ar*. 834. 6" Jaargang. Dinsdag 12 Mei 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden roer Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers..- 0.05. J)eze Courant ▼•rsehijnt dagelijks, behalve op Zen- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóér 11 uur 's morgens hg 4e Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DBR ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cents bij vooruitbetaling. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Een* circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. [Kennisgeving. VEEZIEKTE. De Burgemeester van Amersfoort, brengt ter kennis van belanghebbenden, dab bij beschikking van den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel van 5 Mei 1908 niet ingang van 6 Mei 1908 in de ministerieel© be schikking van 21 October 1907, Directie van den Landbouw, no. 8925, Afdeeling Veeartsenij- kundige Dienst (Neder'landsche Staatscourant van 22 October d.a.v. no. 247), gewijzigd bij die van 17 Februari 1908, Directie van den Land bouw, no. 1302, afdeeling Veeartsenijkundige Dienst (Nederlandsche Staatscourant van 18 Februari d.a.v. no. 41), waarbij verboden wordt het vervoeren van herkauwende dieren en var kens uit bet overige gedeelte des Rijks naar een 'kring, omvattende 1. Noordbrabant 2. Gelderland 3. de eilanden Goedereede, Overflakkee en Tièngemeten 4. de eilanden Texel, Vlieland en Terschel ling; 5. Zeeland 6. Friesland 7. Overijssel 8. Groningen; 9. Drenthe 10. Limburg a. de sub 3 voorkomende woorden worden vervangen door ,,de eilanden Goedereede, Over flakkee en Tiengemeten, alsmede de genieenten Aspeien en Hcukelum" b. de sul) 4 voorkomende woorden worden vervangen door ,,de eilanden Texel, Vlieland, Terschelling en Urk." Amersfoort, 11 Mei 1908. De Burgemeester van Amersfoort, WUIJTIERS. Politiek Overzicht liet liberale regeeringsbeleitl in Engeland. De heer Winston Ohurchill heeft in Dun dee den zetel in het lagerhuis teruggekre gen, dien hij door zijne bevordering bot den rang van kabinet-minister was kwijt geraakt. Maar in .Dunde*? vialt evenimin te roemen op het door de regeeringspa-rtij behaalde succes ais een paar dagen te vore» in Wol ver hauip tonDeze beiide districten werden gerekend tot de vaste burgiben van de libe raHe partij. In Wolverhampton was, twee jaren geleden, Sir Henry Fowler met 2865 stemmen meerderheid gekozen. Nu werd zijn opvolger gekozen verklaard met eene meerderheid va>n slechts 8 stemmen. In Ihnuke had bij de algemeene verkiezingen Churchill's voorganger Robertson, die nu met Fowler en Mor ley naar het hoogerhuis is overgegaan, met ruim 5000 stemmen den unionistischen tegencandidaat geslagen. Nu is het verschil tusschen het stommen-cijfer van Churchill en dat van den unionist ge slonken tot 2729daarnaast zijn op den oan- didaat der arbeiderspartij 4014 stemmeu uitgebracht, slechts 256 stemmen minder dan op den unionist. Minister Churchill heeft zijn zetel slechts te danken aan het feit, dat,, ais over meer dan twee Candida,ten wotrdt gestemd, de betrekkelijke meerderheid vol doende is om gekozen te worden verklaard; tegenover de 7079 stemmen, die hij verwierf, staan 9039 stemmen, die zijn uitgebracht op de drie tegenoandidaten té zamen. Er is inderdaad reden om zulke over winningen" te beschouwen als een ernstige slag voor liet gezag van de regeering. Het is moeielijk voor de partij om een behoor 'ijk antwoord te vinden oip de vraag, dio haar ta.rtend wordt gedaan ,,Als gij uwe vaste burg ten slechts op dergelijke wijze kunt handhaven, hoe kunt gij dan bewe ren, dat gij het vertrouwen van het land bezit?" Het is onmiskenbaar, dat de pro tectionistische strooming veld wint in het land, en evenzeer gaat de toenemende nei ging vian de arbeiderspartij om zich af te scheiden en zelfstandig haar weg t>e bewan delen, voort de macht va.n de regeerings partij, te verzwakken. Maar voorshands is de liberale partij nog in het bezit van de macht. Hoe zij liare macht gebruiken wil, leert de begroeting voor hel dienstjaar 1 April 190831 Maart 1909, die door den eersten minister Asquith mot oene rede, die lof heeft ingeooget aan allo zijden van het lagerhuis, is ingediend. Alls kanselier van de sdhatkist heeft de heer Asquitth deze begrooting ontworpenliet is dus verklaarbaar, dat hij er prijs op heeft gesteld als hoofd van het kabinet zelf het programma van financieel beleid te ont vouwen, dat hij zich voorstelt te verwezen lijken, al zafl do dagelijkse he zorg voor de uitvoering voortaan rusten op den nieu wen minister van financiën Lloyd George. Het nieuwe budget gaat eenerzijds voort op de lijn der liberale traditie, door de in directe belastingen te verminderen en kraoh- tig aan de schulddelging de hand te hou den. Aan den anderen kant schenkt het vol doening aan wencellen, die van radicale zijde sints lang werdien voorgestaan, door het uitzicht te openen, dat op het gebied der invoering van leeftijdapensioenen de eerste stap zal warden gezet. Dank zij de batige saldo's, die de beade vorige diensten hebben opgeleverd, waardoor de aanzienlijke bedragen van respectievelijk 4,726,000 en 4,901,000 p. st. vrij kwamen voor aflossing van schuld, is het bedrag der staatsschuld teruggebracht kunnen worden tot het cijfer waarop het tien jaren geleden stond. Het is nu 696 millioen groot. De gunstige financieele toestand stelt de regeo ring in staat, niet alleen de begrooting te doen sluiten zonder het heffen van nieuwe 'belastingen, maar zelfs bestaande belastin gen te verminderen. De zegelrechten op ver zekeringspolissen van sdhepen zullen worden verminderd en de suikerbelasting zal worden teruggebracht met een hailve penny per pond, of van 4 s. 2 d. tat 1 s. 10 d. per centenaar. De fabrieken van suikerjams zui len dus hunne vroegefe voorspoed terugkrij gen, en men zal in de Bngelsche huisbou dingen, waar de suiker als het noodzakelijke complement van den beefsteak beschouwd wordt, royaler met de suiker kunnen omgaan. Daardoor zal het overschot, dat het nieu we dienstjaar volgens raming zotu opleveren als de bestaande belastingen behouden ble ven, met 3,420,000 p. st. verminderen. Wat er dan nog overschiet, zal besteed worden cm de leeftijdspensioenen, waarop zoo lang reeds het uitzicht is geopend, in werking te doen treden. Vooreerst nog op beperk to schaal. De leeftijd, waarop de pensioen-ge rechtigdheid ingaat, zal zijn 70 jaarde pen sioenen zullen bedragen 5 shillings per week voor eenloopende personen en 1\ shilling per week voor getrouwde parenen om voor het genot van pensioen in aanmerking te kunnen komen, zal 'het persoonlijke inkomen geweest moeten zijn als maximum 26 p. st. voor on get róuwden en 39 p. et. voor getrouwden. Op deze wijze wordt bet aantal personen, die van het pensioen zullen genieten, 'beperkt tot 500,000 personende eisch, dat vooraf voor het pensioen moet zijn gestort, wordt niet gesteld.. De pensioenen zullen ingaan met 1 Janua ari 1909. Het loopende dienstjaar zal duB slechts met een kwartaal van de pensioen gelden belast worden, hetgeen eene uitgave zal vorderen van 1,200,000 p. st., waarbij nog 40,000 p. st. komen voor administratie kosten. Te beginnen, met het volgende jaar, zal de dienst echter voor deze pensioenen belast worden met een vasten post van 6 millioen p. st., die natuurlijk hooger zal worden, wanneer men den leeftijd, waarop het pensioen zal ingaan, lager stelt of hei- pensioensbedrag verhoogt. Voor dit jaa: is het geld gemakkelijk te vinden. Later J*i dat heelwat bezwaarlijker gaan, reeds dade lijk met het volgende jaar. Hieruit blijkt alweer, dat, gelijk aan alle goede din^ n. ook aan deee zaak eene schaduwzijde ver bonden is. Duitechland. De staatssecretaris van koloniën Dern burg heef, afls blijk van waardeer ing dat hij er in geslaagd is de aanneming van het wetsontwerp op den aanleg van koloniale spoorwegen door den rijksdag te bewerken, de Pruisische kroonorde le klasse gekre gen. De Keizer deelde hem dit zelf per telegraaf mede en wenschte hem tegelijk goede reis naar Zuid-Afrika. Eergisteren is de heer Dernburg naar Londen vertrokken, waar hij eene week zal vertoeven. Den 17en scheept hij zich te Southampton naar Zuid- frika in. Voordat hij zich naar Duitsch Zuidwest-Afrika begeeft, zal hij een bezoek brengen aan de Zuid-Afrikaansche koloniën brengen. Zijne reis zal v'ier maanden duren. In verband hiermee is het denkbeeld ter sprake gebracht van den afstand van de Walvischbaai aan Duitschlandde lieer Dernburg zou zijn verblijf in Kaapstad be steden om daarover te onderhandelen. De Köln. Ztg. wijst er intusschen op, in een blijkbaar geïnspireerd artikel, dat Duitsch land de Walvischbaai volstrekt niet noodiig heeft, die zelfs als zij om niet te krijgen was, zou blijken een lastpost te zijn. De raadsman van vorst Eulenburg, Jus- tizrat Wronker, zal bij het Kammer gericht in beroep komen van de beslissing der raadkamer, waarbij het verzoek om den vorst tegen borgstelling uit de voorloopige hechtenis te ontslaan, is afgewezen. Het zal tot het najaar duren, dat het proces wegens meineed tegen vorst Eulenburg in openbare behandeling komt. Amtsrichter Kern, die in het eerste Har- denprcces voor het Schöffengericht te Ber lijn voorzitter is geweest, heeft zijne vroe gere huishoudster en twee andere personen wegens beleediging aangeklaagd, omdat zij in brieven aan graaf Kuno Moltke hem hadden beschuldigd, dat hij zich had laten omkoopen. De drie beschuldigden zijn tot boeten veroordeeldin het vonnis is uitge maakt, dat men te doen had met dienstbo denpraatjes zonder reden. Frankrijk. Parijs, 11 Mei. De uitslag der ver kiezingen in 350 hoofdplaateen van de de partementen, de arrondissementen der Seine daarin niet. begrepen, is, dat- de meerderheid verkregende vereenig- de socialisten in acht gemeenten, de onafhankelijke socialisten in drie; de radi- calen en radicale socialisten in zeventien de linksohe republikeinen in 86, de progres- j sisten in 48, de nationalisten en reactionai ren in 30; voor de raad is het resultaat twijfelachtig. De republikeinen winnen in 39 gemeenten en verliezen in 11; hun netto winst is alzoo 28. Bij de 25 herstemmingen voor den ge meenteraad van Parijs zijn 18 vroegere en 7 nieuwe leden gekozen. In plaats van eeni- ge niet herkozen vereenigde socialisten (het revolutionair element van de socialisten), zijn ladicalen gekozen. Engeland. Lord Moriey of Blackburn, de minister voor ladië, heeft zijn zetel in het hooger huis ingenomen, zender den eed of te leg gen in den tot dusver gebruikelijken vorm hij heeft daarvoor eene eenvoudige verkla ring in de plaats gesteld. Daarmee is ook voor t'e toelating der leden van het hooger huis een precedent gesteld. Omstreeks twin tig jaren geleden verwekte de weigering van Charles Dradlaugh, den gekozene van Nor thampton, om als vrijdenker de voorgeschre ven godsdienstige eedsformule te gebrui ken, ten storm in ihet land. Het lagerhuis weigerde Bradiaugfh toe te laten, ook nadat hij op nieuw was gekozen, en hij word met geweld uit de zaal verwijderd. Eindelijk werd door de bemoeiingen van Gladstone eene nieuwe eedsformule opgesteld en Bra' vugk kon zijne plaats innemen. Ditmaal is in het lagerhuis de zaak in alle stilte in haar werk gegaan; lord Mor iey heeft zonder verzet gedaan verkregen, dat voor de tot dusver gebruikelijke for- mu'e eene andere in de plaats werd gesteld. PortugaL In eene in het Neccessidades-paleis te Lis sabon gehouden zitting van den staatsraad is besloten tot het verleenen van eene uit gebreide amnestie van alle vóór 31 Januari gepleegde misdrijven, voor zoover zij niet met den Koningsmoord en met de anarchis tische propaganda in verband staan. Deze amnestie verleent volledige vergiffenis voor alle verdere misdrijven van politiekeu aard, vergiffenis en herstel in de burgerlijke rech ten aan lien, die daarvan vervallen zijn ver klaard en kwijtschelding van een vierde van de straf aan allen, die wegens vergrijpen tegen het gemecne recht veroordeeld zijn. Oostenrijk. Weenen, 11 Mei. De begrotingscom missie van bet huis van afgevaardigden heeft de geheele begrooting voor 1908 aangenomen. De Neue Freie Press© bericht, dat tegen aanstaanden Donderdag eene staking van vrijzinnige Duitsche studenten te verwach ten is als protest tegen de staking van de coMegeö vau prof. Wahrmund aan de uni- vers'teio te Innöbruck. Het plan daartoe is van Innsbruck uitgegaan. Weenen en Graz hebben reeds medewerking toegezegd, de mijnacademie te Leoben heeft nog bedenk tijd gevraagd. De Duitsohe studenten te Praag hebben een protest bij den rector in gediend, dat gelijkluidend is met het pro test van de Iimsbamcikscbe studenten. Waar schijnlijk zullen ook de studenten van de -beide Czechische universiteiten te Praag zich aansluiten; het rasverschil wordt voor deze zaak op zijde gezet. De rector vau de universiteit te Weenen heeft eene waarschuwing tot de studenten gerichi, om storingen van de colleges te ver mijden. Montenegro. In Antivari heeft, in tegenwoordigheid van het corps diplomatique en van de inge nieur g van den spoorweg naax het xneetr van Skutari, de eerste-steenlegging plaats gehad van de nieuwe havenstad, die bestemd is de tweede hoofdstad van Montenegro te worden. Vorst Nikita hield ©ene plechtige rede, waar in hij den wensch uitdrukte, dat de gepro jecteerde Donaiu-Adriè-spoorwieg zijn eind punt zou krijgen in Antivari, dat voor de Slavische volken in het Balkan-gebied den weg opent naar de Adriatische zee en naar Italië. Turkt!» Constantinopel, 11 Mei. öon- stans, ambassadeur van Frankrijk, verklaar- de in de laatste aan de Parite gerichte nota dat de ambassade eene voortzetting der on derhandelingen als volmaakt werkeloos be schouwt, tengevolge van de onmogelijkheid zich met de Turksche regeering te verstaan. Oonstans voegt daarbij dat hij rapport zal zenden aan zijn regeering en nieuwe instruc ties afwacht. Volgens een bericht uit Londen opent den loop tot dusver van de gedachtenwisseling over de hervormingsvoorstellen van Rusland1 en Engeland voor Maecdonië het vooruit zicht, dat tusschen de hierhij in de eerste plaats in aanmerking komende staten binnen niet te langen tijd overeenstemming zal wor den verkregen. Bij de vaststelling van het programma voor de uitbreiding en voortzet ting van de hervormingen maakt het een be langrijk richtsnoer u't, enkel te streven naar het werkelijk bereikbare en uitvoerbare en ibij den wensch en den eisch der humaniteit tot verkrijging van betere toestanden in Ma cedonië het levensbelang van Europa om nieuwe momenten van wrijving volstrekt te vermijden, geen oogeub:ik uit het oog t© verliezen Vereenigde Staten. Volgens een bericht uit Washington, baart eene krachtige beweging onder de ne gers tegen de candidatuur van het president schap van Taft de republikeinsche partij eenige zorg. Naar gemold wordt, zijn onge veer 800,000 negens van zins tegen Taft te stemmen. De voorzitter van den nieuwen negerbond, de predikant Millar Waldron, heeft verklaard, dat als Roosevelt of Taft candidaat worden gesteld, 90 pet. van alle negers in het noorden en westen allervijan- digst tegen hen positie zouden nemen. Wal dron is vast overtuigd, dat zijn bond de re publikeinsche meerderheden in Connecticut, New-York, Delawe, Ohio, Indiana, Illinois en Kansas over hoop kan werpen. Argentinië. Buenos Ayres, 11 Mei. Bij de ope ning van de zitting is een boodschap van den president voorgelezen, waarin wordt ver klaard, dat het besluit van 25 Januari tot sluiting van de parlementszitting en waar bij de begroeting van 1907 van kracht ver klaard werd voor 1908, slechts een maatregel van administratieven aard was en volstrekt niet een inbreuk op de wettige arbeidssfeer van de wetgevende macht. De president be tuigt zijn diepen eerbied voor de grondwét. De buitenlandech© schuld, waarvan 4,620,608 peseta's goud werd afgelost, be droeg den 31en December 1907 319,612,507 peseta's goud. Het in omloop zijnde papier geld was einde 1907 532,163,476 peseta's. 26 BOOR THERESE HOVEN. Hal le verliefdheid noem ik 't. Ze kan je niet missen, wat drommel, zoo denkt de vrouw van een zee-officier er niet over." „Mlaav Ze wil1 mij niet trouwen, zoolang ik in üe Marine ben." "Zool Niet met een zee-officier, maar zeker wei met een leeglooper?" „Ik zai natuurlijk wel een betrekkiug zoeken." „Ga jij jt gang maar, kereltje, maar zoeken en vinden, dat zijn er twee." „Dat weet ik ook wel." „En mag ik oor weten, in welke richting }o je denkt te 'begeven?" - za^ omstandigheden afhangen. Ik zal eens met deze ©n gene praten... „Jongen, dat zal' je zoovéél helpen. Voor al als je zegt, waarom je de Marine ver laat; 't is me een. geschiedenisWaarachtig an, je gaat je eigen ongeluk en dat van dat meisje te gemoet. Ge loof me toch. Wie nou beter met je meenen dan je «gen vader! Sn ik aie er, om den dronT geen boil in. Je bent nu al tien jaar de Mjmne, dus al aardig eindje op weg. Blijf er nu ,n, dan word-je, overeen paar jaar, le luitenant, dan kapitein-ter- aee en zoo verder, 't Ergste ten-je door Als je gezondheid goed blijft, dtan kom-je er van zel'f ,,Ol voor mijn carrière zou 't natuurlijk jammer zijn," stemde Jan toe. ,,Maar dat is toch niet alles. Ik lieb Miss Roodford nu eenmaal lief, of juister we hebben elkan der lief en die liefde is nu de voornaamste factor in mijn leven geworden." „Tut... tut... baasje, verliefd zijn is goed en wel, maar mem kan er niet. van eten. Schrijf een oerlijken, fatsoenlijken 'brief aan dat meisje en zeg haar, dat je finantieele «omstandigheden je niet toelaten de Marine op te geven en dus je trouw beloften na te komen. Ga dan in 't voorjaar naar Indië, zooals je plan was, en, geloof me, bij je terugkomst, zul-je haar vergeten hebben. Je zult nog wel eens iemand vin den, waar je even verliefd op zult worden, als je je nu verbeeldt... ,,'t Is g«een verbeelding, vader, waar-' aehtig niet Ik heb liaar innig lief en harte lijk lief en zij beantwoordt mijn genegen heid op dezelfde manier. U weet niet, wat een engel zij is." De oude heer trok de schouders op: „Engelen zijn 't allemaal, vóór ze getrouwd zijn." „Ik had niet gedacht vaider, dat u zoo wanhopig droogstoppel-achtig zoudt. zijn en dat u zoo weinig sympathie zoudt toonen." „Het spijt me, dat ik je tegenval, mijn heer mijn zoon. In zooverre 6taan we dan gelijk, want jij. 'bent. me ook tegengevallen en niet zuinig ook. Ik was nog al trotsch op je. Als ik nog denk aan je eerste verlof toen je met Kerstmis thuis kwam. Wat waren je moeder en ik in onzen sclïik met onzen adelborst. We keken je allebei na, als je met Annette uitging. En toen je adelborst le klasse was geworden en, voor 't eerst, met steek en epauletten, op audiëntie bij den Minister ging. Je moeder huilde van aandoening en met mij: was 't, waarachtig niet veel «beter gesteld. En nu wou-je die mooie carrière, waar we allemaal zoo'n pleizier iu hadden, verlaten, ter wille van een meisje, dat je nauwelijks een paar maanden kent. Je rnoogfc je werkelijk nog wel eens bezinnen. Hebben die weinige maanden nu de indrukken van zooveel ja ren geheel uitgewi9cht? Jij houdt toch zelf ook van je vak. Wat schreef je ons niet al tijd uitvoerige brieven van je reizen Wat heb je niet genoten van je eskader-reis naar de Middellandse he Zee en verleden jaar nog van de West Meen niet, vader, dat ik dat alles ook niet bedacht heb," zei Jan, met een tri:lJ ling in zijn stem, die de waarheid zijner woorden bewees. „Ik verzeker u, dat ik, in de eerste nachten, nadat ik Marion's ja woord had, bijna niet. geslapen heb. Ik liep uren te ijsberen in mijn slaapkamer, ik woog al het- voor en tegen, en altijd kwam ik tot dezelfde conclusie ik kan haar niet verlaten, zij is mij dierbaarder dan alles op 'clè wereld. En da.n, zij, gelooft- in mij en ik mag haar niet teleurstellen." „En ons, je moeder en mij, die dan toch meer voor je gedaan hebben dan dat vreem de meisje, mag-je ons dan wèl teleurstel len Jan antwoordde niet, hiji voelde 'twel... maar hij kon 't niet zeggen. Het zou te wreed zijn om aau zijn vader te bekennen, dat Marion alleen nu voel meer voor hem was diam zijn ouders ooit geweest- waren. Hij, was altijd een goed zoon geweestwaarom ook niet? Hij had zijn ouders nooit ver driet aangedaan, maar hij had ook nooit 't minste of geringste voor hen opgeofferd. De gelegenheid er toe had zich nooit voorge daan. En nu? Moest hij nu zijn liefde offe ren aa^de vooroordeel en of de verstands-» theorieën van zijn vader? Moest hij Marion opgeven, omdat zijn vader tegen zijn verbintenis met haar was? Stel, hij: gaf toe... stel, hiji schreef Ma rion af en zou in de Marine blijven. Omaar dan wist- hij vooruit, dat hij zijn vak en alles, wat er mee verwant was, zou haten en dat hij zich, instinctmatig, van elke vrouw zou afkeeren. Hij was niet verblind genoeg om te dur ven beweren, dat Marion Roodford boven alle meisjes uitblonk, maar voor hem was zij nu eenmaal het meisje vain zijn hart en hij zou haar trouw- blijven. Gemakkelijk wem 't hem anders niet ge maaktmeneer Roodford had hem eenvou dig verklaard niets tegen hem te hebban, doch had hem tevens gezegd, dat hij on mogelijk zijn toestemming kon geven, zoo lang hij geen betrekking had. Hij moest maar eens, over een jaar, terugkomen en, als hiji dan voldoende waarborgen had om een vrouw een onbezorgde toekomst te kunnen geven, dan zou men verder zien. Mevrouw was het geheel met haar man eens en Jan .bekende, dat hij niet anders verwacht had. Marion was heel lief en teeder bij 't af scheid geweest en had hem herhaaldelijk verzekerd, dat zij, 't volste vertrouwen in hem had en altijd zou hebben en dat had hem weer moed gegeven Annette was op de terugreis vervelend en zeurig geweest. maar dat schreef Jan hoofd zakelijk toe aan den ruwen overtocht. Baar voorspelling, dat bun ouders woe dend zouden zijn, was vrij-wél uitgekomen, d'och dat was te voorzien geweest. Jan begreep wél, dat- 't niet zonder slag of stoot zou gaan en hij ontving beide zon der te klagen. Zijn vader was eerst saircastisdhj, toen wee moedig'. Zijn moeder verontwaardigd en on logisch „Dat komt er nu van," zei ze tot Annet te. „Wat hoefde jij ook Engelsche logees te vragen. Ik heb 't- altijd wel gezegd1, dat t lot- niets zou leiden en er pal heel wat moe ten veranderen, vóór ik mijn logeerkamer weer, voor alle mogelijke vreemden, open zet. Jan schreef lange klaagjbrieiven aan Marion en verscheurde ze terstond om er liefde zangen van te maken. Zij antwoordde met prettige, opgeruimde epistels, waarin ze hem allerlei kleine en groote nieuwtjes omtrent de familie vertelde. Zoo schreef ze op een keer, dat tante Julia met haar döobters naar Soutksea was voor den winter, omdat daar zulk een groot gar nizoen la.g, natuurlijk in de hoop, dat de een of andere officier zich over Mury of Flossy zou ontfermen. Een poosje later deelde ze hem mee, dat Nan biï haar tante logeerde, en korten tijd daarna kondigde ze hein de verloving aan Van haar zusje met luitenant. Mac Gregor van de lanciers. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1