Uit den omtrek. mi benoemd tot Xederlandsch permanent com missaris van toezicht op de betonuing en verlich ting der Eenismouden, de ingenieur voor de verlichting P. van Braam van Vloten; eervol ontslag uit- den zeedienst verleend, on der toekenning van pensioen, aan den. officier van administratie der le klasse J. F. baron van Heeckeren van Waliën bevorderd toto fficier van administratie der le klasse, de officier van administratie 2e klasse W. Oblies; op zijn verzoek, eervol ontslag uit den zee dienst verleend, onder toekenning van pensioen, aan den officier-machinist der le klasse bij den marinestoomvaartdieust F. H. J. Martijn; vergunning verleend tot het aannemen der onderscheidingsteekenen van ridder in de Ko ninklijke orde van den Verlosser, hom door Z. M. den Koning van Griekenland geschonken, aan J. C. E. Slotemaker, inspecteur der invoerrech ten en accijnzen te Amsterdam bevorderd tot opzichter dor Laudsgebouwen van de lo klasse, de opzichters der Landsgebou- won van de 2o klasse L. R. A. van der Plas, G. H. Hemmes, P. L. Wijndels de Jongh, J. G. P. Roel, A. C. J. Oomen on C. van der Linden; benoemd tot adjunct-Rijksbouwmeester J .F. van Hoy- tema b. i., tot hoofdopzichter der Landsgebou- wen de opziohters der Laudsgebouwen van de le klasse H. J. A. va nder Kooy en J. Kranen burg; tot districts-opziohler der Landsgebouwen, de opzichters der Landsgebouwen van de le klasse G. J. Veldkamp, J. W. van Oort, H. J. P. F. van Ewijk, W. A. Hof, J. G. P. Roel en C. van der Linden; tot opzichter der Lnndsgebouwen van de 2e klasse, de opzichters der Landsgebouwen van de 3e klasse H. J. van Oort en D. Zwitser, en de buitengewoon-opzichters bij de Laudsgebouwen H. W. Hooft, Th. Verlaan, A. Stigter, J. J. Duynstee, A. Bunk, A. J. Bartels, H. J. Th. de Gorter, B. W. F. Wouters, H. H. Koop, F. W. H. Wnqué en W. M. de Ruiter; tot klerk bij den dienst der Landsgebouwen J. H. J. Lamons en mej. W. C. van der Plas. Z. K. H. de Prins is Zon.dag-a.vond aan boord van het pantsersehip Heemskerk van iBodö (Noorwegen) naar Umuiden ver trokken. De Minister van Waterstaat, mr, Bevers, bezocht Zondag do tentoonstelling van Rxode Kruis en Reddingswezen, welke op dezen sluitingsdag nog vele kijkers trok, Do minister van Koloniën, de keer Idenburg, ontvangt heden den sultan van Assahan Audiënties. De gewone audien tie van den minister van Landbouw, Nij verheid en Handel op Woensdag 1 Juli, die van den minister van Oorlog op Donderdag 2 Juli en die van den minister van Marine op Vrijdag 3 Juli zullen niet plaats hébben. Z. Exc. W. L. F. C. Ridder van Rap pard, Hr. Ms. buitengewoon geizant en ge volmachtigd minister in Marokko, is aange komen in Hotel des Indes te 's Gravenhage. De bij ons Hof herbenoemde Chinee sche geziant, Lou Tseng Tsiang, heeft de Residentie weder tot 18 Juli a.s. verlaten op welk tijdstip hij weder in het hotel deu Ouden Doelen te 's Gravenliage zijn intrek zal nemen. Haagse he Raad. De gemeente raad van 's-Gravenhage vergaderde gister ochtend om half elf. De burgemeester die hedenmiddag de vergadering niet zal leiden, deelde verder mede dat bij hem het verzoek was ingeko men van den lieer Hoejenboe om hem aJs Rb.'fwvan de politie te mogen interpellee- -Q? ovér' Je bekende koppelarijzaak, waarin een hoofdambtenaar der politie betroiklken zou zijn geweest. Do burgemeester had geen bezwaar te ant woorden en deelde in verband daarmede op desbetreffende vragen van den heer Hoejein bos mode dat de belichten in de dagbladen over deze zaaik zijn aandacht hadden ge trokken, en hij zich deswege had gericht tot den officier van justitie om inlichtingen. Deze heeft hem tëen geantwoord dat bij do behandeling van de koppelarijzaaik tegen Margaret ha Fiikropp („Duitsdhe Greet") niet gebleken was dat een hoofdambtenaar dor politie rechtstreeks of zijdelings hij deze zaak was "betrokken en diat bij het instruee- ren der zaak bij do beklaagd© geen brieven waren gevonden gericht aan den burgemees- tor van 's Gravonhage. Overigens kon do burgemeester hier aan toe voegen dat hij drie maanden geleden aan een hoofdambtenaar der politie een ernstige disciplinaire straf heeft opgelegd wegens het onderhouden van ongewensohte relaties dat hij zorg heeft gedragen om daaraan op afdoende wijze oen einde te maken. Naar aanleiding van de mededeeling van den officier van justitie dat bij de instructie l geen rbieven waren gevonden, deelde de bur gemeester mede dat hem eerst loont, geledon is gebleken dat- do inhoud een twee jaar geleden tot hom gerichten brief ter kennis schijnt te zijn gekomen va,n de persoon waarop in dien bl ief werd gedoeld. De burgemeester weet nu op welke wijze dit is geschied en verzekert dat ook dit feit geen aanleiding geeft tot ecnig© ongerust heid. Na twee vrije stemmingen werd bij her stemming tot tijdelijk wethouder benoemd de heer J. C. Jansen met 15 tegén 13 stem men op- den lieer Penn. Be neemd werd tot directeur der Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus aan de I Stadhouder-slaan de heer dr. G. J. M. Cool- haas, leeraar in de natuurkunde aan de H. B. S. met 5-jairigen cursus aan liet- Bleyen- bur;;. Daarna k-wam in behandeling het rapport va?) de séhouwburgoommissiestrekkende tot aankoop van een terrein aan de Konings- kade, van de bouwgrondmaatachappij van dien naam, voor den bouw van een nieuwen schouwburg. De raad heeft na verwerping eener méti©- TVeub om de voorstellen der schouwburg- cammissic weer naar <lie commissie te ren- voveeren de voorstellen dier commissie in zak© den nieuwen schouwburg aangenomen met 19 tegen 16 stemmen, u De Raad der gemeente Waigeningen iWKftiandelde een ad ree der Kamer van Koop handel en Fabrieken, waarin wordt verzocht .een cursus op te richten voor lager handels- 'arwijs. Gewézen wordt op een particu- i,(cursu«-^djc 18 leerlingen telt. Op W. besloot die Raad', d'at, waar reods oen cursus als gevraagd be staat, de vooruitzichten voor het behoud en uitbreiding van dezen cursus te verbeteren door er "desgevraagd een schoollokaal met vrij vuiur en licht kosteloos voor beschik baar te stellen. Bij ministerieel© beschikking is be- paaH, dat dit jaar van 313 augustus a.s. een cursus zal worden gehouden bij een oefe- ningsbatterij veld-artillerie in de legerplaats bij Oldobroek. Voor liet volgen van dezen cursus zijn aangewezen kapitein H. A. Ruijsoh Leh man de Lelinsfeld en jhr. H. van Beresteijn van het le; H. J. Furstner werkzaam onder de bevelen van den chef van den generaien staf en le luitenant-adjudant W. N. Bakker van het 2e; kapitein-adju dant J M. H. van der Grinten, kapitein G. A C. Immink, le luitenant jhr. D. Mol- lerus werkzaam bij de Kon. Militaire Academie en T. J. H. Steur van het 3de; kapitein P. O. K. \Y. L. Pabst en de le luitenant-adjudant A. K. L. Verschoor van het 4e regiment veld-art ileriele luite nant jhr. K. F. Quarles van Uffordt van het korps rijdende artillerie, en de le luite nant J. H. Carstens van de instructiébat- terij, benevens door 14 adjudanten-onder officier dd. officier of opper-wachtmeesters- instructeur der bereden artillerie. Zaterdagavond omstreeks 6 uur begaf zich de muziek van het korps Kon. Scherp schutters te Rotterdam met den len luite nant-kwartiermeester W. De Bruijn naar het terrein van de Javalijn, tea' begroeting, bij aankomst, van het stoomschip Ophir, van de zich aan boord van dat schip bevindende lepatrieerende detachement koloniale mili tairen, sterk 24 officieren en minderen, waar onder zich bevond de korporaal der cavalerie W. Mensen, wiens borst liet. ridderkruis der M. W. O. sierde. Toen de troep was aangetreden, werd door den kapitein-commissaris van afmonstering A. Jonker, die het schip tot Maassluis tege moet was gegaan en daar mede aan boord was gegaan, het detachement toegesproken do ridder der M. \V. O.W. Mensen geluk gewenscht en de-heldenfeiten, waarmede hij die onderscheiding verdiend had, gerele veerd Terwijl de eerewijn werd rondgediend, speelde de muziek do volksliederen Mefc verzoek om de daarin uitgespro ken gevoelens ook aan de onder hen ressor- teerende ambtenaren over te brengen, heeft de afgetreden president van de Algemeene Rekenkamer, jhr. mr. S. M. S. de Savor- nin Llohman, Maandag met een hoogst wlaardeerend schrijven afscheid genomen van de oliefs dier beidé a-fdeelingen, de lieeren Recblien Morra en Stumpff, den chef der secretarie ErkeAens en den archi varis Wakerlin, die tevens als herinnering aan de veeljarige samenwerking een keurig uitgevoerd portret van den afgetreden pre sident mochten ontvangen. Door gezond heidsomstandigheden verhinderd zulks per soonlijk to doen, had jhr. De Savornin Lob man Zaterdag eveneens bij schrijven af scheid genomen van het staatscollege, waar van hij zoo tal van jaren deel uitmaakte. Naar de Standaard verneemt, heeft de heer J. van Alphen, reeds geruimen tijd lijdende, om gezondheidsredenen zijn lid maatschap van het Centraal Comité van Anti-revolutionaire Kiesvereeuigingen neer- gelogd. Na langdurige ongesteldheid is gister te 's Gravenhage overleden de heer K. J. G. baron van Harde nbroek van Heer aarts berg en B^gamlbacht, opperkamerheer van H. M. de Koningin en voorzitter van het hoofdcomité van het Nederlandsche Rjoode Kruis. In deze laatste hoedanigheid ontving hij eenige jaren geleden, na de krachtdadige hulp die het Neder la udsohe Roodé Kruis tij dens de TransvaalooHog verleende, het grootkruis dei- Orde van Oranje-Nassau. Aan het Hoif stond barton Van H arden- broek in het hoogste aanzien. Hij vertegen woordigde menigmaal wijlen Koning Willem III in het buitenland. De heer Van H arden broék heeft vroeger eenigen tijd zitting gelhad in den Haagfcchen gemeenteraad. In die dagen was hij comman dant der Haagsclk> schutterijook aan het hoofd van de Haagsohe scheï-psohutters stond hij weleer. Na een vrij langdurige ongesteld heid is te Rotterdam, na vergeefs Lor, tel in het buitenland te liobben gezocht, over leden de heer G. A. F. van Beusekori president-directeur der Rotterdamsche Bank. De Vereen i ging. „Onze Vloot" ontving eeno uitnoodiging tot deelname aan de maritieme tentoonstelling te Moscou, uitgeschreven door de Vereen i- ging tot hernieuwing van de Russische vloot. De heer J. van der Eist, secretaris, is tot eerelid benoemd van de Russische Yloot- afdeeling Moscou. De lustrumfeesten te Delft. Zondagmiddag is aan het Delftsche Studen tencorps namens de burgerij eeu geschenk overhandigd door ©en regelingsoommiissie, die zich indertijd met dat doel gevormd liad. Hierin hadden zitting de hoeren F. M. de Vries van Heijst, burgemeester, prof. S. G. Everts, rector-magnificus der Technische Hoogeschool, F. G. J. Bom haart, luitenant kolonel, commandant van het le bat. 4e regiment infanterie, M. M. Schilt©, lid van den gemeenteraad, W. Waltman, uitgever, R. IIL. J. Roes, fabrikant, en mr. A. A. Kuiler, gemeente-ontvanger. In de Florentijnscho feestzaal wachtten een aantal dames en lieeren den Senaat van liet feestvierende corps op en nadat deze on der do tonen van liet ,,Io Vivat" was bin nengetreden, nam allereerst het woord de Burgemeester, die met weinige doch gevoel volle woorden, namens de burgerij het corps ©enige zetels aanbood, te gebruiken bij mo gelijk bezoek op de Senaatskamer. Namens Dclftsclie jongedames sprak mej. B. Sternberg de sympathie uit voor het D. S. C. en bood daarbij aan eenigo bokklee- den voor de Senaatsrijtuigen. Do heer W. Waltman, cl»ef der firma Waltman Jr., do uitgever van het I). S. C., bood vervolgens een prachtexemplaar t aan van liet door hem uitgegeven werk van dr. Boutens en Henricus, over de maske rade. De oud-senator, de heer P. Langerliuiaen Gz., bood ook nog het corps zijn hulde aan. De president van den Senaat, den heer W. II. van Leeuwen, dankte allen voor hunne gaven en eindigde met den wensch dat de fecstweek voor allen aangenaam mocht zijn. De aanwezigen bleven nog geruimen tijd gezellig bijeen. Gistermiddag ten 2 uur heeft die Senaat van het D. S. C. de reünisten en de verte genwoordigers der bevriende Studenten corpsen in de leeszaal der sociëteit Phoenix ontvangen, vanwaar de stoet, om kwart voor drieër zich begaf naar zaal 11 der T. H. S. De president van den Senaat, de heer W. H. van Leeuwen, verwelkomde daar de reünisten en qpeude de feesten met een rede. Nadat hierop door den voorzitter der Reu- nie-rcsmmiissie, den heer F. G. Waller was geantwoord, ging dit bestuur met den Se naat zijne opwachting maken bij den Senaat der T. II. S. in de Prinsenkamer. Op zijn weg naar het feestterrein, hield de stoet een ommegang op de Markt, ter wijl het Reunie-bestuur ten raadhuize door den Senaat aan den burgemeester werd voorgesteld. Daarop ging de optocht naar het feestterrein, waar de Senaat zijn gasten ontving in de receptiekamer van het feest gebouw. De reunistenstoet was als volgt samenge steld: Muziekcorps van het 3e regiment cavalle- rie, onder directie van den heer A. de Goéde eerewacht, aangeboden door de Stu- denten-caroxisel-vereeniging te Delft; het corps vaandel, gedragen door een eere-lid van den Senaat, te paard; de Senaat van het Delftsche Studentencorps; het Reunie- bestuur; vertegenwoordigers der bevriende studentencorpsen; Feestcommissie; eere-le den van den Senaat; de besturen der corps- vereen igingen met hun banieren; de reü nisten de leden van het Delftsche Studen tenoor ps; muziekkorps der Jagers, onder leiding van den heer W. Hendriks. Ten half drie ving een matinee-musical© op het feestterrein aan Aan bet reunisten-diner, dat gisterenavond gehouden werd in de groote Flo rent ijnsche feestzaal, zaten een kleine driehonderd per sonen aan. De deelnemers zaten aan vijf lange tafels, rechthoekig geplaatst op de hoofdtafel, waaraan o.a. de senaat, de réu- nie-commissie, de vertegenwoordiger van be vriende corpsen. (Alleen leiden en Utrecht zijn bij deze feesten vertegenwoordigd.) De eerste der toosten werd door den reu- nie-president, den heer F. G. Waller, uit gebracht op H M. de Koningin en per telegraaf aan haar medegedeeld. Daarna werd nog ecu telegram van hulde gezonden aan den oprichter van het corps, den hoog bejaarden heer dr. G. van Diesen te 's Gra venhage, die wegens zijn beogen leeftijd geen deel aau den maaltijd nam. Toen ten slotte de tafel werd opgeheven, trok men naar de Sociëteit Phoenix, waar een soiree musicale gegeven werd, gevolgd door een gezellig samenzijn, dat de feest vierenden tot het morgenkrieken bijeen hield Het Studenten Weekblad heeft een feestnummer uitgegeven. Behalve eenige kiekjes van Senaat, feest- en maskerade commissies, bevat het bijdragen van prof. mr. B. Pekelharing, J. L. Cluysenaer, J. W. Nierstrasz, E. R. van Nes van Meer kerk, prof. S. G Everts, prof. dr. J. Kraus en dr. G. van Dieeen. Verder zijn eenige tafereelen uit het ge barenspel weergegeven, terwijl er in herin nerd wordt, dat het Studenten Weekblad zelf jubilaris is, daar het juist 10 jaar be staat. Bij den kinderwedstrijd voor „Gezondheid" en „Schoon hei d", welke, gelijk bekend, Vrijdag 3, Zaterdag 4 en Zondag 5 Juli a.s. in de groote zaal van het Kon. Zoölog. Botan. Genootschap te 's Gravenhage gehouden zal worden, zal eiken dag ongeveer een derde gedeelte van de pl.m. 600 kinderen ter bo schikking van de jury zijn. Een aantal artsen hébben zich met de meeste welwillendheid bereid verklaard do medische leden der jury in hun taak bij te staan. Ret onderzoek dor kinderen in de klasse „Gezondheid" zal omvatten: het gewicht, de lengte, den huidtoestanddén algemee- nen voedingstoestand, het gebit, den lichaamsbouw, de borstongauen en do buik organen. Ook het dames-comité, dat zich belast heeft met het toezicht op de verzorging der kinderen zal door een aantal jonge dames, waaronder een pleegzuster, worden bijge staan De Minervaploeg te Ems. Minerva, heeft het er Zondag te Ems in de 33e Kaïiser-Regatta goed afgebracht. Ze won gamaikkelijk in het nummer Preis vom Rhc-ir (jonge achten) tegen de Kölner Ruder Veroin van 1877 en Rhenus (Bonn) in 6 min 34 sec. Don wedstrijd 8-rieansgielken tcgon de Mainzer Ruder Verein won ze met 3 a 4 metier voorsprong in 6 min. 10 sec. De kamp om den Hoohschulen-Preis tus- sclien Minerva, en dé Akad. R. V. Münster i.W. viél eveneons in hun voordeel] uit met li meter voorsprong, in 6 min. 52£ sec. (Triton was hierin de overwinnaar, gelijk men reeds onder onze rubriek stadsnieuws -heeft kunnen lezen; in de audero triura- féerde Nereus). D© prijzen zijn twtec prachtige bekers on een zilveren klokje. Worstelen. Naar de Courant ver neemt, zullen de volgende worstelaars Ne derland bij de Olympisch© spelen te Londen vertegenwoordigen Lidht gewicht.Bruseker (Halter), Am sterdam Van Mjoppes (K. D. 0.) Amster dam. MiddengéwichtDuyn (Vrije Sport), Rottendam Belmer (D. O. S.) Amsterdam. Zwaar gewicht: Van Oosten (Oude Garde), Rotterdam; Tuyt, Dén Haag. Zomertochtjes. Men schrijft uit Rotterdam Menig Hollander, die er ziéh op beroemd zijn zomerreizen wie weet hoever in bet bui tenland te hebben uitgestrekt, zal, wanneer hij daartoe in. de gelegenheid komt, ver baasd staan over het natuurschoon, dat ons eigen land aanbiedt. De meest geschikte ge legenheid om daarvan in de ruimste mate te genieten zijn zeker tochtjes te water. Eenig in dat opzicht is zeker de rivier de Maas, waar men in de grootst mogelijke af wisseling de ondubbekinnigste bewijzen van Holland's welvaart, gepaard aan een natrnir- schoon dat eenig in zijn soort is, kan genie ten Dit moet echter gepaard kunnen gaan met het noodige oomfort en daarvoor heeft de firma Fop Smit en Co. te Rotterdam op de ruimst mogelijke wijze gezorgd. Van af 1 Juli organiseert zij boottochten langs de oevers der rivier d© Maas tot Dordrecht. Verder gaat de tocht door de Dordtsehe Kil tot Moerdijk aan het Héllandsche Diep, als dan wordt gekeerd en de terugtocht ge maakt door de Oude Maas. Ter hoogte van Vlaardingen komt men weder in de Maas en stoomt dan verder door de Koningshaven naar liet punt van uitgang, de aanlegplaats der etoombooten nabij het Maasstation. Deze tochtjes, waarvoor de directie hare meest luxueus ingerichte salon raderbooten beschikbaar stelt, vangen ten half elf aan en des middags ten half vier ure is men weer te Rotterdam terug, zoodat men alle gelegenheid heeft in de 9tad of in de om geving liggende steden, zooals bijv. Den Haag of Soheveuingen, op 'behoorlijken tijd te dineeren. De directie heeft in dit opzicht dan ook de grootst mogelijke medewerking van de di rectie der Hollandsche IJzeren Spoorweg maatschappij Wat op dien tocht te zien is, een begaafde dichters pen zou noodig zijn om dit naar be- hooren te omschrijven. Bij het afvaren van de 'boot is het al da delijk het schoone panorama op de stad Rot terdam, dat hém, die voor het eerst dien tocht mede maakt, in extase brengt. Al spoedig nadert men echter de hoogerop gele gen dorpen, met hunne reusachtige scheeps werven en fabrieken, waarvan, enkele een vorig jaar ook door H. M. de Koningin be zocht werden, g&tadig afgewisseld door lan delijk schoon. Men passeert de in de Maas uitloopende rivieren de IJssel en de Lek, welke weder nieuwe panorama's voor het oog tooveren en naderen na ruim een uur varen de aloude stad Dordrecht, welke voor al van de rivier af gezien zulk een pittores- ken aanblik oplevert. Nu wordt de Dordtsehe Kil ingevaren, een smaller water, doch ook met zeer schoono oevei-s en schilderachtig gelegen dorpjes, tot zich eindelijk als we den machtigen wa terstroom het Kollaudsoli Diep naderen, zich weder een geheel ander tafereel voor het oog ontplooit en waar we alsdan het wereld beroemde grootsclie werk van waterbouw kunde, de Moerdiijkbrug te aanschouwen krijgen. Op den terugtocht levert het riviergezicht op de plaats waar Kil en Oude Maas samen- vloeeien weder een prachtig punt op. Als we de Oude Maas invaren, is het of een kalmte over ons komt, welke na de aanschouwing van zooveel grootheid en de grootst mogelijke afwisseling, aangenaam aandoet. Het is of hier alles vrede en rust ademt. Hoe vredig leggen zij daar die dorp jes methunne oud-Hol landsche huisjes, straatjes, torentjes en bruggetjes. Het is dan ook of men als uit een droom ontwaakt, wanneer men zich eindelijk Veder op de rivier de Maas verplaatst ziet. Doch hoe geheel anders is de aanblik van de rivier beneden de brug en daarboven. Waren het boven de brug de rivierbooten, marktschepen en Rijnsohepen, welke zich in boute afwisseling voor ons oog tooverden, hier ziet men Rotterdam's grootheid op het gebied van handel en scheepvaart in zijn volle glorie in den vorm van trotsche zeekasteelen en reusachtige handelsinrichtin gen. Dit tafereel zet zich verder voort, tot dat men door de Koningshaven de plaats van aankomst weer bereikt heeft. We kunnen dit tochtje niet genoeg aan bevelen aan hen, die ook omtrent het schoo ns van ons eigen land iets moer willen weten. I' rotest tegen do motor- en rij w i e 1 wet. Men moldit ons uit 's Gra venhage Door lieeren, gezeten in een reeks auto's, werden gis tea-en op straat biljetten /er- spreid, inhoudende oen protest tegen het wetsontwerp, waarover morgen in dc Twee de Kamer wordt gestemd, waarbij aan de gemeentebesturen het recht wordt gegeven t© bepalen, dat autoonjobiolen in de kom eener gemeente niet sneller mogen rijden dan 10 kilometer por uur. Onder meer staat in dit protest, dat het aannemen van dit ontwerp gelijik staat met een verbod met een automobiel op Neder landsche wogen te rijdendat 10 K.M. in een uur een snelheid is minder diain van een ezelwagen en van een paard in matigen draf; dat een equipage 17 a 18 K.M. per uur rijdt en de olectrische tram 25 a 28 K.M. per uur; dat buitenlanders zullen worden afgeschrikt om ons lanid per auto te bezoeken en dat dé belangen worden ge schaad van duizenden die in hot automo bilisme hun bestaan vinden. Voorts wordt betoogd, dat een auto snel ler kan sboppjem en zekerder te besturen is dan élk ander voortuig. „Seinpost". Naar wij vernemen zal het gebouw „Seinpost" te Scheveningen dit seizoen weder in exploitatie komen. De bedoeling is er spctacle-varié-voorstellingen te geven, waarbij op het tooneel echter geen décors zullen gébruikt worden, doch enkel een planten- en bloemenversiering zal wor den aangebracht. Oo"k in de Seinpost zal als vroeger muziék worden gemaakt door dames- of andere or kesten Sabotage. De Hoog© Raad Vleétï uitspraak op het cassatieberoep van den pro cureur-generaal bij het Haagsche hof tegen een arrest van dat gerechtshof, waarbij E. K„ colporteur to Rotterdam, was ontslagen van rechtsvervolging, ter zake van het op ruien tot eenig strafbaar feit (sabotage). Het Hof had beslist, dat het geven van een beschrijving van sabotage, als door be klaagde geschied in een vergadering te Rot terdam, nog niet is opruiing tot het doen van datgene wat onder sabotage wordt ver staan. Éi nu wat de vraag of het Hof door 'i© beslissing de dagvaarding verkeerd had uitgelegd, dan wel of zij had gegeven een in cassatie onaantastbare uitlegging der dag vaarding dait hier niet was ten laste golegd opruiing tot eenige strafbaar feit. Dc Hoog© Raad was die laatste opvatting toegedaan en verwierp het beroep in strijd met de conclusie van het Openbaar Ministe rie bij den Hoogen Raad. Het speelüuis in de War- moosstraat. De Hoog© Raad verwierp het cassatieberoep van de 'houders en baai- kiers van het speelhuis Zujm Loewen, in de Wamoesstraat te Amsterdam, door het kan tongerecht veroordeeld tot lieéhtenisstraffen of hoog© geldboeten, wegens het houden van een huis van hazard. Berooving De Haagsche recht bank veroordeeld© gister B. W. K. en O. J. M. v. d'. H-, die een man in het Haag sche Bosch te 's Gravenhage zijn© porte- monnaie met geld en horloge ontstalen en hem daarna mishandelden, iedér tot 2 jaar gevangenisstrafV. B., de vrouw die mede in het Haagsche bosöh iemand! zijne porte- monnaie met inhoud had ontrold, nadat die persoon haar medelijdend eenig géld had ge geven, tot 1 jaar en 6 maanden. De moord teNizza. Te Maas tricht is hét 'bericht ontvangen, dat de Ne derlander Binkhorst, van wien dezer dagen j werd gemeld, dat hij te Nizza werd gevan gen genomen, beschuldigd van doodslag een yr vrouw, tegen oen borgstelling van j fr. 20,000 op vrije voeten is gesteld. Diefstal uit offerbussen. Gisterennacht of in den morgen zijn drie offerbussen in de kerk van Onze Lieve Vrou- w© Onbevlekte Ontvangenis aan de Harte- brug te Leiden dloor tot nog toe onbekende j personen geledigd. Het ontvreeondo bedrag is ongeveer f 50. Door de politie is een streng onderzoék ingesteld. Men gelooft den dader of de daders op het spoor te zijn. Een ongeluk? Maandagmiddag i te twaalf uur deed zekere K. bij de politie te Rotterdam aangifte, dat hij Zondagavond om 11 uur op een eenzame plek aan de Kralingsche Plas met zijn meisje in het wa- l ter was geraakt. Hij had zich wéten te red den, maar zijn meisje was verdronken. De politie ging dadelijk dreggen en haalde een uur later het lijk van het meisje op. K. is voorloopig gearresteerd. Het lijk wordt ge rechtelijk geschouwd. Ongeluk bij het zwemmen. Een 19-jarig jongmensoh t© Amsterdam ge raakte Zondagmiddag bij het zwemmen in eon zijsloot van den Schinkel aan den Ain- stclveensoheweg met zijm beeneoi zoo vast in de modder, dat hij zich niét meer kon be- I wegen. Toen men hem ophaalde was hij be wusteloos. Pogingen om de levensgeesten op t© wekken mochten niet gelukken, ook niet toen deze pogingen in het Wïlhelmina-gast- huis, werwaarts de drenkeling per rader- baar was vervoerd, door een geneesheer wer den herhaald. Verdroniten bij het zwem men. De 20-jarige zoon van den machinist van de waterleiding te Schiedam is bij het zwemmen in een haventje van dé Maas ver dronken. Zijn lijk werd nég niet gevonden. Aan zijn wonden bezweken. Eén jongelin te Zaandam, die Vrijdag 19 Juni van een motor te water viel en toen door de schroef op ernstige wijze aan het hoold werd gewond, is Zondag in het gast huis te Amsterdam aan zijn wonden bezwe ken. Wielrijders te water. In het water aan het Körfce Greenewegje te 's Gra venhage geraakten Zondagavond twee wiel rijders met hun rijwielen te water door ver keerd uitwijken. Een hunner verdronk. rBij het regiment genietroepen zullen op 2 Juli e. k. van de Koninklijke Militaire Academie te Bred'a worden gedetacheerd do cadetten-sergeamt-ti tul aar A. Eekhoff, J. F. A. Elich, jhr. M. J. I. dé Jonge van Elle- meet, J. A. Kuijlaars, J. Terkuhle, H. van Galen Last, C. W. GeerlingS, G. A. van der Nagel en A. Treffers, en de cadetten- korporaal-titulair A. tT Adriani, C. Mat- tern, H. P. J. Schut, H. J. M. Wijnoldijl Daniëls, P. J. Graaff, G. A. Koppen, C. Ouwehand en M. Th. van Staveren, ten einde de practisohe oefeningen bij' genoemd! regiment bij te wonen. irDe cadetten-sergeant van de Kén. Militair© Academie te Breda, J. van Rooij', H. L. A. du Cellicé Muller, Ch. de Wijs, Th. Ziédscs des Plantes, jhr. D. W. Sickin- ghe en J. A. Alma worden 2 Juli a. 9. ge detacheerd! bij het le reg. veld-artillerie t© Utrecht. rDoor de Verein Deutsoher Eisenbahn- verwaltungen werd in Maart 1906 een prijs vraag uitgeschreven over verschillende on derwerpen op spoorweggebied Bij de uczer daigen te Berlijm plaats gehad hebbende beoordeeling der ingekomen ant woorden, werd o. m. een prijs van 1500 Mark toegekend taan den heer P. Joosting, br.ugingeuieur bij dé Maatschappij tét Ex ploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht, voor zijne verhandeling over „„Einrichtung für unglèichartige Diehbrückeu'T Pensioenfonds staatsspoorwegen. rDoor ruim veertien duizend loden van het Pensioenfonds, waaronder dé meest© hoofd- en eerstaanwezend ambtenaren, is aan de gr oeps v ertegen woor digi ngen het Ver zoek gericht, om den heer directeur-generaal te wijzen op het onbillijke van de bepaling, dat heb pensioen, hetwelk bedraagt voor elld jaar dat aan het fonds is bijgedragen, voor de leden het. 1/60 en voor do weduwen en weezen liet 1/120 deel van het gemiddelde bedrag der in de laatste vijf jaren genoten bezoldiging, nooit meer kan bedragen dan het 30/60, resp. 35/120 vam dat bedrag, niettegenstaande wel langer dan 30 jaar moet woiiden gecontribueerd, zoodat het

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 2