3 Wordt h. o. besloten tot aanhouding van de behandeling. 11. Voorstellen van B. en W. tot het. doen van af- en overschrijvingen en tot -wij ziging van de begrooting, dienst 1907. Wordt z. h. o. conform besloten. 12. Voorstellen van B. en W. tot het vaststellen van oninbare posten in zake de plaatselijke directe belasting naar het in komen, dienst 1905, 1906 en 1907, respec tievelijk op f 48, f 349.75 en f 846. Wordt z. h. o. conform (besloten. 13. Voorstellen van B. en W. tot het vaststellen van oninbare posten in zake de straatbelasting, dienst J.906 en 1907, respec tievelijk op f 109. 64 en f 110 .75. Wordt z. h. o. conform besloten. De Voorzitter. Alvorens de deuren te sluiten, .wil ik hog eene mededeeling doen. Op Birkhoven ligt een heideveld, groot 12> H.A., geheel, renteloos, dat op ontginning -wacht. De commissie van bijstand heeft de wenschelijkbeid daarvan ingezien, maar durft daartoe geen voorstel te doen, omdat de kosten van het omploegen van den grond ongeveer f 16OO zullen bedragen. Het is mij nu hoogst aangenaam te kunnen mededee- len, dat de ontginning evenwel zal kunnen geschieden door de aanbieding van een mild ingezetene, die de gemeente een warm hart toedraagt en die zich bereid heeft verklaard de 'kosten van de omploeging voor zijne reke ning te nemen. (Teekenen van instemïiiming) De Voorzitter doet de vergadering over gaan in eene met gesloten deuren. De openbare vergadering hervat zijnde, deelt de Voorzitter mede, dat besloten is punt ,6 van de agenda aan te houden tot de volgende vergadering. De heer (Gerritsen. [Mijnheer de voor zitter, ik heb nog eene vraag te doen. An derhalf jaar geleden héb ik hooren verlui den, tot mijn groot genoegen, dat er plan nen in overweging zijn om te voorzien, in het onderwijs voor achterlijke kinderen. Ik heb al meer hier betoogd hoe noodzakelijk dat is. In verschillende gemeenten komt die zaak op de agenda van den raad. Ik hoop, dat B. en W. hierin zullen meegaan en dat zij zullen trachten ook hier eene klasse voor achterlijke kinderen te krijgen. De heer C e 1 o s s e. Ik spreek zeker namens het dagelijksch bestuur als ik zeg, dat B. en W. dezen wenk van den heer Ger ritsen zullen ter harte nemen. De Voorzitter. In aansluiting aan het door den heer Celosse geaegde, zal ik deze zaak in de vergadering van B. en W. nader in bespreking brengen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. EJectrkche Drukkerij L. E. BOSOH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 5