M\ «a. Vrijdag 28 Augustus 1908. BUITENLAND. BINNENLAND. FEUILLETON. CINDERELLA. 71" «i aarga«i|f>. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amorsfuort1.00. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen on aanvragen 35 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald advertooren in dit Blad, by abonnement. Bene circulairebevattende* de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer Gemeente zal vergaderen op Dins dag, den 1. September aanstaande, des namid dags te lj ure. Amersfoort-, den 27. Augustus 1908. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. Politiek Overzicht. Frankrijk in Marokko. Het is werkelijk merkwaardig zoo vlug als de val van Aibdel Azis in zijn werk gegaan i&. Hij heeft nu in Parijs geen en kelen vriend meer. Met zeldzame eenstem migheid heeft men den overwonnen sultan prijsgegeven. De Figaro drukt de algemeene stemming uit in het woord, dat Europa nu rustig kan gaan slapen, want een Abdel Azis komt van het eiland Elba niet meer terug. Maar er is nog iets anders geslagenhet beleid, dat- aan A'bdel Azis steun bleef ver leen en, ofschoon het voor ieder, die wilde zien, duidelijk was, dat zijne zaak eene ver loren zaak was. In de Humanité levert Jau rès eeue scherpe kritiek op dat beleidhij schrijft ,,Voor een parlement, -dat zich gaarne liet dupeeren, steeds de onzijdigheid verkondigend, heeft de regeering tot het laatste toe nog partij voor Abdel Azis gekozen. Om hem de inkomsten uit de invoerrechten te verzekeren, heeft zij de havensteden be zet, die zonder onze tusschenkomst Moeley Haf id tot heersciher geproclameerd hadden. Om zijn mairsch naar Marakesch te verge makkelijken, werden de Fransohe militaire posten tot aan de grens van het Chauja- gebied en nog verdér vooruit gebracht. Oom hem tegen vijandige aanvallen in zijn rug te dekken, werdi de haven van Azemmoer bezet, en zulks onder schending van de akte van Algeciras en in strijd met de plechtige beloften van den minister Pichon. Om Abdel Azis moed in te boezemen en hem raad te geven, heeft de heer Pichon hem op den marpoll naar Marakesch Fransohe officieren toegevoegd. Ik weet wel, dat men eene oude overeenkomst- van 1878 aanroept en dat men de officieren diplomatiek verkleedde, maar in werkelijkheid waren zij de generale staf in do mehalla van A'bdel Azis. Dc straf van Pichon is wreed, omdat- hij zoo de Fran sohe officieren aan liet gevaar blootstelde in den val van Abdel Azis te worden meege sleept en met lossen teugel te moeten vluchten."' Met dat beleid is het nu gedaan, en het Journal des Débats drukt het zegel daarop, door te zeggen: ,,De politiek, die er in bestond om Abdel Azis te ondersteunen en met hem in Marokko gemeene zaak te ma ken, is altijd slechts door eene meer rumoe rige dau talrijke groep voorgestaan. Al kon deze tijdelijk invloed verkrijgen en inzonder heid eene aarzelende en zwakke regeering in verlegenheid brengen, ai heeft zij met- meer hardnekkigheid dan reuen getracht de open bare meening op het- winden, het is haai- t-oeh nooit gelukt de Fransohe politiek te verte genwoordigen, omdat net parlement altijd heeft gedacht dat het eene dwaasheid zou begaan en in strijd zou handelen met onze 'belangen, wanneer het zich begaf in het Marokkaansche avontuur. Alles wat se- dert de eerste beraadslagingen in de Kamer is gebeurd, was niet geschikt om het van meening te doen veranderen integendeel. Men kan ondèr deze omstandig heden zeggen, dat de politiek van de ultra- kolonialen in Marokko haar tijd gehad heeft en dat hun nog slechts overblijft, zich bij den gewijizigden toestand aan te passen. Op den dag, waarop de gezant van Frank rijk kennis genomen heeft van de uitroeping van Moeley Hafid tot sultan, schijnt de strijdvraag, die tussohen de Deide sultans bestond, opgelost, te zijn. Er is zeker reden Om af te wachten wat Moeley II af id voor heeft, oï zijne troepen hem trouw blijven en of zijn gezag erkend wordt in het grootste deel van het land. Maar thans schijnt het oogenblik nabij, waarop Frank rijk en Spanje, die bepaalde opdrachten van Europa hebben ontvangen, met de mogend heden tot overeenstemming moeben trachten te komen, om in betrekking te treden met den pretendent en de voorwaarden te bespreken, waaronder hij. erkend zal kunnen worden." De geneigdheid daartoe schijnt ook bij de regeering aanwezig te zijn. iiavas spreekt uitdrukkelijk tegen, dat de vertegenwoor diger van Frankrijk in Tangor zou hebben getracht de uitroeping van Moeley Hafid tot sultan te beletten of ook maar te ver tragen De Fransche regeering heeft dus ter stond de gevolgen der nederlaag van A'bdel Azis aanvaard en zich neergelegd bij het voldongen feit der overwinning van zijn te genstander. Hoe men met- Moeley Hafid in betrekking zal treden, maakt nu een punt van overweging uit. Minister Pichon houdt daarover ©onfereutiën met den gezant te Madrid Révoil, die met spoed naar Parijs ontboden is en in 't laatst- van deze week zich naar San Sebastian zal Degeven, om met dén Spaanschen minister van buiten landsohe zaken overleg te plegen. Duitschland. B e r 1 ij n, 2 8 Aug. Keizerin Auguste Victoria heeft gisteren een draadloos tele gram ontvangen van dr. Pelis, den direc teur van het meteorologisch observatorium te Aken, over de voortzetting van zijne proefnemingen met de overbrenging van meteorologische waarnemingen op zee tus- schen New-York en Engeland door middel van de draadlooze telegrafie. Het is hem gelukt weerberichten uit Amerika op te ne me:. op 800 zeemijlen afstand van de Ame- rikaansche kust- en berichten uit Europa zelfs op 120Ö zeemijlen afstand van de En- gelsche kust. Dagelijks worden weerkaarten vervaardigd, die met gebruikmaking van de weerberichten van voorbijvarende schepen den weerstoestand op den oceaan over eene uitgestrektheid van 800 zeem ij len vermelden. Het weertelegram van Donderdag was van Aken en Ierland naar het schip drie ureu onderweg. B er 1 ij u, 2 7 Aug. Onder de firma ,,Deutsch Südamerikanisehe Télegraplienge- sellschaft" is eene maatschappij opgericht, gezeteld te Keulen, die tot doel heeft den aanleg en de exploitatie van ouderzeeedhe kabelverbind ingen van Duitséhland over Teneriffe, resp. Liberia, naar Brazilië en de Duitsöhe koloniën in Weet- en Zuid-West- Afrik aDoor de door het Duitsche Rijk toe gestane sufbsidiën worden zoowel de rente en de aflossing der uit te geven bbligatiën als een 'behoorlijk dividend voor de aandee- leu gewaarborgd België. Brussel, 27 Aug. In den Senaat was heden de naasting van den Congo aan de oido. De minister van 'buitenlandsohe zaken verklaarde, dat alle mogendheden het plan welwillend hebben ontvangen. Het recht van voorkeur van Frankrijk zal werden ver nieuwd. Het geschil met Engeland is nagenoeg van de baan de oplossing zal volkomen voldoe ning verschaffen. De regeering verwacht een nieuwe nota, waarop zij in verzoenenden geest zal ant woorden; het staat vast, dat men tot een definitieve overeenstemming zal komen. Na het tot Stand komen van de over dracht, zal de regeering krachtdadig het hervormingsplan ten uitvoer leggen. PortugaL Franco, de vroegere Portugeeache eerst© minister, is sedert eenige dagen te Biarritz, waar hij geruimen tijd met zijn gezin denkt te blijven. In een gesprek met een verslag gever van de N.-Y. Herald verklaarde hij over politiek niet te willen spreken. Hij herhaalde de verzekering, met verzoek het openbaar te maken, dat hij een heilige ge lofte had afgelegd, dat hij nooit- meer zich -met Portugal's politiek zou bemoeien. Rusland. De vier nieuwe pantserschepen, die de Hamburgsche firma Blohm en Voss aan de Russische regeering moet leveren, zullen 120 millioen Rbl. '-©sten. Zij moeten op Russische werven, uit Russisch materiaal en door Russische arbeiders gebouwd worden. De schepen moeten binnen 40 maanden, ge rekend van den datum der' bestelling, afge leverd worden. Ter herinnering aan den bomaanslag, die den 25. Augustus 1906 tegen den minister president Stolypin werd gepleegd, is op do plaats van de misdaad op liet- Apothdkers- eiland een monument opgericht. De minis ter-president met zijn gezin, de autoritei ten en de familiebetrekkingen van de slacht offers van den aanslag woonden de plech tigheid bij Turkije. De stiltan heeft in antwoord op het ver zoek van de Egyptische nationaliteit-, dat hij zijn invloed bij den Ichedive zou aanwendleai opdat ook aan Egypte een grondwet zou worden geschonkende khedive den raad gegeven met dén Bngelachen diplomatieken gezant over de zaak te spreken. Het Jong-Turksche comité heeft de offi cieel© bekendmaking van zijn verkiezings programma tot nader order uitgesteld, om het reeds opgestelde ontwerp aan eene her zier in» te onderwerpen. Een zwager van sultan Abdul Hamid, de in vrijwillige ballingschap overleden priu9 Dam ad Makmoed Pacha, was op het kerk hof Père Lachaise ter aarde besteld. Hij moest uit Turkije vluchten, omdat hij had geprotesteerd tegen het op zijde zetten van de grondwet door Abdul Hamid. Thans wordt zijn lijk naar het vrijgemaakte Tur kije gebracht, om in den vaderlijken grond begraven te worden. De opgraving is ge schied in tegenwoordigheid van den zoon van den overledene, prins Sa bat Eddin, die het- stoffelijk overschot van zijn vader naar Konstan tinopel zal brengen. Marokko. De Times verneemt uit Tanger, dat de vertegenwoordigers der mogen d bedien te Tanger kennis hebben gekregen, dat Moodey llafid het verdrag van Algericas en de schuld van het maghzen erkent, maar een streng onderzoek van Abd-el-Azis' eigen ickuldeu verlangt Tangor, 2 7 Aug. Moeley Hafid is te Mazagan tot sultan uitgeroepen. Toen Moeley Hafid te Laraohe werd ge proclameerd, wilde Djelliail, die a.ls afgezant door Ermiqui gezonden was, den Azizist-i- sohen paclia gevangen nemen. Deze vlucht te toen het- Fransche consulaat binnen. De waarnemende consul Mercier vergezelde den pacha naar het kantoor der invoerrechten. De havenmeester weigerde den gewezen pa cha in te schepen, waarna Mercier zich op een bark begaf met- den pacha en hem naar net schip bracht. Settat, 26 Aug. Ten gevolge van een gisteren ontvangen bericht, dat Moeley Har fid als gevangene zou zijn opgesloten en dat Mtoegi te Marakesch zou zijn geko men, is Abdel Aziz niet vertrokken naar Ber Reschid, zooals hij van plan was, maar blijft eene afwachtende houding aannemen. De minister van buitenlandsohe zaken heeft een brief van den Sfragnateustaim ontvan gen, waarin deze den sultan verzoekt terug te keeren en naar Marakesch te trekken. De sultan is besluiteloos; hij moet ziek zijn tengevolge van wat hij op de vlucht heeft uitgestaanHet maghzen verliest de hoop niet-, dat liet gelukken zal zijn prestige te herstelden. Moeley Hafid, die nu oolk in de kustste den achtereenvolgens als sultan wordt er kend, zal volgens de Echo de Paris eene deputatie naar generaal d'Amade te Casa blanca zenden. Volgens een ander bericht is hij voornemens zelf naar Casablanca- te gaan, slechts van de personen van zijn maghzen vergezeld. De internationale politie zal onder den nieuwen toestand gehandhaafd blijven. Door den pacha van Tanger is bekend gemaakt, dat de Fransche eiv Spaansche politie te be schouwen zijn als een corps van den Maikhzen in dienst- van den Sultan, en dat iedereen, die van deze politie zal spreken als van een Europeescke instelling of aanmerking op haar zal maken, in het openbaar gegeeseld zal worden. De berichtgever van de Times voegt hier aan toe,,De populariteit van de politie is thans verzekerd". China. De Belgische regeering, die aan China had verzobht, haar met- het- oog op de grbote belangen van België aan de Midden-Jangtse- kiang een strook grond in Hankou af te staan, heeft van het Wail Woe Poe (minis terie van buitenlaudsche zaken) bericht ont vangen, dat den gouverneur-generaal van Hoekoeang is opgedragen rapport over dit verzoek uit te brengen. Dit wordt, naar uit Sjanghai gemeld wordt, daar beschouwd als een beleefde afwijzing. Argentinië. Buenos Ayres, Aug. Men verzekert, dat de Kamer in geheime zitting' het wets ontwerp op de bewegingen heeft goedgekeurd. B uen os-Ay res, 2 7 Aug. De Kamer heeft met groote meerderheid het wetsont werp aangenomen, waarbij de regeering ge machtigd wordt elf millioen p. st. te beste den aan de vertneerdlering van de vloot- en de vernieuwing van de veld-artillerie. Venezuela. Port of Spain, 27 Aug. Uit Caracas wordt onder dagteekening van 24 Augustus bericht, dat het civiele hof in eerste in stantie de Fransohe kabelmaatschappij schul dig heeft verklaard aan medeplichtigheid in de door Mates op touw gezette revolutie en haar hoeft veroordeeld tot betaling van ©en schadevergoeding van 5 millioen dollars er. bovendien nog ten bedrag, dat nader zal worden vastgesteld. Deze uitspraak is geheel in de lijn vair die in de zaak tegen de New-York Benu ti des Asphalt Company. De Britsche gezant heeft- dezer dagen een onderhoud gehad met president Castro te Barquisimeto. Allerlei. v Men heeft een twintigtal personen aangehouden, werkzaam in de wapen- en ammunitiefabriek te Berlijn, wegens be langrijke diefstallen van wapens en ammu nitie, -die men aldaar ontdekt heeft. Men vermoedt dat doze diefstallen regelmatig ge ploegd werden sedert drie jaren. De aangehoudenen vormden eene georga niseerde bende om het stelen te vergemak- kolijkeuDoze fabriek staat in betrekking met de nationale wapenfabriek van Herstal. vTe Escaudin, bij Rijsel, heeft een on verbeterlijke dronkaard sedert- vijf maanden zijino vrouw vreeeélijk mishandeld en opge sloten gehouden met 'haar kind, terwijl (ie ongeluikkigen -bijna van honger stierven, te midden der afschuwelijkst© vuilnis. Toen men "bij de dronkaard binnendrong vond men moeder en kind verschrikkelijk -mager en walgelijk vuil. Het kind, .een meisje van vijif maanden, woog slechts d'rio kilogram. Ei is een onderzoek geopend. Het on- mensch heeft de vlucht genomen. vEenige zwervende zigeuners viélén gewapenderhand een csarda (een herberg midden in do steppen van Hongarije) aan. Dicht langs den herberg liep een spoorlijn. De bewoners van het huis, dat door'do Zigeuners geheel omsingeld was, schoten op hun aanvallers en een levendig geweervuur ontstond. Op dit oogenblik kwam een trein aan. De machinist stopte, toen hij zag wat er gebeurde. De reizigers, die wapens bij zich hadden, verlieten de waggons en snel den de bewoners van de belegerde csarda te hulp. De zigeuners vluchtten daarop in de grootste wanordé. De Staatscourant van heden bevat do volgende belangrijk© kon. besluiten: benoemd tot ridder in de orde van den Noderl. Leeuw mgr. J. A. F. Hofman, katholiek geestelijke in liet klooster Alberna te Wijdhen tot refrendaris bij het kabinet der Ko ningin jhr. mr. Th. R. J. E. Stoop, hoofd commies bij het departement van Buiten landsohe Zaken; tot lector der Technische Hoogeeohool te Delft voor ijkonderwijs J. A. Treub, ijker to 's Gravenhage DOOR 10 s. R. CROCKETT. Uit het Schotach vertaald DOOR J. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. „Mijn moeder 'bederft al haar dienstbo den," -zuchtte na vrouw Torphiehan haar oogen naar de zoldering opheffende, als een zwijgende 'bede tot de (hooger© niaohiten om 'berusting, it-cen izij zag, dat de knaap ziclh snel verwijderde om aan 'het verlangen van haar moeder te voldoen. In een oogwenk was hij terug, drie treden tegelijk nemende. „Ik dank je, ik danlk je," zei de oude vrouw, „Carus met stralende oogen aanzien de door groote, ronde, welwillende gliuzen ,,nu zal je eens wait zien." Zij liep luchtig en bevallig naair dc kast, liet de sleutels mét. een kenschetsend gerin kel rammelefn, totdat zij den réchte ge vonden had, en opende er de deur mede. Carus kwam onwillekeurig een stap nader. Hij scheen jonger te wonden toen de wel bekende geur in zijn neusgaten drong. Ilij vergat de Torphichans. Weer was hij een kleine jongen met korte broek en buisje, die warm en bestoven binnenkwam om oen beker bessenwijn, ruim vermengd met wa ter te drinken, of nog beter een van me vrouw Stirling, vermaarde boterhammen met gelei te eten. Een koele geur verspreidde zdoh van de stijfgiebonden bossen lavender, die boven de zwarte, glinsterende inmaakfle-ssphen van do oudé dame hingen, -haar hoofd ging -met een lichte, zenuwachtig© beweging] heem en weer, een teelleen dat zij! opgewonden was. In- do grote te kast der huiskamer waren planken en pilamiken- met inmaak. Geconf-ijte vruch ten in flesschen met wijde 'halzen had-den nog de macht den 'heer Da-rroch te doen wa tertanden. Onder in de kast- stond blanke honig in dé raat en heldere stroop in gla zen. In een hoek druppelde langzaam, wat van hét 'laatste dbor een dook om van ieder deeltje was te worden gezuiverd. Mevrouw stcrnd een oogenblik met 'het -hoofd een weinig op zij, na- te denken. „Breng dé lamp hier Carus, o-pdat- ik beter kan zien," "beval zij-. „Daar is de za- deltasch van mijn man, d'ie niet meer ge bruikt- is, sinds 'hij naar de algemeene ver gadering naar Edinburg reed om zijn stem te geven voor kerik en staat, zooal9 het een ouderling van ons nationaal Zion betaamt. Hij zal van avond tot den rand gevuld wor den voor je. omdat je medelijden hadt met een klein schaap, dat niemand heeft oonl haar te beschermen dan twee oude, suffe vrouwenNeen, neen je zult Isobel Stirling niets weigeren, die je moeder, tien minuten nadat zij géboren werd in haar armen hield. En een imooi schaapje was ze, voor de wolven -geworpen, voor de verscheuren de wolven geworpen het arme moisje het arme meisje!" Terwijl de oude dame zoo mijmerde stond zij, met de oude zadeltaseh over haar arm, die zij uit een hoek te voorschijn had ge haald in de kast, want deze provisiekast va.n Arioland zou een riiime sla-apkamer kunnen zijn; men verhaalde, dat zij, vroe ger in die vreeselijike yervoligiingstijiden als schuilplaats had gediend en dat- een vorige Stirling van Arioland zich er bij het gering ste om-raad' in hadi verscholen „Roede (bessengelei en ook wait van do zwarte! En kruisbessen ja-, je 'hiel-d'b wat veel van kruisbessen:, Carus. En geoonfijt© pruimen die in den mond smelten als ho nig. Wil' je daar ook wat van hebbenBeste jongen je moet van avond' op dé pooten van je beestje letten of je zult een mooie ver warring molken in dé zadeltasch van mijn man." De gastvrije, oude dame van Arioland vol tooide den voorraad met een pakje Sckot- sohe koekjes, die Megsy dien morgen in heb ijzer had gebakken. Carus was even dank baar als iedere hongerige schooljongen zou zijn, niettegenstaande den toon, dien hij aannam waar het jongeheer Toon Torphi ehan betrof. „U -zijt heel vriendelijk, mevrouw Stir ling," zei hij, ,,het gezicht alleen doet mij al honger krijgen. Ja, ik ben geheel alleen op Darroehde huishoudster en een paar bedieuden zijn bij mij. Meestal weet ik niet waar mijn vader is. Hij gaat en komt zon der 'het ons te waarschuwen. Maar over een week ga ik weer naar School en dan is het niet zoo erg." Ilij nam voorzichtig de hand van de oude vrouw, zooals zijn grootmoeder, de lierto- gin, ihem al had geleerd, toen hij niet veel .meer dan een zuigeling was, zijn hoofd met liet dichte, krullende haar blikkende, druk te hij een kus op haar slanke vingers. Hij zou tot achter zijn opren gebloosd hebben, indien een zijner sdboolmakkers -het had ge zien, en -heftige tweegevechten zijn aange gaan over iedere toespeling. Maar in de tegenwoordigheid der oude vriendin zijner grootmoeder kwam de aardige, ouderwetöche gewoonte a-Is van zelf bijl hem op. Daa-rna boog hij plechtstatig voor me vrouw Tonplhii/Qhain' en de jong© dames Ethel en Claudia. (Victoria was nog afwezig. Ziji had behoedzaam de kamerdeur geopend' toen ze -thuisgekomen was, ziende dat zij door niemand werd opgemerkt dan dioor haar zusters, was zij, na- een gezicht gelrokken te hebben, weer even stil verdwenen. Dokter Torphiehan geleidde den knaap met hoffelijke beleefdheid naar de deur, en met een afscheidsgroet reed Carus den nacht in. Hij had alles omtrent Toon's Stroopc- rij vergoten en wendde den kop van zijn pony zelfs niet in de richting dér vesting van de Mac -Kinstreys, maar naar den lan goren en gemakkelijken weg langs de oprij laan. Tornt Torphiehan had het- echter niet ver geten, want aan ©en bocht van den weg waar de hulsten heb dichtst geplant waren, raakte een goed gemókte rat, ©enigen tijd geleden gestorven en kort te voren opgedol ven uit een onwelriekend graf, Carus op den schouder eu viel daarna op den grond. Hij keerde zich toornig m en mevrouw Stirling zou liet gelaat, dat- hij naar den onzichbbaren Tom keerde, niet- als dat van zijin zachte moeder -herkend! hebben. „Zoo akelige, dokters jongen, wacht totdat ik je te pakken krijg. Ik zal je slaan, totdat je niet meer kunt staan, jou viezo, kleine schoorsteenveger „Ja," luidde het antwoord', „dat heb je al eens meer gezegd, en er is niet veel van gekomen. Je wilde je wild terug hebben welnu, neem het-, daar -kómt nog: wat, als je er va-n houdt!" Als Feüx, dé gevlekte pon-y van Carus, niet op zijl was gesprongen, zou een kat, iii oen nog walgelijker toestand dan de rat, ge voegd zijn bij-, 'dén voorraad vam mevrouwt Siti rlirngs zad elit-aedk „Zijin ze lieusok weg?" ,was Hester® eerste vraag twee dagen la-ter, toen ze ouitwa-akte en Megsy over ihaa-r heengebogen zag staan, don adem inihoudéndé om het kind niet to vroeg te wékken. „Ja, Hoveling, ze zijn vertrokken. Tob maar niet mijn schaapje ze zullen je nooit meer plagenMegsy zal je 'bewaken „Megsy het zij-n mijn nichtjes en neefje..." „Ja, dat weet Megsy maar al te goed, maar dat is jouw schuld niet-! Dat kan jij1 niet helpen, mijn lieveling! Ga eens recht op zitten en eet wat van deze heerlijke vleeechpap „Ik houd! er niet van Megsy!" „Zeg dat niet schaapje. Er is nooit een echt© Stir'ing geweest die zijne vleesohpap niet heeft gegeten als een man. Zie eens naar die mismaakte Torphidhans, zooals ze zieli noemen. De duivel ha!© hen voor hunne onbeschaamdheid Geen één van hen wild© een lepol vol goede vleeeehpap door hun koel laten gaanZou mijn goed kindje wil len worden als zij, nietswaardige uilskuikens, die ze zijn. Neem de pap en dé lekkere, versdhc melk net jes, en je zult zóó mooi op groeien, dat ze hun vingers zullen afbijten van ergernis en jaloezie.' Wordt ervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1