KONINKLIJKE HOLLANDSGHE LLOYD, J. J. NAGELHOUT, Amersfoortsche Bank, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIÊN. De Landbouwbank Concertzaal „Amicitia". CONCERT EIN WALZERTRAUM. Der Schlager der Saison. GRANDE FÊTE DE NÜIT, Toepangsbilietien dagelijks van 2—1 uur. Nederlandsche Centraal Spoorweg-Maatschappij. MEUBILAIRE roerende goederen, Korte Bergstraat 10, Amersfoort, Bergopwaarts!!! 6 pr. IQE1 JOfWSI FÏRNÏA JAC BOS. Amerikaansche Spoorwegwaarden NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP te AMSTERDAM. Kapitaal I 20,000,000.-. Diliifte1 2,000,11.-4 ifl. ScMittMisseii. Woensdag 26 Februari 1908, Nederlandsche Haudel-Maatschappij. De Twentsche Baukvereeniging B W. Bljjdenstein Co- School- en Kerknieuw* Naar bekend is, voert de Bond van Nedei- landsohe onderwijzers tegenwoordig eon hardnek- kigon strijd tegenover haar oudere zustervere niging Het Nederlnndsche Onderwijzersgenoot schap In I)e Bode. het orgaan van den Bond van Ned. Ond., komen thans echter artikelen voor van den bekenden sociaal-deniocratischen onderwijzer J. W. Gerhard te Amsterdam over Resultaten en fouten der Nederlandsche onder wijzers beweging waarin deze betoogt, dat de strijd tusschen genoemde onderwyzersvereenigin- gen niet anders dan ton nadeele kan strekkeu van het openbaar onderwijs en van de positie van den onderwijzer. De heer Gerhard eindigt zijn artikelen aldus: „Bond van Nelerlandsclle onderwijzers, gij zijt op don verkeerden, weg; gij volgt een verderfe lijke tactiek, een tactiek, die ertoe leiden moet, dat gij nimmer de groote meerderheid van de onderwijzers in uvve gelederen krijgen zult, maar dat gij ii integendeel zelf verzwakt. Wilt ge u werkelijk opheffen uil uwe" stoffelijke en geeste lijke ellende, dan is er sle^kijs één middel, dat dartoe leiden kan Vormt één gi oöle, mnghtige organisatie, waarin plaats is voor allen en waar in ook zooveel mogelijk allen moeten getrokken worden.-* Is' dat doel bereikbaar, wanneer de ouderwijzers verdeeld zijn in twee organisaties? 't Is eigenlijk onnoozel, om daarover in ernst te moeten spreken. Neen, zoolang in Nederland èn een Ned. Ond. Gen. èn een Bond van N. O. bestaan, zoo lang kan dat doel niet bereikt wor den. De leiders en de leden in Bond en Genoot schap moeten zich hiervan bewust wordenhet bestaan van den een belemmert de ontwikkeling ran den ander. Elk afzonderlijk beteekent niets mee? vereenigd kunnen ze een macht vormen, als ze de goede tactiek volgen. Of de Bond zich iu het N. O. G. of dit in den Bond oplost, ot dat beide vereenigd onder een anderen naam voortleven, doet weinig ter "zake. Als men de vereeniging wil, dan is er ook wel een vorm te vinden, om dat voor allen aannemelijk te ma ken. Maar vóór alles dient men de eenheid te willen. De tweedracht in den boezem van de onderwijzers beduidt den triomf van hun vijan den. Én vooral thans, nu het openbaar onderwijs zelf ernstig bedreigd wordt, is het geen domheid meer, maar wordt het een m i s- d a a d van de ojjenbare onderwijzers en hpófden van scholen nog langer dien onzaligen toestand, van verdeeldheid te bestendigen." Het ,,N. v. d. D." meldt .dat het onlangs vermelde rapport over het verband der theolo gische faculteit aan do Vrije Universiteit met de Gereformeerde Kerken in Nederland te be handelen op de Generale Synode te Amsterdam ook gunstig ontvangen is door de voorstan ders van Ti.oolngiscbe School te Kampen. Zij noemen het rapport juist, doch zouden tot geen prijs willen dat hunne school zou opgaan in (le theologische faculteit dor Vrije Universiteit. aDoor de Gedeputeerde-Staten dezer provincie is bepaald, dat- de verkiezing van t./ee leden der Provinciate Staten voor het kiesdistrict Utrecht II; wegens het overlij den van den heer dr. B. Reiger en den heer h. A. van Beuningen, zal plaaès hebben op Woensdag 18 Maart a.s. De stemming zal zoo noodig geschieden op Dinsdag 31 Maart a.s. en de herstem ming, zoo noodig, op Vrijdag 10 April a.s Gistermorgen werd op de algemeeue begraafplPaiats te Utrecht iter a,arde (besteld de gep. gene raai-majoor A. J. Voorduin. On der de aanwezigen waren verschillende mili taire autoriteiten, onder wie de generaal- majoor Becking, inspecteur der geniede oud-generaal-majcor der artdlerie II. W. Alma, de kolonels der genie Kleiuhens en Snijdersverder de oud-minister van Ma rine Cohen Stuart en mr. Van Geuns, pre sident van het gerechtshof te 's Gravenhage. Het woord voerden ds. J. C. Voorduin uit Naarden en de kolonel Snijders. De kapitein De Josselin de Jong bedankte namens de familie voor de bewezen belang stelling. Gisteren vergaderde in het Gebouw voor K. en W. to Utrecht de Nederlandsche Maatschaippij voor Tülnbftiivv- en Plantkun de, onder leiding van den ionder-voorzitter, jhr. C. F. van Tets uit Zeist. Ete voorzitter bracht hulde aan den afge treden voorzitter, den heer J. El. Wenthodt, en aan den heer J. die Lange, die 25 jaar secretaris was der afdeeling Rotterdam. De Maatschappij telt thans 29 afdeelingen. Na eenig debat werd aangenomen een voorstel van het hoofdbestuur om toe te treden tot een te stichten centrale tuinbouw organisatie, welker statuten de algeheelë' zelfstandigheid der Maatschappij waarborgen en welke zich uitsluitend zal bezig hóuden met algemeene tuinbouwfbelangen-zonder te treden op het terrein deer Maatschappij. Tot voorzitter den Maatschappij werd met algemeene stemmen gekozen de heer G. ba ron de Senarclens de iGrancy, te Vucht, die de benoeming aannaim. In de middagvergadering weiden verschil lende voordrachten gehouden. Allereerst werd het woord gevoerd door dén peer P. van Hoetk, inspecteur van het landbou wonder wij s Spr. deed uitkomen dat het landbouwver- slag aanleiding gaf te veronderstellen dat de tuinbouw niet veel beteekende, wat door een grafische voorstel'ing werd duidelijk ge maakt. De tuinbouw is echter van grooten invloed; zij levert toch 1/7 van den uitvoer. Eerst in den laatsten tijd heeft men echter begrepen, wat de tuinoouw beteekent. Spr. lichtte met een aantal voorbeelden toe, hoe hoog noodig goed onderwijs voor den tuin bouw is, en ging in den breede na hoe de organisatie van het tuinbouwonderwijs is. Spr. deed verschillende mededeelingen over het getal en het bezoek op de verschil lende scholen en lichtte een en ander met interessante grafische voorstellingen toe. Uit het medegedeelde bleek dat er op tuin bouw- onderwijsgebiedi nog veel! is. te doen. Spr, ried' aan, .kalnt door te gaan op den inge slagen weg. Wait is echter op 't oogenblik noodig? Vol gens sprekereen wettelijke regeling van ons land- en tuinbouwonderwijs, opdat dit stabiel worde. Dan kan ook gezorgd worden voor voldoend personeel. Het is sprekers wensen, dat onze hoogste school worde een Hoagieöchoo!'het getal tuinbouwwinterscholen moet worden uitge breid; minstens een iu het bkembollendis- trict. Ook moeten voor de vakonderwijzers cursussen worden opgericht, terwijl het ge tal tuinbouwleerairen moet worden uitge breid1. Voorts moet voor hen, die de wintercur- sussen bezoeken, vcor beter voorbereidend onderwijs gezorgd worden, zoo dat zij het onderwijs bunnen volgen. Spr, riep den steun in van de veree in gingen en de maat schappijen, opdat zij door het oprichten van commissies, voor het tuinbouwonderwijs kun nen werken. Luid! applaus dankte den spr. voor zijn boeiende voordracht. De heer J. G. Haaeloop, rijkst u inbouw- leeraar voor Noord-Hofland, sprak hierna over ,,den uitvoer nan onze tuinbouwproduc ten". Spr. deelt mede dat iu 1905 aan groen ten 160 uiillioen K. G. werden uitgevoerd. Voor aardappelen was dit 200 iniLlioen K.G. vcor vruchten 28| millioen K. G--, voor le vende planten 12$ millioen K. G. en voor 'bloembollen 11^ millioen K. G. Tegenwoordig bedraagt de jaariijksohe uit voer van onze tuin bouw artikelen te zamon -20 millioen gulden. Eén tak van don tuin bouw, ïivl. de luloemkweekerijis voor den uil voer van geeu betookeius. Wat zijn hier van de oorzaken' Hiertoe hooft bijgedra gen de wijze waarop het kweeken geschied". Een gevolg daarvan is dat daarddoor de maatschappelijke beteokenis van het bloem- kweekorsvak van geringer beteokenis is. dan de overige takken van den tuinbouw. Atler- weg? wordt geconstateerd dat wij onder den iuviloed v.an den export moer en meer daarvan afhankelijk worden. Er wordt eclh- ter door de tuinbouwers te weinig aandacht aan dein export geschonken, zooals spr. aan toonde Vervolgens sprak de heer Jac. P. Thijsse over het vogelvraagstuk voor den tuinbouw. Spreker zette in een interessante voor dracht de wensehelijkheid uiteen van be scherming onzer in het wi'ld levende vogels. De wildfau.ua, zeide spr., behoort tot dén national on rijkdom Spreker gelooft dat voor de veeteelt geen enkele vogel uadeelig is, wel van veel nut. Bij het landbouwbedrijf wordt dat an ders, hier voor- en daar nadeel, en wel eigenaardig is het dat d.e menscihen wel het nadeel maar niet het voordeel zien. Bij den tuinbouw is het weer anders, daar worden voe] misdrijven door de vogels g'e'plee-gd, maar de vruchten kwee-keu s hebiben dikwijls veel nut van die vogels. Eemge vogels zijn voor die jacht en vis- scherij zeer schadelijk, maar sommige vo gels zijn soins schadelijk, soms nuttig. Het stoffelijk voordeel is aan de zijde der vo- gels. Sprdkcr is voor bescherming der vogels en acht een betere wet dan de tegenwoor dige, wenschelijk en wdl een waarbij alle vogels beschermd worden, met diien verstan de dat de autoriteiten voor zekere gevallen ontheffing kunnen verieenen. Baron Snouckaert van Scliauburg, voor zitter der Ornithologische Vereeniging, acht de tegenwoordige wet voldoende en hoopt dit deze, niet verscherpt zal worden. Prof. clr. Ritzema Bés mcêandlo d'ait alge heel verbod wel aanbeveling zou verdienen, natuurlijk echten- met dé bepaling dat de 'bevoegde autoriteiten ontheffing van het verbod kunnen verleeuen De heer G. -Steen van Amsterdam, be sprak daarna de wensdhelijkheid van meer samenwerking tussohen patroons en leer aren ten opzichte van de tuimfboiuwwinter- cursussen. Do vergadering werd hierna gesloten. rIn sommige biaden staat als een nieuwtje vermeld, dat ae heer le Fèvre de Montigny, die zijn straf in de gevangenis te Utrecht ondergaat, lijdende is aan diabetes (suikerziekte). Hoe men dit als een nieuwtje kan beschouwen en als zoodan'g berichten, is wel een weinig vreemd. De heer De Mon tigny is al jaren lang lijdende aan diabetes, een kw«val die zich bij hem volstrekt niet in ernstige mate heeft geopenbaard, Hij is dan ook geenszins bedlegerig en behoeft al even min bijzondere verpleging. Het eenige is dat hij in zekeren zin een dieet moet volgen. Hilversum. De twee jougens van 15 en lO jaar, die hier in verschillende onbe woonde viiia's hadden ingebroken en aldaar allerlei voorwerpen hadden ontvreemd, heb ben voor de rechtbank te Amsterdam te- ■•eólït gestaan. 'Zij kregen geen straf, doch werden ter be schikking van.de Regeering gesteld. De twee kooplieden die als helers terecht stonden, werden vrijgesproken. Bus sum. Onder leiding van den heer Th Bus werd alhier een liefdadigheidscon cert gegeven, waarbij de pianist, de heer D. Ru ij n eman va n Amsterdam -met veel succes medewerkte. Bijzon deren bijval oogstte eeu knapen koor, onder leiding vau den jongenheer B. H. Bus, dat zeer correct ten gehoore bracht. „Lentezang"' van Mozart, „Avondliedjes" van F Hurka, en „De Omnibusconducteur" van F. Siloker. N ij kerk. Eenigen tijd geleden is bij openbaren verkoop o. m. geveild een woon huis van lik v. d. Brink in 't Nijkerker- veen en werd 'bij publicatie .bekend gemaakt, dat déze woning onbewoonbaar werd ver klaard. De digenaar en bewoner schijnt Over de onbewoonbaarveiMaring ontevreden te zijn, hetgeen blijkt- uit de volgende ontboezeming, J die de Nijkerksdhe Courant van Ihem ter plaatsing ontving. Een ver zoek van Hendrik v. d. Brink om 'laten békent to maken de sdhaaden die hem. is aangebragt door heit af keuren van zijn wooning daar ik bat keuueu ontvangen 6 Jia 7 hondert Guide en nu maar 2 'wat een Janier en dat nog zoo een goed huis Ja twee huieen die hadeu kunen bewoot worde ront om met steen om muurt De wanten om zet met planken een goet model muur met 2 gemeselende schoorsteenen de haart 14 voet lang 10 voet ibreet de ik am er je zijn Ja 6 voet breet Ja zegen de mensen ik had Ihet Graag bewoot de hoornen moet ik nu zdeu vernielen 'die heerlijken vrugt ivoortbragten het boven huis lis met goede spanen en lat ten voorzie en tog maar afkeuren mandag Avont heb ik ontvangen de planken an mijn huis var onbewoonbaar en dat in donker dat mij niet bevallig was ik als oud man dagt niet dat het noodig .was aan de muur en voor mijn deur planken te spijkeren ilk kan mijn huis moeilijk in en .uit komen maar een arm mens heeft niet te zegen onze ouders hadde niuu ren van zooden en deuren vam riet maar Geen Geld schuTde de arme kunen nu zulke Groote pagten niet betaalen voor die mooijie huizen was het onnoodig Geit goed besteed mijn huis was in orde Ge weest. In do Remontetrantsche ikerfc treedt Zondag 23 Februari a.s., .voor.ui. 10£ uur, op ds. J. A Prins, Ned. fherv. predikant te Epo Wij vestigen nog eens de aandacht op het concert Schaf er-Heklking, dat morgen avond in Amicitia zal gegeven 'worden. In de kunstvitrine van Valkhoffs Boekhandel zijn tentoongesteld twee schilde rijtjes van den heer van Weezei Errens (landschap met schaapskooi en boerderij). bcheveniugen in de vorige eeuw. In het zoo juist verschenen nummer van ..Eigen Haard" komt een belangrijk artikel voor over Sdheveningen als badplaats in het- ibegin der vorige eeuw, waaibij zes bijzonder interessante afbeeldingen naar oude prenten. Dit artikel zal bij hen, die Scheveningen kennen, zooals het nu is?, zeker in den smaak vallende vergeflijking tuaeohen oud en nieuw is alleraardigst. Diiit nummers .wemelt trouwens weer .van mooie en interessante illuistratiënmen vindt er een photo van den eersten minis terraad, portretten o.a-. van ds. Hoedema- ker, van Heyermans als vagebond in Ber lijn, van wijlen dr. Van Tienen; verder ziet .men er de prijswiuners ,van de Ornis Tentoonstelling vereeuwigd, en wordt men getroffen door de mooie photographiën, die van hoornen kunnen worden gemaakt, oan van de andere artikelen en illustratiën nog te zwijgen. Dat dit blad zoo opneemt, is niet- te verwondereneen ieder vindt er steed* veel in van zijn gading. Gisterenmiddag, ongeveer 3 uur, was de spoorwegwerker L. Gazenbeek werkzaam op" de spoorbaan nabij het landgoed ,,Birk- hoven", onder de gemeente Soest-. Toen hij voor een aankomenden goederentrein een stuk hout wilde wegruimen, .werdl G. dooi de 'locomotief -gegrepen, en van den weg ge worpen, gelukkig echter niet onder den trein Deerlijk aan hoofd en schouders gewond werd hij opgenomen en in een goederenwa gen naar het station alhier vervoerd, van waar hij per brancard naar het ziekenhui? werd overgebracht. De toestand van den gekwetste was 's avonds bevredigend. Het lijk, dat 10 Fdbr. jl. in de -beek alhier -werd gevonden en -waarvan het portret in het kastje aan het politiebureau 'hing, da thans herkend. Het lis van zekeren Gijsb. de Groen, 53 jaar, geboren te Weesp, die -den laatsten tijd verblijf hield in de Koningstraat alhier. te UTRECHT. DE ALGEMEENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS zal plaats hebben op Vrijdag 28 Febrnarl 1908. des namid dags 2 uur, ten kantore der Vennootschap. PUNTEN VAN BEHANOELING 1°. Vaststelling van Balans en Winst- en Ver liesrekening over 1907. 2°. Benoeming van een Commissaris wogens periodieke aftreding. 3°. Benoeming van een Directeur wegens perio dieke aftreding. De daartoe betrekkelijke bescheiden liggen van af' 20 Februari 19u8 voor Aandeelhouders ter inzage ten Kantore der Vennootschap. De President Commissaris C. J. HACKE VAN MIJNDEN. te geven door de Heeren DiRK SCHAPER (Plano) en GERARD HEKKING (Violoncel), op Vrfjdag 21 Februari 1908. Bij inteekening f 1.50 de persoon, dee avonds a-en de zaal f 9.50 de persoon lanvaiig 8 uur. Kaartverkoop in VALKHOFF's Boekhan del, Utrechtschestr&at. Plaatsbespreking (bij loting) op den 21. Februari half één, by de Kastelein van Amicitia. Schouwburg Utrecht. Gesammt Gastspiel. WIENER OPERETTEN-ENSEMBLE untor persönlicher Leitung des Director MIKSA PREGER. Af scheidsvoorstelling Zaterdag 22 Februari 1908 Operette in 3 Acten von FELIX DöRMANN und LEOPOLD JAC0B80N. Mus ik von OSCAR S 2 RA VS. In Scène gesetxt von Director MIKSA PRÉGER. lm 2e Act: Eine Wiener Damencapelle (11 Damen). Novitat. :andig neue Ausstettung Noiitai. In Wien ca. 300 Aufführungon (Urauffilhrung 2 Mftrz 1907 im Carltheater, Wien). Die neuen prachtvollen Costume von OBKONSKI LMPEKOVEN en Co., Berlin, die Original Decorationen von LODDER on Co., Frankfort a M., die oesterreichischen Unifor men nus dem Hofatolier TILLER on Co., Budapest. Aanvang half acht ure. GEBOUW VOOR K. EH W. TE's GRAVENHAGE. Zaterdag 22 Februari 1903 Bal Masqué et Paré. Dubbel besef Orkest van dm Heer A. DE GOEDE. Balïetmeester de Heer JEAN GAILLARD. Prachtige Feestversiering door de Firma D. L. PRINS Dz. Spicgeldecoratio door de Firma L. SLOT Zonen. Planten- versiering van RIJSWI JK Zn. Schitterende Êleetrische Verlichting. Een rijke keuze van Costumes, Domino's enz. van J. KALF, Firma Wed. DAVIDSON, Am- sterdamsche Veerkade 24, in oen der zalen van hot Gebouw voor K. en W. VrlJ.lHK 31 en Zaterdag 22 Februari van 12 4 uron en op den avond van het Bal. Entrée voor een Heer f 3.—, voor een Dame f 2.—. Toegang voor loeschouwers op de Tusschen- en Bocengalery f 1.50 de pers. Er zal zeer stipt gclot worden op de toepas sing der Art. 3 en 4 van het Reglement. Opening van het Bureau te 9' uur precies. Aanvang te IO uren. AANBESTEDING op NAANDAG 9 MAART 1908. des namiddags te 2 uren (pl. tijd), aan het Hoofdbureau der Maatschappij, Moreelsepark No. 1, te Utrecht, van: Bestek No. 63. Het maken van een dienstgebouw en eene steenkolenbergplaats op het Rangeerstation Zwolle. De besteding geschiedt volgens par. 56 van het bestek. Het bestek met teekeningen ligt van 22 Februari a.s. af ter lezing aan het Hoofdbureau voornoemd en is op franco aanvrage van dien datum af verkrijgbaar tegen betaling van f 1.50 per stuk. Aanwijzing ter plaatse zal geschieden op Maandag 2 Maart 1908, des voormiddags te 11 s uren (pl. tijd). NotarL A. VOSMAERte Zeist zal op Woensdag 26 Fe bruari 1908, des voormid- dass 10 nur, ten st-rf huize van Mej. de Wed. H. NIJENIIUIS, te Zeist, aan den 1<"> Hoogeweg No. 8, om contant geld in het openbaar verkoopen: en andere bestaande in KastenStoelen TafelsSpiegels Kachels FornuisLampenSchilderijen, drie Bedden met toebehooren, Ledikanten, Keukengereed schap, Kii-penhok en hetgeen meer te koop zal worden aangeboden. Uitgenommerd te bezichtigen op 25 Februari 1908, van 11 tot 3 uur. Aaalatent-Accountant Correspondent v. h. Accountants-Kantoor van L. MARKUS, Kaliirctraat 6, bQ da Dam, te AMSTERDAM. Interc. Telefoon 8117. Inrichten bijhouden en controleeren van Koopmans- en particuliere Admini stration beheer van Kapitalen, enz. van E. PRENTISS. Is een boek om niet éénmaal doch wel twintig keer uit te lezen. F. PrentissBergopwaarts, uit het Engelsch dow Alinine. 6e druk. Prijs f 1.90 voor slechts f 1.25. In Prachtband. Prijs f 2.40 voor slechts f 1.60. Te bekomen bij D. BOLLE. Bazaar van Goedkoope Boeken te Rotterdam, en verder alom franco na ontvangst Postwissel v. slechts f 1.25 of slechts f 1.60, waarop meldenBergopwaarts. Zooeven verschenen: bij Blom Olivierse te Culemborg VRIJHANDEL BESCHERMING door m. V. SNOEK Prijs 35 cents. In iederen boekhandel verkrijgbaar. beste prima zwarte wollen Vrouwea- kousen f 3.15; 12 paar f 6.—. 6 pr. extra mooie Jaeger wollen lieeren-soK. ken f 3.12 paar f 5.85. Eén bnefk. aan de Wolindustrie te Nijensleek en u ontvangt ze direct franco. K. Gracht 20, (n. h. Postkantoor), opent CHÈQUE-REKENING en REKENING-COURANT met of zonder voorschotten verleent HANDELSCREDIETEN tegen nader vast te stellen voorwaarden. Belast zich niet het uitvoeren van effectenorders aan de Amsterdamsche Beurs zoowel contant als op prolongatie met een dekking van 10 ^/o- En aan de London«che Beu*-» onder een dekking var. 2 Voor fondsen genoteerd beneden 50 °/0 en 3 <>/o voor fondsen boven de 50 °/0 genoteerd met een minimum bedrag van 1000 dollar voor volgens M i OII 1*1 D Mpfhnrlo Qtalcpl waarb'j het verl,BS bepe*-kl het niCUW u iflGlllUUö Oluloul is, zoodat bijstorting bij terug gang van den koers niet behoeft plaats te hebben, en bij opgang van den koers de winsten onbegrensd zijn. Vraagt volledige inlichtingen aan een onzer Kantoren te AMSTERDAM. Beursstraat 55. Teleloon 7877 en 7878. ROTTERDAM, Geldetschestraat 10. Telefoon 4412. 'S-GRAVENHAGE, Passage 14. Telefoon 4625. ARNHEM. Jansplein Telefoon 2 83 Telegramadressen „JACBOS' waarvan uitgegeven t 5,500,000.—. Ondergetekenden berichten, dat inschrijvingen op 2000 Schuldbeken tenissen a Duizend Gulden van bovengenoemde uitgifte zullen worden aangenomen op te haren kantoren, van IO uur des morgens tot 4 uur des namiddags Houders van obligatiën ZU1D-AMERIKA LIJN hebben, tegen in het prospectus vermelde voorwaardenhet recht van voorkeur. Prospectussen cn it.se rijvi gshiljette:. zijn verkrijgbaar bij de firma J. H. de BUSSY, Kokin 60 te Amsterdam. AMSTERDAM, 19 Februari 1908.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3