w». «es. 6" Jaargang. Vrijdag 20 Maart 1908. BUITENLAND. BINNENLAND. MIERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Par 8 maanden voor Amersfoortf 1.86. Idem franoo per post- 1.75. A&enderljjke nummers- 0.05. Dane Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- an Feestdagen. Adrartentiën, meded eelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIE»: Van 15 regelsf 0.75. Elke regel meer0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor h&udel en bedrijf bestaan voordaalige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met 1 Aapril a. s. op dit blad inteekenen, -worden de nummers die gedurende de maand Maart nog zullen ver schijnen kosteloos toege zonden. Kennisgeving. De Burgemeester van Amersfoort, Gelet op de missive van den Minister van Binnenlandsehe Zaken, d.d. 10 Maart 1908, no. 1730, afd. B. B. en de daarop betrekking heb bende aanschrijving van den Commissaris der Koningin van 12 Maart 1908, 4e afd., no. 1077/780 (Provineiaalblad no. 14); Brengen ter algemeene kennis dat het gebleken is, dat bij sommigen de mee ning bestaat, als zoude met de volgens artikel 7, 5o. der wet van 12 December 1892 (Stbl. 268) vereischte kennisgeving, dat men Nederlander wenscht te blijven, kunnen worden gelijkgesteld eene handeling, waaruit zoodanige wensch kan worden afgeleid, zooals de aanvrage van een paspoort of een bewijs van Nederlanderschap, het verzoek om inschrijving in de oonsulaire registers van Nederlanders en het vragen van verlof om in vreemden staats- of krijgsdienst te treden volgens artikel 7, 4o. van gemelde wet, dat deze meening echter onjuist is; dat artikel 7, 5o. van genoemde wet bepaal delijk eene kennisgeving vordert aan de in dat artikel gemelde overheden dat voor hen, die in het buitenland gevestigd zijn, het inzenden van deze kennisgeving dus heteenige middel is, om den staat van Ne derlander te behouden. En vestigt voorts de aandacht van belangheb benden op de mogelijkheid tot kostelooze natu ralisatie voor hen, die nalieten vorenbedoekle kennisgeving tijdig te doen (krachtens het bij de Wet van 8 Juli 1907 (Staatsblad 177) in voor melde wet van 1892 ingelaschte artikel 3bis). Amersfoort, 18 Maart 1908. De Burgemeester van Amersfoort WULJTIERS. Pollti*k Ov«rii«ht Haï Use lie regeeringsmethorteii. Sedert in 1843 Haïti, het op één na grootste van de Antillen-eiLanden, in twee staten is gesplitst, de republiek Sint-Do- minga en de republiek Haïti, zijn op dit hoofdzakelijk door negers bewoonde eiland burgeroorlogen, so Ida ten oproer en en volksop standen aan- de orde van den dag. Men be hoeft slechts de namen Sonlouque, Faustin, Domingue, Hypolite, Salomon te noemen, om aanstonds de herinnering wakker te roe pen aan ontelbare gewelddaden, wreedheden en afpersingen, waarmee deze dignitarissen het schoone eiland, hebben geteisterd. De beide naburige republieken liggen bijna* aan houdend met- elkaar in strijd. In de repu bliek Haïti is de bloedige veete tueschen de .salamanders" en de „papegaaien" zooals de beide strijdende partijen zich noemden in de zestiger jaren bijzonder merkwaardig. Bij herhaling zijn ook de macbthebbenden van de beide republieken met vreemde staten in conflict geraakt, zoodat Ameri- kaanscke en andere oorlogsschepen gedwon gen waren manschappen aan land te zet ten, om zich door middel van een ültimatum recht en voldoening te verschaffen. Dit ge schiedde b.v. in 1897, toen de onwettige gevangenneming van een Duitsch burger een conflict deed ontstaan met het Duit&che rijk, dat eerst werd bijgelegd, toen twee üuitsche oorlogsschepen op de reede van Port au Prince verschenen. Op dezelfde wijze moesten vreemde staten zich bij de revolutie van 1903 in Haïti voldoening ver schaffen. Nu heerscht er weer in dezen negerstaat eene oproerige beweging. De mannen, die aan het roer zijn, gaan met strengheid te keer tegen hunne vijanden inzonderheid de onlangs opgetreden minister van binnen landsehe zaken, generaal Lecorite, die met dit ambt de waardigheid van chef van den general en staf van president Nord Alexis verbindt, onderscheidt zich door de draco nische maatregelen, die hij verordent. Leider van de opstandelingen is generaal Firmin. Die heeft dit werk meer bij de hand gehad, o. a. ook in 1902. De regeering beweert eene samenzwering te hebben ontdekt. Deze ont dekking heeft eene gansche reeks terechtstel lingen ten gevolge gehad, -die 'eene groote paniek in de hoofdstad Port au Prince en eene algemeene vlucht van de van deelne ming aan de samenzwering verdachte per sonen en van vreemdelingen in de gebouwen der gezantschappen en consulaten hebben teweeg gebracht. De regeering beweert, dat de samenzwering haren oorsprong heeft in de consulaten. Brieven van Firmin aan de samenzweerders, in hot gebouw van het Fransche gezantschap geschreven, moeten de regeering in handen gevallen zijn. Zij verlangt, steunende op deze brieven, van het Fransche gezantschap de uitlevering der daarheen gevluchte personen en an alle consulaten de uitlevering van de Haitianen, die op het asylrccht van de consulaten een beroep hebben gedaan. Men kan hiervan zeggen: „L'histoire re répète." In 1890 schreef de heer Anténor Firmin, destijds minister vaai buitenland- sohe zaken, aan den zaakgelastigde van Frankrijk, die weigerde de toenmalige Haï- tisChe revolutionairen uit te leveren„Men kan de onschendbaarheid der legatiën niet uitbreiden, zonder ontkenning en misken ning van de souivereiiniteit der natie in wier midden de legatie verblijf houdt. Gij zult voelen, dat er niets overdrevens is in de op- edsching van (hier volgen de namen van eenigen der toenmalige om wen telingsgezin- den.) De generaal commandant kan er geen genoegen mee nemen, dat de verdachten per schip het land veriaten." Precies denzelf- den inhoud hebben de brieven, die nu uit de regeeringsbureau's naar het Fransche ge zantschap zijn geschreven; alleen zijn de rollen nu verwisseld de heer Firmin is nu een van degenen, wieT uitlevering wordt gevraagd. Op de vraag om uitlevering van de vluch telingen, die, 189 in getal, in de gezant- schapsgebouwen en cousulaten eene wijk plaats hadden gezocht, is met eene weige ring geantwoordDe aankomst van de vreemde oorlogsschepen, die dOor de diplo matieke vertegenwoordigers zijn ontboden, heeft overigens hare uitwerking niet ge mist. De regeering van Haïti heeft thans aa.n het corps diplomatique laten weten, dat zij zich niet zou verzetten tegen het vertrek van de vluchtelingen, onder wie ook gene raal Firmin, naar het buitenland. Verder zal de vreemde interventie wel niet gaan. Een Berlijnsoh telegram van de Köln. Ztg., blijkbaar van officieusen oor sprong, komt op tegen de bewering van de New-York Herald, dat de vreemde verte genwoordigers gezamenlijk een ultimatum aan president Alexis zx>uden hebben gesteld Onder opmerking, dat ddt blad reeds vroeger hoeft uitgestrooid, dat Duitsohland moge lijk tot eene oorlogsverklaring tegen Haïti zou overgaan, zegt de Köln. Ztg. „Dat al les zijn pogingen om een volkenrechtelijk geheel wettig optreden van Europeesohe sta ten tot bescherming van hunne burgers iu Haïti verkeerd voor Je stellen. In de bin- nenlaoidsche aangelegenheden van Haïti mengt Duibschland zich evenmin als de Ver- eenigde Staten. Het verschijnen van de oor logsschepen was een gevolg van verzoeken der diplomatieke vertegenwoordigers van verscheidene landen, en deze verzoeken steunden hierop, dat de Haïtische overheid met daden van geweld tegen vreemde oonsu- laten gedreigd en dit dreigement reeds bijna tot eene daad gemaakt had." Dultactfiland. De Duitsche Keizer en de keizerin met prins August Wilhelm en prinses Victoria Louise zullen den 25en Maart om 11.35 voormiddags te Venetië aankomen en op het station door Koning Victor Emanuel ontvangen worden. Daarna wordt een lunoh gebruikt in bet koninklijke paleis. Na den lunch begeven de Keizer en de Keizerin die voornemens zijn twee dagen in streng incognito in Venetië te blijven, zich aan 'boord van de Hohenzollern. De Koning van Italië, die, van den mi nister van buitenlandsche zaken Tittond vergezeld, in den morgen van 25 Miaart te Venetië zal aankomen, keert in den avond van dien dag weder naar Rome terug. Berlijn, 19 Maa r.t In de commissie voor de vereenigingswet is het compromis voorstel betreffende art. 7 met 16 tegen 12 stemmen aangenomen. De rest van de wet is eveneens aangenomen naar de voorstellen van de blok-partijen. Bij de eindstemming stemden de blokpartijen voor, het centrum, de sociaal-democraten en de Polen tegen. De redactie van art. 7 der vereenigings wet, waarover in de commissie van den rijks dag overeenstemming verkregen is tusschen de vertegenwoordigers van de blokpartijen, luidt aldus „De beraadslagingen in oiperbare. verga deringen moeten in de Duitscne taal gevoerd worden. Dit voorschrift is niet van toepassing op internationale congre«sen, alsmede op verga deringen van de kiesgerechtigden tot voor bereiding van de verkiezingen voor den rijks dag en voor de wetgevende vergaderingen van de bondsstaten en van Elzas-Lotharin- gen van den dag der officieele bekendma king van den verkiezingsdag tot aan den af loop der verkiezing. De toelaatbaarheid van verdere uitzonde ringen wordt geregeld door 'e landswetge- ving. Intusschen is in gedeelten van het land, waarin tijdens het in werking treden van deze wet van oudsher gevestigde deelen der bevolking met niet-Duitsehe moedertaal aanwezig zijn, voor zoover de«e deelen der bevolking naar de uitkemst van de laatste volkstelling 66 pet. van de gezamenlijke be volking overtreffen, gedurende de eerste twintig jaren na het in werking treden van deze wet het medegebruik van de niet-Duit- sche taal geoorloofd, wanneer de belegger van de openbare vergadering minstens drie maal 24 uren voer haar begin bij het hoofd der politie de aangifte heeft gedaan, dat er in welke niet-Duitsche taal de beraadslagin gen zullen worden gevoerd. Van deze aan gifte moet door liet hoofd der politie ter stond kosteloos een bewijs van ontvangst af gegeven worden Als ^odeelten van het land gelden de districten van de lagere bestuurs organen Verder kunnen, voor zoover de landswet- geving niet anders bepaald, uitzonderingen ook met toestemming van het centrale lands gezag worden toegelaten." De leden van de commissie, die tot de aan neming van deze redactie hebben meege werkt, hebben zich verhonden bij de door hen vertegenwoordigde partijen hun invloed aan te wenden, om het v.-etsontwerp in dezen vorm wet te doen worden. .Berlijn, 19 Maart. Bij de behande ling van de koloniale begrootiug werd on der de rede van den afgevaardigde Erzber- ger, toen deze van de onsterfelijke ziel van den neger sprak, op de journalistentribune gelachen en oho' geroepen. De afgevaardig de Gröber riep toen, zich naar de tribune weudende: „Dat zijn dezelfde kaaiwerkers van onlangs". Daarop stelden 32 journalis ten een bezwaarschrift op aan den president, waarin zij voor dc beleediging eene voldoe ning verlangden, beantwoordende aan de waardigheid van den Rijksdag en die van do Duitsche pers. Daar de aangeboden vol doening hun onvoldoende voorkwam, ver lieten alle journalisten demonstratief de tri bute. Zij bielden eene vergadering in de leeszaal van het Rijksdaggebouw en besloten eene uit 5 personen bestaande commissie naar den president te zenden met de schrif telijke mededeeling, dat de door den presi dent- gegeven verklaring ter zake van het woord van Gröber door do journalisten niet als eene behoorlijke voldoening werd be schouwd. Zij besloten verder de tribune niet te zullen betreden, voordat eene hen be vredigende verklaring was afgelegd. Heden middag te half een heeft weder een vergadering plaats, waar over de verder aan te nemen houding zal worden beraadslaagd. Stuttgart, 19 Maart. De Schwa- bische Merkur deelt mede, dat de philo- soof Eduard Zeiler hedeu namiddag in den ouderdom van 94 jaar is overleden België. De Kamer van Koophandel te Antwerpen heeft, met betrekking tot de over neming van den Congo-staat, het vo1gende besluit genomen Aangezien het noodig is te bevestigen, dat België en zijne lasthebbers zich in de uit oefening hunner rechten niet laten influen- ceeren door vreemde tusschenkomst Aangezien m den huidigen staat der kwes tie alle nieuwe vertraging eener bepaalde oplossing even nadeelig zou zijn aan de eer cu het prestige van het land als aan de be langen onzer koloniale politiek Bezweert het Belgische Parlement aan de kwestie der naasting van de Congo een spoedige en definitieve oplossing te geveu, beantwoor dend aan de bekrachtigingen der natie, en bevestigend aldus de levenskracht, den geest van uitbreiding en den praktischen onder nemingszin, waarvan ons volk genoegzaam bewijzen gaf om plaats te nemen onder de koloniseerende mogendheden En drukt den wensch uit dat het vraag punt opgelost worde buiten allen partij geest, in het belang van den nijverheids- eu haudelsvoerspoed des lands, in een gevoel van ware vaderlandse he samenwerking. Frankrijk. In Brest is bericht ontvangen, dat het noorder eskader bevel heeft gekregen zich gereed te maken om den president der repu- bliok over liet Kanaal te geleiden, wanneer hij in Mei zijn officieel bezoek aan Enge land brengt. Het eskader zal den 20en April te Brest aankomen, om zich voor de reis in orjde te brengen. P a r ij s, 19 Maart. De Kamer behan- deldv heden liet door do regeering aange vraagde crediet tot overbrenging van het stoffelijk overschot van Zola naar het Pan théon. Barrès zeide, dat de Kamer nooit een betere gelegenheid zou hebben om te bezuinigen dau thans. „De man, dien gij wilt canoniseeren, heeft leugenachtig werk verricht". De voorzitter B rissen merkte op, dat de bijzetting van Zola reeds door do wet was bepaald. Charles Dumont viel hem in de rede en er ontstond een hevig twistgesprek tusschen dozen en den heer Barrès, dat eindigde met het tot de orde roepen van Dumont. Jaurès verkondigde den lof van Zola, den genialen werker, die aller bewondering had afgedwongen, toen hij zich mengde in de Dreyfuszaak, omdat hij in het leven de waarheid wilde brengen, die hij in zijne werken had nedergelegd. Het krediet werd toegestaan met 356 tegen 164 stemmen. Frankrijk in Marokko. De Gaulois doet de mededeeling, dat er in de Marokko-politiek eene plotselinge oan- keering voor de deur staat-. Het blad be weert, dat de regeering zich lieeft voorge nomen bet verdrag van Aügeciras op te zeg gen. Zij wil alle ondlerteekenaars van dit verdrag verzoeken naar eene nieuwe diplo matieke vergadering vertegenwoordigers te zonden of de zaak aan bet hof van arbitrage te 's Gravenhage voor te leggen. Frankrijk verlangt voor zijne inspanning en zijine op offeringen nieuwe rechten in Marokko; als die het geweigerd werden, dan legt het de taak neer om de politie in de havensteden te organiseeren Dit bericht is aanstonds tegengesproken de Temps verklaart gemachtigd te zijn om te verklaren, dat het geheel van grond ont bloot is. De bogrootingsoommissie van de Kamer heeft zich na eene langdurige discussie ver- Waard voor de aanneming van het crediet van 1- millioen francs, dat de regeering heeft aangevraagd voor de militaire opera- tiën in Marokko. Eng.Iand, De toestand van den eersten minister Sir Henry Campbell Bannerman is achteruit gaande. De krachten verminderen steeds. Noorwegen. Christiania, 19 Maart. In de he den gehouden vergadering van den minis terraad werden de portefeuilles van het nieuwe ministerie als volgt verdeeldGun nar Knudsen minister-president, financiën en tollenChristophersen buitenlandsche za ken Seip eeiedienst en onderwijsUilen oj>edbare werken; Albra ha-meen handel, icheepvaart on nijverheid; Oashberg justi tie en politie, Foosnaes landbouw; Heftye landsverdediging. Naar verluidt, zullen de nieuwe ministers zicih Maandag aan het Storthing voorstellen. Morgen zal het Stor thing een voorzitter kiezen, ter vervanging van Gunnar Knudsen. Rutland. Het duel tusschen de generaals Smirnow en Fpck, als gevolg van liet proces wegens do overgave van Port Arthu-, heeft met machtiging van den Czaar plaats gehad. Smirnow ,s zwaar, volgens sommigen zelfs doodelijk gewond. Montenegro. De beide jongste leden van het Montene- grijnsche vorstenhuis, de prinsen Stanislaus en Stephan, zijn kort na elkaar gestorven. Zij waren beide kinderen van prins Mirko uit zijn huwelijk met de Servische generaais- dochter Natalie KonstantinowitschPrins Stanislaus stierf, pas drie jaren oud, voor eenige weken in Oettinje aan acute tuber culose; prins Stephan overleed voor weinige dagen, 4^ jaar oud, in Cannes aan dezelfde ziekte. Daar het in het jaar 1899 gesloten huwelijk van erfprins Daniel met prinses Jutta van Mecklenburg-Strelitz tot dusver kinderloos gebleven is, zou na prins Mirko de kleine Stephan de vermoedelijke troons- opvolger geweest zijn. Andere kinderen dan de beide nu gestorven zoontjes zijn tot dus ver niet voortgekomen uit het huwelijk van Mirko. Turlctj» Konstautinopel, 19 Maart. De ambassades der Europeesohe groote mo gendheden en der Vereenigde Staten en de gezantschappen van de staten, die het voor recht van de capitulatiën genieten, hebben bij de Portc een collectieve nota ingediend, waarin zij met kracht protesteeren tegen de (belemmeringen, die aan vreemdelingen, welke vaste goederen iu Turkije wenschen te verwerven, in den weg worden gelegd en waarin zij verzoeken, dat daarin verande ring zal worden ge/bracht. De giezanteu van Frankrijk, Rusland en Italië hebben eene nota gezonden tot on dersteuning van het verzoek der Servische regeering, betreffende den DouauAdrie- spoorweg. De gezanten geven aan de Parte tien raad het verzoek in ernstige overwe ging te nemen,- omdat het van groot belang is voor het verkeer. Constautinopel, 19 Maart. De Rritsche ambassadeur O'Conor is oveileden. Marokko. Volgens Fransche berichten heeft gene raal d A made aan de uiterste grens van het Chau ja-gebied een wapenschouwing gehou den over zijne troepen. In zijno toespraak noodigde hij de troepen uit, zoo luid te roe pen, dat de vijanden het zouden liooren en de echo tot naar Piarijs zou doordringen Voor Frankrijk voorwaartsVoor den pre sident der republiek voorwaarts! Voor de gevallen kameraden voorwaarts' Dat klinkt als eene aankondiging van nieuwe onderne mingen Perzlè* Sjah Mohamed Ali is door een nieuwen aanslag bedreigd geweest De samenzwering is echter tijdig ontdekt. Zij schijnt door de naaste bloedverwanten van den Sjah te zijn beraamd. Inmiddels krijgen de Aujoemaus, de leden van eene geheime vereoniging, die vooral in de noordelijke provinciën honderd duizenden sterk zijn, een steeds grooteren aanhang. Zij hebben in Teheran op den emir Batadoe die bij den laats ton staats greep de voornaamste raadsman van den Sjah was, ©eu moordaanslag gepleegd en de-zen gewond. Vereenigd* Staten. Do regeering van de Vereonigde Staten koestert liet voornemen, voortaan een oor logschip naar de Bosporus to zenden. Van het recht om zulk oen schip voor Konstan- tjinopel te stationeeren, heeft de Unie tot durver geen gebruik gemaakt ten gevolge van het beginsel om zach niet in Europee sohe zaken te mengen. In de praktijk heeft men echter dit beginsel te Washington) steeds meer laten varen, en Amerikaansohe vloot-afdeel in gen zijn meermalen in de Middellandsche zee verschenen. Zuidwest-Afrika Berl ij n, l9 Maart. Bi^ den aanval van de expeditiemacht op Simon Ccpper in Kalahari sneuvelden Kapitein v. Erckert, luitenant Ebinger en 12 manschappen, ter wijl 9 zwaar werden gewond. De vijand ver loor 58 man. Simon Copper is ontkomen; de rest van zijn troep werd uiteengedreven. Zuid-Afrika. Bloemfontein, 19 Maart. Op het congres van de Orangia-Unie deelde de eerst© minister Fischer mede, dat binnenkort een nieuwe wet zal worden afgekondigd, waarbij aan ieder burger het recht wordt toegekend een geweer te bezitten; hij hoopte, dat er een tijd zou komen, waarop ieacr verplicht zou zijn een geweer in zijn bezit te hebben. Met a'gemeen© stemmen nam het congres eene motie aan, waarin de regeering wordt verzocht een pensioen toe te kennen aan de heeren Steyn en Reitz. Kameroverzicht Tweede Kamer. Donderdag nam het nieuwgekozen lid uit Tietjerksteradeel. de heer Van der Voort van Zijp, na eedsaflegging, zitting. Aangevangen werd met de beraadslaging over het wetsontwerp tot wijziging vaa de Boterwet. Dit ontwerp befvat scherper bepalingen ter voorkoming van knoeierijen in den bc terliandel, en tevens bepalingen van gelijke strekking op bet bereiden enz. vaji marga rine. Onder meer wordt voorgesteld, dat boter moet bevatten een bij algemeene» be stuursmaatregel vast te 8telleu vetgehalte en dat biet verboden is margarine enz. te leveren, wélke bij onderzoek op het- verxa- digingscijfer der vluchtige verzuren in 5 gram van het uitgesmolten eu gefiltreerde vet een Reicbert-Wollny-getal aanwijst, boo- ger dan 10. Voorts bevat het ontwerp verachillende bepalingen, omschrijvende de bevoegdheden van hen, die met de controle op do naleving belast zijn. De heer Vam den Bergh (Rotterdam) ging uitvoerig de geschiedenis na. van het geer. hier te lande is geschied oui knoeierijen in den boterhandel tegen te gaan. Hij kwam tot de slotsom, dat, na de besluiten van he<t jongste Internationale Zuivel congres be Scheveningen, de regeering hét tlhans aan hangige onderwerp had moeten intrekken en ©en nieuw wetsontwerp had .moeten in. dienen, waarbij eenvoudig de uitvoer ver boden word van ongecontroleerde boter. Het aanhangig© ontwerp oordeelde spreker on- noodiiig. Had meln toch verscherping ge- wenscht, dan had de regeering) in elk ge val moor rekening] moeten 'houden mief onze Nederlandsohe nijverheid en met de vrijheid van bedrijf. In terp ed 1 ati e. Na de pauze vroeg en verkreeg de heer Hesdingen verlof om op een nader te be palen dag den minister van binnen!, naken te interpolieeren over het optreden van den waarnemende» burgemeester van Kromme nie tijdens de jongste werkstaking aldaar. Daarna werd voortgezet het debat ©ver de wijziging van de Boterwet. De minister van landbouw, de heer Tal- ma, verdedigde het ontwerp. Verbod van uitvoer van ongecontroleerde boter is prao- tisch niot wel uitvoerbaar. Van minder vriendelijke houding van de regeering tegenover de niargarinefabr ikan ten is geen sprake; zij neemt alleen die be palingen, welke absoluut noodwendig zijp om de knoeierijen in den botcuihandel te gen te gaan. De bedoeling is om bona fide boter ©tl bona fide margarine uit elkander te houden en sametie te geven aan datgene, wat het overgrooite deel der producenten reeds in den laatsten tijd in het belang van den boterhandel uit eigen beweging deed Na replieken werd het algemeene debat gesloten Na bestrijding door den minister hoeft de •heer Van den Bergh zijn amendement, om voor margarine het maximum getal van het verzadingscijfor niet op 10 maar op 12 vast te stellen, ingetrokken. Zijn amendement omtrent de verpakking van margarine werd verworpen. Heden voortoettimg. Hot blijvende gedeelte. (Memorie van Antwoord). Reeds gisteravond verschoen het antwoord der Regeering op het Voorloopig verslag der Tweede Kamer nopens de voorgestelde verhooging der Oorlogsbegrooting voor dit jaar wegens de ver sterking van liet blijvende gedeelte der militie van 27 Muart tot 25 Juli a.s. De Regeering wijst er op, dat de regeling vau 12 Juli 1907 een leemte liet, dio niet zonder ge vaar is. En wanr dit gevaar een belang geldt

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1