w\ S5S. Donderdag 12 Maart 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE SVENSSONS^ O" Jaargang. AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden toot Amersfoort f 1.25. Idem franoo per post1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, meded eolingen enz., gelieve men vóór 10 uur morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regel-f 0.75. Elke regel moer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advertceren in dit Blad bij abonnement. Eena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De Franschcn in Marokko. De beide speciale adviseurs, die de Fran- sche regee-ring naai' Casablanca gezonden heeft om op de plaats zelve de wijdheid op te doen, die zij behoeven om de regeering voor te lichten omtrent het beleid, dat in Marokko moet worden gevolgd, bevinden zich thans in het gebied, waar zij de bij zondere kenn'-i moeten opdoen, die hen in staat zal stellen aan hunne regeering het Ticht6ncer voor haar beleid in handen te ge ven. Maar terwijl generaal Lyautey en de heer Regnault hunne wijsheid moeten verga ren, zet generaal d'Ainade zijne opexatiën voort tegen de stammen, die zich maar niet willen overtuigen van de zegeningen der door Frankrijk beoogde „penetration pa-ci- fiquo". Hij doet dit zelfs met eene versterk te troepenmacht. Het gaat daarbij wel ©enigszins zonder ling toe. De regeering had generaal d'Ama- de verzocht haar mede te deelen of hij nog meer troepen noodig achtte om zijne taak te vervullen. Het antwoord van den gene raal luidde kort en bondigNoenNiet op de troepenmacht kwam het hier aan, maar het was eene kwestie van tijd. In weerwil diaarvan heeft de regeering hem nog 4000 soldaten gezonden bij de 9000, waarover hij reeds kon beschikken. Niet om de oorlogs- operatiën uit te breiden, maar om ze spoe diger te kunnen beëindigen. De goede ver- wax-hting, die generaal d'Amade koestert van de uitwerking van den tijd, wordt dus door de regeering niet gedeeld. Zij wil lie ver niet wachtenzij verlangt naar het ein de van de zaak, en denkt dat te verhaasten, door meer kracht te zetten achter de mili taire operation De kennisgeving aan de mogendheden, die bij de akte van Algeciras betrokken zijn, dat het uitzenden van troepen ver sterkingen noo- dig is geacht, is met de meeste welwillend heid in ontvangst genomen. Het schijnt in- tusschen, dat in Frankrijk zelf de bezorgd heid over de gevolgen, die het Marokkaan- sche avontuur kan hebben, toeneemt. Tegen de optimistische opvatting, die lang heeft gieheerscht, begint zich een reactie te doen gelden. Vooral nadat de melialla. van Mioe- ley Hafid zich heeft aangesloten bij de Chauja-stammen, wier pacificatie den Fran- schen zooveel zorg baart. Daardoor toch is Moeley Hafid niet meer de tegenstander van Abdel Aziz, maar ook de vijand van Frankrijk, en daar Abdel Aziz niet is opge wassen tegen zijn halioroeder, althans hem niet alleen baas kan, zuilen de Franscheu, goedschiks of kwaadschiks, in 't veld moe ten blijven, totdat Moeley Hafid uit dein weg geruimd of althans weer naar Mara- kesch teruggedrongen is. Daar komt bij,, dat de vraag hoe de kos ten van de Marokko-expeditie moeten wor den gedekt, eene spoedige oplossing var- De regeering heeft in de maand dert. November in de Begrootingscommissie van de Kamer verklaard, dat de loopende uit gaven voor het onderhoud van de troepen moeten worden afgescheiden van de bijzon dere uitgaven voor de Marokkaansche expe ditie; deze bijzondere uitgaven hebben in hoofdzaak betrekking op het transport, op het munitieverbruik, de kazerneering en do ziekenverpleging. Iii November waren die uitgaven tot 7 millioen geklommen. Nu heeft de regeeriug eene nieuwe credietaau- vrage voor de operatiën in Marokko bij het parlement moeten indienen van 15 millioen francs, waarvan 10 millioen ten laste komen van den dienst 1907 en de rest ten laste van het loopende dienstjaar. Vrceger was de ge dachte, dat het maghzen deze kosten bij de algemeene financieele likw-idatie, door do hulp van de nieuwe staatsbank te verrich ten, op zich zou nemen; men dacht daarbij aan eene lecning onder internationale garan tie, zooals ten laste van China is gesloten na dc onderdrukking van den Boksersop stand. Ecu dergelijk© regeling is echter voor geruimen tijd uitgesloten, sedert door het optreden van den tegensultan Moeley Hafid de toekomstige positie van sultan Abdel Aziz ©n zijn maghzen onzeker geworden is De Fransche regeering zal dus met het parlement de regeling van de financieel© zijde der zaak ter hand moeten nemen Mis schien zal daarbij aan den dag komen, dat in het parlement de bezwaren tegen eeue onderneming van langen duur in Marokko veel ernstiger wegen dan men zou afleiden uit den loop, dien tot dusver de debatten hebben genomen, zoo dikwijls de Marokko- zaak iii mterpelLatiën ter sprake werd ge bracht. Aan de Frankf. Ztg. wordt daar over uit Parijs geschreven „Gelijk in alle landen, die ovorzeescke politiek voeren, is er ook in Frankrijk een© partij en eene pers, die geestdrift aan den dag legt voor iedere poging tot uitzetting; het komt ook hier voor, dat private belan gen de stemming van die partij en van die pers behoerschen, om regeering en parle ment tot gewaagde ondernemingen voort t© sleepen. Het democratische stelsel van Frankrijk brengt echter mee, dat uit de on beperkte openbare discussie ten slotte toch het besef van de waarheid zich baan breekt en dat de belangen van het algemeen niet achterstaan bij de belangen van eeuc min derheid. Dat Frankrijk van iedere verove ring van Marokko afkeerig is en geen con flict met andere landen zoekt ter wille van Marokko, vloeit ongetwijfeld voort uit zijne tot dusver gevoerde politiekmen heeft daarom ook in de overige wereld geen reden, aan Frankrijk's goeden wil om de conventie van Algeciras te eerbiedigen, ern stig te twijfelen. Daarentegen zou men uit de avonturen van Frankrijk de les moeten trekken, dat het herstel van do openbar© orde in Marokko, waarvan de ganscke eco nomische ontsluiting van het land afhangt, eene buitengewoon moeielijke en gevaarlijke taak oplevert". Duitsohland. Over de politieke beteekenis van de Mid- delilandsehe-zee-reis van den Keizer wordt aan de Vossische Ztg. geschreven, dat er onjuiste geruchten worden verspreid over de reis van Keize^ Wilhelm naar Venetië en Corfu en over een misschien door den Keizer te ondernemen jachtuitstapje naar Albanië. Dat bij de ontmoeti g van den Keizer met Koning Victor Emanuel, waarbij ook de Ita- liaansche minister van buiten la ndsche zaken Tittoni aanwezig zal zijn, het gesprek ook over politieke kwestiën zal loepen, kan men terstond aannemen. Onjuist is echter de op vatting, ailsof in Venetië bijzonderheden be treffende de Balkan-spoorwegk-*-estiën zou den worden geregeld. Voor zoover Duitecli- land aanleiding heeft om positie te nemen in deze zaak, is dit reeds geschied. De oorspronkelijk op gisteren bepaalde vergadering van de commissie van den rijks dag voor de vereenigingsw©;„ waarin dc tweede lezing van het wetsontwerp zou plaats hebben, is Uitgesteld. Men is neg bezig met pogingen om overeenstemming te krijgen tusschen de regeering on de meerderheid van den rijksdag over art. 7 (het voorschrift van dé Duitsclie taal voor openbare vergaderin gen). De zitting van het huis van afgevaardig den van den Pruisischen landdag zal den 9en April gesloten worden. Het tegenwoor dige huis is nagenoeg aan het einde van zijn mandaat gekomen. De verkiezingen voor het nieuwe huis zullen in Juni plaats heb ben en in het begin van Ortober zal de nieuwe landdag bijeengeroepen worden. België. Bruss 1, J1 Maart De socialistische linkerzijde heeft eene uitvoerig gemotiveerde motie aangenomen, die uitspreekt, dat zij, zicli een grondig onderzoek van het vraag stuk der naasting van het Congogebied door België voorbehoudend zich eenstemmig ver klaart tegen het wetsontwerp tot goedkeu ring van de additioneele overeenkomst van Maart 1908. Daarna -verd aangenomen eene motie- Bertrand, die verklaart, dat het wetsont werp op de naasting, dat thans bij het par lement aanhangig is, ir. strijd is anet de rechten en belangen van België en moet worden verworpen, bij de stemming over deze motie heeft Vardervelde zich onthou den. Engeland* In het debat over de marine-begrooting in het Lagerhuis over de Engelsche vloot in vergelijking met de Duitsohe, deelde de secretaris der admiraliteit Robertson mede, dat in 1910 Engeland zou hebben 9 linie schepen van de Dread nought-Idas en 3 kiui - sers van de Invincible-klas, tegen Frank rijk 2 linieschepen en geen kruisers en Duitsohland 4 linieschepen en 2 kruisers Maar het is mogelijk, dat Duitsohland snel- lei gaat bouwen, en het zou dan einde 19x0 hebben 7 linieschepen en 3 kruisers. In het ongunstig© geval dus n.l. als Frankrijke en Duitsohland samengingen tegen Enge land zouden er 12 schepen van het nieu we groote type staan tegenover 12. Maar in 't begin van 1911 zou Engeland er alweer twee schepen bij hebben, makende 11 togan 1 In schepen van kleiner type zou Enge land verre de baas zijn. De leider der oppositie Balfour stelde hiertegenover eene andere berekening. Voor eerst telde hij twee schepen voor Engeland minder, omdat hij de Lord Nelson en de Agamemnon niet tot de klasse rekende, waartoe de Dreadnought en de Invincible behooren. Zoo zou Engeland in Januari 1911 12 zulke bodems hebben en Duitsohland 9, maar in het najaar zal Duitsohland cr 4 bij, dus 13 kunnen hebben, tegen 12 van Engeland. De zaak is, dat Engeland de schepen in December op stapel zet, en Duitschlaud in Juni. Indien Duiteehland even snel leert bouwen als Engelaud waarom zou 't niet? dan kan het Enge land in 't najaar van 1911 voor zijn. In antwoord op die berekening, verklaar de minister Asquith als hoofd van de regee ring, dat, tenzij in 't- begin van 1909 dat gevaar, door de regeering erkend, geweken is, zij op de begrootiug van dat jaar zal zor gen voor vermeerderden aanbouw. Londen, 11 Maart. Na een twee- daagsch débat over de Schotsche landwet, die met groote meerderheid in liet Lagerhuis was aangenomen, nam het Hoogerhuis met 153 legen 33 stemmen eene motie aan, die de hoofdbezwaren tegen dezen maatregel handhaaft en weigert het wetsontwerp in zijn tegen woord igen vorm aan te nemen. Engeland en Italië. De Wiener Al'lgemeine Zeitung bericht uit Rome, dat iai het voorjaar geen ontmoe ting tusschen de Koningen van Engeland en van Italië zal plaats hebben, omdat Koning Eduard volstrekt geen Middellandschezee- reis onderneemt. Ook in het ministerie van buitenlaudsche zaken te Rome heeft men tot dusver niet gehoord van het plan van zulk een© ontmoeting. Noorwegen. Een man, die Koning Haakon van Noor wegen naar het leven wilde 9taan, is in Ohristiania onschadelijk gemaakt. Hij vuur de eergisteren middag niet een modern Re- mington-geweer 10 a 12 scherpe schoten af tegen het koninklijke paleis. Eenige schoten gingen door de ruiten u kwamen in de ver trekken van het paleis. De mui verklaarde aan het politiebureau, dat hij Koning Haa kon had willen doodschietendat kon hem echter op deze wijze moe iel ijk gelukken, want de koninklijke familie bevindt zicli thans op Voxenkollen. Le man is een Zweed; men houdt hem voor krankzinnig. Italië. Rome, 12 Maart. Minister TUtitoni heeft- bij de bdhandeling van de verschillen de motiën o-ver dc Balkanpolitaek gezegd, dat de door Oostenrijk gedane staip voortMoedt uit het verdrag van Berlijn. Het Buro- peesch concert wordt geenszins bedreigd wanneer dit collectief alle spoorwegplannen steunt, omdat het ze beschouwt ails een essentieel onderdeel van de hervormingen die het niet- mag tegenhouden. De zaak nadert eene billijke oplossing, waarbij voorts rekening wordt gehouden met dc Italiaansdhe belangen evenzeer als met het welzijn van de bevolking van den Balkan Barafflaa trok zijne motie in, waarna de vergadering gesloten werd. Rome, 11 Maart. Uit officieefle bron wordt bericht dat de regeering hedenoch tend 't volgende talegram uit Zanzibar ont ving., dat daarheen was overgebracht d'oor het schip „Ctaprera Samfbouc". Men deelt mede, dat op 29 Fobr. de stam Suliman, gesteund door lieden van den Mullah, in de buurt van Jibd-l den stam Bimail over viel, 30 man doodde en het vee wegdreef. Onze troeoen overvielen op 3 Maart de aanvallers tusschen Merca en Jihal; zij doodden 400 Sulimans en 60 mannen van den Mjjllah Onze verliezen bedroegen een Askari, die sneuvelde, en 2 gewonden. Spanje. Barcelona, 11 Maart. Na een feest maal aan boord van de Erzlierzog Karl, waar warme toespraken werden gewisseld, vertrok ken de Koning en de ministers Maura en Ferrand'iz weder naar Madrid, onder de le vendige toejuichingen van de menigte. Tweede telegram. De Liberal be richt-, dat wordt bevestigd, dat in den nacht van 10 op 11 Maart, om drie uur, eene helsche machine is ontploft op de Atanaza- nas-kade, eene vooral op dat uur afgelegen plek. De machine was geplaatst in een ijze ren buis, dienende voor de waterleiding. De ontploffing deed de buis springen en veroor zaakte schade in den omtrek. Er werd bevell gegeven om de sporen van de ontploffing te doen verdwijnen daarom kon die vooreerst verborgen blijven Men neemt de grootste reserve in acht; do autoriteiten zeggen, dat de ontploffing zonder beteekenis was. Portugal. Lissabon. 11 Maart. De heden in het paleis gehouden receptie was nog talrij ker dan diie van 7 Maart. Dames in zwanen rouw en koeren defileerden voor den Ko ning en de Koningin-weduwe, die in bewoor dingen vol droefheid zinspeelden op de smartelijke gebeurtenis. De spoorwegplannen In het Balkangebied. Uit Belgrado wordt aan de Frankf. Zei tung bericht, dat in welingelichte kringen aldaar verteld wordt, dat door de Servische regeering in zake den DonauAdria-spoor- weg binnenkort officieel© stappen zullen worden gedaan bij de Poxte. Op Servisch grondgebied zal de lijn van de EKonau naar Mordare aan de Servisoh-Turksche grens en op Turksch gebied over Prist-ina en Pris- rend naar San Giovanni di Medua loopen en met een zijtak naar een Montenegrijngohe haven. De Glas Oznagortsa, hot officieele orgaan van de regeering van Montenegro, verklaart naar aanleiding van de door baron Aehren- thal in de detegatiën gedane mededeelingen, dat het verdrag van Berlijn aan Oostenrijk- Hongarije n'et het recht toekent een spoor weg te leggen door het Montenegrijnsöhe kustgebied, maar dit ondergeschikt maakt aan een afzonderlijk overleg tusschen de beide staten. Er bestaat nu geen regeling tusschen de beide at aten betreffende deze zaak, en die zou zelfs met kunnen bestaan. Rusland. Uit Petersburg wordt bericht, dat in de kringen van de rechterzijde weder geruch ten loopen. dat de minister van buitenland- scke zaken Iswolski gezant te Berlijn, de gezant te Rome Moerawjew minister van buitenlandsche zaken en de vroegere minis ter-president Gorennykir gezant te Parijs zal worden. Minister-president Stolypin heeft eene circulaire gezonden aan allo ministers, waarin hij hun raadt, ten einde de Russi sche cultuur in de Baltisdhe grensmanken te verzekeren, er volhardend naar te stre ven, dat het Russische element onder de ambtenaren en de landbouwers wordt ver meerderd. Ambtenaarsbetrekkingen moeten bij voorkeur door Russen bezet worden. Ook moet de filiaal van de boerenlaudbouwbank zich er op toeleggen het Russisch element in het Oost-zee-gebied te versterken. Petersburg, 11 Maart. De rijks- doema behandelde heden het door het mi nisterie van buitenlandsche zaken ingedien de wetsontwerp tot verandering van het Russische gezantschap te Tokio in eene am bassade, waarover de commissie een gunstig advies had uitgebracht. De minister van buitenlandsche zaken Iswolski bet-oogde, dat eene uiteenzetting van den definitieven stand van de Russisch-Japansche betrekkin gen het meeat er t-oe zou bijdragen om de door het wetsvoorstel in het leven geroepen vrees en twijfel uit den weg te ruimen. Het is duidelijk geworden, dat de verzekering van een duurzamen vrede slechts mogelijk zal zijn door eene wijziging in de betrekkingen tot Japan. Hoe bedroevend ook de bij het Naar het Zweedsch 18 DSOB PH. IV IJ S M .4 N. Tlhilda zou gezegd hebben dat zij zich in een welaangename mes bevond, indien zij zulk ©en toestand gekend had. Nu vond zij J alleen de mtenschen bijzonder vriendelijk I en aardigKasfaved-a een bdkloorlijk plielk- je; de gejheele wereld schoon en dé inspec- tours der verschillende stations zeer deftige •hoeren En ThorstenNu ja-, maar zij was immers onder weg naar hem toe? Nog één etmaal, en dan zouden zij elkander weeraden na, oxe lange scheidingen gevaarlijk ziek waa hij toch niet en hij zou wel beter worden, en dan... o, daar durfde zij bijna- niet aan denkendan zouden zij te zamen die schoone. koeriijke vreemde wereld bewon deren zij zou met hem Berlijn zien, en Kopenhagen en Söedalia, wialar zij nu juist la-njgs (ktWaimen en dat- hlaar zoo -rnéoi toe scheen. Ja, dat juist haar dat groot genoe gen ten deel viel, dat was toch odk wel bijzonder. Misschien zonden velen het vreemd vinden en niet zooals het behoor de, dat zij naar het vaste Hand reisde om den jongen baron te verplegen? Maar zij had Thorsten 2300 vaak geholpen in vroe ger -dagen en zij/ had toch ook geen weer stand kunnen bieden aan de tranen en het verlangen van de barones om geregeld be trouwbare tijding van baar zoon te kunnen ontvangen. Thorsten «noest in elk gefval n&ar huis en het- Bag er waarlijk niet naar uit of hij zich spoedig alléén zou kunnen mödldlen. De barones had gewild- dat Thildla inet de tweede klasse reitóen zou, maar zij had Mem-oor bedankt als eene omioodige ver- {kwaöting van geld. Dokter Lars meende ook dat zij hier. waar vier klassen waren, gerust de derde nemen kon tot Malmö. Maar later moest ^ij met de tiweede reizen. Het Was verbazend zoo vlug en gemak kelijk het geld gewisseld werdZij kreeg 1.05 Matrfk meer dan dokter Lars voor haar had' uitgerekend en in hare blijdschap hier over k-oclit zij een paa-r gebakjes, in de buurt vam Sundsbaten. De Oresund was spaegellblankThillda had nog nooit een stoomboot- gezien. Zij was volstrekt niet zeeziek. Het scheen bijna, dat zij Voor het doen van zeereizen gemaakt waswat zou zij dan -veel genieten In Kopenhagen moest zij haar middag maal bij Viewels gébruiken, had Wenner- born gezegd. Hij kende den kastelein uit zijn studententijd en de barones vond ook g"oed dat zij, dit dééd. Thilda ging er ook werkelijk hoen, zij koek door de ramen naar de ctcuue mensabon, die het zich goed lieten smlaiken en wandelde bedaard naar het station, een uur voor het vertrek van der. trein naar Gjedser, pakte de met vlecsdh belegde boterhammen, die moeder haar had meegegeven uit de papieren en nuttigde ze met goeden, gezonden eetlust. DÜt was haar diner. Zij was eon lief. eenvoudig -meisje, maar toch gevoelde zij zich trotsch, toen zij zich in dan keurige u tweede klasse-waggon van den Deensdici, trein, o-p de zachte fïuwee- leu kussens liét- neergl ijkten. Als in oen drOom liet zij hare ©ogen over de land schappen Van Êteélaud gili jidentób de oog leden zadhtlkens dicht vielen en alles tot een -verward! geheel werd. Een uur later werd zij wakker en riep Anna-Stina. je hebt vergeten het raam d'icht- te doen 'Maai aangezien geen der medereizigers weten loon dat Aama-Stina rustig te SJkral- -by lag te diapen, vond men dit gezegde juist niet vreemd Reeds in Kopenhagen was het een eigen aardige gewaarwording geen Zweedséhen grtotnd -meer onder de Voeten te hebben. Toen de iboot .nu van Gjedsler afvoer en koers zette naar die Duitsclie kust, dacht zij met hart en ziel aan Lultlher en Gustaf- Adlélif en hun God. Diezelfde Gbd zlou toch ook Imachtig genoeg zijn can te helpen bij éen ziekbed te Berlijn?? Maar plotseling overviel haar de angst: zij was zoo heel ver van huis! Zij moest noodzakelijk de proef nemen met haar DuitechHet was hoog tijd. Bij de stoom pijp stond een man met oen donkeren baard, die er eenvoudig uitzag. Aarzelend1 ging Thü- dla naar hem toe en vroeg „Wo findot die ZoHrewdsion statt?" De man zag haar verlogen aan en mom pelde een paar onverstaanbare woorden. Thilda voelde dat zij verbleekt©. Goede he- imel, kon ineu haar niet verstaan? Was haar Duitsch niet het rechte Zij liep naar den stuurman en richtte tot hem oen paa-- niets beteékenendc vragenHij ga-f haar- aanstonds en duidelijk antwoord. De vrouwelijke gedienstige gceet eveneens Gerustgesteld koerde Thilda nu weer naar het dek terug en wierp een bfoozen blik op den man die haar zoo vcww den zot had ge houden. Toch verdiende deze haar toorn vol strekt niet, want hij ,was een Rus en iij kienldle alleen zijn eigen taal. Een poos later zat Thilda, kalim en rustig, m haar coupé te Warnemünde. Zij had ha re beuoodigdheden boven in het not-werk gebor gen en mét een gevoel van meerderheid dat- de geoefend? reizigster kenmerkte, moest ij glimlachen toen zij een landgenoot van haar op hot perron zag dwalen en hem hoordé Wo. wo fankon is mein Gepack ge boren Toch begon beur hart al sneller 011 drifti ger te kloppen hoe meer siji de groote stad naderde en (toen zij eindéliijk in een huur rijtuig zat, dat zij aan den Stett-iner Rahn- hof genomen had en aan den koetsier den naam van het- hotel had genoemd, beaefte zij dat het hoog tijd werd voor haar om den steun van Tl torstens nabijheid te ondervin den, indien hij tenminste niet erger gewor den was na het verzenden van zijn telegram. „Als hij maar niot Ja, dat was het! O, wat was die Staid veribazend groot en wat waren die straten eindeloos lang! Zij kroeg het zoo benauwd en boog het- (hoofd1. Het zou een opluchting geweest zijn te mogen schreien. Maar de tranon zijn gribhge vrien den. Zij verassen iemand op de ongelegenstc tijden en weigeren te komen als men er naar verlangt. Eindelijk hield de droechke stil voor een klein hotel van den tweedon rang in eene der dwarsstraten, die van „Unter den Lin den" uitgaan Hbe of het met baron Ha/nriingsköld ging Tamelijk goed de baron bleef meest op zijne kamer Waar W3S dieZij wilde dadelijk naar hem tcegaan. Zij wilde eene kamer in zijne buurt hebben, zoo moge/lijk naast die zijne. XII. Beterschap. D© vensters van de beid© kamers lagen naar de Bchrenstras&e en een groot giédocl- te van hunnen dag werd door de jongelui mot kijken naar de voorbijgangers doorge bracht Nu was het hier niet- bijzonder druk, (maar er was toch (beweging en leven genoeg voor deze twoe, die de wereld tot- nog-toe hadden gezien op het plein van Skraliby of op den straatweg naar Store Sundeby. Zij zaten gewoonlijk ieder in zijn eigen kamer met de deur half-open daartuwchen. Thilda begreep dat aan Thorsten den tijd moest gegund worden, om zich to herstellen van oen keerpunt ;n zijn leven dat zij on mogelijk in zijn gehoelen omvang kon vat ten Wanneer zij elkander aanzagen en hij dan zijne oogen neersloeg terwijl een gjloeioiilde blos hem naar het- gelaat öbeeg, dan las Thikla hierin eene waarschuwing, dat zij hem mét rust meeat laiten zij zag in. dat er wonden zijn, die vanzelf genezen moeten, zonder dat men ze tracht te onder zoeken en telkens vraagt of zij pijnlijk zijn. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1