SOS. Berate Blad 6" Jaargang. Zaterdag 18 Januari 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE KLEINE KAMERAAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.85. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Vföze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van .^on- en Feestdagen. Ad verten tien, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uor morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C". Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PB IJS DEB ADVEBTENTIËN: Van 15 regelsf 0.75* Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het Congo-vraagstuk in België. De verklaring waarmee de heer Schol- laert, de opvolger van de Trooz a-ls minis ter-president, in de Kamer heeft gedebu teerd. handelde natuurlijk hoofdzakelijk o/er de Congo kwestie. Dat was het ©enige punt van werkelijk aanbelang en door slaand gewicht, waarover men wensckte te weten hoe het- nieuwe hoofd van het be wind denkt, en het lag dus voor de hand zich daartoe in hoofdzaak te bepalen. Dit deel van de regeeringsverklaring luidt woor delijk aldus „Zonder eenigszins te willen vooruitloo- pen op de uitkomst van het werk der com missie van de Kamer, kunnen wij consta teer en dat de nauwlettende studie van de stukken en bijlagen, die aan het wetsont werp zijn toegevoegd, d~ verwachtingen be vestigd en misschien overtroffen hebben over den toestand van stoffelijke® voorspoed van onze toekomstige kolonie en over hare toekomst. Sommige punten kunnen nog na der opgehelderd, nieuwe inlichtingen met reden opgevraagd worden, maar het zou niet billijk zijn de verdienste te betwisten van een werk, dat ter nauwernood een kwart eeuw telt en dat toch een eerste plaats in neemt onder de gelijksoortige ondernemin gen. Wij moeten ook constateeren, en wij doen dit met vaderlandslievenden trots, dat het Belgische volk in zijne overwegende meer derheid de overneming van den Congostaat- wenscht. Het voelt, dat het uur geslagen is tot het nemen van een afdoend besluit. Thans moet men zich uitspreken. Nu is 't het werk vau den Koning, dat de Congo geopend is voor de beschaving. Daarvoor heeft hij dit gebied bezet met medewerking van de Belgen. De gedachte, dat de Congo aan ons moet behooren, is zoo stellig, dat bij de massa de groote Afrikaansche kolonie geen anderen naam heeft dan dien van Bel gisch Congo. Wij moeten eindelijk constateeren, en wij doen dit met volkomen openhartigheid, dat de inhoud van het verdrag eene zekere vrees heeft opgewekt in vele gemoederen, zelfs bij burgers, die verknocht zijn aan de koloniale politiek en bewonderaars van het werk van den souverein van den onafhanke- 1 ij ken Congostaat. De nauwlettende studie van het vraagstuk zal aantoonen in hoeverre de geopperde bedenkingen gegrond zijn en of er geen recht aan gedaan zou kunnen j worden door sommige nieuwe bepalingen. Gij verwacht natuurlijk niet van ons, dat wij hier eene oplossing improviseeren. Want men moet uiet vergeten, dat de beraadsla ging tot onderwerp heeft eene overeenkomst, die de overeenstemming eischt van de beide oontracteerende partijen. j Onze vurigste wensch is, dat men in het onderzoek van dit groote en het vaderland ten zeerste rakende vraagstuk geene enkele andere gedachte aanbrengt dan die van het welzijn en den voorspoed van het moeder land, van de inlandsche bevolking en van de kolonie. Laat ons in dit plechtige uur onze meeningsverschillen vergeten, laat ons gezamenlijk werken zonder onderscheid van partijen. Wij doen een beroep op de mede werking van allen, opdat dlit groote werk, dat wij gaan ondernemen voor de uitbrei- ding en de toekomst van ons land, het werk zij van het geheele volk." De indruk, dien de nieuwe minister-presi dent met- deze verklaring heeft gemaakt, schijnt niet ongunstig geweest te zijn. Niet alleen van de rechterzijde kwamen de toe juichingen ook aan de linkerzijde werd er mee ingestemd. In het korte debat, dat volgde, verklaarden de woordvoerders van de oppositie, dat zij te goeder trouw de voorstellen, die de regeering nader zal doen, zullen toetsen aan het landsbelang. De Indé jjendance beige vat haren -indruk aldus sa men ,,De ministerieel© verklaring brengt duidelijk de hoop op eene schikking. Zij bevat geene uitdrukkelijke verbintenis te dien aanzien, zij wijst niet met zekerheid de gedragslijn aan, die men zal volgen, zij geeft zelfs geen vaag denkbeeld vau de con- cessiën, die aan de oppositie zouden kun nen worden gedaan, maar zij wijst-aan, dat de regeering zich niet verschansen zal in eeno volstrekte onverzettelijkheid cn dat zij afwacht, totdat de grondige studie van het vraagstuk voldoende licht zal hebben ver schaft, opdat zij eene afdoende oplos sing zal kunnen brengen, waaromtrent de vaderlandslievende overeenstemming van de partijen mogelijk zal zijnMen zal zich oprecht verheugen over de neiging tot verzoening eene nog zwakke maar toch tastbare neiging die de verklaring van het nieuwe hoofd der regeering aanduidt Duittchland. De voorzitter van .het heerenhuis. vorst von Inn-und Knyphauseu, is op 80-jarigen leeftijd overleden. Het huis van afgevaardigden van den landdag van Pruisen heeft het wetsontwerp tegen de Polen in de tweede lezing in ééne vergadering afgedaan. Tusschen de regee ring en de meerderheid' was overeenstem ming verkregen omtrent de hoofdbepaling van het wetsontwerp in dier voege, dat het outergeningsrecht der rege-oring, ten einde grond in het bezit van Duitsche landbou wers te brengen, beperkt wordt tot eene op pervlakte van 70,000 H.A. Deze bepaling wed irr hoofdelijke stemming met 198 te gen 119 stemmen aangenomen. Tol versterking van het fonds, waaruit de kosten van het vestigen varr Duitsche volksplantingen irr het Poolsche gebied wor den bestreden, is een bedrag van 200 mil lioen beschikbaar gesteld de regeering had 300 millioen gevraagd. De derde lezing en de eindstemming zijn op heden bepaald. Frankrijk. De Senaat zal. naar gemeld wordt, in de commissie tot onderzoek van de liquidatie der bezittingen van de ontbonden geestelijke order, ook twee leden van de rechterzijde opnemen. Le Provost de Launay en Piou. De Kanier heeft besloten het eerst het ontwerp tot invoering van de inkomstenbe lasting in behandeling te nemen. In den vorige® zomer zijn de algemeen© beraadsla gingen reeds afgedaan, zoodat thans ter stond met de behandeling van de artikelen kan worden begonnen. Daarna komt aan de orde de hervorming van de militaire rechts pleging en vervolgens de hervorming van hel middelbaar onderwijs. Da Vrijdagen blij ven bestemd voor de behandeling van de inter pellatiën. verzoek van minister Pichon is de in terpellatie over de zaken in Marokko be paald op Vrijdag 24 Januari. Jaurès, die de aanvrage om te interpelleeren heeft inge diend, heeft daarmee genoegen genomen, j ini'' de regeering tot dien datum niets zou ondernemen, wat van invloed zou kunnen zijn op de toekomstige politiek in Marokko. P a r ij s, 1 7 Jan. Jaurès verzocht de re- geering te mogen interpelleeren over het- ge vecht van Settat en den opmarsch van ge neraal d'Amade. Minister Pichon antwoord de, dat de generaal de schuldige stammen had getuchtigd en bracht hem daarvoor warnie hulde. Verder verklaarde hij, dat er niets is veranderd in de Fr arische politiek, die ten doel heeft de Europeanen te bescher men De instructiën, die aan generaal d'Amade gegeven zijn, zijn dezelfde als die van zijn voorganger. De Fransclre politiek draagt de goedkeuring weg van alle mogend heden Op verlangen van de regeering werd de behandeling van de interpellatie met 367 teger. 197 stemmen uitgesteld tot 24 dezer. Engeland. De eerste minister Sir Henry Campbell Bannerman heeft eergisteren harritz ver laten, waar hij tot herstel van zijne ge schokte gezondheid verscheidene weken heeft doorgebracht, om naar Engeland terug te keereu. In een uit Londen afkomstig be richt wordt zijn toestand als zeer bevredi gend gekenschetst. Londen, 17 Jan Die suffragettes hield heden eene betcogin-g voor de ambts woning van den eersten minister in Dow- ningstraat, waar de mmisttars vergaderd waren. De vrouwen worstelden met de po litie. roependie: ..De vrouw moet stem men Eene van de vrouwen slaagde er in de buitendeur van de ministerswaning te bereiken, maar werd weer verwijderd. Na opgewonden tooneelen werd die straat omt- niimd. Viji'f vrouwen weiden in hechtenis genomen Londen, 17 Jan. De vijif suffraget tes, die heden morgen in hechtenis waren genomen, zijn voor de politierechtbank ver schenen. De rechter liet hen de keus borg tocht- te stellen, dat zij zich verder behoor lijk zouden gedragen, of drie weken gevan genisstraf te ondergaan. Zij kozen het laat ste. Zweden. Zweden heeft eene aanzienlijke vlcot in aanbouw, die volgens het door den chef van den marinestaf uitgewerkte programma in de eerste vijf jaren 165 millioen Skandina- vi&che kronen zal kosten. De sterkte van deze vloot zal aldus zijn 12 pantserschepen le, 5 pantserschepen 2e, 7 pantserschepen 3e klasse, 1 pantserkruiser, 19 torpedo jagers. 35 torpedobooten le en 14 2o klasse, 9 onderzeescho booten. Daarbij komen nog statiouschepen voor vonkentelegrafie, bal lonschepen, mijnschepen, hospitaalschepen en voor herstellingswerkplaatsen ingerichte schepen. In het geval van eene mobilisatie zal een aanzienlijk aantal hulpkruisers en andere schepen zich bij uo oorlogsmarine aansluiten. Italië. Rome, 17 Jan. De Paus had in den af ge oopen nacht een lichten aanval van j jicht, die hem echter niet belette heden op j te staan en bezoeken-te ontvangen. Hongarije Over den inhoud van het voorstel tot wij- ziging van het reglement au orde dei- Kamer van afgevaardigden van den rijks dag wordt bericht, dat een voorstel tot drin gendverklaring eerst mag worden inge diend, wanneer het dcor niet minder dan 150 afgevaardigden is ondersteund. Ock dan nog staat hot den voorzitter vrij, zich voor of tegen de urgentie te verklaren. Wanneer hij zich er voor verklaart, dan moet het dringend verklaarde voorstel terstond in be handeling genomen worden. In dit geval wordt do. dtiur van de vergadering ver lengd tot minstens tien urende vergade ring kan zich ook permanent verklaren met goedkeuring van eene meerderheid van twee derden. Verder bevat het voorstel ook bepalingen om de mogelijkheid van eene technische ob structie tegen to gaan. In ene vergadering van partijleiders verklaarde de minister Andrassy het voorstel als zeer gematigd. Minister Kossuth noemde de herziening van het reglement, onvermijdelijk noodig, met het oog op het feit, dat in den nieuwen rijksdag de vertegenwoordigers van dc na tionaliteiten en „andere vijanden van de Hongaarsche natie" aanzienlijk versterkt zullen worden. Rusland. Bij leden van het Moskousche plaatselijke comité van de kadettenpartij werden in de laatste dagen huizoekingen gehouden, waar bij partijgeschriften en brieven in beslag ge nomen werden. Naar verluidt, is de regee ring- voornemens eene strafvervolging in te stellen tegen de leden van het comité, om dat zij leden zijn van de kadetten part ij, die als een „geheime genootschap" wordt be schouwd. Balkaniandeii. Uit Sofia wordt bericht, dat de lang ver wachte vernielingsstrijd tusschen de aanhan gers van wijlen Sarafow en de partijgangers van zijn moordenaar Sandansky begonnen is. In het dorp Latschem, aan de Rhadope- grens, werd in een gevecht tusschen de leden van de beide groepen eenige personen ge wond. Onder de bevolking keerscht schrik. Te Ravna, in de buurt van Saloniki, zijn zeven Bulgaarsche komitadji's en de aan voerder Jakiniow na verbitterden strijd ge vallen Door bommen zijn twee huizen in brand geschoten. Eene sterke Bulgaarsche bende overviel het patriarchistische dorp Dragozani Kaza bij Monastir, wierp bom men en stak een aantal huizen in brand. Veertien boeren en twaalf vrouwen zijn om gekomen. Marokko. Par ij s, 17 Januari. In het gevecht bij Settat werden 150 Marokkanen gedood en 300 gewfoud Abessynië. Een Duitsch jachtgezelschap, dat in Dji- boeti door een stoomschip aan land gezet is om in de binnenlanden van Afrika op groot wild te jagen, heeft zich ontpopt als eaue handelsonderneming om van koning Menelik groote ooncessiën te verkrijgen Het geheel© plan is zeer in het. geheim door den leider, den koopman Arnold Holz, op touw gezet. Hij wordt vergezeld door kapitein Heyne, graaf Rudolf Salm-Reiffer- scheidt, graaf Adolf Erbaoh-Fürstenau on verscheidene bedienden en Chauffeurs. In alle stilte scheepten zij zich in Napels in! zij namen een ..uto mobiel als geschenk voor koning Menelik mede. Het plan van Holz is van den Abessynischeu keizer toestem ming te verkrijgen een automobdeldienst, in te richten tusschen het eindpunt van de spoorbaan van Djiboeti naar Adis-Abeba, de hoofdstad van Abessinië. Deze lijn is slechts voltooid tot Dire-Dana en nu wil men langs het onvoltooide stuk, een afstand van 460 K.M., een dienst instellen met auto's, omdat het nog wel ©enigen tijd zal- duren voordat het traject geheel per trein kan afgelegd worden. Verder wil men trachten Menelik over te halen een monopolie voor de bereiding en den verkoop van spiritualiën te verlee- nen. Voorts wil men beproeven concessie te krijgen voor een Duitsche Bank in Addis Abeba en ten slotte bestellingen voor wape nen enz. 'Dit zij|n bijzonderheden, die aan den Londenschen Standard uit Berlijn worden bericht. De Vossische Ztg. teekent daarbij aan, dat de heer Arnold Holz een flinke Duitsche koopman is, die reeds vroeger eenige jaren in Abessinië verblijf heeft ge houden en zich verheugt in de gunst vau Menelik. In het laatste jaar bevond hij zich met zijne echtgenoote in Berlijn. Toen voor eenige maanden eenige Abessinische digni tarissen in opdracht, van Menelik naar Ber lijn kwamen, werd hij hun als geleider toe gevoegd. Hij heeft in 1907 vorst Bülow op Norderney bezocht, maar dit bezoek was niet voor zaken, doch gold het bijleggen van een geschil, dat ontstaan was naar aanlei ding van de aanwezigheid van het gezant- schap-Rosen in Adis Abeba, waarbij de heer Holtz reden meende te hebben zich persoonlijk gegriefd te voelen. Overigens echter staat de heer Holtz, die geheel voor eigen verantwoordelijkheid handelt, in geeu betrekkin» tot Duitsche regeeringsorganen. Hij is heden evenzeer een particulieren za kenman als hij tot dusver geweest is, en het ligt niet in de gewoonte van de Duit- «chie fregeering, bij;zon>dler© personcu met regeeringshandelingen te belasten. Vereenigde Staten. Minister Taft heeft te Philadelphia in een rede gezegd, dat de tocht v n de Ameri- kaansche vloot naar don Grooten Oceaan geen bedreiging is tegen ©enigerlei land dat Amerika geen oorlog met Japan wil, zoomin als Japan met Amerika, maar dat de tocht reeds dit gedaan heeft, dat het Oosten inziet, dat Amerika op alle gebeurlijkheden voorbereid is Allerlei. De Durtscib> toondichter Max Bruch hec-ft den 6den dezer te Keulen zijn zeven- i tigsten geboortendag mogen herdenken, en j bij die gelegenheid zelf meegewerkt bij een j concert te zijner eere gegeven. I - De nieuwe directe ir dar groote opera, te Parijs, Messager, is reeds 'n zijin nieuwe ambt geïnstalleerd terwijl Gal'ha-rd's directie gehrel en al onder bloemen begraven is ge- worden j vBij Bernheim in de rue Richepanso zijn tentoongesteld 100 schilderijen van Vin 1 cent van Gogh. Er moge aanmerking zijn to maken op de teekening in v .11 Gogh's werk, erkennen moet men dat er muziek is in de i doeken met het sterke coloriot van dezen j krachtigen Hollander, die schilder werd Komantlsehe Avonturen op een 88 Autoraobieltocht. dook mbvr. VAN HEUVELINCK. „Tijdens mijn ziekt© was mijn haar kort geknipt, een reden te meer 0111 het plan werkelijkheid te doen worden. Op zekeren dag ging ik uit en kooht eetoige gemaakte kleeren en paste ze aan. Dat gaf den door slag; niemand zou me herkennen of do waarheid vermoeden. Mijn besluit was ge nomen. Van het eene ding kwam ik op het ajnidere. -Eerst meende ik -mij bij een groot gezelschap ,aan te sluiten, maar va-n opinie veranderend besloot ik tot ezels, en dat deed me aan Innocentina denken. Twee jaar ge leden ,te Men tone, had ik dag o-p dag met haar en de ezels door de bergen gezworven. Zij vertelde mij van Aosta, waar haar fa milie van moederskant woont. Sinds dien heb Hk (altijd verlangd er 'heen te gaan. Ik schreef haar en begon toebereidselen t.e ma ken voor een groote reis. „Je kocht de 'tasch 'O, die taschIk zou geen raad geweten hebben als de een of ander, die Engelsoh sprak ze gevonden en mijn dagboek gelezen had en de aanteekeningen voor het boek. indien ,ik het ooit schrijven zal. Een groo- tere belooning zou ik zelfs hebben aange boden als je het mij hadt toegestaan. Maar laat ik verder vertellen zoo dadelijk zul len ze komen (Molly en Jack. Ik ging naar Lueerjn waar Innocentina met haar -ezels -mij wachtte, doch -niet eer voor we buiten waren verscheen de Jongen. Ik had geen plan groote steden te bezoeken daar ik niet naar weelde en beschaving verlangde maar jij kwam op het tooneel en ik deed een aantal dingen, die ik niet zou gedaan hebben terwille van jou, Man." „En ik deed een aantal dingen die ik niet zou gedaam hebben terwille van jou Jongen." „Door andere dingen te doen dan ik voor nemens was, ontstond al het onheil. Waren we niet naar Aix gewandeld, dan zouden wij den Mont-Revard niet hebben bestegen en hadden we dien niet bestegen dan had de Prins «iet -behoeven te verdwijnen." „En zoo hij niet verdwenen was, zou dau d© Prinses verschenen zijn voor mij? Of zou z© steeds zijn voorbijgegaan voorbij zonder ik mij bewust was van haar te- gten woordigheid V ,,Wie zal -het. zeggen? Elke gebeurtenis ;n het leven schijnt voort te vloeien uit een vorige en in elkaar te passen als een leg kaart. In elk geval, we gingen en Iets heeft naar dien besneeuwden bergtop in Savo-ye gezoinden den allerlaatst en ma® ter wereld op één na dien ik begeerde te ont moeten. Het was zijn broer de jongere broer van den man die mij bedroog, Hij was niet zeker van zijln zaak, want nooit had hij mij met kort haai- gezien en ik was zoo tenger geworden en mijn gezicht zoo bruin. Een vermoeden van de waarheid was blijkbaar bij hem opgekomen had het toe val hem gediend en hij me bij daglicht ge zien dan zou hij mij herkend (hebben en een onmogelijk verhaal als een loopend vuurtje door heel Amerika -zijn gegaan, want hij is oen praatziek jongmensch. Daarom liep ik weg. Maar het deed me verdriet, Man, je zoo te moeten verlaten „Het ontnam mij armen en boenen en hoofd, liet me niets dan een romp," pre velde ik. „Ik "zag geen anderen uitweg, eigenlijk kon ik heelemaal niet denken. Maar wetend dat Molly en Jack een dag te Chamberv zouden doorbrengen -hoopte ik bij '11 haastig vertrek hen daar nog te vinden. Een enke len maal schreven Molly en ik elkaar, hoe wel ik nooit een woord over je zeide. Ik had niet het minste idee dat je hen kende tot je op een keer sprak over dingen waarop je gezinspeeld hadt dn een brief aan Molly, die die wel dingen die heel wat tijd zouden vorderen om uit te leggen en veel te moeilijk waren voor zwart -eni wit." „-Drommels'" riep ik uit. „nu weet ik in eens waar ik je handschrift heb. gezien te Martigny toen Molly van een balkon een brief uit haar hand liet glippen waarin een photograpliie ,,Je zag ze toch niet?" „Dat vroeg Molly <nok. Ik kon haar ech ter verzekeren dat- ik ze niet gezien had." „Onderstel va-n ja - voor je kennis met mij maakte! Gelukkig, is 'het- niet gebeurd. Ik vond hen te Chambéry. Ze waren juist aangekomen en ik vertelde alles aan Molly." ,,Wat zeide zij?" „Oh' Zij leende mij wat vafci haar klee ren en zei, dat ze mij cp hun auto zouden meenemen tot het gevaar achter den rug was ,en wij konden beslissen hoe verder te hla,ndelenIk kocht het ding dat je een paddenstoel' noemt en we waren op punt te vertrekken toen je kwam aangestapt Wel 1 „Wel?" Molly en Jack bevonden zich in een netelige positie, want ik had Molly gezegd dat ik je onmogelijk ooit kon weerzien ten minste als de Jongen en dat hij uit je leven verdwenen was onherroepelijk. Daar zat ik in de automobiel en daar was jij in de straat. Je kunt ie uiet voorstellen ho« ik mij voelde. Het zou vroeselijk ge weest zijn voor hen je beste vrienden 0111 je aan je lot over te laten en ik ver langde het evenmin. Er was een groot© be koring in gelegen je zoo nabij to zijn zon der dat je het wist, zonder dat jo mijn ge zicht zag. Ten minste als het niet te lang duurde. E11 Molly hakte de knoop door, zooals ze steeds doetZij verzekerde mij dat ons samenzijn in denzelfden wagen geen invloed behoefdo uit te oefenen op de be slissing, dio ik ten slotte nemen zou. Maar jo herinnert je allicht dat zij je uithoor- de over den Jongen, dat zij jo liet vertol len hoezeer jo hem miste, hoe je do reis naar Monte Carlo maakte alleen in de hoop hem daar te vinden. Haar bedoeling was dat ik elk woord zou hooren en ik hoorde het. Daarna daarna kon kon ik je niet laten gaan. E11 hoe meer ik nadacht, hoo minder ik geloofde dat ik kon, Ik zei dat jc den Jongen nooit moer zult weerzien en dat zal je ook niet, maar Molly beweert dat dit geen reden is waar om jo zijn zuster niet zou ontmoeten. Na mens hom schreef ik een briefje voor rac- ze.f om het jo van avond te brengen en ik dacht ik hoopte jo zou misschien gc- looven „Dat kun je niet gehoopt hebben," viel ik haar in dc rode. „Zeg dat je gekomen bent om mij terug te geven mijn Kleinen Kameraad, dien je mij ontstolen hebt." „Mogelijk wol. Ik weet hot zelf uiet. Ik kon niet voorzien wat er zou gebeuren. Ik deed zooals ik je hoorde zeggcin, over 'het afrij/de® van hooge heuvels me in de ruimte werpen en verder op de Voorzienig heid vertrouwen." ,/Nu begrijp ik alles wat 200 geheimzin nig in me was," zei ik. „Mijn hart, verre van zoon dwaasheid te zijn als mijn hoofd, trachtte onophoudelijk de waarheid 0111-t trent den Kleinen Kameraad aan mijn brein te telegrafeeren, dit echter kon liet bericht niet verstaan omdat- er te veel elec- trici/teit in de atmosfeer aanwezig was. Nu weet ik waarom ik den J-ongen zoo innig liefhad omdat hij de zuster was., omdat hij was de Andere Helft waarnaar eik man bewust of onbewust tc/:i allen tijde zoekt en die hij zoo zelden vindt." ,,0. Man, voel je dat werkelijk zóó? Ho-uidt je van mij weet je het „zoker" ditmaal V' „Zeker voor nu en in alle eeuwigheid. -Nimmer was en nimmer zal er kunnen zijn eem andere vto-uw in mrj.ii loven dan jij, want je bent mijn .Leven en mijn Wereld!" „Haat je me niet voor mijn vermom ming „Haten? Ik zal je in tegendeel In-wijzen dat ..Waarom verandert je gezicht van uit drukking, Man? Waarom zwijg je eens klaps?" ..Omdat mij iets in de gedachte kwam wat ik had vergeten." „Wat?"

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1