buitenland. binnenlandT feuilleton. Maandag I3 April 1908. 'n Zeemansbruid. M4. S»4. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden roor Amersfoort..ƒ1.00. Idem franco per post- 1.00. Afzonderlijke nummers- O.OS. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÏN: Van 1—5 regel. f Elke regel meer 7 Dienstaanbiedingen en aanvragen JI5 «ent* bij vooruitbetabng. Groots letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement, lene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester der gemeente Amersfoort, Gelet op de Koninklijke besluiten van 22 Juni 1896 (Staatssblad no. 98) en 25 Juni 1906 (Staats blad no. 135) Mede gelet op do gemeenschappelijke beschik kingen van de Ministers van. Binnenlandsche Zn ken en van Financiën van 21 Mei 1901 (Ne- derlandsche Staatscourant van 26, 27 en 28 Mei d.a.v. no. 121) en van de Ministers van Land bouw. Nijverheid on Handel en van Financiën, van 3,7 Augustus 1906 (Xederlandscho Staats courant van 16 Augustus d.a.v. no. 190); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ten aanzien van den invoer van paarden, be stemd voor de in liet tijdvak van 24 Juni tot en met 30 September 1908 op do renbaar to Duin- <ligt (Wassenaar) te houden wedrennen on hard draverijen, afwijking van de verbodsbepaling vervat in bovenaangehaalde ministeriëele be schikkingen, wordt toegestaan onder voor waarde a. dat aan liet eerste kantoor worde overge legd een dbor of vanwege den 'Secretaris van het rencouiité van bedoelde renbaan afgegeven bewijs, dat de paarden voor de rennen of dra verijen te Duiudigt bestemd zijn b. dat de paarden, voor zooveel zij na afloop van de rennen hier te lande mochten blijven, niet in het verkeer worden gebracht dan na dooi den districts-veeerts te VG raven h age of een zijner plaatsvervangers te zijn gekeurd en ge zond bevonden. Amersfoort, den 10. April 1908. De Burgemeester voornoemd WUIJTIEUS. Politiek Overzicht De Frausclie Kamers naar huis. De Fran&eihe Kamers zijn tot den 19en Mei naar huis gegaan, en dit ontlokt aan bladen van elke richting de weinig eerbiedige maar oprecht gemeende verzuchting ..God dank, nu hebben wij, zes weken rustVoor dat deze vacantie begon heeft de Senaat eene praktische bewijsvoering geleverd van de goede zijde van het tweekamerstelsel. Het werk van de Kamer is nagezien en in menig opzicht verbeterd. De amnestiewet is ont daan van de zonderlinge toevoegsel en, die de Kanier er liad ingelasoht, en hersteld in den vorm waarin de regeering haar had in gediend. Ook aan de novelle van de schei- dingswet is de behandeling in den Senaat ten goede gekomener is eene verandering in gebracht, die als eene verbetering is aan te merken. Die wijziging is aangebracht met medewerking en met uitdrukkelijke instem ming van de regeering op voorstel van den vertegenwoordiger van Belfort in den Senaat, Philippe Berger, den opvolger van Ernest Renan aan het Collége de France. Het amendement-Berger had ten deel al thans een deel van de voor het lezen van doodenraissen gemaakte stichtingen voor hun ne bestemming te behoudenDeze stichtin gen zijn vervallen aan het openbaar armwe zenomdait de katholieke kerk heeft gewei-' gerd tot de oprichting van de in de schei- dingswet voorgeschreven eeredienstvereeni- gingen hare medewerking te verleenen, die bestemd waren het bestuur van alle kerke- - lijk© goederen op zich te nemen. Daar de burgerlijke-gemeenten, als vertegenwoordi gers van het openbare armwezen, sedert Kerk en Staat van elkaar gescheiden zijn, geen recht hebben missen te laten lezen, kunnen zij de aan de vrome stichtingen verbonden voorwaarden niet vervullen. Hat heeft tot duizenden civiele processen geileid, die door erfgenamen van de stichters zijn begonnen en door de lagere instantiën der rechtscolle ges tot. dusver in uiteen loopenden zin beslist zijn. De door de regeering ingediende no velle van de scheidingswet heeft ten doel deze processen te beëindigen, door ©enerzijds het publiekrechtelijk karakter van de vrome stichtingen te erkennen en anderzijds het recht van reclame te beperken tot de recht- streeksche erfgenamen van de stichters. Het amendement-Berger strekt nu om althans de stichtingen, die ten gunste van geestelijken zijn gemaakt, voor hunne bestemming te behouden het bepaalt, dat daar, waar de geestelijken om zich leeftijds- of invaliditeits pensioen te verzekeren, ondersteuningskas sen hebben gesticht, aan deze kassen het recht van vruchtgebruik van de vrome stich tingen toekomt onder de voorwaarde, dat de ledèn van de kas de aan de stichting ver bonden voorwaarde van het mis leizen ver vullen. Het amendement-Berger spreekt uit drukkelijk uit, dat dergelijk© ondersteunings kassen van de priesters ingevolge de schei- dingswet als eeredienstvereenigingon kunnen worden beschouwd. Bij de behandeling van het wetsontwerp in den Senaat legde minister Briand eene interessante verklaring afhij zeide name lijk, dat de regeering in het voorstel-Berger eene concessie aan de katholieken zag, die gerechtvaardigd was omdat zij iederen billijk denkenden geloovige met de scheiding moest verzoenen. De regeering zelve had deze con cessie niet kunnen voorstellen, omdat iede re stap, <ü©n zij tot dusver had gedaan om de katholieke kerk tegemoet te komen, van Rome uit met nieuwe vijandigheid! was beantwoord. De minister voegde daaraan toe, dat teen de novelle bij de Kamer in behan deling was, een afgevaardigde van de rech terzijde een amendement wilde voorstellen van gelijke strekking als het amendement-Berger toen de regeering echter te kennen gaf, dat zij dat amendement- welwillend in overwe ging wilde nemen, waagde deze afgevaar digde 't niet meer zijn voorstel in te dienen uit vrees voor een banvloek uit- het Vaticaan. Intusschen heeft de rechterzijde zoowel in den Senaat als later in de Kamer tot de aanneming van het amen dement-Berger mede gewenkt. De wet is met de wijziging, die .door het amendement-Berger er in gebracht is, ook dooi" de Kamer aangenomen. Nu is het aan het "Vaticaan zijn standpunt te doen kennen tegenover de door een aantal bisschoppen begunstigde ondersteunings- en pensioenkas sen van de geestelijken. Wanneer de paus weigert die kassen te erkennen, dan zijn, ondanks het amendement-Berger, ook de stichtingen tot het lezen v£tfn doodenmissen voor de Kerk verloren. Duitschland. De Duitsche Keizerlijke familie is Vrij dagmiddag te 2 uur te Corfu aangekomen. De stad was rijk versierd met vlaggen en bloemen en langs den weg, dien het keizer lijke paar moest nemen, stond die bevolking in dichte rijen in feestgewaad opgesteld. De burgemeester hield een toespraak, waarin hij de dankbaarheid van de bevolking uit drukte voor het hooge bezoek eu de liooge vereering, die de bewoners van Corfu koes teren voor den Keizer, den paladijn van den wereldvrede. Spr. herinnerde daarbij aan den veroveraar van Troje, die op het eiland gastvrijheid had genoten, en verklaarde, dat. het nageslacht den naam van Corfu steeds «ou blijven verbinden met dien van den machtigen bevorderaar van den vooruitgang. Nadat het keizerlijke paar deze rede had aangehoord, begaf het zich met gevolg in vijf automobielen naar heb Aohilleion. Het Noord- en Oootzee-vraagstuk. Uit Petersburg wordt aan den*Berl. Lok. Anz bericht, dat de onderhandelingen over de Oost- en Noordzeekwestiën een gunstig verloop hebben. De verklaring omtrent de Oostzee zal waarschijnlijk bekend worden gemaakt., wanneer de Koning van Zweden op 3 Mei ter bijwoning van een huwelijks plechtigheid de gast is van het Russische hof. De mededeeOing betreffende de Noord zee kan nog vroeger worded verwacht. Frankrijk. De Senaat heeft, alvorens op reces te gaan. het wetsvoorstel, betreffende de be noeming van zes handelsattachés bij verschil lende gezantschappen in liet buitenland aan genomen en een erebiet van 620,000 fres. toegestaan voor de inrichting van het vroe gere paleis van den aartsbisschop van Parijs tot ministerie van arbeid. Engeland. Londen, 12 April. Er wordt bericht, dat Mbrley zijn zetel in het lagerhuis zal prijs geven, maar minister van Indië zal blijven. Churchill wordt "bevorderd tot mi nister van handel hij verliest daardoor zijn zetel in het lagerhuis en moet. zich op nieuw aan eene verkiezing onder wei-pen Fowler wordt lid van het hoogerhuis, maar blijft in het kabinet. Lord Tweedmouth wordt president van den geheimen raad, lord Ciewe minister van koloniën, Lloyd George kanselier van de schatkist, Ms Kenna eerste lord van de admiraliteit, Runciman krijgt de portefeuille van onderwijs met de rang van kabinetsminister. Kolonel Seely wordt vice-secretaris van koloniën, lord Lu- £as parlementair secretaris van oorlog, Acland financieel secretaris van oorlog, Buchanan parlementaire secretaris van lndië. Zooals Engelsohe bladen berichten, zal de geheele Engelsche vloot dezen zomer ge durende een maand op voet van oorlog wor den gebracht en oefeningen houden. Daaraan zullen minstens 410 oorlogsschepen deelne men, waaronder 38 linieschepen, 32 pant serkruisers, 70 pantserdekkruisers en ver kenners, 139 torpedojagers, 40 onderzee- sclie booten enz. De reserve wordt echter niet opgeroepen. Noorwegen. Nadat in een driedaagseh debat in den storthing gebleken was. dat er voor een uitdrukkelijk votum van vertrouwen in liet nieuws kabinet geen meerderheid kon we den verkregen, heeft de minister-president Guirar Knudeer zich vereenigd met 'e volgende motie: ,,De vergadering acht liet ouder de bestaande omstandigheden het best, dat. de regeering blijft bestaan." Dit voorstel werd met 67 tegen 55 stemmen aan genomen, waardoor eene ministerieele crisis voortcopig is afgewend. Spanje. Madrid, 12 April. De zittingen van de Cortes zijn verdaagd tot 20 Mei. Rumenië. De Kamer heeft het wetsontwerp tot- be perking van het recht van landgoederen in paoht te nemen, dat ten doel heeft de pach terstrusts, die er naar streven het verpach ten van voor den landbouw t estemde gron den te monopliseeren, in hun werk te belem meren, met 70 tegeu 29 stemmen aangeno men. Van het groote grondbezit is ongeveer 60 pet. verhuurd aan pachters. Die hebben zich aaneengesloten tot kapitaal-krachtige com binatiën, die groote uitgestrektheden grond pachten, maar dien grond zelf niet bebou wen. De nieuwe wet bepaalt, dat niemand, direct of indirect, meer dan twee landgoede ren. samen meer dan 4000 H.A. groot, zal mogen pachten. Doel van de wet- is niet al leen aan het misbruik van de groote pachten een einde te maken, maar tevens te bewer ken, Jat groote goederen worden verdeeld en de kleine boerenstand een stuk grond in pacht zal kunnen nemen. Om hem dit te vergemakkelijken is er een lauCbouwkas op gericht, die vrijkomende landgoederen kno pen en ze in gedeelten aan boeren ter bear beiding zal afstaan, waardoor de eigenlijke boerenstand dan tot grootere welvaart' zal kunnen geraken. Strvlë. Belgrado, 11 April. De Koning nam de ontslagaanvrage aan van het ministe rie Pasitsj. De Koning vertrouwde Pasitsj de taak toe een nieuw kabinet te vennen. Het nieuwe ministerie zal de oude ministers bevatten behalve den minister van binnen landsche zaken Peirovitsj, den minister van oorlog generaal Poutnick en den minister van openbare werken Yovanovitsj. De portefeuil le van oorlog zal gegeven worden aan gene raal Stepanovitsj, commandant der Donau- diivislie, die van binnenlandsche zaken is aangeboden aétn den staatsraad Milossavlie- vitsj. Belgrado, 11 April. Het nieuwe kabinet uit de radicale partij is aldus sa mengesteld Minister-president en buitenlandsche za ken Pasics, onderwijs Nikolics. financiën Patschow. landbouw en tijdelijik openbare werken Ftojanowics, justitie en tijdelijk bin nenlandsche zaken Triskowics. Het besluit tot ontbieding van de Ka mer en tot het uitschrijven van verkiezingen voor de nieuwe Kamer za.1 morgen ondertee- dcend worden. Waarschijnlijk zullen de ver kiezingen plaats hebben den 31 en Mei. Rusland. De rijksraad heeft het voorstel om het gezantschap te Tokio te verheffen tot eene ambassade, dat door de rijksdoema weder was goedgekeurd, eveneens aangenomen. In het laatst van het vorige jaar werden 38 sociaal-democratische leden van de tweede rijksdoema op do beschuldiging van hoogverraad de debatten werden niet in het openbaar en buiten tegenwoordigheid van de beklaagden gevoerd veroordeeld tot dwangarbeid in Siberië. Men heeft hen nu in ketenen gesmeed om hen naar Si berië te vervoeren. De leiders van de oppo sitie in de tegenwoordige rijksdoema hebben nu een 'brief gezonden aan den voorzitter Chomjakow, waarin zij^ onder protest tegeu deze behandeling van gewezen afgevaar digden. die te zamen met moordenaars en roovers zijn opgesloten, van hem verlangen, dat hij zijn invloed zal aanwenden bij mi nister-president Stolypin om te bewerken, dat de gevangenen zoo spoedig mogelijk zul len worden gezonden naar de plaats van hunne bestemming in Siberië. Griekenland. In dc vergadering der Grieksche Kamer van den 6en April heeft minister-president Theotokis zich uitgesproken over de Mace donische kwestie en de stelling aangewezen, die Griekenland inneemt tegenover de her vormingen, waarnaar door de mogendheden wordt gestreefd. De afgevaardigde Dragoemis had ver langd, dat de hervormingen niet beperkt zouden blijven tot de drie vilajeta Saloniki, Ueskub en Monastir, maar uitgebreid tot alle provinciën van Europeesch Turkije. Hierop antwoordde de minister-president, dat het een fout zou zijn Epirus in het her vormingswerk te 'betrekken, want het is door alle mogendheden erkend als behoo- rende tot Griekenland en moet vrij blijven van elke inmenging van buiten. De minister betoogde daarna, dat de door het Hellenisme georganiseerde zelfverdediging met succes bekroond is. Het Grieksche element zal daar niet kunnen worden opgeofferd. De instem ming van de Grieksche regeering met het hervormingswerk bracht de minister-presi- den4 hierdoor tot uitdrukking, d t hij ver klaarde, dat Griekenland de sympathie van de mogendheden moest winnen. Zijne rede eindigde met eene vermaning aan do bevol king en de pers, dat zij de regeering in hare bemoeiingen niet moest belemmeren. Allerlei. vDe Petersburgsche academie van we tenschappen heeft een expeditie uitgezonden om het mammouth-cadaver te gaan halen dat aan de monding der Jana gevonden is. De leiding werd aan den geoloog Wollossewitsch opgedragen, die geassisteerd wordt door den zoöloog Pfitzenmaier, een mammouth-specia- ldteit. Men hoopt in Mei hgt cadaver verpakt en met sleden naar de Beneden-Lena ge bracht te hebben, van waar verdere verzen ding per schip plaats heeft. vDr. Robb, geneesheer aan het gast huis voor besmettelijke ziekten te Belfast, heeft aan de gezondheidscommissie daar medegedeeld, dat het nieuwe serum ter be handeling van hersenvlies-ruggemerg-ont- steking zeer voldoet. Sedert het te Belfast is toegepast, is het sterftecijfer van 75 pet. op 30 pet. gedaald. In de vorige week zijn drie nieuwe gevallen te Belfast aangegeven en gisteren waren er nog 16 lijders aan de ziekte in behandeling. Lensberg, 12 April. Graaf Potocki, gouverneur van Galicie, is vermoord. De Ozaar heeft aan de weduwe per telegraaf zij n déél nem ing betuigd Nadat hij de misdaad had gepleegd, riep de moordenaar, dat hij den gouverneur doodde om de ongerechtigheden te wieken die tegen het Rutheensche volk zijn gepleegd. De moeder van den moordenaar is ook ge vangen genomen. Boston (Massachusetts), 12 April. Een heden morgen uitgebroken brand ver nielde twee derden der gebouwen van Ohelsea, eene voorstad van Boston. Het verlies wordt geschat op meer dan 2 mil- lioen dollars. Er zijn 250 gebouwen ver nield. Van persoonlijke ongelukken wordt niet. bericht. Om vijf uur 's namiddags had nien den brand nog niet in bedwang. De Staatscourant van Zondag 12 on Maandag 13 April bevat o. m. de volgende Ko besluiten DOOB THERESE HOVEN. De familie Rood ford moest een sdhat voor al de benoodtiigidliefden uitgeven in 't jaar, een klein kapiitaal, waarvan een bur ger echtpaar zou (kunnen tev'en, desnoods wiet nog een paar kinderen er bij Waarop haar moeder 'de verzekering ten beste gaf, dat Engelsóhen todh rare stoet haspels waren. Intusschen was Marion met haar photo- graphde-toestël bezig; ze stak !haar lantaren, met rood glas voorzien, aanop die ma nier kon het licht geen kwaad Ze herinnerde zidh op eens, hoe Ethel, haar jongste zusje, ééns liad uitgeroepen O: een rood glas op mijn 'levenspad, om t Noodlot hoen gebouwd als een veilig heidsklep De gelheele familie had haar toen uitge lachen en had haar een verwijt gemaakt van halair onechte beeldspraak en onmoge lijke woordenkeus. Ethel was boos geworden en had een halven dag geboudeerd, daarna had ze de schouders opgehaald en, op een toon van de diepste verachting, gezegd dat zo nog nooit zoo'n nietswaardige verzameling pro za-mensohen had bijgewoond, die met hun allen nog geen greintje poerde bezaten. En nu dacht Marion over dat roodo licht... en ze zag het voor zich aan den mast van een schip, dat wenkte en wenkte. Als 't roode sciheeps-licht zou wenken... ails 't 'haar den weg wilde wijzen door 's le vens zee, als 't haar wilde voeren naar za lige kust in veilige haven Zou ze 'tvolgen, dat roode licht? 't Scheen mu op haar gevoelige platen... maar 't kon er, geen beeld op voortbrengen. Maar als 't roode scheepslicht zou schij nen op heur hart zou dat dan gevoelig genoeg zijn... om er een beefld op te laten tooveren... een flink, kloelk mannenibeeld De kodak was gevuld. Ze maakte het rooide licht ulit, maar ze bleef ivoortdroo- men De Ikioele dochter Albions, die zich zoo vast voorgenomen had alleen schetsen en photefs van Holland moe te nemen en ver der, in alles, te blijven zooals we was! Een edhte Brit verandert nergens. Heur hart- had ze meegenomen... Vol van Engelsche beelden en... hoe was dat nu? Zou ze Holland verlaten met een nieuw lichtbeeld in de camera van haar ziel, haar ontoegankeflijke Britten-ziel 'Had 't roode lidkt haar parten gespeeld O! als ze 't thuis zouden weten!, wat ail dwaze, wilde... teedere gedachten er door hiaar hoofdje galoppeerden, wat zouden ko haar uitlachen En zij zelve zou er aan meedioenna tuurlijk 1 O'f ze 't Vertellen zou? De familie Roodford was alles behalve geheimzinnig en de kleine en groote flir tations der broers en zusters werden er vrijelijk gediscussieerd, maar toch? Toch had ieder wel zijn klein hoekje, dat hij afsloot, en Marion nam ztdh voor An nette's broeder zoo weinig mogelijk te noe men. Ze zou nu wel spoedig naar (hulis moeten gaan, hel uitstapje naar Amsterdam was 't dessert, het laatste pretje. Ze 'vond. het wel héél aardig en heel in teressant om het Venetië van het Noor den" te zien eu ze nam zich. voor er zoo- veCl mogelijk van in haar kodak op te nemen, maar ze was liever naar Helvoet gegaan... verscheiden der aldaar genomen kiekjes waren onduidelijk. Ze wist niét eens, of ze wel een goed portert van An nette's broer had. Maar was dat noodii'g? Had ze niet zijn beeld... en dat zeer geflatteerdiii heur maagdelijk hartje? Och! nonsens! Kom, zo zou malar gauw naar beneden gaan in 't IdchtIn 't donker was 't zoo raar, men kon er niet eens Verstandig denken. HOOFDSTUK IV. Oom Koen en Tante Naatje Marion had tegen oen bezoek aan het Rijksmuseum gestemd't Lag anders wel in haar volksaard om schilderijen en kunstwer ken te willen zien, maar ze. was niet in de stemming. Kunst was haar te doodze wil de geen indrukken uit, die tweede hand krij gen. ze wilde niet doom 't, temperament van een ander heen zien. Ze wilde, met haar eigen oogen, dc wereld aanschouwenvoor zich zélve"oordeel©». Iets echts verlangde ze, iets typisch' Iets van de hedendaagpche menschen, niet de achtergelaten visie van. autisten uit liet verleden Annette nam haar vriendin mee naar 't TJ de schepen daar vond ze echter niets belangrijk, 't waren immers maar gewone booten, penny-boats, nee. dan waren de oor logsschepen in Helvoetsluis interessanter! Ze gingen langs de Keizers- en Heeren- gradhten Marion kwam geheel onder den in druk dat was iets... die lange huizenrijen met 't water en de boomen... dat had zo in Engeland nooit gezienze voelde, dat ze in een ander land was. Maar 't was melancoliek. ze wilde iets vrooHijkers. Annette bracht haar naar de Hooge-Sluisbrug en Marion was in extase. A .an den eenen kant de prachtige A'm- stelHolland was toch 't waterland biji uitnemendheidwerktuigelijk begon ze haar kodak te richten, toenNee, dat zou zonde zijn, zoo'n broeden stroom op oen vierkant stukje papier tot minieme afme tingen verwrongen, die toovertinten van zilver en goud eu kristal opgelost in neu traal grijsbruin. Nee, dat was de natuur verkrachten Ze vond Ihet zelve vreemd dat ze er zoo over dacht, het was haar vroeger nooit zoo ingevallen. ,.Je bent ndt als Jan,"' plaagde Jau's zuster. ..Die vindt het ook heiligschennis een boech- of watergezicht af te beelden.' O! ja, nu herinnerde ze zich, dat hij iets dergelijks gezegd had, toen ze een kiekjo van de zee 'bij Scheve ningen had wilten nemen ..Nu iets anders." verzocht ze. Een anderen indruk wilde ze hebben een blik op 't volksleven Annette riep eon ,,aapje" aan en 'beval den koetsier door de Kalveretraat en de St. Anthony-Breedstraat te rijden Maar 't was er niet bizonder geanimeerd het was een warme najaarsdag, er was iets zoels en drukkends, iets dooms en saais in de lucht. t Waren géwone straten met gewone mensohen ,,Als je 't goed vindt, zullen we eerat onze visites maken." zei Annette, ziende dal Marion niet veel belangstelling aan den dag legde. ,,Ooh! ja, dat is goed Eerst bij oom Koen, een koopman in ruste, die ter wille van zijn vrouw, een ge boren en getogen Amsterdamsche, nog in de hoofdstad woonde. Een deftig huis, met dubbel bordes, ingang door dc 'beneden deur; de bovendeur alleen voor feestelijke gelegenheden, de stereotype zij- en bannen-' kamer, ouderwetsch gemeubileerd, zonder smaak of stijlmaar degelijken dat was een eerste vercis elite. Van kleuren-harmo- nie of schoonheid van lijnen geen quaestdo, maar alles massief en duurzaam. De stoe len der binnenkamer bovendien nog met hoezen omhuld. Marion genoot, liet was zoo eclït moge lijk De vrouw des huizes paste geheet in haar omgeving'; de japon, die zij droeg, was zoo volkomen zonder gratie en de stof was toch zoo wanhopig degelijk. Marion zag een reeks van jonge Hollanderbjes, -die achtereenvol gens dal eene kleédingstuk, als een afleg gertje. Zouden dragen. Heur haar zat spiegelglad, ze droeg een zijden boezelaar, lage stoffen pantoffels en gebreide wit'tc kousen. Marion's vingeren jeukten haar om heur camera te openen en er het oer beeld in op te nemen Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1