jf*. 292. Eerste Blad. fl" Jmtrgaiig. Zaterdag II April 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. :OORTSCH ABONNEMENTSPRIJS: Pér 3 maanden roor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant ▼•rsuhynt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Adrevtentienmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Teiephoonnummer 66. PRIJS DER ADV ER T E N TI fc N Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 185 eente bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het hervormingswerk in Macedonië. Met prijzenswaardige vlugheid hebben de f; regeeringen van Rusland en Engeland de diplomatieke correspondentie bekend ge maakt, die zij tot dusver hebben gevoerd over het hervormingswerk in Macedonië. Daaruit blijkt, dat tusschen de beide sfca- ten overeenstemming bestaat omtrent de vol- f geude punten Versterking en betere orga- I nisafcie van de gendarmerie, aanstelling van rustbewaarders in ieder dorp, handhaving van Hilmi Pacha als inspecteur-generaal voor een zeker getal jaren, uitbreiding van de bevoegdheden der beide civiele agenten tot de leden der financieel© commissie, die in Turkscheu dienst zullen treden. Wel is waar heeft Engeland de toestem ming tot deze punten vastgeknoopt aan de aanneming van eenige nieuwe voorstellen. De inspecteur-generaal en de fiuancieele commissie zullen namelijk gemachtigd wor den van de inkomsten, die uit de drie vila- jets binuenkomen, zóóveel voor zich te be houden als noodig is om de uitgaven van het burgerlijke bestuur te dekkenwat dan f nog overblijft zal voor militaire doeleinden gebruikt kunnen worden. Daar volgens het Engelsche voorstel ook de nieuw aan te stel len rustbewaarders voor de dorpen een© be- Eoldiging zullen ontvangen, om beu niet in de verleiding te brengen de bevolking uit te plunderen in plaats van te beschermen, neemt het Londensche kabinet blijkbaar aan, dat er bij de uitvoering van zijn financieel r voorstel geen geld zal overblijven voor het onderhond van de Turksche troepen in Mace donië, en dat de Porte dan reeds om finan cieel© overwegingen zich genoodzaakt zal zien de sterkte der daar gebezigde troepen te verminderen. Thans worden die grooten- deels onderhouden uit de inkomsten, die de j drie vilajets leveren. De Engelsche regeering voegt daarbij eene bedreiging, dat het moge lijk zou kunnen zijn, dat zij hare toestem ming introk om voort te gaan niet de buf fing van den bijslag van 3 pet. op de in- voerreohten. Dit is blijkbaar eene poging om langs een omweg te verkrijgen, wat men niet rechtstreeks gedaan kan krijgen. Men wil op die wijze de Porte dwingen zoo wei nig mogelijk troepen in Macedonië te be- houden. Dan zou de heerschende anarchie in Macedonië nog toenemen, of de mogend heden zouden gedwongen zijn de door En geland verlangde uitbreiding van de gen darmerie tot eiken prijs uit te voeren. In- tusscheu is het aan twijfel onderhevig of de Sultan tot de aannemiug van het Engelsche voorstel te bewegen zal zijn, ook al wordt daaraan op deze wijze nadruk bijgezet, ter- f wijl de Russische regeering reeds heeft ver klaard, dat bij den tegenwoordigeu toestand in Macedonië eene vermindering van de (Turksche troepen bezwaarlijk mogelijk zal zijn. Men zal er wel op rekenen, dat de En gelsche regeering, die reeds zooveel water in haar wijn heeft gedaan, ook op dat verlan gen zal terugkomen. Dan zal zij van het eig.a plan der Engelsche regeering niets zijn over gebleven dan de wensch om orde en rust in Macedonië te heratellen. Dat is een wensch, die natuurlijk door alle mogendheden wordt gedeeld. Aan Engel- sche zoowel als aan Russische zijde bestaat f blijkbaar het streven om tot overeenstem- ming te komen. In de Fransche Kamer kon de minister van buitenlandsche zaken Pichon reeds als zijne overtuiging kenbaar maken, dat er eene definitieve overeenstemming tot stand zal komen. Zoo ver is men nu nog niet, maar men is daarheen op weg. Frank rijk staat zijn bondgenoot gaarne bij. Italië sluit zich eveneens bij Rusland aan. In Weenen schijnt men zich er nog slecht mee te kunnen verzoenen, dat de bevoegdheden van de civiele agenten zullen overgaan op de vertegenwoordigers van alle groote mogendheden in de financieele commissie. Intussohen is de Russische regeeriug er steeds op uit met Oostenrijk-Hongarije bijzondere voeling te onderhoudendat kan niet an ders dan bevorderlijk zijn om het gemeen overleg te doen slagen. De Duitsche diplo matie, die zich in de zaken van Macedonië nooit. op den voorgrond heeft gedrongen, schijnt zich ook nu achteraf te houdenzij heeft zich bepaald tot de mededeeling, dat zij in beginsel aan de Russische voor stellen hare goedkeuring hecht. Wanneer zij haren invloed doet gelden, dan verwacht men, dat zij dit zal doen in cc-n den Sultan gunstigen zin. Voorloopig bestaat daartoe nog geen aanleiding. Van sultan Abdul Haniid wordt gezegd, dat hij met Rusland's houding zoo tevreden is, dat hij voor den Russischen gezant in Konstanti: nopel, den heer Sinowjew, niet alleen een gala-diner aanricht, maar ook een tooneel- voorstelling laat geven. Duitschland. Berlijn, 10 April. De rijkskanselier vorst Bülow is heden avond om 10,35 naar Rome vertrokken De bondsraad heeft reeds in zijne eergis teren gehouden vergadering de door den rijksdag aangenomen vereenigingswet en no velle van de beurswet bekrachtigd. De rijkskanselier vorst Bülow is gister avond uit Berlijn vertrokken naar Rome. Hij zal omstreeks 14 d'agen afwezig blijven; de dag van zijne terugkomstis nog niet be paald. In het reisplan is ook opgenomen een uitstapje naar Venetië. Nadat de Rijksdag het ontwerp op de koloniale spoorwegen heeft afgedaan, zal de heer Dernburg. staatssecretaris van kolo niën, zich naar Duitsch-Zuidwest-Afrika he geven, teneinde ook daar den toestand uit eigen aanschouwing te leeren kennen, zoo als hij verleden jaar heeft gedaan in het Oost-Afrikaansche gebied. Met Oostzes-vraagstuk. Reuter seint uit Berlijn, dat daar in rc- geeringskringen het bericht uit Kopenhagen wordt tegengesproken, dat het Oostzee- vraagstuk geregeld zou zijn. De onderhan delingen zijn nog niet afgeloopen België. De commissie van de Senaat tot onder zoek van de Congo-wetten, die nader tot 17 leden is uitgebreid, heeft zich geconstitueerd en de'leden aangewezen, die als rapporteurs zullen fungeeren. Namens de linkerzijde werd intussohen verklaard, dat zij zich van deelneming aan de beraadslagingen van de commissie zullen onthouden, zoolang de beide wetsontwerpen niet door de Kamer wiaren aangenomen Frankrijk. De Kamer heeft het wetsontwerp tot ver mindering van den voor herhalingsoefeningen 'bestemden tijd van de manschappen der re serve en der landweer aangenomen in den vorm, waarin de Senaat dit in overleg met de regeering had gewijzigd. De Senaat heeft het ontwerp van de am nestiewet hersteld in den oorspronkelijk door de regeering voorgestel den vorm. De Kamer zal over het aldus besnoeide wetsontwerp, waaruit alle door haar aangebrachte veran deringen zijn vervallen, nader moeten be slissen P a r ij s, 1 0 A p r i 1. De Kamer heeft de novelle van de scheidingswet aangenomen, met de door den Senaat daarin gebrachte wijzigingen, met 364 tegen 129 stemmen. Ook de Amnestiewet is aangenomen in den doov den Senaat vastgestelden tekst met al gein eene stemmen. Daarna nam de Kamer het wetsontwerp op de pórt-tarieven voor dagbladen aan. Portugal. De correspondent van de Koln. Zitg. te Lissabon doet eene opgave vau den uitslag der verkiezingen, die eenigs/.ins afwijkt van die, welke door ons werd vermeld op grond van de door de telegraafagentechappen me degedeelde cijfers. In het aantal gekozen re- generadores en progressisten is geen verschil, namelijk respectievelijk 62 en 58. Onder"'de verdere gekozenen worden genoemd 1 onaf hankelijke, 1 nationalist, 3 aanhangers van Joao Franco, 7 dissidenten en 8 republikei nen in plaats van de 5. die werden verwacht. Oostenrijk-Hongarije. Weenen, 10 April. Het Heeren huis heeft de wet tot vaststelling van liet iniiitiecontingent in alle lezingen aaugeno- meu. De Kamer van Afgevaardigden heeft de wet aangenomen betreffende de instelling van een nieuw ministerie van a-rbeid. In eene geheime zitting verwierp de Ka nier een voorstel om in de openbare zitting de aanvrage tot het houden van eene inter pellatie betreffende de brochure van prof. Wahrmuiid, voor te lezen Toen drie uren later de openbare vergadering werd hervat, las de afgevaardigde Seitz bij het stellen van eene vraag eene zinsnede voor uit de brochure, op grond waarvan die opnieuw in beslag genomen is. Dit leidde tot heftige protesten van do Ghristelijk-sociailen en de ondervoorzitter keurde het. als een misbruik af De vergadering werd om half tien geslo ten. Het huis heeft zijne zittingen ver daagd tot 30 April. Budapest, 10 April. Het huis van afgevaardigden heeft gisteren het wetsont werp tot herziening van het reglement van orde met overwegende meerderheid aange nomen en heeft zich daarna verdaagd tot den 29en dezer. Servië. Belgrado, 10 April. De politieke toestand van Servië wordt met den dag moeielijker, omdat de oppositie elk compro mis weigert. De Koning heeft reeds de hoof den van alle partijen geraadpleegd. De waar schijnlijkste oplossing'schijnt tot dusver de benoeming van een kabinet van ambtena ren, dat de zaken zal waarnemen tot aan de verkiezingen. Marokko. Aan de commissie voor buitenlandsche zaken van de Fransche Kamer is het rapport overgelegd over de kanounade van 15 Maart Generaal d'Amadè verklaart daarin, dat hij niet heeft geweien, dat ;n het kamp, dat beschoten werd, vrouwen en kinderen waren, want tot dusver leerde de ondervinding, dat de Marokkanen die voor eiken &lrijd in vei ligheid brengen. Het geschutvuur weTd ge opend op 3 K.M. afstand, en op dien af stand hadden de artillerie-officieren onmo gelijk de aanwezigheid van niet-strijdenden kunnen constateer enToen de troepen dicht genoeg bij den doewar waren gekomen om de vrouwen te kunnen waarnemen, was het vuur terstond gestaakt en daarna was er al leen nog met ae bajonet gevochten. Besloten werd, dat liet rapjxirt in het Journal Officiel zal worden afgedrukt. Uit Tanger wordt aan de Vossische Ztg. bericht, diat Moeley Hafid den len en 2en April groote troepen massa's onder de hoede van zijn minister van oorlog naar Settat heeft gezonden. De Oeled Hari-stam, die bondgenoot van de Franschen is, is tot den heiligen oorlog aangespoord. Met het oog hierop stellen de Franschen alle middelen in het werk om met den stam der Mdakra's, in wier gebied zich het grootste gedeelte van hunne troepenmacht bevindt, vrede te slui ten Zelfs zijn zij van plan Hadji Hamoe, den hoofdraddraaier van de onlusten en plunderingen van Casablanca, die eenige maanden geleden door hen gevangen geno men werd', in vrijheid te stellen, om daar door de Mdakra's voor zich te winnen. De uitslag van de onderhandelingen is nog on zeker. De correspondent van de Köln. Ztg. te Tanger maakt melding van eene aan vakbe weging, die de invloedrijke sjerif Buasai den 5en Aapril heeft gedaan van Settat tot de grens van Medioena, nadat aij:n verzoek om staking van dé vijandelijkheden geweigerd wasdaarna ging zijne mehalla terug naai' Settat. De in het Mdakra-gebied vertoeven de Fransche gezant en de consul moesben met eene haast, die een vlucht geleek, den 60 K.M. langen weg naar Casablanca afleg gen, om niet te worden afgesneden. Toen Lyautey en d'Anvade daarop met de geheel© Fransche strijdmacht oprukten naar Settat, werd dit door de Marokkanen ont ruimd, zonder dat er een schot viel. Den 8en keerden de Marokkanen in groeten ge tale terug om een aanval te doen op Settat, waar het. tot een bloedig .gevecht kwam. Bij zonderheden daarover ontbreken, omdat be richten, die voor de Franschen cmgunstig zijn, steeds onderdrukt wordèn. Een inval in Somaliland. Rome, 10 A p r i i. De minister van buitenlandsche zaken heeft van den consul te Aden bericht ontvangen, dat 18 dagen geleden derwisjen een inval in het sultanaat Obbia (.gelegen in Somaliland en staande onder Italiaansch protectoraat) hebben ge daan, daar 41 mannen, 28 vrouwen en 31 kinderen hebben gedood en 3500 stuks vee hebben weggevoerd. De door den sultan te gen hen uitgezonden troepen verloren 12 doodeu en 31 govvoiiden van de derwisjen werden 90 gedood en 40 gewond. Japan en Rusland. Op een feestmaal, dat te Wladiv.: k door de Japansche commissie voor de grens bepaling op Sachalin gegeven werd ter eere van de Russische commissie, hield de voor zitter van de Japansche commissie eene rede, waarin hij verklaarde, dat de samenwerking van de beide commission gedurende nage noeg tv.ee jaren zoo vriendschappelijk en eensgezind was gewee6t, dat dit kan strek keu als een waarborg voor eene duurzame vriendschap vau de beide naburige staten Vereenigde Staten. Volgens oen bericht uil Washington wordt de regeering der Vereenigde Staten door do halsstairigheid van president Castro en Venezuela in niet geringe verlegenheid ge bracht. Castro behandelt alle vertoogou van het Amerikaansche staatsdepartem-.nt op ver achtelijke wijze. Hij weet heel goed, dat het voor Amerika moeielijk is hem tc tuchti gen. De correspondent van de Times te Washington zegt, dat een oorlog geheel uit gesloten is, omdat het Amerikaansche volk dien niet zou duldenoorlogsmaatregelen zouden den .vorm van een© blokkade moeten aannemen, en die is Castro göheol onver schillig. Op eenige punten schijnt Gastro zelfs eenigszins in 't gelijk te zijn. Zoo wordt b.v. toegegeven, dat de Bcrmudez asfaltmaatschappij, hoezeer gedwongen, aan de revolutie heeft deelgenomen. De vorde- riug van de Orinoco stoomvaartmaatschappij is reeds door arbitrage afgedaan, hoewel de Vereenigde Staten deze beslissing niet wil len erkennen. President Castro beroept zich er verder op, dat een door Salvador aan de Vereenigde Staten gedaan verzoek gcon ge hoor heeft gevondendaarom ziet" hij niet in waarom hij zich zou storen aan de eischen van de Amerikaansche regeering. Het onaangenaamste van de regeering van de Unie is, volgens den correspondent van do Times, dat de democraten bereid zijn uit iedere fout, dit wordt begaan, politieke munt te slaanhet is daarom mogelijk, dat de zaak in deze zitting niet ernstig ter sprake komt. AllerleL vHet Canadeesche Lagerhuis heeft een stemmig een besluit aangenomen, waarin het de regeering verzoekt, met spoed te zorgen voor den aanleg van een spoorweg naar Fort Churchill aan de Hudsonbaai. vMen had gisteren te Parijs plakkaten aangeplakt, die een request aan de Kamer bevatten, waarin de vrijstelling van Ro- chette wordt gevraagd. Deze plakkaten wa ren liet werk van de afgevaardigden der actionarissen van de maatschappijen, door RocJïett© gesticht. Zij vragen ook ©en on derzoek over de verantwoordelijkheid voor de beursoperat.ie's, uitgewerkt daags vóór Roohebte's aanhouding. In de maatschappijen van Roohetto begint men zeer ongerust te worden over de wen ding, die dc zaak neemt. De gestendigo wei gering van Berr om Roohette in vrijneid te stellen, heeft diepen indruk gemaakt. Par ij s, 10 April. De tuinlieden- Bond van het Seine-departemenb, heeft tot eene algemeene staking besloten. Floreuce. 10 April. Heden avond om 11 uur brak een groote brand uit op het station Cam po di Marte, een houten ge bouw. De brandweer, do autoriteiten en eene groote menigte zijn op de been. De oorzaak van de ramp is onbekend. vIn eukele staten van Brazilië hoeraokt hongersnood als een gevolg van de langdu rige droogte. Veel vee is door gebrek aan water omgekomen. Vooral in den staat Pa- rahybo doen de gevolgen der droogte zich soherp gevoelen. Ook in de staten Gear a en Rio Grande do Norte heeft de bevolking te lijden De regeering hoopt door de voltooiing der I 7 DOOR THERESE HOYEN. Papa Vermeer maakte h plan voor de meisjes op, hij 'had er over gedacht om mee te gaanmaar vond 't, bijl nader indien, toch wat vermoeiend!. 'Na 'de Kroninge-feesten was de reactie gekomen en voelde «de oude beer, dat faiji de twintig achter.deu rug bad, met de der- j tig, veertig, vijftig enz. Hij was laat getrouwd en scheelde ver scheiden 'tiental jaren met zijn (kinderen. Hij besdhouwde ze dan ook als heel jong. Annette was nauwelijks oneer dan een -baby in zijn oogen en Jan een kwajongen. Enkel de vrees voor over-vermoeienis dééd hem er in toestemmen zijn dochter alleen met een ander meisje op reis te laten gaanbij voorzag allerlei zwarigheden en ongKM'iefeüjkhedenmaar'hij bracht zijn ang stig vaderhart tot zwijgen, omdat de kwa len van den ouderdom zich zéker zouden wreken, indien hij den overmoed moebfc hebben met de jongeren mee te willen doen. Hij hot de meisjes dus alleen gaan; 't kon niet anders. Jan kon dae week geen verlof krijgen en mama' wias veel te hok vast. Zoo'n echte Hol'landsche 'huisvrouw, die (haar lliiuisgenooteii geen kop koffie zou voor zetten, waarvan ze de grondstof niet. zélve •had gebrand, in de kan gedaan en verder verzorgd bad. Het analen 'liet ze aan lilaar gedienstige over, imaar daft was dan ook alles, 't Ove rige deed ze zel've en con amore, evenals ze zelve de gelieeie wasCh bedistelde, op* 't- uitzoeken na, van weg» baar stijve knieën en het invechten, omdat het nadeelig kon zijn voor jicht en ibuonatiek, de twee erf- vijanddnnen. idie baar zielerust en licbaams veiligheid bedreigden. Diezelfde wasch was een aanleiding tot groote hilariteit geweest, toen Miss Rood- ford voor 't eertslt vernjam, dat deze maar eens in de drie maanden ging en haar ver bazing Steeg ten top, toen baar gastvrouw haar heel gewoon vertélde, dat dit een greote vooruitgang was op de toestanden in haar jeugd, teen de bleek er slechts tweemaal in 't jaar. de kleederen te wasschen kreeg. ..Hoeveel zakdoeken hadft u dan wel?"' ,,Een paiar honderd," was 't lakonieke antwoord. ,,En stofdoeken en handdoeken en la kens?" Marion kon zich zoo'n linnenkast niét voorstellen on begreep nu ook ibeter, waar toe de reuZeniklabï nétten dienden, die in de Hdl'landeche huishoudens de gewone spie gelkasten vervingen. Annette edliter haastte zidk Ihaar uit te leggen, dat haar móéder uit de provincie van eén arohi-auderwetscdie familie kwam en dat -men tegenwoordig algemeen de wasch eens per week zond en... even goed spiegelkasten had als in Engeland. Ze schaamde zich over de achterlijkheid liarer moeder, doch Marion vond bét juist verbazend aardig en beweerde het zeer te betreuren, dat «alles en iedereen zoo met den tijd meeging, en dat alles over de g&- heele wereld zoo gelijk getrokken was. Intusséhen had de heer des huizes aan dachtig 'in 'het spoorboekje zitten studée- ren en was 'hij! tot de overtuiging, gekomen, dat 9.04 spoorlijd, overeenkomende met 9.24 stads-dito, een héél geschikte tijd zou zijn. Holl. Sjpoor, dat- was toch altijd te verkiezen, bovendien kon Miss Roodford dan de velden zien, waar in 't voorjaar de hyacinten en tulpen bloeiden. Nu lagen de meeste braak; er waren er ook, die mét oranje lelies en met bonte anemonen be plant waren. Zood'ra ze in Amsterdam aankwtamen, moesten ze, per open tram, naar 't Rijks museum gaan, dan 'bVondelpark even in wandelen, om daarna naar 't beroemde: ...Kras" te trammen en daar te déjeuneo- ren Mama waagde de opmerking of een melkinrichting niet beter zou zijn voor meisjes alleen, doch Annette verklaarde, dat „Kras" de helft van 't pleizier verte genwoordigde. ,,Ja, en dan 's middags?" informeerde haar 'vader, terwijl biji 't vastgestelde keu rig netjes en precies op een stukje papier, een <xud haM-velletje, neerschreef. ,,Nu, we zullen wel zien, ik verbeeld me, dat Marion, Idie zoo dol op water is, wel 't liefste oen boottochtje zal willen maken." ,,Een boottochtje," herhaalde mevrouw. Zouden jelui daar tijld- voor hébben? Jelui kómt toch zeker voor den eten thuis?" ..Dat deuk ik niet. U moét er maar niet op rekenen Als jelui er zuilk een langen dag van maakt, dan mag. je wel bij ooni Koen en tante Naatje gaan „Maar moeder! En dan met Marion!" ..Waarom niet? Me dunkt, bij. ooan Koen kun-je iedereen brengen." „Nu, ja, maar bijl tante... „Ja, hoor eens kind', als je bij oom gaat, kun-je tante niet mankeeren." „Odh eigenlijk is 't wel leuk'," merkte Annette op eens, heel opgeruimd op. „Ik denk dat Marion 't Hofje wol interessant zal vinden, Wél iets om kiekjes van te ma ken en ik vind 't altijd dol om bij oom Koen en tante Gesien over tante Naatje te spréken, eenigi!" Marion begreep er niets vau. daar het gesprek, hoewel in 'f. Engelsdh begonnen, in 't Holhanidlsah was voortgezetZe had wél eenige woorden en enkéle zinnetjes aan geleerd, maar niet voldoende om een dis cours te volgen en dat wanneer hét over zulke kolossaal moeilijk iuit te spréken na men liep ais oom Keen, tante Naatje en tante Gesien Annette zei. dat ze an Amsterdam wel merker, zou, waarover men 't had géhad en zich voorloopig met deze uitlegging te- vreden stellende, kondigde 'de logee aan. dat ae naar boven moest gaan om haar kodak tc vul'lèn. Er waren nog sléchts eeai stuik of wat glazen in, en voor Amsterdam had ze er minstens een paar dozijn noodig. Daar de familie Vermeer nog niét modern genoeg Was om er oen donkere kamer op na te houden, was hét 'bovenste portaal ter beschikking der logóo gesteld. Als bét- trap penhuis in duisternis was gehuld, was dit een zeer bruikbare gélogenlheMDe gevoe lige platen mochten natuurlijk geen licht zien Mevrouw vroeg' of 't ontwikkelen en 't overdrukken niet- een heel werk was en toen vertélde Marion (lachend, dat cc© er. bij baar thuis, schandelijk mee ten achte ren waren en dat er, an een ikast iboven, wel een twaalf doozen met gefbnudkie, doch niet afgedrukte, platen 6tonden. In som mige waren vijftig, in andere honderd. Mevrouw Vermeer sloeg de handen in élkandex en meende dat zulk een kast nog veel meer in de cijfers liep dan ©en Hol- landsdh linnenkabinet. Marion schaterde 't uit en stemde toe, dat 't wel wat gek was, maaroch! iedereen thuis (had een camera en, als er een aardig tafereeltje in de drawing room of een moori lkijlk|je in den tuin wtas, dan word bet terstond vereeuwigd. Op die ma nier 'liep 'top. En dan nog de snapshots op réis geno men. Dc albums waren dan ook al heeil vol en van elk lüd van t gezin, do huis dieren incluis, waren ettelijke contérfeft- sels in alle mogelijk» standen, genomen. Mevrouw glimlachte, maar toen Marion de kamer verlaten had. gaf zo beur hart lucht en (bowoerde ze heel dankbaar te zijn, dat Annette niet aan die tijdroovendo en kostbare lliéflhebberiji dood. Annette béken de er te luii /voor te zij'n on dia.n ook... er mislukten er altijd e)oo véél en dan waren 't maar kosten Ivoor niéts. Worth vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1