SEIGELS SLECHTE BINNENLAND. -! VOOR SPIJSVERTERING TABLETTEN Uit den omtrek. STADSNIEUWS. Marokko. Over de plannen van generaal Lyautey ten opzichte van Marokko, die genomen zullen worden zoodra de stammen geheel en al on derworpen zullen zijn, wordt aan den Matin uit Ber-Raehid bericht: Er zullen in het land een groot aantal vordedigingsposteu worden opgericht. Deze goed versterkte pos ten zullen door kleine detachementen wor den bezetmaar groote hoeveelheden pro viand bevatten, en als het ware magazijnen zijn van levensmiddelen en oorlogsmunitie, j die on een of twee dagmarschon van elkaar verwijderd liggen. Zoodra deze inrichting in orde zal zijn, zal de hoofdmacht der troepen te Ber-Rachid haar hoofdkwartier opslaan, opdat zoodra op het een of andere punt on- j geregeldheden uitbreken, een vrij aanzien lijke legermacht daarheen kan trekken, zon der dat zij in hare bewegingen belemmerd wordt door oen grooton trein. De posten zul len worden ingericht in de kashall van Man- suria, in de kasbah van Ben Slaua, te Suk el Tuin, Sidi-Asettc, in de kaébah van Ben Am cd 011 te Settat. Een soortgelijke posten - linie ?<>u eveneens zich naar het Westen uit- strokken tot Assemoer. OostAzlë. Tokio, 7 April. Naar aanleiding van de houding van den Amerikaanschen consul te Ghaibin, die weigerde Rnslands aanspra ken op speciale rechtsspraak binnen de spoor wegzone in Noord - Man dsjocn j e de eigenlijke wijzen de bladen er op, dat het Japansche bestuur in Zuid-Mandsjoerije de eigenlijke aanleiding is tot die houding van Amerika. Op sensatie belu6to bladen zoeken zelfs ver band tusschen het bezoek van de Amerikaan- schc vloot aan Japan en mogelijke vertoogeu, die later door Amerika tot Japan zullen worden gericht omtrent Zuid-Mandsjcerije. Het Japansche ministerie van buitenland- sche zaken plaatst zidh niet op dit standpunt en verklaart, dat er geen reden is om aan te nemen, dat Amerika zich verzet tegen het tegenwoordig optreden van Japan in Zuid-Mandsjoerije Allerlei. vBerr, de onderzoeksrechter, heeft de vraag om voorloopige in vrijheidsstelling van Rochotto verworpen. Rochette heeft aanstonds verzet- aangeteekond. De recht bank zai hierover Vrijdag of Dinsdag aan staande uitspraak doen. Rochette mag nu vrij zijne vrouw ont vangen op de uren, door liet reglement vastgesteld. vDe instorting van huizen in de Castle- Street. Ten 8 ure a morgens had men zeven dooden cu twee-cn-twintig gekwetsten opge haald. De rasnp zou veroorzaakt zijn door eene gasontploffing. Ten 1H ure 's morgens waren er negen dooden. Hot juiste getal gekwetsten is nog niet bekend. vTe Pastavombij Stublweissenburg, is brand ontstaan, door het spelen van kin deren met lucifers. In korten tijd werden 42 huizen met nevengebouwen vernield. Kameroverzicht Tweede Kamer. Weinig belangstelling voor de visscherij ouder onze volksvertegenwoordigers! Kwart voor twaalven Dinsdag zou men bijeen ko men, doch daar slechts 47 leden aanwezig waren, moest do vergadering tot 's middags half twee worden uitgesteld. Toen waren er ruim vijftig leden Dc beraadslaging ving aan over art. 1 (definitie van het begrip zeevisscherij, kust- visschertj on binnenvisscherij) met het daar op voorgesteld amendement der Comm. van Rapp. om te bepalen dat onder territoriale wateren verstaan wordt datgene, wat de Noordzee-conventie daaronder verstaat. Na discussie werd met 32 tegen 25 stem men de volgende redactie goedgekeurd. Ouder territoriale wateren verstaat deze wet do wateren van het Rijk, zooals die om schreven zijn in de artt. 2 en 3 van do wet van 15 Juni 1883 (Stbl. no. 73) goedgekeur de internationale overeenkomst tot regeling van de politie der visscherij in de Noordzee buiten de territoriale wateren": Artt. 1 en 2 werden goedgekeurd. Bij art. 3 werden juridische discussies ge voerd over de vraag wie als „rechthebben de" op -et vischrecht is te beschouwen. Heden 11 uur zou hot debat worden voortgezet. Berichten. Ee Staatscourant van Woensdag 8 April bevat o. m. de volgende Kon. beslui ten eervol ontslagen wegens lichaamsgebreken de officier van gecsondheid 2e klasse van bet Nod.-Indicie loger dr. W. G. Reddingius; op verzoek eervol ontslagen C. W. Ver- meijs als burgemeester van Zicrkzoo benoemd tot burgemeester van Vianen jhr. J. C. F. Hoeufft, thans burgemeester van Dreischoren tot burgomeester van Ermedo C. W. Th. baron Mackay, burgemees ter van Buren. aan den kapitein tor zee F. M van Gelsdorp, inspecteur van het loodswezen tc Amsterdam, den kapitein-luitenant ter zee E. E. Dullemond enden luitenant ter zee dor 1ste klasse F. J. Goedkoop, vergunning verleend tot het aanne men en dragen der versierselen respectievelijk van ridder 2e klasse in de orde van den Rooden Adelaar, ridder 2e klasse in de orde van de Kroon van Proiwn en ridder 3e klasse in de orde van den Rooden Adelaar, hun geschonken door Z M. den Duitschen Keizer. Het Koninklijke bezoek aan Zaandam. Behalve de reeds ge- noemdo fabrieken der firma's Verkade, Blan9 en Polak en Schwarz, zal ook de houtzaagfabriek der firma J. Dekker Jr., te Zaandam, door H. M. do Koningin wor den bezocht. Dit bezoek zal plaats hebben voor den luncht, na afloop van het bezoek aan de fabriek der firma Ver kade en Co Prlna Hendrik en da landbouw. Do N. C. publiceert den volgenden tekst van het schrijven door Z. K. H, den Prins der Nederlanden aap de voorzitters van de groote veieenigingeu op landbouwgebied gericht. Dit schrijven luidt als volgt: „Terwijl het ecu onmiskoubaar feit is, dab in de laatste jaren een opgewekt- leven valt waar te nemen onder de landbouwers, waar toe inzonderheid de krachtige ontwikkeling van het vereenigingsleven heeft bijgedragen, valt toch moeilijk tc ontkennen, dat op het gebied van het landbouwtent-constellingswe- zon nog veel is te verbeteren. „Alhoewel door de provinciale landbouw- maatschappijen of haar afdeelingen meerma len belangrijke tentoonstellingen zijn gehou den, waarvan de gunstige 'nvloed zich niet zelden deed gevoelen ook buiten de grenzen van de betrokken provincie of streek, zoo heeft de ervaring, welke in het vorige jaar i opgedaanop de iret zulk een goeden uit slag bekroonde nationale- en internationale landbouwtentoonstelling alhier gehouden, duidelijk aan het licht gebracht van hoe groote beteekonis voor de ontwikkeling van den geheelen Nederlandschen landbouw al dus ingerichte tentoonstellingen kunnen zijn. „Zullen dergelijk© tentoonstellingen, op regelmatige tijden terugkeorende, aan de Nedcrlandsche landbouwers de gelegenheid bieden, een overzicht te krijgen van den stand van het bedrijf op een bepaald oogen- blik, zullen deze inderdaad hun zoowel uit een wetenschappelijk als uit een practisch oogpunt tot leering strekken en den vreem deling ©en beeld kunnen geven van wat Ne derland als exporteerend land op landbouw gebied vermag, dan is het noodzakelijk er voor te waken, dat de in het afgeloopen jaar opgedane ervaring niet teloor ga en dat een organisatie in het loven worde geroepen, wier taak het o. m. zal moeten zijn, die tentoon stellingen voor de toekomst voor te bereiden en te leiden. „Een zoodanige organisatie, aan de tot standkoming waarvan, irdien ik mij niet bedrieg, steeds meer algemeen de behoefte wordt gevoeld, zal echter geen levensvatbaar heid kunnen hebben, zonder de krachtige en doelbewuste samenwerking van hen, aan wie vanwege de landbouwers zelf, hetzij in de verschillende provinciën, hetzij over het ge- heele land de behartiging van de belangen, van den landbouw cf van een zijner onder deden is toevertrouwd. „In de overtuiging, dat ook uw vereeni- ging met mij. doordrongen zal zijn van het groote belang, dat hierin voor de toekomsti ge ontwikkeling van den Nederlandschen landbouw is gelegen, wenscli ik het initiatief t" nomen tot het bijeenroepen van een sa menkomst, waar de grondslagen eener orga nisatie als bovenbedoeld zouden kunnen wor den besproken en noodig ik u mitsdien uit, uw vereeniging op die bijeenkomst, welke ik mij voorstel te houden op Donderdag 23 April a. s. des namiddags ten twee ure, :n het Koninklijk Paleis te Amsterdam, door het zenden van één afgevaardigde to doen vertegenwoordigen, u verzoekende inij den naam en de woonplaats van dien afgevaar digde vóór 10 April c. k. wel te willen mede- deelen." (get.) HENDRIK, Prins der Nederlanden. Hertog van Mecklenburg. Departement van Onder- w ij s. Naar aan het Centrum ter oore kwam, zouden er plannen bestaan, om voor de verschillende takken van onderwijs een afzonderlijk departement to vormen. Er zouden dan tien ministers komen. Het analytisch verslag. Heden is in d« Tweede Kamer aan de orde gesteld het voorstel betreffende het analytisch verslag, waarvan de aan de leden gezonden nadere stukken tot dusver ver trouwelijk zijn behandeld. Haag soke Raad. Naar aanlei ding van een herhaald verzoek van den Bond van Gemeentewerklieden om den len Mei op tc nemen onder de feestdagen, in het wei kliedenreg lemen t genoemd, ontspon zich Maandag in de vergadering van den Haagschen gemeenteraad een debat over de 1-Meiviering, dat eindigde met het besluit om aan B. en W. praeadvies te vragen op een voorstel van de heereu Ter Laan en Hoejenbos om in het reglement den eersten Mei onder de verplichte verlofdagen op te nemen. In deze vergadering is voorts het debat begonnen over het voorstel van B. en W. om te besluiten tot de onteigening van gronden en peroeelen, in het belang van de volkshuisvesting tot uitvoering van een wo ningplan door on voor rekening van de ge meente en tot aanbieding van de exploitatie van bedoeld woningplan aan de Vereeni- ging „Volkswoningen". Deze had aanvan kelijk het initiatief genomen, maar een reeks var. teleurstellingen was haar deel, en haar woordvoerder, de heer J. C. Jansen, gaf de historia morbd van deze zaak. l)e hoer v. Liefland achtte het voorstel ontijdig, met 't oog op de nog te wachten .plannen tot verkeersverbeteiing j on prac tisch, onvoldoende, financieel bezwaarlijk en onaesthetischOok namens den heer j Edersheim stelde hij een gemotiveerde orde van den dag voor, strekkende om, in afwachting van een beslissing over het i groote hoofd verkeersplan in het centrum (Wagenplein-Buitenhof) B. en W. te yer- I zooken hun voorstel in nadere overweging te nemen. j Mede van andere kanten werd de uitvoe ring van het op zich zelf prijzenswaardig plan op menig onderdeel weinig aanneme lijk geacht. Daarentegen betuigde de heer Van Maken zijn ingenomenheid met het voorstel en ontraadde hij zeer allerlei an dere plannen opnieuw tot kapstok te ge bruiken voor het tegenwoordige, dat urgent is en eindelijk tot oplossing moet komen. Na verdediging van het plan door wet houder Mouton, lichtte de heer Edersheim nader de motie toe, die hij met den heer Van Liefland heeft ingediend. Het debat werd daarop verdaagd. De gisteren te 's Gravenkage gehou den herstemmingen ter verkiezing van twee raadsleden in het kiesdistrict I hadden den volgenden uitslag Vacature-mr. Van Gils (aftreding 1911). Uitgebracht 4392 goldige stemmen. Hier van verkreeg de heer A. J. Oostdam (r.-k.) 1862 en mr. M. W. F. Troub (vrij®.- deni.i 2530 stemmen, zoodat gekozen is de heer Treub. Vacature-mr. Kolkman (aftreding 1909). Uitgebracht 4366 geldige stemmen. Hier van verkreeg de heer E Deen (vrijz.-dem.) 2493 Cu de heer N. V. Quant (r.-k.) 1873 stemmen, zoodat gekozen is de heer Deen. L a r o c h e en Rojaards. Enkele bladen melden dat Hubert Larocke gisteren voor den tijd van drie jaar met het Neder 1. Toon cel heeft eecontracteerd. En de N. Rott. Ct. meldt, dat er kans bestaat op een verbintenis voor gastrollen van Willem Royaards bij het Grand Theatre van gebrs. Van Lier te Amsterdam. Het bestuur van de vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam bericht, dat ingevolge besluiten der buitengewone algemeene vergadering van 21 Maart 1887 en 27 April 1899, Goede Vrijdag 17 April en Zaterdag 18 April a s. als Beursvacantie- dagen zullen worden beschouwd, zoodat op die dagen de noteering der fondsen niet opgemaakt en de prijscourant niet uitgege ven zal worden, o-p de kant-oren niet zal worden ontvangen noch geleverd en de lokalen der vereeniging gesloten zullen blij ven, alles behoudens onvoorziene omstan digheden, ter beoordeeling van bet bestuur. Er is sprake van een concerttournée door ons land in Augustus a.s. van een orkest met Johann Strauss Jr. aan het hoofd. Moto r-o mnibussen in A m- sterdam. De dienst met de motorbus sen door de Jordaan is ten spijt van alle geruchten, als zou deze nieuwe lijn niet ge opend worden, gisteren begonnen. Dammen. A.s. Zondagmiddag te 12 uur heeft in hotel Coomans te Rotter dam de eerste ontmoeting plaats in den eindstrijd van een concours voor vereeni- gingen, aangesloten bij den Nederlandschen Dam bond. Door het Bondsbestuur zijn 3 medailles beschikbaar gesteld. De crisis in de diamantin dustrie. De heer Jan van Zutphen, de controleur-generaal van alle posten, die de Bond uitzet voor alle fabrieken en werk plaatsen, heeft verklaard, dat er door leden van den Bond Patrimonium en Bethsa- lel mee inbegrepen gister nergens werd gewerkt. Alleen bij de firma- Asscher een 60 volwassen werklieden voor alle branches en 9 jongens, allen leden van de vereeniging van personeel dier firma „Ons Belang", in 1901 opgericht, en welke geen leden van den A. N. D. B. zijn Dan in de Quellijnstraat nog de 8 leden van St. Eduardus, en ergens op een klein „thuisfabrickje" nog leden van deze zelfde organisatie. Heb N. v. N. bericht, dat er reeds aan- knoopingspunten tusselien de A. J. V. en den A N. D. B. zijn gewonden, die vrij zeker tot nadere bespreking tusschen de beide besturen zullen leiden. Gisteren zou de A. J. V. een bestuursvergadering hou den, waarin de heer Herman J. Hartz be langrijke mededeelingen zou doen in ver band met den boestand, naar aanleiding van een gesprek, dat Lij met den Bondsvoorzit ter, den heer Henri Polak, heeft gehouden. Uit dit gesprek moet gebleken zijn, dat de A. N. D B. als steeds gaarne bereid is tot onderhandelingen op voor den Bond aan- nemelijken groudslag Te Antwerpen schijnt de toestand anders te wezen dan door den Antw. Diamantbe werkersbon d is opgegeven. Werd -gisteren medegedeeld, dat in geheel Antwerpen slechts 25 diamantslijpers aan den arbeid zijn, het Hbl. van Antw. laat zich door het Gilde der Diamantbewerkers verzeke ren, dat al* de gezegden van den A. D. B. totaal valsch zijn. Geen enkel lid der Gilde heeft het werk laten staan, om de bewe ging van den A. D. B. te volgen; alleen een 60-tai diamantslijpers zijn gedwongen geweest te staken, omdat ze voor bondsle den werkten. Gisteren werkten op het Krugerplein, te Borgerliout, 72 man; bij M. Leyten, in de Provincdestraat, 18 man; in de Korte Leemstraat, 25 manin de Zeilstraat, 40 manin Berchem werken al de fabrieken, behalve die van M. van Mierlo. Het Gilde heeft met haar afdeelingen vast besloten door te werken, om geheel de diamantnijverheid niet naar buiten te zien verhuizen, want in die verschillende fabrie ken wordt doorgewerkt, zooveel men maar k en het zou niet te verwonderen zijn dat men er 's nachts ook gaat werken. Er' zou dan genoeg afgewerkte diamant te Ant werpen op de markt gebracht worden, en dit ten nadeele der Antwerpsche diamant slijpers Het Gilde der Diamantbewerkers houdt Donderdagavond te half negen een alge- meene vergadering om over d?n toestand te spreken Het conflict'te Krommenie. In een te Krommenie gehouden vergadering van de hoofdbesturen van den Ned. Lito- fotografisohen Bond, den Alg. Ned. Metaal- bew Bond, de plaatselijke vereeniging van Metaalbewerkers en het R.-K secr. van Metaalbewerkers en de sta kenden en uit- geslotenen van de venn. „Verwer" is een motie aangenomen, waarin o m. het besluit wordt uitgesproken, ,,deu strijd, tegen directie onverzwakt voort te zetten." O m treilt do staking der me taalbewerkers bij de firma F. van Oppen te Maastricht wordt van daar gemeld De staking is uitgebroken naar aanlei ding van een gerezen oneenigheid met den Algemeenen Nederlandschen Metaalbewer- kersbond wegens 'ontslag van een drietal werklieden. De meeste der stakers zijn aan gesloten bij den neutralen A. N. M. De secretaris van dien bond heeft een onder houd gehad met den patroon, dat tot niets geleid heeft. Later ontving de heer Van Op pen een brief, hem mcdedeelende, dat de staking op 6 April zou beginnen. Dc eischen die gesteld worden zijn de volgende: 1. Terugneming van de drie ontslagen werklieden 2. betaling dei handlangersdiensten aan vormers, in evenredigheid met de stukwerk tarieven of dezen arbeid to doen verrichtcu door de daarvoor aangewezen handlangers; 3. verhooging der handlangers (jensten tol f 1.40 minimum per dag. Poging tot doodslag en doodslag. Voor dc rechtbank te Arn hem is tegen den schoenmaker G. J., uit Nijmegen, die zijr, meisje, dat hem af schreef op 22 December opwachtte en met een broodmes een steek in de rechterborst toebracht, die niet doordrong, 2 'jaar ge- eischt. Tegen den boekbinder C. G., uit Nij megen, die terecht stond wegens doodslag, omdat hij dc 20-jarige Anna T., met wie hij 9 Februari uit was, in het water had geduwd, waardoor zij verdronk, werd 4 jaar gcëischh. Een oplichter aangehou den. Te Arnhem is Maandagavond aange houden zekere B. v. d. B., oplichter uit Leeuwarden, door de justitie uit Amsterdam en Brussel gezocht ter zake van oplichting. Hij had te Arnhem een huis gekocht voor f 20.000, dat gesloopt moest wordjen. De afbraak verkocht- hij alvast voor f 180 en kreeg f 65 in handen. Het bleek later dat hij geen cent beaat. Op valsche voorgevens heeft hij ook huwelijksplannen gemaakt-. Zakkenrollers. Een Amster dammer, de heer Keizer van den Bergh, Heerengracht 100, is naar het Hbld. meldt dezer dagen op reis van Amster dam naar Keulen, waarschijnlijk aan het station te Emmerik, teen de trein daar even stilhield, in aanraking gekomen met zakken rollers, die hem zijn portefeuille, waarin onder meer f 295 aan Hollandsch, 20 mark aan Duitsch en 100 francs aan Zwitsersch bankpapier geborgen waren, afhandig maak ten. V an diefstal afkomstig? Een 9-jarige jongen te Rotterdam vond, toen hij in den grond aan het graven was, 6 nik kelen horloges. De politie zocht verder en vond er nog 8 zilveren heerenhorloges, 5 dameshorloges, verschillende gouden -arm banden en een ring met steentje. Alles waarschijnlijk van diefstal afkomstig. Verdronken Sinds het carnaval werd te Breda vermist de sergeant B. van het 6e reg. infanterie; zijn lijk is gisteren ochtend nabij de suikerfabrieken opgevischt. Op het lijk waren geen teekenen van ge weld; men vermoedt, dat de ongelukkige door een noodlottig toeviail te water is ge raakt en verdronken. RECLAMES. Van 15 regelt f 1.elke regel meer 0.20. Indien ge niet kunt eten. k:: -e onmogelijk sterk en gezond zijn Het is daarom onverstandig de eerste verschijnselen vau slechte spijsvertering tc verwaarlooz'eu en indien ge zulks toch doet zult ge er voor moeten boeten. Die lichte benauwdheid na het eten zal overslaan tot plotselinge pijn en dat loome, zware gevoel boven Uw oogen gaat langzamerhand over iu hoofdpijn die dag aan dag terug keert. Neemt Moeder Seigel's Tabletten Neemt ze nu en ge zult het gevaar keeren. Er is geen voortreffelijker geneesmiddel voor alle ongesteldheden van Maag en Lever, omdat ze een volkomen, natuurlijke werking van de spijsver teringsorganen teweegbrengen. Een proef zal U overtuigen. MOEDER Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Prijs PI. 1.50 per fleschje. Voor gratis mon ster zende men deze coupon met vermel ding van naam en adrea aan de hierne vens genoemde depot houders de Heer A. v. d. WEG Drogist te Utrecht bij de H.H. T. P. v. d. BERGH Zn. Slechts «en Monster zal aan elk adres toegezonden worden. rHedenmorgen zou in de oud-katholieke kerk in den Driehoek te Utrecht door den aartsbisschop van Utrechtingr. G. Gul, de heer A. H. MatheiwEarl of Landaffworden gewijd tot bis schop der Éngelsche oud-katholieke kerk, onder adsisteutie van mgrs. N. B. P. Spit en dr. J. J. van Thiol, bisschoppen van Deventer en vanHaarlem. Deze wijding is echter om onbekende rede nen niet doorgegaan. Op het laatste oogen- 'blik werd zij afgelast, ten spijt van de vele belangstellenden, die waren opgekomen om van de plechtigheid getuige te zijn. rTe Utrecht kwam Zondag de Nationale Bond voor Vreemdelingenverkeer in Neder land in buitengewone aIgemeenè vergadering bijeen. Vertegenwoordigd waren 24 aangesloten vereenigingen, benevens vertegenwoordigers van de Maatsch. tot Expl. van S.S., van de K. IJ. S. M., van de Batavierlijn, van de IIclland-Amerikalijn, van de Exploitatie- Mij. Scheveningen, van de Neder!Reisver- eeniging en van den Nederl. Hotelhouders- bond. De vergadering werd geleid door den heer P de Graaf f, voorzitter-secretaris. In verband met- hot aanstaande aftreden van den voorzitter, dio zich voor deze functie niet herkiesbaar stelt, benoemde de verga- doring bij acclamatie tot voorzitter den heer F. W. baron van Tuyll van Se-i uoskerken te Veisen. Tot gewoon bestuurslid werd be noemd de lieer H- Lanisvelt, van Arnhem. In de overige best uursvaca-turen zal wor den vooirien 11 de a. e. gewone algemeene ergadering. De voorzitter bracht uitvoerig rapport uit, aangaande de verrichtingen van de Commis sie uit den Bond, die zich heeft bezig ge houden met de voorbereiding van de stich ting van een Algemeen bureau voor Recla me- en Reisinformatie. De vergadering hechtte goedkeuring aan de ondernomen stappen en besloot tot op richting van het bureau en bepaalde dat het gèvestigd zal worden te 's Gravenhage. Ouder luide teekenen van instemming deelde de voorzitter mede, dat van de Rijks- regeering bericht is ingekomen, dat eene sub sidie van f 1000 voor 1908 verzekerd mag worden geacht. In verband met door de plaatselijke Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer te 's-Gravenhage gemaakte bedenkingen spreekt dei vergadering uit, dat het te stichten boudsbureau niet beoogt zich te mengen in de zaken van het bureau der plaatselijke vereeniging. Als data der algemeene vergadering, wel ke te Veen dam gehouden zal worden, wer- cien vastgesteld 15, 16 en 17 Augustus. De bijeenkomst, die zich kenmerkte door; zeer geanimeerde discussiën, werd met de gewone plichtplegingen door den voorzitten gesloten. De A,lg. Ned. Zuiyjelbond (F. N. Z.) hield gisterenmiddag te Utrecht een goed', bezochte algemeene vergadering. Ingekomen was het reeds vermelde schrijven van Z. K II. Prins Hendrik, houdende een uitnoodi ging tot een samenkomst van verschillende laudbouwmaatschappijen, op 23 dezer te Am-i sterdam De voorzitter, baron Collot d'Escury, uit Hontenisse, deel do mede, dat de uitnoodi- ging was aangenomen en dat de F. N. Z. I twee afgevaardigden naar de conferentie zal zenden. Hij sprak een woord van hukte aan Z. K. H. voor het genomen initiatief en gaf de verzekering dat de landbouw dit op zeer 1 hoogen prijs stelt. I De verschillende, reeds in het orgaan ge- I plaatste mededeelingen werden voor kennis-" goving aangenomen 011 rekening en veraut- 1 woording van den penningmeester goedge J kéurd. liet- bestuur stelde voor, de boterkeu ringen ook iu 1908 te doen plaats hebben eij hierbij te bepalen, dat van iedereu bona voor deze keuringen do tien beste fabrieken, mogen inzenden. Dit voorstel werd met al- gemeene stemmen aangenomen, j Besloten werd de zomervergadering inj I Noord-Brabant te houden. In den winkel van den heer BijTaard. tet Hilversum, "vervoegde zich op 27 De cember een onbekende vrouw, die een geë mailleerde pan om een haas te koken te koop vroeg, zoomede een melkkoker, een zoutvat, een sauslepel en een hangslot, die nende tor afsluiting van een kippenhok. De goederen, een waarde van f 6.85 vertegen woordigende, werden niet betaald, maar werden haar niettemin afgegeven, omdat ze fceide gezonden te zijn door een klant, een onderwijzer. Toen deze echter de nieuw- jaarsrekening met die voorwerpen bezwaard vond, kwam hij daartegen op, want hi had tot dergelijke aankoop in 't geheel geei opdracht gegeven. Er moest dus oplichtinf in 't spel zijn. Inderdaad bleek dit het geval te zijn ei de daderes, een 23-jarige gehuwde vrouw, was spoedig opgespoord. Ze bekende de daad gepleegd, te hebben uit armoede, omdat haar man, een zeeman, haar geen voldoends geld stuurde. Tevens 'bekende ze toen aan gifte gedaan te hebben van diefstal, die ze zelVe had gepleegd. Tot die valsche aan gifte was ze gekomen, omdat zij huishoude lijke schulden had gemaakt, die ze voor haar man niet wilde 'bekennen. De zeeman, van de reis teruggekeerd, vol- deed aan de winkelierster de f 6.85. De vrouw zelf week naar Duitschland uit, waar haar oudbrs Woonachtig, zijjn, eoodat zij, toen ze heden voor de 4e kamer der recht bank alhier moest 'verschijnen, verstek liet gaan. Het O. M., jhr. mr. Quint us, eischte i maanden gevangenisstraf, ter zake van op lichting. Hbld. Muziekfeest te Bussum, Do uitvoeringen, bij gelegenheid van het 25-j jarig bestaan der Toonkunst-afdeeüing te Bussum, zijin nu vastgesteld 16 Mei Re demption van César Franok, 19 en 21 Mei Die neugilerigen Frauen van Wolff-Ferrari. 1 Aan beide uitvoeringen zal het Utrechtsok Stedelijk Orchest medewerken. De tien hoofdrollen in Die neugierigen Frauen wor den vervuld door de dames E. Denys Kruyt, Ménagé CbaMa, Annie van Dijk en Mlairie Haagmans, en de hoeren Butter, Rud. van Schaick, Van der Vliet, Anton Brands, Jacques van Kempen en Hendrik van Oorb (Arleccliino.) Het décor voor het tweede bedrijf wtordt geschilderd door den heer Van Blaaderen. De heer Ed. Verkade geeft zijn raad voor de regie. Hbld. Bij de Dinsdag te Linschoten gehou den stemming voor een hoofdingeland van het Grootwaterschap van Woerden in het 4e district, in de plaats van wijlen den heer C. H. Peek, waren uitgebracht 177 geldige stemmen. Gekozen de heer Jac. Boer met 102 stemmen. De heer J. J. Koning verkreeg 75 stem' De Kon. Boud van Oud-onderofficie ren hield gisterenavond iu het café „De Arend" eene ledenvergadering. Na het afdoen der gewone huishoudelijke zaken werd in 'behandeling genomen de be schrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring, welke in de maand Augustus e.k. t« Haarlem zal gehouden worden. Besloten werd dat de afdeeling de vol gende voorstellen zal steunen: 1de leden in stede van éénmaal, twee-

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 2