat geval als voog des op. Bij den landdag is een wetsontwerp inge diend tot bekrachtiging van dit familiesta tuut. In een advies van- den staatsraad, dat daarbij gevoegd is, wordt gezegd, dat de geldigheid van het statuut wel niet van eene wettelijike bekrachtiging afhangt, oandat het op zich zelf reeds bindend is. Toch is die bekrachtiging niet overbodig te aohtenhet land heeft er groot belang bij, dat de vra gen van de troonsopvolging en van de voog dij afdoende geregeld worden, en datzelfde geldt van het majoraat, het familievermo gen, dat bestaat uit 15 mil.ioen gulden en talrijke kasteelen cn goederen en in 't ge heel eene waarde van 60 a 80 millioen mark vertegenwoordigt. De regeerende groothertog is dus van oor deel, dat hij het recht heeft te bepalen, dat de kroon van Luxemburg voortaan ook in de vrouwelijke lijn vererven zal, omdat er geen tot de troonsopvolging gerechtigde ag naat van het huis Nassau moer aanwezig is. Dat staat echter geenszins als een paal boven water. Er is namelijk nog een uit huwelijk geboren zoon van een anderen Nassaueohen agnaat, den op 18 September 1906 overleden prins Nicolaas, een stiefbroeder van wijlen groothertog Adolf. Deze prins is den l,,en Juli 1867 getrouwd met de dochter van den Russischen dichter von Pceschkin, die in het volgende jaar door den vorst van Wal deck in don gravenstand verheven werd on der den titel gravin van Merenberg, met bepaling, dat deze titel op hare kinderen zou overgaan. Uit dit huwelijk is als eenige zoon voortgekomen graaf George van Meren- berg,"3$ den 13d'n Februari 1871 geboren is. Hij woont in Wiesbaden en is getrouwd met de Russische gravin Jurjewska, eene dochter van Ozaar Alexander II en. gravin Dolgo- roeka, met wie deze Ozaar morganatisch ge trouwd geweest is na den dood van zijne eer ste gemalin; hij heeft twee kinderen, een tien jarigen zoon en eene dochter. Prins Nicolaas heeft zijn zoon bij testa ment opgedragen zijne aanspraken te doen gelden op den Luxemburgschen troon en ook op het familievermogen. Hij heeft in eene memorie, die hij heeft nagelaten, de gron den voor die aanspraken bijeengezameld. Zijn zoon heeft van de bouwstoffen, die de vadter had verzameld, een nuttig gebruik gemaakt. Zco komt het, dat hij niet verrast geworden is door de indiening van het op 4 Juni gedateerde wetsontwerp tot bekrach- tiging van het farailiestatuut van 16 April 1907; hij heeft twee uitgewerkte juridische adviezen tot staving van zijne rechtsaan spraken aan de Luxemburgsche regeering en landdag doen toekomen, het eene van den Berlijnschen rechtsgeleerde Justizrat Sib- berstein, hot andere van prof. R. Frisch te Bazel, terwijl prof. Hanel te Kiel met het gezag van zijn naam de conclusiën van deze beide adviezen steunt. De slotsom van dr. Silbersfcein is, dat de graaf van Merenberg als laatste mannelijke afstammeling van het huis Nassau voor do cognaten gaat, dat dit zoowel door d© positieve bepalingen van de huiswet als door het Duitsche rijksgewoon terecht bevestigd wordt en dat zijne rech ten op de erfopvolging niet door verklarin gen van zijn vader cf door andere omstan digheden te niet gedaan worden. Prof. Frisch vat zijn advies aldus samen: 1. Gravin Me renberg, geb. Puschkin, is als ,,ebenbürtig" (van gelijk gerechtigde geboorte) met het huis Nassau te beschouwen. 2. Het huwelijk van prins Nioolaap van isassau was geen mor ganatisch, maar een volkomen rechtsgeldig huwelijk. 3. Het feit, dat het hoofd van het. huis zijne toestemming geweigerd heeft tot het huwelijk van prins Nicolaas, is voor het recht om op den Luxemburgschen troon op te volgen van geen belang. 4. Een afstand van prin9 Nioolaafs op het recht van erfop volging is niet aanwezig. Daaruit volgt, dat de graaf van Merenberg agnaat van het huis Nassau is en als zoodanig de naartgerechtig- de is tot den troon van Luxemburg. Het standpunt van den groothertog van Luxemburg en zijn minster, dat in het familistatuut en in het tot bekrachtiging daar van. ingediende wetsontwerp is neergelegd, wordt d'us door den graaf van Merenberg betwist. Wanneer men in Luxemburg zijn recht op de erfopvolging niet wil erkennen en de dochter van den groothertog boven hem verkiest, dan erkent de graaf van Merenberg, dat dit kan geschieden, maar dan is eeno gewone wet daarvoor niet vol doende; de grondwet zal daarvoor gewijzigd moeten worden en daartoe zal eene consti- tueerende vergadering oijeengeroepen moe ten worden. Maar ook wanneer dat mocht gebeuren en de mogendheden, die Luxem burgs onzijdigheid waarborgen, daarmee in stemmen, dan staat de beslissing over het familievermogen van het huis Nassau daar buiten. Of de aanspraken, die de graaf van Merenberg op dat vermogen maakt, al dan niet geldig zijn, hoeft niet de Luxemburg sche wetgever, maar heeft de Duitsche rech ter te beslissen. Het kan dus een belangwekkende strijd worden, die zich over de Lux,emburgsche erfopvolging zal ontwikkelen. Belangwekkend ook hierom,omdat de groothertog en zijn npef, de graaf van Merenberg, protestanten zijn, terwijl de dbchters van den groother tog ©venals hare moeder katholiek zijn. De vredesconferentie. Parijs, 12 Juni. Eene nota van Havas bericht, dat het onjuist is, dat Nelidow als toekomstig voorzitter van de vredesconfe rentie het initiatief zal nemen tot eene ver klaring betreffende de beperk;ng van de oorlogstoerustingen. D<e heer Nelidow is heden naar 's Graven- hage vertrokken, evenals dé hoeren Léon Bourgeois en generaal Porter, de eerste ge delegeerden van Frankrijk en de Vereenigdo Staten. Frankrijk. Bij eene muiterij onder de soldaten van hot 100ste infanterie-regiment te Norbonne, verleden Zondag, deden de soldaten oen formeelen aainval op do onderofficieren, tot den kolonel zeiden zij, dat zij niet wilden optreden tegen hunne familieleden en vrienden, die, door den nood gedwongen betoogdenHet duurde een uur, voordat het den kolonel gelukte de soldaten te bewegen zioh weder naar hunne kwartderen te bege- P ar ijs, 12 Juni. In het dej artement Aude hebben 50 gemeentebesturen ontslag genomen tengevolge van de beweging onder de wijnbouwers. Parijs, 13 Juni. De Figaro bericht, dat tot middernacht in de departementen Aude, Héraiuilt, Gard en Oostelijke Pyreneeën 150 gemeentebesturen hebben bedankt. Montpellier, 12 Juni. De maire en de gemeenteraad hebben him ontslag ingezon den. De werkstaking van de gemeentebesturen in Languedloc is voorloopig nog een besluit, dat- genomen is ,,in beginsel". De maire van Narbonne, dr. Femoul. die in den aiv'ond van 10 Juni imet de loden van Idlen gemeenteraad ontslag genomen heeft, heeft zich over de beteeke nis van dlat besluit tegenover een correspondent van de Temps aldus uitgelaten „Er zijn in beginsel! geen openbare ge meentelijke diensten meer. Feitelijk is het personeel van do politie, van de aocijnsen, van den burgerlijken stand, van het arm bestuur op zijn post gebleven en vervult zijn taak als gewoonlijk. Maar dat is slechts voorloopig; zoodra wij merken, dat de re geering doof blijft voor ons roepen, zullen wij de „action directe" voorschrijven en de diensten staken. En daarna? Wat zult gij doen, als gij geen voldoening krijgt? O, dan zullen wij zien of er geen aan leiding bestaat om de autonomie van onze streek te organiseeren. Voor het oogen/blik 'blijven wij in afwachtende houding." Een later bericht houdt in, dat dr. Fer- roul schriftelijk Marcelin Albert, den leader de.- beweging, heeft veraocht Ide werksta- kende maires tegen Donderdag bijeen te roepen tot eene vergadering te Narbonne, waar zou worden besproken hoe heb admi nistratieve leven daadwerkelijk kan worden geschorst. Het 100e infanterie-regiment te Nar bonne is tengevolge van de incidenten van verleden Zondag haar Gap (Hautes-Alpes) gezonden om daar verder garnizoen te heu lden. Italli. Rome, 12 Juni. In antwoord op eene in terpellatie zeide de vice-minister van finan ciën, dat hij de incidenten, die aan de beurs te Genua zijn voorgekomen, betreurde. Er zal toezicht worden gehouden om de her haling daarvan te beletten. De regeering heeft de likwidatie bevolen en zal, zoo noo- dig, een koninklijken commissaris zenden. De vice-minister van justitie verklaarde, dat do regeering een ontwerp zal indienen tot wijziging van de bepalingen van het wetboek van koophandel over de naamlooze vennootschappen. Spanj*. Madrid, 12 Juni. Do Espana Nueva be richt, dat in het proces, dat is voortgevloeid uit deu aanslag tegen het leven van het Spaansche Koningspaar op zijn huwelijksdag, Ferrer, Mayoral en Martinez met zijne vrouw zijn vrijgesproken. Nakeus, Matha en Ibarra zijn veroordeeld tot 9 jaren gevangenisstraf. (De veroordeeling treft in de eerste plaats Nakens, den dagbladschrijver, die den be drijver van den aanslag Mateo Morral op diens verzoek geholpen heeft na het plegen van de daad uit Madrid te ontkomen. Met hem zijn twee personen, die bij de vlucht behulpzaam geweest zijn, veroordeeld; de anderen, die daarvan waren aangeklaagd, zijn vrijgesproken. De aanklacht tegen Ferrer, den directeur van de „moderne school" in Barcelona, waaraan Morral werkzaam ge weest is, luidde anders; hij werd van mede plichtigheid bij het plegen van de misdaad beschuldigd en tegen hem werd de zwaarste straf, 15 jaar gevangenisstraf, geëischt. De rechter heeft blijkbaar bevonden, dat het bewijs van die aanklacht niet geleverd is; vandaar zijne vrijspraak. BalgarlJl Daar de onderhandelingen met de in Januari j.l. ontslagen professoren van de universiteit te Sofia, om hen weder in func tie te doen treden, mislukt zijn, is de minis ter van onderwijs nu op andera maatregelen bedacht om het mogelijk te maken, dat de universiteit met het volgende studiojaar weder geopend wordt. Er is ©en besluit on derteekend, waarbij 15 leeraren bij het mid delbaar onderwijs tot professoren aan de uni versiteit benoemd worden. Bafkanlandeti. Athene. 12 Juni. Een Bulgaarsohe patrouil le dooidde 6 Giriékscih© v/ludibeKiiigon en wondde er zes, die over de grens gingen en weigerden stil te houden om hunne paspoor ten te vertoonen. In een ander gevecht werden 3 Grieken gedood en 4 gewond. Rusland. Mi nistor-president Stélypin is verleiden Maandag weer bij den Czaar op audiëntie geweest. Hij wee6 op hot feit, dat eene aan eensluiting van alle gematigde partijen tot stand gekomen is, hetgeen bevorderlijk voor de samenwerking op wetgevend gebied zou aijn. De Ozaar verklaarde zich volkomen te vreden met de mededeelingen van den mi nister-president. De ontbinding van de Doe- tna zou kieiidbor naar men meent voorloopig van de baan zijn. In Lodz, het groote industrieel© centrum van Russisch Polen, waar sedert vele maan den geen dag voorbijgaat zonder gewelddaad en waar voortdurend stakingen en onlusten het werk verstoren, is de groote onderne ming van Posnanski gesloten. De terroris ten hadden het voornamelijk gemunt op de bestuurders en de hoofdambtenaren van die onderneming. Nadat een aantal van dezen als slachtoffers van moordlust waren geval len, is het besluit genomen het bedrijf stop te zetten en het geheele personeel te ont slaan. Blijkbaar is men tot de overtuiging gekomen, dat onder de bestaande omstan digheden de voortzetting van het bedrijf on mogelijk is. Japan en ëe Veraenigda ItaUn. De Japansch-Amerikaanscho betrekkingen blijven een kruidje-roer-mij-niet. De woder- zijdsche afspraak, dat Japansche koelies zul len zijn uitgesloten van de immigratie in Amerika, heeft in 't minst niet gebaat. De vijandigheid tegen de Japanners in Califor- nië geeft zich lucht in verdere aanvallen tegen de onwelkome gasten, en in Tokio treedt de oppositie in het parlement niet alleen tegen de gedragingen van de Califor- niërs, maar ook tegen de regeering te Washington op. Uit Washington wordt aan de Köln. Ztg. bericht, dat men daar in do toongevende kringen tegenover de alarmberichten uit Japan over het jingoism© van de oppositie partijen in het geschil met de "Vereenigde Staten verklaart, dat dit do goede diploma tieke betrekkingen in 't m'nst niet gestoord heeft. Men miskent in Washington echter niet het gevaar, dat gelegen is in de ver spreiding onder het volk van de ophitsingen tegen Amorika van de Japansche woelgees ten. Er wordt twijfel geopperd of de Japan sche regeering duurzaam weerstand kan bie den aan de aanvallen van deze drijvers. De secretaris van oorlog Taft verklaarde intus- schen, dat er niet het minste gevaar van oen oorlog met Japan bestaat; de opruiende be richten verontrusten hem niet. Znld-Afrika. Pretoria. 12 Juni. Minister Botha zal Vrijdag mededeelen, dat hij besloten heeft de jrLabooir ordinance" niet weer in wer king te stellen, en de Ohinoetaen terug te zenden onmiddellijk na het verstrijken der 3 DOOR THERÈSE HOVEN Wilna schrikte. „Maar. moeder, u hebt toob geen figuur om zonder mantel te loo- pon." „Odh.1 der zijn meer dikkers, en die nieu- wcrwetsohe dingen bennen zoo pufferig." „Bennen!" herhaalde Wilna, of het Grieksoh was en ze 't niet verstond, toen, als ging haar een licht op: „Oze zijn zoo... Pufferig was ook oen vrocsolijk woord om over Eeen te komen. En daar zo zoo gauw geen ander wist te •bedenken, iliet ze de quaes tie rusten en stond ze op om de kamer te verlaten. „Kind, dkuit-je niet, en zou-je de suiker en 't theebusje niet in de kast- zetten?" Wilna trok de schouders op: „Nee, zoo kleinburgerlijk-achterdochtig bon ik niet." Mama bromde iets van: „portaal en astrant", deed, 't geen haar dochter ver smaad had to doen, en ging naar haar slaap kamer om zich in wandelf'oiilet. te steken. Wilna riep 't derde meisje om haar te helpen, ze vond 't ladjy-like zidh te laten kamen leren. Een half uur later wandelden moeder en dochter op 't (terras van 't Kursa/us. „Net als menschen," zooafls mevrouw Bong altijd zei. als ze een genoegen smaak te, dat vroeger boven haar stand zou zijn geweest. Ze vond er nog altijd iets vreemds in, zoo overdag in de week, in der Zondagsche klee- ren, voor der plezier uit te gaan. Ze had nog zoo 't gevoel, alsof 't eigenlijk niet mocht. iHOOEGsrruK n. Fie. De familie Koelers maakte zich gereed om, als echte Rotterdammers, den zomer avond in de diergaarde door te brengen. Je zat er ook heerlijk onder de boomen en 't was er zoo vroolijik met de muziek, waartusscihen de dieren wel eens een schril- len dissonant wierpen, maar wie daar op lette was een kniesoor. Do zaak in fijne vruchten on delicatessen werd aan den eerste bediende overgelaten. Moe nam een blikje koekjes mee en de meis jes een rol chooolaad, terwijl de jongens hun zakken volstopten met hazelnoten en apen- nootjes voor dtei „beissies." Pa deed een schoon half hempie aan, ver wisselde zijtn winkeljas voor een colbert, tooide zich met oen zwarte das met licht blauwe strepen en figuurtjes, stak een si gaar van 3 cent op en presenteerde zijn vrouw een arm. Do twee meisjes, Bets en Sof, naar groot moeder en moeder genaamd, voorop, dan de jongens,' Kees en Dofllf. Kees was 't pete kind van grootvader Bong en Dolf vatn grootvader Koelers. Twee dochters cn twee zoons, dubbele rijke ■lui's wensqh Deouders waren er dan ook wat trotsch op. al noemden zij ze ook de ondeugendste bengels van Rotterdam en 'beweerden ze meer verdriet dan plezier van ze te beleven. Onder 't wamdelen naar het uitspannings oord voerden meneer Koelers en zijn echtge noot© een drulk gesprek, dat alleen afgebro ken werd door kleine vermaningen, opmer kingen en waarschuwingen, ten behoeve van een van 't viertal. „OBets, voor je kijken, niet telkens om draaien, dat staat niet. voor een meisje." „Kees, 'blijf nou aan den kantjij wordt nog eens overreden, dat zul-je zien." „Je voeten oplichten, Dolf niet zoo schuiven „Sof, laat Bets je rok 's recht trekken." „Pas op, een kar En dergelijke interruptie's, die ternau wernood den dlraad van 'het verhandelde af braken Nu en dan werden ze versterkt door een „Hoor-jc niet, wat je moe zeifc?" van pa, of een „Je laat pa maar praten," van moe. „Maar, wat ik zeggen wou, jokke niet," dus nam Fie 't onderwerp, na een vaai die afdwalingen, weer op: „Als jij der opstaat iets van onze koperen bruiloft te maken, mijl goed. 'Maar wat?" „Een boot afhuren en 's lekker varen met oen groot gezelschap? Dolf, til toch je voe ten op." Waarop moe vervolgde: „Als Dolf zidli zoo als een klein kind aanstelt, mag die don volgenden keer niet mee. Een boottocht ...op 't water. Nee, Thijs, dat lokt me non» hcelemaal niet aan. Ik zou toohi maar dien hooien dag door, stijf op oen stoel moeten zitten met pepermunt en eau-do-klonje, an ders houd ik "t niet uit." „•Dan maar wat anders. Sof, kijk todh waar je loopt, kind. As we nou 'e,met zen allen, naar Scheveningen gingen en we verzochten je pa en moe en Wil, en we di- neerdien 'sergens." „Toch niet op 'tKurhaus, zoo als pa en moe verleden jaar bij hun 35-jarigen trouw Nee, dat was me te machtig, hoor." „Nee, ik had: ook 'tKurhaus niet op 't oog, je kan wel naar Rome gaan zonder den •paus te zien. Der zijn .mtanraoits genoeg." „Ik vind 'ttoch eigenaardiger, dat we 't in Rotterdam vieren, daar hébben we tooi» de meeste kennissen, en voor de kinderen ook." „We moesten 'top Zondag vieren overdag receptie met een mooi en hook van groen en paOmen dan diner van de familie en dan sen voor wie dor 'luist in heeft. Dlolf, als ik je nou nog 's mot verbiodten, kom je naast me loopen." „•Dolf, zou je niet 's late, as moe je ver biedt?' voegdo pa er bij, ofschoon hij, om trent 't verbodene, even onzeker was als moe en als Dolf zelf. iMoe beweerde altijd dat je, zoo van tijd tot tijd, eens zoo iets moest zeggen, anders zouon de kinderen zioh/ verbeelden dat er niet op izo gelet werd. „Nou, nou... zoo'n diner en zoo... heeft toch ook bezwaar," vervolgde pa. „Gewoon kun-je 'tmiet doen, om jouw pa en moe, en om Wil, die zoo'n dame is; en echt dief tig in do puntjes, met champagne en knechts en ijs en schoteltjes, dat hakt er nog al i/n." „Voor eens! Anders een instuif, echt Rot- terdamsah, wie komt is welkom eai dan maar presentoeren, taart wijn en soezen en sprit sen on pons en kiwast en pasteitjes en be legde broodjes en dan 's avonds, zie-je, dan een partij er van maken met voordrach ten en zoo Pa Koelers was 'ter geheel mee eens, nadat hij -nog even een dagje buiten, in 't West.land of aan den Hoek, of een reisje met zen beidjes naar Kleef had voorgesteld. Nee, 't zou dan maar ibij oeai instuif Wij ven en een instuif werd 't en royale ook. Een echt ongegeneerd en gezellig dien heelen avond eni nacht door, en 's morgens, niet zen allen, op een paar ou,wetjes en on- klaren na, wandelen naar de Plassen on daar ontbijten. 'tKon best, want na rijp overleg, hadden ze 't toch maar op Zaterdag gezot en de re ceptie op Zondag, maar daar kwam nou niet zoo heel veel van terecht, omdat ze alle maal nog zoo „moe in do boenen" wanen. De hoek van groen en palmen was ook een illusie gebleven, omdat er, bij nader in zicht, toch geen plaats voor was. De suite was wol heerlijk ruim en je kon lekker spuien, door de ramen voor en achter tegen elkander open te zetten, maar 't. was er suffisant val, ook zonder planten,. Meneer en mevrouw Bong waren 't, ia 't 'begin van 't feest niet met zjiohzelf eens geweest of zo deftig en afgemeten©cflit „meneer en mevrouw" of „gewoon en gezel lig" zouden taijin. Der waren nog verscheiden kennissen bij van vrocgor, die zioh Kees Bong herinner den, toen die zuurkool' afwoog on Bot 'm hielp, en van 's Maandags ochtends vroeg tot 's Zaterdags 's avonds in den winkel atondi. tVordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1