W. «45. O"* jaargaHg. Vrijdag 28 Februari 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE SVENSSONS. DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amerafoortf 1.85. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, mot uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utreditschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PR IJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regelsf 0.75. Elke regel meer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Hat*** Politiek Overzicht. ei se li tot versterking der Alanda-cilamicn. Eene interpellatie van den oud-minister Staaf f in de Tweed© Kamer van den rijks dag heeft de regeering van Zweden gelegen heid geschonken, haar standpunt te doen kennen in de onderhandelingen, die thans worden geveerd ever het Oostzee-vraagstuk. De minister van buiteniandsche zaken von Trolle heeft zich daarover aldus uitgelaten ..Zweden is in den laatsten tijd genoodzaakt geweest en zal dit, door de omstandigheden gedwongen, altijd zijn om de handhaving van zijn© onzijdigheid in het oog te houden. Eene gewaarborgde onzijdigheid zon echter niet tot dit doel leiden, maar ons ongetwij feld de afhankelijkheid van de gairantie-sta- teu opleggen. Op dezen gevaarlijken weg zal Zweden zich niet willen begevenhet zal zijne onzijdigheid bewaren en tegelijk zijne onafhankelijkheid verdedigen. In het geval van een conflict zal het kunnen gebeuren, dat nis het toonool daarvan in onze onmid dellijke buurt ligt, onze onzijdigheid niet wordt geëerbiedigd. De regeering heeft geen garantie verlangd, maar heeft ireE plannen van de hand willen wijzen, die zijn gemaakt over de handhaving van den Status quo in liet Oo9tzeegelbied Wanneer de voorloopige onderhandelingen tot een resultaat leiden, dan zullen wij de grootste veiligheid voor ons gebied bereiken zonder ons bioot te stel len aan andere oorlogsgevaren en verwikke lingen dan dezulken, waaraan de omstandig heden 0119 zeker ook zonder verdrag zouden 'blootstellen. Do plicht om te zwijgen gedu rende de onderhandelingen verhindert mij, rnij nauwkeuriger uit te drukken. Maar ik verzeker, dat de regeering deze gewichtige kwestie ernstig ter harte neemt. Zij heeft getracht en zal ook in 't vervolg trachten de belangen van ons land te verzekeren." Dit is zeer omzichtig uitgedrukt. Maar het antwoord strekte tocli tot volkomen te vredenheid van den interpoliani, die in zijn antwoord verklaarde, dat hij., wat de kwes tie van cle Alandseiianden betreft, ondanks de noodzakelijke beknoptheid van de door den minister afgelegde verklaringen zag, dat er volkomen overeenstemming tussclien de regeering en het gehee'e Zweodsche volk in dit gewichtige vraagstuk heersclit. Die overeen stemming, die nader ook nog. in eene vergadering van de Eerste Kamer is uitgedrukt, bestaat hierin, dat de pretentie van Rusland, dat het nu ontslagen zou zijn van de verplichting om op de Alamds-eilan- deu geene versterkingen aan te leggen, een stemmig wordt afgewezen. Aan de Vossische Ztg. wordt daarover van Zweedsche zijde ge schreven ,,Van Russische zijde is opgeworpen, dat het zoogenaamde Novemberverdrag, waar door Engeland en Frankrijk de onschend baarheid van Zweden en Noorwegen waar borgden, bij gelegenheid van de ontbinding der unie eo ipso buiten werking is getreden. En men beweert verder, dat door de verkla ring van 2 November 1907, waardoor Enge land, Frankrijk en Noorwegen het traktaat, voor zooveel Noorwegen betreft, a-ls niet meer geldig verklaarden, dit geheel is afgeschaft. Dat is echter volstrekt niet het geval, want juist de redactie van deze verklaring sluit de gedaohte uit. dat de ontbinding van de unie ook de opheffing van het. verdrag meebracht. Bovendien zou echter ook eene door Enge land, Frankrijk en Noorwegen afgelegde ver klaring voor Zweden niet bindend kunnen zijn, omdat niemand, ook de Noorweegsche minister-president Lövland niet, volmacht bev.it om voor Zweden eenige bindende over eenkomst aan te gaan. Het Novemberver drag bestaat derhalve, wat Zweden betreft, nog volkomen van rechtswege. Dat Engeland en Frankrijk het ook zoo opvatten, daarvan heeft men thans in Zweden onweerlegbare bewijzen. .,Eene geheel andere zaak is het, of het traktaat ook verder zal blijven bestaan. Zweden heeft zijnerzijds verklaard, dat bet bereid is het verdrag door een nieuw te ver vangen. Er moet echter nog dit worden op gemerkt over de Russische bewering: De Alandskwestie is van het Novemberverdrag volkomen onafhankelijk De bepaling, dat Aland niet mag worden versterkt, bevindt zich niet in het Novemberverdrag; men vindt het veeleer in art. 33 van het Parijsche vredesverdrag, en zoo lang dit bestaat, zoo lang bestaat ook de Aland-overeenkomst. Wanneer deze door eene andere, b.v. tus- echen Zweden, Rusland en Duitschland, mocht worden vervangen in dien zin, dat Rusland zich vrijwillig verbindt de Alands eiianden nooit te versterken, dan zou dat voor Zweden geen vermindering van zeker heid beteekeuen. Eene dergelijke Russische verplichting in den vorm van eene overeen komst, zou voor Zweden als geheel aanneme lijk beschouwd worden." Wanneer deze zegsman van de Vossische Ztg. juist is geïnformeerd, dan zou Zweden in den vorm aan het verlangen van Rus land tegemoet willen komen, wanneer slechts in het wozen der zaak de waarborg blijft be staan, dat de Alan as-eilanden nooit kun nen worden een middel voor Rusland om Zweden het pistool op de borst te zetten, DuMsfthland. B: e r 1 ij n, 2 7 Feb r. Met 143 tegen 111 stemmen heeft het Hoerenhuis den tekst van de ,,0st marken vorlage" aangenomen, z'ooails die in de Kamer van Afgevaardig den was vastgesteld, en daarna het gelheele ontwerp. Tweede telegram. Bij de voortzet ting van het debat over de ,,0'stmarkenvor- lage", dat weder bijgewoond werd door den kroonprins, verklaarde de Pool vorst Radzi- wi'l'l dat de regeering de Poblsclie landbe volking slechter behandelt dan de Afrikaan- sclie inboorlingen. Het beste middel om den vrede in het Oosten te herstellen is Polen en Duitschers met dezelfde rechtvaardigheid te behandelen Spr. verzocht de onteigening te verwerpen. Nog verscheidene andere sprekers ver klaarden zich eveneens tegen de onteige ning. Ten gunste van dezen maatregel spra ken de oud-ministers Euleniburg en Studt en profSohrcoller. Vorst Bülow 9telde nogmaals uitdrukke lijk in het licht, dat de bevoegdheid tot onteigening het eenige afdoende middel is in den strijd tegen de Polen. Een ander voor stel is door de tegenstanders niet aan de hand gedaan. Er bestaan slechts twee mo gelijkheden de Oostmarken-politiek prijs geven of onteigening. Zooals reeds gemeld is, werd met 143 tegen 111 stemmen het voorstel-Adickes aangenomen, waarbij ook het Hoerenhui? de onteigening van 70,000 H.A Poolsch grondbezit goedkeurt. Daar na werd ook dc rest van het voorstel aan genomen Duitschland en Engeland. Sir Edward Grev, de Engelsohe minister van buiteniandsche zaken, heeft onlangs in het lagerhuis verklaard, dat zijne regeering bereid bleef, met andére staten verklaringen uit te wisselen over de verdere uitbreiding van de wedorzijdsche vloten. Over het stand punt van de Duitsche negeering tegenover deze bereidverklaring deelt de Post. het vol gende mede De Duitsche regeering is in deze zaait sints lang met een goed voorbeeld voorge gaan. De Duitsche vlootwet is in volle open baarheid behandeld; de jaarlijksohe crediet aanvragendie buiten het kader van de wet vallen, worden in den rijksdag en in de pers openlijk besproken. Meer moet toch zekei naar de aansporing van den Eugelscheu staatssecretaris niet bereikt worden, want ook de Engelsclie admiraliteit zou zekei, evenmin als de Duitsche en die van alle an dere staten er toe te vinden zijn, de gehei men van de constructie, de bewapening, de regeling der signalen en de taktiék van hare zeemacht prijs te geven. De internationale wedloop in de stichting van oorlogsvloten zou overigens, als dit gebeurde, slechts ver scherpt worden, en dus zou het tegendeel be reikt worden van datgene wat heet te wor den beoogd door de opwekking van Enge land, want iedere staat zou er natuurlijk op uit zijn de anderen vooruit te streven. Reeds om deze reden ziet de Duitsche regeering geen aanleiding om verder te gaan dian de tot dusver door haar in acht genomon methode van behandeling van haar algemeen toegankelijk vl-ootprogramma. Frankr^k. Parijs, 2 7 Febr. De Kamer zette le debatten voort over de inkomsten-belasting. Minister Caillaux verklaarde dat, als de Kamer het amendement op de beide eerste artikelen mocht aannemen, de regeering aan die politiek niet zou kunnen meedoen. De Kamer verwierp daarop het amendement- Aim oud. Engeland. Londen, 27 Febr. Minister Asquith diende het ontwerp van eene nieuwe drank wet in. Dit is een ingrijpende regeling. Het aantal vergunningen in Engeland zal bin nen een bepaalden tijd worden verminderd volgens een maatstaf, vastgesteld in even redigheid met de bevolking. Ongeveer 30.000 vergunningen, d. i. een derde van het ge- heele aantal, zal op deze wijze worden in getrokken; een schadevergoeding zal worden betaald gedurende een tijdvak van 14 jaar, uit gelden, opgebracht door de houders van de overgebleven vergunningen. Het ontwerp voert voorts nog het 'beginsel van local option" in bij het toestaan van nieuwe ver gunningen en bevat verder een aantal bepa lingen omtrent sociëteiten, Zondags! uit ing en andere zaken verhand houdende met dit vraagstuk. Hst Congovraagstuk. Door den minister van buiteniandsche za ken van Engeland is een Blauwboek uitge geven met cons^aire verslagen omtrent ver schillende viaagstukken. betrekking hebben de op het beheer van den Onafb ankelij ken Congo-staat eu de behandeling der inboor lingen In één dier verslagen wordt o.a. ge<zegd ,De nieuwe besluiten en circulaires, waar bij deze worden ingevoerd, brengen geen enkele wijziging in het stelsel der heeron- diensten." Aangaande den toestand der vrouwen aan den Congo wordt in hetzelfde rapport mede gedeeld, dat de houding van den Staat ten gevolge heeft gehad, dat de reeds weinig benijdbare positie der vrouwen aan den Congo nog slechter is geworden. En verder ten opzichte van de rechtszekerheid Vrijheid en bezittingen der inboorlingen zijn zonder hooger beroep overgeleverd aan den blanken agent. Soldaten, arbeiders, be dienden, kunnen op bevel van dien blanke worden afgeranseld. De inboorlingen heb ben niet den moed eenig recht voor zich te eischen." Zweden. In geheel Zweden werd eergisteren de 250e verjaardag gevierd van den vrede van Roskilde, waardoor Zweden zijne tegenwoor dige grenzen heeft gekregen. Bij dit vredes verdrag stond Denemarken de provinciën Schonen, Halland, Blekinge en Bohus aan Zweden afhet verloor daarmee zijne bezit tingen in het zuidelijke deel van Zweden. Deze gewichtige verovering was bovenal te danken aan den stoutmoedigen veldtocht, dien Koning Karei Gustaaf X in de eerste dagen van Februari 1658 over de door de strenge vorst toegevroren wateren van den grooten en kleinen Belt uitvoerde, waardoor hij zijn leger tot onder de muren van Kopen hagen bracht en als overwinnaar den vrede kon dicteeren. In de kerk van Ridderholmen legden de Koning en de leden van den rijksdag kran sen neer aan het graf van Koning Karei Gustaaf X. Een groote feeststoet begaf zich naar het noordsche museum, waar vcor het model van een ruiterstandbeeld een koor van 5000 zangers vaderlandsclie liederen uitvoer de. Italië. Rome, 27 Februari. In de Ka mer werd de motie-Bassolati, strekkende om liet leekenkarakter van de lagere school te verzekeren, bestreden door den minister-pre sident Giolitti, die betoogde, dat de souve- reine macht van den Staat zich uitstrekt over iedereen en het streven afkeurde om door clen godsdienst verdeeldheid te bren gen onder het Italiaansohe volk. Het ver wonderde hem niet dat de socialisten den strijd aanbinden tegen de kerkmen stelt daarbij de eene kerk tegenover de andore. Het Italiaansche volk beschouwt zoowel de clericalen als de anti-clericalen als zijne vijanden. De minister aanvaardde de motie niet, evenmin als het amendement-Mosohini. Dit amendement werd verworpen met 335 tegen 106 stemmen, waarna ook de motie-Bdssolati werd verworpen. Een motie van vertrouwen in de regeering werd aangenomen met 270 tegen 129 st nimen. Portugal. Lissabon, 27 Febr. De raad van state heeft een gunstig advies uitgebracht omtrent het besluit der regeering tot ver nietiging van de besluiten, onder het kabi net-Franco genomen, tot ontbinding van de Kamer, tot hervorming van de Kamer der pairs en tot regeling van de voorschotten, die door de schatkist aan het koninklijke huis zijn gedaan. Een nieuw besluit ont bindt de Kamer van afgevaardigden en roept de kiezers bijeen tegen 5 April tot ver kiezing van een nieuwe Kamer. De vrienden van Franco zullen zich out houden van deelneming bij de aanstaande verkiezingen. Oosten rijk-Hor. garijo. \V e en e n, 2 7 Febr. D«e Oosten rij ksche delegatie heeft de begrooting van marine aangenomen. Admiraal Montecuccoli verde digde den aanbouw van snelvarende ^ruiaera eu de voortzetting van den aanbouw vaai tor pedobooten en van vier onderzcesche booten hij betreurde, dat de aanbouw van schepen zoo langzaam gaat. Baren AehrentliaJ antwoordde op eene in terpellatie betreffende den aanleg van een spoorweg van Antivari naar Virpazar door grondgebied van Montenegro. Hij betoogde, dat, daar geen Oostennjksch kapitaal daar bij betrokken was, hij met in slaat was het recht te doen gelden, dat het Berlijnsche verdrag toestaat aan Oostenrijk eu welks ver wezenlijking van groot belang is voor de eco nomische positie van de monarchie in de Balkanlanden Budapest, 27 Febr. In de Karaor van afgevaardigden verklaarde de minister Apponyi bij de discussie over de herziening van het reglement van orde, dat het kabi net, welks leden zich solidair verklaard heb ben, het zijn plicht acht te volharden in de gedragslijn, die het zich heeft gesteld, zelfs als de meerderheid mocht verbrokke len en niet meer in staat zou zijn de re gee ring met kracht te steunen. Hij zeidc: ..Ik zal slechts op mijn plaats blijven, wanneer ik het vertrouwen van do Kamer bezit. Nooit zal ik mij buigen voor de grillige tirannie van sommige afgevaardigden, want het schijnt mij onmogelijk te regeeren met een parlement, dat gevaar loopt omvergeworpen te worden door eenige opgewonden lieden, door hunne onschendbaarheid gedokt." De ondervoorzitter stelt voor de discussie te verdagen, omdat eene meerderheid ont breekt. Dit voorstel werd verworpen Rutland. De Czaar heeft eergisteren 307 loden van de rijiksdoema in het paleis van Zarsta>j3- Selo bii zich ontvangen. De toeibereidseion tot deze ontvangst waren van de rechterzijde uitgegaande uitnoodigingen waren door tusschenkoanst van den reactionairen leider Kroepenski verzoolden. Daardoor kwam bot, dat niet alleen aan loden van de oppositie, maar aanvankelijk zelfs den voorzitter vin de doema Chomjakow geene uitnoodigingen werden gezonden. Dit laatste verzuim werd hersteld president Ghomjakow ontving eeno rechtstreekse he uitnooddging van den Czaar. Het bureau deed daarop moeite ook de le deu van de oppositie aan de ontvangst te cloc deelnemen de kadetten en Polen ver klaarden echter, dat zij aan de uitnoodigin gen slechts dan gehoor zouden geven, als zij niet van den conservatieven ledder, maar rechtstreeks van het bureau uitgingen. De Czaar hield eene toespraak tot de doo- maledenHij druikt© zijne vreugde uit hen bij zich te zien en wenscht© hun succes lao met (hunne werkzaamheden, die een gunsbi- gen loop schenen te nomen. Hij zeid j ,.Wee6 indachtig, dat gij door mij geroepen zijt om de voor Rusland noodige wetten sa men te stellen en mij 'behulpzaam te zijn in de taak om het rijk te organiseeren en sterk te maken Van alle wetsontwerpen, die ingevolge mijn last bij de rijksdooniA zijn ingediend, beschouw ik het wetsontwerp betreffende de verbetering van den toeawni van het landbezit der boeren als het allerga X*ur h»t Zicttdsoh 27 D*OB I*H. W IJ N A X. VII. Grijs in grijs voor jonge oogen. Er bestaat geen sterker band dan het be sef elkander noodig te hebben. Opgewonden zinnen, hartstochtelijke liefde roeren de groote trom zij nemen hunne plaats in en stellen overdreven eisclien; waar deze niet worden bevredigd ontstaat maar al te vaak vertwijfelinghetzij werkelijke of ingebeel de wlanhoopeen overijld gesloten nieuwe veihintenis of pijnlijke onthouding, tusschen de zeldzame gevallen dat alles nog weder goed terecht komt. Veel' inniger en vaster hechten de harten zich aan elkander waar men, in het donker tastend, weefc een trouwe hand te vinden; wanneer men, door gedachten en wensclien gekweld die ons zelf nog niet geheel duidelijk, zijn, iemand heeft, die er in kan komen hoe ontziettend het loven dat alle anderen voor kaTm, mooi en voortreffelijk houden, ons drukken kan. Thorsten's vader begreep hem volstrekt niet. Hij zag zeer duidelijk het gebrek aan geestelijke uitrusting tegen deu levensstrijd, bij zijn zoondit had 'hij reeds in diens jongensjaren gezien; maar voor hetgeen er nu in de borst ,v'an den jongeling omging, gevoelde hij niets. Met het helder vermogen der goedhartige, fijixgevoelende vtouw, verstond barones Si- grid volkomen, hoe het met haar jongen gesteld was; daarom moedigde zij ook het minste zweempje van toenadering of ver trouwen zooveel mogelijk aan. Maar zij deed dit tevens met een verstandig gezicht, alsof zij zichzelf tegenover zijne verdediging wilde wapenenen haar verdriet over zijne neer slachtigheid was toch zoo merkbaar, dat zijn teergevoelig hart er nog meer door bezwaard werd. Hij verzocht haar nog liever wat te wachten, toen zij hem, in hare goedhartig heid aanbood een goed woord voor hem bij zijn vader te doen. Hij wist waarlijk niet dat hij iets van zijn vurigen .wenscli tegenover Thilda verraden had, toen zij plotseling vroeg: .Thorsten, als je zoo erg verlangt om iets anders te zien dan deze omgeving hier, dan zal je zeker wel eens op reis gaan, niet waar ..Verlang ik zoo daarnaar? Ik hob mij tooh, dunkit mij, niet beklaagd?" ,.Dat doet een jonge 'baron ook niet licht; maar Thorsten verlangt toch om ,,er uit te komen", Ihielld aiji vol en keek hem met hare mooi© blauwe kijkers trouwhartig aan. Hij boog onderworpen zijn hoofd en van toen af verlichtte eene vertrouwelijke ont boezeming tegenover zijn oud speelkame raadje hem vaak het overvol gemoed. Zij hadden nu den leeftijd bereikt waarop een twee jaren jonger meisje als oudere, ja zelfs als moederlijk-raadgevende vriendin tegen over een knaap kan optreden. En hare wils kracht was grooter, althans frisscher en levendiger dan de zijnezij, was meer ge prikkeld door het streven der Svenssons om er zich door heen te slaan, dan de zijne. Hij had een soort van plantenleven geleid op liet oude, slecht -bestuurde landgoed; over de mislukte oogsten en verzuimde voor- deelen maakte niemand zich -daar (bezorgd de plaats levende nog altijd genoeg op om er good Van te (kunnen leven en meer ver langde men niet. Nu was zijn verlangen om ,,er uit te komen", niet de levendige wensch van den op .avonturen belusten jongeling, die zijne krachten met die van anderen wil meten en eon ander stukje van de wijlde wereld wil zien, al was het ook maar een ander plekje van zijn eigen land. Neen, hij verlangde hoofdzakelijk althans ©enigszins ontheven te worden van den stempel van ontoereken baarheid die reeds van de schooljaren af, op hom had gedrukt. Hij smachtte er naar te zien, of er dan niets bestond waarin hij met anderen gel ijk op (kon gaan en waarvoor hij een klein weinig je beter bruikbaar was dan de aillerminsten. Zijn voorheen kalme aard was in den laat sten tijd door den vorm van achterdocht aangevreten. Hier vond dit ziekelijk wan trouwen geen voodselwant iedereen was beleefd cn voorkomend jegens den jongen baron van Sundeby. Hij zag natuurlijk dat de jonge meisjes in Ökraiby hem een mooie iongen vonden, en dat de eenvoudige jongelui in de stad ja- loersóh waren, behalve de Candida ten bij notaris Stanger en nog een paar anderen die te wél opgevoed waren, om dit uiterfijk te t-oonen. Maar zijn achterdocht verdween toch niet. Zij vei'leidde er hem boe om zijne mannelijkheid te toetsen, door eenige haas tige en ongewone orders te geven aan de onderihoorigen op de plaats. Nu, de staljongen gehoorzaamde dade lijk; de oude meesterknecht Huitberg nam zijn muts af en zeide: .Het zal geschieden zooals de jonge ba ron beveelt. Maar ik weet niet of het wél heel goed zal gaan. De patroon op Wader- Sta heeft ook wél de proef genomen met die dwkz© nieuwigheden." Thorsten keek verbaasd op. De oude Hult- berg zag blijkbaar toegevend, uit de hoogte op hem neer. Maar daar die toon van meer derheid hem in een adem gelijkstelde met een van de meesit voortvarende landbouwers hier in de buurt, gold hij niet zijn persoon, maar eenvoudig die nieuwerwetsche proef nemingen Wanneer hij waarlijk het eens zoover bracht in de werèld te mogen rondizien, dan dit nam Thorsten zich stellig voor dan zoude hij van het begin af wél degélij'k zor gen den toon der verschillende menschen jegens hem goed Waar te nemen. In zijne kinderlijke eenvoudigheid eu zijn wantrou wen in eigen kracht, Ihiöld hij het niet voor onmogelijk, dat de kél'lners in een hotel hem achter zijn rug uitlachtendat mederei zigers hem uit de hoogte béhandélden en anidere menschen ,.een loopje met- hem zou den willen nemen Maar hij zou het bun wél leeren, dat Nu moet men niet denken dat Tfailda Svensson iets -van die dwaze overleggingen te hooien kreeg, ten minste niét zoo nuch ter. Maar hij raakte die toch in zijne ge sprekken met 'haar van zoo naibij aan, dat zij die toespelingen begreep en dat die in gebeelde vernederingen van haar vriend haar bedroefd maakten. Verlang jij niet, er eens uit te komen, Thüda?" vroeg hij eens. „Ja, ik géloof dat iedereen wol eens weg zou willen van de plek waar hij is. Maar ik zou dn ellk geval nooit ver weg wcnschen te gaan.'' Zij haVd geantwoord in de opwelling van het ©ogenblik, zonder er iets bij te denken. Zij bloosde eu wendde haar hoofd om, zoo dra de woorden stamelend en onzéker over hare lippen waren gekomen. Later verbeterde zij haar gezegde. Zeker, zij verlangde ook wel weg te komen van tusschen de muren waar zij soms hare moe der op eene wijze moest hooien aauspreken, die hoewel niet kwaad bedoeld, -haar door do ziel sneedzij kon Soms zoo vurig wen- 8chen die minachtende gebaren, die de marktiboeren achter den rug van vader Jus tus maakten, niet -meer te zien on niet lan ger de weinig geestige, maar wel onver- dragolijke ..aardigheden" der jongere Skral- bysche lieeren te .moeten dulden. Maar haar verlangen nam altijd denzelf den koers en staakte telkens na de eerste kwartmijl. Vreemd dat Thorsten, die reeds aan het doel van haar verlangen gékomen was. daar altijd geweest was, nu weer van daar weg wildo verderop, veel verder! *Vordt i-Tvttlgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1