H'. is». 5" «luargaif. Woensdag 26 Juni 1907. BUITENLAND. BINNENLAND. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoort 1.25. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Conrant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 oor 's morgens bjj de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—S regelsf 0,75. Elke regel meer- 0.15. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handol en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij aoóanement. Eóne circnlaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I Juli a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge« durende de maand Juni nog zullen verschijnen, KOSTE- LOOS toegezonden. Kennisgevingen. TER-VI8IE-LIGG1JNO OPGAVEN VAN OANDIDATTBN. De Burgemeester der gemeente Amersfoort maakt bekend dat de bij hem ingeleverde opgaven van kan didaten voor de op heden gehouden verkiezing, ter vervulling van twee plaateen in 'Kiesdistrict I. 2 plaatsen in Kiesdistrict- EL en 2 plaatsen in Kiesdistrict III voor den Gemeenteraad', evenals liet door hem opgemaakte proces-ver baal van' sluiting der kandidatenlijst, ter Ge meente-secretarie voor een ieder tor inzage lig gen dat afschriften dier stukken aangeplakt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Amersfoort, den 25. Juni 1907. Do Burgemeester voornoemd, WUKTTIEKS. IJK. Burgemeester e>n Wethouders van Amers foort, Vestigen de aandacht van belanghebbenden op de vervanging van het goedkeuringsunerk voor den ijk van maten en gewichten p door het goedkeuringemerk q, dat vorenbedoeld goed- keuringsmork p na 1 September 1907 niet meer geldig is en dat mitsdien vóór dat tijdstip de maten en gewichten, die nog niet van het nieuwe goedkeuringsmerk q voorzien zijn, ten herijk moeten worden aangeboden, waartoe aan alle ijkkantoren (o. a. te Utrecht) in de maand Augustus gelegenheid bestaat od alle kantoor- dagen (voor Utrecht op eiken Vrijdag en Zater dag van 9 uur voormiddags tot 12 uur 'e mid dags en van 1 uur 's namiddag» tot 3 uur 's namiddags). Amersfoort, 25 Juni 1907. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, ■De Secretaris, De Burgemeester, J G. STEN PERT KiROESE. WUI.i TIERS. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden, dat volgens mededeeling van den Minister van Oorlog op 16, en zoo noodig ook op 17 Juli a.s. eene schietoefening zal worden gehouden op het- fort ,,LTmuiden", waarbij* gevuurd zal worden met kanonnon van zwaar kaliber (24 c.M.), waarbij wordt onveilig gemaakt een sector, begrensd aan de Noordzijde door een lijn van het fort in de richting 'N. W. en aan dte Zuidzijde door het Noorderhoofd en eene lijne in de richting Z.W. t. W. W. van het uiteinde daarvan tot op 9000 M. van het fort. Op de dagen,dat gevuurd wordtzal van het fort een roode vlag waaien van minstens één uur vóór de oefening tot aan het einde daarvan. Amersfoort, 25 Juni 1907. De Burgemeester van Amersfoort, WUUTTEIRS. Politiek Overzioht Ha de antkladint waa da rljksdoema. Die ontbinding van do rijkedoema heeft in het land nagenoeg geen edho gevonden, ten zij men als zoodanig wil aanmerken hert. ju beltelegram, waarin de bond van echt Rus sisch© mannen zijne gevoelens heeft uitge drukt. Dat is niet te verwonderen, want van eene openbare meening in Rusland kan men moeielijk spreken, wanneer men ziet op hoe afdoende wijze de regeering er voor aorgt, dat de pers wordt gemuilband en de lieden, van wie zij kan verwachten, dat haar beleid niet in onvoorwaardelijk gunsti- gen zin zall worden beoordeeld, in verzeker de bewanug worden genomen. Niettemin blijft- de vraag op aller lippen Hoe zullen de gebeurtenissen zich nu in Rusland afspe len? De Berlijnsdhe hocgleeraar Karei Bai led geeft op die vraag het volgende ant woord „iDat weet geen mensdh. De regecring ge looft, eventueele pogingen tot opstand even gemakkelijk te kunnen onderdrukken als zij voor een jaar gedaan heeft. Zeker, de ont wikkelde kringen in Rusland, evengoed als de hoeren, zijn niet omwentelingsgezind; zij zijn de revolutie moede. De intelligentie verwacht ook niets van het leger. Niet alsof men gelooft, dat het leger volkomen onaan getast. is en trouw aan den Czaar. Maar men vreest de militaire uitspattingen, wanneer het tegen het volk mocht woreleai gebruikt. Ook don moord- en roof lust van de „zwarte honderd'of van de tot woede ontvlamde revolutionaire massa's. Dit is de reden van de door do radicalen als beginselloosheid uitgekreten toegevendheid van de kadetten, welke nagenoeg allen tot de bezittende en beschaafde standen bohooren en zeker bij nieuwe onlusten het zwaarst getroffen zou den worden. En nu heeft al het. toegeven der kaïdetten niets gebaat. Ook zij worden als „ouwettigeu" in den woestijn gezonden. Er moet, nadruk gelegd worden op een fundamenteel ondersclieid in vergelijking met de omstandigheden tijdens do ontbin ding van de eerste doem ade contra-revolutie is gelegaliseerd, want wolke radicaal, welk lid van do artbeidspart ij kan zich voortaan nog' in de dooma laten kiezen? Een opposi tieman kiezen beteekent thans in Rusland, hem aan liet- mes overleveren. Kan en zal dan de regeering niet econo mische maatregelen nomen, die het land ge rust stellen, den boer winnen?Zij zon het wel kunnen, maar zij zal het niet. Stolypin zou met verbeteringswerken van grooten omvang kunnen komen, eene kadastrale opneming van de velden en maatregelen in verband daarmee ondernemen; in 'het zuiden groote bevloeiingswerken, in 'liet noorden betere af watering uitvoeren; hij zou voor goedkoop crediet voor den kleinen man kunnen zorgen Wanneer hij 400 a 600 millioen voor de eerste 2 a 3 jaren voer dergelijke doeleinden beschikbaar stelde, dan zou mogelijk toch nog de Russische boerenmassa betrekkelijk tot Yust zijn te brengen door behoorlijk be loonden arbeid. Maar groote werken tot ver betering, inzonderheid een kadaster, zijn niet zonder hulp van de intelligentie tot stand te brengen. En die heeft Stolypdn al tijd als quantité négligoable 'behandeld, hoe zou hij nu t-ot een ander inzicht zijn ge komen Zeker is dus, dat er onder 9tolypin niets zal gebeuren. In dit opzicht verwach ten ook de best geredigeerde conservatieve bladen, zooals de Duit9che St.-Petersburger Zeitung, niet al te veel. De laatste heeft openlijk verklaard, dat de regeering van Stolypin in de agrarische kwestie kostbaren tijd heeft verspildZooveel schijnt zeker te zijn Do latente revolutie zal Stolypin, al •blijft hij voorloopig overwinnaar, niet over winnen. Hij kan slechte de ellende, waaron der het Russische volk zucht, verlengen. Zijne regeerkunst is het voortmodderen tot eiken prijs. Maar, zou men kunnen vragen, zal niet het geldgebrek de Russische machthebbenden toch nog nopen, voor eene werkelijke grond wet te capituleeren Dat is thans bepaald nog niet te verwachten. De inkomsten van den staat uit het braudewijnmonopolie zijn in de eerste drie maanden van het loopende jaar vermeerderd. Waarom? Omdat., zooals de regel is in revolutionaire tijden, de groote massa lichtzinniger wore1, en veel alkohol gebruikt. De Russische boer ver drinkt nu'alles: zijn vee, zijn inventaris, zijn zaad. Hij meent, dat de regeering hem later toch moet helpen, als hij honger lijdt. Hij is overtuigd, dat- zij hem toch land zal geven. Voorloopig krijgt dus de regeering geld. Om het morgen, de verwoesting van het Russische volksbestaan, bekommeren zich weinigen. Om het geld is dus de Rus sische regeering voorloopig nog niet verle gen. Zoolang het leger haar trouw blijft, kan zij inderdaad alles wagon, ook het uit mergelen van hot eigen land. Misschien zal eenmaal, als het te laat is, de Czaar het berouwen, dat hij den raad van Stolypin ge volgd is en de inschikkolijkste, deemoedigste dbema, die er kon bestaan, heeft ontbon den." DufttMhlaiML Berlijn, 25 Juni. De Reichs- und Staats- anzeiger bevat thans de veranderingen in de hoogste rijiks- en staatsambten, welke reeds in de Norddeutsche Allgem. Ztg. van 22 Juni werden aangekondigd. De staatsminister graaf Von Posadowsky en Von Studt hebben den titel en den rang van staatsminister behouden. Von Studt is tegelijkertijd wegens het bijzondere vertrou wen dat- hij bij den Keizer geniet, voor zijn leven tot lid van het Hoerenhuis benoemd. Verder wordt medegedeeld, dat aan den minister vrijheer Von Rheiivbaben, de orde van den Zwarten Adelaar is verleend. Frankrijk. Parijs, 25 Juni. Voor den aanvang der behandeling van het ontwerp op de afschaf fing der krijgsraden verklaarde minister president Clemenceau, dat zich feiten heb ben voorgedaan, die ongerustheid wekken over de tucht in het leger. Dit moet openhar tig worden erkend, want het is een reden tot ongerustheid voor alle goede Franschen. Wanneer de tucht in het leger verslapt, is het met Frankrijk gedaan. De minister ver klaarde verder van meening te zijn, dat op het oogenblik de geesteskalnite ontbreekt, die zoo noodig is voor do behandeling van dit wetsontwerp; hij stelde daarom voor de discussie te verdagen tot na de zomer-vacan- tie der Kamer. Dit voorstel werd aangeno men met 316 tegen 223 stemmen. Parijs, 25 Juni. De ministerraad beraad slaagde over den toestand in het zuiden. De regeering zal z;ch verzetten tegen do motie der socialisten welke de bedoeling heeft de soldaten, die naar aan leiding van het verzet in het, zuiden gearresteerd zijn, voorloopig in vrijheid te stellen, omdat, zij dit anti-con stitutioneel oordeelt. Over Marcel in Albert en zijo vermaa rd gesprek met, den minister-president in het ministerie van binnenlandsche zaken; blijft nog altijd veel onzekerheid heerschen. Van regeertngswego wordt verklaard, dat Albert bij zijn vertrek uit Parijs voorzien was niet van een vrijgeleide, maar van een door den minister-president afgegeven stuk, dat hom de mogelijkheid verschafte direct, naar Nar- bonne terug te keeren „om zich tor beschik king te stellen van de wet", volgens de eigen woorden, door den heer Clemenceau ge bruikt. Te Parijs, waar hij den Zondag aange naam liad doorgebracht en o. a. in een auto mobiel een wandelrit had gedaan naar het Bois de Boulogne, bracht oen bloedverwant hem des avonds naar den trein. Op het per ron werd hij door eenige journalisten gein- terviewd. Op uitnoodiging van eenige reizi gers nam hij plaats in een coupe lo klasse, maar toen op het perron geroepen werd „Neem u in acht, Albert' Gij gaat reizen met verklikkers", stapte hij over in een rij tuig 3e klasse. Bij het vertrek van den tiein werden eenige kreten: „Leve Maroelin Al- bert!" gehoord. Aan een dagbladschrijver, die met hem in den trein van Parijs naar Orleans reisde, verhaalde Albert, dat hij hoopte, dat de gemoederen in het zuiden tot rust zouden komen. Hij zou daar onderhandelen met de burgerlijke en militaire overheden. De re geering had een groot onrecht begaan, door niet veel eerder met de wijnbouwers in over leg te treden. Van zijn gesprek met Clemenceau geeft hij de lezing, dat hij geweend heeft, niet echter wegens de strafrede van den minister, maar omdat hij dacht aan de onschuldige slachtoffers. Hij was niet verpletterd, maar heeft met den minister-president als macht tot macht onderhandeld en hem geschre vene vredesvoorwaarden voorgelegd, die zij gezamenlijk bespraken. Wat zij hebben be sloten, wil hij nog niet verraden. Men zal zien wat hij nu in het Zuiden zal doen. Ter wijl in Argelliers beweerd wordt, dat hij, sedert het bevel tot inhechtenisneming tegen hem werd uitgevaardigd, in den dorpstoren zich verscholen heeft gehouden en eerst Zaterdagavond naar Parijs vertrokken is, geeft Albert te verstaan, dat hij reeds vier dagen in Parijs is geweest, bij een vriend heeft gewoond, eenige zaken heeft gedaan en daarna zijn bezoek heeft gebracht aan den minister-president. Van Narbonne is Albert nog in den avond van Maandag naar Argelliers teruggekeerd. Hij verklaarde de berichten van de Parijsoho bladen, dat hij gezegd zou hebben naar huis terug te keeren om de begane fouten weer goed te maken, voor onjuist. Minister-president Clemenceau heeft eer gisteren voormiddag eene deputatie van het gemeentebestuur van Nimes ontvangen, aan welke hij verklaarde, dat hij bereid was met zachtheid te werk te gaan onder voorwaar de, dat de gemeentebësturen, die hun ont slag hebben ingediend, terstond hun be- stuursarbeid zullen hervatten. Een correspondent van de Köln Ztg., die eene rondreis gedaan heeft door het wijn- bouwersgebied van Narbonne over Argel liers, geeft als zijn indruk te kennen, dat de boeren zich rustig houden, maar dat de opge wondenheid aanhoudt. Het wachtwoord van het wijnbouwerscomité is, dat aan de troepen geen actief verzet moet worden geboden, omdat men daarvan het nuttelooze heeft in gezien, maar dat des te hardnekkiger moet worden volhard in het lijdelijke verzet. Van de dorpen, die hij doorkwam, was alleen Argelliers militair bezetdaarentegen wor den de bruggen militair bewaakt. Van het 17o regiment infanterie, het mui- tersregiment, dat met onbekende bestemming uit Agde was verwijderd, is de bestemming nu bekend; het komt te Gap (departement H autes Alpes) in garnizoen. Argelliers, 25 Juni. In eene vergadering van do coanité's tot verdediging van den wijnbouw is besloten, dat de d:oor de Kamer gevoteerde wetten onaannemelijk zijn. De comités zijn allen solidair; zij zullen de zaak van dén wijnbouw in geen enkel opzicht prijs geven en zullen aain. het hoofdcxwnité hunne nmiimum-eischen doen toekomen. Bngtland. Londen, 25 Juni. In den verderen loop vam het debat oven de motie van Campbell Ban lierman in zake het hoeren huis, deed de labourman Ilendorsen een voorstel tot ge- heele afschaffing van het. hoerenhuis. Do vice-minister Churchill deed een kras sen aanval tegen het liecrenhuis. Hij ver klaarde, dat. dit geen nationale instelling was maar een partijmachine. De lords maak ten van hun veto gebruik voor do laagste doeleinden van politieke oneerlijkheid. (Luide toejuichingen). halts. Rome, 25 Juni. De Kamer heeft de be raadslaging over het ontwerp op de buiten gewone militaire uitgaven voortgezet. Mot 209 tegen 61 stemmen werd een amendement van de uiterste linkerzijde verworpen om liet crediet voor militaire uitgaven van 60 tot 20 millioen terug te brengen. Daarna werden alle artikelen van het wetsontwerp aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Bij de behandeling van de begrooting voor buitenlandsche zaken in den Senaat zeide minister Pittoni, dat niets doet ver wachten, dat op de conferentie te 's Graven- liago oneenigheid zal ontstaan. Er is alle roden om te verwachten, dat- do conferentie vruchtbaar zal zijn in stel lige resultaten. De Italiaansohe gedelegeer den zullen daartoe het hunne bijdragen. Voor de vijfde maal is de oud-minister Nasi door zijn getrouwe kiezers te Trapani weder tot lid van de Kamer gekozen. Nasi vertoeft thans te Rome en neemt daar maat regelen voor zijne verdediging in het proces, als dat, voor den Senaat aanhangig wordt gemaakt Het eeuwfeest der peboorte van Garibaldi, 'dat den 4en Juli zal plaats hebben wordt door familiegeschillen gestoord. Genei-aal Ricciotti Garibaldi, het tegenwoordige hoofd der familie, die sedert lang oorlog veert, tegen mevrouw Francesca Garibaldi, de laatste echtgenoot van zijn vader, wier huwelijk hij als onwettig bestrijdt, lieeft op he' eiland Caprera eigenmachtig het .eraf van Manlio, den zoon uit dit huwelijk, laten verwijderen van de zijde van het graf van oen vader, om ook uiterlijk kenbaar te make dat liii Man lio niet, als lid van de familie erkent. Me vrouw Francesca heeft geprotesteerd bij den Koning, den minister-president en de Kamer. Spanj*. In de oortes zijn de debatten over het adres van antwoord op de troonrede geëin digd. Do regeering kreeg eene n eerderheid van 202 tegen G9 stemmen. De minderheid bestond uit Catalanen en republikeinen. De liberalen volharden in hunne oolitiek van onthouding. Ooatomrljk. Weenen, 25 Juni. Tot voorzitter vau het huis van afgevaardigden is gekozen dr. Weis- kirchner, van de christelijk-socialen, met 351 stemmen tegen 101 op den sociaal-democraat Pernerstorfer. Tot eersten ondervoorzitter is gekozen Zaczek, van de Oud-Czecheu, tot tweede on dervoorzitter do Pool Starzynsk. met 270 stemmen. De Rutheuen en eenige socialisten protesteerden tegen deze laatste verkiezing; de Polen juichten haar toe. De Czechische socialist Nemec deed den voorzitter eenige vragen betreffende de op neming van redevoeringen, 'n eene andere taal dan de Duitsche uitgesproken, in het officieele verslag. De voorzitter antwoord de, dat <te Kamer zelve in deze moeielijke en teere zaak zal hebben uitspraak te doen. De te Weenen vergaderde nijivenheids- raad heeft de regeering verzocht in geen ge val toestemming te verleenen tot de door de Pruisische regeering voorgenomen invoe ring van scheepvaartollen op de Elbe. De vertegenwoordiger van de regeering ver klaarde, dat de internationale rechtstoe stand den waarborg opleverde voor de hand having van de bestaande tolvrijheid en dat de regeering gebruiik zal maken van de waarborgen, die het op de verdragen steu nende recht in dit opzicht biedt. Hongarije. Budapest, 25 Juni. Graaf Pejacsevics, de ban us van Kroatië, heeft ontslag genomen, omdat al zijne pogingen om de Kroatische obstructie te doen ophouden, schipbreuk hadden geleden. Griekenland. Athene, 25 Juni. De minister van binnen landsche zaken seinde uit Trikkada, dart door de overstrooming duizend huizen zijn ver nield en 102 menschen het. leven hebben verloren. Varmlgde Stoten. President Roosevelt heeft het verdrag on derteekend, dat tusschen de Vereenigde Sta ten en den republiek San Domingo gesloten is en waarbij de Vereenigde Staten met het financieele bestüur in San Domingo werden belast. Venezuela. Caracas (via Willemstad), 25 Juni. Het ministerie heeft ontslag genomen tengevolge van de afkeuring, die de politiek van den minister van financiën in het congres heeft gevonden Allerlei. vTe Hamburg gaat het gerucht, dat de Hamburg-Amerikaanschc lijn bij Har- land Wolff te Belfast, een schip wil la ten bouwen dat weer grooten moet worden dan alle andere schepen. Men spreekt van 50.000 ton! vEen Kroatisch werkman te Böckstein is plotseling, terwijl hij met zijn kameraden aan een glas bier zat, krankzinnig gewor den. Hij sprong op en sloeg in 't wilde op zijn makkers los, liep dan naar buiten en verbrijzelde een voorbijganger den hersen pan, stiet- een ander een mc6 in den rug en werd dan eerst onschadelijk gemaakt. Er waren toen eenige zwaar gewonden en- twee dooden. vTe Mechnikof bij Radom is een huis afgebrandzes menschen zijn in de vlam men omgekomen In de Oostenrijksche dorpen Mioheldorf en Frasendorf zijn 42 huizen in do aseh gelegd; vier kinderen zijn verbrand. Te Nantes zijn bij een brand in dc rue de la- Cordcrie twee menschen omgekomen. vOp den Oessie rispoor weg, bij het sta- tionGanzowka, derailleerde een trein, waar in talrijke landverhuizers zaten. Zee passa giers werden gedood en zestien gewond. Der tien goederenwagens zijn geheel vernield. vTe Peuketh nabij Warrington zijn j twee mannen omgekomen in een ouden put, dde vijftig jaar lang niet open was geweest. De eerste ging naar beneden, een ladder af en toen hij niet spoedig terugkeerde, volgde zijn kameraad hem. Beiden zijn vermoedelijk door de vergiftige gassen op den bodem over leden. vZondagnacht is aan de elect risohe ge leiding van den Centraalspoorweg te New- York boven op een viaduct kortsluiting ontstaan. Tot op een afstand oan een halve mijl was het ijzerwerk electrisah geladen. Groote vlammen schoten langs de rails voorbij. Al het ijzer en koperwerk smolt weg en droop op de straten. Voortdurend werden ontploffingen gehoord totdat het der brandweer gelukte den stroom af te sluiten. v New-York is de langdurige peroide van koude te boven en heeft nu ondragelijke hitte. Zaterdag stond de thermometer in de schaduw op 93 graden Fahrenheit (34 gr. Celsius); velen werden op straat door be wusteloosheid getroffen. Kamcroverziahl Korst* Kamer. Avondvergadering van Dinsdag 25 Juni Geopend ten ure. Ingekomen waren missives van de heeren Willinge en Van Berokel, houdende mede deeling, dat zij ontslag hebben genomen als lid dezer Kamer, welke missives voor ken nisgeving werden aangenomen. Mede waren ingekomen een aantal missives, welke even eens voor kennisgeving werden aangenomen, en de laatste door de Tweede Kamer aange nomen wetsontwerpen, welke naar de afdee- linger. werden verzonden. De Voorzitter deelde mede, dat de centrale sectie heeft besloten morgen ten 11 ure in de afdeelingen te onderzoeken de daai voor aangewezen wetsontwerpen en kon digde zijn voornemen aan de Kamer Don derdag ten 11 ure in openbare vergadering bijeen te roepen ter 'behandeling van het Arbeidscontract. De vergadering werd daarna gesloten. Twoo4o iMuir, In do vergadering van Dinsdag werd het wetsontwerp betreffende de voorschotten ten behoeve van den spoorweg Gouda. Schoonhoven enz., na goedkeuring der ver schillende artikelen, verworpen mert 33 tegen 29 stommen. Daarna had de stemming plaats over het wetsontwerp betreffende de onteigening voor de tweede staatsmijn, dat aangeno men werd met 48 tegen 14 stemmen. VervoQgens was aan de orde het wetsont werp tot verhooging van hoofdstuk X (Wa terstaat) dt-r begrooting voor 1907, ten be hoeve van de opsporing van delfstoffen, nl. f 160.000 voor de Peel en f 170.000 voor den achterhoek van Overijsel. De heer De Ram meende, dat het met liet oog op de groote kosten niet wenschelijk was om met de diepe boringen voort te gaan. De aan legkasten voor de mijn Wil- 'helmina in Limburg waren 3 millioen. Daar vond men de steenkolen op 250 M. diepte. Wat moet dus een mijn kosten, waarbij de kolen op 1000 M. diepte gedolven moeten worden. Bovendien kunnen in Zuid-Lim burg uitgestrekte kolenvelden, die op 300 M. diepte liggen, niet ontgonnen worden wegens gebrek aan practisdhe mijn-inge nieurs en arbeidskrachten. De heer Y a n Kol verdedigde het wets ontwerp door te betoogen, dat het noodig is tijidig voor de noodige reserve te zorgen. JD'e minister van Waterstaat betoogde de wenschelijikheid' om voort te gaan met de proefboringen, die zeker voor deden zullen afwerpen. Het wetsontwerp word daarna zonder stemimi ng aangenemen Aangenomen werden daarna zonder stem ming de wetsontwerpen tot verkoop van do meingrond onder Prinsenhage aan L. Daa aldaar tot venhooging van liet I en II Hoofdstuk der Indische begroeting voor 1907 en de conclusie van 't verslag der com missie omtrent de inlichtingen op een adres van A. Massink, gep. O.-I. ambtenaar te Soekaboemi, houdende klachten omtrent zijn pensioen. De conclusie strekte tot dankzegging aan den Minister voor de gegeven inlichtingen. Artsen wet. Aan de orde was vervolgens het wetsont werp tot nadere wijziging der wet van 25 December 1878 (St/bl. no. 222), houdende regeling dor voorwaarden tot verkrijging der •bevoegdheid van arte, tandmeester enz. De heer Blookcr verklaarde zicli voor stander van oen stage (nraetisch werktijd 011- des deskundige leiding) na het theoretisch examen. Spr. ondersteunde het adres van do Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der Pharmarci© en dringt aan op maatrege>en

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1