6" Jaargang. Maandag 15 Juni 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. Tfo. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voer Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest* dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vëdr 11 uur 's morgéns bij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DIR ADVERTENTIEN: Van 1regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents bij voeruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bearyf bestaan zeor voordeeltje bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bjj abonnement. Eene obeulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met 1 Juli a. s, op dit blad inteekenen, worden de nummers die gedurende de maand Juni nog zullen ver schijnen kosteloos toege zonden. Kennisgeving. De Burgemeester van Amerstoort, Gezien eene missive van den Commissaris der Koningin, d.d. 9 Juni 1908, 4e afdeeling, no. 3020/2082 brengt ter algemeene kennis, dat op 19 en zoo noodig op 2U Juni a. s. een schietproef zal plaats hebben uit een kanon van zwaar kaliber, opgesteld op het fort „Erfprins", waarbij on veilig wordt gemaakt een sector tusschen de ware richtingen N.N.Wen W.N.W. tot op 8000 M. van het fort; dat op de dagen, dat gevuurd wordt van ge noemd fort een roode vlag zal waaien, van min stens één uur vóór den aanvang der schietproef, tot na afloop daarvan, alsmede een roode en zwarte vlag, aangevende de ware riohting N.W. waarin gevuurd zal worden; dat bovendien op die dagen groote waarschu wingsborden zullen worden geplaatst aan den ingang der haven en op de batterij „Visoh- markt vermeldende de plaats waarvan, en de richting waarin dien dag gevuurd zal worden, terwijl nabij do haven en het torpedo-magazijn, borden zullen worden geplaatst, waar-op de be teekenis der rood en zwarte vlag N.W. is ver meld; dat een stoomvaartuig tot waarschuwen of sleepen. niet aanwezig zal zijn. Amersfoort, 12 Juni 1908. De Burgemeester voornoemd, WÜ1JTIERS. Politiek Overzicht Na de samenkomst te Keval. De samenkomst van de souvereinen van Engeland en Rusland op de reede van Reval is nauwelijks voorbij of er wordt eene nieu we ontmoeting tusschen hoofden van groote mogendheden aangekondigd, die eveneens op die reede zal plaats hébben. Het bezoek, dat president Fallières weldra zal brengen aan den Ozaar, zal ook op de Revalscke reede plaats hebben; hij zal daar den 2Ton Juli aankomen en tot den 28en Juli blij ven. De bedoeling van het nu geëindigde be zoek is geweest aan de wereld op in het oog loopende wijze kond te doen, dat met de traditioneele voorstelling van Engeland en Rusland als elkaar's natuurlijke vijanden nu gebroken is. Zooals Koning Eduard 't in zijn feestdronk heeft uitgedrukt, deze samenkomst zal dienen om de banden, die de volken van de beide landen vereenigen, hechter te knoopen, en zal leiden tot de be vredigende regeling op vriendschappelijke wijze van eenige vragen van beteekenis in de toekomst. De Koning voegde daaraan nog toe, dat de samenkomst zeer zou bijdra gen tot handhaving van den algemeenen wereldvrede. Voornamelijk met het oog hierop is de aankondiging van gewicht van het nieuwe bezoek, waarvan de reede van Reval het tooneel zal zijn. De Londensche Spectator legt daarop den nadruk, waar zij zegt, dat-, al wordt de beteekeuds van koninklijke ontmoe tingen dikwii'ls overdreven, aan geen vriend van den vrede en van eene hetere verstand houding tusschen do volken het gewicht kan ontgaan van het bezoek, dat door Koning Eduard aan den Keizer van Rusland is ge bracht. „Volgende op het bezoek van presi dent Fallières aan Engeland en voorafgaan de aan de aanstaande ontmoeting tusschen den president der Fransche republiek en den Russischen souverein, is het inderdaad eene aankondiging aan de wereld, dat de drie staten, Rusland, Frankr k en Groot- Bri'ttannie, besloten zijn alles te doen wat zij kunnen om den wereldvrede te handha ven en om dien op de goede wijze te hand haven d. i. door elk optreden te vermijden, dat aanleiding kan geven tot geschillen en twisten, en door zorg te dragen om, terwijl zij voor hunne eigen rechten en belangen waken, niet op eenigerlei wijze inbreuk te maken op de rechten en belangen van hunne buren. Vredebonden in het verleden hebben in een slechten reuk gestaan bij de diploma ten, omdat zij al te dikwijls hun naam logenstraften; maar de tegenwoordige ver standhouding tusschen de Fransche repu bliek, Rusland en Groot-Brittannie, geeft tot deze bedenking geen aanleiding. Het is voor de gansche wereld duidelijk, dat ieder van de drie staten oprecht verlangend is om e^ke vredebreuk in Europa te vermij den. Zij zijn allen eerlijke voorstanders van den status quo, zelfs al moöht er in de ge vallen van Frankrijk en van Rusland wel eenigo verontschuldiging zijn voor eene be geerte om den bestaanden staat van zaken niet eeuwig te bestendigen. De vuriger Fransche patriotten zijn geneigd den Euro- peeschen status quo als eene ergernis te be schouwen, omdat daarin ligt opgesloten be rusting in het verlies van de twee provin ciën. Evenzoo zijn de Russen, die door pan- Slavistisdhe aspiratiën bezield zijn en een groot denkbeeld hebben van Ruslands zen ding in zuidoostelijk Europa, geneigd om af- keerig te zijn va.n de gedachte zich te ver binden tot handhaving van den tegenwoor- digen vorm der wereld. Niettemin zijn alle drie regeeringen gekomen tot eene entente, die in het wezen, zoo niet in naam, bedoelt de handhaving van de vrede en ook het be houd van de zaken zooals zij zijn. De uit komst is eene verstandhouding, waaraan de geringste zweem van agressie ontbreekt en die alleen vraagt, dat de volken elkaar met rust zullen laten en het 'beginsel van ,,levcn en laten leven" in praktijk zullen brengen. De voorstelling van de drie staten, hetzij individueel of gezamenlijk de lont werpende in het Europee6che kruitmagazijn, is vol strekt ondenkbaar. Geen staat kan zich dus gekrenkt toonen over de entente of zul len wij zeggen over het samengaan van de drie staten in het belang van den vrede? tenzij zulk ceu staat agressieve en storende bedoelingen heeft, die daardoor worden ge dwarsboomd. Wij haasten ons intussohen te zoggen, dat wij niet bedoelen de meening uit te drukken, dat er eenige staat is, die in ernst de entente als voor zich vijandig be schouwt. Wel hebben eenige organen van de Duitsche openbare meening verontwaardi ging kenbaar gemaakt over de ontmoeting van den Keizer van Rusland met den Koning van EngelandJ" maar het is niet noodig al te veel aandacht te besteden aan zulke cou rantenpraatjes. De Duitsche regeering zelve is zich ten volle bewust, dat er geen kwaad gedaan of bedoeld is, en dat er geene vij andige strékking, welke ook, is in het Re- va Isc he bezoek. Een golfbreker is geen be dreiging voor eene kalme zee, ofschoon hij eene groote bescherming verleent, als het weer stormachtig wordt en de golven tot woede worden opgezweept." Dit zijn beschouwingen over de algemeene richting van liet politiek beleid der tioékom&t. Afgescheiden hiervan kan men vragen Wat zullen de resultaten van de samenkomst te Reval zijn, die men spoedig aan den d'ag zaïl zien komen? De Neue Freie Presse geeft de meening weer, die daarover bestaat in dé diplomatieke kringien te Weenen. Daar wor den de op de reede van Revail gewisselde feestdronken in dien zin uitgelegd, dat zij in enkele aanduidingen, zij 't dan ook zeer voorachtig, gaan buiten het kader, dat bij ontmoetingen van gekroonde hoofden gebrui kelijk is. Er wordt beteeken is toegekend aan de aanwezigheid van generaal French en van den eersten lord dier admiraliteit Fi&her 'bij deze ontmoeting. Men neemt aan, dat het in Reval er om te doen kan zijn geweest zekere militaire détails bij de reeds aanwezige afspraken betreffende Azië nader te regelen. Ook kan in Reval het een en het ander betreffende Indië en Perzië wat vroeger een verschilpunt tusschen Engelhnd cn Rusland vormde, concreet vast gesteld zijn. Admiraal Fisher wordt als de eerste autoriteit voor marinezaken in Enge land beschouwd en het is zeer waarschijnlijk, dat Rusland, nu het staat voor de taak om zijne zeemacht te reorganiseerener prijs op stelt den raad van dezen ervaren zeeman in te winnen. Het eerste tastbare resultaat, dat de we reld zal vernemen van deze samenkomst, zal zijn de Engelsch-Russische entente be treffende Macedonië, die nu waarschijnlijk zeer spoedig békend zal worden gemaakt. Men neemt aan, dat de laatste bezwaren, voortvloeiende uit verschil "van inzicht tus schen Rusland en Engeland betreffende Ma cedonië, in Reval uit den weg geruimd zijn, want de toongevende elementen in de buiten- landsche jx>litiek der beide landen zijn daar samen geweest: aan de eene zijde de Russi sche minister Iswolsky, aan de andere zijde de hoogste in rang van clen staf van ambte naren in liet Foreign Office, de vice-staats- secretbaria Sir Charles Hardinge, die vroeger gezant te Petersburg is geweest' en de toon gever is voor de Baikan-politiék in het de partement. Duit9chland. Het ministerie van onderwijs in Pruisen heeft eene beschikking genomen, waarin j om principieele redenen geweigerd wordt, vrou wen aan eene Pruisische universiteit toe te laten In het laatst van 1906 verzocht eene dame, die, een doktersgraad bezittende, als assistent aan eene Pruisische universiteit werkzaam was, om toelating als privaat docent. De minister heeft bij circulaire van 19 Januari 1907 dit verzoek aan de senaten van alle universiteiten medegedeeld met ver zoek om advies. De overwegende meerder heid van de antwoorden, die zijn ingeko men luidden, dat de toelating van de vrou wen tot de academische loopbaan even min met de tegenwoordige inrichting der universiteiten als met bun belang vereenig- baar was. Zich aansluitende bij deze advie zen, heeft de minister van onderwijs het verzoek om principieele redenen afgewezen. Frankfort a/M.. 13 Juni. Het in ternationale congres voor reddingswezen is heden voormiddag gesloten, nadat besloten was dit congres te maken tot eene blijvende instelling onder de congresstatenHet con gres zal om de vijf jaren in een anderen staat gehouden worden. In 1913 vindt het congres plaats te Weenen. BelgiS. Brussel, 14 Juni. De verkiezingen tot. gedeeltelijke vernieuwing van de Provin ciale Staten hebben in volledige kalmte plaats gehad. Voor zoover dé uitkomsten om 9 uur der avonds ekend waren, is e«r geen veran dering van beteekenis in den toestand ge komen. Te Brussel zijn de liberalen of de cartel- listen met gtroote meerderheid herkozenIn de voorstad Schaerbeek is een socialist gé vallen. In de beide Vlaanderens, de provincie Antwerpen en Limburg is de toestand on veranderd. In Henegouwen wordt bet ver lies van een katholieken zetel te Beaumont opgewogen door de aanwinst van een ka tholieken zetel te Lens. In Luxemburg won nen de katholieken twee plaatsen te Marche. In de provincie Luik verliezen de katholie ken een plaats in Forrières. In de provincie Namen winnen de katholieken vijf plaatsen in Fosses en verliezen zij vier plaatsen in Walcourt. Het tusschen de socialisten en de liberalen gesloten cartel schijnt niet de uitkomst te hebben opgeleverd, die deze partijen er van verwachtten. Frankrijk. Parijs, 14 Juni. In den algemeenen raad van het Seine-departement heeft de partij der vereen igde socialisten met alge meene stemmen besloten tot indiening van een voorste1, om zich met verontwaardiging te verklaren tegen het bezoek van presi dent Fallières aan den Ozaar op een tijd stip, waarop de Russische regeering de te rechtstellingen en de deportatiën naar Si berië vermenigvuldigt. Engeland* Lord Moriey, de minister voor Indië, heeft aan een feeetmaal te Londen in her innering gebracht, dat er nu 50 jaren voor bij waren sedert de Kroon Indië van de Compagnie had overgenomen. Op het oogeo- blik is de toestand daar eenigszins gespan- neai, maar hij had niet den indrukdat de ontdekking van geheime samenspanningen van bijzondere beteekenis wa6. In elk geval, Engeland was klaar voor het geval, dat het tot een crisis mocht komen. Londen, 13 Juni? Héden ging een optocht van 10,000 vrouwen van het Tha mes Embankment naar Albert Hall met muziékkorpsen en banieren voorop, tot in wijding van den „Suffrage Saturday". Het was een buitengewoon levendig tooneel. In den stoet liepen vooraan een groot aantal dames van aanzien door geboorte en rang, en ver der waren de deelneemsters vrouwe lijke doctoren, schrijfsters, musiciennes, kunstenaressenboekhoudsters, dienstmeis jes enz. In Albert Hall werden warme rede voeringen ten gunste van vrouwenkiesrecht gehouden. Londen, 14 Juni. Graaf Derby, oud minister en oud-gouverneur-generaal van Canada, is gisterenavond overleden. Spanje. Madrid. 14 Juni. De Corresponden- cia verzekert, dat de Koning en de Koningin naar Engeland zullen gaan om in streng in cognito de maand September bij prinses Bea trice van Battenberg door te brengen. Madrid, 13 Juni. De Senaat heeft een buitengewoon krediet toegestaan van 125,000 peseta's, ter verbetering van de salarissen van hét consulaire corps en de soldij van de Riff-soldaten. Saragossa, 13 Juni. De Fransche minister van handel Cruppi is hier aange komen. Hij werd ontvangen door den minis ter van justitie, den Franschen gezant en de autoriteiten. Eene reusachtige menigte bracht hem eene hartelijke begroeting Madrid, 14 Juni. Markies de la Yega Armijo, gewezen liberaal minister-pre sident. is overleden. Rutland. De Czaar en de Czarina zijn na de samen komst te Reval met hunne kinderen aan boord van het jacht Standart naar de Fin- sche Scheren vertrokken, waar zij ruim drie weken den'ken te blijven. Het jacht zal pre cies dezelfde plaatsen bezoeken als verleden jaar. De Keizer wil ook de plaats, waar de Standart verleden jaar is gestrand, weer iu oogenschouw nemen. Petersburg, 13 Juni. Het keizer lijke jacht „Standart", met den Czaar en de keizerlijke familie aan boord, is bij Pit- kapas voor anker gegaan. De oktobrist graai Oewarow heeft, volgens een bericht uit Petersburg aan de Frankf. Ztg., aan onderscheidene afgevaardigden medegedeeld, dat hij toevallig van welinge lichte zijde vernomen heeft, dat van de vier pantserschepen, waarvoor het departement van marine zonder resultaat geld van d© rijksdoema heeft gevraagd, twee reeds be steld zijn, omdat het ministerie het als on denkbaar 'beschouwde, dat het orediet zou worden geweigerd. Een dergelijk gerucht heeft ook reed9 geloopen na de verwerping van de vloot-voordracht. Toen werd er ge zegd, dat het ministerie van marine plan had in verschillende diensttakken bezuini gingen in te voeren, om toch met. den aan bouw van nieuwe sdhepen te beginnenals eerst met den aanbouw begonnen was, dan zou er voor de doema geen andere keus blij ven dan de middelen toe te staan voor de voortzetting van den schepenbouw. Turkg* Volgens eene mededeeling van de Port©, beeft een bataillon Turksohe troepen Samos reeds verlaten. De oorlogsschepen hebben ook bevel gekregen terug te koerenslechte één blijft achter. De Grieksche gezant te Konstantinopel Delajannis is naar Samos vertrokken om de door de Porte tegen den Griekschen consul aldaar ingebrachte grie ven te onderzoeken. Kreta. Do Neue Freie Presse heeft van bevoegde zijde vernomen, dat verscheidene mohamnie- daansche notabelen van het eiland Kreta eene memorie aan den grootvizier hebben doen toekomen, waarin zij zich met bitter© woorden beklagen over den voorgenomen te rugroeping der internationale troepen uit het eiland. In uitdrukkingen, die duidelijk den angst vo>r den nabijzijnden toekomst- verraden, wordt 'betoogd, dat de aanwezig heid van Europeeeche troepen op het eiland tot dusver den eenigen waarborg leverde voor de veiligheid van de mohammedanen en dat hun leven en goed meer dan ooit aan hunne tegenstanders zouden zijn uiige- 53 DOOR THERESE HOVEN. Haar reis naar HoiLLand, zonder geld, was een aaneanchaikelinig van ellende geweest en nu was zo tijdelijk bij haar familie, waar ae eigenlijk te veel was. Het feit, dat Hollanders nooit uit weel de, maar altijd uit noodzakelijkheid naar Transvaal gingen, had nu voor gevolg, dat degenen, die door dén oorlog gedwongen waren thuis te komen, in ver van schitte rende omstandig heden waren en maar zel den een royale ontvangst genoten. Maar daarmee had de Boeren - vriend iu Annette Vermeer geen rekening gehouden. Zo had de verhalen liarer vriendin over sachzeLve en over vele andéren aangehoord en de vuisten geba.ld en nog heviger dan anders tegen de Engélschen, die moorde naars en huichelaars, gefulmineerd. In een stemming van bitterheid, haat en wantrouwen was ae "dien ochtend naar 't station gegaan maar toen ae Marion terug za,g. geheel in 't zwart en met een indroev© uitdrukking in haar eertijds, zoo aardige oogen, kwam 't op eens over haar, diat leed, door Engelsehen doorgemaakt, ook leed was, en dat. de oorlog ook zwaar op 't Brit- tenvolk rustte. Eu toen ze later vernam, wat de Rood- fords en hun vrienden en kennissen geleden Jiadden, toen ae hoorde van de lijsten der vermisten, waarvan de familie geen enkele bizon der heid wist, alleen, da,t ae verdwenen waren uit 't volle menschen'leven, toen Ma rion haar vertelde van arme Namsy, 't kind-vrouwtje, 't. beroofde moedertje, 't weeuwtj© van twintig lentes... van Guy... van Gerald... toen schreide ze heet© tra nen en niet om de Boeren. Toen begreep ze Nancy's beweren en voelde Annette ook, dat- de mensch boven den Boer en boven den Brit staat, evenals 't zuiver menschel ijlk gevoel verre troont boven rassenihaat en partijzucht. Ze was vol toewijding voor Jan's vrouw, ze sloofde zich uit om haar afleiding te geven, ze vertroetelde en bedierf haar met allerlei oplettendheden. Ze was noch scherp, noch sarcastisch Jan bewonderde zijn zuster, maar begreep haar nietOverste Brenner was dubbel trotseh op haar, nu zijn fier, strijdlustig meisje bewees, dat ze zich ook wist te tem peren en in ite houden, als 't noodig was, ©n dat het echt vrouwelijke, dat troost en mede lijdt, als troost en medelijden ver langd worden, toch in haar zegevierde. Marion zelve was Annette innig dank baar voor haar liefde. Ze wist nu, dat de verwijdering tusschen haar en haar echtgenoot, een werkelijkheid was geworden. Niet langer iets, dat ze weg kon redeneeren en als een voortbrengsel barer verbeelding kon beschouwenmaar iets, dat bestond enonherstelbaar was. Jan haatte Engeland haar land; hij minachtte de Engel se hen haar volk, hiji verfoeide zijn werkkring, hem door haar vader gegeven. En, schoon hij haar was blijven 'liefheb ben en ze er zich van bewust was, dat zij zijn eenige zonneschijn was, zoo voelde ae toch, diat zij alleen niet bij machte zou zijn de leemten in zijn bestaan aan te vullen. Dat reeds maakte haar beschroomd en onhandig in haar optreden tegenover hem. Haar overmoed van weleer, haar vertrou wen in haar eigen overwicht op hem... wa,- ren verdwenen. En nu de rouw van haar land en van haar nabestaanden het was te veel Marions veerkracht was gebroken. Van het cordate, energieke meisje, dat haar lot en dat van haar man in eigen bandon had genomen was niet veel meer over, Zc liet zich gaan, zie was zenuwachtig, angstvalligze voelde zich, zelfs in haar eigen omgeving, niet meer thuis. Ze voelde zich vreemd tegenover haar echtgenoot, ze was met zich zelve verlegen. Meneer Vermeer, diie nu juist geen fijn opmerker waf?, genoot van de aanwezigheid van ziin getrouwde kinderen. Hij hield lange gesprekken met Jan, deed hein eindelooze verhalen uit vroeger tijd en, ofschoon Jan enkel luisterde en dat zelfs heel verstrooid, verbeeldde dé oude heer zich toch, diat zo samen heel wat af handelden Jan was echter veel uit, soms lieefle da gen. Hij maakte allerlei uitstapjes om vroe gere vrienden op te zoeken, ging naar 't Nieuwediep, naar Amsterdam, naar Hel voet, overal waar Marine-stations waren en was dan, bij zijn thuiskomst, stiller en meer afgetrokken dan ooit. Overste Brenner was vertrokken en Jan had hem uitgeleide gedaan. Annette had! hem vergezeld en had Marion gevraagd mee te gaan, doch Jan was bang, dat 't haar te veel zou aandoen en ze te veel z»u denken aan !t vertrek van Guy en Nancy en aan dat van haar broers. In die dagen was ze al heel verdrietig en nerveus, maar de reden er van was niet die, welke haar man veronderstelde. Hij kon (haar niet begrijpen en gaf er zich ook niet te veel moeite voor. Hij had 't land, heel erg, verschrikkelijk 't land. Wel was 't een verademing om weer in Holland te zijn en niet meer bij dat Jingo- gébrocd, gelijk hij zijn aangenomen land- genooten betitelde, maar juist- de tegenstel ling maakte het denkbeeld van weer terug te moeten gaandubbel vervelend. Oosmopolitisch als hij door zijn vele en verre reizen geworden was, had hij, er, bij zijn trouwen, volstrekt niet tegen opgezien om in een ander la.nd te gaan wonen. Al zijn gedachten, zijn illusies, zijn idea len waren toen op Marion geconcentreerd' zij, lief toewijdend vrouwtje, had hem niet teleurgesteld, maar hij had te veel kansen op een kaart geezet. Hij kende zich zelf en zijn aspiraties slecht, toen hij meende, in Marion alleen, vergoeding te vinden voor alles, wa,t hij prijs gaf. Zijn geluk was te duur gekocht en daar om vond hij het niet groot genoeg. Woog 't enkele liefhebben, de enkeflc passie-verhouding tusschen man en vrouw, de loutere vriendschap tusschen twee we zens, die elkander genegen zijn, op tegen de andere factoren, die even noodig zijn in 's levens eindsom? Jan zag nu in, doch te laat, dat hij te weinig rekening gehouden liad niet liet complexe in de menschel ijko natuur. Het had aan de begeerte van zijn iiart voldaan, zonder te beseffen dat er, in hem, andere eischen waren, oven belangrijk, even onverbiddelijk. Door die te verzaken was er een wanver houding iu zijn leven gekomen en hij wist niet, hoe het verstoorde evenwicht te her stellen. En al preekte hij. 't- zich onophoudelijk in, dat 't wreed en kleingeestig zou zijn dit Marion te doen ontgelden, toch waren er oogen blikken, dat hij er haar aansprakelijk voor hield en zich zelfs afvroeg, wat hij toch eigenlijk in haar gezien had? Maar daardoor nam zijn smart nog toe, daardoor voelde hij zich nog ongelukkiger, juist omdat hij het onbillijke cr van be sefte. Wel is waar, was 't op Marion's aandriti- gen, dat. hij zijn carrière had opgegeven oil zijn land ontrouw was geworden, maar... 't was toch uit eigen vrijen wil geweest. Wat drommelhij was oen man, dan had hij maar energieker moeten zijn. Nu wa3 het te laat. Het verblijf dier jongelui was niet vroo- lijk. Door Marion's rouw ging men nergens naar toe, zelfs als Jan voor één of meer da gen uit de stad ging, bleef zij thuis. Den eereten keer liad hij haar gevraagd mee te gaan, maar zoo flauwtjes, dat ze wel bedanken moest. Ze verlangde nu ook niet meor naar Hel voet en naar „de Nadir". Ze voelde ook wel, dat de bekoring, die er toen van uit ging, thans niét meer zou bestaan. Wordt vervol cd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1