7'1' Jiuirganit. Dinsdag 25 Augustus 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. CINDERELLA. m°. 58. AMERSFOORISCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertontiönmededeelingon enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel moor - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De «lultscli-Engelsclie betrekkingen. De gedachteuwisseling over de betrekkin gen tusschen Engeland on Duitschland neemt stoeds eene breede plaats in in de organen der pers van 'beide landen. De Nordd. Allg. Zeitung constateert, naar aan leiding daarvan, met waardeering, dat in de Engelsche bladen telkens mcer_steinmen aan het woord zijn gekomen, die de vooraf gegane campagne zeer scherp afkeuren zij schrijft: „Wel is de bijna met geweld wak ker geroepen argwaan in vele kringen aan gene zijde van het Kanaal niet met één slag; uit den weg te ruimen, maar men mag de hoop koesteren, dat mettertijd het gezond verstand zal zegevieren over alle ophitsing, wanneer het opgewoelde stof geheel zal zijn opgetrokken. Dan zullen den Britten de mo menten weer duidelijk voor oogen komen, die de onzinnigheid en verwerpelijkheid van de intriges aan 't licht brengen, waardoor de verhouding van de beide staten onder ling zou worden vergiftigd." Geheel in den geest van de door ons ver melde beschouwingen van den minister van handel Winston Churchill, wordt door den bekenden publicist Sidney Low in de Standard de vraag behandeld, welk doel Duitschland bij het nastreven van vijande lijke bedoelingen tegen Engeland op het oog zou kunnen hebben. Hij schrijft: „Het zou nuttig zijn als zij, die de mee ning hebben, dat Duitschland zich stelsel matig tot een aanvalsoorlog tegen dit land voorbereidt, ons nauwkeurig wilden mede- deelen, wat de Duitsckers als resultaat van zulk eene onderneming verwachten te ver krijgen. Ik heb honderden bladzijden hef tige declamatiën tegen Duitschland gelezen; maar ik zoek te vergeefs eene duidelijke verklaring over dit punt. Een schrijver, die zich noemt „een be wonderaar van Duitschland", schrijft, dat „terwijl wij uitgestrekte bezittingen hebben, die schier onbegrensde mogelijkheden ver schaffen, Duitschland geen veld heeft voor zijne uitbreiding" en dat „alleen Groot- Brittannië als Duitschland'» doelwit over blijft." Dat moet beteekenen, dat Duitsch land ons weii9ckt te verslaan, om ons van eemge van onze 'bezittinger te berooven en die zelf in te palmen. Nu hebben wij vier groote groepen onaf hankelijke of aan de Britse he Kroon gehech te staten buiten de Europeesche wateren, namelijk: 1. Indië, 2. Canada, 3. Austra lië, 4. Zuid-Afrika. Van welke van deze groepen wordt aangenomen, dat Duitsch land zich in staat acht ze voer zich in te palmen nadat het de onbeteekenende voor bereidende operatie zou hebben volbracht om'~ons tot machteloosheid te vernederen 1. Indië. öns oostelijk keizerrijk biedt geen veld aan voor de Duitsche uitbreiding, wanneer daaronder de vestiging van eene Eurcpeesche bevolking wordt verstaan. De verovering van Indië zou den Duitschen han del weinige nieuwe voordeelen brengenom dat de Duitsckers daar reeds heden even vrij handel kunnen drijven als wij zelf. Meester te worden va® ons oostelijk keizerrijk, zou ongetwijfeld den trots van de Duitschers 'bevredigen en het aanzien van de natie ver- hoogen. Maar niets is zekerder dan dit, dat, als wij genoodzaakt mochten zijn onze heer schappij over Indië prijs te geven, do volken van dit gebied zich niet goedwillig aan een anderen Europeeschen staat zouden onder werpen. Dan zou eene geduchte nationale beweging ontstaan, waarbij de meeste ras sen en nationaliteiten zich zouden aanslui ten Duitschland zou de overwinning van 300 millicen in oproer gebrachte en zelf be wuste Aziaten hebben te volbrengen, die on der leiding zijn van zoo begaafde hoofdman nen en vorsten als Soindia en Bikanis, met verscheidene honderd duizenden geoefende soldaten, die dan nog door Britsclie officie ren zouden worden aangevoerd. Is het de moeite waard, daarvoor Engeland te beoor logen 1 2. Canada. Ook de wildste Duitsche pro feasor of Engelsche dagbladschrijver zal be zwaarlijk den Keizer de bedoeling toeschrij ven Canada te annexeeren. Want eene der gelijke handeling zou -niet alleen de onder werping van de Canadeezen vorderen, maar cok een oorlog met de Vereenigde Staten on vermijdelijk maken, die 2 a 3 milüoen man over de grens zouden kunnen zenden tot on dersteuning van het terugslaan dei- indrin gers en op zee Duitschland met eene vloot tegemoet zouden kunnen gaan, die sterker is dan cta Duitsche. Zoo kunnen wij ons er bij neerleggen, dat de Duitsche „expansie" -on belemmerd op Britsck Noord-Amerika los- stuurt. 3. Australië. De verovering of annexatie van de Australische staten zou geen gemak kelijke onderneming zijn. Duitschland zou 12.000 mijlen over de zee eene legermacht moeten uitzenden, voldoende om het verzet van 5 millioen kloeke, in de wapenen ge oefende Angelsaksers te overwinnen. Aan genomen, dat wij zoozeer verslagen waren, dat wij niet in staat waren eene hand in dezen strijd te verroeren, dan zijn or toc'h nog an deren, die niet zoo rustig zouden blijven. Het is stellig zeker, dat Japan het verkrij gen van Australië door een Europeeschen staat niet zou toegeven, en het is meer dan. waarschijnlijk, dat de Vereenigde Staten en misschien ook China 't niet Zoutden dulden. Is het denkbaar, dat Duitschland zijne hulp bronnen aal uitputten en de gevaren van een strijd met ons op leven en dood zal loopen, om de mogelijkheid te krijgen, zich zelf door een anderen en .zoo goed als hopéloozen strijd op de andere zijde van den aardbol vorder uit se putten? 4. Zuid-Afrika. Hier en hier alleen schijnt, op het eerste gezicht, voor Duitsche eer zucht een doel te wenken. Wanneer Duitsch land onze Zuid-Afrikaausche sta tongroep morgen met niet meer moeite kon inpalmen als wij Nigeria gekregen hebben, dan zou het dit, geloof ik, gaarne doen. Maar men bedenke, dat het ons drie jaren van harden strijd en oen leger van 300 a 400.000 man kostte om het verzet .van de Boeren te bre ken, en daarbij was om en bij de halve be volking aan onze zijde. Hoe velen zou Duitschland moeten uitzonden en hoe vele jaren zou het ze moeten gebruiken om een eendrachtig Zuid-Afrika te onderwerpen, waarin ieder man, iedere vrouw en ieder kind van Engelséh en Hollandsch bloed tegen Duitschland zou zijn? Een vcrove- ringskrijg in Zuid-Afrika, volgende op een op leven en dood gevcerden strijd met Enge land, is zeker geen plan, dat een geestelijk noiunale Duitsche staatsman of strato. g kan overwegen. Wat blijft er dan nog over? Onze West- Indische eilanden, die Duitschland om de Monrceleer niet kan aanraken. Eenigc kleine bezittingen in West- en Oost-Afmka, die voor Europeesche volksplantingen onbruikbaar zijn, en eenige bruikbare kolenstations en oorlogshavens 'Grïbaltardat- niet zonde? strijd met Spanje zou kunnen overgaan; Malta en Hongkong, waarover men 't met Italië en phina aan den stok «zou krijgen. Duitschland mocht blij zijn, als het «enigen van'deze plaatsen kon krijgen, maar zij zijn niet van genoeg 'beteekeuis om er de kosten van een geduchten strijd voor tover te bob ben, waarin misschien de 'halve wereld .met de beide naast betrokkenen" gemoeid zou 'wofldcn". Duitschland. Heidelberg 24 Aug. De Duitsche gezant te Washington, baron Speek vou Stern burg, is heden nacht gestorven. Engeland. Als Blauwboek" is verschenen het verslag der commissie, betreffende de krankzinnigen verpleging in Engeland. Den leu Januari 1908 werden in Engeland en Wales 126,084 krankzinnigen verpleegd, d. i. 2096 meer dan op 1 Januari 1907. Het aantal armlastigen onder de verpleeg den bedroeg 114.9S9, d. i. 91.2 van het geheele aantal. Het aantal krankzinnigen in Engeland en Wales is sedert 1 Januari 1859 af met. 243 toegenomen, terwijl de geheele bevolking in dat tijdsverloop slechts met 79.6 vermeer de rdo Rusland. Uit Petersburg wordt aan de Times be richt, dat de Czaar van zijn voornemen oni bezoeken aan buitenlandsche hoven af te leg gen, heeft afgezien, omdat er tusschen de regeering en de hofkliek verschil van mee ning bestond over de vraag wie de zaken zou waarnemen tijdens zijne afwezigheid. De hofpartij wilde, dat niet Stolypin daarmee zou worden belast, maar grootvorst Nikolai Nikolajewitsch Turkije. De te Konstantinopel wonende Egypte- naren doen hun best, ook voor Egypte con- slitutioneelo instellingen te krijgen. Zij heb ben met dat doel in Pera eene vergadering gehouden. De terugroeping van de Oostenrijksch-Hou- gaarsche officieren bij de Macedonische gen darmerie heeft, volgens de Köln. Ztg. slechts een tijdelijk karakter, evenals die van den Duitschen kolonel von Alten, wiens verlof voor on bepaal de n tijd is verlengd. Het is nog niet gebleken, dat andere mogendheden liet voorbeeld van Oostenrijk en Duitschland zul len volgen. Marokko. Tanger, 2 4 Aug. Het vreugdebetoon der inboorlingen over de overwinning van M'celey Hafid duurt voort. Winkete en koffiehuizen zijn met vlaggen versierd, de bergbewoners zijn in de stad gekomen en deelen in de feestvreugde. Er heerscht vol komen orde. Alle ambten van gewiekt blijven door Aoizirten vervuld, totdat Medley Hafid op volgers voor hen zal hébben lienoemo hunne veiligheid wordt gewaarborgd door den vertegenwoordiger van Moeley Hafid. Volgens mededeel ingen van inlanders heeft A:bd-el-Aizis zijn ontkomen voorname lijk te danken aan de bemoeiingen van den Britschon militairen instructeur en diens manschappen. Alle gezantschappen allhier hebben per tolegiaaf hunne regeeringen om instruction gevraagd betreffende de officieele erkenning van Moeley Hafid. Een radiogram bericiht, dat de mannen van Mtoegie zich naar Maralkesch hebben begevenBoéhoeda met eene ASzatzisfiséke mehalla baanden zich een weg door de Ar- zila omringende stammen en sloot zich op in de stad. Do eerste berichten over de nederlaag van Abdel Aziz hielden in, dat hij ia ge vangenschap geraakt was, en ook door het departement van buitenlandsche zaken te Parijs werd dit bevestigd. Later meldde Hajvas uit Tanger. dat de sultan in gezel schap van El Mokri, Ben Sliman en den an araboot va® Boedfjad te Seitat was aange komen en zich naar Casablanca zou bege ven. Men zegt, dat hij plan heeft naar Da mascus in Syrië te gaan om, a?6 de om standigheden het toelaten, naar Marokko terug te keeren. Een telegram van de Duitsche Kabel- gram m-geselsehaft uit Casablanca houdt in, dat de slag, waarin Abdel Aziz de nederlaag leed, den .19. Augustus des middags plaats had in de nabijheid van de kasba El Kalan, haïiverwege tusschen de Mfoébee-rivier en Marakesch gelegen. Abdel Aziz had eene uit Chauja-mannen gevormde mehalla. in dén vroegen morgen in de richting naar Marakesch laten oprukken. Deze weid ech ter tot aan het kamp teruggeworpen. Ge lijktijdig kwamen uit het noorden de in Fez igevonmide hafidasdhe mehalla's onder Si- Aissa an El Glaui aan. Beiden gingen ge- meie®schappelijk mlet eene van het zuiden aangekomen mehalla bot den aanval over en namen na een korten verbitterden strijd liet lcaimp van den sultan in, wiens leger volkomen vernietigd werd. Verscheidene kah s werden gedooder werdén talrijke gevangenen gemaakt Abdel Aziz moet door den sjerif Sjer Kani met eigen levensge vaar gered zijn. De Fransohen in Casablanca zij® zeer torneergeslagen over de nederlaag van Ab del Aziiz; de geheele Hafidisch gezinde be- volkinqr van Casablanca is daarentegen zeer veiheugd en hoopt, dat nu weldra de er kenning van Moeley Hafid door de mo gendheden zal geschieden en dat de Fran- aciie troepen terug getrokken zullen wor den. De Echo de Paris meent te weten, dat de Franscbe regeering niet zal weigeren Moeley Hafid als sultan te erkennen. Hij zal echter niet op eigen gezag handelen, maar de bij de akte van Algeciras betrok ken 9tateu raadplegen en zich met Spanje rechtstreeks in betrekking dtellen. Een nieuwe conferentie is niet onvermijdelijk noodig, maar er zal van Modley Hafid ver langd moeten worden, dat hij zioli verbindt do uitvoering van het verdrag van Algeci- ra.- te waarborgen. Uit Tanger luiden alle berichten eenstem mig, dat de bevolking na de uitroeping van Moeley Hafid uitgelaten van vreugde was. Ilct waren toomdenals te Konstan tins- pel, na de afkondiging va® do grondwet. De matrozen van Spaansche en Fra'nsche oor'ogsschepen werden op straat toegejuicht In lange optochten liepen mannen en kin deren door de straten, met palmtakken in de hair.d en uitroepende: „Gkrfd ia groot! God is met Moeley Hafid!" De vrouwen riepen hot van de dakien. Bij ail die geest drift, zegt de correspondent van de Times, was er took volmaakte orde in de stad. Perzlè- Tabriz, 24 Aug. Prins Ain ed Dau- leb heeft tegenover 12 vertegen! woo rol igers van de revolutionaire partij, die hij bij zich had ontboden, de verklaring afgelegd, dat do grondwet onaautastbaar was, en hij ver zocht hen, ter vermijding van bloedvergie ten en om een einde te maken aan do on lusten, de wapenen neder te leggen. De re- volutionmairen stelden daarop eisohen te- treffende de onmiddellijke opening van heb Mc-dsjlis, eene amnestie en de deelneming vnn enkele cons'titionneelen aan hét bestuur van Azer beid jan. De onderhandelingen wor. den vreedzaam voortgezet. Dc bazars en de rijksinrichtingen blijven geslotendc telegraaf werkt nietde af persingen door de revolutionuairo organi saties hebben do uiterste grens bereikt. Vereenigde Staten. Over den rassen9trijd in Hinois wordt na der bericht, dat, dank zij de krachtige maat regelen van den gouverneur, het gevaar van nieuwe ernstige onlusten, naar de inoening van den gouverneur zelf, geweken is. Niette min heeft de gouverneur alle fatsoenlijke burgers uitgenood igd krachtig mede te wer ken tot liet herstel van de orde e® een goed voorbeeld te geven aan de lagere volksklas sen, die aan de tumulten hebben deelge nomen. De troepenmacht, die op de been was gebracht, is op eene afdeeling van 1500 man na weer ingerukt. Minder gunstig luiden de berichten uit het mijngebied. In het mijnwerkerskamp van Jeltico heeft eene gewapende bende ickend gemaakt, dat alle negers binnen een straat van 48 K.M. moeten verdwijnen. De in het kamp aanwezige negers werden verdreven Zuid-Afrika. Londen, 24 Aug. De Times bericht uit Kaapstad, dat de heer Bisschop, lid van. de Noderlandsche koninklijke commissie, gé- za/iv.enlijik met. de Zuid-Afrifkaansdhe natio nale unie stappen doet tot bevordering va® «den uitvoer van Zuid-Afrikaanscfhe produc ten naar het vasteland van Europa via Ne derland. Allerlei. vZaterdag werden er te Londen twee kiesrechtvrouwen uit de gevangenis ontsla gen. Zij werden door «een aantal partijge- nooten in oen wagen afgeliaald. Geen paar den, maar kiesrechtvrouwen in het wit trok ken den wagen voort. vVierduizend werklieden, schrijn werkers te Boedapest zijn getroffen door uit sluiting. Zij hadden ceu loousvorheoging ge vraagd. en veertien werkplaatsen, die zij niet wildon toestaan, geboycot. Hierop pro clameerden de patroons algemeeuo uitslui ting. vNaar men uit San Rémo meldt, moet Tullio Muiri, de hoofdpersoon in het. dra matische proces Murri-Bonmartini, die tot 30 jaren tuchthuisstraf veroordeeld werd, wegens tcoJcone® van beginnende verstands verbijstering naar een krankzinnigengesticht •worden overgebracht. vHet onderzoek in zake het zoo geheim zinnig vcrd'weuon halssnoer van mevr. Emi- lienno d'Alenjou, duurt nog altijd voort. DOOR 8 8. R. CROCKETT. Uit het Scholsch vtrtaald DOOR J. P. WESSELINK-VAN ROSSUM. Bij het licht van een stallantaarn waren Torn en Vic,' de laatste nog met omgeslagen rokken, na haar draven door do bosschen adhtei do konijnen, bezig hun waagstukken nog eens te herhalen met een kring bewon derende Mac Kinstrcys om zich hoon en niet zonder dé noodige overdrijving in hun ver haal, over al do bijzondeihedc® va® hun jacht. „Dertig passen was ze van mij verwij derd," riep Tom de faisantc® hen zegevie rend in de hoogte «houdend, „dertig passen zoo waar als ik leef." En ik héb haar eerét met. een Steen geraakt, is het niet, Vic?" „Ja," stemde zijn zuster in, verlangend haar eigen heldenfeit te vertéllen, „ik doodde drie jonge korhoenen «mét oc® stok. Do anderen wilden in het. géheel niét hel pen en Tom was in zijn eentje wegge gaan om den ouden jachtopziener te bespie den „Jongens," riep de oudste Mac Kinstrey, „laten we naar het. bo6ch gaan, wij zullen ze plukken, schoonmaken eu koken niet groenten in een ijzeren pol, zooals de zigeu ners vrouwen doenik en Kip hébben dat dikwijls gedaan „Ik ,wéét waar ik wortels zou kunnen s'télen!" viel! Babety Mae Kinötrey in, ver langend ofin in zu'lk een veelbelovend spelle tje medé te deen. „Eii ik weet een troep nieuwe aardlappe- len Ik ben zoo klein, dat ik door een galt in dé Jiegl van den tuin van den opzichter kan kruipen." Dit was het Voorstel van den jongste der Miac Kinstroys. „Gééft mij onmiddellijk, die vogefe en konijnen, jelui jonge dieven 1" De stoornis was dramatisch door liét, plot selinge er van. ,IIet tooueel was aangrijpend Tom Torphiohan in het. géheel niet uit het veld geslagen, hield de stallantaarn <yp arms lengte van zich af. Het licht viel op een knappen jongen, iéts jonger dan hijzelf, die een geVlekten pony bij de hand leidde. Zijn hoofd was naar achteren geworpen en zijn geheele Voorkomen teekende de twee dingen, die Tom hot meest van alles haatte, aristo- cratischen trots en strikte zorg voor persoon lijke reinheid. Tom staande op den Mac Kinstrey mesthoop en omringd door oen wocsten 'troep van dat geslacht verlangde or ontzettend naar den vertegenwoordiger van alles, wat hij liét oneest verafschuwde te sdhoppen. Tom was rri het geheel geen lafhartige jougen, ofséhoon hij nu in een tijdperk ver keerde van wreedheid, dat Volgens do phy- siologen bijna behoort bij jongens van zijn leeftijd en aard. „Wie ben je en wat heb jij tnet onze vo gels te maken?" vroeg de niét uit hét. veld geslagen roover. Ilij .was verlaten, uitgenomen door de trouwe Vic. De Mac Kinstroys .waren be- scheidelijfk verdwenen, bij hét- eerste gezicht van hun ongewonen bezoeker. Zij kenden Hester's ridder maar al te goed, ofschoon zij: hem niet minder haatten dan Tom hét' deed, begrepen zij, dlat zij niet alleen mét hem aif te rekenen zouden hébben indien hét tot eén ontmoeting k'walmmaar mét dé geheele vastgestelde orde van dingen, zooals die worden vertegenwoordigd1 door jachtop zieners, houtvesters, politic-agentenen «wat hét meeste gewiéht voor hen in" do schaal legde, met den gordel van kun vadèr, •van stevig ossen loer, duimdik, zwart en ge politoerd de buigzaamheid had zich reeds menigmaal laten voelen, als hij neef kwam op hu® «bloote Ibeenen en hun deed begrij pen, wat zij gedaan hadden. „Ik ben de heer van Darrodh eu dit zijn de vogels en konijnen van mij® vader*' zei de knaap naast den pony, met. de hand naar buit aan Tom's voeten wijzende; „je hebt ze vanmiddag op mijn vaders grond gedood, als je ze niet. geeft, zal ik je gevangen laten nemen Tom lachte luid, misschien iets luidruch tiger da® hij gedaan zou hébbeu, indien hij zich meer op zijn gemak had gevoeld. „De heer Van Darroch! het mociit wat," spettte 'hij, „in ieder geval zal ik je hooi gauw toonen, dat je mijn meéster niét. bent. Als dit het eigendom van je vader is, waar om r.eem je het mij dam niet. af?" „Ikwmoét deze jonge dame thuisbrengen," zei dc knaap met den pony, „anders zou ik je heel gauw eeu ongemakkelijk pak 9laag geven, om je een toontje lager te stem men. Zoo dra ik terugkom houd je alles voor mij klaar, of ik stuur morgenochtend de po litie op je af." „Je kunt het niet bewijze®, dat we op jouw goed warenWij hébben d'it alles op het goed van mijn grootvader gevangen. Steek dat in je zak, hoor!" Hesters ridder sloeg geen acht op deze be- leediginge®. Hij leidde den pony verdter. Toen Tom zijn vijiand zag vertrékken riep hiji hem nog eens tergend na: „Als de Kleine, Bruine Vlek, die doét alsof ze niét kan Toepen, 'het- verteld heeft, dan zaïl ik baar morgenochtend Sol pen," riep hij. „Jou vieze, kleine lafaard," riep Oarus gelieel zijn aristocratische manier van spre ken was onmiddellijk verdtweno»„als je een vinger naar het meisje durft uitstéken, dan zweer ik, dat ik je zal afranselen totdat je niet. meer kunt staan." Kukeleku kraaide Tom in de duisternis, „'kom terug en doe hét mijnheer, lioo heet je ook weer. Mijnheer meester van mest hopen. Boeoe. Tom voelde dat het. niets zou baten een langen neus te trékken, zijn tong uit te sto ken of door andere gewone middelen zijn «minachting te toonen. Wat bij kon deed hij. •jij balkte als een ezel, hij kwaakte als een gans. Hij kraaide ak een haan en eindelijk, midder op een mesthoop staande, gilde hij ak een wilde Indiaian. „Kom maar terug en wordt lokkertjes ge slagen, mijnheer meester van Darroch." Maar aan de voordeur van hot. witgeplei sterde huis van Arioland wacht/te den oud sten zoon van lord Darroch een geheel an dere ontvangst. Het wa6 Megsy die dc deur opende Megsy niet getooid mét witte dionrtbodon-muts maar Megsy in vol or naat, die u een klap om dé oore® zou heb ben gegevenindien gij haar oen dienstbode hadt genoemd. Megöy met een vau de afge dankte, zwart kanten mutsen harer meeste res, met kralen die glinsterden en kabbel den als béken dio na een onweorébui de heuvels afstroomen. „De hemel beware ons. Wat i9 dit, wat is er gebeurd? .Heater ik dacht dat je bijl d'ien niéts waardige® Tom Torphiéhan waart wat is er mét .mij® schutje gebeurd? En wie bréngt je daar thuis'? -Sprodk knaap en zeg me waar je de kleiniet médd hebt gevon den „Ik 'ben de zoon va® lord Dtarroch," zei de knaap beléefd, maar onbewust als tot een ondergeschikte sprékende. „Ik vond' dé klei ne moid achter de heining, va® onzen her tenkamp. Ik geloof, dat zij: haar voét ver stuikt en gekwetst, heeft door een doorn, maar ik geloof, dat ik er dien héb uitge haald „De zoon van dén lord die daar op den laten avond haar lieveling aan oude Megsy terugbrengt..De Heer, die de kindé- flen liefheeft aogonc u en do zogen van twee oude, eenzame vrouwen volgo u, beste jon gen Maar waarom sta ik hier te bulbolenf Megsy, je moet heelemaal versuft zijn Kon» binnen, kom binnen Een deur werd in de vestibule «eo|>ond en oer doordringende, bevelende 6tem ver nomen Wordt yervolffd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1