Vrijdag 21 Augustus 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. CINDERELLA. 7'"' «Ittargang. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededoolingen enz., gelieve mon vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnunimer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke rogel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Qroote letters nnar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zoer voordeeligo bepalingen tot het herhaald advortoeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het programma van <le Turksche regeering. Het door Kiaauil Placha samengestelde kabinet heeft het programma beikend ge maakt, dat het zich voorstelt als leiddraad te gebruiken bij zijn arbeid can het Turksche rijk van een autocratisch geregeerden staat te vervormen tot een const ituticneelen staat. Dat is natuurlijk eene taak van reusachtigfen omvang. „Wanneer gij wilt weten wat er in ons programma staat, dan behoeft gij slechts het tegendeel te nemen van alles wat er te voren gebeurde", heelft een der ministers aan een dagbladcorrespondent verklaard Wat allereerst en allermeest noodig is, is orde te brengen in de financiën. „De fi nanciën, die de ziel van den staat zijn, lijden onder zóóvele giebrekeoi, die het voort duren van den tegen woord igerr toestand, al ware 't ook maar voor eenigen tijd; niet toelaten, dat- wij hebben ingezien, dat zon der tijd te verliezen de tegenwoordige toe stand tot op zekere hoogte moet worden ver holpen". Dat staat in het begin van het programma te lezen. Benerzijds is er geld noodig voor al wat wordt ondernomenAn derzijds moet in het boffen van d© belastin gen de gelijkheid van rechten en lasten, die in de grondwet is neergelegd, verwezenlijkt worden. Orde te brengen in eene zoo duistere en verwarde begrooting als de Turksöke be grooting onder het oude stelsel wasgelijk heid van belastingdruk te bewerken in een land, waar de fiscale ongelijkheid tot dus ver schering en inslag was; op gezonde, hechte en duurzame grondslagen de finan ciën te vestigen van een land, waar ver spilling en onrkooping welig tierden, dat is niet het werk van één dag, en de regeoring, die zich daartoe zet, zal niet te veel hebben aan a' hare geestkracht om het tot een goed einde te brengen. Die taak is des te bezwaarlijker, omdat de zeer natuurlijke wenseh dfe leiders der nieuwe regeering vervult om verscheidene van de hervormingen, die onmisbaar schij nen voor den voorspoed van het rij'k, tege lijk aan te vatten. „Om zijne waardigheid van grooto mogendheid te 'handhaven, zijne stelling onder de regeoringen te bewaren en zijn prestige terug te winnen, behoeft Tur kije een deugdelijke land- en zeemacht." Men zal dus het geld moeten vinden om de officieren en soldaten geregeld te betalen, hunne uitrusting te verbeteren en eene vloot te scheppen. „Lagere scholen ontbre ken: wij zullen ze stichten; wij zullen het hooger onderwijs verbeteren", beeft de mi nister van onderwijs verklaard. „Ik zal mijne aandacht wijden aan den aanleg van wegen en de verbetering der middelen van gemeenschap, maar vooral aan werken tot drooglegging en bevloeöing", zeide de mi nister van openbare werken. Wanneer men daarbij voegt de hervorming van de politie en zoovele andere dringende behoeften, dan zal men erkennen, dat de nieuwe ministers verlegen zullen staan bij het deen van eene keuze uit het vele, dat om voorziening vraagt In de wijze waarop zij de gelden besteedt, zal de wijsheid van de xegeering het best uitkomen. Wanneer zij met om zichtigheid den weg van hervorming be- treedt, dan zal zij de kritiek uitlokken vaar de ongcd'uldigen, die haar hare langzaam heid zullen verwijten. Gaat zij te snel, wil zij alles tegelijk aanvatten, dan stelt zij het werk. dat zij aanvat, aan het gevaar van mislukking bloot. Indien ooit, dan zal hier moeten gezocht worden naar den gulden middenweg. Maai' het zal moeiel ijker zijn dan ooit, dien te vinden. Er is één punt van het programma, dat in bet bijzondpr- de aandacht van het bui tenland verdient. Dat is de zinsnede, die volgt op dt. verklaring, dat Turkije met alle naburige en alle bevriende staten goede be trekkingen wil onderbedden en geen ande ren wensch naar buiten koestert dan volle dige handhaving van zijne grenzen, zijne soevereiniteit on zijne door de verdragen ge waarborgde rechten, de zinsnede, die aldus luidt: „Er zal naar gestreefd werden, dat met toestemming van de daarbij betrokken staten de buitengewone bepalingen, die bui ten de algemeen© peaken van het volken recht op grond, van zekere oude verdragen, overleveringen en verouderde gewoonten, gelden voor dc in Turkije levende onderda nen van sommige staten, worden opgeheven, en de bemoeiingen va,n de regeering zullen er op gemunt zijn om in het' algemeen een toestand te verkrijgen, die aan ieder ver trouwen kan inboezemen in de veelvuldige diensttakken van den staat en zelfs den vreemdelingen de overtolligheid van hunne privilegiën begrijpelijk maakt." Daarin komt het volksgevoel tot uitdruk king, dat de aanhoudende bemoeiing van Europa met de bin nenlandsche aangelegen heden van Turkije als eene ergernis onder vindt. De nieuwe orde van zaken, die men in Turkije in 't leven wil roepen, moet aan de vreemdelingen de overtuiging verschaffen, dat de voorrechten, die zij nu genieten op liet Turksche gebied, verouderd en overtol lig zijn geworden. Met dien wensoh in het hart nemen de leiders der beweging het werk va-a Turkije's wedergeboorte ter hand. Het is voorshands een ideaal. Of het vat baar is voor verwezenlijking, zal moeten blij ken. Maar in ieder geval zal dit slechts door harden arbeid zijn te bereiken. Duitschland. Bij Koninklijk besluit is de vraag der toe lating van de vrouwen tot de studie aan de Pruisische universiteit ir dien zin geregeld, dat de voorschriften voor de aan de lands- universiteiten studeeren.de persouen in hoofd zaak zullen worden toegepast óp vrouwelijke ingeizeteneu van het rijk, terwijl voor vreem delingen in ieder bijzonder geval de toe- stcanming van den minister gevorderd wordt. Om bijzondere redenen kunnen, met toe stemming van den minister, vrouwen aan de deelneaniug van sommige colleges uitgesloten worden Ook voor do hoogere meisjesschollen zijn uitvoerige bepalingen vastgesteld. Zij worden aan het toezicht van de provincial]© school- colleges onderworpen en ten aanzien van rangen en titels met de hoogtere jongens scholen gelijk gesteld. België. Brussel, 20 Aug. In do voormiddag vergadering interpelleerde de socialist Royer de regeering over het persbureau, dat door den Congostaat in Duitschland is ingesteld met medewerking van de Belgische consuls. Hij keurde scherp af, dat de majoor Bie- b rechts, van het Belgische leger, handelde namens dpu Congostaat en laakte, dat de Belgische consuls een werkzaam deel hadden genomen in dit werk van -corruptie. Hij stelde eene motie voor, die de bemoeiing van den Congostaat met de regeling van eene gevaarlijke beweging en eene bedekte publi citeit in Duitschland betreurt en den wensch uitdrukt, dat in de toekomst het kotoniale bestuur zal moeten afzien van elke soort gelijke gedragslijn en dat het crediet van 50 rnillioen allerminst zal kunnen dienen tot de inrichting van een persbureau in België en in den vreemde. Dc minister van buitenlandsehe zaken sprak tegen, dat er van omkooping sprake is geweest; er was alleen propaganda. In antwoord op eene andere vraag zeide de minister, dat de Belgische agenten, die in dezo zaak hebben kunneu handelen, dat slechts gedaan hebben als particulieren. Do Duitse he consul Streub is een zeer ach tens waardig ambtenaar en er was nooit iets go- heinis in zijne rol. De Belgische -consul te Aken Cartuyvels heeft enkol gelden gebeurd voor reiskosten en schrijfwerk. Er is vol strekt geen sprake van geweest de pers of wien ook om te koopen. De motie werd verworpen met 53 tegen 28 stemmen bij 5 onthoudingen. Brussel, 2 0 Aug. De Kamer hoeft het additioneele verdrag en het oorspron kelijke verdrag betreffende de naasting van den Congostaat door België aangenomen met 83 tegen 55 stemmen en 9 onthoudin gen. De organieke koloniale wet wend aan genomen met 90 tegen 48 stemmen en 7 ont houdingen. Engeland. Naar aanleiding van een artikel in de conservatieve Standard, waarin den kanselier der schatkist Lloyd George en zijn ambt genoot Winston Churchil de toeleg werd aan gewreven om aan Sir Ed|wa<rd G-rey de lei ding van de buitenlandscihe aangelegenheden uit de hand te nemen, heeft de heer Lloyd George en medewerkers van de Daily Chro nicle gemachtigd om uit zijn naam met kracht tegen deze voorstelling te protesteeren. IIij verklaarde, dat niemand grooter bewonde ring kon koeeteren voor Sir Edward Grey, of meer vertrouwen stellen in zijn bekwaam heden dan hij en minister Winston Churchill. Hij zou het echter tooïï niet de moeite waard hebben geacht het bericht van de Standard te logenstraffen, wanneer dit niet in het buitenland den indruk had gevestigd, dat het met de een-dracht in het Engelsohe ka binet niet bijzonder gunstig is gesteld. Londen, 21 Aug. De Daily Telegraph verneemt, dat eenigo leden van het kabinet ziolx verzetten tegen het denkbeeld van eeno leening ten behoeve van de vloot. Zij zijn voorstanders van eene gedeeltelijke opschor ting van de schulddelging om de grootere uitgaven uit dien hoofde in de vculigende be groeting te bestrijden. Hef Wadi zinspeelt er op-, dat -dto ©er&lte minister Asquitli gun stig gestemd is voor dit Laatste denkbeeld Portugal. Op last van de met de instructie van den Koningsmoord belaste rechterlijke autoriteit, zijn de wapenhandelaar Ferreira en een van zijne bedienden, die karabijnen verkocht hebben aan den koningsmoordenaar Buica, gevangen genomen. Rusland. De Russisch^ ministerraad hoeft den Fin- fi-dhen Senaat een verzoek doen toekomen tot 'betaling aan de Russische schatkist var do koeten van den aanleg van den spoorweg boven de Newa, die het Russische spoorweg net met het Finedhe verbinden moet. Het gaat hier om een sóm van 21 milüoen roe bel. Deze kwestie kan aanleiding geven tot een nieuw geschil. Turkije. Uit Konstantinopel wordt bericht, dat do prinsen van het huis van den sultan zich nu vrijer vertoonen en geheel zonder be waking zijn. De troonsopvolger Reschad doet tochten door de stad. Prins Buchau ed Din is bestemd voor het eerevoorzitterschap van de officiereu-sociteit. De gevolgen van de vrijlating van de ge vangenen, die wegens misdrijven tegen het gemeeno recht gevangen zaten, doen zich steeds moer voelen. Overvallen op voorbij gangers in afgelegen straten van Konstan tinopel zijn aan de orde van den dag. On langs werden o-p één dag verscheidene men- schen omgebracht. Het dragen van wapenen, dat officieel verboden is, wordt, als het ge beurt zonder dat het opvalt, geduld. Een der opmerkelijkste gebeurtenissen van de Jong-Turksche omwenteling is het ge drag van de troepen in Smyrna. In den voor middag van 6 Augustus kwam een van Ma cedonië komend regiment in Smyrna aan. De troepen waren nauwelijks geland, toen eenige soldaten voor den gouverneur ver schenen en hem- mededeelden, dat zij die op dracht hadlden elk gevangene in de stad in vrijheid te stellen. De verraste gouverneur deed zijn best de soldaten te oven-oden en de uitvoering van hun besluit op te geven, het hielp hom niets; er bleef hem slechts over om de manschappen mede te doelen, dat zij onrechtmatig handelden. Toen de andere soildaten hoorden hoe de bespreking afgeloo- pen was, begaven zij in goede orde met de bajonet op het geweer, zich naar de contrail o gevangenisDe gevangenbewaarders namen de vlucht en de gevangenen werden allen in vrijheid gesteld. Zij gingen door eene dub bele rij soldaten heen; de comni andeeren de luitenant sprak hen tee en zeide het hun, dat de soldaten een daad van rechtvaardig heid hadden begaan. Ilij hoopte, dat zij zich dien daad waardag zouden toonen. Wie van hen weer gevangen genomen werden, had do strop te verwachten In den namiddag marcheerden de troe pen in de beste orde do©, de stadzij droe gen vaandels met. het opschrift: „vrijheid, gelijkheid, broederschap en gerechtigheid" De bevolking begroetten de sol dalen met ongelooflijken geestdrift. Des avonds wer den twee officieren, waaronder een luitenant- kolenelgedegradesnclHet regiment was daar bij aangetreden en de d'velvoerende officier zeide in zijne rede, dat de Otfcttnaansche bond van eendracht en vooruitgang eenige van de officieren als politieke spionnen en verra ders tob den dood veroordeeld had; echter werd liet, nu het doel bereikt was, onnoo- dig geacht bloedl te vergieten. Men wilde er mee volstaan, de verraders van Salonika terug te zendeu. De aonuanandaut spoorde de soldaten aan, hun eerewoord te geven, dat zij de gevangenen voor de woede van het volk zouden beschermen en ongedeerd aan boord van het schip brengen. Den gfede- gradeerden gaf hij den raad het land te ver laten, dat zij hadden trachten to onteeren, en in hot buitenland hunne schande te ver bergen. De ambtenaren van het ministerie va.n financiën hebben betoogingen gehouden, om dat hunne traktementen ongeregeld betaald worden. Men vreest in de andere miuisteriën soortgelijke betoogiugen. De regeering is in besprekingen met de tabaksregie en met de Ottomaansche bank over een voorschot van 300,000 Turksche pondon om een maand traktement aan de staatsambtenaren te kun nen uitkeeren Marokko. Uit Oran wordt bericht, dat eene afdee- ling van het 80e regiment naar het uiterste zuiden van Algerië is uitgerukt. Een ba tail Ion scherpschutters verlaat onverwijld Lalla Marnia met dezelfde bestemming. Een bataillon van het tweede regiment van het vreemdenlegioen verliet Saida om, zich naar Colomb JJeschar te begeven, waar eene uit. 1600 man en verscheidene sectiën artillerie bestaande afdeeling van de troepen van Boe Denib, die waarschijnlijk deu eersten aan val van de Marokkaansche liarka zal hebben door te staan, wordt samengetrokken. Te Boe Anan bevindt zich oen post, sterk 600 man, met eene sectio artillerie en eene sectie machinegeweren Vereenigde Staten. De Central News bericht uit Knoxvillo (Illinois): De rassenstrijd sLaat over op de mij«districten. De negers vluchten naar het platteland. In Knoxvillo werden eeno neger vrouw cn vijf kinderen op den brandstapel verbrand Zuid-Afrika. Bloemfontein, 20 Aug. De onder wijswet is in den wetgevenden raad in twee de lezing aangenomen. Zij plaatst de En- gelsche en Nederlandsche talen op gelijken voet als voertuig van onderwijs. Allerlei. vDe Keizer heeft 100.000 maak gcgieweai voor de stichting Kodli, ter bestrijding dfer tuberculose. vMen hoopt dat de conventie tussdlien Duitschland en. Engeland tot hert. bestrijden der slaapziekte, spoedig zal geteekend zijn en met 1 October in werking zal treden. vElzas-Lotharingeu voelt toch nog niet heel veel voor Germania. l>e eerste en eenige gemeente van het rijksland, die een bijdrage voor het fonds voor Zeppelin heeft geschon ken, is Chateau Salins. De gemeenteraad daar heeft 100 mk. toegestaan. vTot groot genoegen der Parijzenaars hebben de Parijsche bootjes sedert. Dinsdag meerendeels den dienst lier nomen, tusschen bet stadhuis en Sureenes. De politie had belangrijke voorzorgsmaat regelen genomen. Te Auteuil hadden hevige incidenten plaats bij 't vertrek der eerste booten. De stakers hebben machinisten mishandeld, die hunnen dienst kwaanen hernemen. Wave de politie niet snel toegetreden, dan zou or heel wat ongelukken gebeurd zijn. vDe geheime politie te Moskou is een bende misdadigers op het spoor gekomen, die er haar werk van maakte, gebruikte postzegels door de een of andere bewerking weder voor het gebruik geschikt te maken. De heeren hadden al zes millioen van dio postzegels in omloop gebracht. Er zijn ook eenige postbeambten bij betrokken. vNaar uit Astrakan wordt gemeld, zijn in de laatste dagen in het Kirgie/en- gebied nieuwe gevallen van pest geconsta teerd. Van 6 tot 15 Augustus 2iju zes mon- schen aan de ziekte bezweken. DOOR 5 S. R. CROCKETT. Uit liet Schotsch vertaald DOOR J. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. Toen wierp aiji zich met een groot, hart verscheurend leed! op den grond en verborg haar gelaat tusschen do afgerukte klimplan ten en het ontwijde huisraad van haar hei ligste plek. Eerst kwamen scherpe, droge snikken, die haar kleine, magere gestalte schokteu en haar schouders ophieven. Deze 'hielden echter gaandeweg ap, toen de tranen in een verlichtenden stroom kwamen en de lieete druppels de ruggen van haar bmiue, verbrande handen staken. „O, ik wou dat ze dood warenIk zou hen kunnen vermoordenja, ik zou hen allen kunnen dooden." Dfe woeste, kleine stom kwam hortend en stootend door het hevig snikken heen „Ik haat hen allen en ik verlangde er zoo naar hen gelukkig te maken!" Hester bleef geruimen tijd zonder zich te bewegen liggen. Do wanne middag ging langzaam voorbij, terwijl de zon langs den hemel trok. Ik geloof, dat zij zich in slaap snikte, want het was met een vreemd gevoel, alsof zij op zijn minst honderd jaar o-ud was, dal Hester wakker schrikte. Uit do koele blauwe schemering van den slaap (de slaap der jeugd is diep blauw, later wordt hij grijs en kleurloos) kwam zij plotseling in een rampzalige en verlaten wereld. De werkelijk heid scheen haar plotseling te omsluiten, inet 'n gedruisch als 't geklapwiek van millioeneu vleugels. Zij, richtte zich op eu 'begon een af getrokken tak donkere oranje-rood© Indische kers op te rapende .gewoonste klimplanten der hutten in Galloway. Plotseling hoorde zij aan haar linkerhand in dc richting der Darrochbosschen het ge knal van schoten die elkaar opvolgden. Hes- tol sprong op. Zij herinnerde zich, dat de woeste herders Mac Kinstrey haar verteld hadden, dat lord Darroch dien dag uit Lon den zou 'komen met eenige jagers. Zij zou den haar nichtjes en neef vinden.' Zijt zou den als stroopers worden opgepakt en naar de (gevangenis gestuurd worden en zij, Hes ter Sybilla Stirling, zou gelaakt- worden, om dat zij hen niet had gewaarschuwd. Zij besloot dat, terwille van zichzelf, dit laatste niet zou gebeuren. Na hetgeen zij ge daan hadden mochten zij hun verder leven in de gevangenis doorbrengen. Ziji zou hen nooit, gaan opzoeken. Zij zou hun nooit een enkel lievelingskQnijn geven, of ©en barer nieuwste popjxni om mede te spelen. Maar in dit geval zou baar 'grootmoeder zeker wil len, dat zij lien waarschuw de voor bet ge vaar, dat zij liepen. Zonder een herhaling der schoten af te wachten, snelde zij over de weilanden, waar uit de koeien reeds waren verdwenen, waar door zij wist, dat het laat moest zijn. De schaduwen werden steeds schuiner, de zon werd goudgeel, volgens Hester's uitdrukking „flikkerend", in een soort wijnrooden mist.. Lijjsters zaten in de toppen der hoornen de "jonge vogels oefenden zich ernstig, in hun trillers en slaagden niet erg best, want een lijster zingt pas goed als de vorst vap een jaar zijn stem heeft verzacht, hetgeen hetzelfde is als met een door den 'winter rij p- geworden appel. •Hester kon niet hard genoeg loopen met liaar beste schoenen aan. Zij wareta met zorg dioD ochtend door Megsy gekozen, toch moest zij de Darrochbosschen bereiken, voordat haar nichtjes en neef gegrepen en naar do gevangenis gebracht waren. Anders zau haar grootmoeder haar nooit meer vertrouwen, en ofschoon zij zelfzuchtig mocht zijn, hield Hester Stilling veel van haar 'grootmoeder. Zich bukkende pakte zij een voet in haar hand en stond aiu als een gans die gaat sla pen; vlug maakte zij den 'schoen los. Zij stroopte de kous van haar magere heen. Het zag er uit als oen geschilde wil'getak, zoo lang was het voor haar grootte en zooveel witter dan 'haar bruine handen en gelaat. Daarna stapte zij de kousen stevig in de toe- non der schoenen, opdat zij ze onderweg niet zou verliezen, bond de lange veters to sal inen en wietp de geheel© geschiedenis om haar hals, zooals de Mac, Kin strop jongens 'het deden, als ze gingen baden. Daarna zette ziji het op een loopen. Bij. de eerste aanraking van het koele, bedauwde gras scheen al Hester's verdriet te verdwij nen Alles scheen haar verrukkelijk do vochtige koelheid, hot veerkrachtige kussen der tcoderc blaadjes onder haar bloot© voe ten, de wind die haar terug trachtte te drin gen terwijl zij, vlug als een hindo de helling afstormde. Haar haren fladderden naar ach teren en een koeltje woei in haar hals. Het waf1 verrukkelijk. Zij Vergaf hen allenzelfs hun, gedrag te gen Fluffy wilde zij hun vergeven. 'Het ge val met het priëel leek nu niet zoo heel erg. Zij scheen de macht over haar beenen verlo ren te hebben. Zij schenen van zelf te gaan. Het w'aS alsof ziji op vleugelen ging. Zij werd opgeheven door de roode zonnestralen waarin zij liep. •Maar de wilde vaart eindigde bij een wal, die de kleine bezitting Arioland scheidde van liet groote landgoed Darroch. Het was een hooge wal, opgetrokken van de ruwe, blau we basaJtsteenen van deze streek, en voor do meeste kinderen zou het een ontzettende on derneming zijn geweest hem te beklimmen. Maar niet voor (Hestor, die zoo lang als zij zich herinnerde gewoon /geweest was over zulke omheiningen te loepen. Het was maar een korte klim naar boven, maar haar ben gelende. sohoenen belemmerden haar niet wei nig. Daarna kou men oen magere, lange ge stalte een oogenhlik wit afgeteekend zien te gen de duisternis der dennen, terwijl Hes ter een tak greep en zich naar den grond zwaaide met de vastheid en juistheid van een aap of ander in boomen levend, schep sel. Maar helaas de boom was oen iep en zoo als aan 'dab soort eigen is, onbetrouwbaar. De tak brak af en Hester viel' op den bo dem. De eerste schreden in 'het bosch verteldfen haar, dat zijl nu niet op het koele fluweel liep van baar eigen weilanden. Een scherpe pijn kreeg zij bij den eersten stap, oen nog heviger toen zij voor den tweeden keer haar voet. roomt te, teneinde niét te vallen. Zij had baar knie tegen een steen bezeerd en een doom Hester wist het goed, was in ha Ar blooten Voet gedrongen. Met het instinct van oen op het land opgegroeid! meisje gling zij onmiddellijk, zitten en naam haar gewfenden voet op haar schoot. Do ■kneuzing aan haar knie verontrustte haar geen oogen'blik, maar de doorn was oen an der geval, zij- kou hem heel goed' voelen, maar door dfe schemering in het wond kou zij niet genoog zien om hem uit te trekken. Toen zij haar moed eindelijk verzameld had' o ra het te beproeven, trok zij een deel vau' don langen, zwarten meidoorn uit, maai' helaas een klein stuik brak ai en bleef nage noeg gelijk met de opperhuid zitten. Hes ter's ooien tintelden van pijn en teleurstel1- Ting. •Daar ging weer een geweerschot maar op veel groter afstand, on door heb hakhout vlak bij, hoonde zij liet snel getrappel van voeten en hot gfekef van. Dick, achter ©eu van lord D'arroch's 'konijnen. Ziji kwamen door het kroupolhfeut Tom en Dick vooruit, Victoria met. oen gezicht rood vata opwin ding stormde daarachter, terwijl Claudia eu Ethel te groot en damesachtig om met de anderen mee te vliegen bedaarder volgden. Hester ging op een been staan, terwijl zij bet andere, dat haar nu veel pijn deed, met de hand vasthield, zich tegen een boom stam steunende. „Helpt mij als het u blieft," riep zij hen toe, „ik heb mijjn been bezeerd!" „Daar is het Bruine Ding weer", riep Tom, „zij, hoeft ons weer 'begluurd! Haar verdiende loon, vooruit-, Vic, Dick heeft dit keer iets moois!" Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1