OVERGEDAAN Muilen mij Burgers E. N. „Hoe maakt men het best FRUIT en GROENTEN in". Kruiden-Azijn, Vraagt de gratis Brochure: Instrumentmaker Langstraat 42. SERVAAS DE BRUIN. F. A. Groenhuizen, OP REIS. Pli. SMOLDERS. F. W. VAN DER WILDE. mooie Zit- en Slaapkamer, J. E. VA-ZXT N1E, Utrechtsche straat n°. 18- BAROMETERS, alls soorten THERMOMETERS Bezoekt de Antieke Kamer, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIEN. Lotisico, Boomvruchten. Verkrijgbaar by: HOOFDPIJN NERVO PILLS. BRILLEN en PINCE-NEZ In GoDd. Doublé, Zilver en Nikkel. Eigen reparatie- en Slijpinrichting. Bergopwaarts!!! Groote voorraad Antiquiteiten, Restaureeren van Delftsch Aardewerk, enz. Joh. Vingerhoets, J. van Genderen, Franseh te spreken I Engelseh te spreken! Duitseh te spreken! Zonder meester. ENCYCLOPAEDIE. Alles samen voor slechts f l.- Met de kas er van door. De penningmeester van de afdeeling Deven ter der Federatie van sigarenmakers, is, volgens „Het Volk" er met medeneming van kasgelden van door gegaan. Een brutale inbraak op klaarlichten dag is Maandag gepleegd teu huize van den heer A. L. de Greeuiw, rente wier, wonende Ter Haarstraat 4, boven, te Amsteidam. Te half elf had hij zijne woning verlate 1, «n was op het bovenhuis niemand meer thuis. De buren wisten dit, en waren dan ook zeer verwonderd tegen 5 uur te bemer ken, dat de buitendeur openstond. Onmid dellijk vermoedde men onraad. De politie werd gewaarschuwd, en haalde den heer De Greeuw, die met zijne echtgenoote den dag bij zijne dochter doorbracht. Thuis komen de, bemerkte hij, dat ongenoode gasten \an zijne afwezigheid gebruik hadden gemaakt, «m zich door middel van een looper toe gang te verschaffen tot de woning. In de voorkamer hadden zij een bonheur openge sloten., in de achterkamer een linnenkast, die vele diamanten, gouden en zilveren sieraden bevatte. Bijne alle voorwerpen van waard© en eenig geld worden vermist, te zaïraen voor een bedrag van pl. m. f900. Onder de ge stolen voorwerpen bevindt zich een broche van f 300, een paar oorbellen van f 100, één gouden horloge, één zilveren horioge, zilveren lepels, een zilveren taartenschep, een gouden halsketting, gouden manchet- knoopen en eenige ringen. Vreemd genoeg hebben de inbrekers een kistje met 30 gou den tientjes wel uit de kast gehaald, doch niet meegenomen. Wellicht werden zij m hun bedrijf gestoord en kozen zij snel het hazenpad, bij den haastigen aftocht de deur openlatend. In elk geval moeten de dieven goed be kend zijn geweest met de huiselijke om standigheden van den heer De Greeuw en geweten hebben, dat hij iederen Maandag den dag bij zijne dochter doorbracht en zijne woning alleen liet. Toch heeft men niet het geringste vermoeden, wie dezen •brutalen diefstal heeft gepleegd. De politie stelt een nauwkeurig onder zoek in. Tel. Verdronken. Gisterenmorgen is op de Zuiderzee nabij Marken de 47-jarige schipper G. de Bruin, beurtschipper van Ameland op Amsterdam, op de reis naar Amsterdam overboord gevallen en verdron ken. De pogingen hem te redden waren vruchteloos. De Bruin woont te Holm op Ameland eu laat eene weduwe met 10 kin deren achter, van wie de 13-jarige zoon, zich tijdens het ongeval aan boord bevond. Te water gereden. Maandag avond reed een 15-jarige knaap met zijn rijwiel in de Egelantiersgracht te Amster dam. Hij wendi levenloos daaruit opgehaald. Onder toezicht van 2 geneesheeren is ge- ruimen tijd getracht de 'evensgeesten we der op te wekken, doch te vergeefs. Postwagen te water. Door het breken van het lemoen, is de postwagen van Haarlem op Hoofddorp in de nabijheid van het .postkantoor te Haarlemmermeer in de Kruisvaart gereden. Wel kwamen er geen ernstige persoonlijke ongelukken voor, maar het postwerk was doorweekt van 't water en postpakketten waren geheel of gedeelto- lijk bedorven. School- en Kerknieuw». Schoonheidsbeginsel in het o n d e r w ij s. In de '(vierde) jaarvergadering van de Ned. Vereeniging tot bevordering van het schoonheidsbeginsel in het onderwijs bleek uit het jaarverslag, dat het ledental zich aan merkelijk heeft uitgebreid en dat het doel der vereeniiging meer en meer waardeering en steun vindt. Besloten werd een beoordeelin.gsoommdssie in het leven te roepen om te onderzoeken in hoe verre nieuwe schoolgebouwen aan de eischen der sohoonheid voldoencursussen en voordrach ten te organdseeren alleen of in samenwerking met andere vereenigingen. De volgende jaarvergadering zal te Rotter dam worden gehouden. Roomsoh-Katholieke Kerk. In den ouderdom van 83 jaren overleed te Terborg de heer F. H. A. Reigers, tot voor enkele jaren deken en pastoor te Almelo, die ook bij andersdenkenden zeer gezien was. In 1898 werd hij benoemd tot ridder in de orde van den Neder la ndschen Leeuw. rDoor dijkgraaf en hoogheemraden van den Lekdijk Bovendams is tot penning meester in de plaats van den heer mr. P. A. L. A. baron van Ittersum, aan wien een eervol ontslag uit zijn betrekking werd verleend, met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd de heer mr. F. A. J. F. Rid'der van Rappard te Utrecht. rUit de oud-leerlingen en leerlingen van prof. dr. J. M. S. Bal jon, in leven hoog leeraar in de godgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Utrecht, heeft zich een com missie gevormd met het doel Ie nagedachte nis van den betreurden doode te eeren door op (Zijn graf een gedenktedken op te richten. Indien zij voldoende financieele medewer king vindt, wil zij tevens aan de familie van den ontólapen hoogleeraar zijn geschil derd portret aanbieden ter plaatsing in de Senaatskamer Ier Utrechtsche universiteit. Binnen enkele dagen zal een circulaire aan alle oud-leerlingen en leerlingen gezonden worden. De commissie bestaat uit de hoe ren dr. A. van Veldhuizen, rector der Ned. Zendingsschool te Rotterdam, voorz. W. L. Slot Jr., theol. doet., pred. te Rek ken, secr.Th. L. W. van Ravesteyn, theol. cand. te Utrecht, penningm.; dr. H. E G. v. d. Meene, pred't. te Over-Lang- broek; W. Mörchen, Synodalvikar, Bar men; A. Aitena, theol. cand.F. Coolsma, theol. cand.D. v. d. Most van Spijk, theofl. cand.; F. Neuhaus, theol. cand.; J. Rontge, theol. cand.; J. J. H. Visoh, theol. cand. rZooals reeds onlangs gemeld werd is de vergadering waar tot stichting zal wor den overgegaan van een Bond van Anti- rev. Gemeenteraadsleden in Nederland thans definitief vastgesteld op Woensdag 1 Juli a.s. De vergadering zal gehouden worden in de groote concertzaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen aan de Maria- plaats te Utrecht. Door den oud-minister van binnenland- sche zaken, dr. A. Kuyper, zal de openings rede worden uitgesproken. Met zekerheid kunnen we mededeelen dat burgemeesters, gemeente-secretarissen gemeente-ontvangers, oud-raadsleden, leden van de Provinciale Staten en van de Twee de Kamer benevens hoogleeraren en leden van het centraal comité van anti-rev. kies- vereenigingen, buitengewone leden van de op te richten vereeniging kunnen zijn, en derhalve ook toegang tot deze vergadering hebben Overigens heeft niemand toegang. Het voorloopig comité verwacht een groo te opkomst van anti-rev. gemeenteraadsle den uit alle plaatsen van ons land. Des middags te vijf uur zal in den hui ze Buitenlust, Maliebaan 81, een gemeen- schappelijken maaltijd den dag besluiten. Wie aan dezen maaltijd tegen betaling van f 2 wenscht deel te nemen, kan zich daarvoor opgeven uiterlijk tot en met 29 Juni bij den heer P. J. Houtzagers, Wil- helminapark 24 te Utrecht. rUitslag van den schietwedstrijd, ge houden op 7, 14 en 21 Juni j.lop het fort aan de Biltstraat te Utrecht, ter gelegenheid van het veertigjarige bestaan van de Utrechtsche Schietvereeniging ,,de Een dracht' Korpswedstrijd 200 Meter (max. 300 pun ten) Eereprijs „Wilhelmina", Utrecht, 239; le prijs ,,'s Lands Weerbaarheid", Utrecht, 238; 2e prijs Schietvereeniging „de Utrecht", Utrecht, 236; 3e prijs „.Wilhelmina", Amersfoort, 232; 4e prijs „Oranje Bond v. O. O.", Utrecht, 231: 5e prijs „Utr. Vrijwilligerskorps", Utrecht, 226; 6e prijs „Voor Kon. en Vaderland", Amersfoort, 226; 7e prijs „Seyffardt, Maars- sen, 225 punten. Kampioen Korpswedstrijd 200 Meter Utrechtsch Vrijwilligerskorps. Korpsschut- ter J. H. Housheer, 54 punten. (Max. 60 punten). Eere-wed strijd, 200 Meter (Max. 60 pun ten): le prijs J. H. Housheer, Utrecht, 56; 2e prijs W. Luitjens, Utrecht, 54; 3e prijs D. Das, Utrecht, 53; 4e prijs A. H. Goenee, Utrecht, 52 punten. Jubileum-wedstrijd 200 Meter (Max. 60 punten): le prijs H Westbroek, Utrecht, 54 en 2e prijs W. v. Doorn, Maarssen, 54 punten, na loting; 3e prijs W. Luitjens, Utrecht, 53; 4e prijs C. Greep, Utrecht, 52 punten. Vaste baan wedstrijd, 200 Meter (240 punten): le prijs J. H. Housheer, Utrecht, 222; 2e prijs M. J. Hoencamp, Utrecht, 219; 3e prijs D. Das, Utrecht, 215; 4e prijs J. Oudgenoeg, Utrecht, 213; 5e prijs H. Westbroek, Utrecht, 212; 6e prijs C. Greep, Utrecht, 212; 7e prijs W. Luitjens, Utrecht, 211 8e prijs W. Kersemaekers, Utrecht, 210; 9e prijs L. J. Becker, Utrecht, 208; 10e prijs A. L. Hoogenstraaten, Utrecht, 208; 11e prijs J. C. Hoekstra, Utrecht, 204; 12e prijs A Goenee, Utrecht, 204; 13e prijs A. v. Zutphen Sr., Utrecht, 202; 14e prijs K. J. de Vries, Utrecht, 20215e prijs L. J. v. d. Vooren, Utrecht, 200; 16e prijs L. J. v. d. Bunt, Zeist, 199 punten. Vrije baan wedstrijd 200 Meter (Max. 180 punten)le prijs J. H. Housheer, Utrecht, 169; 2e prijs W. Luitjens, Utrecht, 1653e prijs E. C. Suermondt, Utrecht, 164; 4e prijs H. Broekhoff, Maars sen, 163; 5e prijs W. Kersemaekers, Utrecht, 162; 6e prijs A. H. Goenee, Utrecht, 162; 7e prijs C. v. Kalken, Utrecht, 161; 8e prijs D. Das, Utrecht, 159; 9e prijs A. van Zutphen Jr., Utrecht, 158; 10e prijs A. v. Zutphen Sr., Utrecht, 158; 11e prijs C. H. v. d. Pauw, Hilversum, 158; 12e prijs H. v. Schaaik, Utrecht, 156; 13e prijs W. v. Bekkum, Utrecht, 154; 14e prijs F. J. v. Rhienen, Utrecht, 151; 15e prijs P. G. v. d. Doorn, Utrecht, 151 punten. Vrije baan wedstrijd 150 Meter (Max. 180 punten)le prijs F. J. v. Rhienen, Utrecht, 175; 2e prijs D. Das, Utrecht, 174; 3e prijs G. v. Eldik, Utrecht, 173; 4e prijs C. v. Kalken, Utrecht, 173; 5e prijs M. J. Hoen camp, Utrecht, 173; 6e prijs H. v. Schaaik, Utrecht, 172; 7e prijs W. Kersemaekers, Utrecht, 172 8e prijs W. Luitjens, Utrecht, 171; 9e prijs E. C. Suermondt, Utrecht, 169; 10e prijs C. H. Rinck, Utrecht, 169 punten; 11e prijs C. H. v. d. Pauw, Hil versum, 168; 12e prijs R. P. Göbel, Utrecht, 168; 13e prijs J. Th. de Touw, Utrecht, 168; 14e prijs W. v. Bekkum, Utrecht, 168; 15e prijs L. J. Becker, Utrecht, 168 punten. De uitreiking der prijzen zal plaats heb ben op Zondag 5 Juli, 's avonds ten 7 uur, in café Suisse, Neude. a:De rechtbank te Utrecht Maandag morgen uitspraak doende in de zaak tegen den postconducteur J. H. F., die terecht heeft gestaan wegens verduistering van geld uit een pér post verzonden pakket, veroor deelde den beklaagde overeenkomstig den eisch van het O. M., tot twee jaar gevan genisstraf, doch bracht de voorloopige hech tenis daarbij in mindering. De Bilt. Déor heb Min. vam Land bouw werd gisteren aanbesteedhet verflou wen van het hoofdgebouw en het bouwen vain een dubbele dienstwoning op. het terrein van het Kon. Nedi. Meteorologisch Instituut te De Bilt bij Utrecht. Minste inschrijver was J. C. M. van Aken, Utrecht, f 23.888. Sch erpenzeel, ?3 Juni. Biji de he den gehouden stemming voor een lid Van den gemeeneraad, werden uitgebracht 123 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren "C. Blanken 53, T. Valkenburg 38 en G. v. Ginkel 32 stemmen, zoodat her stemming zal plaats hebben tusschen T. Valkenburg en C. Blanken op Vrijdag 3 Juli. Stationsdiefstallen. Her haaldelijk verdween te Apeldoorn aan het station van de Hollandsche Spoor geld uit pakjes, zelfs pakjes. Maandag werd weder een pakje vermist. De vermoedelijke dader, een stat ionskruier, is tijdens het onderzoek der politie gevlucht. De ritmeeeter jhr. von Wramgeü auf Lindenberg zal als gedelegeerd' lid van het centraal comité voor conccmrs-hippiques in Nederland, op 28 Aug. a.s. bij. het con cours hippeque te Apeldoorn tegenwoordig zijn. Dit concours wordt gehouden bij gelegen heid van de groote nationale landbouwten toonstelling. Er zullen o.m. nummers zijn voor „best gaan dé rijpaarden en sprin- gen. De le luitenant J. T. Heins van het 5e regiment Infanterie is benoemd tot ad judant bij het 2e bataljon. Aan de militie 2e luitenant van het 5e regiment Infanterie, M. E. M. Wolff, met onbepaald verlof te Londen, is toege staan het volgend jaar. in plaats van dit jaar, voor herhalingsoefeningen onder de wapens te komen. Voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de Openbare Lagere School 2e soort in de Hellestraat. No. 1. W. H. Fick, onderwijzer te Lun- tei'en; no. 2. J. van 't Slot, onderwijzer te Hulshorst; no. 3. H. C. C. dé Bléoourt, onderwijzer te Kampen. Voordracht ter benoeming van een on derwijzer aan dé Openbare Lagere Schooi 3e soort in de Koningstraat. No. 1. J. van 't Slot, onderwijzer te Hulshorst; no. 2. H. O. C. de Bléoourt, on derwijzer te Kampen; no. 3. W. K. Daar men, onderwijzer te Hi eerden. In de loge zal Zondag a.s. voor den Doopsgezinden Kring ais spreker optreden ds. P. Oosterbaan van Hilversum. Gaarne vestigen wij! de aandacht op de advertentie van de „Commissie voor uit voering van Koraalmuziek" uit de Oranje- vereeniging, waarfjij heeren, die Op 31 Aug. a.s. wenschen mede te werken, warden uit genood igd Maandag avond, te 8 uur, de re petitie in de muziekschool bij; te wonen. Onder leiding van den heer Petri zal in studie worden genomen „Hollands Glorie" van Richard Hol. Moge de deelname groot zijn Waarom katalogiseer ik mijn biblio theek? Omdat zelfs de kleinste boekverzameling eerst dan ten volle aan haar bestemming beantwoordt-, wanneer zij doelmatig geklas- sificeeird en geikatalogiseerd is, zoodat met één oogopslag te zeggen Valt wat zij over een willekeurig onderwerp bezit, en, in de tweede plaats, elk gewenscht boek onmiddel lijk te vinden is. Voor ieder boekverzamel aar, beheerder eener kleine boekerij, en verder elkeen, die dé literatuur van zijn studievak wenscht bij te houden, is het onontbeerlijk een katalo- gus aan te leggen van de literatuur, welke moet worden overzien. Wie weten wil op welke wijze dit het een voudigst en meest geriefelijk geschiedt kan het antwoord vinden in een boekje „Hoe katalogiseer ik (mijjn Bibliotheek'1 uitge geven door Library and Offioe Suppley Co. te Amsterdam. De temperatuur van het water in de zwemschool op Woensdag 24 Juni des mor gens 7 uur, was 67 graden Fahrenheit. Faillissementen uit de St. Ct.) Failliet verklaard B. Smink, aannemer en timmerman te Harderwijk. Rechter-Comimissaris mr. P. C. A. Sichtennan, curator mr. M. Polak te Zwolle. Hoofdagentschap Beekestelnschelaan 24 Amersfoort. Alle verzekeringen destijds gesloten ten kan tore van den Heer W. G. liRikSENAN Jr., Kortegracht alhier, zijn bij boven genoemd hoofdagentschap overgeschreven. I Zegels en polissen verkrijgbaarvoor hen die zelf de zegels willen afhalen a/h. kantoor van 's morgens 912i/s en 's namiddags van 2—5 uur. Aanbevelend, UEd. dw. dienaar, Y. FABER. Oranje Vereeniging. Heeren, die wenschen mede te werken aan de Uitvoering van Koraalmuziek op 31 Aug. a. s., worden uitgenoodigd Maandagavond a.s., ten acht uur tegenwoordig te zijn in de Muziekschool Krommestraat, ten einde in studie te nemen Holland's Glorie, van RICH. HOL, onder leiding van den WelEd. Geb. Heer M. W. PETRI. De Commissie voor Uitvoering Koraalmuziek 100 j Algemeene Friesche IOO X Levensverzekering-Maatschappij, te Leeuwarden, opgericht in 1844. 8743 Dez.e Maatschappij sluit alle soorten verzekeringen tot elk bedrag met of zonder invaliditeit. Het gelieele overschot komt aan de verzekerden ten goede. Verzekerd Kapitaal: 4 33,361,731.30 Waarde «Ier Bezittingen- 5,479,730.39 IOO °/0 Geen aandeelhouders. Billijke tarieven. IOO °/0 De Verkooplng te Montfoort is bepaald op Woensdag 5 Augustus 1908, 's mor gens 11 uur. Notaris G. A. DE GELDER Ondergeteekende bericht hier mede aan zijne geachte clientèle, dat hij zijne zaak in Bieren en Minerale Wateren heeft aan den Heer F. W. VAN DER WILDE. Dankend voor het vertrouwen, zoo menig jaar ruimschoots genoten, beveelt hij zijn opvolger in UEd. gunst aan. Mij refereerend aan het boven staande, beveel ik my beleefd by U aan, zullende ik, evenals myn voorganger, zorg dragen voor een prompte en nette bediening. Hoogachtend, Stoovestraat 5, Amersfoort, Telefoon 29. Amersfoort, Juni 1908. Primo Juli aangeboden in huis met tuin een gemeub., zonder pension. Br. fr. letter N. aan het Bureau van dit blad. XJ een geïllustreerde prijscourant der Rijwielen toezenden? WH doen dat gaarne, gratis en franco. Het is zoowel in Uw belang als in liet onze dat U eens met den inhoud hennis maakt. Filiaal te JLmersioort Utrechtsche straat No, 11. Fteparatie-inrichting. Alleen in ekrumeich's— immaakpotTejt met metalen Deksel f fare natuurlijke Kleur eg èrrjaal Telefoon no. 150. LIJDERS AAW GEBRUIKT Alleen verkrijgbaar bij H.H. Apothekers, per flacon f 0.90. en nneer Optische Geneeskundige, Verband- en Ziekenverplegings-wrtikelen. Prima kwaliteit SCHAREN, MESSEN en bijbehoorende zaken. BRILLEN worden geleverd op voorschrift van H.H. Doetoren. 10 Reizigers voor eigen rekening en wederverkopers gezocht voor groote curiositeit Iedereen staat verbaasdIedereen koopt van 1—12 stuks, f 200 en meer kan door reizigers per maand verdiend worden. HORTON, KATTOWITZ No. 110 Deutschland. Het Beroemde Werk van E. PRENTISS. Is een boek om niet éénmaal doch wel twintig keer uil te lezen. E. PrentissBergopwaarts, uit het Erigel8ch door Almine. 6e drnk. Prijs f I.OO voor slechts f 1.35. In Prachtband. Prijs f 3.40 voor slechts f 1.60. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken te Rotterdam, en verder alom franco na ontvangst Postwissel v. slechts f 1.35 of slechts f 1.60, waarop meidonBergopwaarts. Horlogemaker en Gondsmld, Langestraat 44. Antiquair. merk H. S. Co. Per flesch (fi. inbegrepen) I 0.35. Verkrygbaar by Arnhemschestraat 35. TELEPH. 104. Drie degelijkepractische gosprekkenboeken; zoo gemakkelijk als men slechts kan wenschen, en SERVAAS DE BRUIN. Verklaring van 10,000 vreemde woorden, aardrijksk., geschiedenis, industrie, handel enz. Alles wat men weten wil vindt men verklaard. Deze Encyclopedie is gebonden in mooien, lin nen stempelband. De juiste, hedendaagsche beschaafde con versatietaal in de Fransehe, Engel- sche en Bnitsche talen, met Hollandsche vertalingen. Gesprekken voor het dagelijksch >p reis en thuis. Voor iedere taal afzonderlijk, gemakkelijk ingericht deel. Elk deel in 45 hoofdstukken. En dat alles leert men zoo mooizoo best en zoo uiterst gemak kelijk, dat men er zelfs over verbaasd zal staan. Wij bieden aan alles bijeen voor slechts f 1. Een conversatieboek voor het Franscli, een conversatieboek voor het Engelseh, een conversatieboek voor het Duitseh en een prac tische Encyclopedie van SERVAAS DE BRUIN, bevattende de verklaring van 10,000 woorden op allerlei gebied, onmisbaar voor ieder. Alzoo Franseh, Duitseh e i Engelseh voor slechts f 1 en bovendien een mooie, prac tische Encyclopedie van SERVAAS DE BRUIN, in linnen stempelband, ruim 1000 kolommen druks. Franco door geheel Nederland op ont vangst van postwissel k f 1, waarop st at „OP BEIS", bij GEBB. E. A M. COIIEX te Amsterdam, Hecrengracht 326.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3