W*. 9VS Dinsdag 30 Juni 1908. BUITENLAND. KOLONIËN. BINNENLAND. O"" Jnar^ang ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. AdvertentiSnmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 'a morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utreclitschestraat 1. Intarcomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeolige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester en. Wethouders van Amers foort Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van, het puibliek, dat oen door de naamlooz© vennootschap „Flero" te Amersfoort ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van eene inrioh- ting, bestemd' tot het vervaardigen van inkt, gom, parfumeriën (uitgezonderd muscns) en gloeikousjes eu het plaatsen daarin, van eene stoomketel met stoommachine van 3 P.K., die nende tot 'het in beweging brengen van een gas- pomp, een mangel eni eene polijstinrichting, in het perceel alhier gelegen aan den Lageweg, no. 2, bij het kadaster bekend onder Sectie A, no. 1551, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Dinsdag, den 14. Juli aan staande, des vooruviddags te half elf uren ge legenheid ten Raadhnize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het op richten van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 15, le lid der Hin derwet, zijn volgens de bestaande jurispruden tie, alleen zij* gerechtigd, die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebe stuur of één of meer zijner leden zijn versche nen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 30. Juni 1008. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUIJTIER8. Politiek Overzicht De crisis iu Perzië. Wat uit den staatsgreep zal voortvloeien waardoor de sjah van Perzië zich van het parlement, dat hem zoo lastig was, heeft be vrijd, laat zicih nog steeds niet overzien. In Teheran heeft de soldatesk adie onder het be vel staat van den Russiscken hoofdofficier Liakliow, dagen achtereen onverbiddelijk Ikaiar vernielingswerk voortgezet. Plunderingen, inhechtenisnemingen, summiere exocutiën waren het dagelijkscke verschijnsel iu do Perzisch© hoofdstad, zoodat talrijke personen in hunne angst eene toevlucht moesten zoe ken bij de vreemde gezantschappen Er men kan zich voorstellen, dat zij zich niet o zeer haasten om die toevlucht te verlaten, want de toezegging van amnestie, die de laatste door den sjah uitgevaardigde proclamatie bevat, heeft weinig waarde, vooreerst omdat de hoofden der beweging uitdrukkelijk er van worden uitgezonderd en verder omdat de staat van beleg wordt gehandhaafd. Maar wat in Teheran tot voor enkele diagen gebeur de, is alleen niet beslissend voor den weg, dion de zaken verder zullen uitgaan. In Talbrie, de op omstreeks 600 K.M. afstand gelegen hoofdstad van de noordwestelijke provincie Aserbeidsjan, schijnen do om wentel ingsge- zind&n de overhand to hebbenzij hebben zich, door het arsenaal te plunderen, in het bezit gesteld van geweren eu patronen. Het gebruik, dat zij van de macht maken, komt geheel overeen met wat in Teheran doer do regeeringstrcepen wordt gedaan. De uil werking zal voor de bevolking wel geheel op hetzelfde neerkomenmen denkt hier on willekeurig aan het bijten door de k..t sn door den kater. Van iemand, die op grond van eigen aan schouwing kan oord celen over de zaken iu Perzië, waaruit hij eerst kort geleden van eene lange studiereis is teruggekeerd, beeft de Neue Freie Press© de volgende mededee lingen ontvangen over den door den staats greep van den sjeb in liet leven geroepen toestand „Om to beletten, dat hunne woderzijdsche belangen met elkaar in botsing zouden ko men, zijn, zooals bekend is, Engeland en Rusland het met elkaar eens geworden over eene vaststelling van hunne belangensferen in Perzië Het noordelijk© deel daartoe behoort ook Teheran valt in de sfeer van Rusland. De door de samenkomst van Koning Eu'diard met den Ozaar bekrachtigd© entente tusschen de beide stoten is hoofd zakelijk in het leven geroepen om. met het oog op den kritieken toestand, elkaar in dit land, dat zijne ontbinding tegemoet gaat, niet te dwarsboomen. Tot dusver stond En geland aan de zijde van liet parlement in Perzië en Rusland aan de zijde van den sjah, en naarmate parlement of sjah het meeste te zeggen hadden, steeg of daalde d© invloed van den eenen of den anderen Euro- peesclien staat. Dit diplomatieke schaakspel schijnen nu Engeland en Rusland te hebben laten varen, en zij schijnen nu elkaar de kaarten in handen te spelen, om do cata strofe te verhaasten, die onvermijdelijk is, omdat de toestand in het land sedert lang reeds onhoudbaar was. Wanneer het land door binnenlandsclie woelingen aan den rand van den afgrond is gebracht, dan zou voor de beide groot© mogendheden het zaad tot rijpheid gekomen zijn, on zij zullen dan zeker naar een vooraf bepaald g.Tieim plan do hand op Perzië leggen, waarbij' waar schijnlijk de lijn van d© belangensferen zal worden in stand gehouden. Al kan men ook niet beweren, dat Rus land' den staatsgreep van den sjah heeft uit gelokt, dan is toch aelker d'e hand! van de Ruseen daarbij in het spel geweest. Ruslandl heeft met sluwe diplomatieke kunst afge wacht totdat het oogenblik zou zijn geko men om den sjah, die tot dusver nooit tot eene daad: kon komen, tot handelen te bewe gen. Zeiker zal de sjah, als het verbitterde volk zich tegen hem mocht koeten, de hulp van Rusland krijgen, en op het oogenbliik waarop de toestand voor den sjah kritiek zal worden, is het binnenrukken van de Rus sische troepen, die reeds aan de grens bdj.- eengetroklken zijn, te verwachten. Dat do Perzische artillerie met zooveel succes een bombardement kon openen, is te verwonderen, want wie de artillerie van Perzië kent, kan "beseffen, d'at met deze oudé veldstukken geen groote schade kan worden aangericht, en het is dan ook niet te gcüoo- ven, dat het parlementsgebouw eu de mos kee geheel in puin zijn geschoten, Of door de onlusten in Teheran d'e Europeanen en de Europeesolie gezantschappen in gpvaar zijn gebracht, kan men natuurlijk met ze kerheid niet zeggenbet is echter te be twijfelen. Alle geeantsdhapsgelbouwen zijn niet van steen, maar uit leem gebouwd en zijn slechts door eenige kawassen bewaakt; eene verdediging tegen een eventueelen aan val zou dus niet veel kunnen geven. Wat de naast© toekomst aan Perzië zal brengen, is moeielijk te voorspellen. Veel hangt er af van het beleid van den 9jah en van de houding der gouverneurs in do pro vinciën, die eene onbeperkte macht hebben voorts natuurlijk van het ingrijipen van Rusland en Engeland, die daar groot© poli tiek© en 'handelsbelangen hebben. Dat de sjah dezen staatsgreep heeft gewaagd, kan niemand, die met den toestand) in Perzië be kend is, hem kwalijk nemen, want het par lement hoeft zicih aan veel machtsmisbruik schuldig gemaakt en dCn sj'ah uiet alleen tot een schijnheerscher trachten te vernederen, maar hem ook van alle financieele middelen willen beroorven. Het Perzische volk is voor een parlement politiek nog niet rijp genoeg, en zal zich gelukkiger voelCn als het met bekwame hand! door een alleenheerscher wordt geregeerd. De groote bron van alle kwalen ligt echter hierin, dat de staatskas leeg is en het volk hongert; hier aou men helpend moeten optreden oan het met natuur- sdhatten -rijk gezegende land er bovenop te brengen." Inderdaad schijnen de eerste berichten hier over wel wat overdreven geweest te zijn. Duitschland. De Keizer zal zijn kruistocht naar het noorden in don loop van de eerste week van Juli beginnen; het vertrek zal plaats heb ben uit Travemünde. De reis zal duren tot het einde van de maand. Rijkskanselier vorst Boiflow heeft Berlijn verlaten om zijn zomerverblijf op Nord'er- ney te betrekkeu. Hij zal daar weer een aantal leden van don rijksdag ontvangen om met hen de plannen tot hervorming van de rijksfinanciën te bespreken, die in de volgende zitting van den rijksdag in 1 «©handeling zullen komen. Be r 1 ij n 2 9 Juni. Het prooes-Eulen- burg is heden om elf uur begonnen. Reeds om kwart over tieu werd vorst Euleuburg iu een draagstoel in een bijzonder vertrek gedragen. De vorstin en zijne beide zonen bleven bij het begin van de zitting aan zijne zijde. Voor het gerechtsgebouw was eeu talrijk publiek aanwezig. Na het oproepen van de 60 getuigen, die gedagvaard zijn, waaronder de oudste zoon van den beklaagde eu graaf Kuno Moltke, vermaande de president de gezworenen, diat zij hunne uitspraak moesten yellen objectief op grond van wat op de zitting zou aan deu dag worden gebracht. Hierna stelde de Oberstaatsanwalt voor het proces te behandelen met gesloten deu ren, hetgeen hij motiveerde met het belang va.n de openbare zedelijkheid en met het bijzonder belang van de getuigen, wier ver klaringen over hunne eigen handelingen, neigingen en verkeerdheden niet voor de openbaarheid bestemd zijn. De verdediger van vorst Euleaiiburg zelf verklaarde, dat, ofschoon do beklaagde geen belang had bij de uitsluiting van de open baarheid, zij om redenen van openbaar wel zijn zich daartegen niet wilde verzotten. Het gerechtshof besloot daarop, dat om redenen van publieke moraliteit de zaak met gesloten deuren zou worden behandeld. Ook do vertegenwoordigers van do pers moesten de zaal verlaten Frankrijk. De ministerraad hdeft besloten, dat de regeering eene internationale conferentie zal bijeenroepen om het automobielverkcer 'e regelen en te vergemakkelijken. De confe rentie zal tegelijk met het internationale congres voor wegenbouw te Parijs bijeen komen Parijs. 29 Juni. Bij de behandeling van het wetsontwerp tot hot verleenen van een crediet van 400,000 fres. voor de reis van president FaMières naar Denemarken, Noorwegen, Rusland eu Zweden werd door Vaillant een amendement ingediend, strek kende om het crediet met 50,000 fix», to verminderen. Spr. gewaagde daarbij van de mogelijkheid van een Russische leoning in Frankrijk, ten dtool hebbende de Fran- sclie kapitalen te betrekken in het bankroet van Rusland, en herinnerde aan de pogin gen van het Russische vtolk oan zij'ne staat kundige vrijheid te veroveren. De voorzitter Brisson zeidc, dat het Fransche parlement tot baginsel hoeft, zich buiten de binnenlandsche politiek van an dere landen to lioudon. Toen Vaillant zijne rede vervolgde, merkte de voorzitter oip, dat de Kamer geen belang stelde in zijn betoog over een toestand, die li aar niet aangaat. Vaillant ging echter, gesteund door Jaurcs, onder groot rumoer in de Ka mer voort, en z*>id©: ,,Do president der Republiek gaat tegen zijn zin naar Rus land." De voorzitter protesteerde krachtig tegen deze woorden en dreigde dbn spreker het woord to ontnemen. Minister Pichon begon zijme rede aldus ,,Mijn eerste woord zal zijn eene krachtig)© en verontwaardigd© afkeuring van de rede van Vaillant. Ons verbond met Rusland blijft de grondslag van onze buitemland- scho politiek. Wij zijn van plan het te hand haven en vast besloten het te plaatsen bo ven eiken strijd. ,,De ontmoeting van president Fallières met den Czaor, die een constitutioneel vorst is, vindt plaats op ©en bij uitstek gunstig tijdstip. Ons verbond met Rus land is van vrede) ievenden aard en be dreigt niemand." Do motie-Vaillant werd verworpen met 479 tegen 65 stemmen, waarna het geheele ontwerp weid aangenomen met 489 tegen 62 stemmen. Spanje. Barcelona, 2 9 Juni. De groep van de ,,Solidiaridad Catalana", die heden hier vergaderd was, heeft besloten de Oatalaan- sche afgevaardigden en senatoren, die zich onlangs uit de cortes hebben verwijderd, i e verzoeken weder zitting te nemen in het parlement en al hunne krachten aan te wenden om de afschaffing te verkrijgen van de wet, die aan de krijgsraden dè bevoegd beid verleent kennis te nemen van misdrij ven tegen het vaderland en telgen de vlag, en de erkenning van de gemeentelijke en regionale autonomie in Oatalonië of wel vol ledige decentralisatie ten behoeve van Oata lonië. PortugaL Er is een wetsontwerp opgesteld tot vast stelling van de civiele lijst en tot regeling van de aan het koninklijke huis gedane voor schotten. Dit wetsontwerp heeft reeds de goedkeuring vau den ministerraad en ook van de partijen verkregen. Art. 5 van dit ontwerp bepaalt, dat eene oommissie zal worden bencemd tot regeling van de geheele zaak. Rusland. Petersburg, 29 Juni. In de ver gadering van hedenavond werd het door den minister van financiën ingediende wets ontwerp omtrent een binnenlandsohe lee ning van 200 millioen Rbl. behandeld. Na de verklaringen van den minister van finan ciën Kbkowzow, die eenige malen door bij valsbetuigingen van de rechterzijde en het centrum werd onderbroken, nam de Doema het wetsontwerp in alle drie lezingen aan. De sociaal-democraten en de arbeidersgroe pen stemden tegon het voorstel. Bij de behandeling van de door de rijiks- doema geweigerde credietaanvrage voor den aanbouw van nieuwe schepen iu deu rijks raad, betoogde minister-president Stolypin, dat de doeuia een zeer gevaar-lijken weg had betreden, door de credieten te verwerpen, om hierdoor de hervorming van het ministe rie van marine af te dwingen. Zoo iets is iu parlementaire staten mogelijk, waar de legeering voor het parlement verantwoor delijk is, maar niet iu Rusland, waar de re- géering alleen verantwoording schuldig is aan den Gzaar. Hij verzocht den rijksraad dit verkeerde "besluit van de doema te corri- geeren. Graaf Witte achtte 'fc niet met de grond wet vereenigfbaar, dat de rijksdoema alleen om paedagogisohe redenen het geld had ge weigerd De rijksdoema mocht niet de be- s'issende stem in de organisatie van het leger en c vloot hebbende hervormingen moesten .1 boven, uiet van beneden uit gaan. Had de rijksdoema oan financieel© re denen de credieten geweigerd, dan zou hij stemmen evenals zijthans, nu zij de her vorming van het marine-ressort verlangt, kan 'hij dat niet. Hij verzocht den rijksraad dringend niet den verkeerden weg te betre den; als het tot een conflict kwam, dan moest de rijksraad aan do zijde van de re geering staan. Zocals reeds werd bericht, heeft de rijks raad het door de doema geweigerde crediet toegestaan. Turkft* Ui' Kcnstantinoped wordt bericht, dat de Porto voor eenige dagen aan hare ge- aanton ©en schrijven heeft dloen toekom on, waarbij zij worden uitgenoodigd inliohtin- ger in te winnen over 't geen to Rev al is overeengekomen en de verklaring af to ieggtn, dat de Porto nooit zal toestemmen in eene afscheiding der militaire uitgaven in Macedonië van de civiele, waartoe, naar verluidt, te Rev al besloten zooi zijn. Marokko. Do Marokko-Korrespondenz bericht, dat de nog altijd als bijzondere personen te Ber lijn vertoevende afgezanten van Moeley Ha.fid een van 10 Juni gedateerd schrijven van hun lastgever hebben ontvangen, waar in wordt gezegd ,,Op mijn tocht naar Mekiucs en Fez heb ben alle Kabylen, wier gebied ik doortrok, mij met eerbewijzen ontvangen en mij </ver verre afstanden escorte verleend. Nog nooit heeft zulk een tocht van den sultan door het land van Marokko plaats gehad. In Mekines hebben de sjoerfa's en ulema's, de notabelen en kooplieden van Fez opgewacht eu mij vergezeld naar het heiligdom van Moeley Idris, waar ik Gods zegen voor mij. en mijn land heb ingeroepen. Iu Fez en in het ganscbe gebied, dat ik ben doorgetrok ken, heerscben rust en veiligheid. De tevre denheid met de nieuwe orde van zaken is algemeen, het bestuur is geregeld, ik heb in alle districten van het land gouverneurs aan gesteld, die in mijn naam het gezag i~'t- oefenen. Handel eu bedrijf nemen hun ge wonen loop. Levensmiddelen en alle levens behoeften zijn ruimschoots en tot goed koop© prijzen verkrijgbaar. Geheel Marokko kiest mijne zijde en scliaart zich om mijne regeering, omdat wij op den goeden weg zijn om met Gods hulp het weirijn van het land te bevorderen. Van ons succes moet gij aan de regeering van den Duitse hen Keizer en zijn doorluehtigen kanselier en aan het Duitsche volk mcdedeeling doen. Na dit ons succes hopen wij op den bijstand van Duitschland tot herstel van normale toe standen in Marokko en op eene goede ver houding tusschen onze beide natiën". De afgezanten hebben dit schrijven aan het departement van buitenlandfiche zaken doen toekomen met verzoek om antwoord en met de mededeeling, dat wij van plan zijn over eenige dogen naar Marokko terug te keoren. Moeley Hafid heeft last gegeven, dat de wapenfabriek to Fez weder iu gebruik moet worder genomen. Sedert den 21. Juni zijn daar weer Marokknansche werklieden aan het werk. De Italiaansche officieren, die vroeger de fabriek bestuurden, zullen naar Fez teruggeroepen worden. Oran, 29 Juni. Daar een kapitein van den topografischen dienst deu 26en bij Ain- regda, in het gebied van Oedjda, was aan gevallen, werden den 27en eene bereden compagnie en eene afdeeling goumiers daar heen gezonden. De troepen werden ontvan gen met geweerschoten, waarop zij antwoord den. Het vuurgevecht duurde een uur. De Marokkanen werden uiteengedrevenzij leden gevoelige verliezen. Aan Fransche zijde werd in het geheel geen verlies geleden. 3 0 Juni. Een telegram uit Oran aan de bladen verhaalt, dat de colonne, die uitge zonden was om den aanvaller van kapitein Laronde te tuchtigen, door een zoo aan zienlijk aantal Marokkanen moet zijn om singeld, dat rij naar Oedjda had moeten teruggaan De Matin bericht, dat na het gevecht en nadat de geslagen vijiand de vlucht bad ge nomen, dè bevelhebber van de colonne, die met deu vijand geen strijd wilde voeren in het gebergte, naar Oedjda terugkeerde. Perzlè* Van wege het gezantschap van Perzië te 's fh-avenhage is verzocht de openbaarma king van het volgende telegram door dat gezantschap uit Tdheran ontvangen .Bij decreet van Z. K. H. den Shah is een algemeen© amnestie afgekondigd voor allen, die op de eene of andere wijze be trokken zijn geweest in de gebeurtenissen in de laatste dagen in Perzië voorgevallen, doch onder voorwaarde dat zij zich van ver- deree revolution na ire daden zullen onthou den en geen aanleiding tot onrust zullen geven of tot daden in strijd met do bestaan de wetten en verordeningen" De correspondent van de New-York Herald to Teheran bevestigt den zelfmoord van do vrouw van Zlahir -ed-Douleh Zij heeft opium genomen, naar men zegt u't verdriet over har© lotgevallen bij de jongste onlusten, waarbij haar zoon Zahir-es Sultan in hechtenis genomen en zwaar gegeeseld en haar huis beschoten en geplunderd weid Bij het gevecht van Dinsdag te Teheran hadden de troepen bijna voor 600 nationa listen, die de moskee verdedigden, moeten teruggaan. Alleen aau het schieten met gra naatkartetsen is het te danken geweest, dat zij ten slotte de overhand konden behoe den. Allerlei. vTe Rreslau heeft een handelsbedien de, na een twist met zijne verloofde, deze met spiritus begoten en in brand gestoken. Het meisje is kort daarna bezweken. De man trachtte de vlammen te blusschen, toen hij inzag w!at hij gedaan had, en liep daar bij zelf zware brandwonden op. vEen apotheker en een advocaat van Nooera (Italië) brachten eergisteren een be zoek aan eene dame dier stad, toen eens klaps haar zoon, die reeds niet wel bij het hoofd was, zinneloos werd, den advocaat met eenen dolk gevaarlijk kwetste en den apothe ker doodde. Daarna begon de zinne'ooze het lijk van dien apotheker iu stukken te snij den. Men moest de carabinieri ter hulp rce- peu om zich meester to maken van den on gelukkige, die hevigen weerstand bood. vTe Karrcdsburg in Kentuckië heeft zekere Henry Miller, een man van 104 jaar, zich van het leven beroofd. Miller, die veel gebrek leed, liet een brief achter, waarin hij zeide, het leven moe te wezen. OOST-1NDIE. Ceram. Blijkens oen uit Nederland9ch-Indië ontvangen telegram werden bij het maken van patrouilles in het bergcomplex Noesa- well (Ceram) drie Europeesche militairen beneden den rang van officier ten gevolge van terreinbezwaren licht gewond. Op den 7en dezer werd de schuilplaats van de kwaadwilligen overvallen, waarbij een officier sneuvelde en twee inlandsche mili tairen gewond werden. Den kwaadwilligen werd eeu verlies toegebracht van vermoe delijk tien dooden. Blijkens door de N. R. Ct. en het Hbl. ontvangen telegrammen is do gesneuvelde officier de le luit. C. van Aart. Hij: werd door een pijlschot getroffen. Luit. Van Aart was 28 jaar oud en 'behoorde tot het garni zoensbataljon van Amboina eu Ternate. Van Sumatra's Westkust. Van Sumatra's Westkust is cricbt ontvangen, dat de laras Tilatang (onderaf - deeling Oud-Agam, Padangsclie Bovenlan den) ajs toeken van onderwerping de belas ting ad f 7400 betaalde. Aan de N. R. Gt. wordt nog geseind: Het derde veldeskadron is (wordt) ver deeld over Padang, Fort van der Capellen on Fort de Koek. In Painan is het on\w* tig; van Padang zijn er detache*" ^o0^ heengezonden. Staten-Generaal. Invoering van een wettel ij ken tijd. D© Minister van Binnenlandscho Zaken heeft een nota van wijziging ingediend, strekkende om artikel 1 van bovengenoemd wetsontwerp te lezen aldus: „De wettel ij ke tijd in Nederland is de middelbare zon net ij d van Amsterdam." Deze wijziging is vergezeld van de volgendo toelichting Bij schrijven van 19 Juni 1908 is door den raad van administratie der H. IJ. S. M. aan den Minister van "Waterstaat bericht, dat er bij dien raad geen bezwaar bestaat tegen het ontwerpen en uitvoeren van de dienstregelingen in Amster- damschen tijd, indien de wet daartoe verplicht. Gelijk bericht werd, onder dagteekening van 20 Juni 1908 aan dien Minister gericht door den directeur-generaal der Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen. De Minister van Binnenlandsche Zaken, die zoowel tegen den Midden-Europeeechen als tegen den Greenwich t ijd als wettel ijken) tij<L voor Neder land groot bezwaar zou hebben, meent-, dat men er tlians toe kan overgaan den Amsterdam- scheni tijd tot wettel ijken tijd te verheffen. Berichten. De Staatscourant van Dinsdag 30 Juni bevat o. in. de volgende Kon. beslui ten erkend en toegelaten als vioe- eu deputy- consul van do Vereenigde Staten van Noord- Amerika te Amsterdam W. A. Manie©: benoemd tot burgemeester van Heinkens- zaud J. Steketec op verzoek eervol ontslagen als burge meester van Haarlemmermeer J. W. Laait- zetidorffer eervol ontslagen wegens lichaamsgebre ken, mot pensioen de luitenant-kolonel der I infanterie op non-activiteit O. J. A. Schwarz eervol ontslagen wegens lichaamsgebreken de militie 2e luitenant C. Heemskerk, van het 7e regiment infanterie op verzoek op non-actrviteit gesteld voor 5 maanden en 25 dagen buiten bezwaar van de schatkist de le luitenant JW. S. Du-burg van het 7e regviment infanterie; benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw C. M. Herckenrath, direrteur der Deli-Spoorwegmaatschappij te Am ter dam eervol ontslagen met pensioen d© luite nant ter zee le klasse J. Wo1 ter-beek Muller, en de officier van gezondheid le klasse bij d© zeemacht J. G. Detmers. i benoemd tot buitengewoon adelborst bij deJ Koninklijke marine-reserve do heeren J. Ha- mersma, A. Dubois, G. Zeilinga en J. G. Leffers

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1