S'. SOS. O4* Ji Vrijdag 24 Januari 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE SVENSSONS. FOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idsm franso per post1.75. Wonderlijke nummersO.OS. V<sj«o Courant Terachjjnt Dagelgks, met uitsondering van ''Ka- en Feestdagen. Ad» ertentiën, mededeeiingen ens., gelieve men vóór 10 nur morgens by de Uitgevers in te senden. Uitgever»i VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonmimmer 66. PRIJS DER AD VERTENTIËNx Tan 15 regels f ••75» Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Toer handel en bedrijf bestaan voorAeeMge hspsllsg— tot bet herhaald adverteersa in dit Blad bf abeaaeateat leae ssrsalaire, bevattende de veonraasdea, wordt ep i teegeeendea. Kennisgeving. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 dor gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dins dag, den 28. Januari aanstaande, des namiddags te ure. Amersfoort, den 23. Januari 1908. Do Burgemeester voornoemd WU1JTIERS. Politiek Overzicht De Franschen in Marokko. De verleden week uitgestelde en op heden bepaalde interpellatie in de Fransche Kamer van afgevaardigden over Marokko, zal lei den tot een uitgebreid debat, waarvoor wel twee vergaderingen noodig zullen zijn. Bo - halve de beide interpellanten, Jaurès er» Ribot, zijn de conservatieve afgevaardigden Deiafosse, Pinault en Dcnys Cochin voor nemens bet woord te voeren, zoodat minis ter Pichon waarschijnlijk eerst op den twee den dag aan het woord zal komen. Over do verklaringen, die hij zal afleggen, beeft bij met zijne ambtgenooten van gedachten ge wisseld in een ministerraad, die gisteren, den dag vóór de interpellatie, gehouden is. Wat daar besloten is, weet men op dit oogenblik nog niet. Men verzekert natuur lijk, dat do besluiten van de regeering in ieder geval door de grootste voorzichtigheid zullen zijn ingegeven. De regeering wil zich tot geen prijs werpen in eene politiek van avontuur en evenmin do houding opgeven van volstrekte onzijdigheid in den binnen- landschen dynastieken strijd in Marokko Intueschen, daar de regee-ring loosheid in Marokko met eiken dag meer veld wint en ernstige ongerustheid wokt voor de veilig heid van de Europeanen, terwijl anderzijds Frankrijk zich niet kan onttrekken aan de verplichtingen, die het te Algeciras heeft aanvaard, en daar de Fransche regeering ook zich ernstig aan hare eigen Afrikaausche belangen moet laten gelegen zijn, is de regeeriug besloten alle maatregelen te nemen, die noodig zijn om de orde te hand haven op alle punten, waar hare aansprake lijkheid in het spel is. Dit laatste is, zoo wordt gemeld, de al lereerste zorg, die do basis zal zijn van de besluiten der regeering. Het is nu de vraag waartoe die hesluiten haar zullen leiden. Het is een feit, dat do Franschen in Marok ko steeds verder landinwaarts gaan. Van hun hoofdkwartier Casablanca uit dringen zij langzaam maar zeker voort naar het zui den, in de richting van de hoofdstad Mara- kesch. Van Casablanca naar Marakesch be draagt de afstand 200 K.M. De Fran schen zitten nu iu Settat. omstreeks iO K.M .van Casablanca; zij hebben dus reeds ongeveer het derde gedeelte van den weg naar de hoofdstad' afgelegd. Achtereenvol gens, onder aanhoudende gevechten, heb ben de Franschen Tadidert, Medioena en Ber Reschid bezet. Dinsdag van de vorige week rukte generaal d'Y1 made met vier bataillons, drie escadrons en eene batterij ap tegen .Settat, waar de door Moeley Reschid gecommandeerde en door den Chawia-stam versterkte mehalla van Moeley Hafid lag. Woensdag morgen opende generaal d'Amade het gevecht, dat den ganschen dag duurde, want de Marokkanen boelen krachtige® tegenstandzij werden echter ten slotte terug geworpen, Settat werd ..ozet en het kamp van Moeley Reschid ver wó est. De Franschen hadden, ondanks den langen duur van het gevecht, geen groote verliezen des te groot er waren de verliezen der Marok kanen. De militaire beteekenis van de Fransche oveiwinning is, dat Moeley Hafid, de nieu we sultan, voorloopig niet tegen Casablanca en Rabat, waar de afgezette sultan Abdel Aziz zit, kan oprukken en evenmin zich naar zijne heilige hoofdstad Fez kan begeven. In politiek opzicht beweren de Franschen, dat zij door hun oprukken naar Settat hun pro gramma, dat steunt op de akte van Algeci ras, niet hebben geschonden; zij willen slechts de kuststeden beveiligen en de aan- vaiien van de Marokkanen voorkomen, door deze in hunne kwartieren op te zoeken en onschadelijk te maken. Met deze zeer rek bare opvatting kunnen zij intussohen ver komen en eindelijk zelfs de hoofdsteden in het binnenland bezetten. Van deze opvat ting is ook Jaurès, die terstond na het be kend worden van de bezetting van Settat eene nieuwe interpellatie over Marokko aan kondigde. Minister Pichon antwoordde, zoo als zoo dikwijls reeds, dat Frankrijk in Ma rokko geen ander doel nastreefde dan leven en goed van de Franschen en de overige vreemde kolonisten te beveiligen. Jaurès stelde zich met dit antwoord"niet tevreden hij repliceerde, dat de generaals zeer rek bare instructiën moesten hebben gekregen en dat men de vraag moest stellen, tot hoever de Marokkanen moesten vluchten, als zij vooi verdere vervolgingen veilig wilden zijn. Daaraan voegde hij de waarschuwing toe: ,La,it ons geen verstoppertje spelen met eene politiek, welker ledepoppen wij zijn. Gij' laadt eene zware verantwoordelijkheid op a, wanneer gij operatiën uitvoert, die door de andere staten volstrekt niet goed gekeurd worden. Duitschland b.v. heeft ons in Marokko s'echts op beperkte wijze carte blanche gegeven." De Kamer is toen niet verder daarop in gegaan zij heeft de nieuwe interpellatie bij d.3 andereu gevoegd. Sedert is bericht ont vangen, dat de mehalla van Moeley Reschid Settat weder bezet heeft, waaruit dus volgt, dat de Franschen deze plaats weer hebben ontiuimd. Moet d'it worden opgevat als een ree uier pour mieux sauter? In de kasba van Mechoena heeft generaal d'Amade eene veld bal oer r en een regiment gelaten, behalve het garnizoen. Men zal in het heden begin nende interpellatie-debat zeker vragen, wat do leidende gedachte is, die bij deze opera tien voorzit. DuitMtiland. In den rijksdag is het debat, dat aan de interpellatie van de sociaal-democratische partij over het Pruisische kiesrecht werd vastgeknoopt, eergisteren ï.iet ten einde ge komen. Sprekers van de verschillende par tijen waren aan het woord gekomen, maar va sociaal-democratische zijde wilde men antwoorden op hetgeen in het midden was gebracht. Daartoe bestond geen gelegenheid meer, en daarom werd het debat verdaagd, zender dat eene beslissing genomen werd omtrent den dag, waarop het zou worden voortgezet. Voor den volgenden dag wer den andere zaken op de agenda geplaatst Straatbetoogingen waren verwacht, maar bicven achterwege. Misschien had de bot sing van den vorigen dag tusschen eene oproerlustige, voornamelijk uit janhagel be-- staand© menigte en de politie, die het alge meen bekende feit, dat de politie tot krach tig handelen gereod was, voor allen duide lijk had gemaakt, afschrikkend gewerkt op de betooginglustigen Naar Berlijnsche bladen berichten, heeft die raad van toezicht, van de Berlijnsche balie, die de vraag had te overwegen of de wegens hoogverraad door het Reicbsgericht tot IA jaar vestingstraf veroordeelde advo caat Liebknecht moest worden uitgesloten uit den advocatenstand, op deze vraag in ontkennenden zin beslist. Ber 1 ij n, 2 3 Jan. In het proces tegen de graven Hohenau en Lynar deed de krijgsraad van de eerste garde-divisie de volgende uitspraakGraaf Hohenau werd vrijgesproken van do hem ten laste gelegde tegennatuurlijke ontucht. Graaf Lynar werd wegens misbruik van gezag in dienst in zes gevallen, waarvan vier gepaard gaande met beleediging van minderen en vijf met ver grijpen tegen de zedelijkheid, veroordeeld tot 1- jaar en 3 maanden gevangenisstraf. België. Brussel, 23 Jan. In het verslag over de begrooting van buitenlandsche zaken, dat heden verschenen is, betuigt de rappor teur groote sympathie met deu arbeid van de Nederlandbch-Belgische commissie Hij zegt, dat de regeeriug de handelsbetrekkin gen met onze uitstekende Noordelijke buren moe1 vergemakkelijken door: verlaging van het posttarieit, overeenstemming van de spoorwegtarieven, regeling naar denzelfdeu grondslag van het obligatierecht, een over eenkomst betreffende het'beheer der havens, hervorming van de tenuitvoerlgging van voni jssen, het vergemakkelijken van den weaerzijdschen invoer van de landbouwpro ducten en gelijke behandeling van handels reizigers. De rapporteur zou in België een vereemging willen zien opgericht, overeen komende met de Nederlandsche Vereeniging Buitenland, om goede handelsreizigers voor den vreemde op te leiden. In de laatste vergadering van de commis sie van zeventienen is, tot oplossing van het vraagstuk der overneming van den Congo- staafvan liberale zijde voorgesteld heb ver drag over de overneming in dier voege te wijzigen, dat de Koning het kroondomein zal afstaan aan den Belgischen staat tegen eene vergoeding van 250 millioen francs. De ren cc- van dat bedrag zal worden besteed voor de doeleinden, waarvoor de Koning-de opbrengst van het kroondomein wil bestem men, maar door deze oplossing zal het be ginsel gered zijn van de controle door het parlement. Trankrijk. P a r ij s, 2 3 Jan. De Kamer behandelde heden de in I90'7 op de B'russelsche suiker- conventie aangenomen overeenkomsten. Mi nister Caillaux verklaarde, dat de regeering zich niet kan verbinden om niet binnen kortere® of langeren tijd do rechten op suiker te verlagen; hij verzocht goedkeu ring van de overeenkomsten, die geheel Eurftpa zullen ten goede komen. De goed keuring werd zonder hoofdelijke stemming verleend. Italië. Over de hervatting va® Jtót in 't begin vam Etecemiber ondlerbrdken proces tegen den gewezen minister Nasi en zijn secretaris Lambairdo wordt bericht, d'at die. president Manfreldi, een vcoirtmailrgie procureur-gene raal, zidli tot. taalk stelt .belt. proces krachtig te leiden. Het proces is gestaakt moeten worden, omdat dia verdedigers hun man daat hadlden neergelegd. Thans wordt de be klaagde Air zijde gestaan door den oud-af gevaardigde Muiratori. en zijne assistente®. Dl© president 'houdt intusechen twee advoca ten, diie zich van den loop der zaak op de hioogte houden., in reserve, otm amlbtslhaltve als verdedigers op te trede®, wanneer ook Muratari aan zijne taak ontrouw modlit wor den. Men hoopt het proces in 20 zittingen ten einde' te kunnen brengen Bulgarijë. Het ministerie heeft zijn ontslag aange boden, dat door den vorst is toegestaan. De vorct heeft een afscheidsdiner aan de mi nisters gegeven, waarbij hij hun dank bracht voor den door hen verrichten arbeid. De beraadslagingen over de samenstelling van een nieuw kabinet zullen, naar gemeld wordt, hoofdzakelijk over do twee volgende punten loopenhet standpunt tegenover de sociale wetgeving en dat tegenover de na- fciolale kwestie, d. w. z. het Macedonische vraagstuk. Perzië en Turkije. Over het Perzisch-Turksche incident, dat zich ontwikkelde uit de omsingeling van den gouverneur der Perzische provincie Aser- beidscham, prins Ferman, door Koerden, verklaarde de Perzische zaakgelastigde te Berlijn, dat mag worden aangenomen, dat men hier slechts te doen heeft met een in val van roofzieke Koerdenstaminen, die ge vestigd zijn op Turksch gebied, en dat bij dei» aanval op de troepen van prins Ferman geene Turksche soldaten betrokken waren. Door den sjah zijn troepen gezonden, omdat de gouverneur over te weinig troepen be schikt, om zonder versterking de Koerden te kunnen verdrijven. Men hoopt, dat het zal gelukken liet incident langs diplomatie- ken weg bij te leggen. Marokko. Volgens de Matin hpeft minister Cle- menceau in gesprekken met eenige politieke mannen over Marokko gezegd, dat gene raal d'Amade volmacht heeft, naar eigen inzicht, de chauija's te onderwerpen. In den strijd tusschen de vele pretendenten naar de Moorsche kroon zou Frankrijk zich niet mengen. Generaal d'Amade heeft be vel gekregen, zijn troepen niet in dienst van Abdel-Azis te stellen. Maar de Fran sche regeering ka® niet vergeten, dat Moo ley Hafid Frankrijk den heiligen oorlog verklaard en gezegd heeft, ciat hij alle vreemdelingen verdrijven en de acte van Algecirag verscheuren zal, evenmin als ze vergeten kan, dat alle mogendheden Abdel- Azis nog als den rechtmatigen sultan et- kennen. De Engelsche kolonie te Tauger drukt openlijk hare bevreemding er over uit, dat de Engelsche gezant den 20en dezer eene verlofreis is begonnen op ee® tijdstip, waar op de heilige oorlog dreigt, en Maclean's vrijlating op nieuwe bezwaren stuit. Men had Maclean reeds in Tanger verwacht, maar Raisuli is weer met dien eisch geko men, dat eerst zijne gevangenen in Fez zouden worden vrijgelaten, zoodat voorals nog Maclean's gevangenschap nog voort duurt Een telegram van den gouverneur-gene raal van Algerie vermeldt als een uitmun tend verschijnsel van don. nieuwe® toestand; op de Marokkaanscho grens het feit, dat Marokkaansche soldaten ter beschikking van het hoofd van don Frausiche® post van Beni-Oen if zijn gesteld, om den inval te koe ren van een troep, die zich van de kudden van Figig meester wilde maken. Het bericht van de onderwerping van de Beni-Snassen is niet vreemd aan deze omkeoring in de stem ming. Men spreekt in de streek slechts van hunne effectieve onderwerping, en men legt er nadruk op, dat zij eene groote schadever goeding in geld en in graan hebben moeten betalen Britsch-Indië. De onderkoning van Indië heeft naar Londen geseind, dat door den aanhouden den regen, die van 10 tot 12 Jan. in geheel noordelijk Indië is gevaren, de vooruitzich ten voor den aanstaanden oogst belangrijk verbeterd zijn en dat ook de mogelijkheid! om te zaaien aanwezig isook heeft de stij ging van de prijzen der leve®smiddelen op gehouden. Ondanks de betere vooruitzichten, voor de toekomst, is de nood toenemend; vergrijpen tegen den eigendom komen veel- vuldiger voor dan vroeger. Het geheele aan tal personen, die in geheel Indië ondersteu ning van overheidswege genieten, bedraagt thans 313,996 Abessynië. Het geschil, dat tussohen Engeland en A'befcsinië hangende was wegens de zuide lijke grens, is beëindigd, doordat Keizer Menelik de door de Engelsche zaakgelastig de voorgestelde grenslijn aannam. Russische bladen bevestigen, dat de ge wezen minister Hg bij den Negus in onge nade is gevallen. Wat lig in Abessinië be zat, is in het eigendom van Menelik over gegaan, die dit aan Ilg's vijanden geschon ken heeft. Deze mag niet meer naar Abes sinië terugkeerenDe verbittering van Me nelik tegen lig moet door de Keizerin Taitse gevoed zijn. Vertenlgd* Staten. De berichten over den op de Amerikaan se he vloot te Rïo de Janeiro beraamden aan slag gingen van Parijs uit. In Washington werden zij niet ernstig opgevat Volgens de meening van niarine-autoriteit.eu was er geen ernstige anarchistische aanslag be raamd. De uitvoering zou in Amerikaan- sche havens gemakkelijker geweest zijn. Volgens een bericht van de New-York Hera id uit Rio, heeft men hier slechts met- geruchten te deen, die ontstonden doordat een Duitsche stoomboot- chemicaliën* aan voerde, die moesten dienen voor de berei ding van lucifers. AlluicL vVolgens berichten van eenige 'bladen heeft de politie gisteren avond te Rome een zekere Angel li U baldo in hechtenis getno-- men, dien men houdlt voor den moordenaar van -den ingenieur Arvedi. Men zal zicih .herinneren, diat in de vorige maand in een eerste klasse-coupé va® den trein van Rome naar Ancona het lijk van genoemden inge- Naar het Zweed ach 2 DOOB PH. W IJ S M A N. Maar over het algemeen wist Jus tus toch bij de familieleden en ken nissen zooveel ontzag voor zijne knap heid t.o wekken, clat zelfs de wachtmeester der cellulaire gevangenis onbewust een toon- tje lager zong, wanneer er bij. den gevangen bewaarder aan huis over staatkundige on derwerpen geredeneerd word. Nadat Justus bij een zekere gelegenheid een ouclen. vriend van den huize, omtrent het vraagstuk der voedingsmiddelen, overbluft had met zijn „Tertuilianus zegt „Nemo nihil misi mars! Nemo sultat sobrius!"" bleef hij het onaantastbaar voorwerp van eerbiedige be wondering, zoolang hij in zijne ouderlijke woning vertoefde. Aa.n de universiteit stond Justus aanvan kelijk vrij wel alleenen aan de middag tafel nam hij nooit deel aan gesprekken over geleerde onderwerpen, eer hij met Mina, Lovisa en hare intieme vrienden alleen was. Door die voorzichtigheidsmaatregelen geluk te het hem hijzonder goed' zijn toon van meerderheid vol te houden. Voor de wetenschap en. voor hetgeen hij hier persoonlijk behoefde, bleek hem de uit zijne geboorteplaats medegebrachte geleei*d- heid van hoegenaamd' geen nut te zijn. In tegendeel bracht deze hem vaak op den ver keerden weg. De hoogloerare® waren meer vasthoudend en lastiger dan hij vermoedl had; hij vervolgde daarom zijn studliën zeer voorzichtig en eigenlijk allee® met het- oog op zijn latere broodwinning in den staats dienst. Intusschen werd dit werk hoe langer hoe taaier. De herhaalde onbillijkheden bij de bevorderingen, die reeds 'bleken bij een vaak grievende bejegening van werkelijk begaafde jongelui bij de examens, ware® er wel naar om een eerlijk, rechtzinnig man-, met een ontwikkeld gevoel van eigenwaarde, den lust te ontnemen, voor het stukje broodl dat de Regeering te verdienen gaf. Maar Karlsson was altijd vriendelijk. Op een zekeren avond van den dag, dat zij door eene bru tale vrouw, iu het bijzijn van twee barer kostgangers, met juffrouw" was aangespro ken. voncl, zij aanleiding om te vertollen dat zij morgen den zeveu-en-twintigsten verjaar dag van haar huwelijk hoopte te herden ken. Het gevolg van die mededeeling was dat de abonnés aan tafel op dien gèdenk- waardigen dag van haar wijn dronken en dat er geklonken werd op haar welzijn en op de herinnering aan den hear Karlsson. Alleen Justus Svenssons gaf door een prach tige bloemruiker het 'getuigenis van onvoor- wr.a idol ijk geloof te hechten aan die belang rijke familiegebeurtenis; hij was ook de conige die hot verder gedeelte van den liei'- inneringsdag met hot gezin doorbracht. De studie was razend vervelend, en Lovisa was een allerliefst meisje. Zij was nog maar even vijf en twintig jaar oud, maar toch ha-d zij reeds verschillende abonnés zie® ko men en gaan na verloop van enkele termij nen ook waren verseheidiene schemeruur tjes op de met leder bekleed© rustbank in. verliefde gesprekken doorgebracht, in het ledige niets van den tijd verloren gegaan. Nu begon zij zich aan. Justus Svensson ge hecht te gevoelen. Zij toonde hem dit met- niet te miskennen hartelijkheid. Niettegen staande hare eigene onkunde wist zij toch behendig achter de geringe mate zijner ken nis te komen door hem ongemerkt uit te vragen. Dan volgden ongemerkt- hare be scheiden vragen om inlichting binnen die beperkte grens. Onnoodig te zeggen dat het beantwoorden hiervan den verwaanden' stu dent met blijden trots vervulde. Toen brak, in het midden van den herfst- termijn, een clag van woelde en zonneschijn aan. Juffrouw Lovisa droeg com nieuw rood-, bruin kostuum, dat haar allerliefst stond' en dat- hare bekoorlijke ronde vormen hoogst voordeelig tot hun recht deed komen. Nie mand kon toen vermoeden hoeveel aanleg het jonge meisje had om een dikzak te wor den. Moeder Mina, wier borst- van heerlijke voorgevoelens zwol, had dapper weerstand' geboden aan de verzoeking om tegen het groote feest in November ganze® van min der soort op de markt te gaan koopen. Zij tastte flink in de portemonnaie en zorgde voor mooie beestjes1 uit de beroemde buurt van Lands Krona., Toen waren de Svenssons gehuwd! en als eigenaars van Flugebo hadden ziji veertien, jaren geleefd' in een gelukkigen echt. Het huiselijk geluk werd helaas somtijds gestoord door onaangename verschijnselen van buiten af. Vooral was dit in de laatste jaren vaak het geval geweest, door den steeds aan groeiende® last van schulden, die den Hin ken loop der zaak verhinderden. De kleine Thilda was nu dertien jaar; voor ha,ar jeugdigen leeftijd' was zij tamelijk eigenwijs en groot doende". Gelukkig had het kind verder de goede hoedanigheden van hare moeder geërfd; onder anderen den zin voor de practische zijde van het leven, eene deugd, -die door de kortzichtige menschen dikwijls meer op prijs gesteld wordt dan de geleerdheid van Justus Svensson. Naar het uiterlijke geleek zij ook het meest op hare moeder, op eene wijze, die aanleiding gaf tot de hoop dat zij mooier zou worden dan Lovisa- ooit geweest was. Na veertien jaren van een zeer ondoel matig bcheoren der boerderij, word Flugebo verkocht en met de opbrengst- der hoeve werden de schulden afbetaald. Tot ieders verbazing bleven do Svenssons toch nog in het volle bezit van hunnen inboedel en van een zeker gedeelte van den. inventaris bui ten 's huis. Maar de werkkring, waarin Justus Svens son zijne geleerdheid» beter in toepassing zou kunnen brengen, liet, op eene -onrust-baren de wijze, op zich wachten. Er waren wel een paar antwoorden ingekomen op dioor hem, in een vrij hoogen toon, gestelde aan biedingen in d'e courant; maar wanneer Svensson clan aan die aanvrage oni nadere inlichtingen, -op zijne manier gevolg had' ge- 'govu, lieten de werkgevers verder niets van zich hooren. Waarschijnlijk gevoelde® die mcnïchen zich maar al te zeer overtuigd van hunne onwaardigheid, om als meerdere van zoo iemand op te treden. Men schreef nn dén 3de® Maart en op den 14-dën zouden de nieuwe eigenaars van Flugebo do hof stede komen betrekken. Waar moesten do Sverssons dan blijven? Zoo erg als het in deze nuchtere vraag gesteld, lijkt, was de zaak nu niet. Want de nieuwe bezitter vari Flugebo was ongehuwd. Hij leefde met- zijne moeder en. het oude huis was groot en ruim, zoodat dén Svenssons met genoegen werd toegestaan hier tot den zomer te blijven wo nen. I>it was nu wel heel goed maar... waar van moesteni zij leven? Svensson liet aan de wereldgebeurtenis sen" hun vrijen loop, met zijne hooghartige onverschilligheid wacthtende op de dingen dao komen zoudenhoewel hij niet naliet te ver kondigen, dat zij hem tegenwerkten. Mvrouw Lovisa was wel degelijk bezorgd en nu. had zij op dien'avond, wie weet voor den hoeveelsten keer het bewuste vraagstuk ter sprake gebracht, met haar vasthoudende wilskracht. Na dezen terugblik op hel: verleden der Svenssons keeren wij naar Flugebo terug, op dieu avond in 't begin van Maart. Er werd een aartsvaderlijk leven geleid op dc oude, bouwvallige hofstede. Niemand dacbt er aan zijne zorgen en bezwaren te la ten rusten, omdat cle oude Anna-Stina bin nen kwam, de tafel afnemen. Even zoo wei nig a's men zich onthield van Ihet praten ovev ,,a-lle dingen", omdat de oude getrouwe stal-Johannes in het soliuurtje was, wan- neer men voor die ojien deur stond. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1