BP. S«». O"8 Jaargang Dinsdag 24 Maart 1908. BUITENLAND^ FEUILLETON. DE SVENSSONS, ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.35. Idem franoo per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, meded eelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Yan 15 regels f 0.75. Elke regel meer0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adrerteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met 1 A.pril a. s. op dit blad inteekenen, -worden de nummers die gedurende de maand Maart nog zullen ver schijnen, kosteloos toege zonden Kennisgeving. D® Burgemeester en "Wethouders van Amers foort, Gezien artikel 28 der Kieswet; Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat heden is vastgesteld en van heden tot en met 21 April a. s. ter Secretarie voor een ieder ter inzage zal liggen en in druk tegen betaling d.er kosten verkrijgbaar is de KIEZERSLIJST VOOR 1908/1909. Een ieder is bevoegd tot en met den 15. April n. s. by het Gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op onge zegeld papier, ingevolge art. 50 der Kieswet, op grond dat hij zelf of een ander, iu strijd met de wet, daarop voorkomt, niet-voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. De ingezetenen worden met nadruk gewezen op de wenschelijkheid, zich tor Secretarie te komen vergewissen of zij op de kiezerslijst zijn geplaatst, daar, mocht dit verzuimd zijn, alsdan herstel nog mogelijk is door middel van reclame. Tevens liggen ter Secretarie ter inzago do alphabotisc'ie lijsten, bevattende de namen en voornamen van hen, die voor het eerst op de kiezerslijst zijn gebracht en van hen die daarvan zijn afgevoerd. Amersfoort, den 23. Maart 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, Do Burgemeester, IG. STEN EERT KROESE. WÜ1JTIERS. Politiek Overzicht Strijd tegen bel kauinet*Cleiuenceau. Het kabinet-Cléme-iceau. beeft in de vorige week eene overwin n*ng behaald en van de Kamer gedaan gekreger., dat zij baar eeu uitdrukkelijk votum van ei wouwen ver leende en daarmede w t noemde wat zij een paar dagen te voren zwart 1 ad genoemd. Clemenceau kon toen den aanval, dien een lid van de radicaal socialisten, doud-minister Berteaux, tegen hem richtte, weerstaan om dat het punt van den :anvail onhandig ge kozen was. In de kwestie van het coalitie- ïecht van de staat&anfbtenaren kon de meer derheid de regeering niet in dan steek laten, en do steun, dien zij links verloor, word haar vergoed doordat de gematigden onder leiding van Ribot voor haar stemden en een ander dec-1 van de oppositie zich welwillend van de stemming onthield. .Mot het afslaan van doen eenen onhan dige» aanval is echter het verzet niet ge- ken. ')e radicaal-socialistische fractie is niet gez'iid het kabinet te l&ten schallen uud wal ten, zooals net zal goe vinden. De fractie heeft haren vo rzitter Dubief naar Clemenceau gezonden, en uit het gcoprek, dat derae twee hebben gevoerd, blijkt, dat toestand aldus isDc radicaal-socialisten erlangen van de regeering, dat zij nog vóór n over een week zes plaats hebbende verkiezingen voor ie gein oen beraden een krachtigen druk op den Senaat zal uitoefe nen om te verkrijgen, dat de wetsontwer pen op de -.aastiug van den /'eeterspoorweg en over de pensioenverzekeriti» voor ouden van dagen in de openbare zitting aan de orde zullen worden gesteld, wat tot dusver is moeten achterwege blijven om lat de met de voorbereiding der ber&adslag: i£ belaste oom- missiën niet met hun werk opschieten. De heer Clemenceau heelt op Jeoe wenschen slechts een onbepaald antwoord gegeven en heeft ten slotte zijn ondervragei naar den minister van arbeid Viviani g zonden. Yan dezen ontving da Leer Dubief d1 mededeeling, dat de regeering had besloten aan de oom missie van den Senaat, die bezig is met het ontwerp op de leeftijdspensioenen, nieuwe concessiën te doen. Deze commissie verlangt, dat de bijdrage van der staat tot de verze kering van den beginne af nauwkeurig zal worden bepaald, en de regeenng heeft, cm den staat niet al te zeer te bezwaren, er in toegeetemd, dat het echt op pensioen eerst op het 65e levenejaar zal ingaan, in plaats van met 60 jaar zooals de Kamer heeft be paald, en dat de kleine landoouwers en de boerenarbeiders voorl-copig nog van de ver zekering uitgesloten zullen blijven. In eene vergadering van de radicaal-socialistische fractie heeft <ie heer Dubief verslag uitge bracht over zijn onderhoud met de beide mi nisters. Er waren 60 leden tegenwoordig, van wie verscheidene» een votun van afkeu ring tegen Olemenceaa verkneden; de ver gadering eindigde met het nemen van een besluit-, dat de eisehen van de raddcaal-socia- listische partij met befcrv kiking tot deze her vormingen formuleert en de regeering uit- noudigt daarmee rekening te houden. Als dat nipt geschiedt, dan zal w wel spoedig eene interpellatie over c! algemeene polities van de regeering bij de Kamer worden in- In den Rappel schrijft de algevaardigde Sieeg, dat de regeering in de Kamer altijd twee meerderheden heeft: eene meerderheid die verheugd van alle beloften van de regee ring akte neemt, en eene andere regeering, die de regeering dankbrar 's, dat zij zoo weinig haast maakt met de verwezenlijking van hare 'beloften. Die opmerking is niet zonder grond. Men kan er nog eene andere aan toevoegendeze namelijk -dat het niet zelden persoonlijke motieven zijp in plaats van poüt'eke, die zich in den strijd tegen Clemenceau deen gelden. Duitschland. Over het bezoek van den Duitochen Kei zer aan Corfu wordt uit Athene bericht, dat op last van het ministerie van marine een Gricksdh eskader, onder bevel van den schout-bij-nacht Sotos, bestaande uit twee pantserschepen en vier torpedojagers, tot begroeting van Keizer Wilhelm zich naar Corfu begeeft. Het komt daar den 27en of 28on aan en zal het keizerlijke jaoht Hohen- zollern tegemoet varen. Het Grieksclie Ko ningspaar en de overige leden van de ko ninklijke familie worden den 27en aan boord van de Ampihitrite te Corfu verwacht. Volgens een officieel beriaht zal Keizer Wilhelm den 6en April op Corfu aanko men. De National Ztg. zegt naar aanleiding van de reis van den Keizer in de Adriati- sohe zeeWij streven volstrekt geene poli tieke plannen ra in Europeesch of Azia tisch Turkije; wij hebben niet, zooals Oos tenrijk, verkregen rechten te behoeden in Bosnië en in Herzegowina-. Wij koeeteren niet, zooals Italië, vage verwachtingen ten aanzien van Turksdhe provinciën, en Adriatische zee zelve ligt wel wat buiten onze scheepvaartwegenMaar wij koesteren niettemin wenschen voor de economische ontwikkeling van al die streken, waar onze nijverheid en onze handel ddbouchés kun nen vinden. De meest voor de hand liggende uitkomst van de keizerlijke reis zal zijn, dat de Kei zer eene betere persoonlijke kennis van die streken zal opdoen, en dat zal van des te meer gewicht zijn omdat het Ballkan-schier- eiland opnieuw een der eerste plaatsen gaat innemen in d® beslommeringen van de Europeesdhe politiek. De staking op de perstribune van den Duitschen rijksdag duurde ook gisteren nog voort, omdat door de hardnekkigheid van den afgevaardigde Gröber, wiens beleedigen- de uitdruikkirig „Sa-ubengel" tegen de jour nalisten oorzaak was van het geschil, de zaak nog niet was bijgelegd. Als gevolg van de staking beeloot de rijks kanselier zijne rede over de buitenlandsche politiek, die was aangekondigd, niet te hou den. BelglS. De regeering heeft een aantal gewichtige mededeelingen gedaan over den toestand van den Congostaat, nadat de annexatie zal zijn verricht. Terstond na de naasting zal eene nieuwe overeenkomst tusschen Frank rijk en België het recht van voorkoop be vestigen, dat Frankrijk heeft op don Congo staat, wanneer België de kolonie geheel of gedeeltelijk wenscht te verkoopen. Gelijk tijdig zullen eenigo grensregelingen tusschen Fransch en Belgisch Congo gemaakt wor den en zal de tariefkwestie voor den spoor weg aan den Beneden-Congo geregeld wor den. De Koning heeft van Engeland gedu rende zijn leven het Lado-gehied in het noordoosten van den Congostaat gepacht. Ingevolge deze overeenkomst met de Engel - sche regeering, zal België dit gebied ook na de overneming van den Congostaat behou den, zoolang de Koning leeft. Frankrijk. De nationalistische Ligue des patriotes protesteert in aanplakbiljetten tegen de overbrenging van Zola naar het Pantheon. Tegen den 27en is een protestvergadenng aangekondigd, waarin Maurice Barrès als spreker zal optreden. Men verwacht op 2 April, den dag van de overbrenging, eene groote nationalistische betooging voor het Pantheon. Engeland. De toestand van den eersten minister Campbell Bannerman schijnt geen uitzicht te geven op beterschap. Het hart is aan gedaan en de zieke iijdt bovendien aan waterzucht. Spanje. Madrid, 23 Maart. De senator Ramon interpelleerde de regeering omtrent Marokko. Lorens kondigao aan, dat hij eene interpellatie zou •indienen omtrent den smokkelhandel in wapenen. Sanchez Roman kritiseerde de politiek, die in Marokko wordt gevolgd; hij achtte die volkomen duister, want zij is niet bin nen en ook niet buiten, noch voor noch tegen de akte van Algeciras. Sprekende over de betrekkingen van Spanje met de andere mogendheden, zeide hij dat tot eiken prijs goede relatiën met Frankrijk en Engeland moeten worden onderhouden, zonder daar om de minste ontstemming aan Duitschland te veroorzaken. Malaga, 23 Maart. Heden namid dag hebben hier weer onlusten plaats ge had. De menigte stak eeuige loodsen van den dienst dor accijnsen in brand en wierp met steenen naar magazijnen en naar tram wagens, waardoor een reiziger werd gewond. De gendarmerie te paard deed herhaalde malen charges om de muiters terug te drin gen. Thans schijnt de orde hersteld te zijn. Portugal. Lissabon, 23 Maart. Men ver klaart hier de mededeeling van de Mundo omtrent den arm van den Koning voor ge heel en a' onwaar. Lissabon. 23 M?art. De commissie voor de openbare schuld die lot taak heeft te zorgen voor den lienst var. de openbare schuld in het b itenlanu, heeft met dat doel op een afzonderlijk hoofd van rekening in de bahkeiu en agentschappen te Parijs, Lon den, Brussel, Ami sterdam, Berlijn en Bazel gestort de sommen benocdigd vcor de beta ling van oe coupons, opdat het wekelijks en geheel regelmatig zenden van d voor de be taling van den Juü-coupon, die volkomen verzekerd is, kunne voortgaan. Harerzijds kan de regeering alle betalinger verrichten, die in het buitenland te doen zijn. Oosten rijk-Hoivgarije. Het Oosteurijksche ministerie is uitge breid met een departement voor openbare werken. Tot hoofd van dit departement is benoemd dr. Albert Gessmann, die reeds als minister zonder portefeuille deel uit maakte van het kabinet. W e e ,n e n, 2 3 Maart. Bij de ver kiezingen voor den gemeenteraad van Wee- uen werden in de 3de ourie alleen Ohriste- lijik-sooialen gekozem. De Politiscko Korrespondenz bericht uit Pest, dat thans kan worden geconstateerd, dat het vraagstuk der verhooging van de officierstraktementen zijn kritiek karakter nagenoeg geheel verloren heeft; er zijn mid delen gevonden om aan deze zaak eene in alle opzichten bevredigende oplossing ie geven De Kroatiscli-Servische coalitie, die de meerderheid heeft in den landdag van Kroa tie, heeft eene manifest uitgevaardigd, waarin geprotesteerd wordt tegen de ver daging van den landdag en tegen de han delingen van den bauu3 Rauch en de bevol king wordt aangespoord tot eendracht en tot onthouding van alle ustverstoringen. Rusland. Het avondblad Poesledneja Now06ti be weert te hebben vernomen, dat de voofzit- ter van de commissie voor buitenlandsche zaken der Fransche Kamer, de heer De- louche incognito in Petersburg heeft ver toefd en met den minister Stolypin, Kokow- zew en Is wolski besprekingen heeft gehad. Zijne taak zou geweest zijn zich er van te verzekeren of de rijksdoema de controle zal blijven voeren over do bureaucratie, om den weg te effenen voor eene nieuwe leening. De gewezen generaal Stössel is overge bracht naar de Peter- en Paulvesting, waar hem een cel is aangewezen naast die, waar iu de ex-admiraal Nebogatow gevangeu zit. Turkije. Tot opvolger van generaal Degiorgis als bovelliebLer van de gendarmerie in Mace donië is benoemd de Italiaanse he generaal, graaf Di Robilant. Deze thans 52-jarige krijgsman heeft met onderscheiding gediend en heeft bovendien eenige diplomatieke er varing, daar hij militair attaché to Berlijn is geweest en een der vertegenwoordiger* van Italië was op het Haagsche congres. Marokko. Do Matin verneemt d.d. 15 dezer uit Dar Oeled Fatima, dat in het gevecht ver scheidene legerkampen van de Chauja's op een afstand van 3 K.M. met granaatkar tetsen plat zijn geschoten en vijftienhon derd Marokkanen, vrouwen en kmdorefl er onder begrepeu, het leven hebben gelaten. Eene officiecle mededeeling verklaart, dal het bericht van de Matin, dat bij het ge vecht van den 15en dezer door de Fransche troepen groote wreedheden zijn gepleegd en zelfs vrouwen en kinderen afgemaakt zijn, geheel onjuist is. Generaal d'Amade is in tegendeel steeds met de grootste gematigd heid en menschelijkheid opgetreden. In de moskee te Fez is op nieuw do hei lige oorlog verkondigd. Berichten, die te Tanger ontvangen zijn uit de zuidelijke provincie Sus, gewagen er van, dat daar Fransche oorlogsschepen ver schenen zijn met brieven van Abdv! Aziz aan de daar gevestigde stammen. Aan de bemanning van de boot, die aan land ge zonden was, werd te verstaan gegeven, dat men 'angs dezen weg geene sjerifische be velen in ontvangst kon nemen en dat eene landing in Sus niet kon worden toegelaten. Om tegen verdere pogingen tot landing op de hoede te zijn, werden bereden manschap pen naar iedere haven gezonden. China. Volgens een bericht uit Hongkong, ia te Kanton eene door meer dan 50,000 personen bezochte protestvergadering gehouden naar aanleiding van het Talsumara-incident. Er werden ophitsende redevoeringen gehouden, en de menschen ontdeden zich van hunne uit Japan betrokkeh kleedingsstukken, mut sen, zakdoeken enz., wierpen ze op een hoop en verbrandden ze. De vergadering besloot den minister Joeansjikai hare verontwaar diging uit te spreken wegens zijne toege vendheid tegenover de Japansche eisehen. Vereenigde Staten. Washington, 2 3 Maart. Do Chi- neesche regeering zaA eene uitnoodiging zon den aan de Amorikaansohe oorlogsvloot om ook ©en Ghiueeeche haven te bezoeken. Washington, 2 3* Maart. In het Huis van Afgevaardigden diende Hepburn een regeeringsontwerp in tot wijziging van de Sherman's Anti-trustwet. D't wetsont werp heeft niet ten doel werklieden te ver bieden te taken of dat werkgevers zich vereenigeu om te trachten bevredigende ar beidsvoorwaarden te vei krijgen. Overeen komsten tusschen spoorwegmaatschappijen betreffende de tarieven ;u 1 len wettelijk ge oorloofd zijn, mits onder toezicht der regee ring. Combinatiën en contracten tot beper king van hande" en bedrijf vorden toegela- teu als niet onredelijk mits de corporation, die van dit recht gebruik wenschen te ma ken, zijn inceschrever bij 'le „Interstate Commerce Commission" of den „Commissio ner of corporations" te Washington. Corpora tion, ten doel hebbende winst te makeri, did ingeschreven wenschen te word^a. moeten zco- Naar het Zweedsch 47 DOOB PH. W IJ 8 IK A Jf. In de huiskamer was alles not en in orde zooals gewoonlijk. Na een paar minu ten verschenen mevrouw Lovisa en Thilda. Het scheen we! dat Thorsten hare hand in u geheel niet wilde loslaten, dio zij hem bij het verwelkomen had toegestoken. „Mijne vrouw heeft mij de hartelijke groeten aan u opgedragen, beste mevrouw bvonsson," begon de oude baron; en Lo- vtisa, die op hare jaren anders niet meer neeg, deed dit nu onwillekeurig, t>oen de overjassen dei heeren werden uitgetrokken en dozen, zwart gerokt en wit gedast, voor hiaar stonden Zouden wij het genoegen kunnen heb ben ook met mijnheer Svensson te spreken? Wat wij te zeggen hebben gaat hem ook aan, meende baron Ludwig. „Loop eens vlug naar de Bank, Thilda, en hiaal je vader van het kantoor. De meis jes kunnen van het buffet niet weg en Anna-Stina is in de keuken bezig." Het too nee] voor dit plechtig feit werd jsoo geheel anders dan de oude baron ge dacht had, dat hij zich niet kon inhouden, maar verdrietig en verlagen uitriep: „Wél neen. beste mevrouw Svensson, dat kan toch niet' Ik verzoek u waarlijk..." „Het kan welHet ikomit er niet op aan. lik zie immers dat de heeren feestelijk ge kleed zijn dus op weg naar een par"tij." „Wij willen niet verder gaan. Ons be zoek geldt uitsluitend de familie Svens son." „Ons? Da.t is vreeselijik lief en vriende lijk. Maar ik begrijp toch niet..." En op nieuw monsterde zij de deftige kleeding der heeren met verbazing. „Maar wij moeten to oh trachten elkander boe langer hoe beter te begrijpenmevrouw Svensson. Wij hebben ons altijd levendig tot uw familie aangetrokken gevoeld, en ik hoop dat wij elkander voortaan veel meer zul len zien, dan totnogtoe 't geval is ge weest." „Neen maar-, dat zal heusoh niet gaan, baron. Onze Thilda ia toch al bijna even zoo veel op Sundeby als tehuis." De bank was niet ver af, maar wachten duurt altijd lang. De toestand werd eenigs- zins moeilijk. Eens schrikte mevrouw Lovisa op boen zij een glas in de gelagkamer hooi de brekenen straks keek Johannes, met zijn pet op het hoofd, om het hoekje van de deur en zeide: „Er is zeker voor 't mement nies anders, mevrouw? Ik moet met de merr naar den smid; haar eene hoef is kapot." Eindelijk werd de gangdeur opengesbooten. Svensson en Thilda kwamen binnen. „Uw dienaar, heeren! Kan ik ergens mede van doenst zijn? O, Lovisa, laat een ander karaf je met oognac brengen." „Neen, ik dank u vriendelijk, mijnheer Svenseon." Een verlegen rustpoos volgde. Maar de oude baron voelde dat hij degene was op wieu alles aankwam en daarom hernam hij na een paar minuten „Op ouzo jaren gekomen, mijnheer Svens son, leven wij meest voor en in onze kinde ren; onze belangstelling geldt hun in de eerste plaats en onze hoop is op hun welzijn gericht." „Daar zegt u een waar woord, baron. Maar wat moet iemand doen, die maar één sind heeft en slechts kleinigheden kan over sparen? De spaarbank geeft zoo ellendig s'leine renten en het geld op lijfrente geven het is tooh ook miserabel voor den ouden dag, dat men dan over niets vrij kan be schikken 'Mijnheer Svensson, uwe dochter heeft met alleen de warme toegenegenheid verwor ven van mijne vrouw en van mijzij heeft ook een onuitv. isch.baren indruk gemaakt op het hart van onzen zoon." Svensson zag verbaasd rond. Toen hij Lo visa diep ontroerd zag, Thilda gloeiend rood en de jonge baron met buitengewone beslist heid Thiilda's hand» zag grijpen, alsof hij vast besloten was die te behouden ondanks allee, zeide hij op een driesten boon „Ik wil tooh hopen dat dit geen verwijt bet eekent?" „Volstrekt niet 1 U moet mij goed ver- staan. Wij zijl. hier gekomen om u te bero ven van het kostbaarste dat u bezit." „Onmogelijk. Het veulen van de bles is niet te koop.' „Ik heb de eer u voor mijn zoon, Thor sten Harm ihjgsköld af Elkestad, om de hand uwer dochter te vragen." De jonge baron had intusBchen zijn arm om Thilda's middel, geslagenmoeder Svens son scbeen op het punt van om te vallen, zoo ontroerd als zij was; en voor Svensson ging do kamer met alles wat er in was op-en-neer. Hiij legde zijne hand op de naaimachine en hijgde, met neergeslagen oogen „Watwat zeide u, baron?" Maar toe'1 hij weder opkeek had me vrouw Lovisa hare ddklko armen reeds om Thilda en Jen jongen baron tegelijk, ge- legld; in het midden van de kamer stond de oude baron zenuwachtig met zijn hor logeketting t-i spelen. Natuurlijk werd hij obk omhelsd en toen kwam de beurt aan Svensson. „Wil u mij Thilda afstaan?" vroeg Thorsten met een warmen handdruk. „Ja o zeker. Ik heb de eer if geluk te wenschen 1" Hierna omhelsde hij zijne dochter en fluisterde haar zacht maar haastig een paar woorden iu het oor. Het w^ren niet woor den van zijn vaderlijken zegen, die hij haar toch van harte gunde, maar: „Neem de cognac weg, meisje, en schonk wat sherry inwant nu het dezen weg op is gegaan, moeten je moeder en jij tooh ook aan den heildronk mededoen." Toei: de sherry binnen kwam had Svens son rich althans ietnvat hersteld. Plechtig nam hij zijn glas «in de hand en knikte op eene aanmoedigende wijze tegen de aan wezigen en daarna tegen het kelkeniblod. Toen zeide hij „Wij, de mijnen en iik, gevoelen ons tro...hm... ver... hm... vereerd met hot aanzoek dat onze Thilda te 'beurt is geval len en verzot ken n dit glas te mogen ledi gen op het weirijn der jongelui." Door den nood gedrongen dronk baron Ludvig de helft uit zijn glas en trok con leeflijlk gericht. Maar hij herinnerde zich zijne leus: „Een Hiirmingsköld doet niets ten halve," en dapper ledigde hij zijn gliaa tot op den bodem. Mevrouw Lovisa zat op de canapé; met tranon in do oogen zag zij haai* Thilda aan en telkens weer drukte zij Thorsten de hand; die hand, die, als een bewijs voor zijne toenemende gevoelens als zoon, vol strekt niet werd teruggetrokkenMijnheer Justus vulde de glazen. „Mijnheer baron Hiirmingskcrd.:k..." stamelde hij, met rijn glas in de hand. Maar baron Ludvig boog beleefd en zeide: „Ik wcot niet aan wie het is dit voor te stellen, waiiv wij hebben onzen juisten leef tijd nog niet vergeleken. Maar op de plaats dio wij van nu af tegenover elkander in nemen, spreekt hot vanzelf dat wij ate broeders samen omgaan." „Baron., als je zco goed wil zijn mijn geringe... ik wil zeggen mijne met-adel- lijlke geboorte te willen laten opwegen tegen oenigo academisch©ontwikkeling, dan zal jo het ook zeker niet aanmatigend vin den dat ik het welwillend voorstel van don baron gaarne aanneem. Hartelijk dank, hoor! Neon maar, wol drommels vriend Harmingaköld ad fundem 1 dot weet je toch?" Anna-Stina kwam binnen. Zij vertoonde geen enkel spoor moer van haar bloedig werk, maar fluisterde mevrouw Lovisa. haastag iets in. Thilda verstond het toch met haar scherp gehoor en zij boog riob naar hare mooder over en fluisterde op hare beurt:, ,Worc4 vervlfd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1