1 nr. 153. Donderdag 26 November 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. IN D E RELLA. 7"' JMargaiix. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.50. Afzonderlijke nummer6- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingon enz., gelieve men vóór 11 uur *8 morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 eents bij vooruitbetaling. Qroote lettors naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald" adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. NATION Ad 'E 11 LI TIE Burgemeester en. Wethouder» van Amersfoort; Gelet oip de airtt. 73 en 74 der Mi li tic wet 1901 en. art. 46 van het Koninklijk besluit van den 2. December 1901, St. 230; Gezien die kennisgeving varn den heer Kolonel, Militie-Commissaris in de provincie Utrecht van den 12. November 190S; Doen. te weten, dat de zitting van den Militie- raadi voor deze gemeente op Maandag, den 14. December 1908, des voor middags te 10 uren, in het openbaar wordt gehouden in de zaal, ge naamd „Groot Kunstliefde" van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen aan de Maria- plaats te üreobt, in te gaan tegenover <le Boter markt. en bestemd is tot het doen van uit spraak: omtrent- de lotelingen die redenen van vrijstelling hebben ingediend, de lotelingen die van den dienst uitgesloten of daarbij voorloopig niet toegelaten worden, en alle overige lotelin gen, behoorende tot- de lichting van het jaar 1909. En. brengen tevens ter kennis van de belang hebbenden, dat de tijd en plaats der zitting aan elke loteling zal worden bekend gemaakt door middel van een aan zijne woning of aan die van zijnen, vader of voogd te bezorgen biljet, alhoewel het niet-ontvangen van zoodanig biljet, niet ontheft van de verplichting tot het verschijnen voor den Militieraad, of tot het indienen van. de tot staving der redenen van vrijstelling gevor derde bewijsstukkenzullende de loteling, die vrijstelling verlangt wegens ziekelijke gesteld heid, gebreken of gemis aan gevorderde lengte, voor den Militieraad moeten verschijnen, op het hierboven vermelde tijdstip. Amersfoort, den 26. Novemlier 1908. Burgemeester en Wol;houd<ei s voornoemd., De Secretaris. De Burgemeester, J. G. STENFE11T KROESE. WULJTIERS. Politiek Overzicht. Hoogerhuis en Lagerhuis in Eugelainl. De Engelschen genieten niet ten onrechte de reputatie van een zeer practisch volk te zijn, maar bij de behandeling van het vraag stuk van den drankverkoop en vooraj bij de kwestie der volksscholen hebben ze deze re putatie niet zeer hoog gehouden. Het liberale ministerie had gedurende de algemeene verkiezingen den lande eene her ziening der drankwet en aan de niet-angli- caansche kiezers eene wijziging van de 'door minister Balfour eenige jaren te voren uit gevaardigde wet op de volksscholen beloofd. Het ondervond echter dat de nakoming dezer beloften veel meer moeielijkheden op leverde dan Bien bij de overweldigende meer derheid, waarover het kabinet in liet lager huis nog altij dbeschikt, gerechtigd was aan tc nemen. De schoolwet, die minister Runciman Vrijdag j.l. na eindelooze onderhandelin gen met de Anglicaansche bisschoppen bij het Lagerhuis heeft ingediend, is de vierde welke binnen 3 jaar tot stand gekomen is en Runciman zelf is de derde minister, welke deze doornige aangelegenheid ter hand ge nomen heeft. Het vergelijk, dat hij met den aartsbisschop van Canterbury als den woord voerder der Anglicaansche geestelijkheid af sloot, werd gemakkelijk gemaakt door de verheffing van den bisschop dr. Cosmo Lang tot aartsbisschop van York. De voor deze keuze verantwoordelijke premier Asquith werd door zijne eigene radicale en niet- Anglicaansehe aanhangers duchtig onder handen genomen, omdat hij den zeer kerke- lijken en eerst 46 jaar ouden hulpbisschop van Stepney tot deze leidende positie in de Anglicaansche hiërarchie beriep, welke eigenlijk aan den liberalen bisschop van Hereford, dr. Percivat, toekwam. Deze kerkvorst is echter 74 jaar oud. Het door Asquith met den aartsbisschop van Canter bury afgesloten vergelijk bevredigt de uiter sten onder de Anglicanen en dissenters niet, omdat het, ofschoon beoogende staatstoe zicht op alle uit staatsmiddelen onderhou den scholen, den geestelijken der staats kerk het recht inruimt op bepaalde dagen gedurende den schooltijd godsdienston derwijs in alle scholen te geven. De mogelijkheid bestaat dat deze concessie in het Lagerhuis, waarin ruim 200 liberale dissenters zitting hebben, op groote tegen stand stuit. Maar het geheele land hangt het eeuwige geharrewar zoo de keel uit, dat iedereen, met uitzondering der onverzoen- lijken aan beide zijden, met blijdschap het vergelijk begroet, dat in het Hoogerhuis er met gemak zal doorgaan, wanneer de meer derheid der daar zetelende bisschoppen zich met de wet in haar nieuwen vorm ingenomen verklaart. Minder gunstig is het, gelijk de telegraaf ons heeft bericht, met de drankwet afge- loopen, welke deze week in tweede lezing aan het Hoogerhuis werd onderworpen. Wij willen nog even in herinnering bren gen wat deze wet inhoudt. Terwijl de wet, die de unionisten in 1904 hebben doorgezet, bepaalt, dat voor elke vergunning, die niet hernieuwd wordt, vol ledige schadevergoeding moet worden be taald, stelde liet wetsontwerp van de regee ring den tijd, gedurende welken voor in trekking van de vergunning schadevergoe ding wordt gegeven, op veertien jaar. Ver der schreef liet voor, dat het aantal ver- gunningen geleidelijk beperkt moest wor den nu is dat aan de plaatselijke over heid overgelaten en bevatte het nog ette lijke bepalingen in het belang van de matig heid. Bekend was reeds dat Lord Lansdowne Dinsdag in zijn paleis met de conservatieve lords zou beraadslagen, welk lot aan de diankwet zou worden bereid. De conserva tieve partij, welke in het Hoogerhuis over een meerderheid van ongeveer 450 stemmen beschikt, heeft de macht de door liet Lager huis toegezonden wetsvoordrachten eenvou dig over boord te werpen of er zulke veran deringen in aan te bi-engen, dat de wet een geheel anderen vorm verkrijgt. Deze wet bevat zeer veel financieele be palingen, welke volgens constitutioneel ge bruik door het Hoogerhuis niet kunnen wor den gewijzigd en deze mishaagden de heeren juist het meeste. Daarom was de eenvoudige verwerping van het geheele ontwerp voor de lords de eenige uitweg uit de moeilijk heid. Lords Lansdowne zelf was tot onlangs nog geneigd het ontwerp in tweede lezing sterk Ie amendeeren, maar niet radicaal te ver werpen. Hiertegen heeft zich inmiddels een groep van 130 bij brouwerijen sterk gein- teresseerde Pairs, aan welker spits Lord Rothschild staat, heftig geprotesteerd en voor den druk dezer geldmagnaten, van wie het meeste geld voor de propaganda der Tory- partij afkomstig is, is Lansdowne geweken. De vergadering van Dinsdag, waarop 230 leden van het hoogerhuis verschenen waren, v.aarondër ook eenige leiders der Unionis ten, was slechts bijeengeroepen om het een maal genomen eindbesluit te bekrachtigen ze besloot, met nauwelijks 10 stemmen tegen, de wet eenvoudig te verwerpen, onder aan neming van een motie, waarin wordt gezegd dal liet Hoogerhuis, hoezeer ook bereid om voorstellen tot wijziging van de wet op den verkoop van sterke dranken in overweging te nemen, weigert voort te gaan met de be handeling van een wetsvoorstel, dat welis waar de matigheid zal bevorderen, maar een groot aantal burgers ernstigen overlast zal bezorgen en onbillijk is jegens hen, die be lang hebben bij den verkoop van sterke dran ken. De conservatieven en de unionisten be weren, dat zij de meerderheid van liet volk op hun hand hebben. De waarheid daarvan ia natuurlijk moeilijk uit te maken. Zeker is dat de drankbestrijders op de hand der re geering zijn. Wat zal deze laatste thans doen? Het oogenblik voor nieuwe verkiezingen is zeer ongunstig en het is niet waarschijnlijk dat de regeering hare tegenstanders het plei- zier zal doen het parlement te ontbinden. Er blijft haar dus niets anders over dan deze nieuwe zonde van het Hoogerhuis tot aan den dag der afrekening ter zijde te leggen. Want hij alle geharrewar tusschen de beide huizen is men tot nog toe nooit veel verder gekomen met de indertijd door „C.-B." op gezette „afstraffing" van het Hoogerhuis. Men herinnert zich nog wel de resolutie van Campbell Bannermann, die in Juni van liet vorige jaar door het Lagerhuis met 432 tegen 147 stemmen werd aangenomen en welke de bevoegdheid van het Hoogerhuis om don* het Lagerhuis aangenomen wets ontwerpen te wijzigen of te verwerpen „bij de wet" wilde zien „ingeperkt", om het be ginsel te verzekercen, dat „binnen de gren zen van een enkel parlement de beslissing van liet Lagerhuis den doorslag zal geven". Sedert is die \yet, welke de bevoegdheid van liet Hoogerhuis aldus zal moeten be perken, steeds meer uitgesteld. Wellicht ook zet thans Asquith, daartoe genoopt door de uitdaging van Lord Lans downe c. s., den strijd moeten aanvaarden of de invloed zijner partij bij de kiezers loopt gevaar, althans hij de links-li heralen en ra dicalen, sterk te verminderen. Ook zal nu moeten blijken welk stand punt de regeering inneemt tegenover het, door een commissie onder voorzitterschap van Lord Rosebery uitgewerkte, Hooger huis-hervormingsplan dat, gelijk eenige maanden geleden, toen de commissie met hear arbeid gereed kwam, werd medege deeld, liet beginsel van keuze wil invoeren hij de aanvulling van het Hoogerhuis en den overgang van uitstekende leden van het Lagerhuis naar het Hoogerhuis meer regel wil maken. De gekozen leden zouden na iodereu zittingstijd van het parlement her kiesbaar moeten zijn. De kanselier der schatkist, Lloyd George, welke voorzieningen moet treffen in het op 15 millioen pond sterling begroote tekort, zal intusschen deze gelegenheid wel benut ten om in zijn volgende begrooting den bierbrouwers en vergunninghouders hoogere belastingen op te leggen. Bewezen is dat sedert liet jaar 1870, toen Gladstone de brouwbelasting invoerde, de bierbrouwerijen, ondanks de geweldige toename van hun omzet geen verhoogde bij drage storten. Nu het hoogerhuis, toegeven de aan den drang van bierbrouwers en finan- c iers, de drankwet verwerpt, zal het Lager huis met te meer bereidwilligheid de ver hooging van het vergunningsrecht goedkeu ren. En het Hoogerhuis heeft niet de be voegdheid dergelijke belastingvoorstellen te verwerpen Dirttachland. B o r 1 ij n, 2 5 Nov. De Keizer hield ook heden in het Nieuwe Paleis het bed wegens verkoudheid. Volgens de Kreuzzeitung, zal uit de Duit sche begrooting voor 1909. die einde van deze week te verwachten is, blijken, dat het beginsel van bezuiniging strikt in acht genomen is. Op 23 October was men er al in geslaagd ,de geraamde uitgaven van ver schillende departementen met 92.5 millioen mark te verminderen en later is dit bedrag nog verhoogd. Vooral de uitgaven voor reis- en verblijfkosten bij inspecties enz. zijn sterk besnoeid. België. Brussel, 25 Nov. De Kamer zette de besprekingen over het militaire vraag stuk voort. Woeste, minister van Staat, poogt aan te toonen, dat men niet meer vrijwilligers kreeg omdat men hen af schrikte. Hij verwonderde zich over het vreemde van den toestand, die medebrengt dat een minister der rechterzijde het pro gramma der linkerzijde verdedigt en aldus in den boezem der rechtsche partijen diepe ontstemming teweeg brengt. Hij weigert zijn goedkeuring aan een her vorming, waarvan de minister van Oorlog de portéo niet b&grijpt. Dinsdag voortzetting. Franlcrtyk. P a r ij s 2 5 N o v. In de Kamer werd de marine-begrooting behandeld. De rappor teur verklaarde, dat men uit zijn rapport overdreven conclusies trok. Het vaderland uioet al zijn krachten geven voor de bestaan de vloot. Twee- a driehonderd millioen francs zijn noodzakelijk. P a r ij s, 2 5 Nov. De minister van marine brengt in de Kamer hulde aan liet leger, officieren en soldaten. Hij gaat ver volgens na welke administratieve hervormin gen mogelijk zijn. Hij verklaart dat de diensttijd van twee jaar bij de marine in gevoerd zal kunnen worden zonder deze in opspraak te brengen. Hij kondigt een ontwerp aan tot liet op richten van een korps voor artillerie ter zee. De verschillende scheepstypen nagaande spreekt hij de noodzakelijkheid u't de vloot te versterken. De artillerie moet krachtdadig ontwikkeld worden. De vloot zal groote of fensieve capaciteiten moeten erlangen door groote sclieepseenheden, bijgestaan door snelvarende schepen alsgroote 'orpedoboo- ten en onderzeesche vaartuigen. De minister zal deze quaestie bestudeeren opdat de schepen niet verouderd zullen blij ken op het moment dat zij in dienst worden gesteld. De gansche Kamer behalve de uiterste linkerzijde juicht den m;nister op warme wijze toe. De algemeene beraadslagingen worden ge sloten. De Kamer neemt een motie aan van den rapporteur Chaumet, die door den minister overgenomen wordt, luidende dat deze een herziening zal pogen te bewerkeu van alle maritieme instellingen Mede spreekt deze motie de noodzakelijkheid uit binnen het kortst mogelijke tijdsverloop een n;euwe wet aan te nemen ter organisatie der zeemilitie. P a r ij s. (Later). De Kamer heeft de marinebegrooting aangenomen. De logercommissie uit de Kamer heeft op voorstel van minister Picquart het ontwerp goedgekeurd, tot verhooging van het aan tal stukken veldgeschut per legercorps tot 120, met vermindering echter van het aan tal per batterij' tot vier. Het hierdoor noodig geworden meerdere personeel zal gevonden worden'door verhoo ging van het artillerie-contingent, het ver minderen van het aantal rijdende batterijen van 52 tot 16, en de afschaffing der regi- mentsmuziekcorpsen. Italië. Rome, 25 Nov. De Kamer hervatte haar werkzaamheden en ging vervolgens uit een ten teeken van rouw na een lijkrede ter nagedachtenis van Rudini door Biancheri ge houden Rome, 25 Nov. Groepen studenten begonnen heden opnieuw hunne rumoerige manifestaties voor de Oostenrijksche Ambas sade. Na de wettige sommaties verstrooiden de karabiniers de samenscholingen. Er had den arrestaties plaats. Een compagnie infan terie blijft ter plaatse gestationneerd. Rome, 2 5 N o v. De protestmeeting, hedenmorgen ter universiteit gehouden naar aanleiding van het te Weenen gebeurde, is zonder eenig noemenswaardig incident af- geloopen. Rome, 25 Nov. De studenten zijn den gelieelen namiddag doorgegaan met be- toogen op het Monteciterioplein, waarheen zij zich na de vergadering der Kamer bega ven, en op liet Colonna-plein. Verscheidene in hechtenis nemingen hadden plaats. Ook te Bologna, Napels en Turijn hebben dc studenten betoogingen gehouden. Oosten rfJk-HongartJe. De geruchten over het a.s. mederegent schap van den troonopvolger, dat 2 Decem ber bij 's Keizers jubileum ingesteld zou worden, schijnen ongegrond te zijn, daar hiertoe da medewerking der beide parlemen ten noodig zou zijn en men nog geen stap in die richting gedaan heeft. Volgens de Weensclie bladen is in den j.l. Zondag gehouden gemeenschappelijken Oos- 'enrijk-IIongaarschen ministerraad besloten de Porte mede te deelen, dat de commer- cieele en financieele voordeelen, die de Do- nau-monarcliie thans bereid is Turkije toe te staan, mits de Porte krachtdadig tegen de boycot-beweging van Oostenrijksche goe deren optreedt, slechts een tijdelijk aanbod vertegenwoordigen. Houdt de boycot ook nog slechts korten tijd aan, dan zal noch het sluiten van Turksche leeningen te Weenen en Boedapest, noch het treffen van voordee lige commercieele regelingen door Oosten rijk vergemakkelijkt worden. De Turksche grootvizier Kiamil pasja moet verklaard hebben, dat hij tegenover de boycot-beweging machteloos staat. De ha venwerkers in de verschillende havens staan wel onder staatstoezicht, maar ze weigeren nu eenmaal Oostenrijksche en Hongaarsche waren te lossen en daar kan de regeering niets aan doen. De gezant der Donau-monarchie te Kon- st intinopel, graaf Pallavicini, heeft nu de DOOR 71 S. R. CROCKETT. Uil het Schotsch vertaald DOOR J. P. WEÖSELINK—VAN ROSSUM. Nu gebeurde het, dat, onder anderen, Da vid Stirling je vader, een jongen zoo knap en levendig als oo't in liet zadel steeg, te Dujnfern zich oefende in het landmeten. Want zijn vader iiad hem alles geleerd, om- 1 dat hij zijn eenige zoon en een knappe jon- j gen was, en heel vlug van aannemen. Maar toen Hester Oreyson op het tooneel verscheen, vermoed ik, dat David weinig aandacht schonk aan den maatstok en het j paslood. Het was het plan zijn dochter naar j de danssehool te brengen, en haar aan de be ginnelingen les te laten geven, en nu en dan 1 partner te zijn van hen die reeds verder wa- ren gevorderd. Als een veer in den wind danste Hester i Greyson, en omdat zij zoo bevallig en vlug I ter been was noemde men haar de Sneeuw- vlok. Zij was de knapste en mooiste danse- res, die men ooit in deze streken had ge- J kend. en zelfs zij, die men onder de aan zienlijken rekende, kwamen van verre om haar te zien." Hester begon te hegrijpen hoe het kwam, dat zij het monsieur Saucy zoo naar den zin had gemaakt, en waarom hij zijn' lessen aan de TorphichanStirling kort en lusteloos had gegeven, om meer tijd te hebben aan de dochter van Hester Greyson de geheimen van zijn kunst te leer en. Megsy ging na eenige oogen blikken na denken s verder. „Ik weet niet wat David Stirling tot Hes ter Greyson zeide, noch hoe hij de gelegen heid vond haar iets in te fluisteren te mid den van al haar aanbidders. Maar onze Da vid was altijd een doortastende knaap, van het oogenblik af, dat hem in den tijd der bessen den toegang tot den tuin .werd ont zegd en hij een opening in de heg maakte en den zes voet hoogen muur over klom, langs de inkervingen waarop liij zijn bloote toonen plaatste. In ieder geval werden liem blikken toegeworpen, die niet aan anderen werden gegeven, een hand die onder het dansen warmer werd gedrukt en mis schien» ik hen een oude, ongetrouwde vrouw en slecht op de hoogte van zulke dingen een vluchtige kus in de tusschen- poozer op de donkere plaatsen der trappen. Maar het gebeurde, dat er onder de an dere jongelieden die naar Drumfern reden om liet wonder van schoonheid te zien en te drinken met den ouden dwaas van een tooneelspeler, die haar vader was, zich ook lord Darroch bevohd, toen een knappe, jonge man. Maar toen evenals nu de slecht ste verkwister en doordraaier, die ge 'zoudt kunnen vinden, indien ge de drie konink rijken doorzocht. Welnu het geschiedde, dat hij Hester zag en onmiddellijk de beste maatjes met haar vader werd. Dat was zoo de manier van den man Hij verwij derde zich niet van Drum fern Hij nam n.l. privaat-lessen en onder dat masker legde hij beslag op het hart van Hester Greyson. En tegen Simon Greyson was het „mijnheer" voor en „mijnheer" na. Zij drenken samen in de herbergen, en aten in eer aparte kamer in het logement waar lord Darroch zijn paarden had gestald. En j zoo ging het van kwaad tot érger, totdat j Hester die vroeg was thuis gekomen, om zich in slaap te huilen, de twee mannen hoorde binnen komen. En daar hoorde Hes ter hoe haar vader, terwijl de mannen hun wijn dronken en slechte grappen ten beste 'gaver., overeen kwam haar, lichaam en ziel voor een mooien prijs aan lord Darroch te verkoopen. Zij hoorde hoe het besloten werd, dat zij naar een dorp zou worden gebracht huiten Drumfern, onder voorwendsel van een bezoek. Daar zou lord Darroch met een paar bedienden en een koets met een span 1 paarden verschijnen, Hester zou er in ge lokt worden en de twee zouden naar Enge- J land gevoerd worden, zoo snel als de paar den hen zouden kunnen brengen. 1 Den volgenden dag vluchtte Hester Grey son in de armen van David Stirling, en voordat de schemering viel waren zij man en vrouw. Maar David dorst zijn vader niet j onder de oogen te komen, want hij wist, dat hij een hardvochtig man was. Hij nam een hut voor zijn kind-vrouwtje aan den oever van het Saut Waterwaar hij telkens heen kon gaan. j Maai van Drumfern bereikte Arioland een woord, misschien door denvertoornden j lord Darroch, of ook mogelijk een achter- doclitig woord van den dronken, teleurge- stelder vader. Zoo werd David thuis geroe- j pen. Hij wilde niet komen en deed het ook niet Nu hield zijn vader alle toelagen in. Slechts bij enkele gelegenheden kon zijn moeder hem een banknoot zenden, en ter wijl maar het is niet noodig daarover te spreken. Nu, terwijl de maanden voorbij gingen en er geen uitkomst opdaagde, kwam er een tijd waarop de nood van David en Hestei groot werd. Daarom bracht David haar, zijn trots op zij zettende, op zijn arm ginds naar de groote deur van Arioland. Ik herinner het mij alsof het gisteren gebeurde. Het was het schemeruur in den winter, de wind was ijzig en kil, sneeuwvlokken woeien in het gelaat van de twee jonge menschen, terwijl zij tegen elkaar aan voor den drem pel stonden. Ik zie je grootvader nog naar buiten ko men. Hij had een indrukwekkende gestalte, een hoofd met lang, dik, wit haar, zijn trekken als uit graniet gehouwen, en zijn houding gelijk aan den ceder van den Li banon. „Vader", zei David, „ik ben gekomen om u vergiffenis te vragen. Dit is mijn jonge vrouw. Misschien had ik het u tevoren moe ter. zeggen, maar ik trouwde haar in haast om haar voor een ontzettend onheil te be vrijden. En ik heb haar lief „Ik denk, (Magsy hield een oogenblik op) dat de jongen vooruit had bedacht wat hij zijn vader zou zeggen. Zonder twijfel was het een groot besluit voor hem geweest. Zijn vader was, zooals ik je zeg, een hardvochtig man, en hield altijd zijn kinderen en zijn vrouw op een afstand. Maar toen hij aan de iaatste woorden kwam, ontsnapte hem een kreet, en hij bracht snikkend de laatste woorden uit: „Ik heb haar lief, vader 1" „Ik heb niets tot u te zeggen 1" zei zijn vader hooghartig. „Gij hebt uw pad gokozon en kunt het bewandelen. Ik ken deze vrouw niet, maar ben op de hoogte van haar fami lie en omstandigheden. Indien gij mij tevo ren mijn meening over zulk een huwelijk hadt gevraagd, dan zou ik ze u hebben ge geven. Ik heb niets te zeggen nu het te laat is nu niets en nooit!" „Meent gij, dat gij ons van de deur zult wijzen?" Ik kon hooren dat de Stirling- toorn in David's stem opkwam. „Ik zeg u eens en vooral, vader, deze, mijn jonge vrouw is ziek en zwak. Zij kan niet ver gaan. Ik vraag u barmhartig te zijn, terwille van haar, niet van mij." Voordat de oude man kon antwoorden, kwam de moeder van den jongen naar bui ten loopen. „Ik bezweer je laat hem bin nen, zoo je zelf op barmhartigheid hoopt", riep zij en zoo waar als ik het je vertel, ik zag, wat geen sterveling ooit van Isobel Stirling zag. Zij knielde aan de voeten van haar echtgenoot en smeekte hem hen' binnen te laten. Maar even als Pharao in vroeger tijden, verhardde hij zijn hart en wilde niet toe geven „Ik zeg je, Isobel," zeide hij, „dat een, die zich kan gedragen als deze knaap heeft gedaan, geen zoon van het huis Arioland is. Van dien dag af, was hij een vreemdeling voor mij." Toen onttrok het arme jonge ding, dat met neergeslagen oogen op den drempel had gestaan, zich aan den arm van je vader, die- om haar heengeslagen was. Wordt ver vol fd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1