So Easy p-nez C. H. DE JONG Matthes' Honig. G. 6, Ph.L. BOEKELMAN, Schoeisel, AUGUST BAIJER, SSÏÏïïrirï&ï Utrecht, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. A, C. ENGELBERTS en Co. Gebruikt uitsluitend De Bruiloft van Kloris en Roosje, WATERSCHOT en Co. W. F. A. GROENHUIZEN, „UNION CASTLE LIJN" naar ZUIP-AFRIKA. WEKELIJKSGHE DIENST van LONDEN en SOUTHAMPTON. Station DE BELT. ADVERTENTIËN. Wijnkoopery en Distilleerdery. Per flaeon f 2.—. 8 eigen Winkels te Utrecht. „INVENTA te Station De Bilt. R" E Firma J. J. GOETTSCH, Boekhouden (K XII) Opgeroepen 12. op- •komen 11 «wd. Geslaagd niemand. 's-G ravenhage. 24 December Examens Middelbaar Onderwijs. Fransohakte A. - Geëx. 2 vr. en 2 mann, cand. Geslaagd de lieer A. J. Rosemeyer, te ariem akte B. geëx. 1 vr. en 1 nvann. cand. ilaagd mejuffrouw M. Poppelhonwer van Amsterdam. Hoogere Wiskunde (KV). 2 rand. Geslaagd je heerenW. Reuter. Leiden, en G. van Rij. Amsterdam. I Mechanica, enz. (Iï II). 2 eand. Geslaagd Je heer J. van Roon, Rotterdam. Staatsinrichting (K XI). 4 cand.; niet op gekomen 1; geëx. en «afgewezen 3. Schoonschrijven (N.). 5 cand. toegelaten mej. J. 0. E. Paase, Den Bosch; en de iheeron J. Emous, Amsterdam, en H. C. Gelok. Schoon- schoven Boekhouden (K XII). 3 cand. Geslaagd niemand. De examens Boekhouden zijn afgeloopen. Examen Wiskunde, L. O. (art. 86). 5 cand. Geslaagd mejuffrouwen C. M. C. van der Burgt, Veghcl, en J. M. Engelen, idem, en de hoeren. P. van Ooijen., Zail BommelM. J. Priems, Lei den, en N. Wiesebron, 's-Gravenhage. De gemeenteraad van Utrecht hield Donderdag middag een vergadering, onder lorzitterschap van den burgemeester, mr. A. F. 'baron van Lynden. Het nieuwbenoemde raadslid, de heer J. Everwijn, nam, na aflegging van de ver- eischte eeden zitting als zoodanig. Aan mej. A. van Löben Seis, tijdelijk leerares in de kunstgeschiedenis aan de H. B. S. voor meisjes, werd op haar verzoek, ingaande 1 Maart 1909, eervol ontslag ver leend. Het praeadvies van B. en Wom afwij zend te beschikken op het verzoek van de Utrechtsche Winkelier s-Vereeniging om over te gaan tot oprichting van een Han delsavondschool werd zonder hoofdelijke imming goedgekeurd. Aan de vereenigingen, die aan dit ver zoek instemming hebben betuigd, zal van dit besluit kennis worden gegeven. I Hierna was aan de orde de benoeming van een wethouder ter voorziening in de va cature, ontstaan door het bedanken van den heer mr. L. van Lier. De uitslag van de stemming was dat ge kozen werd de heer mr. dr. W. A. van Zijst (lib.), die 23 van de 34 uitgebrachte stem- nen op zich vereenigde. I De heer mr. H. J. H. baron van Boetze- laer (chr.-hist.) verkreeg 9 stemmen, jhr. mr. J. F. Hooft Graafland (lib.) 1 stem, lerwijl 1 stem in blanco werd uitgebracht. De heer van Zijst verklaarde de benoe ming te aanvaarden, j Tot lid van de commissie voor wering van schoolverzuim werden herbenoemd de hee- !ren G. K. C. baron van Lynden, J. Huy- bers en Th. A. van Eyck. In het college van regenten der Veree nigde Gods- en Gasthuizen werden henbe- tnoemd de heeren mr. S. Muller, mr. J. F. de Beaufort, mr. H. J. Royaards en mr. dr. A. F. baron van Lynden. Zonder hoofdelijke stemming werd na «enige besprekingen aangenomen een voor- dvacht tot wijziging van de verordening op (ion geneeskundigendienst der gemeepte namelijk om de bezoldiging van den ge neeskundige belast met de behandeling van zieke en verworide werklieden der gemeen te van 1000 te bx;engen op 1800, alsme- i de B. en W. te machtigen eenige localiteit 'beschikbaar te stellen en die voor zoover noodig te doen inrichten ten behoeve van den genees- en heelkundigen dienst der ge meente. - Ingetrokken werden een amendement van den heer De Ligt om voor één geneesheer .op 1800 twee geneesheeren aan te stellen op 900 en een amendement van den heer Werker om één geneesheer aan te stellen op een bezoldiging van f 3000, die zich dan zou moeten verbinden geen particuliere praktijk waar te nemen. Deze amendementen werden ingetrokken j nadat de voorzitter er op gewezen had dat deze regeling slechts tijdelijk is. Goedgekeurd werd ten slotte een post van f 10.735 voor de inrichting van een hulp bureau van politie aan 'de Roode brug. rGisteravond kwam te Utrecht aan een 120 man sterk vrijwilligerskorps uit Haar lem afdeeling van de Koninklijke Weer- baarheidsvereeniging teneinde heden en morgen onder De Bilt velddienstoefeningen te houden. Het vrijwilligercorps, dat onder bevel staat van den luitenant J. W. Klein, wordt gedurende den nacht ondergebracht in de kazerne van het 9e regiment infanterie, waar het ook uit de ménage medeëet. Mor genavond vertrekt het corps weer naar Haar lem. rTe Utrecht had Zondag 27 December de 17e jaarlijksche algemeene vergadering der Koninklijke Nederlandsche Weerbaar- heidsvereeniging plaats. Meer dan ooit ge tuigden de op deze vergadering uitgebrach te jaarverslagen 'van den bloei der vereeni ging. Dankbaar kon de voorzitter gewagen dat in den loop van het jaar H. M. de Ko ningin de vereeniging het praedicaat Konink lijke verleende, hoe nieuwe afdeelingen wer den opgericht in Breda, Bergen op Zoom, Nijmegen, Wageningen, hoe bestaande af deelingen tot grooten bloei geraakte, terwijl de korpscommandant kon getuigen hoezeer He oefeningen en al wat daarop betrekking heeft, het kamp vooral, steeds belangrijke vruchten afwierpen. Na afhandeling der ver schillende verslagen, ging men over tot de verschillende wijzigingen van de reglemen ten, door de uitbreiding der Vereeniging noodig geoordeeld. rOnder voorzitterschap van den hee^ H. de Roos, president van de Amsterdam- sche zangvereeniging ,,ApoUo", werd giste ren middag in het Haagsche Koffiehuis al hier eene algemeene vergadering gehouden door het Nederlandsche Zangerverbond. Ter vergadering waren aanwezig afgevaardigden van de Koninklijke zangvereeniging Caoci- lia, Breda's Mannenkoor, Amstels Werk man, Zang en Vriendschap uit Amsterdam, Apollo, uit Amsterdam, Apeldoornsch Man nenkoor, Arnhemsch Mannenkoor, Schie- damsch Mannenkoor Orpheus'' en den Bond van Mannenkoi*en in Nederland. In behandeling werd genomen het con cept der statuten, ontworpen door de op 26 Juni 1.1. op eene alhier gehouden vergade ring benoemde commissie. Blijkens art. 2 van de ter vergadering artikelsgewijze aan genomen statuten, stelt het Nederlandsche Zangersverbond zich ten doel, door aanslui- tine der mannenzang-vereenigingen :n Ne derland, den bloei dier vereenigingen en den mannenzang in het algemeen te bervorderen. Het verbond zal trachten dit doel te berei ken door: 1. het houden of regelen van zangersfeesten2. het houden van zang wedstrijden ;3. het aanleggen en onderhou den van een bibliotheek en het onderling in bruikleen verstrekken van muziekwerken; 4. het aanmoedigen van .Nederlandsche toon kunstenaren 5. het verstrekken van inlich tingen omtrent solisten en toonwerken; 6 de aanwending van alle wettige middelen. In verband met het vergevorderd uur moest men afzien van de behandeling van het ontwerp-huishoudelijk reglementdit zal evenals de bestuursverkiezing in een nader aan te kondigen vergadering geschieden. rTijdens de Kerstdagen is te Utrecht onder leiding van den heer D. van Bemmel, een vergadering gehouden van den Neder- lan dschen Dan son derwij zer sbon d De volgende algemeene vergadering zal 'e Maastricht gehouden worden. Besloten werd het vakblad „Saltatio" voor den tijd van één jaar weder uit te geven onder redactie van den heer J. S. H. Chris- pijn. De behandeling van het ontwerp huis houdelijk reglement werd uitgesteld tot een volgende vergadering. Hierna werd overgegaan tot het instudee- ren van nieuwe dansen. Hilversum. Van 25 Dec. tot ulti mo Januari wordt in hotel „Het Gooiland" alhier een kegelwedstrijd op de vrije baan gehouden, waarvoor minstens 2000 kaarten moeten worden geworpen. Er zijn prijzen uitgeloofd van 300, 200, 100 gulden enz. Hilversum. De recidivist, die in de hoogere burgerschool te Hilversum een fiets wegnam, werd, overeenkomstig den eisch van het O. M., veroordeeld tot 2 jaren ge vangenisstraf. De zaak van zijn kameraad, beklaagd zich ook aan diefstal van een rij wiel uit die school te hebben schuldig ge maakt, werd geschorst tot 21 Januari a.s., tot het hooren van nieuwe getuigen. N a a r d e n, 24 Dec. Ter benoe ming tot gemeente-secretaris zijn door B. en W. voorgedragende heeren K. Kooi man alhier en E. F. Schattenkerk te Hoorn en voor gemeente-ontvanger de heeren G. A. Munnikhuizen en E. J. ten Raa, beiden te Hilversum. B u s s u m. Gedurende de Kerstdagen is in „De Harmonie" een tentoonstelling van pluimvee en konijnen gehouden. Er waren vele en zeer mooie inzendingen. De firma Sluis te Amsterdam behaalde een eereprijs en een eersten prijs voor haar inzending zaden. Verder werden o.m. toe gekend: de zilv. med. van de gemeente Bussum aan J. A. Smits te Zwolle, die 26 nrs. Hollandsche hoenders inzond. De zil veren medaille, uitgeloofd door den burge meester, jhr. R. v. Suchtelen van der Hae- re, aan H. v. Drunen voor de mooiste voed ster met jongen (Vlaamsche reuken). De .eerébeker, geschonken door het eere lid Dekker, van Haarlem, aan J. H- ten Broeke voor zijn collectie hoenders, terwijl aan S. v. Meel, van Amsterdam, werd toe gewezen een zilveren schild, uitgeloofd door den Voorzitter J. A. Marckelbach, voor de grootste inzending, bestaande in een prach tige verzameling tijgervinken, wevervogels, parkieten, papegaaien, Hollandsche zang vogels, enz. Aan het station Apeldoorn is de vorige week aangekomen een partijtje bokken ën geiten, afkomstig uit Hongarije en bestemd tot bevolking der Soerensche bosschen. D? dieren, waarvan de meeste v^n groote ho rens voorzien zijn, zijn des nachts naar het Loo getransporteerd en in de omgeving van het Aardhuis losgelaten. De lieer G. A. Munnikhuizen, thaop te Hilversum woonachtig, staat op de voor^ dracht ter benoeming tot gemeente-ontvan ger te Naar den. Wegens verhindering van 't Amster- damsche elftal, dat, zooals we meldden Vrijdag bij Quick op bezoek zou komen speelde H. V. C. van hier dien dag tegen Quick's vacantie-elftal. Deze wedstrijd had op 't Leusderveld plaats, 't Vacantie-elftal van Qujck bleek te bestaan uit ongeveer de helft der spe lers van 't eerste elftal, terwijl de rest der plaatsen bezet werd door jongere krachten. Van den wedstrijd zelf valt niet veel te zeg gen. De Qu'ick-menschen deden 't op hun slofjes af en vertoonden doorgaans niet hun beste spel. Bij H. V. C. zat de achterhoede goed in elkaarde voorhoede knoeide ech ter erbarmelijk. Ieder speelde daar zijn eigen spel, 't zoo noodzakelijk verband ontbrak absoluut; terwijl ook 't schieten veel te wenschen overliet. De eindstand was 22. Gisteren speelde 't iets gewijzigde vacantie-elftal, we?r op de Leusderheide, te gen Kampong I uit Utrecht, 't Meest te bewonderen was wel 't publiek, dat, zoo'n gure kou trotseerend, toonde veel over te hebben voor 't voetbalspel. Vóór rust was 't spel verdeeld en kre gen beide doelverdedigers afwisselend werk te verrichten. De Kampong-voorhoede combineerde goed en bracht den bal mooi opde rooden schoten te veel op afstand en waren lang niet zeker van hun schot. Toch gelukt het Quick 2 goals te ma ken vooral 't opdrijven en voorzetten van den rechts-buiten moeten hierbij geroemd worden. Kampong gelukt het niet om vóór rust nog een tegenpunt te maken. Na rust waren de blauwwitten (die eeni ge invallers telden), hoewel .met wind in den rug spelend, bijna voortdurend de min deren. Slechts enkele malen had de vlugge voor hoede gelegenheid om door te breken. Een van die kansen werd goed benut en in een doelpunt omgezet, 't eenige der Utrechte naren. Steeds was de roode voorhoede vóór 't vijandelijke doel, menige kans werd ver knoeid, doch geen enkel doelpunt meer be haald. De wedstrijd eindigde alzoo met den. stand 21 in Quick's voordeel. Alhoewel de 2de Kerstdag op een Za terdag, tusschen twee rustdagen in viel, is hij toch niet stilletjes voorbijgegaan, ge tuige de talrijke kerstboomen welke op on derscheidene plaatsen waren opgericht. In „Amicitia" was aan de ongeveer 800 kinderen der Herv. Zondagsschoolvereeni- giüg een Kerstfeest bereid, dat onder lei ding van ds. Vunderink van 57 en van 7A9J uur gevierd werd, onder genot van versnaperingen en geschenken. In „de Arend" waren de 450 leerlingen der Zondagsschool van den heer J. Kleber bijeen, waar van 57 de heer D. Veis Heijn en van 810 uur dr. Meiners de kin deren nuttig en aangenaam bezig hielden. De Zondagsschool van het Ned. Bijb Genootschap zag haar 200 leerlingen onder leiding van den heer Teeling bijeen iu de school aan de Beekstraat, terwijl ook de Wijk vereeniging aan het Monnikenpad haar gebouw geheel gevuld had met een dank bare kinderschaar. Ongetwijfeld zijn veel goede woorden gesproken én heeft menig nuttig geschenk en aangename verrassing een vriendelijke lichtstraal geworpen in de duisternis der armoede en ellende. Zekerlijk mogen we dit ook zeggen van de feestviering in het St. Elisabeth's Gast- of Ziekenhuis, waar door de vriendelijke bemiddeling van het dames-comité, dat den zieken vruchten en bloemen verstrekte, een keurig versierde en helder verlichte kerst boom was opgericht. Mevrouw Reigersberg Versluijs opende met een woord van wel kom, De heer Teeling sprak enkele woor den van opwekking tot de ziekende zus ters zongen liederen, terwijl door dr. Jo- rissen werd bedankt.. Aan alle zieken wer den versnaperingen uitgereikt, en de jeug dige patientjes met een geschenkje verblijd. Wordt ergens de beteekenis van het Kerst feest begrepen, dan is het zeker onder de omstandigheden als hier genoemd. Late het bij velen een blijvende troost achter 1 Van andere zijde meldt men ons: Gisteren avond waren de kinderen der le den en donateurs van den R. K. Volks bond, ten getale van pl.m. 300, in het Bondsgebouw bijeengekomen om het Kerst- feest te vieren. Tusschen de twee versier de Kerstboomen waren gedurende de Kerst dagen de prijzen ter bezichtiging gesteld. Kapelaan Akkermans, bijgestaan door de dames Vos, had de feestregeling getroffen terwijl mevrouw Jorissen de dampende chocolade liet binnenbrengen. Vele geeste lijken woonden het feest bij. Ook vierde dien avond, te zes uur, de oud-Roomsche gemeente het Kerstfeest in het „Valkje", alwaar een sierlijke Kerstboom was in orde gebracht. Rondom den boom werden de kinderen en hunne geleiders op chocolade en versnaperingen onthaald, terwijl de klei nen met gevulde hapdep huiswaarts keer- I den. Pastoor F- Kenninck had de feestrege ling op zich genomen. Tusschen de patroons en gezellen in het timmervak, is het bij het aangaan van een arbeidscontract nog niet tot overeen stemming gekomen. t De gezellen verzoeken een loonsverhoo- ging van twee centen, welke, volgens hun bewering, reeds beloofd werd, doch waar toe de patroonsvereeniging alsnog niet wil besluiten. Eenige tiipinerHeden-organasatiën zijn voornemens om nu nog deze week eene pro testvergadering te beleggen, waarin spre kers van verschillende richtingen zullen op treden. De erven Martin G. Cohen, Amstei- darp, gaven uit „het Arbeidscontract in de Practijk", door mr. S. G. Canes. Hierin wordt de wet op de arbeidsovereenkomst voor werkgever en werknemer toegelicht, aan de hand van een Model-Arbeidsovereen komst. We zijn overtuigd dat honderden van dit werkje een zeer nuttig gebruik zullen kun nen maken. Boeken en kalenders. Behalve de reeds vermelde kalen ders, ontvingen we nog een zeer smaakvol uitgevoerde „Vitello"-Kalender van v. d. Bergh's limited te Rotterdam. Deze kalen ders worden door bemiddeling van alle le veranciers die Vitello verkoopen, gratis aait de verbruikers aangeboden. Failliet verklaard: W A. van Thienen, brood-, koek- en banket bakker te Bussum. Rechter-commissaris J. W. Huijsinga, curator mr. J. J. C. Eschauzier, dam. Amsterdam. Amersfoort. Dagelijks telefonische Terbinding met de Amsterdanische Beurs. Procuratiehouder met Algemeeno Volmacht te Amersfoort J. CATTIE Plantsoen 10. Interc. Telephoon 188. Effecten, Coupons, Incasseeringen. Speculatieve Beurstransactiën a la Hausse en a la Baisse. Financiëele adviezen en Belegging, op grond van langdurige ervaring. Bewaring en Administratie van Fondsen. smaakt met het VOORLOOPIG BERICÏ1.''® "»evr. M Schouwburg Utrecht, -vr Vrijdag 1 Jannari 1909, (NIEUWJAARSDAG,) Het Nederlandsch Operette-Ensemble Directeur: ALPHONSE JANMART Jr. Slechts eene enkele opvoering van Oud-Hollandsch Zangspel, met dans, in één bedryf. Optreden van Mc|. COBBY PINKSEN en de Heer H. VAN BEEM. Aanvang liall acht uur. Prijzen der plaatsen als gewoon. Oogst 190N. Grootste bijenstand van Nederland. 400 Bijenkasten. Monsters gratis. Te Amersfoort verkrijgbaar bij da firma i alleen de echte, verkrijgbaar bij Instrumentmaker, langstr. 42. Rsparatién aan brillen en p-nez. Leeraar in Piano en Zang. 1 Utrechtschestraat hoek Hellingstraat 36. LEVERT OP MAAT alle soorten van ook gevoerd met vilt, Imitatie of natuurvacht. Extra ingericht om schoei sel op maat te leveren voor abnormale voeten. Reparation spoedig en hillii'k. Aanbevelend, als boren. Echt Victoriawater OBCHI.AHNSTEIN Nadere inlichtingen bi) den agent: B. DE JONG, AmersfoorL (VILLAPARK). Bouwgrond te Koop, 7345 vierkante meter, tegen f 1.50 de vierkante Heter. Bizonder mooi stuk, gelegen aan de Spoorlaan. Te bevragen aldaar. Heerengracht 525, Amster- ALLEENVEBKOOP voor UTRECHT en OMSTREKEX VAN DE LIQUEUR „LA REDEMPTINE' des Pères de la Mercy. AXXO 1550. AXCIEX I'RIEIRE DE BORDEAUX. J. H. GARRES FOURCHÉ, BOKDEAl'X. OK1G1XEELE OUDE JAMAICA RUM, in diverse prijzen. Leidscheweg II nabij het Station. Telephoon 436. Oudegracht T Z. 140 over tie Smeebrug. Telephoon 1730. Potterstraat 1 nabij «lc Vie brug. Telephoon 1324. Biltstraat 50 hoek KaïiclKtroiil. Telephoon 1419. Nachtegaalstraat 27 over de MulderNtrant. Telephoon 453. Stoenweg 35 over de Ihonkerstraat. Telephoon 840. Bemuurde Weerd 40 nabij de Steenenbrug. Telephoon 1458. Amsterd straatw.82 over de Beverstraat. Telephoon 1443. Volledige eo uitgebreide Prijscourant gratis. De Heer en Mevrouw HOOIJKAA8— Fabbr vervullen bij dezen den droevigen I plichtkennis tq geven dat bun trouwe I Moeder HENRIETJE SOPHIA SUZANNA SCHAAY, Weduwe van Ds. J, FABER heden morgen to Meran overleden is, in I den ouderdom van 68 jaar. Amersfoort, 26 Deo. 1908. Volstrekt eenige Kennisgeving. pp Fabriek van Instrumenten en Electrische Apparaten, Ontijzerings-inrichting, eigen systeem. gevestigdi Magazijn van Huishoudelyke artikelen. Med. Docts.Arts, UTRECHT. - Teleph. 85. OUDKERKHOF 31. Arnhemsche weg 24. Uitgebreide Keuze Spreekuur: 1—2 uur. Complete Keuken-Inrichtingen van af f 45.-. I

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3