TS°. »4. 7"* Jaargang* Dinsdag 29 September 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. CINDERELLA. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post- 1.50. Afzonder]yke nummers- 0.05. Deze Ceurant versehijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, btf abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. De partieele verkiezingen voor liet Britsche parlement. Op dén dag) toen de wet op de pensionee ring van ouden van dagen de koninklijke bekrachtiging verwierf, ging het mandaat in het Londen se he distriet Haggerston voor de liberalen verlorenop den dag toen voor 't eerst aan de postkantoren de formulieren verkrijgbaar waren, die moeten dienen voor de aanvragen om in het genot van dit staats pensioen te worden gesteld, leed de regee- ringspa-rt-ij de nederlaag in de groote haven en industriestad Newcastle. De reeds tame lijk groote reeks der nederlagen, die het liberale kabinet bij partieele verkiezingen voor het lagerhuis geleden heeft, is weer met eene zeer markante vermeerderd. Drie candidaten streden om den zetel, die in Newcastle door het overlijden van den libe ralen afgevaardigde Cairns ledig gekomen was: de conservatief Ren wiek, de liberaal Shortt en de socialist Hartley betwistten el kaar het mandaat, dat Cairns een kleine drie jaren geleden met eene meerderheid van eenige duizenden stemmen verkregen had. De oude gewoonte, dat twee candidaten tegen elkaar in het krijt treden, geraakt Steeds meer in onbraik. Met hot twee-can- didatenstelsel waren de kiezers veelail ge noopt van twee kwaden het kleinste te kie zen zij kozen den man, die het dichtst bij hen stond. Nu wordt het gewoonte, dat drie of moer candidaten worden gesteldde kie zers hébben nu gelegenheid hunne stem uit te brengen op een candidiaat, die ten volle hun geestverwant- is; maar dikwijls is heb gevolg daarvan, dat zij de verkiezing in de hand werken van den camdidaat, die het verst van hen afstaat. Mén kent namelijk - in Engeland geen herstemmingzondér dat de volstrekte meerdJeriheid gevorderd wordt, is degene, die de meeste stemmen gekregen heeft, de gekozene. liet ligt dus Voor dé hand, dat heb stelsel van een dérden camdi daat dikwijls aam dien minderheidsoamdidaa'b de overwinning verzekert. Zool is het oolk ditmaal gegaan. Newcastle is een zeer wisselvallig district, dat afwisse lend de zijlde van de liberalen en van de conservatieven gekozen heeft. Toen de tegen woordige minister van koloniën, die nu als viscount Morley of Blackburn zitting in het hoogerhuis 'heeft-, in 1892 als liberaal minis ter zich aam eene nieuwe verkiezing moest onderwerpen, weigerden de kiezers van New castle zijn mandaat te vernieuwen, zoodat hij in Schotland een ander mandaat moest zoe ken. Toch zou ditmaal de liberale candid aat Shortt 't van zijn conservatieven mededinger Renwick hebben kunnen winnen als niet de socialistische alderman Hartley als derde oan- didaat was opgetreden. Newcastle behoort tot de districten, waarin bij de algemeene verkiezingen in 't laatst van 1905 de liberale partij zich met de arbeiderspartij over de verdeeling van de mandaten had verstaan. Aan ieder van de heide partijen werd een zetel toebedeeld, en bedden zeiden elkaar we- derkeerig steun toe. Dat deze overeenkomst stipt werd nagekomen, ziet men uit het feit, dat bij de algemeene verkiezingen de candi daten der twee verbonden partijen nagenoeg hetzelfde aantal stemmen verwierven, ter wijl de conservatieve candidaten, onder wie ook de heer Renwick was, ongeveer 6500 stemmen beneden hen 'bleven. Toen nu het door den liberaal bezette mamdlaat vacant kwam, legde dé ledder van do arbeiderspartij Ramsay Macdonald' de verklaring af, dla'b zijne pairtij geen candidaat- zou stellenhij motiveerde dit met de woorden, dat hij met schrik aan de mogelijkheid van eene conser vatieve reactie dacht. Het woord: van den leider der arbeiderspartij was echter .niet bindend voor de socialisten, die het voor do dekking van de aanzienlijke verkiezingskos- ten benoodigde geld zonder bezwaar kregen, men zegt nit de conservatieve partijkas. In het nadeel van den liberalen candidaat was verder de omstandigheid, dat de katho lieke priesters, ontstemd door de intrekking op last van minister Asquith van de eerst verleende vergunning tot het houden van eene processie bij gelegenheid van het on langs te Londen gehouden eucharistisch con gres, zich aan de zijde van den conservatie ven candidaat hadden gesteld. Newcastle heeft namelijk eene vrij talrijke katholieke bevolking, waar-onder een aantal Ieren." Dit alles te zamen maakt, dat de neder laag van den liberalen candidaat geen onver wachte kan worden genoemd. Hij is met 11,720 stemmen 2143 stemmen achtergeble ven bij den gekozene, die 13,863 stemmen be kwam, terwijl op den derden candidaat 2971 stemmen werden uitgebracht. Maar natuur lijk doet deze nieuwe nederlaag afbreuk aan het prestige van de thans in Engel-and aan liet bewind zijnde partijToen de verkiezings strijd, die bij de laatste ontbinding van het lagerhuis gevoerd werd, aan de conserva tieve partij eene zware nederlaag bracht, verklaarde de conservatieve leider Balfour die nederlaag met de opmerking, dat eene politieke partijdie nerudmen tijd aan het bewind was geweest, daardoor van zelf in prestige achteruitging. De natuurlijke giang van zaken bracht dat mee. Nu komen de conservatieven, die zoo diep gedaald waren, er langzamerhand weer bovenop, en wat de liberalen tot stand brengen tijdens bun be wind, sckijht er toe bij te dbagen onn aam hunne tegenstanders het prestige, dat zij hadden verloren, te doen herwinnen. Duitschland. Volgens de Deutsche Wéinztg. zal de voor genomen wijnbelasting tien pfennig Voor elke f-lesch bedragen met een progressie ven bijslag op dure wijnen naar de waarde. Alcoholvrije dranken blijven Vrij van be lasting. Uit Berlijn wordt bericht, dat bij den rijksdag een wetsontwerp zal worden inge diend tot regeling vSm aansprakelijkheid van automobilisten voor anto-ongelukken. Frankrijk. Koning Alfonso van Spanje, die nu met zijne gemalin op reis is om oenige Euro- poesche hoven te bezoeken, heeft Zondag to Parijs bezoeken gewisseld met president Fal- lières en eene bespreking géhad met- minis ter-president. Clemenceau en den minister van buitenlandsche zaken Pichon, die ook werd bijgewoond door den Spaanschen mi nister van buitenlandsche zaken Allen de •-vilazar. De beide Fransche ministers dron ken in het Spaansche gezantschapsgebouw koffie met het Koningspaar. Des avonds werd de reis voortgezet met bestemming naar München. Engeland. Londien, 28 Sept Lord Tweedmouth, lord-president van dén geheimen raad en te voren eerste Lord der Admiraliteit, heeft om gezondheidsredenen ontslag genomen. Denemarken. Kopenhagen. 2 8 Sept. De zitting van het parlement is heden geopend. Het Landsting en het Folketing hebben respec tievelijk Steffenzen en Thomsen als voorzit ter herkozen. Kopenhagen, 28 Sept De linker zijde, de hervormingspartij en de gematig den hebben het volgende voorstel ingedi-i.iV bij den voorzitter van het- Folketing: Ter wijl het Folketing zijn diep leedwezen uit spreekt- over het onheil, dat het misdrijf van Alberti over het Deensche volk bc-.-ft gebrajcht, besluit het- den wil uit te druk ken om mede te werken tot verzachting van het ongeluk en onder leiding van het minis terie, dat steunt op de meerderheid van het Folketing, te arbeiden aan de taak wel ker gelukkige afdoening het volk verwacht. Oostenrijk. Het bureau van de Duitèbhe afgevaardig den van den landdag van Bohemen, is bij den minister-president baron beck ten ge- hoore geweest naar aanleiding van de jong ste voorvallen in den landdag. Op hun ver langen, dat de landdag terstond zou worden gesloten, antwoordde de minister-president, dat de landdag stond voor de vraag der her ziening van de kieswethet was de plicht van de regeering de behandeling daarvan in dé hand te werken, Men had in den Bo- heemschen landdag niet te doen met mee- ningsvcrschillen, die niet te overbruggen waren, maar met het toevallig samen tref fen van ongunstige omstandigheden en mis verstanden, die uit den weg konden worden geruimd. De minister-president beval aan maatregelen te nemen van blij venden aard, c'ie dienstig kon dén zijn voor de zaak van den nation alen vrede; hij verklaarde daar toe weldra voorstellen te zullen doen. Naar verluidt, koestert men in de regee- ringskrmgen dé hoop, tegen Woensdag de punten van gesohil ten einde te kunnen brengen, zoodat de beraadslagingen in den Boheemschen landdag wedér in rustige ba nen komen. Minister-president Beek heeft zich, naar gemeld wordt, in de hoofdpunten aan de zijde van dé Duitschers geschaard. Bulgarijë. Sofia, 28 Sept. De diplomatieke agent van Duitschland diende heden een protest in bij de Bulgaarsche regeering naar aanleiding van de inbezitneming van den Oriëntspoorweg. Londen, 28 Sept. Reuter verneemt dar. de regeering van Groot-Brittannië aan de Bulgaarsche regoering heeft medegedeeld, dat zij eene duurzame bezetting van den Orieutspoorweg niet te rechtvaardigen acht. TarkQti Het Turk&che ministerie van openbare werken laat de bosschen van Turkije in kaart brengen. Het plan is vreemdelingen als houtvesters aan te stellen. De Scblessinger te Budapest heeft concessie gekregen voor het ontginnen van negentien bosschen in Kleiu-Azië. Marokko. P a r ij s, 2 8 Sept. Minister Pichon heeft heden den Duitschen zaakgelastigde ontvangen en had met dezen een onderhoud over het gebeurde te Casablanca. Aan beide zijden bleek eene verzoenende gezindheid te bestaan Gcn-craa! d'Amad© seint, dat hij het ori gineel van dé schriftelijke order in zijn be zit hoeft-, die door den Duitschen consul was gegeven aan den kanselier en waarin werd bevolen medewerking te verleenen bij de in scheping van de soldaten van het vreeinden- legiceu De Fransche matrozen werden het eerst geslagoa door een beambte van het consu laal later door den kanselier zelf. V.T oenen, 28 Septemb o'r. Do Polit. Korrcspondenz bericht, dat Oostentijk in zijn antwoord instemming hooft betuigd met alle hoofdpunten van de Fransch- Spaanaclie nota. Het antwoord doet de noodzakelijkheid uitkomen, dat geheel Euro pa solidair optreedt. Over het jongste incident te Casablanca wordt aan de Köln. Ztg. uit Tanger bericht, dat sedert bet begin van de Fransche bezet ting in het Chaujagebied de Duitsclie consu laten herhaaldelijk aangezocht worden door Duitsche deserteurs van het vreemdenlegioen om hun bescherming te verleenen, die hun ook verleend werd als hun toekomende in gevolge art. 3 al. 6 van de rijksgrondwet. De bezetting van het Chaujagebied dient enkel tot politiedoeleinden, maar zelfs al heeft men te doen met eene militaire be zetting, dan blijven toch de capitulatie- rechten van de Europeesche staten onge schonden, evenals indertijd in Egypte, want in capitulatiestaten zijn de Europeanen ex territoriaal. Het standpunt van den. Fran- schon vice-consul, dat de geldigheid van het Fransche recht aanneemt, is onhoud baar, want dan zou met het begin van de be zetting van Ohauja de Duitsche consulaire rechtsmacht opgeheven zijn. Tot aanvulling van wat over de feitolijke toedracht is geméld, kan nog dit dienen Het aantal van de Duitsche deserteurs be droeg drie. Daarbij hadden zioli drie deser teurs van Oostenfijksche, Russische en Zwit- sersche nationaliteit aangesloten, allen in burgerkleeren. De Fransche soldaten ont rukten de deserteurs met geweld aan hunne geleiders; zij sloegen den soldaat van het oor.sulaat aan bloeden en sloegen den secre taris van het consulaat in het gezicht en scheurden hem de kleeren stuk. Op zijn protest werd de secretaris door den haven meester met een revolver bedreigd. Daarop verscheen de vice-consul Maensz met den dragoman hij verlangde, dat de soldaat van het consulaat, die op ruwe wijze gekneveld was, zou worden vrijgelaten; dit werd ge weigerd en eerst op herhaalden aandrang tocgestaau, onder voorbehoud van verdere stappen. De deserteurs bleven, ofschoon de Duitsche consul hunue vrijlating verlangde, in de Fransche gevangenis in hechtenis. Op een vraag aan generaal d'A made, wat hij van de zaak dacht, antwoordde hij vol gens de Matin „Wij zijn hier in een gebied, dat militair bezet en in oorlogstoestand is. Het. militaire wetboek zegt, dat de voorposten op deser teurs moeten schieten. Wij hebben hen en kel gevangen genomen. Wij hebben dus al leen in de kleinst mogelijke mate van ons recht gebruik gemaakt. De legioen soldaten zijn dadelijk gevangen gezet. Zij schijnen nu berouw van hun daad te hebben en beschul digen de Duitschers op heftigen toon, dat zij hen tot desertie verleid hebben." Perzli* Sjah Mohammed Aili heeft ter elfder ure toegegeven aan den drang der omsta melighe den en de bijeen roeping van het Perzische parlement tegen den 14. November bevo len. Nog {jas was bericht, dat op do En- golsch-Russische nota., waarin de bijeenroe ping van het parlement dringend werd aan bevolen, geantwoord,was, dat het tijdstip voor het bijeenkomen van de volksvertegen - woordiging nog niet gekomen was omdat de provincie Aserbeidsjan zich nog niet had aangegeven. Het plotselinge besluit tot bij eenroeping is niet zoozeer aan de Engelsch- Ruseischo nota als aan de gebeurtenissen in de provincie Aserbeidsjan toe te schrijven. Daar is de vrijheidsbeweging, sedert het moasjlis in Teheran uiteengedreven werd. eteods toenemende, en de maatregelen, die de sjah op raad van zijne Russische adviseurs hoeft genomen tot onderdrukking van de bevolking, bleven zonder resultaat. De lei der van de aanhangers der constitutie in Aserbeidsjan, Sattar Khan, is er in geslaagd de geheele bevolking van de provincie voor zich te winnen en in de hoofdstad Tabriz cone positie te verwerven, die tot dusver niot kon worden geschokt. De door den sjah tot het bedwingen van Tabris gezonden troepen, onder aanvoering eerst van generaal Ralkhim Klian, later van prins Ain ed Dau'leh, hebben bij Tabris ne derlaag op nederlaag geleden Sattar Rhan heefp nog in de vorige wéék het aan hem gerichte ultimatum van den sjaih afgewezen en heeft- de bijeonroeping van het parlement genoemd a.ls de hoofdvoorwaarde voor uitle vering van de wapenen. Onder deze omstan digheden zag sjah Mohammed Ali zich ge noopt de volksvertegenwoordiging bijeen te roeipen. Een aanzienlijk Perzisch staatsman zeidc onlangs, dat over het lot van de Per zische grondwet in Tabriz zou worden be slist De bijeen roeping van het medsjliss, die nu is geschied, is eene overwinning van do aan do grondwet gehechte bevolking van Aserbeidsjan en van hare hoofdstad Tabris. De Perzische kolonie te KonstantinoipeL is in opstand tegen dén sjah, en de Perzi sche gezant, die met zijn landgenooten tegen zijn heer is, heeft zijn ontslag genomen en 10,000 frank bijgedragen voor een inzame ling voor de nationalisten te Tabris. Vereenigde Staten. Washington, 28 Sept. Het ant woord van Roosevelt op Bryan's open brief behandelt inzonderheid Bryan's bewering, dat Roosevelt's bestuur evenmin oprecht als effectief is geweest in het vervolgen van de trusts. Hij stelt zijn eigen werk in deze richting tegenover dat van het laatste de mocratische bestuur, namelijk dat van Cle veland, en rechtvaardigt de door hem aan do Staaltrusfc verleende vergunning om toe zicht uit te oefenen over de Tennessee kool- en ijzormaatschappij in 1907 door het motief, dat dit geschiedde op verlangen van laatst genoemde maatschappij en noodig was om de paniek binnen de engst mogelijke perken te houden. Hij ontkent vijandig gestemd te zijn tegen de trusts als zoodanig; hij wenscht ieder man en iedere maatschappij te behan delen zooals zij verdient. BuenosAyres, 2 9 Sept. De Senaat heeft met algemeene stemmen het arbi trageverdrag tusséhen Argentinië en Bra zilië goedgekeurd. DOOR 83 S. R. CROCKETT. Uit htt Sóhotsch vertaald DOOR J. P. WES1ELINK—VAN ROSSUM. „Ik 'had er over gedacht wat over heb recht te Lezen en •mettertijd, als -ik er de •bekwaamheid toe had, ©r een. beetje over te schrijven," zei ,Carus nedlerig. „Stt, stt, wat heeft iemand Voor" een paai1 stuivers te krabbelen als hij een titel en ivo» •wel een van dé oudste in Sbhotand zal krij gen? Er over te lezen, dat is heel beet. Hoe meer je weet, des te beter zal je weten je eigen recht- te verschaften, als je tijd komt. Maar -van het recht- gesproken, het is iets daarop betrekking hebbende, dat -mij hier heeft gébracht. Ik heb tot je meerderjarig heid gewacht- om daaraoor vrijer met je te kunnen spreken. Het betreft het volgende. Het goed Glen Séorn ligt niet goed ten opzichte van de overige Darrobli bezitting. Het is hoofdzakelijk bouwland en heeft geen hei voor de jacht die nomenswaard is. Het is zwaar belast. Er heeft zich een koo- per opgedaan, die bereid1 is een ongedach- ten prijs te geven. Ik ben tot het besluit gekomen het te verkoopen. Wij zullen nooit meer zoon bod krijgen." „Maar is hét Glen Scomg-oed niet op zijn minst itwee derde van de geheel© bezitting tenminste wat dé opbrengst betreft en is het niet ondér zeer bepaalde voorwaarden vermaakt?" Lord Darroeh 'beet zich op de lippen, zweeg een «ogenblik, terwijl1 h-iji zijn toorn tralriit- t© te bedwingen. Daarna stond hiji op nam zijn zoon; bij den arm en -tradl voor het ven ster. „Zie," zeide hijj en het oog van dein jongen man ging van grens tot grens langs den uit.gest rekten horizonDonkere, met hei begroeide heuvels strekten zich tot ver, in het westen uit. Purperen, gele en bruine heivlakten golfden in breede gloeiingen die door niete werden verbroken- in het Oosten. En in het noorden verhiéven zic.h dé ronde, groene heuvels van Windy-Sta-ndard. „Twee derde, zeg. je, en toch zou dit alles overblijven. Lastige schulden zouden veref fend worden, en alsdat je tenminste iets kan sohelen je vader zou een vrij en ge lukkig man zijn." Daarna bracht hij den jongen man naar het andere venster, dat het meer van Dar roeh overzag. Blauw en kalm, ternauwer nood- door een koeltje 'bewogen, strekte het zich -mijilen ver, Schitterend uit. Witte hoe ven waren aan beide zijden zichtbaar. De bouwlanden waren goud-geel en groen, de weilanden bezaaid met- schapen, die niet grooter dan korhoenders schenen zoo hoog verhief zich Darroeh Caetle op den heuvel. „Twee derden en toch zou dit alles nog overbiij'ven. Een paar knollenvelden ginds te G'len Sfsorn zou geen groote prijs zijn om te betalen voor eens vaders zegen en dc weten schap, dat je hem nieuw leven had bézorgd.' Lord) Darrochi ging langzaam terug en nam weer plaats in zijn stoel, terwijl zijm zoon nog een oogenblik bij het venster bleef staan, voordat hij naar zijn. plaats terug keerde, en -zeide: „Waf zoudt u willen, dat ik deed, va-der?" Dé oudste dér mannen keek hoopvol op. Sinds lang hadl hiji zijn zoon zoo hartelijk niet hooren spreken-Hij: wen&chte zichzelf geluk met den goedén: uitslag va-m zijn ver zoek, waarover lvijl ernstig had nagedacht, gedurende zijliv reis naar liet noorden. „Ik zou je iwillen vragen mijl bij te staan iu het verbreken der hinderlijke bepaling bij de overdracht vain het goed1," zei hij, Carus strak aanziende. Bedenk wel, dat ik je eigen belangen niet over het hoofd zal zien. Zonder eenigen twijfel zou de recht bank daar acht op .geven. Een-deel van de som, en waarschijnlijk een groot deel zou voor jou in fondsen belegd worden." „Ik veronderstel," zei de jonge eigenaar van Darroeh, „dat gij, ddt voorstel doende, de bepalingen van mijn moeders testament in het oog hebt gehouden." Lord Da r rock'e wenkbrauwen verhieven zich met- zekere hooghartigheid, die alleen bij driftige mannen gezien, word't, indien zij merken in het nauw te worden gebracht. „Dat- heb ik," antwoordde hij, met een snellen, boosaardigen blik en iets als ©en snauw in zijn toon, anders zou ik niet hier zijn om je toestemming te vragen Maar hoe .kom je zoo knap omtrent huwelijkscontrac ten? Ben je al begonnen met het lezen der wet? Wie heeft je ingelicht, dat zou ik wel graag weten?" „Grootmoeder heeft mij er een afschrift van laten zien, den laatsten keer, dat ik te Darréahi was", antwoordde Carus kalm. Lo-rd Darroeh uitte een vervloeking naa-r het hoofd! van haa-r Genade van Niddisdalo tuis&chon zijn op elkaar geklemde tanden. „Ik dacht iwel-, dat het de oude was, die je va.ii alles op de hoogte hadl gebracht. Jé weigert je toestemming dus 1" „Dat heb ik niet gezegd," zei Carus nog 'kalmer. „.Maar je denkt het te zeggen? "Vlug een beetje, ja of neen. Met mij niets van jo dwaze, wijsgeerige zwaarmoedigheden. Ik wil weten, wie ik voor mij: héb." „'Heel zeker, heb ik geen geldige reden gezien om mijn toestemming te geven voor iets, dat eenmaal gedaan onherroepelijk zou zijn, en niet alleen mijzelf, maar zij, die na mij komen ernstig zouden benadeelèn." Lord Darroeh stond woedend op. „Dan zal ik het zonder jou doen, en op een manier die je nog minder aangenaam zult vinden. Indien je mij je toestemming niet geeft voor deze schikking, en daarbij de belofte een dochter van mijn vriend Sir Sylvan,ut Torphichan te trouwen, dan zal ik er voor zorgen, dat je eenmaal in het bezit komt van geheel waardelooze goederen. Gocn 3tuiver geld, geen hoeve die niet ge heel herbouwd zal moeten worden, voordat een huurder haar zal willen betrekken, geen hout dikker dan mijn pink van het eene einde van het gced tot het andere zal je vinden. N.u heb je het gehoord en wat- ik zeg, zal ik dóen!" „Is Sir Sylvamis de kooper, dien gij u. voor Glen Slxxrn voorstelt?" zei Carus mot een klein weinig je vermoeidheid en min achting in zijn stem. „Als dat zoo was, wat zou dat jou aan gaan? Is zijjn geld niet even goed als dat van ieder ander," riep zijn vadér bleek door de hevigheid' van zijn toorn. „U stel't u dus v.oor, uw bezitting; aan tién vadér en uw zoon aan de dochter te verkoo pen," zei Carus. „Welnu ik zal aan geen van -beide onderhandelingen deelnemen." „Jou vervloekte, kleine dwaas riep lord iDarréch toornig imet zijn voet staimpendé, daarna plotseling er mee eindigende, pakte -hij den voet met zijn handi beet daar de bewoging een heftige pijp- in zijn grooten toon had veroorzaakt. Hij hinkte naar zijn stoel en wierp er zich- woedend in. „Luister ik zal' je een jaar tijd geven- om je te bedenken. Weinig vaders zouden zod edelmoedig zijn. Je zuit iedere drie maan den een toelage hébben, verder kan je je zelf onderhouden. Indien je echter vrstan- <lig wilt zijn, kom dan de volgende week in de stad, dan zal ik je aan Sir Sylvanus en zijn dóchter voorstellen. Zoo niet, wenu loop dan naar den duive Ik wil niets meer met je t« maken hebben." Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1