Uit den omtrek. STADSNIEUWS. In het hacneys-nummer werd voorts de reserve-zilveren médaille toegekend aan Shir ley Despatch van Th. Smith. In den kamp voor de boste hackney, toe- bekoorende aan Nederlanders,, won baron Van Pal landt met „Gallant" een gouden medaille en F. H. Schutte, te 's Gravenhage, met „Cadqgan Phoenix" een .zilveren me daille. Ondier luiden bijval van het talrijk opge komen publiek, liet vervolgens de heer Wi tt ons de troika met Russische bespanning voorbrengen. Ook thans verwekte de snelle gang van het driespan algeineeno bewon dering. Middelerwijl had Z. K. H. de Prins zich ook nog onderscheidene buitenlandsche me dedingers doen voorstellen en zich ook on derhouden niet andere autoriteiten. Onder meer waren aanwezig de ministers van Buitenlandsche Zaken, Oorlog, Water staat en Koloniën. De hackneys ruimden liet veld voor de of ficiersdienstpaarden, waarvan 's ochtends de voorkeuring had plaats gehad. In den ring gekomen, stelden de ruitere zich, vóór den aanvang van dit concours- nummer allereerst in gelid op voor het Vor stelijk Paviljoen tot het brengen van het militair saluut aan Z. K. Hoogheid. De uitslag van den wedstrijd voor officiers dienstpaarden was als volgt le prijs luitenant W. L. van Weideren baron Rengers van Amersfoort, met „Gen tleman Joe". Baron Rengers ontving tevens uit handen van den Prins de door H. M. dè Koningin voor den winner uitgeloofde goudeu medaille; 2e prijs luitenant du Roy de Bléque, van Brussel, met „Rick"; 3e prijs luitenant J. Knel, Den Haag, met „Red. Cap"; 4e prijs luitenant R. Wilson, Amersfoort, met „de Hengst"; 5e prijzen luitenant Van Gellicuni, Leiden, met „Kiribi" en luitenant H F. M. baron Van Voorst tot Voorst, Den Haag met „Kenau". De zilveren beker, uitgeloofd door luite nant-generaal Van Ermel Scherer, inspec teur generaal der artillerie, voor den best beoordeelden Nederlandschen artillerie-offi cier, viel ten deel aan luitenant F. H. Dol leman te Leiden, met „Ida". In tegenwoor digheid van den Prins werd de beker door generaal Scherer aan den prijswinuer uitge reikt. Hierna volgde het concours tweespannen, toebehoorende aan binnen landsche handela ren, landbouwers en dresseereckolen (hoogte minimum 1.54 M.) le prijs J. M. Washington, Scheveningen. 2e prijs Gebrs. v. d. Haar, Zeist; 3e prijs stal Doorwertk; 4e prijs Gebrs. Riemer, Arnhc" Eervolle vermeldingenHeuff Callendonk, Avezaatk; stal Doorwerth; Gebrs. v. d. Haar en M. Sègeoen, Rofcijr- dam. Het Concours Hippique op 'Zorgvliet loopt bijna ten einde. Om landigenooten en vreemdelingen ook een kijlkje in de sckoone omstreken te geven, werd heden morgen een rit met muziek gehouden onder leiding van den voor zitter van het concours ;teu 94 ure werd van Zorgvliet afgereden door de Scheve- ningsolie Boscüijes, langs het Kanaal en Jan- vati Nassau straat naar het Boisdh en van daar langs dingend aai naar de renbaan Duindigt, alwaar twee vlakke rennen gehouden werden, een voor volbloed- en een voor ha 1 fbloedjiaardena Daarna; ging de rit over de buitenplaatsen der freules Van Brie- nen en Van Bylandit, en de duinen naar Scheven mgen, alwaar in de Palacebar de prijzen uitgreikt werden en door do Maat schappij; Zeebad Scheveningen ververschin- gen werden aangeboden. Heden middag zullen de beste tweespan nen hackneys in den ring komen en het concours eenspannen voor snelheid, en actie plaats hebben. Als geheel nieuw nuanmer komt een „Da- mesprijs" voor eenspannen voor; hiervoor zal de jury bestaan uit alle dames op de tribune, die allen een stembiljet zullen ont vangen, zoodat ook de daimes stem in het kapittel zullen hébben. Vorder een concours voor vollbloedipaarden, waarvoor talrij|ke inschrijvingen zijn en het kampioensdhap voor rijpaarden waaraan door de beste rijpaarden van de geheele week, allen le en 2e prijswdnners moet worden deelgenomen. Na 2 concoursen voor eenspan nen van handelaren neeant Let spring con cours voor jachtpaarden een aanvang. Voor dit concours zijn verschillende geheel nieu we hindernissen in den ring geplaatst, o. a. eene hooge, smalle brug, die te paard moet gepasseerd worden, een hek dat na afstijgen moet opengemaakt worden enz.dit con cours brengt vooral sterk dè behendigheid van ruiter en paard te voorschijn. Een zeer sierlijke beker ter waande vau zedhionderd gulden, de London-horse-sliow- ou,p, is door de vereeniging van die London- (horse-show-cup te Olympia voor dit spring concours uitgeloofd voor den winner. In verscheidene klassen zal dus deze 6e ooncoursdag de vorige nog in belangrijkheid overtreffen. Het grootste gymnastiekfeest in Europa is steeds dat in Duitschland. Dit jaar geeft do Deutsche TuHerschaft haar bondsfeest van 1823 Juli te Frankfort a/M. Aan de vrije oefeningen nemen ruim 16000 turners deel, aan het ganscho focst een gymnasten-leger van 45000 man. Holland wordt vertegenwoordigd door een groep van 40 turners, onder leiding van den heer Plumer te Amsterdam. Legaten. Door den heer Arnold MArnateindezer dagen te Amsterdam overleden, zijn de Volgende legaten ver maakt Het Ned. Iar. Armbestuur (Oude Man nenhuis) te Amsterdam f 5000; Ned. Isr. Ziekenhuis f 3000; Ned. Isr. Meisjeswees huis f 6000; Algameenen Armen Stad Am sterdam f 1000; Bewaarschool voor bohoef- tige Ned. Isr. kinderen f 1000; Veneenigingi Hulp voor Minvermogende Weezen f 2000; Gebroederschap Steun der Armen te Am sterdam f 2000; Vereeniging voor Werkver schaffing aan Hulpbehoevende Blinden f 1000; Gesticht Talmoed Touro f 2000; Isr. Hospitaal te Furth f 5000; N«l. Isr. Gemeente te Ajniustefldam zijn woonhuis en erf aan den Amstel 304Ned. lor. Jonge us- weeèbuis te Amsterdam f 10.000; College van behoeftige Ned. Isr. kraamvrouwen f 1000; College voor ondersteuning voor be hoeftige Israëlieten in het Heilige Land alhier f 1000; Beth Haimiraidrasj f 1000; Weicladigiheidsfondsopgericht op initiatief van den weleerw. zoergel. lieer dr. J. H. Diinner f 1000; Maatschappij tot opvoeding van Weezen in het Huisgezin f 2000; Com missie van Soepuitdeeling in dè Uilcnbur- geïutraat f 1000 Kinderziekenhuis f 1000; Ooglijder^geetidht aan de Spinozaötraat f 1U00; Centraail Isr. Weeshuis te Utrecht f 3000; Genootschap Liefdadigheid naar Vermogen f 1000; Vereeniging Gedenk de Armen f 1000; Israël. Wcesinrichting te Furth f 3000; Vereeniging tot opleiding van ambachten en beroepen f 1000; Ned. Isr. Seminarium f 2000; Vereeniging Moutefiore f 1000; Gesticht voor Port. jsr. gehuwde oude lieden in de Muddèrstraat f 2000; Maatschappij! tot Nut van Israëlieten in Nederland (voor het Algemeen Schoolfonds) f 1000; Vereeniging voor Isr. ziekenverple ging f 700; Ned. Isr. Krankzinnigenge sticht te Amsterdam f 1000. Rijnsleepvaart. Gister werd te Botterdam een druk bezochte vergadering gehouden van rijnslee'pbooteigenaren, waar niet minder dan 54 reoders, beschikkende over 128 sleeplbooten, tegenwoordig waren. In deze bijeenkomst werden verschillende gewichtige mededeelingen gedaan, o.a. deze dat de Bond voor Eigenaars vruchtdragend is gebleken en van daar dan ook zijn succes tegenover de machinisten en stokers Ibe- üiaald. Den eersten den (besten dag toch dat van die zijde de staking werd geprocla meerd, zijn 28 sleepbooten vol'bemand met hun slcepen naar boven vertrokken. G-i3ter was dit getal niet minder en verwacht .can worden dat, binnen 3 dagen het verkeer weer zijn gewoon vei1 loop kan hebben, dank zij liet overgroote aanbod van werkkrach ten. De voorzitter kon dan ook mededeelen, dat hij voor heden beschikte over 40 machi nisten en 150 stokers, zoodat degenen, die de vuren wensohen aan ie maken, zich slechts om personeel tot liet bestuur hadden te wonden. De toestand is dus zoo dat er van staking geen sprake kan zijn en alleen 'kan worden gesproken van vervanging van personeel .aan boord. De Papen drechtsche mis hand e 1 i n g-q uaestie. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft rechtsingang met las: tot instructie verleend tegen G. do Mey, gemeente-veldwachter te Papemdrecht, en D. var den Berg. rijksveldwachter te Slie- drecht, wegens mishandeling van H. Garst- hagen in het gemeentehuis te Papendrecht tegen Van den Berg bovendien wegens mis handeling van C. 'Wiggers in April 1904 in bet zelfde gemeentehuis. School- en Kerknieuwe. Prof. J. D. van der Waals. Eeni- gen tijd geleden werd gemeld, dat prof. J. van der Waalsdie bij liet eindigen van den thans loopenden cursus aan de Amsterdamsche Gemeentelijke Universiteit zijn hoogleeraarsambt neerlegt wegens het bereiken van den 70-jari- gen leeftijd, door leerlingen en oud-leerlingen zal gehuldigd worden. Thans kan worden medegedeeld, dat zulks Maandag 13 Juli a. s., des namiddags om 2 uur zal geschiedendan zal een gedenksteen ver meldende hetgeen prof. v. <1. Waals op het ter rein der pkysica deed, in de grooto Collegezaal van het Natuurkundig Laboratorium onthuld worden. Notarieel Staatsexamen te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het le gedeelte de heer W. H. K. van Dam, te Hardegarijp; 2e gedeelte de heeren mr. G. A. Crol, te Winschoten en B. J. W. Drion Jr., te 's-Gravenhage. Examen machinisten. Rotterdam, 10 Juli. Geëxamineerd volgens- programma voorloopig diploma 5 candidaten. Geslaagd de heer J. D. Derhart. Itijkswaterstaats-ambleiiareii en beambten. Woensdagmorgen 9 uur werd de verga dering voortgezet. Het eerst was de verkiezing van leden voer het hoofdbestuur aan de beurt. Herkozen werden de heeren J. Zoeter tot le voorzitter, J. Bakker, C. P. Schimmel en K. H. v. d. Berge; gekozen de heeren L. Zwiers (Meppel) en M. Jansen (Winsters- wijk) Ilierna had plaats de cand'idaatstel 1 ing voor redacteur van bet orgaan. Bij een later schrijven aan het hoofdbe stuur heeft de tegenwoordige redacteur C. L. Friedrichs, die eerst bedankt had^ zich wederom beschikbaar gesteld. Daar echter do oproeping was geschied en personen zich haddon aangemeld, was ceno verkiezing n odzakelijk geworden. Na eene breede discussie omtrent het voorstel van den hoer Zoeter, oud-redacteur van bet orgaan, om den redacteur deskun digen ter zijde te stellen betgeen de heer Zoe te* later, als zijnde strijdend met 't nog niet gewijzigde reglement, introk, werd de heer J. Zoeter gekozen. De heeren Groeneveld en Friedrichs waren bereid den redacteur bij te staan in het ziften van de ingekomen stukken. Vervolgens bracht de heer C. L. Fried richs verslag uit van de redactie Heraut en de jaarboekjes. Ook de vraag of de waterstanden- en be- ambtenlijst zou worden gewijzigd, werd be handeld. Besloten werd ze in den zin van de almanakken van Rotterdam en Dordreoht te wijzigen De heer Zoeter nam aan de samenstelling van het jaarboekje op zich te nemen, bijge staan door de verschillende categorieën. De samensteller zal, als vorige jaren, f 25 voor zijn moeite ontvangen. Uit het financioele verslag der vereeni- gie g bleek, dat over het afgeloopen jaar ont vangen waren f 922.99®, uitgegeven f 735,77, waardoor een batig saldo op 1 April 1908 ontstond van f 187,22®. Bij de jaarboekjes waren de inkomsten f 382,51 en de uitgaven f 339,08®, waar door een batig saldo van f 43,42® ontstond. De loopendo schuld over het afgeloopen jaar is dus verminderd met f 102,94. Daarna ging men over tot behandeling van de volgende vooratellen Een vervroegde regeling der periodieke verhooging, in dier voege, dat het maximum worde verkregen na 15 jaar. Inzendersde afdeelingen N. Z. Kanaal, Arnhem en Om etreken, Zeeburg, Voorne. Hetzelve te re gelen als volgtna 2, 5, 9, 14 jaar (afdee- ling N.-H. Kanaal), 2, 5, 8, 12 jaar (afdeo- ling Schellingwoude). Voor periodieke verhooging worden ook do ingekochte dienstjaren in rekening ge bracht. Inzender: de afd. Vlissingen. Do vergadering was van moening dat de periodieke verhooging zoo geregeld moest worden, dat het maximum eerder te berei ken zou zijn dan in 20 jaren. Besloten werd in dien geest een verzoek aan den Minister van Waterstaat te richten. De vergadering hield het voorstel-Vlissin- gen, om de ingekochte dienstjaren ook voor do periodieko verhooging in rekening te brengen, aan lot de volgende vergadering. Eet volgende voorstel luidde: Uniform-dienstkleeding aan alle catego ries ook voor Rijksarbeiders. Inzenders: de afdeelingen Vreeswijk, Gorinchem, Via- nen, N.-H. Kanaal, Voorne, Drentsche Hoofd- en Kolonievaart. Besloten werd geschikte k'eeding naar werkkring voor alle categoriën van beamb ten aan te vragen. Op vrije geneeskundige hulp, voorgesteld door de afdeelingen Vreeswijk, N. Z. Ka naal, Vlissingen, Baken meester, Den Bosch, Voorne en Zeeburg, zal weer op nieuw aan gedrongen worden. Het voorstel: „betere promotie-regeling" waarvan de afdeelingen Schellingwoude en Zeeburg de inzenders waren, gaf aanleiding tot breede bespreking. Dit voorstel werd samengevat met het volgende: Voor dat iemand buiten het corps Waterstaatsbeambten wordt voorgedragen voor Rijksbaken moester, wordt eene rond vraag gedaan onder het corps en genieten deze de voorkeur. Inzenders: de afdeelingen Vlissingen, Schellingwoude. Besloten werd aan de betrokken autoritei ten in den geest van bovengenoemde voor ste1! en verzoeken te richten. Omtrent het voorstelvooruitbetaling der pennoenen, inzender de af deeling Den Bosch werd besloten, dat aangedrongen zal worden bij ontslag de behandeling van de aanvrage voor pensioen te bespoedigen en verzocht zal worden de beambten, die ge- pension neerd worden, voor zoo lang zij nog geen pensioen uitgekeerd krijgen, in lossen dienst te houden. Het voorstel van de afdeeling Den Bosoh spoedige uitbetaling der verhuiskosten, werd in dien zin gewijzigd, dat men de directie verzoeken zal om voorschotten te verleenen, wanneer de verhuiskosten nog niet zijn uit betaald Het laatste voorstel Een werkdag voor het kan aal personeel van 14 uren. Inzender: de afd. Drentsche Hoofd- en Kolonievaart, zou gevoegd wor den bij de verzoeken om nacht- en Zondags rust, en daarvoor uitbreiding vain personeel aan sluizen en bruggen. Na afloop der behandeling van de punten werd besloten, dat hoofdbestuureleden bij •*cn minister van Waterstaat ter audiëntie zullen gaan, om de verschillendè verzoeken toe te lichten Uil het verslag van het Onderling Uit- keeringsfonds bleek, dat op 10 Juli 1907 het aantal leden 292 personen groot was, zijnde 210 mannen en 82 vrouwen. Zevenmaal werden ui'tkeeringen gedaan 12 personen traden als nieuwe leden toe, terwijl 36 leden bedankten, zoodat bet le dental op 7 Juli 1908 bedroeg 261 personen, te weten 189 mannen en 72 vrouwen. Het lag in het voornemen der vergadering de reglementen te wijzigen, en de aldus her ziene bepalingen te publiceeren in „De He raut". Als bestuursleden voor het fonds werden herkozen de heeren Pieters en Bak ker, terwijl als voorzitter gekozen werd de heer J. Pauw (Maarssen). Hierna werd de vergadering gesloten met heü zingen van het bondslied. In eene daarop volgende bestuursverga dering, waarin de lieer Zoeter voor het eerst presideerde, verdeelden de heeren als volgt <]e bestruursfunctie's J. Kloet, le penningmeesterK. H. v. d. Berge, le secretarisJ. Bakker, 2e penning meester; C. P. Schimmel, 2e secretaris; J. Aibers van der Linde, 2e voorzitter; M. C. Kooij, W. Jansen en L. Zwiers, commissa rissen Met eene dankzegging aan de pers, voor hare betoonde belangstelling, sloot daarop ook het hoofdbestuur hare vergade ring. De vergadering van „Toonkunst" te Arnhem benoemde gisteren met 76 van do 95 stemmen de heer Johan Wagenaar uit Utrecht tot directeur. Geen stem werd uit gebracht op den door het bestuur ontslagen directeur Kwast. Uit de Bilt wordt gemold: Eien inwoner dezer "vineentè in het bezat va,ai tiweo briefjes van f' 25, be- waanxlo deze (mot een paar boèkjes en wat aeken in gen in een blikken trommel op eene pla,nk in dc bedstede, alwaar heb zoo veilig wetd gewaand als bij de bank. Gisteren avond kwam men echter tot de oaitdèk- kingi, dat het lieele zaakje was verdwenen, en wel doordat buren in het bosch de trommel en de boekjes vonden, in wel'ks laatste de naam van den bestolene voor kwam. Vermoedelijk heeft iemand door inklim ming zich toegang tot de woning verschaft j.l. Donderdag, is met de trommel aan den loop gegaan om deze in het boach na te snuffelen. Alleen de beide briefjes van f25 worden vermist. De politie is met het geval in kennis gesteld en tracht den dader op te sporen. Zeist-, 10 Juli. Evenals vorige jaren zullen officieren en wachtmeesters van het wapen der cavalerie bij het regiment genietroepen in de leger plaats bij Zeist worden gedetacheerd en wol de 2e luitenant jhr. L. M. van Reijgersberg Versluis met 1 wachtmeester van het le re giment huzaren, de 2o luitenant M. Brevet met 2 wachtmeesters van het 2e regiment huzaren, de le luitenant A. van Gellicum met 2 wachtmeesters van het 3e regiment huzaren en 1 officier en 2 wachtmeesters van het 4e regiment huzaren, ten einde van 1418 Juli e. k. onderricht te ontvangen in pionierwerkzaamheden. Mede zullen bij genoemd regiment in de legerplaats bij Zeist aankomen de officieren leerlingen van het 3e studiejaar van de hoo- gere krijgsschool te 'a Gravenhage De kapitein van het 3e regiment infante rie F. J. Backer, de le luitenants vau het regiment grenadiers en jagers G. W. A. Cassa, M. G. Labree en jhr. W. Laman Trip, do le luitenant van het 5e regiment infanterie J. Kooiman, de le luitenant van liet lOo regiment infanterie C. Koning, de kapitein vau het 2e regiment vesting-artil lerie J. C. Lens, de le luitenant van het le regiment vesting-artillerie H. A. Seijffardt, de le luitenant van het 2e regiment vesting artillerie J. Ottens, de le luitenant van het 4e regiment vesting-artillerie W. J. C. Schuurman, de kapitein der infanterie van het Oost-Indische leger F. J. P. Sachse, de le luitenants der infanterie van het Oost- Indische leger A. B. W. Schaeffer, H. A. Gerth van Wijk, H. Cramer, G. A. Schef- fer, de kapitein der artillerie van het Oost- Indische leger H. Cromwinckel en de le lui tenant der artillerie van het O.-I. leger A. J. C. Jonquière, onder geleide van den kapitein der genie J. J. Schuil, leeraar aan genoemde inrichting, ten einde van 1517 Juli de oefeningen van het regiment genie troepen bij te wonen, terwijl den 15en Juli a.s. mede in genoemd© legerplaats zullen aankomen een aantal cadetten der cavalerie van de Koninklijke Militaire Academie en onder geleide van den ritmeester D. R. Buma en den eersten luitenant R. F. C. baron Bentinck eveneens de pionieroefeningen bij te wonen tot den 17en Juli d. a. v. Gisteren had de 17de ailgemeene. verga dering der Noderlandsche Stenografen ver eeniging „Stolze-Wery" te „Huis ter Hei de" (Zeist) plaats, die zich kenmerkte door een vr« groote opkomst. Na. een woord van welkom door den voor zitter, den heer ds. J. Quast He., werd door den directeur, den hear J. L. Wéry, het jaar\ersLag uitgebracht, waaruit bleek, dait het ledental stationair was gebleven en de kas ©en batig saldio aanwees. Tot commissaris werd benoemd de heer R. van der Heide le Sneek en tot corres pondent de heer J. va,n Malsen te Utrecht. Een vrij geanimeerd debat ontwikkelde zich bij de bespreking van de belangen der vereeniging, waartoe vooral ook het invoe ren van een exaimen voor stenographic in de moderne talen aanleiding gaf. Bepaald werd, dat reeds in October a.s. het eerste examen hierin zou worden afge nomen, evenals het exaimen voor niaohine- sehrij.ven in vreemde talen. De directeur bracht onder overhandiging van een bloemstuk eene warme hulde aa,n de heeren P. Penternianji en ds. J. Quast, die thans gedurende een 15-tal jaren deol uitmaken van het hoofdbestuur. Eene voordracht over het pro- en contra van eer-ige Nederlandsche systemen wekte veel belangstelling. Tegen 4 uur werd de vergadering dloor den voorzitter gesloten, wiaarna, ip opge wekte stemming eene wandeling door de cmst reken vain Utrecht werd gemaakt om zich later te vereenigen aan een ge>me;n- sch appel ijk diner. De 'heer mr. F. Pen, notaris en wet houder te Baarn, is plotseling zeer ernstig ongesteld geworden. Naar het zich laat aanzien zal de heer Pen in de eerste tijden zijn notariaat en webhouereambt niet kun nen waarnemen. Baarn. Door de r.-k. en anti-rev. kies- vereenigingen alhier is caudidaat gesteld voor lid; van den gemeenteraad (vacature J. A. L. van Bosch) de heer C. A. Wolt- mar, Efpere (r.-k.) De heer dr. A. J. A. Thomas, oud-vet- houder te Baarn, heeft voor de hem aange boden candidatuur voor den gemeenteraad bedankt, aangezien van kerkelijke zijde eon tegen-candidaat is gesteld. De heer Thomas, door de Liberale Kies vereeniging gecandi- deerd, wenscht alleen bij enkele' candidaat- stelling weder lid van den gemeenteraad te worden. Hilversum. Hil versumkan:n ruhig sein. Naar we hopen ten minste. I» den sohildersknecht Br., wonende Kriekstraat aldaar, heeft men den dader te pakken van de veile, daar in den laatsten tijd plaats gehad hebbende inbraken, zoo- aJls V aart weg, Chrysantenstraat, Aster- straat, Roelt-jesweg, enz. enz. HijJieeft reeds bekend. De arrestatie ge schiedde gisteren te Amsterdam door den Hilveraumschen rechercheur Kjoom en een Amsterdamsohen rechercheur. Hbild (Hilversum. Door de politie te Am sterdam zijn in diverse banken van leening en bij een zilverkashouder een aantal zilve ren lepels en vorken in beslag genomen, welke te Hilversum gestolen bleken te zijn. Het Raadhuis te Naarden. Men deelt aan het Handelsblad het volgen de bericht mede: Oj) den zolder van het fraaie Raadhuis te Naarden bovindt zich, volgens onzen zegs man, een eloctrische installatie, die gevaar lijk geacht mag worden voor de goede be waring vna dit voortreffelijke monument der Neder landsche burgerlijke bouwkunst uit het begin der zeventiende eeuw. Niemand, zegt men ons, durft genoemd toestel naderendat dus ook het gebouw ernstig met brand 'bedreigd wordt, behoeft geen nader betoog. Een nauwkeurig onderzoek schijnt ons zeer gewenscht. Het ware toch meer dan erger lijk, indien door zoo groote onvoorzichtig heid dit prachtige gebouw, dat overigens zoo goed bewaard gebleven is, ernstig scliade, leed of wel geheel verbrandde, hij, op wie de verantwoordelijkheid rust voor de goede bewaring van het Naardensche Raadhuis, mogen bedenken, dat het. voorkomen van zulk een onherstelbaar verlies ernstig plicht is tegenover het nageslacht Caveant ■Consu- les De in zondigen voor de a.s. nationale land bouwtentoonstelling te Apeldoorn zijn in de laatste weken zoodanig toegenomen, dat bet succes der tentoonstelling or ton volle Joor verzekerd is. Gisteren en heden kwam boven dien nog een aanzienlijk aantal inschrij vingen in. Tot dusver zijn ruim 60 paarden en meer dan 100 stuks vee opgegeven, waar- ondor niet begrepen het pluimvee enz. Het voornemen bestaat tijdens de tentoon stelling een groote wedvlucht van postdui ven te houden. Ook wordt oen schitterend vuurwerk outstoken. Dezer dagen hoeft een bekende fabrikant van verven aangeboden eenigo hoofdgebou wen der tentoonstelling gratis in passende kleuren te schilderen, welk aanbod door de Regel in gsconimissie is aangenomen. De inzondingen tot opluistering beloven de verwachtingen verre te overtreffen. Be halve een inzending van H. .M. de Ko ningin, waaromtrent nog geen opgave is ont vangen en de roeos vroeger genoemden zul len o. a. ook de Anglo-Continentale Guano- werken, onder leiding van baron Olendörff, bijzonder uitmunte. Baron Olondörff is oen bekend deelnemer aan de jachten van den Prins. Dat aan zijn expositie kosten nog moeite gespaard worden, geschiedt ook uit persoonlijke sympathie voor Z. K. H. De Guanowerken zullen in een smaakvol inge richt paviljoen met weeklerigen aanplant worden tentoongesteld. De inzendingen op tuinbouw-gebied mogen ook wel genoemd worden. Verscheidene bloemisten enz. te dezer plaatse en van el ders deden nog belangrijke inzendingen. Door do Koninklijke Rozenkweekerij van de heeren Gratema te Hoogeveen, is een terrein van 25 Ms. gereserveerdvan deze firma is ook een prachtvolle inzonding af gesneden rozen te verwachten. In de gisterenavond gehouden vergadering dor Regelingscommissie is door den secretaris voorlezing gedaan van een officieel schrij ven van don Minister van Landbouw, .aar- in deze meodeelt de tentoonstelling te zullen komen openen De officieele ontvangst van het hoofdbe stuur der Geld.-Overijsselsche MaatsohapDij van Landbouw en de afgevaardigden is nog in voorbereiding. In de tentoonstellingsweek zullen aan de eere-leden, de leden der Regelingscommissie en de leden dier commissie, behalve insignes ook passepartouts worden uitgereikt, toe gang gevende tot de tentoonstelling voor heer en een dame. Op de Veluwe brengt het plukken der bosöhlbessen weder groote .bedrijvigheid. Een waar leger van plukkers en pluksters is daar van vroeg tot laat mede bezig in de uitgestrekte bosschen, en al ds de prijs, door den grooten voorraad, niet hoog, toch verdient men een aardig daggeld. Gymnasium Amersfoort. Bevorderd tot de 2de klasse: W. J. Heis terkamp, G. Knoppers, E. C. v. d. Meer, W. 'E. J. Reijnvaan, C. C. Schreuder, D. 'F L. Texeira do (Mattos, iM.. P. L. Wijiu. Voorw.A. M. L. Entzinger, C. C. v. d. Hoop, C. J. "Schroder. Niet bevorderd: één. Tol de 3e klasse: Onvoofw.H. G. J. de Bruijn, J. G. van Essen, D. F. Sand- brink, L. C. Spijkerboer, K. Supheert, D. Kaars Sijipestoijn, G. O. Donner. Voorw.Th. J. v. d!. Veer. Niet bevorderd: zeven. Tot de vierde klasseOnvoorw.J. J. Bakker, A. G. H. Baas Rekking. Voorw.C. Peteri. Niet bevorderd!: vier. Tot de vijfde klasseOnvoorw.R. C. de Lange, H. W. NWting, GEL Spijker boer, A. W. Verhoef, H. J. v. d. Veerdt. Voorw.P. N. U. Harting. Niet bevorderdvier. Tot de zesde klasse: Onvoorw.: J. J. iFijnvandraat, A. Greidanus, J. Jansen, B A. van Kleef, J. A. Ttoeseling. Voorw.C. iW. A:, van Pallandt. Niet bevorderdéén. In het H.bld. van gisteren is „Onder de Streep" een waardeerend artikeltje opge nomen over onzen oud-stadgenoot, den dir. off. van gez. 3e kl. (majoor) dr. J.Nord, die op 27 Juli a.s. den dag hoopt te her denken, waarop hij vóór 25 jaar tot off- van geeondhoid werd benoemd. Verschil lende uitvindingen van den heer Nord, als respirator, ziekenwagen, schrijf-machine voor blinden enz. worden in het kort be sproken. Tevens wordt in herinnering gebracht, dat de heer N.otrd een der eersten was, die er in geschriften op aandrong, om de tuber culose krachtig le bestrijden, in den geeel zooals tegenwoordig plaats heeft. De St. Henricuskerk achter Punten burg, zal in de volgende maand door den Aartsbisschop van Utrecht worden gewijd en daarna in gebruik geuomen. Men verwacht binnenkort de benoeming van den heer B. J. Brouwer, kapelaan te Hilversum, tot pastoor van de parochie. Programma, van dè matinee, morgen middag te 2 uur, bij' gunstig weer, op het terras van Amicitiae, te goven door het staf- muziekkorps van het 5o Reg. Infanterie, directeur de heer G. Bikkers. 1. „Vers ridéal", marche, Tieberghein. 2 Ouverture „Der Freischut-z" v. Weber. 3. „H^ichaeiiitsroigtan", Wlalaer, BtiTki. 4. Fantasie aus der Óper -,,Dio Zauber- flöte", Mozart. 5 Ouverture „Orphée a.ux enfera", Of fenbach. 6. „Alla atella confidente"., romance, Robaudi. 7. „Die Mühle im Schwarzwald", Eilen- berg. 8 Elektrische Funkeu", grosses Potpour- ri, Hause. Onze lezers zullen in dit nummer een advertentie vinden, betreffende vacan- t'ieroiaen met booten van de Maatsoliappij Nederland. Van deze gelegenheid tof het doen van zoereisje8 naar Southampton, Lissabon en Genua, wordt in dèn laatsten tijd veel ge bruik gemaakt Wie inlichtingen wenscht, wendde zich tot den heor Y. Faber, Bee- kesieinsclie laan 24. Men zal zich misschien herinneren, dat wij in ons nummer van 20 Juni een ar tikel opnamen van iemand uit Amsterdam, dio, na hier oenigen tijd1 in het Berghötei gelogeerd te hebben, de aandacht van h.h. architecten weuschte te vestigen op de uit nemende gelegenheid, welke de Amersfoort- sche (Berg aanbiedt, om er een mooi villa park te stichten, met de Koninginnelaan als centrum.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3