ar*. 318 Woensdag 6 Mei 1Q08. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. 6M JitargaiiK ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Peze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens bij do Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomin. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 rogels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteoren in dit Blad, bij abonnement. Eone circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter algemeene kennisdat ingevolge Raadsbesluit van 28 April 1908 de artikelen 10 en 11 der Verordening, regelende de voorwaar den, waarop in de gemeente Amersfoort gas uit de Gemeente-gasfabriek wordt verstrekt luiden Artikel 10. Po 'huurprijs der gasmeters bedraagt voor een drielichtsmeter f 0.20 per maand een vijflichtsmeter f 0.25 per maand oen tieulichtsmeter f 0.30 per maand een twintiglichtsmeter f 0.40 per maand een dertiglichtsmeter f 0.50 per maand een vijftiglichtsmeter f 0.75 per maand; een zestiglichtsmeter f 1.per maand; een tachtiglichtsmeter f 1.25 per maand; een hondèrdlichtsmeter f 1.50 per maand een honderdvijftiglichtsmeter f 2.per maand een tweehonderdliehtsineter f 2.50 per maand. Gedeelten van maanden worden voor geheele berekend. Over het bedrag, verschuldigd aan gas, meter- huur, fittingen, arbeidsloonen en verdere kos ten, wordt, behalve bij de verbruikers van munt- gasmaandelijks beschiktbij eene quitantie door den gemeente-ontvanger onderteekend en waarop, zooveel mogelijk, de meterstanden, do verbruikte hoeveelheid gas en de verdere ver schuldigde bedragen specifiek zijn aangewezen. Over het bedrag, verschuldigd door gebruikers van muntgasmeters, wordt door of vanwege den directeur van de gasfabriek beschikt. Op een den gebruiker van den muntgasmeter jaarlijks uit te reiken kaart, wordt door den, met het in ontvang nemen van het verschul digde bedrag belasten ambtenaar voor het ont vangen bedrag gequiteerd. Tegen re^u wordt de kaart in de maand Januari van het volgende jaar teruggenomen. In geval van faillissement of andere bijzon dere omstandigheden, ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders, is het verschul digde onmiddellijk bij kwitantie, afgegeven door den gemeente-ontvanger, invorderbaar, zonder dat de gasverbruiker aanspraak kan maken op de regelen voor de betaling vastgesteld in het volgende artikel, terwijl bij niet-betaling de aan voer van gas onmiddellijk kan wor<J,en afge sloten. Artikel 11. De kwitantiën voor de betalingen, bedoeld in alinea 3 van het vorig artikel, moeten bij do aanbieding worden voldaan. Zijn zij tweemaal aangeboden zonder dat de betaling plaats had, dan behoort de betaling door of vanwege den gasverbruiker ten kantore van den Ontvaugei der Gemeente te geschieden. Heeft de betaling niet plaats gehad binnen drie dagen na de tweede aanbieding, dan wordt door den Ont vanger der Gemeente eene uitpoodiging tot be taling to zijnen kantore binnen den termijn van aclit dagen verzonden en het bedrag van het verschuldigde met 0.10 voor administratie kosten verhoogd. Mocht binnen den termijn van 8 dagen niet aan de uitnoodiging zijn voldaan, dan geeft de Ontvanger der Gemeente hiervan onmiddellijk kennis aan den Directeur der gasfabriek, die door Burgeipeester en Wethouders kan gemach tigd worden den toevoer van gas af te doen sluiten. Van de machtiging tot afsluiting wordt aan de gasverbruikers geene mededeeling ge daan. Nieuwe aansluiting heeft eerst dan plaats, wanneer de nalatige al het verschuldigde «heeft voldaan met bovendien f 1.voor de gemaakte kosten. Het door den gasverbruiker verschuldigde kan door de Gemeente steeds op de gewone wijze als schuld worden ingevorderd. Zekerheidstelling op door Burgemeester en Wethouders te bepalen wijze kan te allen tijdo van iederen gasverbruiker worden gevorderd. Wordt hieraan niet voldaan, dan wordt geen gas geleverd of de toevoer van gas afgesloten. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd, indien zij dit voor de richtige betaling van gos- gelden wenschelijk achten, een gasmeter met automaat te doen plaatsen. Amersfoort, 4 Mei 1908. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STEN FEUT KUOESE. WUIJTIERS. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat bij hun besluit van lieden, ingevolge art. 8 der Hinderwet, aan B. Th. Meijer, firma H. Wol- ters wonende alhier, vergunning is verleend tot do oprichting van een gasmotor, dienende tot het in beweging brengen van een- snelpers cn een gewone pers in het perceel Havik wijk F, No,. 12, kadastraal bekend Gemeente Amers foort, Sectie E, No. 4854. Amersfoort, 4 Mei 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J G. STENFEUT KUOESE. WUIJTIEUS. SCHOUW. Dc Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gezien art. 22 van het Reglement op het onderhoud en gebruik der wegen in de provin cie Utrecht d.d. 8 November 1853 (Provinciaal blad No. 102), alsmedo art. 1 der Verordening op do wegen en waterleidingen Doen te weten, dat de bij voormeld artikel bedoelde jaars-sehouw over wegen, slooten en ■waterleidingen, aan hun toezicht of beheer on derworpen, zal gehouden worden op Dinsdag, den 26 Mei aanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze de bepalingen van bovenge melde reglementen aan de belanghebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort, 5 Mei 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KUOESE. WUIJTIERS. Politiek Overzicht De gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk. Onder de telegrammen in een vorig num mer hebben wij eene opgave opgenomen van den uitslag der verkiezingen voor de ge meenteraden in Frankrijk, die verleden Zondag hebben plaats gehad. De opgave is ontleend aan de gegevens, die aan het de partement van binnenlaudsche zaken werden verzameld en waarvoor de bouwstoffen wor den geleverd door het geheele raderwerk vau liet burgerlijke bestuur. Kiesgerechtigden voor de gemeenteraden zijn alle staatsburgers, die kunnen deelne men aan de Kamerverkiezingen, want er be staat in Frankrijk evenmin een gerfneente- lijik burgerrecht ais een afzonderlijk gemeen telijk kiesrecht. Deze verkiezingen geven dus aanleiding om de in het Land lieersohen- de politiek© stemming te leeiren kennen, want, al inflluenceeren in bijzondere geval len ook plaatselijke en persoonlijke invloe den op den uitslag, in het algemeen bewa ren de verkiezingen toch een zuiver poli tiek karakter, omdat het in Frankrijk heer- sohende stelsel van centralisatie meêbreiïgt, dat de gemeenterad en en de door hen ge kozen burgemeesters een aanzienlijk deel van het politieke en administratieve regeer ings- gezag uitoefenen. Daar komt bij, dat de gemeenteraden het grootste contingent le veren tot het kiezerskorps voor den Senaat, waarvan in het- volgende jaar een derde en in 1912 wederom een dorde der leden moet aftreden. De gemeenteraadsledendie ver leden Zondag bij de eerste stemming zijn ge kozen of bij de herstemming gekozen zullen worden, zullen dus aan deze beide verkie zingen voor den Senaat hebben doel te ne men Maar ook in de plaatselijke gemeente politiek speelt de algemeene politieke strijd thans eene groot-ere rol dan to voren. Met het in werking treden van de scheidingswet is door de verwijzing van de kerkelijke ge bouwen en vam de vacant gekomen kerke lijke goederen aan de gemeenten voor doel einden van openbare liefdadigheid ©en nieuw arbeidsveld aan de gemeenten toegewezen. Daardoor is het politieke partijbelang dit maal in nog sterker mate dam vroeger in die gemeen tien de factor geworden, die in den verkiezingsstrijd dom dborslag geeft. In dezen strijd doet zich ook liet streven gelden, dat sedert 1906 in de Kamers kan worden waargenomen namelijk de afschei ding der radicalen van^de socialisten, waar toe de laatstgenoemden den stoot gegeven bebbem door hun uittreden uit liet blok en door hunne steeds heftiger en meer revolu tionair wordende taktiek. Bij de interpel latie, die kort voordat de Kamers liunne Paaschvacantie begonnen, door Jaurès werd gehouden over de algemeene politiek der regeering, heeft minister-president Clemen- eeau het standpunt van het kabinet geken schetst in deze verklaring: „Wij wenscheu eene meerderheid, die met de onafhankelijke socialisten begint e.. met de radicaal-socia listen, de radicalen en dc linker republikei nen zich voortzet. Uit het feit echter, dat ons programma zeer afwijkt van d.it der pro gressisten, volgt niet, dat ik mij het recht aanmatig dezen van de republikeinsche partij uit te sluiten. Wanneer men dat van mij verlaagt, dan verklaar ik, dab ik niet van zins ben het te doen". Dat wil met andere woorden zeggenDe regeering bestrijdt al leen de socialistische partij en de rechter zijde en, hare meerderheid zoekende in de overige links-republikeinsche partijen, zal zij de toenadering van de progressisten niet af wijzen, die daarvoor ook weer hunnerzijds op de dankbaarheid van de regeering kunnen dekenen. Men had hier dus eone besliste weigering vam Clemenceau om mee te deen aan de door een deel der radicaal-socialisten verlangde blok-politiek van de links-republi keinsche partijen met inbegrip van de socia listen. Dit program Velieerscht ook den strijd om de macht in de raadhuizen, waarom het gaat bij deze gemeenteraadsverkiezingen. Vooral in de groote steden wordt een heftige strijd geveerd tusschen de socialisten en de overige partijen der linkerzijde. Dit komt o. a. uit in Parijs, waar bij de 25 herstemmingen, die moeten plaats hebben, meereudeels republi keinsche en socialistische candidaten tegen over elkaar staan. In de uit het departement vam biuueulandsche zaken afkomstige mode- deeling over den uitslag van de eerste stem ming in de hoofdstad wordt gezegd, dat de meerderheid van den gemeenteraad van Parijs in ieder geval republikeinscli zal zijn. Eeno andere vraag zal echter zijn, of na afloop van de herstemmingen niet do meer derheid anti-gouvernementeel zal zijn. Bij de eerste stemming zijn gekozen 20 nationa listen en 7 conservatieven. Als nu de socia listen, die men buiten het bloik wil hou den, bij stemming en herstemming te zamen slechts 14 stemmen krijgen, dan zou in den nieuwen Parijsohen gemeenteraad een© coa litie van rechterzijde on uiterste linkerzijde de regeeringspartij den voet dwars kunnen zetten. Duitschland. B e r 1 ij n 5 Mei. De rijksdag heeft in eerste lozing aangenomen een wetsontwerp ter bekrachtiging van drie overeenkomsten, den 17en Juli 1905 te 'sGravenhago onder- teokend betreffend© de uitvoering van wet ten op het huwelijksrecht, wat de rechten en plichten van dc colitgenooton in hunne persoonlijke betrekkingen aangaat, over liet ouder curateele stellen en andere voorzorgs maatregelen en over de burgerlijke rechts pleging. Staatssecretaris von Schoen deed uitkomen de groote voordcelen, die deze overeenkomsten opleveren in vergelijking van vroegoren. In den loop van een debat, dat in do bcgrootingscouimissie in den Rijksdag plaats liad over schuldaflossing, werd door den afgevaardigde Brzfberger, van het centrum, betoogd, dat uit van de ïegeering zelve afkomstige bereke ningen bleek, dat in de eerstvolgende vijf jaren de schuldenlast mot duizend millicen mark zou worden bezwaard ten gevolge der thans reeds gevoteerde uitgaven, zonder dat er nieuwe bijkwamen. In werkelijkheid zou dit bedrag nog niet eens voldcende zijn. De staatssecretaris van financiën von Sydow verklaarde, dat hij zelf geschrokken was o^er het bedrag van de nieuwe schul den, die in de eerstvolgendie jaren van zelf zouden voortvloeien uit de uitgaven, waar toe het besluit reeds genomen was. Men moest onder alle omstandigheden zien vrij te komen van de tot dusver gevolgde lec- n ings politiek. B e r 1 ij n, 5 Mei. Do aanvulllingabeigroo- ting voor de protectoraten in Afrika, die voorziening treft voor den aanleg van nieu we spoorlijnen, waarvan de totale"kosten L50 mil Hoen zullen bedragen, werd in tweede lezing aangenomen. Alleen sociaal-democra ten voerden het woord, om hun weiger-nd standpunt tce te lichiben. Belglö. Brussel, 5 Mei. In het voortge zette debat over de Congozaak bestreed de progressist! serie leider Jansen met. kracht de overneming. Hij bezwoer zijne vriendei, die voorstanders van de naasting zijn, over deze ziaak nog eens ©rustig ma te denken. Wanneer er voor deze zaak eene meerder heid in de Kamer gevonden wordt, dan zou hij zich toch blijven verzettens Engeland. In een Witboek zijn ©enige rapporten aan hei parlement overgelegd van Sir Eldon Goret, Britscli agent in Ejgyipte, over den toestand van het- land. Daarin wordt be toog!. dat het land dringend behoefte heeft aan maatregelen ter bevordering van zijn scciaie en moreele welvaart.. Het groote be zwaar is echter, dat deze maatregelen geen kracht, van wet kunnen krijgen voor de Egyptenaren alleen, onafhankelijk van de Europeanen die te midden vau hen leven, en anderzijds kunnen zij op laatstgenoem den niet worden toegepast zonder goedkeu ring van 15 verschillende mogendheden. En al beroouen deze nog zooveel goeden wil, het b'ijft tyoli onmogelijk die verschillende inzichten der buitenlanders in overeenstem ming te brengei. en er kan geen enkel voor stel worden aangenomen, zoo ook maar één mogendheid zich er tegen verzet. Het Mei-nummer van de National Re view, het hoofdorgaan vam de anti-Duitsche richting in Engeland, bevat een artikel over de Engelsche en Duitsche zeemacht vau de hand van lord Eslicr, wiens naam veel ge noemd is, toen bekend werd, dat Keizer Wilhelm een brief gezonden had aan den toenma'ligen minister van marine lord! Tweedrnouth. Lord Esher is ondercomman dant van het kasteel Windsor, waar de Keizer als gast van den Koning van Enge land heeft gewoond, en de Keizer moet zich spottend hebben uitgelaten, dat lord Esher, in plaats van zich te wijden aan de huis houdelijke plichten van zijn ambt, agiteer de en in een openbaar gemaakt schrij ven heeft gezegd, dat in Duitschland, te beginnen met den Keizergeen mensch was, die niet- den val van Sir John Fisher, die zich zoo verdien stelijk gemaakt heeft voor de Britsche vloot, met vreugde zou begroeten. Daar nu in den brief van Keizer Wilhelm aan lord Tweed- mouth gezegd was, dat Engeland zooveel schepen mocht bouwen als het wilde, en dat dc Duitsche vloot slechts er toe bestemd is de Duitsche kusten en den Duitschen han del te beschermen, beschouwen sommige En gelsche bladen dit artikel van lord Esher, waarin nadruk gelegd wordt op de gevaar lijkheid van de Duitsche concurrentie, als een antwoord op 's Keizers brief. De schrijver betoogt, dat tien jaren ge leden Engeland nog de onbetwiste heer schappij over do zeeën heeft 'bezeten. Alleen Frankrijk had men destijds als een even- tueelen mededinger kunnen beschouwen. Se dert is het. zwaartepunt echter van de Mid- dellandsche zee naar de Noordzee ver plaatst, en wel door het ongelooflijk snelle aangroeien van de Duitsche vloot. Gelijk tijdig heeft Groot-Brittannie zich gedwon gen gezien, zijne eskaders allen in de Noord - Europeesclie .wateren samen te trekken, en zoo is de heerschappij over de Indische en den Grooten ooeaan verloren gegaan. Even zoo is het ook met den zeehandel gegaan, en de Duitsche handelsvloot heeft ook resul taten verkregen, waarvan men voor tien jaren niet had gedroomd. Overal waar men kijkt, treft men de Duitsche vlag aan. De groote handelswegen der wereld zijn groo- tendeels reeds in handen van de Duitsche concurrenten, en in alle landen, de be schaafden zoowel als de oribesc haaf den, ma ken de Duitschers de grootst© vorderingen. Aan .gene zijde van de Noordeze woont deze natie, die reeds 60 millicen telt en wier léger het sterkste is dat men ooit in de wereldgeschiedenis heeft gekend, eene op den lioogsten trap der beschaving staande natie, nog geheel onbedorven door de weelde, trotsch op de verkregen resultaten, eerzuchtig en daarbij gedwongen een uitweg en een arbeidsveld voor hare overtollige energie te vinden. Wanneer Groot-Brittan nie zich wil handhaven tegenover deze natie, dan moet het onvoorwaardelijk trach ten zich de heerschappij over de zeeën weer te verzekeren, en dan is er slechts één weg namelijk voor ieder schip, dat de Duitsche admiraliteit op stapel zet, twee van gelijke sterkte te bouwen. De gewichtigste vraag echter, die de Britsche kiezer in de toe komst zal hebben te beslissen, moet altijd blijven hoe de regcering zich stelt tegenover deze belangrijkste van alle vragen. Het moet absoluut beslissend zijn voor het Techt van bestaan van eene Britsche rogeering of zij: gezind en in staat is, de Britsche vloot zoo sterk te houden als zij moet zijn om de heerschappij over de zeeën te handhaven. Lord Esher besluit met het voorstel, eene 21 »OOR THERESE HOVEN. En hij nam 't meesterschap aan, maar voorloopig slechts om baar te kal'meeren Mar ion, liefste, vraag geen overijlde belofte van me. Een offer als dit eischt rijp beraad, ik mag het je niet brengen in een ©ogenblik als dit. Met. je lieve gezichtje vlla'k bij. miji en je hartje als 't ware, klop pend tegen 't mijne aan. Laat me tijd, lief ste, en wees niet ongerust. Twijfel niet aan mij, ik zal doen waf 't'beste is voor ons bei den ,,Je vertrouwt miji immers?" En weer werden ze gestoord', doch nu waren de indringers wel kom en -voor alle drie was 't eon verlichting, toen Ivy en Ethel binnenkwamen o'm Marion over iets te raadplegen. Ze hadden 'haar overal ge zocht. „Ik was hier bij, Annette," zei ze rustig. De zusjes keken van den een naar den ander en knikten elkander ondeugend toe. tm 10 landsche 7/ee~officier was natuur; lijk verliefd op Marion. Nu, één moest de eerste zijn en, in haar meisjes-brein, vorm den zich reeds visioenen van keurige toilet ten die zo als bruidsjuffers zouden dragen. Voorloopig namen ze Marion mee terug naar haar kamer. „Maar Jan, hoe moet dat nu?" vroeg Annette verschrikt., toen ze weder alleen waren „Bij God, i'k -weet 't niet."' „Je kunt je positie toch niet opgeven?... „En haar opgeven kan ik evenmin. Zeg nu zel've, Annette, je he'bt 'haar nu toch bijgewoond, is ze geen aanbiddelijk naïef kind en zoo hartelijk?" „Ik geloof wel, dat ze veel van je houdt," antwoordde zijn zuster ontwijkend. „Dat zeker, 't Is toch heerlijk de liefde van een rein, 'braaf meisje te bezittenJe lui vrouwen, kunt toch ontzaggelijk lief hebben Annette keek hem spottend aan. „Het. was misschien, toch verkeerd, dab je er bij: waart," begon hij,, geraakt. „Waarom? Jelui hebt. je in niets ge geneerd?" „Annette, toe, wees nu niet zoo sarcas tisch." „Neem me -niet kwalijk, Jan, maar jo kunt toch niet van mij verwachten, dat i'k Marion in 'tzelfde licht zal zien als jij." „Hoe zie-je haar dan?" vroeg hij onwil lekeurig „Wel, ik vind 't verbazend egoïstisch van haar om van je te verlangen den dienst te verlaten „Egoïstisch, nee, dat is ze allerminst." „Als ik veel van een maai hield," ver volgde ze, zonder op de woorden van haar broeder te letten, „zou ik alles voor hem willen prijsgeven, niets zou mij, te zwaar zijn. Ik zou er een wellust in vinden mijn dierbaarste verlangens voor hem te, laten varen." „Alle vrouwen zijn niet eender, Annet te," hernam hij zacht, ,,on dan, denk eens even, 't is veel gemakkelijker een of fer te brengen, dan jaren lang in stilte te lijden, actief te geven valt lichter dan pas sief te ondergaan. Ik vind het heel eerlijk van Marion, dat ze ronduit bekend heeft, er niét den moed toe te hebben." „Maar, Jan, hoe doen andere zeeofficiers- vrouwen dan Als ze er allemaal zoo over dachten als Marion, dan zou er geen enkele zee-officier kunnen trouwen of ze moesten allen ie marine uitgaan en dan zou do vloot al vrij spoedig ontvolkt zijn." „In elk géval is 't heel vleiend voor mij," merkte Jan verrukt, .doch onlogisch, op, „dat zij zooveel van me houdt, dat ze niet -meer zonder mij kan." „Als jij tevreden bent, zal ik er mij ook bij neerleggen," zei Annette met een zucht. „Jij moet natuurlijk weten, wtalt je doet, maar ik vind 't weeselijk janvmer j© car rière zoo af te breken, wat wil-je nu .vaan doen?" Jan baalde de schouders op. „Een baantje aceken, zooals die vriend van je, hoe heet hij ook weer?" „Meen-je Van Esson? Ja, dat is een on gelukkig voorbeeld." „Kroeg hij, na twee jaar sukkelen, niet eindClijk iets als f 600 Een royaal' voor uitzicht en dat met een meisje als Marion, die zoo verwend is en nog geen kopje onn wascht en geen steekje naait. Mevrouw Van Essen dééd alles zelve, dat heb je me meer dan eens verteld, zo konden niet eens een meid houden. Dat zou iets zijn voor Marion, die niet eens haar eigen laarzen dichtknoopt. „Mevrouw Van Essen was een burger meisje." „Dus Was 'tvoor 'haar nog minder erg." „Ze had niets meegebracht, terwijl Ma rion's vader haar al licht een jaarlijksche toelage zou kunnen geven." „Daar zou ik maar niet op rekenen, dat schijnt volstrekt geen Engelsche gewoonte. Bovendien, Jan, je zoudt toch niet op kosten van je vrouw willen leven. Zelf niets doen en finantieel van haar afhangen, dat zou ik toch .al zoo verachtelijk moge lijk vindefif „Ik geloof niet, Annette, je óóit aanlei ding te hebben gegeven tot zulk oen veron derstelling. Natuurlijk zal ik voor mijn vrouw werken, maar ik mag 't haar toch niet minder geven dan ze 't thuis gewoon is. „Dan zou ik er, in jou .plaats, maar van afzien. Zul jij-ooit genoeg kunnen verdienen om ten groote villa, als deze te .bewonen met, ik weet niet hoeveel, 'bedienden?" „Je hoeft 't niet letterlijk op te nemen. Jongelui 'beginnen nooit zoo grootscheeps." „Tegenwoordig anders wel. Meisjes die trouwen, willen nu niet meer haar huis in richten, zooals haar oudera 't hebben ge daan, toen zij een huishouden opzetten, maar liefst nog weelderiger dan de ouders het nu hebben." „Op die manier zouden alleen gofortuueer- den zich de weelde van trouwen kunnen ver oorloven „Huwelijken worden dan ook vrij wat soliaaisdhcr. Dat zul-je toch moeten toestem men." „Enfin, we zullen zienik zal nog eens ernstig met Marion spreken en haar terdege wijzen op de moeilijkheden, die zich zullen voordoen, 't Eenigc is natuurlijk, dat ze ge duld- zal moeten hébben en, daar we anders toch niet (hadden kunnen trouwen vóór mijn Indische reis achter den rug was, komt 't vrijwel op 't zelfde neer. Alleen zullen we nu elkander nog cen9 af en toe kunnen zien." HOOFDSTUK X. Tante Charlotte. Als naar gewoonte vereenigden zioh de dames van Westmcre met de logé's voor de namiddag tihee in de drawing-room. De hee- ren waren er meestal niet 'bij; aanwezig, al leen luitenant Vermeer, wiens 'belangstelling voor Engeland zich op één persoon tjb-cou^ centreerde, en die oen kopje tihee, door Ma rion geschonken of een sandwich door haar aangeboden, interessanter vond dan de To wer van Londen, de Aibdy van Westminster en derglijke bezienswaardigheden. Nu en dan was bijl, voor zijn fatsoen, naar stad gegaan, doch als hij 't eenigeein9 zoo kon inrichten, was hij. op het theeuurtjo in 't salon, ton minste als Marion th-uis was, anders vond hij de thee geurloos en de bei- lage zonder smaak. Dien avond waren do dames voltallig; mevrouw Rood ford discussieerde ©enige ge meenscha ppelijke vriendinnen met haar zus ter Julia, en meisjes zaten bij groopjee van twee en drie aan do verschillende tafeltjes, waarmede de enorme kamer ruim voorzien Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1