Betuwsche Meikersen. NU of NOOITMen biede het geluk de hand. Provinciale Levensverzekering en Voorschotbank, ISevestigd te UTRECHT, ARIAHOEK i. ADVERTENT1ËN. Zeist en Omstreken. Oude Talen en Wiskunde. Gevraagd: Werkmeid, Derde-meid. eene nette Dienstbode, P. G. Natuurkunde. Uitvindingen, enz., enz., enz. Puike Meikersen De Dokter in huis. LÖCHTKUOROORD VALKENBÜRG (L.) Grand Hotel UBAGHS-YOSSEN. Iets Extra's Algemeene Bank Van Duysen CO., vgrTvemhage! rooooooooootxxxxx: ooooooooooooor verstrekt credieten op korten en langen termijn. Mr. A. VAN SOEST. Zwitserland. Eiiffolbercf bi] Luzern Parkhotel Sornnenberg. lijk© historie aan het gymnasium (tijd. bui- tengew.). Aanbevolen dr. A. A. Pulle. Benoemd de heer dr. A. A. Pulle. 6. Alsvoren van een leerares in de gym nastiek aan de H. B. S. (tijd. buitengew.). Aanbevolen mej. J. C. v. d. Schroeff. Benoemd mej J.C. v. d. Schroeff. 7. Alsvoren tot het geven van een eervol ontslag aan den onderwijzer J. Jochems (school Puntenb. laan), die elders is be noemd. Het ontslag wordt eervol verleend met in gang van 1 Augustus. 8. Benoeming van een onderwijzer aan de school Puntenb. laan (vac. H. G. Verhaar, die elders is benoemd). Op de voordracht staan: A. Aardema, onderwijzer aan de Jongensschool; J. Hilko, te Castricum, en W. Staal, te Wateringen. Benoemd de heer A. Aardema. 9. Alsvoren (vao. Jochems). Voordracht. J. Hilke, voorn.W. Staal, voorn.H. Bouwman, te Nijkerk. •Benoemd de heer J. Hilke, te Castricum. 10. Voorstel van B. en W. tot verleenen van eervol ontslag aan den onderwijzer Aardema. (Jongensschool). Zie de voordracht sub 8o. Het ontslag wordt eervol verleend. -1. Benoeming van een onderwijzeres aan de Meisjesschool (vac. mej. O. W. Westen berg). Voordracht: Mej. A. H. Wolbers, te Kampen, en mej. A. G. B. van Slee, te Nij megen. Benoemd mej. A. H. Wolbers. 12. Voorstel van B. cn W. tot het geven van verlof wegens ziekte, aan dén onderwij zer A. M. van den Broek. Het verlof wordt verleend van 7 Juni tot 20 Juli. 13. Rapport en voorstel van iB. en W. betreffende een verzoek van de AmersfIn dustrie- en Huishoudschool tot meerderen steun van gemeenteweg. (Rapport en voorstel zijn uitvoerig behan deld in ons nummer van Maandag). •De aan den steun, die dé gemeente zal verleenen, te verbinden voorwaarden werden nader nog door B. en W. aangevuld. Zonder debat en hoofdelijke stemming werd het ge wijzigde voorstel goedgekeurd. 14. Alsvoren betreffende het medetellen van tijdelijke dienst" 'bij het lager onder wijs van salarisverhooging, en voorstel tot wijziging der verordening tot regeling van het getal der openbare scholen en het getal en de bezoldiging Van het onderwijzend per soneel aan die scholen. Door twee onderwijzers is verzocht, bij de toekenning van periodieke salarisverhooging wegens dienstjaren, ook de zoogenaamde tijdelijke dienstjaren" mede te tellen. Het hoofdbestuur en de af cl. Amersfoort van den Bond van Néderl. Onderwijzers verzochten ook de tijdelijke diensten mee to tellen bij het verleenen der verhoogingen naar anciën niteit. Omtrent deze zaak bestaat geen eenstem migheid. B. en W. hebben dus getracht te weten te komen of tijdelijke dienst, behoort te wor den medegetelcl bij het toekennen der .perio dieke salarisverhooging. Zij vroegen de mee ning van den minister van B. Z., die o. m. in zijn antwoord verklaarde: „Naar mijne meening telt derhalve de diensttijd tengevolge van voorziening over eenkomstig art. 33 niet mede biji de bepa ling van het aantal dienstjaren, waarnaar de minima-jaarwedden overeenkomstig art. 26 worden berekend. •Bevat eene gemeentelijke salaris-regeling, wat de toekenning van periodieke verhoo gingen betreft, een bepaling geheel gelijk luidend met art. 26, derde lid, der wet tot regeling van het lager onderwijs, dan mag mitsdien diensttijd, tengevolge van voorzie ning overeenkomstig art. 33 voor de perio dieke verhoogingen niet medetellen. Er bestaat echter geen 'bezwaar, in de ge meentelijke salaris-regeling eene bepaling op te nemen, dat bedoelde diensttijd voor de periodieke verhoogingen wel medetelt. Een dergelijke bepaling kan echter niet bewer ken, dat do duur van een waarneming krachtens art. 33 medetelt voor dé bereke ning van pensioen, of dat over dat tij'dvak pensioensbijdrage moet worden gestort." B. en W. zeggen verder o. m. in hun ad vies ,,In het sckrijtven van den minister nu wordt o. i. op onweerlegbare gronden aan getoond, dat juist de tijd, doorgebracht^ na aanstelling volgens artikel 33, wel be schouwd moet worden als dienst bij; het lager onderwijs, maar niet als dienst als on derwijzer bij het lager onderwijs. En waar nu de verordening slechts eischt dienst bij het lager onderwijs" en niet dienst als on derwijzer'1', zal, volgens den letter der veror dening de tijdelijke dienst medegeteld moe ten worden Wij hebben te dezer zake een advies in gewonnen van een rechtsgeleerde, hetwelk wij hieibij voor u ter inzage leggen. Zooals u hieruit blijken zal, acht genoemde rechts geleerde zich niet gerechtigd, tot toegeven te adviseeren. Naar ons oordeel is het nimmer de bedoe- ling geweest, de tijdelijke diensten mede te tellen bij de periodieke verhoogingen en zoo is het tot verleden jaar ook steedis door be langhebbenden zelf begrepen toch advisee ren wij u, op grond van het ontbreken der woorden „als onderwijzer" in de verordening thans hiertoe te 'besluiten, omdat het ons voorkomt, dat juist door het ontbreken dier woorden ook al is de bedoeling eene an- dere geweest de kans op een gunsrtigen uitslag van een proces gering is. Indien door u thans besloten wordt tot medetelling der tijdelijke dienstjaren en hierbij teruggegaan zal worden tot 1 Ja nuari 1902, zullen de kosten hiervan vor- moeielijk bedragen f 339.51 Ook omdat het financieele belang voor de gemeente niet zóó belangrijk is, achten wiji het voeren van een proces niet raadzaam." En ten slotte: „Op grond van het 'bovenstaande hebben wij de eer u voor te stellen a. ons te machtigen aan die onderwijzers en onderwijzeressen, die hiertoe aan ons het verzoek doen, alsnog uit te betalen (behou dens korting voor pensioen) hetgeen zijl meer zouden ontvangen hebben, dan zij nu ont vangen hebben, indien van af 1 Januari 1902 'bij de toekenning van periodieke sala ris-verhooging de tijdelijke dienst, door ge bracht. tengevolge van eene aanstelling over eenkomstig art-. 32 (oud 33) der Wet op het lager onderwijs, medegeteld ware." •b. 'vast te stellen de volgende verordening tot wijziging der Verordening tot regeling van het getal der openbare scholen voor lager onderwijs in de gemeente Amersfoort en het getal en de bezoldiging van het onderwijzend personeel aan die scholen" (vastgesteld bij raadsbesluit van <4 December 1895, gewij zigd bij besluiten van 25 October 1898,30 December 1901, 24 Maart 1903, 13 Maart 1906, 1 ,Mei 1906 en 3 April 1907). Artikel 1. In artikel 5 van de verorde ning tot regeling van het getal'der open bare scholen voor lager onderwijs in de ge meente Amersfoort en het getal en de be zoldiging van het onderwijzend personeel aan die scholen wordt onder I en II achter „doorgebracht" gelezen: „krachtens vaste aanstelling" De heer Gerritsen bestreed het tweede voorstel van B. en W„ dat door den heer Celossc verdedigd werd. De heer Plomp ad viseerde die verordening onveranderd1 'te la ten, waartoe btsloten werd met 10 tegen 2 stemmen. lp. Rapport en voorstel van B. en W. tot wijziging der Pensioenverordening. Artikel 13 der verordening, regelende het pensionneeren "dier gemeente-ambtenaren en bedienden to Amersfoort wordt gelezen „Ambtenaren of bedienden, die pensioen gerechtigd worden bij een publiekrechterlijk lichaam ter zake van hun dienstbetrekking jegens de gemeente, zullen over het gedeelte van hunne gemeentelijke jaarwedde of be looning, dat voor pensioen bij een derge lijk lichaam in aanmerking komt, geen pen sioensbijdrage behoeven te storten, noch pen sioen kunnen verkrijgen". Overgangsbepaling. Artikel ,13 lid 3 en 4 (cud) der in artikel 1 genoemde verorde ning wordt geacht ten opzichte van de amb tenaren |G. F. G. d'e Bruyn, A. G. van Os, A.M. Kerkkamp en J. Busquet nimmer ge golden te hebben. Burgemeester en Wethouders stellen de ter mijnen vast binnen welke door de in lid 1 genoemde ambtenaren betaald moet worden hetgeen zij, tengevolge van liet in lid 1 be paalde, als storting voor pensioen verschul digd zijn. Het voorstel wordt aangenomen. 16. Voorstel van B. en W. tot het ver- grooten van de lift in d'e kolen'bergplaats der gasfabriek. De onkosten zullen f 1850 bedragen, welke uitgave voorloopig kan besteden worden uit de gewone onderhoudskosten. Alsvoren 17. Nadere rapporten van de commissie, benoemd in zako de Amersfoortsche tram en van B. en W. betreffende de subsidie en het voortbestaan der tram. (Dit punt werd uitvoerig behandeld' in ons nummer van Maandag). Door B. en W. wordt thans voorgesteld: De raad der gemeente Amersfoort; Gelet op een adres van het bestuur der Amersfoortsche Tram weg-Maatschappij, met vei zoek haar over 1907 ,eene subsidie van f 1800 te willen verleenen; Gelet op de desbetreffende rapporten van Burgemeester en Wethouders; Overwegende, dat voor 1907 door de Ga- rantenvereeniging der "Amersfoortsche tram een bedrag van f 1000 ter beschikking van de tram is gesteld Besluit: Aan d'e Amersfoortsche Tramweg-Maat schappij voor hét jaar 1907 eene subsidie tot een maximum van f 1800 te verleenen onder de voorwaarden a. dat de rekening der Maatschappij: over het jaar 1907 door Burgemeester en Wethou ders wordt goedgekeurd; b. dat deze subsidie alleen dan zal wor den uitbetaald, wanneer on voorzoover de on.vangsten der Maatschappij over het jaar 1907 naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders, te kort schieten om de in dat jaar voor exploitatie en vernieuwing benoo- digde uitgaven te 'bestrijden en niet mag dienen tot uitbetaling van dividend. In het uitvoerige debat, dlat over deze zaak werd gevoerd, verdedigden de heeren Van Eek, Van Êsveld, .Gerritsen, Oosterveen, Vels Heyn en Heyligers hé», voorstel van de m eerderheid dér raadscommissie. De heeren Plomp, Jorissen en Van Duinen steunden de heer Celosse in zijne verdediging van het advies van B. en W. Het voorstel van de meerderheid der com missie werd1 met 8 tegen 4 stemmen aange nomen. 18. Voorstel van B. en W. tot 'bestrating v; n de Kleine St. Jansstraat met WaaTklin- kers. B. en W. stellen voor dit werk te doen uitvoeron in aansluiting van 'd'e bestrating in de Groote St. Jansstraat en op dé Bees tenmarkt. en in plaats van de voorgenomen aanbrenging van een dergelijke bestrating m de Moviorstraat en een riooleering in deze straat en in do Scherbierstraat. Tiet voorstel wordt aangonomen. 19. Nader voorstel van B. en W. tot on- derhandsche verhuring van een terrein tij dens de jaarmarkt 19081910. Alsvoren 20. Nad'er voorstel van B. en W. betref fende adressen van J. Huisinga en W. G. Krüsemann Jr. om tot makelaar te worden benoemd. Het vorige ,jaar adviseerde de Kamer von Koophandel en Fabrieken geen makelaars meer aan te stellen, en wel op deze gron den 1. alleen in groot-handelsplaatsen hebben makelaars reden van 'bestaan 2 de aanstelling is uit den aard' der zaak eene algemeen© (art. 65 Wetboek van Koop handel) de waarborg ontbreekt, dat de to benoemen personen in al de zaken, die zij drijven, werkelijk de noodige kennis en be kwaamheid bezitten, die hen tot'betrouwbare tusschenhandelaars maakt; 3. het gemeentebestuur kent, door de aan stelling, aan de handelingen der makelaars als tussc hen personen eenige rechtskracht te© en verleent hen een zeker cachet tegeover het publiek. Hiermede heeft do raad zich vereenigd. 15. en W. stellen voor ook thans 'beide ver zoeken af te wijzen, waarmee de vergadering zich vereenigde. De heer Ileyligers die aan vankelijk bezwaar had, verklaarde zich na de toelichting van den heer Celoss© over tuigd. Alsvoren. 21. Rapport en voorstel van B. en W. be treffende een verzoek van de Oranje-Vereeni- ging lot het geven van een subsidie van f 500. Geadviseerd wordt de bestaande subsidie van f 200 te verleenen. Alsvoren. 22. Rapport van B'. «n W. naar •aanlei ding van een adres van het Hoofdbestuur de* Ned. Vereen, tot bevordering van het schoonheidsbeginsel in het onderwijs betref fende het zangonderwijs. In het. adres wordt gevraagd;- I. Een ondrzoek te doen instellen, zooveel mogelijk door eene commissie waarin deskun dige music' zitting hebben, naar de wijze •waarop in deze gemeente het ondeiwijs in het vak „zingen" wordt gegeven, en naar do resultaten, wolk© worden bereikt; II. indien dit onderzoek ongunstige resul taten mocht aan het licht brengen, naar ver betering van bedoeld onderwijs te streven, door a. het tot stand; brengen en onderhouden van sjeciale opleidings-eursusson in het „zin gen" dn deze gemeente, ten behoeve van ou derwijzers en aspirant-onderwijzers, en ge leid door1 bek wame musici b. het voorloopig aanstellen van een vak- zangonderwijzer op die scholen dezer ge meente, waar directe verbetering in dit on derwijs noodzakelijk blijkt. Van wege „Toonkunst" wordt :hier gere geld kosteloos zangonderwijs gegeven .dioor de onderwijzers H. C. den Hartog en A. A. Verburg, en zulks met uitmuntende resulta ten. B. en W. stellen üus voor op het ver zoek afwijzend te beschikken. De raad heeft zich daarmee vereenigd, men vulde op advies van dep heer Heyligers de afwijzende be schikking nog aan met het betoog, dat hier voor geen geld was. Conform het advies afwijzend beschikt. 23. Rapport en voorstel van B. en W. betreffende eene reclame van L. G. Hebing tegen zijn aanslag in bet vergunningsrecht. Advies afwijzeud. De aanslag blijft gehandhaafd. 24. Vooi-stel van B'. on W. tot heffing vau vuur-, ton- en havengeld. Voorgesteld wordt om aan H. M. de Ko ningin te verzoeken, wel te willen goedkeu ren, dat de heffing van vuur-, haven- en tongeld voor het bevaren van de rivier do Eem, door de gemeente Amersfoort tot 1 Jan. 1911 geschiedt overeenkomstig het tarief, be- hooiende bij het Koninklijk besluit van 3 Februari 1905, no. 2. Het vooi-stel wordt aangenomen. 25. Voorstellen van B. en W. tot wijzi ging van en tot af- en overschrijving op de bogrooting voor 1906. Alsvoren. 26. Vaststelling eerste aanvullingskohier Inkomstenbelasting (dienst 1907). Alsvoren. 27. Voorstel van B. en "W. tot- het ver leenen van afschrijving van Inkomstenbe lasting wegens vertrek en overlijden. Alsvoren. 28. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van oninbare posten btraatbelftstnig, dienstjaren 1903, 1904, 1905 en 1906 en In- kopist en belasting, dienstjaren 1904, 1905 en 1906. Alsvoren. Voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad zijn gisteren oandidatenlijs ten ingeleverd voor district IM. L. Ce lossc, D. Gerritsen, W. Kleber, G. vau Wijland Jr., en G. Zieverink. District II; M. L. Celosse, A. H. van Kalken, H. Kroes, R. Smit, G. van Wij- land Jr. en G. Zieverink. District illH. Donker, H. Jebbink, D. Ruijs, W. Salomons, J. v. d. Wal Kzu., G. van Wijland Jr. en G. Zieverink. Het bericht in ons nummer van giste- reu, betreffende een buitengewone oefening van de veld-artillerie op de Leusderheidc-, word gevolgd door een mededeeling van on zen berichtgever, dat de oefening was afge last. Wij kregen dit beriakt echter pas toen de courant reeds was afgedrukt. Naar wij vernemen zal de oefening nu Vrijidag plaats hebben en zullen cie batte rijen van hier en uit Utrecht zich verza melen nabij Dé Bilt. Op 1 December a.s. zal hot 50-jarig bestaan van dc rij- en hoefsmidsohool op feestelijke wijze worden herdacht. Zij weid in 1857 te Venlo opgericht. Wel waren reeds eerder tijdelijk rijscholen ge vestigd, o.a. te Maastricht en te Delft, doch van genoemd jaar af heeft de inrichting on afgebroken bestaan. Op 1 November 1886 werd de school van Venlo naar Amersfoort overgebracht. Aan het hoofd stond toen kolonel Huguenin. een officier, die op het gebied van rijkunst eu paardenkennis in ons land een uitmunten den naam had. Velen zullen zich hier dezen kranigeu rui ter nog herinneren. Naar wij vernemen, is men reeds thans bozig met de voorbereiding van het feest. Een 13-jarige jongen, tehuis behoo- rendc in de Sohimmelpenniuckstraat, kwam bij het spelen op een houtstapel aan ,,De Koppel" onder een balk terecht, tengevolge waarvan een zijner boenen boven den enkel braik. 1)1', iHi.MI'FiJJANNA IIeerciigraeh t 17». Geb. Associatie-CassaAnmlerdniu. Kapitaal l.OOtMIOO.-. Reservefond a - 1.050.36 7.»3. Met ingang op 26 dezer, is de Rentevergoe ding voor Gelden A Deposito vastgesteld als volgt Mot 1 dag opzegging 1 (bedragen tot 5000.4 pCt. direct te ontvangen). Met 10 dagen opzegging4'/a Voor 1 maand fixe41:9 2 en 3 maandon tixo4 i/j 1 jaar fixeSn» Prolongatie conditie (tot beperkte bedragen) i/i pet. onder don Proiougatiekoors. Amsterdam, 24 Juni 1907. Landgoederen, Buitenplaatsen, Villa's en Hui- zou te Koop en te Huur. Gem. Villa's to Huur, Bouwterrein te Koop v h Schaerwoijder Bosch en Villapark. Op aanvrage gratis toe zending yk Woningblad. Gebr. PIJ PKII A te Zeist. Atoning- eu Assiirainlebiirean. Adren Doorn: J. PD THO V KN. Repetitor gevraagd voor liet Nlaats- Kxauien v. d. jaar. Br. fr. lott. K. H. 2600 Alg. Adv. Bur. A. DE LA MAR Azn., Amsterdam. Met 1 Augustus op een buiten nabij Utrecht eene kunnende tafeldienen en de wasch opdoen en eene Brieven fr. onder letter N. a d. Boekhan delaar H. DE VROEDE, Trans 6, Utrecht. Mevrouw VERSCHOOR, villa „Rosenegg", do Bilt, vraagt tegen 15 Sep tember, wegens huwelijk der tegenwoordige, Zich aan te melden 's avonds tusschen 7lk en 8 Vu uur. Dubbel gesorteerd, Prima Kwaliteit in mandjes van 3 Kg. bruto 1.45, 5 Kg. bruto f 1.90, 10 Kg. bruto 3.45. In fraaie gedecoreerde luxe Kistjes 3 Kg. bruto 1.55 5 Kg. bruto 2. worden franco verzonden, 11a ontv. van postw. of tegen remb. door W. WILLEMSE - Dodewaard. Twee rUk geïllustreerde werken vau 6.75 voor f 1.75. 1. A.Gauot. Handboek der Natunr- kuude, 6e druk, met 421 lraaie af beeldingen. Prijs f 3. 2. A. R. Wallace. De Wondereeuw, beschrijvend de nieuwste Uitvindingen. Ontdekkingen, enz., 2e druk, mot een aantal fraaie afbeeldingen. Pr||s 3.75. HoTO 8 kostelijke werken over A'a- Ug/,0 tnurknnde, Uiitindlngeu, Ont dekkingen, enz., samen in plaals van f 6.75 voor 1.75. M 11111 werken, die 4 maal/1.75 Zyil waard zijn. Veikrijgbaar bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boekeu, Hang 98, Rotterdam. Franco na ontvangst Postw. van f 1 75, waarop melden: Natuurkunde eiv Uitvin dingen. uit „Holland*'dagelijks verkrijgbaar per j postpakket van 5 kilo A t I.6Obij G. W. VAN DER HORST, te Amerongen. Drie groote Dokters-boekenge schikt voor iedereen, slechta f I.—. 1 Onmisbaar in elk gezin en voor ieder die zijn lichaam wil kennen en bewaren. Een pak beste, mooie, geneeskundige werken, die ieder een kan bebgrijpen, die onmisbaar zijn voor elk die gezond wil leven en heel oud wil worden voor slechts KEN GULDEN. 1. Dr. WINKLER. Dokter en Patiënt. Grondige verklaring van de werking der been deren gewrichten spieren zenuwen bloed ademhaling spijsvertering. De zintuigen de huid, do spraak, lucht, warmte, licht. Kleeding, j badeu, spijzen, dranken, beweging. Slaap, be roep huwelijk en gemeenschapziektenop- voeding. Verschijnselen en verloop van ziekten. Genezing. Recopten zonder Doktor. Levens regelen, Uitgebreid werk. Vroeger f 1.85. I 2. Dr. WINKLER. Moeder on Kind. Een i book voor gehuwde vrouwen. Zwangerschap, l ziekten, verlossing. Kind na de geboorte. Het j kind van 6 tot 9 maanden. Dit boek mag alloon door gehuwdo vrouwen gelezen wor den, zegt de schrijver. Vroeger f 1.55. 3. Dr. v. d. LEE. Gezondheidsleer. Popu laire opstellen oyer gezondheid cn ziekte. Wie dit pak onmisbare geneeskundige wer ken kooptheeft geen Dokter noodig en zal steeds in gozondheid leven. Deze boeken mogen in geen onkel gezin ontbreken en moet ieder een zich aanschaffen. Op den te zenden postwissel van één Gul den zette men „De Muisdokter" en men ontvangt het franco door geheel Nederland. Bij Gebr. E. A M. COllEN, te Amster dam, Hcerengr. 326. Reizen in Zwitserland. Voor inlichtingen, brochures en plaatsbiljet ten wende men zich h l'agonco officielle des Chemins de Fer Fédéraux 58, Boulevard Hauss- roaunParijs, mei bijvoeging van postzegel voor antwoord cn toezending. De gids van de Zwitsersche hotels, inhoudende prijzen en af- beeldingon van 800 hutels, wordt tegen 12 cent toegezonden. „ODD" Hotel VOSSEN thans Voornaamste eu meest bezocht Hotel le angmot heerlijklommerrijk parkelec- trisch verlicht. JEAN UBAGHS-VOSSEN in Heeren Zomersokken. Mooie licht grijze Jaeger kleur van 1ste soort k-impvrijo Wol, ï2 pr. 5.40, 6 pr. 3, 3 pr. f 1.65 franco. Wolindustrie te Nijensleek. XXJCOOOOOCOOOOOOOÜOOOOOOOOCOOOC Voor EEN GULDEN f 10.000.—, trekking reeds 1 Juli a.s. der 3 °/0 Serie Premieioten. Totaal 60.000 premiën. Voor TIEN GULDEN f 50.000.—, trekking reeds 6 Juli a.s. der 3 °/o Deposito Premieioten, voorts premiën ad f 15.000.— enz. Ook verkrijgbaar 1/2 lot a f5.1 to a f2.50 en 1 10o a f 1. Vorige premieioten worden met bijbetaling van f 0.60 per l/10e lot omgewisseld, plus portokosten. Voor Veertig gulden f 100.000.-, trekking volgens de Staatsloterij. Slechts 21000 loten, waarbij 10500 premiën, bovendien aflossing van alle 21000 loten door jaarlijksche Amortisatie trekkingen, zoodat men minstens het bedrag van inleg terug ontvangt, plus 3 °/0 rente. Alleen nog verkrijgbaar: 14e loten a f 10.1,10e loten a f 4. en twintigste loten a f 2. voor alle klassen geldig. AMSTERDAM, ROTTERDAM, UTRECHT, Bijkantoren. Vijgendam 12. Noordblaak 1. Oude Gracht 94. Speeiaal vestigen wij de aandacht er op, dat de prijzen van f 70.in de Staatsloterij alleen in onze Premie- leening ook worden uitgekeerd. Te Bussum bü den Heer G. J T :.R HEERDT, Brinklaan 71. Ter voorkoming van teleurstellingen is het RAADZAAM en NOODIG op NAAM en ADRES te letten, in verband met de vele NAM AAK-LOTERIJEN. DIRECTEUR Wereldboroomd Luclitkuuroord, 1050 M. boven Zee. Hoog klimaat van den eersten rang. Uitgezochte, beste, beschutte ligging le midden van «igen groot boschpark. 200 kamers. Moderne comfort. Hydrotherapie en baden in huis. Orchest. Table d'hote aan kl. tafels. Uitstekend bekend wegens voortreffelijke keuken. Seizoen Mei tot Oclobor. Prospectus gaarne door don Eigenaar en Leider H. HAEFELIN.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 3