S". 346. 5*" Jaargang, Donderdag 20 Juni 1907. BUITENLAND. BINNENLAND. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.25. Jdom franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen en*., gelieve men vóór 10 uur 'b morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: 75. .15. Van 1—5 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeeltoe bepalingen tot hot horbaald advorteèren in dit Blad bij abonnement. Eena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I Juli a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Juni nog zullen verschijnen, KOSTE LOOS toegezonden. Politiek Overzicht De wijnbouwcrisis in Languedoc. ïïiet gaat nu bard tegen hard in Langue doc. DO regeering heeft het uiterste beproefd om met zachtheid en geduld de leiders van de beweging der ontevreden wijnbouwers aan 't verstand te brengen, dat zij op den ■verkeerden weg zijn. In een .gemoedelijken brief heeft de minister-president de burge meesters, die hun ambt hebben neergelegd, trachten te overtuigen van de nadeelen, die de staking van den 'dienst in de gemeen ten, welke zij niet langer willen besturen, moet berokkenen aan de gemeentenaren Hij beeft hen op het hart gedrukt den ter mijn niet ongebruikt te lateu, waarbinnen zij onder het gezag van de wet kunnen te- rugkeereu. Dat heeft echter niet gebaat; alleen heeft het comité van Argeliers iu dezen brief aanleiding gevonden, om aan de stakende gemeentebesturen mede te deelen, dat zij zich aan praatjes van den minister niet hadden te storen, maar zich moesten gedragen naar wat het comité hun zou be velen. Dit schijnt de maat te hebben doen over- loopende regeering heeft nu besloten aan de leiders der beweging hare macht te doen voelen, eu de met dat doel verordende maat regelen zijn in vollen gang. Aanleiding daar toe bestond reeds lang, want in de artt. 123 en 126 van het strafwetboek is aan staatsambtenaren en andere vertegenwoordi gers van het openbare gezag, dus ook aan de burgemeesters, uitdrukkelijk verboden met elkaar iu verbinding te treden om af spraken te maken tot bet nemen van ge zamenlijk ontslag of tot staking van bet .bestuur vau eeu tak van openbaren dienst. Deze bepalingen zijn voor dit geval als ge knipt. Verder is besloten tot vervolging van •de leden van het comité van Argeliers we gens aansporing tot oproer, voorts tot ver volging van de wijnivervalsohers. In over leg met den minister van oorlog zijn mili taire maatregelen genomeneenige regimen ten, die uit de streek zelf werden gerecru- teerd, zijn verplaatst en vervangen door an dere troepen, van wie men niet behoeft te vreezen, dat zij zich met de bevolking zul len verbroederen. Het voorbeeld van den vice-minister van •binnenlandsohe zaken Sarrant, die met zijne sympathie voor de kiezers, die hem naar de Kamer hebben afgevaardigd, niet kon vereenigen langer lid te blijven van de re geering, nu zij dezen hare straffende hand wilde doen voelen, heeft geen navolgers gevonden. Men verzekert in de regeerings- kringen, dat do minister Doumergue en de vice-minister Dujardin-Beaumetz, die ook door districten van het Zuiden zijn afge vaardigd, verklaard hebben met ölemenceau .te willen staan of vallen. Zij verkeeren trou wens in een ander geval dan hun gewezen .ambtgenoot Sarraut in wiens district alle ge meentebesturen ontslag hebben genooneu in het district van Dbumergue is dat slechts liet geval met 1 van de 71, in dat van Du jardin-Beaumetz met. 13 van de 156 gemeen tebesturen. Ook de Kamer steunt de regee ring; een afdoend bewijs daarvan levert het eergisteren met overwegende meerderheid, 412 tegen 158 stemmen, genomen besluit om de behandeling van de over de maatre gelen tegen de wijnbouwersbeweging aange kondigde interpellatie te verdagen tot Vrij dag, den door de regeering gewenschten dag. D© eerste ondervinding, die is opgedaan met de uitvoering van de door de regeering bevolen maatregelen tot handhaving van het gezag, is niet ongelukkig uitgevallen. De voorspellingen, dat de gevangenneming van de leiders der beweging bet sein seven tot oproer eu bloedig verzet, zijn niet uitgeko men, al gaat dit niet zonder lawaai in zijn werkzij zijn achter slot gebracht, voor zoover zij te vinden waren. Met sommigen is dat nog niet het gevalzij houden zicli schuil. Marcelin Albert, de ziel van het comité van Argeliers, dat de beweging leidt, heeft zich vrijwillig gevangen ge geven. Dat zou doen denken, dat er toch wel eenige grootspraak zit in wat de leiders der beweging tot dusver verkon- d'gden. Misschien wel een goede dosis. Men is in zulke omstandigheden zoo licht tot overdrijving geneigd. Het regiment no. 100, dat, om de bekende standjes uit Nar bonne naar het kamp van Larsac gezonden was om zich met schietoefeningen bezig te houden, heette daar aan 't muiten geslagen te zijn; toen daarnaar onderzoek gedaan werd, belek er niets vam aan te zijn. De hoofdzaak tot liet, verkrijgen van ©en beteren toestand zal intusschen altijd zijn, dat men aan de bevolking de overtuiging weet bij te brengen, dat men haar wil helpen om den heerschenden nood te boven te ko men, voor zoover dit door maatregelen van de regeering en van den wetgever te doen is. Met dat doel is bet wetsontwerp tegen de wijnvervalsching ingediend, dat nu bij de Kamer in behandeling is. Die behandeling komt slechts langzaam vooruit, ook al om dat er strijd van belangen is. xiet suikerbou- wende Noorden staat hier tegenover het wijnbouwende Zuiden. De suiker wordt van oudsher gebezigd als middel om deu wijn te verbeteren. Dat wordt genoemdchaptali- seeren, naar de ongeveer eene eeuw geleden aangegeven methode van den scheikundige Chaptal. Maar men is allengs vernuftiger geworden in bet gebruiken van suiker en wendt haar niet alleen aan om gebreken van natuurwijn te corrigeeren, maar ook J om druiven voor de tweede en derde maal te laten gisten en zelfs een product te be reiden, dat den naam van wijn draagt, maar in 't geheel niet vau druiven afkomstig is. Daaraan wordt de overproductie geweten, die oorzaak is van de on verkoopbaar beid van bet product der wijnbouwers van Languedoc, Om hierin verbetering te brengen, wil men in de eerste plaats de hoeveelheid suiker, die voor het chaptaliseeren vau wijn mag wor den gebruikt, beperken en in de tweede plaats de daarvoor gebezigde suiker treffen door eene surtaxe, waardoor de prijs van den met die suiker verbeterden wijn zóó hoog za: worden, dat hij duurder of althans even duur komt te staan als de met eene behoor lijke winst verkochte zuivere natuurwijn. Het ligt vcor de hand, dat de suikerindustrie zich daardoor in den afzet van haar product bedreigd ziet. Vandaar de Langdurige strijd, die over het bedrag van de te heffen surtaxe gevoerd is in de Kamer. Een voorstel om een extra-recht van 65 frs. per 100 K.G. te hef fen, waardoor de geheele belastinvan de voor chaptalisatie van wijn gebeziyde suiker zou worden 90 frs., is verworpen. Daarna is het bedrag der surtaxe vastgesteld op 40 frs. Men ziet uit deze beslissing, dat de Ka mer niet zóó zeer onder den indruk van de beweging der wijnbouwers is, dat zij daar voor het belang van de suikerindustrie uit het oog verliest. Dutttehland. Kiel, 19 Juni. Ter bijwoning vau de be den beginmand© wedstrijden van do ,,Kieler Wcclie", die sedert 25 jaar worden gehou den kwam de Keizer hier aan. De stad en de haven zijn feestelijk versierd. De zeil wedstrijden zijn reeds begonnen. Als gevolg van de laatste -erkiezingen is in Duitschland een anti-ultramontaanschen bond opgericht, waarvan admiraal Knorr voorzitter is. Het eerste congres van dezen bond heeft telegrammen van hulde gezonden aan Ion Keizer en aan den rijkskanselier. Vorst Bülow heeft namens den Keizer ge antwoord, dat Z. M. hoopt, lat de bond, die is opgericht tegen de inmenging van den godsdienst in de politiek, deze fout in hare handelingen zal weten te vermijden en niet zal vergeten, dat slechts het naast elkaar bestaan van de godsdiensten met gelijke rechten den grondslag van de Duitsche poli tieke toestanden kan verbeteren. Luxemburg. Het rapport van de centrale afdeeling van de Kamer concludeert, zooals verwacht werd, eenstemmig ten gunste van de opvat ting der xegeering over bet nieuwe familie statuut en spreekt zich dus uit tegen de rechtmatigheid der aanspraken van den graaf vam Merenburg. Heden komt de zaak iu openbare behandeling. Frankrijk. Parijs, 19 Juni. Ministerpresident Cle men ceau, die den naoht heeft doorgebracht in liet departement, mot het geiheele perso neel van zijn kabinet en den directeur der algemeen© veiligheid, heeft het gebouw om tien uur verlaten. Béziers19 Juni. Seuty, Bourges en Ca- banne zijn te Angeliers in hechtenis geno men. De bevelschriften tot gevangenneming konden niet worden uitgevoerd wat Marce lin Albert, Catihala, Ridhard en Renard be treet, die nog niet zijn opgespoord. Narbonne, 19 Juni. Drie regimenten in fanterie en een regiment kavallorie bezetten de stad sedert heden nacht. Eene schreewen- de menigte omringde het rijtuig, waarmee Ferroul werd weggebracht. De infanterie heeft de bajonet' op bet geweer gestoken, de kavallerie heeft de betoogers uiteen gedre ven Een steen trof oon kolonel dor kuras siers. Narbonne, 19 Juni. Sedert, df. Ferroul gevangen genomen werd,, is de beweging in do stad toegenomen. Tenduizend soldaten bezetten de stad. De officieren worden door de menigte met gefluit en gejuich begroet. De winkels, werkplaatsen en banken zijn ten toeken van rouw gesloten Narbonne19 Juni. Een bende betoogers, meerendeels boeren uit de omstreken, heeft getracht door middel van petroleum oene deur van den onderprefectuur in brand te steken. De troepen dreven hen terug. Daar na beproefden de betoogers door den tuin bet gebouw binnen te dringen De troepen deden een aanval óp de menigte en slaagden er na anderhalf uur werkens in haar te ver strooien. Er werden ©enige schoten gelost; een gendarme werd gewond. Montpellier, 19 Juni. Talrijke troepen betoogers trachtten Ferroul te bevrijden, die iu de gevangenis opgesloten is. De militaire macht dreef zo uiteen. Tweede telegram. Om 10 uur des avonds werd oen optocht gehouden door de stad. Een bende trachtte do deur van het paleis van justitie in brand te steken. D© politie kwam aanrukken, maar werd terug gedreven, waarbij bet hoofd der vei'igheids- politie Giraicl ernstig met een flescli aan liet hoofd gewond word. De gendarmerie en de kavallerie deden oen© charge op de me nigte, waarbij verscheidene hunner van het paard vielen; oen brigadier werd ernstig gekwetst. Er zijn vele personen in hechte nis genomen. De opgewondenheid ij groot; het regent steonen. Tegen middernacht ver dwenen de betoogers. Dat do maatregelen der regeering om den eerbied voor wet en gezag in Langudoc te herstellen tot dusver nagenoeg zonder bloed vergieten zijn uitgevoerd, is voor een goed deel te danken aan de leiders der beweging, die doen wat zij kunnen om de menigte van het plegen van geweld terug te houden. Marcelin Albert heeft zich, naar gemeld wordt, vrijwillig gevangen gegeven en heeft in een laatste manifest de menschen aange spoord zich rustig te gedragen. Ferroul, de gewezen burgemeester van Narbonne, heeft krachtig toe bijgedragen, dat zijne arres tatie betrekkelijk kalm in haar werk is ge gaan. Hij sloeg zelf de hand aan bet werk om de barrikaden, die men bezig was op te lichten, te slechten, en sprak de menigte aldus toe: „Zooals gij ziet, zijn er 10.000 man noodig om Ferroul in hechtenis te ne men, er zijn nederlagen, die eigenlijk over winningen zijn en die anderen tot. schande strekken. Deze dag is de schoonste dag van mijn leven." Engeland. Jjonden, 19 Juni. Het wetsontwerp op de organisatie van het landleger is in derde lezing aangenomen met 286 tegen 63 stem men. De minderheid testond hoofdzakelijk uit labourmannen en nationalisten. De wij zigingen, die de minister Haldane heeft ge bracht in de door hem voorgestelde rege ling, heeft de oppositie grootendeels bevre digd. De Evening News verneemt uit Birming ham Do toestand van Jozef Chamberlain is verergerd tijdens zijn verblijf Vales- cure in Frankrijk. Op zijn verlangen is hij naar Engeland teruggebrachtSedert is de toestand zeer verergerd, en de familie is voor de eerste maal pessimistisch. Er is geen hoop, dat de toestand duurzaam beter zal worden Zwitserland. De nationale raad heeft zich aangesloten bij het besluit van den stendenraad over het bezwaarschrift van defrotthardspoorweg maatschappij tegen het besluit van den bondsraad, waarbij haar werd opgelegd het aanleggen van een tweede spoor op de baan vakken Luzernlm men seeBrunnerFlue len en GiubiascoChiasso, af te wijzen. De vraag wie de kosten van deze werken zal moeten dragen, zal door het bondsge- rechtshof beslist worden. Do naasting wordt door deze zaak niet geprejudicieerd - Italië. Bij het ministerie van justitie is het ont werp van een© amnestiewet in overweging naar aanleiding van het eeuwfeest der ge boorte van Garibaldi den 4en Juni. Ook spreekt meai van eene plechtige herdenking van Garibaldi in de vergaderzaal van het parlement. Men gelooft, dat. de Kamer met dat doel hare zittingen tot den 4on Juli zal verlengen. Ooiten rijk. Weenen, 19 Juni. De rijksraad is heden door den Keizer geopend. In de troonrede wordt gezegdDe kiesreohthervorming is ge baseerd op bet vertrouweu, dat ik stel in de trouw van mijne volken jegens den staat De nieuwe Kamer zal tot bijzondere taak hebben dit vertrouwen te rechtvaardigen <"ii te bewijzen, dat de uitbreiding van de poli tieke rechten tengevolge heeft, dat de poli tieke krachten van den staat vermeerderd worden. Het recht van gemeenschappelijke beslissing legt een gemeenschappelijke ver- antwoordoijkhoid op ten aanzien van het ".ot van allen. De troonrede zegt vervolgens, dat de taal kwestie nog niet geregeld is; het is nood zakelijk een oplossing te zoeken, en die zal alleen gevondon kunnen worden in den wil van alle belanghebbenden om binnen de perken der grondwet het eens te worden. ,,Het is mijn levendigste wonsdb, eenmaal aan mijne volken als kostbare erfenis hunne nationale goederen geheel en al verzekerd na te laten en aldus den nationalen vrede te waarborgen." Iu de troonrede worden velschillende wetsontwerpen aangekondigd, met name op de ouderdoms- en invaliditeitsverzekering, op de hervorming van de arbeidsverzekerin- gen, op den nachtarbeid van vrouwen en op den mijnarbeid. Verder worden nog wets ontwerpen aangekondigd op nijverheids- en landbouw,gebied. De pogingen betreffende do naasting van spoorwegen zullen worden voortgezet. Het streven om op duurzame wijze den vrede te handhaven, zullen van mijne zijdo zegt de Keizer verder en van die mij ner regeeringen krachtigen steun ondervin den. Onze betrekkingen met do overig© mo gendheden blijven van den vriendschappe- lijksten aard; de verhouding tot onze bond- genooten blijft voortdurend 'hartelijk. Onze goede en vertrouwelijke verstandhruding met alle mogendheden stelt ons in staat om als zich tegenstrijdige belangen voordoen, altijd in verzoenenden geest op te treden. Melding makende van de onderhandelin- ger. tussoben de beide regeeringen van Hon garije en Oostenrijk ten aanzien van de re geling hunner verhouding, zegt de troon rede, dat de leidende gedachte, die alles moet teheerschen, is, dat de politioko ban den ongeschonden bewaard moeten worden, die beproefd zijn in eene eeuwen-oude ge meenschap van lotgevallen. Daar do kracht van het leger de sterkste steun is voor den vrede en de welvaart, moet de ontwikkeling def verdedigingsan id delen niet langer worden tegengehouden. Het is stellig te verwachten, dat de Rijksraad de sterkte van het leger op de onontbeerlijke hoogte zal brengen. De troonrede eindigde met de voldoening uit te drukken van den souverein, die go- roepen is geweest, om zijn volk te besturen gedurende twee geslachten, dat hij zijne po gingen heeft zien beloonen door de liefde en de trouw van zijn volk. Den vooruitgang be vorderen is de taak, waaraan de Keizer zijn geheele leven heeft gewijd. Den vooruitgang en het welzijn van zijn volk bevorderen, en getrouwelijk de roemrijke erfenis van de voorvaderen beheeren, dat is ook de taak die de Rijksraad voor zich vindt op den weg van den binnenlandschen vrede. Hongarije. Budapest., 19 Juni. De Kroaat Supilo be klaagde zich in de Kamer van afgevaardig den er over, dat bij gisteren tot de orde was geroepen, en onderwierp de handelwijze van den president aan een felle kritiek. De voor zitter ontnam hem het woord, hetgeen een lievig protest van de Kroaten uitlokte. De vice-president Rakowsky zeide tot do Kroa ten, die een hardnekkige obstructie voeren, dat alle pogingen van deu president om de beraadslagingen kalm te doen verloopon, verijdeld worden door hunne houding. Hij schorst© daarop de ziting. Rusland. Bij keizerlijk© ukase zijn de zittingen van den rijksraad verdaagd tot 14 November, den dag waarop de nieuwe rijksdoema zal bijeen komen. Tot zoolang heersebt dan de alleen- heerschar weder onbeperkt. Do nieuwe kieswet voor de rijksdoema, die is afgekondigd, heeft sommige karaktertrek ken behouden van het stelsel, waaronder do beide eerste doema's gekozen zijn. Z j regelt een kiesstelsel met klassen en met verschil lende trappen. Maar allen, die kiezers waren onder de wet-Bcelygin, blijven kiezers onder di nieuwe wet. Maar de vertegenwoordiging, die aan ieder der klassen verzekerd is, ver schilt. De bevolking wordt verdeeld in grondeigenaars, boeren, stedelingen en werklieden. Het aantal afgevaardigden voer de grensdistricten (Polen en Kaukazië) wordt verminderd omdat die gewesten niet de zelfde ontwikkeling hebben gekregen dan de rest van het rijk en hunne vertegenwoordi- gers geen gemeenschap van belangen kun nen hebben met d© vertegenwoordigers van do geheele Russische gewesten' Verder zijn in Turkestan, in het steppengebicd en in het gebied van Jakoetsk de verkiozingeu voorshands afgeschaft. Het geheele aantal afgevaardigden be draagt 442 in plaats van 524. Polen zal 14 afgevaardigden hebben in plaats van 36; twee van deze veertien zullen Ruseen moe ten zijn. Kaukazië zal 10 afgmaardigden hebben. Zeven steden zullen hunne eigen af gevaardigden hebben; vroeger was dit aan tal 19. Deze steden zijn: Petersburg, Mos kou, Odessa, Lodz. Warschau. Kicw en Riga. groote middelpunten van bevolking, zooals Kazan, Charkow en 1. ara tow verlie zen hun recht op eigen vertogenwoordigers. Het aantal gemachtigden, door do werk lieden te kiezen, is geringer- dan ouder de wet-Boelygin. Het gewichtigste punt van d i nieuwe wet is, dat aan de verschillende klassen oon zeker minimum van vertegenwoordigers verzekerd wordt. De bóeren-gemachtigden kiezen boe ren, die der grondbezitters, stedelingen en workheden eveneens. De rest wordt door al len gezamenlijk gekozen. Behalve in de ste den, waar het direct kiesrecht wordt inge voerd, zijn de provinciale kies vergaderingen samengesteld uit kiezers van den tweeden trap. De indeeling van de kiesdistricten ge schiedt door de regeering. De nieuw© kies wet verzekert aan de gegoede standen oen tamelijk-gTooten invloed. Petersburg. 19 Juni. Volgens de bladen rijn den vorigen nacht ongeveer 500 perso nen in hechtenis genomen. De gewezen on der-voorzitter van de Doema Beresin werd ook gearresteerd, maar na korten tijd weder vrijgelaten. Over het aantal personen, die verder in het rijk gevangen zijn genomen, werden nog geen berichten ontvangen. Allerlei. vTe Ascot is op do renbaan oen gouden beker, die morgen verreden zou worden, ge stolen. Hij stond, met andere prijzen, op oen tafel te kijken, bewaakt door een politie agent. Terwijl een on'bokende 'even de aan dacht van den man afleklde, verdween do dief ermee in de volte. Do beker had' aan goud een waarde van een goede f 3000. vTe Falster, in Denemarken, heeft een landeigenaar met name öhrisophersem, in godsdienstwaanzin den marteldood van. Hus willende nadoen, zich in rijm huis met pe troleum begoten en in brand' gestoken. Even als zijn held kwam hij in de vlammen om. vTe Corvilha., in Portugal, zijn, volgens een Parijsoh blad, bij oen brand dertig men schen omgekomen en oen honderd gewond, Athene, 19 Juni. Bij eene overstrooming in Trikala zijn meer dan 100 menschen om gekomen. De spoorwegen in Thessali© zijn beschadigdde gemeenschap is gedeeltelijk gestremd. Kameroverzicht. Tweede Knniir. Woensdag werd de behandeling voortgezet over art. 344c. Dit artikel luidt Het bedrag der uit te koeren gelden wordt, bepaald overeenkomstig de tehoeftcn van het kind en heb inkomen van don verweer der. Indien de verweerder bewijst, dat de voorziening in de kosten van onderhoud en opvoeding van een erkend kind door zijne ouders geheel of ten doele verzekerd is wordt het bedrag der uit te koeren gelden dien overeenkomstig lager bepaald In geen geval echter wordt dit bedrag la ger bepaald dan xle helft der overeenkomstig hc» eerste lid 'bepaald© kosten van opvoeding en onderhoud. Er is geen bijdrage verschuldigd over den tijd, die op het oogenblik van het instellen de- rechtsvordering reeds meer dan vijf üv- ren is verstrekeii. Afwijkende overeenkomsten rijn niet ver bindend." Op dit artikel zijn thans drie amendemen ten voorgesteld. Ie. van de Comm. v. Rapp. om het eerste lid aldus te doen luiden .Het bedrag der uit te keeren gelden wordt bepaald naar de behoeften van het kind, het inkomen van den verweerder oh het getal en de hoedanigheid dergenen, wier onderhoud volgens dit wetboek ten laste van den verweerder komt." 2e. van den heer Limburg c.s., a. om in art 344c in plaats van het lid 2 en 3 te le zen Nadat het vonnis in kracht van gewijs de is gegaan, is erkenning van het kind door eer ander dan den in het vonnis tot uitkee- ring verplichte niet toegelaten, tenzij die erkenning plaats hoeft bij de akte van hu welijksvoltrekking overeenkomst,ig art. 327. b. om lid 4 en 5 om te zetten en te lozen als volgt: ..Overeenkomsten waarbij dc bijdrage in onderhoud en opvoeding op ©enigerlei wijze wordt beperkt, zijn niet, verbindend." Dinsdag reeds liad de lieer Limburg zijn amendementen toegelicht, terwijl toen ook nog de heer Pier son erop aange drongen had, bij de bepaling van het be drag deT uitkeering Tokening te houden mot den stand en dc j»sitie dor moeder. Woensdag sloot, de hoer Heemskerk zich hierbij aan die echter liet. amendement Limburg bestreed wat ook de heer V a n W ij n b e r g e n deed. De heer en Van Styrum en Van I ri sing a konden zich wol met dat amende ment vereenigen, omdat dit beoogt om het dubbele vaderschap uit de wet te doen ver dwijnen. Dé M nister van Justitie (de heer Van Raalte zoide dat het amendement der Comm. van Rapp. feitelijk hetzelfde wil als hot, regeeringsartikcl. liet amendement zegt niets anders dan hetgeen reeds in het. re- georingsartikel ligt opgesloten. De minister acht, dus hot amendement niet noodig. Het eerste amendement-Limburg om trent do erkenning .achtte de Minister een groote inconsequentie na de gevallen be slissing. Is er erkenning dan is er geen alimentatie-actie moor en is er een alimcn- tatic-aetip dan is er geen erkenning. Ook de heer Van Styrum vorkeorde z.i. in dwaling. Erkenning is niet anders dan

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1