I'. 187. 6" JTiutrftnng Vrijdag 3 Januari 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE KLEINE KAMERAAD. RSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS; Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post. - 1.75. PB IJS DEB ADVEBTENTIËN: I" 1—5 regel.f «.TB, Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van 'rim- en Feestdagen. A ihertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf beBtaan voordeelige bepalingen toé het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Sent circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. S0L Wereldgeschiedenis in 1907. n. (Slot). MEN ka» op verschillende wijzen werk zaam zijn om afkeer van den oorlog en liefde voor den vrede uit te drukken. Maar kan door internationale overeenkom sten het oorlogsrecht regelen en trachten, zoover diat mogelijk is, het aan te passen aan de eischen der humaniteit. In dat op zicht is. zooals wij in herinnering hebben gebracht, de Haagsche vredesconferentie van 1907, op het voetspoor van hare voor gangster, met vrucht werkzaam geweest. Men kan ,,de zenuw van den oorlog" af snijden, door het geld, gevorderd voor de handhaving van wat euphemistisch ge noemd wordt de gewapende vrede, te weige ren, of althans de u tgaven voor krijgstoe rustingen belangrijk te besnoeien. Hierin geeft de jongste groote mogendheid het voorbeeld Het is zeer opmerkelijk, dat juist op hot tijdstip, waarop de Amerikaansche vloot het anker heeft gelicht om zich van den Atlantische Oceaan te begeven naar de kust van Cahfornië en de regeering der Vereenigde Staten bij het congres voorstel len heeft ingediend voor eene reusachtige uitbreiding van de vloot, Japan besluit tot eene aanzienlijke vermindering van zijne strijdkrachten te land en ter zee. Do toe stand der financiën van het Rijk der op gaande zon is aan dat besluit natuurlijk niet vreemd geweest, maar het bewijst toch ook, dat Japan n et bevreesd is de positie te zuilen verhezen, die het apc1* heeft ver worven, en getuigt tevens van zijne vrede lievende gezindheid, want de Amerikaan sche pers heeft het niet aan zinspelingen laten ontbreken, dat de tocht van de Unie- vloot van den Atlantischen naar dén Groo te n oceaan een maatregel is, die voorname lijk doelt op Japan. Het is intusschen een voorbeeld, dat bestemd is om alleen te blij ven staan. De door de perste Haagsche con ferentie uitgedrukte wensch tot beperking van de militaire u:tgaven heeft niet belet, dat in den tijd, die tusschen de beide con- ferentiën ligt, de jaarlijkscbe militaire uitgaven van de Europeeische staten (Turkije en Montenegro uitgezonderd) do Vereenigde Staten en Japan te za- men genomen piet 69 millioen ponden sterling zijn toegenomen. Zegge met 828 millioen Nederlandsche guldensMen zou geneigd zijn te zeggen, dat het uitdrukken van dezen wensch esne uitwerking heeft ge had, tegenovergesteld aan de bedoeling. En thans, nu de wensch is herhaald, schijnt het denzelfden weg op te gaan; de wedloop om elkaar den loef af te steken in het ver zwaren van dc nrib'taire lasten, is opnieuw ingezet. Dan is er nog een derde weg, die in het jaar 1907 druk is bestreden. Veelvuldig zijn de bemoeiingen geweest, die allen wer den beheerscht door het verlangen om inter nationale kwestiën, welke aanleiding kun nen geven tot geschil, in der minne op te lossen met het doel daardoor den algemeenen vrede te 'bevorderen. E-r zijn schriftelijke overeenkomsten gesloten tot oplossing van oud© geschillen of om bij voorbaat de stel ling te bepalen, die de contracteerende sta ten zich verbinden in te nemen voor het geval, dat een bepaald politiek vraagstuk mocht worden gesteld. Daartoe behooren de overeenkomsten, die tusschen Rusland en Jr.pan gesloten zijn tot regeling van som- mig© onderwerpen, die het vredesverdrag van Portsmouth aan een nader overleg had' overgelaten. Verder de schikkingen, door Spanje gemaakt met Frankrijk en met En geland. Eindelijk, het laatst maar niet het minst, de Engelsch-Russische overeenkomst. Dat verdrag heeft op bet evenwicht van Europa geen invloed; het betreft alleen Azië, maar daar maakt het ec-n einde aan eene rivaliteit, die eene eeuw heeft geduurd. Volgens de uitdrukking van de bekende orientalist H Vambéry, zijn in Azië de oli fant en de walvisch elkaar in de armen ge vallen zij bobben zich voorgenomen voort aan m broederlijken eendracht te leven. De Engelsche minister van buitenlandsche zaken, Sir Edward Grey, heeft onlangs in eene rede zijne ingenomenheid uitgedrukt met. de verklaring van zijn voorganger in het ambt, markies Lansdowne, dat de over eenkomst zal worden gehandhaafd ook als eene conservatieve regeering aan het roer komt. Over den aard van de overeenkomst zeide Sir Edward Grey, dat de beide lan den hadden bepaald, in plaats van verder den weg van politieke wrijving te volgen, in de tegenovergestelde richting te gaan, dit leidt tot vrede en vriendschappelijke betrekkingen. Men had, voor zoover ver dragen iets konden verzekeren, de beveili ging van de Indisch .- grens verkregen, en dat zonder handelsvooruitzichten prijs te geven in eenig deel van Perzië, waar men dïc bezat. Hij drukte ten slotte de hoop uil, dat de overeenkomst de beide natiën, Engeland en Rusland, in staat zou stellen allo verdere zaken, die zich tusschen hen mochten voordoen, in vriendschappelijken geest te behandelen. Met deze traktaten kan in één adem ge noemd worden de gedachtenwisseling, die te Desio heeft plaats gehad tusschen de ministers van buitenlandsche zaken van Oos ten rijk-Hongarije en Italië betreffende Ma cedonië, welke aan den Semmering zich in een schriftelijk accoord heeft omgezet. Het complement van deze schikkingen vormden dc ontmoetingen van gekroonde hoofden en hunne verantwoordelijke minis ters De souvereinen hébben de behoefte gevoeld elkaar gerust te stellen over de even- ti'.eële gevolgen van cle schriftelijk aange gane overeenkomsten. De achtereenvolgende ontmoetingen vau Keizer Wilhelm II met Ozaar Nicolaas en met Koning Eduard heb ben bovendien gc liend, zoowel om oude vriendschapsbanden vaster te knoopen als om aan te duiden, dat persoonlijke verschil len, zooals bestaan hebben tusschen den Ko ning van Engeland en zijn keizerlijken neef, tot het verleden behooren. Daarbij sluit zich de ontmoeting aan tusschen Ko ning Eduard VII en Keizer Frans Jozef Wij hebben dus in het afgeloopen jaar eene algemeene betooging ten gunste van de vrede gehad, zich aansluitende aan den stillen en soms ingewikkelden arbeid, die op de Haagsche vredesconferentie is ver richt. De Politische Ko -respondenz gewaag de van een „harmonisch accoord", dat zich heeft doen gelden. Er heeft algemeen de goede wil bestaan om datgene wat vereent op den voorgrond te stellen en voor de toe komst de oorzaken, die tot verdeeldheid kunnen leiden, ter zijde te stellen. Al is de wereldvrede nog niet verzekerd, men toonde zich althans met de beste voornemens be zield om daartoe te komen. Duitsehland. Na het verhoor der verschillende deskun- d gen, sprak dr. Isenbiel Dinsdag zijn reeds door on? in 't kort vermeld requsitoir uit. In zijn rede, die anderhalf uur duurde, gin|g dt Obers'taatea,nwalt nog eens nauw keurig dc verschillende phases der geheelz zaak ua. en behandelde daarbij uitvoerig de hoofdpersonen Moltke. Eulenburg en Frau von Elbe. Omtrent Harden verklaarde dr. Isenbiel zeer beslist te geloovendat deze inderdaad meende, door het schrijven zijner artikelen, het vaderland een dienst te bewijzen. 'tWas echter een slechte dienst, want hij bracht t tegenove 't buitenland in discrediet." Toen Harden hierop ontkennend het hoofd schud de, weno'de dr. Isenbiel zioh direct tot hem en zegt „Zeer zeker, hebt- ge dat gedaan. Lees slechts de buitenlandsche pers, die vol. vreugde den volke verkondigt, dat zich aan het Duitsche hof om onzen beminden, ijve- rigen Keizei een kring perverse mannen vormde. Harden meende naar de zon der majesbei:, te kunnen vliegen, doch met zijn zwakke krachten stortte hij in een zee van leugens en bedrog. De eisch van den Oberstaaitsanwalt tegen Harden luidde vier maanden gevangenis straf, wegens eenvoudige beleediging. bene vens dekking der algeheele proceskosten. Rij het stellen van dezen eisoh wees dr. Ieenbieï c-i nogmaals op, dat Harden uiterst lichbzaDni" handelde, door zijn materiaal al leen aai? een ontoerekenbare als Frau Von Elbe te ontleen en, zonder de tegenpartij te hooren. Niadai dr. Sello, Moltkes advocaat, zijn pleidooi gehouden had, vroeg de graaf zelf liet woord; ten einde persoonlijk de zoo vaak gesteldL? vraag te kunnen beantwoorden, waarom hij zijn ontslag gevraagd had. Graaf Moltke verklaarde de uniform, die hij 42 jaar lang gedragen bad, niet te willen aan houden, zoolang er ook maar de minste blaam op zijn naam scheen te rusten. Tegen de bewering, dat aan het hof van Keizer Wilhelm II een zoetelijke onmanne lijk© boon hcersclite, protesteerde graaf Moltke door de volgende woorden „Ik ben hier in de zaal waarschijnlijk de eenige, die sedert jaren over 't geen er aan 't hof om gaat, uit persoonlijke ervaring kan spre ken, en ik acht me verplicht-, dat thans te doen. Zeven jaar lang heb ik als generaal- adjudant a la suite dienst gedaan, en ik kan u verzekerendat er aan bet hof nooit een zoetelijke toon lieer sekte. Daarvoor staat alleen reeds de forsche, mannelijke persoonlijkheid van Z. M. borg. Nooit be stond er een groep of een tafelronde in den zin, zooals Harden dat bedoelde. Onze ta felronde was het koninklijke hof, is de kei zerlijke familie met die personen, welke zij om zich heen vc-rzamelde en dit beeld der keizerlijke familie, waarnaar de Duitsche natie met trots opziet-, willen we niet laten bezoedelen Luide bravo's begroetten deze woorden'. De president merkte op, dat ze als een ge tuigenis te beschouwen zijn en vroeg of graaf Moltke zc onder eed© bevestigen wil. De getuige was hiertoe onmiddellijk bereid. Na een schitterend pleidooi van Justazrat Bernstein, ten gunste van den beklaagde, werd dc bijeenkomst tot heden ochtend tien uur uitgesteld. Alsdan zon ook Harden nog het woord voeren. Dezelfde reden, die het begin der open bare behandeling van het Moltke-Harden - proces heeft vertraagd, is nu eene belem mering om tot het einde te komen. Op Oudejaarsdag was men zoo ver .gekomen, dat alleen nog de beklaagde Harden tot besluit van de pleadiooien het woord be hoefde te voerendan bon dc rechtbank m raadkamer gaan tot overweging van bet- vonnisDiit slcbwtoord was op gisteren be paald. Maar bij de opening van de zitting var. gisteren ontbrak de hoofd,persoon, de beklaagde. Zijn verdediger, rar. Bernstein deelde mede, dat Harden wegens ziekte niet kon verschijnen. Op zijn verzoek hoorde de rechtbank den geneeiikundfige, die Hairtdlen had behandeld, prof. Eisenberg, die ver klaarde, dat Harden den voirigen avond een© f'lauiwt© had gehad, wat zich in den Itoop van den nacht eenige malen herhaald blad. Hij was in een toestand, die 't hem onmo gelijk maakte te komenmisschien kon hij lin de loop van den dag zdöh zóóver her stellen, dat hij den volgenden dag daartoe in staat zou zijn. Op de vraag van den Voorzitter der rechtbank of het proces niet ten huize van Harden voortgezet kon worden, zedde prof. Eisenberg dat hij niet .geloofde, dlat dit zou gaan. De Obe rstaatsa n walt Isenbiel stolde daar op voor, den zieke d'oor den dokter van her gerecht en prof. Eulenburg te laten onderzoeken en, wanneer het, blijkt dat Harden gehoord kan worden, te zijnen huize de behandeling van de zaak voort, te zetten, in tegenwoordigheid van zooveel menschen als de ruimte boélaat. De verdediging merkte op, diat Harldiem's huis in het gebied van een andere recht bank ligt. Dat bleek echter geen be swaar te zijn,- wat aan die rechtbank zou kunnen gevraagd worden hare rechtsmacht voor dit geval af te staan. Isenbiel bleef bij eiji; eisch. omdat de zaak, als zij ZaJterdag niet is afgeloopen, van voren af aan zou moeten beginnen. De rechtbank besliste ten slotte, dat dl'. Hoffmann, .de gierech te dokter, en dt. Eulen burg, die als deskundige gekloond is, dade lijk Harden iu zijne woning zouden onder zoeken Om 1 uur werd de behandeling der zaak hervat. De beide deskundigen brachten ver slag uit van hunne bevinding. Zij hadden den heer Harden in een toestand van ze nuwuitputting gevonden, die naar hunne overtuiging het onmogelijk maalkt hem thans te hooren. Zij waren overtuigd, dat dc heer Harden den volgenden d'ag in staat zou zijn de behandeling zijner zaak bij te wonen, maar gaven in overweging om hem nog wat te sparen en hem in de morgenuren ru9t te gunnen, zoodat de behandeling zijner zaak eerst cm 11 uur beginnen zou. Nadat nog Staat san walt Isenbiel ver klaard lvad, dat de heer Harden zelf in udt- zich had gesteld den volgenden dag te kunnen verschijnen, werd de zitting ver daagd en de voortzetting van het geding op Vrijdag. 11 uur, bepaald. België. Do overleden minister-president de Trooz zal aanstaanden Maandag op kosten van den staat begraven worden. Gisteren heeft de Koning met de voorzit ters van Senaat en Kamer en met den lei der van de meerderheid in de Kamer, den lieer Woeste, overleg .gepleegd over de be noeming van een nieuwen minister-presi dent. De Congo-kwestie zal bij de beslis sing hierover deu doorslag geven. In poli tieke kringen schijnt het donkbeeld bijval te vinden om de beslissing te verdagen door intrekking van het aanhangige wetsontwerp tot goedkeuring van den overgang van den Congostaat aan België. Frankrijk. Generaal d'Amade, die generaal Drude zal opvolgen als Fransch opperbevelhebber in Marokko, is op oudejaarsavond per trein van la Roebelle naar Cadix vertrokken,, van waar hij naar Casaiblanca zal oversteken. Italië. Rome, 2 Jan. Generaal Segato is Le noemd tot, onder-staatssecretaris van oor log. Spanje. Barcelona, 1 Jan. De Koning toe kende een besluit, waarbij voorloopig voor Barcelona een deel der grondwettelijke vrij heden wordt opgeheven. Barcelona, 2 Jan. Er is nog een boan gevonden in de Robadorstraat. Zij kon wor den verwijderd voordat zij ontploft©. Oostenrijk-Hongarije. W oenen, 2 Januari. Naar aanlei ding van dte afkondiging van de wetten betreffende het. compromis tusschen Oosten rijk on Hongarije, heeft de Keizer in eigenhandig© brieven dank betuigd aan de minister-presidenten Beek en Weckerle en h/urn het grootkruis dér orde "an Siht-Stefa- nus verleend. Rusland. De 167 leden van de tweede Doema, die tot drie maanden gevangenisstraf zijn ver oordeeld wegens de ouderteekenimg van het Wiborgscbo manifest, gaan in hooger be roep. Zij blijven zoolang onder borgtocht op vrije voeten. Vernietigend voor Stössel bij het Port- Arthui proces waren de verhooren van ko lonel Gandoerin en admiraal Wiren. De eerste' deelde mede, dat hem zakken gewei gerd waren .door Stössel, hoewel deze noo- dïg waren om de brccsen in den muur van het dooi hem verdedigde fort geschoten, te vullen. Dit sohcen, zeide Gandoerin, als zooveel andere maatregelen er op aangelegd te zijn om Port-Arthur zoo spoedig moge lijk te doen vallen. Admiraal Wiren kreeg den 31 en Decem ber 's middags een brief van generaal Reus® met, het. bericht, dat een officier was ge zonden naar generaal Nogi. Ik had zeide Wiren, dus niet meer dan één nacht voor de vernietiging van mijn schepen. Ik ging toen naar de admiraals Gregorowitej en Lc6jte>jinki, die van het, feit nog niets wis ten Ook de generaals Vely en Smirnof wis ten niets van deze .ongehoord verrader lijke stap." Wiren vrceg Stössel hoe hij dit kon deen, maar Stössel verwaardigde zich niet eer verklaring te geven. Goerk^'s verzoek om cassatie van zijn von nis is door den Senaat afgewezen. Nu dc berichten van aanhoudende troe penverplaatsingen naar Finland in de Euro- peesche pers versohenen zijn, geeft de Rus- Romantische Avonturen op een 78 Automobieltoclit. door Mevr. VAN HEUVELINCK. Het was een Mercédès, en zoo niet Molly Winston's huwelijksgeschenk Mercédès, dan 'eken ze op elkaar als twee droppels water. Maar er zat een vreemde paddenstoel in. Molly's paddenstoel zou ik ouder duizen den hébben herkend. Hij; was klein, rond, stevig en donker vrême van kleur. Deze was vlakker, breeder, meer uitgestrekt, met een buitengewoon dunnen stoel en van een lichte, zilvergrijs tint. Recht en statig ver hief hij zich uit de tonneau, waar hij troon de zonder omgeven te zijn, door soortgenoo- ten of bewaakt door kabouters. Verscheiden bedienden van het hotel stonden op een troepje bij elkaar om dc auto te zien weg rijden Tk wachtte ook, den geur der benzine opsnuivend en een avontuur speurend mét dat. goedaardig soort draak, waarmee ik vriendschap had gesloten. Het duurde mij echter te lang en op het punt om te koeren, zag ik aan den anderen kant van den wa gen een figuur verijzen, die blijkbaar op zijn knieën had gelegen. Het was Gotte- land en ware hij een lang verloren gewaan de Australische oom geweest met zijn zak ken vol testamenten ten mijnen gunste, dan zou het weerzien mij geen. grooter vreugde hebben verschaft. Gereed naar hem toe te vliegen, kwamen plotseling Molly en Jack uit liet hotel „Monty!" riep Jack, met zulk een op rechte blijdschap in zijn toon dat ik er aan genaam door getroffen werd. En wat zijn vrouw betrof, die zeide koele ma al niets maar gaapte me», vol verbazing aan. „Wat tref ik dat gelukkig!" en met dien uitroep drukte ik zoo stevig Molly's beide handen, dat ze met een pijnlijk gezicht haar lippen op elkaar klemde. Ze was er nog ge nadig afgekomen beweerde ze later, omdat ze toevallig de ringen droeg enkel voor regenachtig dagen bestemd. „ïk hoopte te Grenoble van jullie te hooren, maar ver wachtte niet, eons je daar te zullen ontmoe ten. Twee minuten later zou ik op weg ge weest zijin naar den trein." „Hier staat je trein, beste kerel," zei Jack, de hijgende automobiel aanwijzend. „Mercédès, mijn cenigo liefde!" beweerd© ik, met welgevallen den wagen bekijkend. „St!" fluisterde Molly, met een eigen aardig geluid veel gelijkend op een lach die in zijn geboorte gesmoord wordt. „Daar is „Wie? eonigszins verbluft keek ik in de rondte. „Mercédès „Ik weet hét. De schat! Ik verlang, er naar mij» 'hand op haar te leggen." „O. Lord Lane, wees toch voorzichtig U 'begrijpt me niet. Ik bedoel de echte Mer cédès. Het meisje van wie ik de auto kreeg. Zij zit in de tonneau en kan elk woord hoo ren." „Gekheid1" beweerde Jack. „De motor maakt zoo'n geweld1 dat ze ons niet verstaan kan." „Zij reist sinds kort met ons mee, bo son Molly, „en „Jawel, ik herinner het mij nu. U ver telde veel over haar en wensehte dat wij met elkaar kennis zouden maken" „Dan is nu je wensch vervuld,"beste, en kun je het genoegen smaken ze zelf aan elkander voor te stellen." Al pratend rust ier. zijn mooie oogen, stralend' van plaag- lust, beurtelings op haar en mij. „Wacht, wacht oven," smeekte Mo'lly, hem tegenhoudende toen hij een, stap voor waarts doende, mij wenkte hem te volgen. „Om 's hemels wil, Jack!" Wij stonden dicht 'bijeen en t had er véél van of we een samenzwering op touw zet ten „Het is een moeilijk iéts, Lord Laaie," vervolgde M'olly. „Wij, zouden héél1 graag willen dat u met ons meereedt maar „O, ik begrijp het wel,"' viel ik liaar haastig in de rede. ..Het is heel vriendelijk, maar ik zal „Neen, neer dat .©doel ik niet' Wilt u en Jack nu beiden eens luisteren en stil zijn als engelen en mij ©en poosje laten praten tot dk alles aan iedereen heb duid'elijk ge maakt? Neen, lach niet. Ik weet dat ik niet good begonnen bon, maar 't begin is ook 't moeilijkste. Wij, zonden een brief aan u naar Grenoble met het bericht dat wij er haast gelijktijdig aankwamen, Wel wisten we niet of u tot scheiden van uw muilezel te bewegen zoudt zijn, maar dat was te probeeren, en in elk geval zou den wij elkander spreken en over en weer de verschillende avonturen vertellen. Toen kwam onverwachts mijn vriendinwij re kenden er wel op elkaar ier of daar te ont moeten maar wisten niet of ze lust, zou héb ben op onze auto mee door het land te vliegen. Maar hier is zij nu en ik houd heel veel van haa.r, na Jack en vader van nie mand te. wereld zooveel. Buitendien deed ze mij de auto cadeau en u herinnert zich mis schien mijn verhaal, nat ze na een ernstige ziekte op reis was gegaan tot herstel van gezondheid. In elk geval moeten we haar wat ontzien en ik zou graag weten Lord Lane, of u het erg lomp van me vindt als ik eerst met. haar spreek voor wij verder plannen maken." Nog voor ik had kunnen antwoorden was ze al naar Mercédès gesneld en voerde flui sterend met de menschel ij ke naamgenoot een gesprek. „Luister eeus, Jack, niet graag zou ik j© in moeilijkheden willen brengen. En wat betreft de scheiding van mijn muilezel, di© is alreeds geschied en nu was ik op weg naar Monte Cario „Da.t is ook ons doel!" viel Jack m© in de rede „In vroeger dagen heeft Molly do plaats niet voldoende gewaardeerd ern nu wil ik tracihten haar oordeel te wijzigen. Jij ©n ilk zullen haar Monte op zijn mooist laten zien al is de „season" ook lang voorbij, mis schien zal het 'ons juist, daarom nog gemak kelijker vallen." „Uitstekend. Maar ik ga per spoor en zal je daar wel vinden. „Je zult niets van dien aard doen. Mol ly's vriendin ds een van de bekoorlijikste meisje die er leven, maar ze heeft veel ver driet gehad en is daarna ernstig ziek ge weest Zwaarmoedig gestemd kwam ze bij ons en zooals Mtolly zeigit, we moeten haar wat ontzien als ze zioh nog niét in gbaait acht om met vreemden om te gaan. Het eenige wat we te doen hebben is de zaak aan haar uit te leggen aooals ik nu aan jou doe, eu dan rolt alles vanzelf. Er kan geen sprake van zijn dat je niet met ons meegaat. Jij en Mercédès behoeft je niet mét. elkaar te be moeien en nu we jou ook aan boord hebben, snorren we dadelijk verder mét hot vooruit zicht te Moutte Öarlo een genoeglijken tijd door te brengén. Ik beloof je, .we zullen or vaart, achter zetten. M'olly zou toch met haar vriendin in de tonneau hebben gezeten en de eenige verandering in onze plannen is, dat ik op de voorbank jou tot gezelschap heb in plaats vau Gotteland.'' Op dit moment kwam onze afgezant met den paddenstoel over haar arm terug uit hot vijandelijk© kamp. „Mercédès zegt dat zo ons niet graag van uw gezelschap aou willen berooven," vertel de Molly ..Alleen hoopfc ze dat u haar niet, onbeleefd zult vinden als ze niet meepraat Zoo luidt haar boodschap, maar, Lord Lane, ik geloof werkelijk dat het verstandigst ia in het geheel geen nota van het arme kind te nemen. Nog steeds is zij zenuwachtig en opgewonden, maar ik hoop dat, zij binnen een paar dagen weer de oude zal zijn. Mijp plan is om u zelfs niet aan liaar voor te dtol- len. Zij en ik zullen samen in d© tonnciau zitten zoo stil als twee .poesjes, terwijl u en Jack oir» de voorbank allerlei avonturen aan elkaar kunt vertellen en ons bestaan ver geten." Wordt vervolyd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1