HT*. 348. Dinsdag 2 Juni 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. O" Jitarniu:ig, AMERSFOORT DAG BLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post1.5U. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens dq de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 16 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 ceuU bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eena circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het einde van het Heraklea-geschil. Het geschil over het steenkolenbekken van Heraklea, aan <le Zwarte zee, is, zooals alle geschillen, waarin Turkije betrokken is, ge ëindigd met toegeven van de zijde de ver haven Porte. Omtrent den aard van dit geschil hebben wij vroeger reeds eenige mededeelingen gedaantot aanvulling daar van laten wij nog eenige bijzonderheden vol gen, die door een correspondent van het Journal des Débats zijn opgeteekend uit den mond van den Franschen gezant te Konstan - tiaopel, den beer Constans. De kolen beddingen van Heraklea belioo- ren tot het keizerlijke domein, maar het beheer er over is aan de admiraliteit opge dragen. Die kan zich echter niet met eene rechtstreeksche exploitatie bemoeien en beeft daarom aan verschillende Turksche onder danen -vergunningen (teskerés) uitgereikt, die aan de houders het recht verleenen steen kool te voorschijn te halen, totdat de ge- concedeerde laag is uitgeput, op voorwaar de dat de ondernomen werken niet langer dan drie maanden mogen worden gestaakt, bij gebreke waarvan de vergunning vervalt. Het recht, dat moet worden betaald, be draagt 10 piasters per ton, met overlating aan den Staat van het gruis. Twee Turksche onderdanen, Pangiri en Cartali genaamd, hebben zulke teskerés ver kregen, die zij, rnet goedkeuring van den minister van marine, hebben overgedragen aan eene Fransche maatschappijaan welke zij algemeene en onherroepelijke procuratie hebben verleend voor bet beheer van de mijnen en alle voordeelen van de exploi tatie hebben afgestaan, totdat de beddingen geheel zijn uitgeput. Voorts heeft de paleis architect Yanko bey Joannides, die den Ijen November 1892 een keizerlijke firman bad gekregen voor den aanleg en de exploitatie van een haven te Songoeldak, midden in bet kolenbekken gelegen, zijne rechten aan dezelfde maatschappij afgestaan. Daarover is intusschen geschil ontstaan, waarover de beer Oonstans zich als volgt heeft uitge laten Twaalf jaren geleden werd de concessie voor de haven van Songoeldak, 'verleend aan den heer Yanko bey Joannides, in be hoorlijken vorm afgestaan aan de Fransche maatschappij. Een jaar later verzocht deze aan het minister van marine de overschrij ving van de aan de heereu Pangiri en Car tali geconcedeerde mijnen. De minister gaf kennis, dat de overschrijving op de registers van zijn departement was geschied. In de tien jaren, die na het volbrengen van deze formaliteiten zijn verloopeu, heeft de maat schappij nooit opgehouden met de admirali teit zaken te doen. Zij heeft contracten ge sloten tot levering van kolen, waarvan zij de ontvangbewijzen heeft: Tot in den aller- laatsten tijd zijn deze betrekkingen door niets gestoord, totdat de Porte plotseling gekomen ia met bezwaren betreffende de door de admiraliteit verrichte overschrij ving. Zij bestrijdt de regelmatigheid daar van zij verlangt de naasting van de haven van Songoeldak en van de mijnen. Zeker, men kan haar het recht tot naasting niet betwisten. Dat vloeit voert uit de concessie, die bepaalt, dat de naasting ten allen tijde kan worden verricht door middel van stor ting door de Porte van de uitgegeven gelden en van de schadevergoedingen, waarvan het bedrag eveneens is bepaald. Maar liet Turk sche rijk is thans niet in staat die 1 •ug- betalingen te doen, waarvan het totale be drag op 50 millioen francs is te schatten. Bovendien is de maatschappij niet verplicht hare mijnen te vervreemden op elk oogen- blik van de concessie. Het is overigens niet waarschijnlijk, dat de Porte zich de noodige fondsen zal kunnen verschaffen om de ge vorderde terugbetalingen te doen. Daarom weigert de maatschappij in eene discussie te treden, die toch onvruchtbaar zou zijn". De uitkomst bewijst, dat de Fransche re- geeriug succes heeft gehad met hare be moeiingen ten behoeve van de Heraklea- maatsohappijIn hoofdzaak is bereikt dat gene,' waarnaar werd gestreefd, namelijk de erkenning van de overdracht der rechten van dc beide stroomannen, die oorspronke lijk de concessie hadden verkregen, op de Fransche maatschappij, die daarmede wordt eene door Turkije erkende maatschappij. Verder heeft Turkije vergoeding toegestaan voor het nadeel, dat de maatschappij gele den heeft, doordat aan hare rechten op de havenwerken van Songoeldak de Turksche erkenning ontbrak, waardoor geen haven rechten konden worden geheven. De mach tiging is thans verleend, zoodat deze rech ten nu kunnen worden ingevorderdvoor de schade, die de maatschappij uit dezen hoofde heeft geleden, is het recht op ver goeding in beginsel door Turkije erkend on der voorbehoud van nadere regeling. Vo.»r de Fransche maatschappij is 't van veel belang, dat zij nu op eene goede juri dische basis staat, omdat zij nu kans beeft zich het kapitaal te verschaffen, dat voor eene goede exploitatie van hare mijnen noo- dig is. Het bedrijf stond tot dusver vol strekt niet op de hoogte van den tijd, en de maatschappij maakte daardoor slechte za ken. Nu heeft zij vasten grond onder de voeten, om de moderniseering van haar be drijf krachtig aan te vatten. Ook voor Turkije zal de regeling van het Heraklea-geschil gunstige gevolgen hébben. Sedert maanden heeft de Ottomaansche bank den Turkschen staaat bij zijine financieele operatiën in den steek gelaten, zoodat hij genoodzaakt was aan alle kanten voorschot ten op korten termiju op te nemen, die de financiën nog meer in de war brachten dan zij reeds waren. Nu zal eene ontwarring mogelij <c zijn door het opnemen van eene groote leening, omdat het thans geregelde aandeel van den staat in de opbrengst van de mijnen in het Heraklea-bekken voor rente en af'o.ainEr daarvan kan worden gebruikt. Ook zullen de financieele plannen van verleden najaar weer te berde kunnen komen, waarbij het Is» doen was om de conversie van de met de Ol toniaansoha bank gesloten 5 pet. lee ning van 1896 in eene 4 pets. en den aflos- singfltermijn van de in 1890 gesloten 4 pct.'s leening te verlengen. Het resultaat van deze operrtiën zal zijn,1 dat de Turksche staat over meer contant geld zal kunnen beschik ken, althans tijdelijk, want op den duur zal 't niet helpen, als het ainJders bij den ouden sleur blijft. Duitschland. Berlijn, 1 Juni. In de Witte Zaal van bet koninklijke slot had hedenmiddag een galadiner plaats ter eere van den Ko ning en de Koningin van Zweden, waaraan ook de Rijkskanselier deel nam. Hedenavond galavoorstelling in de opera. De Nordd. Alig. Zeitung bericht nader, dat ook de mededeeling onwaar is, dat. de regeer in g in den rijksdag voelhorens heeft uitgeret om te vernemen hoe de stemming is over eene rijiksdotatie voor den Keizer, doch daaruit de overtuiging heeft verkre gen, dat het beter is het plan vooreerst te verdagen. Volgens het officieele blad beeft de rijkskanselier in geen enkelen vorm on derhaudeld over eene rijksapanage en ook nooit daaraan gedacht. Eei correspondent vam de Fraukf. Ztg. teekent bierbij aan, dat men dit onvoor waardelijk kan gelooven. Eene regeering, die de kwestie van eene rijksdotatie voor den Keizei bij den rijksdag wilde brengen, zou zeer onverstandig handelen, want daar bij zouden zeer netelige staatsrechtelijke vragen opgeworpen worden. In den landdag is de zaak eenvoudiger en gemakkelijker gelegen, wanneer de behoefte mocht bestaan de ci viele lijst van den Koning van Pruisen te verhoogen. Iets zekers weet men daarover nog niet, al kan men zich ook voorstellen, waardoor zulk eene behoefte kan zijn ont staan De Saa'e-Zeitung bevat een brief van den vice-staatseecretaris >der rijkskanselarijop last van den rijkskanselier vorst Bülow ge schreven, om het gerucht tegen te spreken, dat de rijkskanselier tusschen beiden zal komen in bet Mol tke-Ha rden - procesEr wordt in den brief o. a. gezegd, dat het natuurlijk niet in de bedoeling van den rijkskanselier ligt in eenig opzicht als be middelaar in het proces op te treden. De positie van den rijkskanselier laat hem niet toe, zich met hangende processen te be- R e r 1 ij- n, 1 Juni. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung constateert officieus, dat de firma Krupp nooit, evenmin voor als na den oorlog van 1870/'71, eenige finan cieele ondersteuning heeft genoten van het kroondomein of anderen steun uit de ko ninklijke .particuliere fondsen. Deze fondsen zijn nooit geldelijk bij de werken van Krupp betrokken geweest. BelgiS. De minister va.n justitie Renkin heeft zich naar Wiesbaden begeven om met Koning Leopold te confereereu over den toestand, die door den uitslag der verkiezingen in 't leven is geroepen. Men verwacht, dat uit deze beraadslaging eene nieuwe orienteering in het Congovraagstuk zal voortvloeien, waarover de Kamer in de volgende week het debat zal hervatten. Frankrijk. P a r ij s, I J u n i. De Kamer verwierp met 374 tegen 182 stemmen een amende ment, strekkende om in 9ommige gevallen van de inkomstenbelasting vrij te stellen handelspapier, schuldvorderingen en voor schotten op waarden. Het beginsel van be lasting op borgstellingen in geld werd aan genomen. Oosienrijk-Honigarije. In den hof burg te Ween en heeft eergiste ren de 'huldiging van den Keizer door de gewapende macht, naar aanleiding van zijn zestigjarig regeeringsjubileum, plaats gehad. Daaraan namen deel 13 aartshertogen, 300 dienende en 215 gepensioneerde generaals en de-pu tatiën van alle keizer-regiment en. Aartshertog Frans Ferdinand, de vermoede lijke troonsopvolger, hield eene toespraak, die de Keizer 'beantwoordde. Budapest, 1 Juni. De minister van openbaar onderwijs heeft bij de Kalmer-een wetsontwerp ingediend betreffende het koe- telooze lager onderwijs. Het schoolgeld! wordt afgeschaft. De gemeente en de kerkgenoot schappen, die scholen onderhouden, zullen van den staat een schadevergoeding ontvan gen, die eene jaariijksche uitgave van 4 mil lioen kronen zal vordieren. De minister druktte de hoop uit, dat door dezen maat regel het aantal leerlingen aanzienlijk zal klimmen. Verder is een wetsontwerp ingediend be treffende de oprichting van landbouwcursus- sen voor jongelieden van 13 tot 15 jaar. Strvfl. Belgrado, 1 Juni. Bij de verkiezin gen voor de Skoepschtina werden gekozen 81 regeeringsgezinden, 46 jong-radicalen16 nationalisten, 8 progressisten. 1 socialist. Er moeten 8 herstemmingen plaats hebben. De minister van financiën is herkozen. Engeland en Rusland. Volgens de berichten van Engelsche bla den uit Petersburg, zal de samenkomst van den Czaar met Koning Eduard drie dagen duren. De Czaar zal vergezeld worden door den minister-president Stolypin, den minis ter van buitenlandsche zaken Iswolski en den minister van marine Dikow. In het gevolg van Koning Eduard zullen zich bevinden Sir Charles Hardinge, de permanente vioe- it.ials&ecretaris van het departement van b.;itenlandsche zaken, de gezant Nicolson, admiraal Fisher en generaal French. Rusland. Als kenschetsend bewijs voor de vrees voor aanslagen, die in de naaste omgeving van den Czaar heerscht, en waardoor inzon derheid het hoofd van den veiligheidsdienst, generaal Dedjoelin, bevangen is, bericht het Berliner Tageblatt uit Petersburg, dat het kleine Zarskoje-Selo door 1500 agenten der geheime politie wordt bewaakt. Bovendien bezit het paleis nog een ,,ochrana" (wacht) voor den inwendigen dienst van 400 man, die door verscheidene officieren wordt ge commandeerd, onder persoonlijke leiding van generaal Dedjoelin. Voor den dag, dien het Engelsche Ko ningspaar te Reval aan land zal doorbren gen, worden 1000 man daarheen gedeta cheerd, om den wachtdienst op zich te nemen In Petersburg is, in tegenwoordigheid van de Keizerin-weduwe, de Koningin van Griekenland en talrijke andere leden van het keizerlijke huis, alsmede van tal van of ficieren en dignitarissen, een gedenkteeken onthuld voor de in den slag van Tsoeejima gevallen zeelieden van de garde-equipage. Petersburg, 1 Juni. De interna tionaie scheepvaartconferentie is heden hier geop»n.De openingsplechtigheid werd bij gewoond door grootvorst Michael Alexan- drowitsch, broeder van den Czaar, den mi nister van 'buitenlamdsabe zaken, de minis ters van handel en van verkeer. De minister van handel hield de openingsrede. Van de deelnemers werd o.a. het wodrd gevoerd door den vice-staatssecretaris in het ministe rie va openbare werken te Berlijn baron von C-oels van der Brugghen, die de scheep vaart toestanden in Oostenrijk-Hongarije, Duitschland, Nederland en Skandinavië be sprak Turkije. Het nieuwe Italiaanscbe postkantoor te Saloniki, waarvan het kabinet te Rome de oprichting heeft afged'wongen door te drei gen met eene vlootdemonstratie, is thans geopend. De Porte heeft, ondanks de door haar ontvangen geruststellende verzekeringen, nog een tweede proteetnofca tegen de terug roeping van de internationale troepen uit Kreta aan de beschermende mogendheden gezonden. De grootvizier beeft zich verder bij den Griekschen gezant beklaagd over den commissaris der mogendheden Zairnis. Athene, 1 Juni. Een telegram van Amoyos, een der kleine Cycladeai-eilanden, bericht de aankomst van de voorzitter der wetgevende vergadering van Samoe, Sophou- lis, von den minister Hadjidskilis en van den leider der oppositie Hadjiganis, die het eiland verlaten hebben aan boord vam een. klein vaartuig, en van nog andere vluchte lingen. Zij verhalen, dait in den loop van Vrijdag de Turksche oorlogsschepen een goed onderhouden vuur openden tegen de hoogten, waar de bewoners waren opgehoopt. Meutelde 150 granaten. De stad Vathy is militair bezet zij is bijna verlaten, want de bewoners zijn naar het binnenland gevlucht. Er heerscht eene ware paniek onder hen. Elke gemeenschap met het eiland is verbro ken, want de Turksche torpedotwoten, die in de wateren van het eiland kruisen, be letten alle vaartuigen met vluchtelingen het eiland te verlaten. Deze berichten worden in Athene druk besproken. De bladen drukken eene leven dige ongerustheid uit, dat de Porte tracht die autonomie von Samoe af te schaffen. De commissaris van de Oostenrijke Lloyd be richt, dat de Turksche vlag gebeschen is op het paleis van den gouverneur in plaats vam de vlag van Sa/moe. Het Oostenrijksche sta tionschip Taurus is op Samoe aangekomen, om bescherming te verleenen aan de Oofetem- rijksohe onderdanen, waarondier zich ook de vróuw van den vrst Kopassis Effend'i, eene geboren barones KaJ'laybevindt. Marokko. Over de politiemacht in Tanger, die nu einde'ijk in dienst is gesteld, wordt aan de Vossische Ztg. geschreven, dat de vervan ging van de soldaten door de manschappen der politie in alle kalmte in haar werk is gegaan en nagenoeg niet is opgevallen. Het gehce'.e verschil met vroeger bestaat, althans voor htt oog, in de geringe afwijkingen van de uniformen. Dat men zich in Tanger nu veiliger voelt, zal wel niemand beweren. De toekomst moet uitmaken, hoe de troep zich in kritieke tijden zal houden. Tot verklaring van den strijd, die in Ca sablanca is voorgekomen tusschen de Spaan- sche en de Fransche politie-manschappen, merkt deze correspondent, op, dat de man schappen aan beide zijlden inboorlingen zijn Spanje heeft ze geroeruteend uit de bewo ners van het Riff, de kuststrook uit de buurt van Melilla; Frankrijk uit Algerië. De in specteur van de politie, kolonel Miiller, staat hier voor een taak, die hem nog veel hoofdbieken kan bezorgen, want de verbit tering tusschen de Riff-mannen en de Fran- 43 DOOR THERESE HOVEN. „Ik had je booh geschreven, dlat de toe stand volstrekt niet ernstig was." „Nu ja, malar je ,weet, hoe gaa't in die gevallen, men haalt zich van aller led' in 't hoofd. Ma ribn was ook angstig, vooral na je telegram „Daar stond nu toch lieélemaal niets verontrustends in." „Ze dacht er uit te moeten afleikfen, dat haar aanwezigheid niet gewensdht was, om dat de ziekte van papa een sleéh'ten keer had genoonen. Arm vrouwtje, ik zal haar gautw schrijven. Jij. doet er zeker wel een lettertje bij, Net. Dat mag je ten minste wel doen.'' „Ik schrijf liever niet aan Maribn, zoo lang de oorlog duurt." „O! zit er dat achter? Ik begreep al niet, waarom je haar niet geantwoord hadi op haar gelukwensehen, ter gelegenheid van je engagement." „Ik heb jou geschreven en je bedankt voor de beeldige mand bloemen, die je mij hebt Haten sturen, ze waren prachtig." „Zoo? Ik ben blij, dat de bloemiét zidh góed van zijn opdracht gekweten heeft" „Uitstekend, het was heel liéf van je er aan te denlken." „Dat was toch vrij natuurlijk, mijn eenige zuster en dan met mijn vroegeren chef."* „Ik dacht niet, dat je nog (iets gaf dm de Marine of iets, .wat er mee in verband stond." „Dan dacht je verkeerd," verzekerde Jan heel kalm. „Ik interesseer me er wel dege lijk voor. Ik houd nog steeds briefwisseling mét verschillende oude kameraden en hoop zelfs van dit klein verlóf gebruik te maken om de lui aan 't Departement op te zoe ken „Dat zou ilk, in jou plaa'ts, maiax niet dóen." „En waarom niet, mijn hoogwijze zus ter?" „Wel, iïk geloof niet, dat je er heel wel kom zult zijn." „Zou-je je 'beleefde waarschuwing ook ■willen motiveeren „Nu, dat begrijp je toch wel. Iedereen, die niet Pro-Boei' is, wondt hier vrij wél genegeerd." „Ochpraat toch geen onzin.; je dbet het vóórkomenalsof er in de heele wereld niets (bestond dan die ellendige oorlog." „En jij doet 't voorkómen, alsof die ont zettende raunp, waarvan de gevolgen on- mógel'ijk te berekenen zijn en waarvan het einde nog roiet te voorzien is, een gewone. aTledaagsche gebeurtenis ware. In Engeland is men er toch zeker even voli van als hier." „O! ja! dat wel... gisteren avton'd1, toen ik wegging, trouwens den heelen dag, was er een drukte van belang." „En de Róodfords, hoe zijn die?" „Nu, natuurlijk erg ongerubt over Guy en over Nancy en over verschillende ken nissen en familieleden. Het is verbazend1, hoeveel «ffiöieren er gesneuveld zijn. De Boeren wetten goed te mikken, dat is zeker en ze kiezen zooveel mogelijk de officieren voor hun kogels. Marion zegt, dat ze nog nooit zulk een stillen winter heeft doorge bracht. Een paar dagen géiteden, haddén we een klein dineetje .bij ons aan buis en toen vertelde een van haar vriendinnen, d'a't ze net één baljapon had gehad en an ders had ze er, vóór St. Valentine, al vijf of zes versleten. Je weet, dat mijn twee zwagers Geral'd en Ernest zlioh opgegéven hebben om naar Afrika te gaan? Mevrouiw Rood ford is er ellendig over." „Och! ja, dat. is te beg r ijlpen," zei An- nétite, Voor 't eerst een milderen tóón aan nemende, „iedter voelt 't zijne, en de Bn- gelsche móeders sbatan evteivmin gaarne haar kinderen af." „Er woid't veel geleden in Elngeland,'" zei Jan somber. ..Maar 't is dan toch hun eigen schuld, wat hoefde die verwaande Chamberlain den oorlog te beginnen?" „Gelcof me, Nét, in Engeland zelf zijn heel wat menséhen, die er evenzoo over denken." „Maar ze zwijgen todh maar." ..Wat kunnen ze dóen? Het helpt todh niétwat zijn er niet een journalisten af gezet, omdalt ze voor hun opinies dhrfden uitkomen „Die Stead is toch een kraan," gaf An nette toe. „Omdat hij het Stop-the War Committee heeft opgericht?" „Daar hoor-jij toch zeker oo.k tóe?" „■Nee.Het kwani er rustig en gedeci deerd uit. „Maar Jan als Hóllander ...protes teerde A'nnette. „O! ik zal niet zeggen, dat ais ik vrij was geweest... „Je 'bent toch vrij? „Dat ben ik niet. Als schoonzoon van den heer Roodford, aan wien ik toch mijn heele positie te danken heb, zou ik zoo iets niet kunnen doen. Eu dan ook niet tegen over Marion." „Bemoeit zij' zich met de politiek?" „Och! 'bemoeien! Maar ze interesseert er zich natuurlijk heel erg voor, ze volgt al de couranten-berichten Even flikkerde er voor zijn geestesoog een hartvormig (kussen met de portretten van adle Engelsche officieren, in den vorm van dasspelden, er op gestoken, dat Ma rion, evenals de meeste Engelsche dames, in haar kamer had. Vóór het beeld zich echter in zijn brein gezeteld had, viel An nette, heftig, in; „De couranten-berichten je weet toch, dat 't leugens zijiv? Dat is nog 't alier-allertreurigste van de Engelechen, dat ze zoo liegen „Vengeet niet, dat de berichten van de oorlogs correspondentenzoo ze valscb zijn, terstond tegengesproken worden door het War-Office. De officieele lijsten geven steeds de volle waarheid." „Och! er vadt niet met je te redeneeren, als je nu per se die Rooineks gelijk wilt geven." „Als ze 't hébben, ja. Ik stem met je toe, dat ze in velé opzichten gefaald héb ben en uog falen, maar om de geheele na tie daarom, en bloc, te veroordeelendat is toch wel wat onbillijk." In de volgende dagen hoorde Jan echter niets dan fulmineeren tegen zijn aangeno men landgenooten en 't kon niet anders of 't sloeg aan en er bleef meer van zitten dan hij zelf bewust was. Zijn vader, die beweerde, dat Jan'9 over komen de beste medicijn voor hem was en die weldra geheel hersteld was. zijn moe der, die mutsenzoogenaamde Bram nietjes, voor de Boeren breide, zijn aanstaande zwager, die een ijverig propogonda-maker voor de Zuid-Afrikaansche Vereeniging was, zijn oude kennissen, die hij op de soos en. op straat ontmoette, zijn vroegere collega's, die hij, niettegenstaande Annet te's afraden, toch. op 't departement was gaan opzoeken en niet 't minste zijn zus ter... allen spraken hem over 't zelfde. Bewondering voor de Transvalere en Vrij sta tere, afkeuring van het gedrag der En- gelschen. De Regeering was trouwloos en onver antwoordelijk lichtzinnig, de generaals voor 't meerendeel niet (berekend voor hun taak, de officieren moedig, maar onbekwaam, de soldaten 'behoorden tot 't schuim der natie en waren onbekend met de zoo noodige dis cipline. Jan kreeg werkelijk, gedurende zijn ver blijf in Holland, een ander zicht op den toestand en hij sprak niet meer van neu traal zijn. Na een week thuis te zijn geweest, keer de hij weer naar zijn eigen home. Langer wegblijven kon hij niet, eensdeels om zijn werk en dan ook, zijn vrouwtje verlangde naar hem. Ze was zoo gelukkig hem terug te zien., ze had met 't ontbijt op hem gewacht- Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1