te bouwen, maar er is hem gezegd, dat mocht niet, want er moest een weg gemaakt wor den. Ik begrijp die tegenstrijdigheid niet. In het eerste geval is gezegd„Er is niets aan te doen", en in het tweede geval wordt op de secretarie gezegd: „Gij moet zorgen dat er een weg komt". Mag ik zoo vrij zijn te vragen, waaraan die verwarring is te wijten De Voorzitter. Ik moet er op wijzen, dat dit niet behoort tot de algemeene be schouwingen over de verordening, die nu in behandeling is. Ik geef den heer Jorissen in overweging zijne vraag aan het einde der ver gadering te herhalen. De_ heer Jorissen. Mijne vraag heeft betrekking "op het overdragen van grond voor wegen. Ik meen dat dus hierbij te pas te kunnen brengen. De Voorzitter. Ik moet er bij blijven, dat de vraag niet past bij het voorstel tot vaststelling dezer verordening. De heer Jorissen. Dan zal ik straks mijne vraag herhalen. De algemeene beraadslagingen worden ge sloten. De artikelen worden achtereenvolgens z. h. o. voorloopig aangenomen, waarna de verorde ning met algemeene stemmen wordt vast gesteld. 8. Behandeling van de ontwerp-bouwver- ordening en daarbij behoorende voorstellen tot wijziging van verschillende strafverorde ningen. Deze ontwerp-verordening strekt tot ver hanging van a. de bouwverordening, vastge steld door Gedeputeerde Staten van 26 April 1906, goedgekeurd bij koninklijk besluit van 5 Juni 1906, no. 71, en b. de bouwverorde ning, vastgesteld door den gemeenteraad den 28. Augustus 1906. Algemeene beraadslagingen worden niet ge voerd. De artikelen 142 worden achtereenvolgens z. h. o. voorloopig goedgekeurd. Art. 48. De heer Heyligers. Mijnheor de voor zitter, wordt hier in het tweede lid gelezen 3 Meter in plaats van 5 Meter De Voorzitter. Ja, die wijziging is overgenomen. Art. 48 wordt z. h. o. voorloopig goedge keurd en daarna achtereenvolgens de artt. 49—116. De verordening wordt met algemeene stem men vastgesteld. Ontwerp-verordening tot wijziging van de verordening betroffende de straatpolitie. De artt. 1, 2 en 3 worden z. h. o. voorloopig goedgekeurd, waarna de verordening met algemeene stemmen wordt vastgesteld. Ontwerp-verordening tot wijziging van de verordening op de openbare plaatsen. De artt. 1 en 2 worden z. h. o. voorloopig goedgekeurdwaarna de verordening met al gemeene stemmen wordt vastgesteld. Ontwerp-verordening ;tot wijziging van de verordeninghoudende bepalingen ter voor koming van brand. Dü artt. 1—6 worden z. h. o. voorloopig goedgekeurd waarna de verordening met al gemeene stemmen wordt vastgesteld. Ontwerp-verordening tot wijziging van de verordeninghoudende voorschriften in het belang van de openbare gezondheid. De artt. 1, 2 en 3 worden z. h. o. voorloo- pig goedgekeurdwaarna de verordening met algemeene stemmen wordt vastgesteld. Do Voorzitter. Ik wil nog even stilstaan bij het samenstellen van de verordeningen .die wij hebben vastgesteldom namens de vergadering den Secretaris dank te zeggen voor het werkzame aandeeldat hij daarin heeft gehad. De samenstelling van de bouw verordening is een belangrijk werk geweest dat veel studie en moeite heeft gekost. Ik meen namens de vergadering te spreken, wan neer ik den Secretaris daarvoor hulde en dank betuig. (Teekenen van instemming.) De heer Jorissen. Mijnheer de Voorzit ter, is het mij geoorloofd nu mijne vraag te herhalen over het bouwen aan den Ouden Soesterweg Hoe is het mogelijk, dat de Wet houder Visser bij eene vorige gelegenheid tot mij gezegd heeft dat er niets aan te doen is, omdat het een bestaande weg was, terwijl nu onlangs op de secretarie aan den heer Kroes gezegd is, dat hij niet mocht bouwen voordat er eene straat was aangelegdIk begrijp dat verschil niet. Daarom vraag ik opheldering. De Voorzitter. B. en W. zullen in oene volgende vergadering antwoord geven op deze vraag. De heer J o r i s s e n. Dat wil ik gaarne vernemen, mijnheer de voorzitter. Mag ik nog eene vraag doen Dan zeu ik willen vragen, of wij spoedig het toegezegde voorstel tot herziening van het reglement op het raiddel- baar onderwijs kunnen verwachten. De heer C e 1 o s s e. Mijnheer de voorzitter. Op deze vraag kan ik antwoorden, dat het ontwerp van het herziene reglement reeds bijna gereed was, toen in een van do week bladen een belangrijk artikel verscheen be treffende de bevoegdheid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Dat heeft nog eenige vertraging gegeven, maar ik vlei mij toch, dat in den loop van dit jaar nog het nieuwe reglement zal tot stand komen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de. vergadering gesloten. Electrïsche Drukkerij L. E. BOSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 7