W". 185. Dinsdag 29 December 1908. BUITENLAND. BINNENLAND. uegiii 51,11 *"v* '«n Het comité bestaat uit l&ü* ^jackay, mevr. Molijn, Tjelt en mevr. Jon- AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Ad verten tiönmededeelingon enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 rents by vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tet het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement, lent circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraap toegezonden. A.an hen, die met 1 Januari a. s. op dit blad inteekenen worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen -verschijnen, kos teloos toegezonden. Politiek Overzicht. l)e .Ilalkancrisis. Terwijl in het westen en midden van Europa de tijd tusschen Kerstmis en Nieuw jaar eene korte rustpoos levert, is men in het oosten nog midden in den arbeid. Men is daar in de tijdrekening dertien dagen bij ons ten achter, en terwijl wij genieten van de rust, zit men daar volop in het werk om tot rust te kunnen komen. Zoo komt het, dat of den dag waarop wij het Kerstfeest vier den, in de Russische rijksdoema de minister van buitenlandsche zaken Iswolski zijne lang verwachte rede heeft gehouden tot toe lichting van zijn beleid. Men heeft uit deze rede en uit de nota aan de vreemde kabinet ten, die er aan was voorafgegaan, kunnen zien hoe het-standpunt van Rusland is in de buitenlandsche politiek in het algemeen en in de Balkancrisis in 't bijzonder. Het beleid van minister Iswolski kenmerkt zich door eene groote mate van welwillend heid. Hij wil niets doen tegen Duitschland, maar is er op uit Frankrijk en Duitschland tot elkaar te brengen. Hij is een vriend van Perzië. Hij is ook een vriend van Turkije er, als zij zich goed gedragen, dan is hij gaarne Bulgarije, Servië en Montenegro ter wille. Wat Oostenrijk-Hongarije betreft, is hij zoo welwillend het voorstel van het kabi net te Weenen om de regeling van de vraag dei inlijving van Bosnië en Herzegowina te beproeven, door van gedachten te wisselen met de betrokken staten ieder afzonderlijk en eerst daarna de zaak te brengen op eene oonferentie van de onderteekenaars van het Berlijnsche verdrag, in beginsel aan te ne men. Er is echter bij deze bereidverklaring in beginsel een groote maar, die de Neue Freie Presse van de nota doet zeggen, dat zij van 'l begin tot het einde een strijd schrift is tegen de Oostenrijksch-Hongaar- sche politiek. ,,Zij zegt openhartig, dat zij 't wil zijn, gaat het Weener blad voort, want zij doet uitdrukkelijk uitkomen, dat in de onderhandelingen, die het ontwerp van het conferentie-programma uitlokte, het verschil in de opvattingen van Oostenrijk-Hongarije en van Rusland in het middelpunt stond. Dit verschil duurt nog voort, al heeft Rus land in dat voorstel toegestemd, en het spreekt zich het scherpst hierin uit, dat Rus land verklaart zich niet te kunnen tevreden stellen met de bloote opheffing van art. 25 van het Berlijnsche verdrag. In plaats van dit artikel moet een ander treden, en dit andere artikel moet den nieuwen toestand in Bosnië en Herzegowina preciseeren. Wat daarmee bedoeld is, kan men zich voorstel len bedoeld is eene bepaling over de auto nomie. Rusland zal verlangen, dat Oosten rijk-Hongarije belooft aan de beide provin ciën autonomie te verleeneneerst wanneer het deze belofte verkregen heeft, zal het zich voor de erkenning van de inlijving uitspre ken Het kan slechts worden herhaald hoe men zich ook in Petersburg den „nieuwen toestand", die moet worden gepreciseerd, moge voorsteilen, Oostenrijk-Hongarije zal in Bosnië en Herzegowina, waaraan eene landsvertegenwoordiging reeds plechtig is be loofd, met zich zelf te rade gaan en geen bemoeiingen toelaten." Ruslands bereidverklaring „in beginsel" beteekent dus niet veel, want wat Rusland verlangt is juist het tegendeel van wat Oos tenrijk geneigd is toe te laten. Oostenrijk wil evenmin eene vrije bespreking van de in lijving in haar vohen omvang toelaten als zich laten voorschrijven wat met de beide nieuwe provinciën moet gebeuren. De beide partijen staan dus nog steeds op hetzelfde standpunt van vroeger. Men is aan het einde van het jaar even ver gevorderd als drie maanden te voren. Waarlijk geen schitterend resultaat. Ook het rechtstreekscli overleg tusschen Oostenrijk en Turkije schijnt weer twijfel achtiger geworden te zijn dan men 't in den laatsten tijd voorstelde. Van Weenen uit is het bericht tegengesproken, dat men bereid was-tot eene geldelijke schadevergoeding, en de boycot van de Oostenrijksche goederen in Turkije wordt met onverzwakten nadruk voortgezet. Baron Aehrenthal wil de in de laatste weken tusschen Weenen en Peters burg gevoerde diplomatieke correspondentie aan de kabinetten mededeelen. De Bulgaar- scbe regeering heeft zich in eene nota be klaagd over den toon van de Turksche troon rede. Dit geeft de Frankf. Ztg. aanleiding tot de opmerking, dat als men wilde denken aan Bismarck's woord, dat de openbaarma king van nota's een zeer dreigend teeken is, men den toestand van het oogenblik als ge vaarlijker zou moeten beschouwen dan hij inderdaad is. „Onzekerheid en twijfel doen geen vast vertrouwen in den vrede post vat ten. De wereld is onrustig geworden en blijft het voorloopig, en voorshands moet men zich nog troosten met de hoop, die Biilow in een van zijne laatste redevoeringen in den rijks dag kleedde in den vorm, dat zij, die den vrede zouden willen storen, te zwak zijn om het te kunn .i, en zij, die 't zouden kunnen, er geen belang bij hebben het te willen." Oostenrijk. De onlusten in Praag en de door den af gevaardigde Klofacs op touw gezette boycot beweging tégen goederen van Duitschen oor sprong heeft eene tegenbeweging in Duitsch land teweeg gebracht om goederen uit Bo demen te weren. Het schijDt, dat die tegen beweging nogal voelbaar :sal'hans in de Boheemsche landbouw- en handelskringen wordt er zeer over geklaagd. De Duitsehe afdeeling van de BoheemseKe „Landeskul- turrat' heeft in Praag eene beraadslaging gevoerd over de maatregelen die daartegen kunnen worden genomen. Over den indruk, dien de rede van den Russischen minister Iswolski in de rijks doema heeft gemaakt in het departement van binnenlandsche zaken te Weenen, wordt aan de Frankf. Ztg. bericht, nat men de rede veel zachter van toon vindt dan de nota. Vooral is men er over tevreden, dat in de rede de verklaring voorkomt, dat Rusland tegen de inlijving van Bosnië en Herzego wina op zich zelf niets Kan inbrengen, om dat de regeering gebonden is door verbin tenissen, door bare voorgangeis in het ambt rangegaan Verder heeft mer met ingeno menheid begroet, dat op do Russ'sche vre despolitiek zoo groote nadruk is gelegd en dat aan het Servisch-Montenegrijnsche adres -•edesvermaningen zijn gericht. Al is zij niet warmer voor Oostenrijk-Hongarije, de rede is toch de beste, die onder de gegeven omstandigheden kon worden verwacht. Rumenië. 3ukaiest, 28 Dec. De Kamer heeft met 10 tegen 3 stemiren het adres van antwoord «p de troonrede vastgesteld. Servië. B e 1 gr a d o, 2 8 Dec. De Skoepsch- tina heef het ontwerp voor de voorloopige begrootig in behandeling genomen. De re geering 'telde de quaestie van vertrouwen. Tweide telegram. De begrooting werd aagenomen met 82 tegen 26 stemmen. Koistantinopel, 28 Dec. De exarch van Belgrado Joseph heeft om ge- zondhelsredenen ontslag genomen. Bulgarljë. 8 o i a, 2 8 Dec. De begrooting voor 1909 ruit met een bedrag van 157,300,000 tegen 127,200,000 in het loopende jaar. De ichatting voor Oost-Rumelië is niet weer p de begrooting gebracht. De obranje is begonnen met de behande ling on de begrooting. De minister van finantën gaf een overzicht van den finan- cieele toestand. De vlottende schuld van Bulglije bedraagt 53 millioen, de openbare schul 500 millioen. Voor de naasting van de sporwegen in Oost-Rumelie, die deel uit- make van het net der Orientspoorwegen, wil de rceering slechts het bedrag betalen, dat die lhen gekost hebben aan de exploiteeren- de roatschappij, cl. w. z. 19 millioen in een roncfeetal. IiSofia zijn de pers en de openbare mee- ninj nog zeer ontstemd ten gevolge van eenincident, dat is voorgekomen bij de godlienstoefening, die in de kapel van het Rudsche gezantschap heeft plaats gehad op en naamdag van den Czaar van Rus- lai. De Russische gezant Sementowsky ha namelijk den Bulgaarschen priester, diöie mis opdroeg, verboden in zijn gebed oolde gebruikelijke zegenbede voor Czaar Felinand in te lasschen. De gezant was va oordeel, dat hij meester was in zijn eigi huis en dat de priester daar zijn bevel ba op te volgen. Zijn doel is blijkbaar geeest, to beletten dat de nieuwe titel, die .de Bulgaarsche souverein heeft aan- geimen, voor den vertegenwoordiger van de Czaar van Rusland werd uitgespro- kei Het incident ontleent zijne beteekenis vo»al hieraan, dat de leden der Bulgaar se) regeering waren uitgenoodigd om de mi bij te wonen, en dat de minister-pre- sidit tegenwoordig was. e Bulgaarsche priester, die den gezant hfin ter wille geweest is, zal gestraft wden door de synade, die de metro- peet in allerijl heeft bijeengeroepen. De rejering doet haar best om de zaak voor teltelien als zonder beteekenis, maar de pe is zeer verbolgen tegen Rusland. Men mm hier niet te doen te hebben met een niAregel van den gezant persoonlijk, maar da hij een bevel heeft uitgevoerd, dat hij ui Petersburg had ontvangen. p grond van gesprekken, die hij gehad lift met eenige leden van de regeering, veekert de correspondent van de Temps te Sia, dat er volstrekt geen sprake van is oiden heer Liaptsjew naar Konstantinopel teenden tot hervatting van de onderhan- dingen De Balkancrisis. Weenen, 2 8 D e c. Het antwoord van Oostenrijk op de Russische nota bestaat in een eenvoudig bericht van ontvangst. Er wordt akte genomen van Ruslands ij^vaar- ding van het Oostenrijksche voorstel omtrent het laten voorafgaan van onderhandelingen van kabinet tot kabinet. Weenen, 28 Dec. De onderhande lingen tusschen de kabinetten te Weenen en Petersburg over het programma van de Balkan-conferentie hebben 'ot een voorloopig einde geleid in dien zin, t minister Iswols- ky heeft toegestemd in hei standpunt van Oostenrijk-Hongarije, dat aan het bijeenko men van de conferentie zcuden moeten voor afgaan onderhandelingen tusschen de mo gendheden, om in gemeen overleg de werk zaamheden van de conferentie te precisiee- Volgens eene mededeeling van de Times heeft de ambassadeur van Oostenrijk-Hon garije te Konstantinopel aan den grootvizier een memorandum ter hand gesteld, bevatten de de volgende voorstellen van de Oosten rijksche regeering 1. Oostenrijk-Hpngarije is bereid zijne goedkeuring te verleenen aan een onmiddel lijk" verhooging tot 15 van de douane rechten en verklaart zich in beginsel voor de toekomstige sluiting van een handelsver drag, bij hetwelk een nieuwe verhooging zal worden ingesteld. 2. Oostenrijk-Hongarije zal zijne postkan toren in Turkije sluiten, onder voorwaarde, dat zulks ook door de andere mogendheden zal geschieden. 3. Oostenrijk-Hongarije zal, onder de zelfde voorwaarden, toestemming verleenen tot wijziging der capitulatiën. 4. Oostenrijk-Hongarije belooft het gods dienstig protectoraat over de katholieke Al- baneezen prijs te geven. Na deze mededeeling betuigde de groot vizier zijn verwondering, dat deze eonces- siën thans afhankelijk worden gemaakt van sommige voorwaarden, die toen zij de eerste maal voorgesteld werden niet waren gesteld. Weenen, 28 Dec. Het Kabinet te Weenen ziet zich genoodzaakt de aandacht der mogendheden te vestigen op het abnor male karakter der Turksch-Bulgaarsche be trekkingen en te Constant.nopel den wensch te uiten dat in den loop dor onderhandelin gen Turkije zich zoo tegemoetkomend moge lijk zal betoonen jegens Bulgarije. Turkije. Konstrntinopel, 28 Dec. De Kamer heeft met groote meerderheid het adres van antwoord op de troonrede aange nomen. De volzin: „Oostenrijk heeft Bosnië ingelijfd" is veranderd in: „Oostenrijk ver klaarde in te lijven". De Sultan benoemde Aristidi pacha tot tweeden onder-voorzitter van de Kamer. In de zitting van de Kamer deelde de voorzitter mede, dat hij en de ondervoorzit ters dezen morgen door den sultan ontvangen zijn in eene audiëntie om hem te bedanken voor hunne benoeming. De sultan verklaar de, dat hij de grondwet nauwgezet zou eer biedigen, die eeuwig van kracht moest blij ven hii drukte den wensch uit, dat hij een paleis zou zien bouwen, dat het parlement waardig is. Aan het einde van de zitting vroeg een afgevaardigde den voorzitter op welken dag de grootvizier de binnen- en buitenlandsche politiek van de regeering zou uiteenzetten. De voorzitter antwoordde, dat de grondwet daaromtrent niets bepaald. Uit Saloniki wordt aan de Köln. Ztg. be richt, dat de spanning en afscheiding tusr schen de verschillende Turksche partijen steeds grooter en gevaarlijker wordt. Er is voorloopig geen kans op dat het Jong-Turk- sche comité zich zal verstaan met de partij van prins Sabah-ed-Din. Deze partij, die zich de partij der liberale autonomisten noemt, heeft een nieuw orgaan opgericht, getiteld Osmanli. De sterkte van deze partij in het parlement is nog niet bekend. Een bericht uit Konstantinopel wijst op don toestand van den troonsopvolger, prins Reschad. Bij de wederinvoering van de grondwet had hij, evenals de andere leden van de keizerlijke familie, volledige vrijheid van beweging verkregen, maar in den laat sten tijd is zijn toestand weer moeielijker geworden. Als een zeer ongunstig verschijn sel wordt genoemd, dat men hem spionnen heeft opgedrongen als dienaren. De poging van een inbraak, die onlangs bij nacht in zijne woning werd beproefd, is altijd nog niet geheel opgehelderdzeker is het echter, dat de mislukking van dezen aanslag te dan ken is aan do waakzaamheid van de den prins trouwe dienaren. In vele Turksche kringen houdt men 't voor den plicht van de regeering, maatregelen te nemen voor de persoonlijke veiligheid en vrijheid van den troonsopvolger. Perzië- Hoe het eigenlijk staat met de invoering van de grondwet in Perzië valt, bij de elkan der voortdurend tegensprekende berichten, zeer moeilijk uit te maken. Zoo wordt nu weder uit Teheran bericht, dat het Hof heeft verklaard, dat de kieswetten strijdig zijn met de leerstellingen van den Koran en dat de nationalisten, die een schuilplaats heb ben gevonden in de Turksche ambassade, weigeren dit gebouw te verlaten, voordat er een bevel is uitgevaardigd tot invoering van een liberale grondwet. Aan de Frankf. Ztg. wordt bericht, dat het Oostenrijksche gezantschap den betoo- gers een asyl verleent, maar dat het Engel sche gezantschap dit weigert en zijne deuren vast gesloten houdt. Eene nieuwe Engelsch- Russische nota is aan den sjah gezonden. Oendarmes vangen de levensmiddelen op, die men aan de betoogers wil doen toeko men. Deze verklaarden aan den Turkschen zaakgelastigde, dat zij het gezantschapsge bouw zullen verlaten, als hun waarborgen gegeven worden, dat de sjah hunne eischen toestaat. Een nader bericht houdt in, dat de sjah in zijn antwoord op de laatste Engelscli- Russische nota heeft verklaard, dat hij nooit er aan gedacht heeft zijne beloften niet na te komen, maar zich niets van het volk kan laten afdwingen. Als alles rustig is, zal hij de instelling van het parlement gelasten Dit antwoord-zal aan het Turksche gezant schap schriftelijk gezonden worden ter me dedeeling aan de betoogers. De gendarmes zullen uit de gezantenwijk teruggetrokken worden Zuid-Air! ka. U p i n g t o n (Bechuanaland), 2 8 Dec. Vijftig Hotten totten hebben een strooptocht gedaan in een veekraal en hebben fwee Euro peanen' vermoord. De Duitsehe autoriteiten hebben bericht gekregen, dat zeven soldaten en burgers, die waren uitgezonden om de Hottentotten te vervolgen, al'en door hen zijn doodgeschoten. De bewoners van het district verkeeren in groote ongerustheid. Het stroopen bepaalt zich tot het Duitsehe gebied dicht bij de grens. Allerlei. vVolgens een opgaaf van heden is het Zeppelin-fonds nu tot 6,005,476 mk. aan gegroeid. Catanzaro, 28 Dec. Heden mor gen om 5.20 had een aardbeving plaats. Verschillende gemeenten zijn zeer geteis terd. Er zijn drie dooden en 15 gewonden te Stefanoci. Rome, 28 Dec. (6£ u. 's avonds). Het ministerie van binnrnlandsche zaken heeft bericht ontvangen, dat de aardbevin gen groote schade hebben aangericht te Messina. Er zijn maatregelen genomen om een groot aantal soldaten daarheen te zenden voor het verleenen van .ulp Palermo, 28 De De hier gevoelde schok duurde 32 seconden. Over geheel Sicilië wc-rd de aardbeving waargenomen. De telegraaf- en telefoonver binding met Messina is gestoord. Verschillende treinen moesten wegens de aardverschuivingen naar het station van vertrek terugkeeren. i'e Palmi stortten hedenmorgen ten ge volge van de aaVdbeving oen groot aantal huizen inverscheidene anderen werden ont redderd. Er moeten tal van slacl toffers zijn. Catania, 28 Dec Ten gevolge van een plotselinge vloedgolf zijn een aantal barken vernield. De koopmansgoederen in dj dokken werden beschadigd. Door de golven werden drie kinderen mee gesleurd vier kleine hu.zen zak en ineen. De berichten uit de provinciën melden, dat er aanzienlijke schade le Maletto, waar de muren van twee kerken scheurden, is aangericht. Ongeveer veertig huizen zijn in- gesxjrt of gescheurd. Te San Giovanni del Giari zijn een tiental hu.zen ineengevallen. Te Riposto viel het dak van een kerk in. Ook andere kerken en het raadhuis zijn op het punt van in te jtorteii Sommige wonin gen zijn door de zee verzwolgen Men vreest dat een aantal personen omgekomen of ge wond zijn. Rome, 28 Dec. De minister van openbare werken vertrekt heden avond naar Calabrië en Sicilië. De minister van marine heeft last gegeven eene vlootdivisie, bestaan de uit verscheidene pantserschepen, naar Messina te zenden om daar de maatregelen van hulp te organiseeren en de radiotelegra- fische gemeenschap te herstellen. Catanzaro, 28 Dec. Zeer ern stige berichten komen uit de provincie Reg- gio. Te Bagnara moeten vele dooden zijn Te Palmi zijn zeven lijken uit de puinhoopen gehaald. Rome, 28 Dec. De laatste berichten uit Messina houden in, dat twee derden van de stad vernield zijn door de aardbeving. De aardbeving is nog langer en de uit werking verschrikkelijk geweest te Palmi, waar zeer ernstige schade werd aangericht. Verscheidene honderden menschen zijn om gekomen. Op verschillende punten van Messina zijn branden uitgebroken. Talrijke overlevenden begeven zich naar Catania Catanzaro, 29 Dec. De omstreek: middernacht uit Reggio (Calabrië) onlvan gen berichten melden, dat die stad hetzelfde lot heeft ondergaan als Messina. De tele graaf- en telefoonkantoren zijn vernield. D< berichten veroorzaakten eene diepe ontstel tenis. Palermo, 29 Dec. Nauwkeurige be richten over de ernst van de ramp van Mes sina ontbreken. Volgens de loopende ge rucliten zouden er duizenden dooden zijn. maar die berichten kunnen nog niet gecon troleerd worden. Het gerucht, dat een groo. deel van Messina verwoest is, wordt beves tigd. Volgens een ander gerucht is Foro ganzirri, een voorstad van Messina, verdwe nen. vDe bladen uit Burgos (Spanje) mei den, dat er in de laatste dagen in het dorp Jorbilla vijf meteoorsteenen van 1 tot 7 kg gewicht zijn neergekomen. Een dezer stal: eene hoeve in brand. Het binnenste van die steenen was als gecristalliseerd, het buiten ste was heelemaal zwart. Kameroverzicht Eerste Kamer. Vergadering van Maandag 28 December Geopend 1 u. 45 min. Mededeeling betre'fende H. M. de Kon ngin. De Voorzitter verheft zich van zijn zetel en zegt Mijne HeerenUit dc ingekomen stuk ken is u gebleken, dat ook aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal mededeeling i> gedaan van de blijde verwachting waarin H. M. onze geëerbiedigde en geliefde Ko ni: .;jin verkeert. Ik ben overtuigd den tolk te zijn van uw aller gevoelens, wanneer ik zjg dat deze heuchelijke mededeeling door ons met hooge ingenomenheid en fevendige belangstelling is vernomen en den wensch daarbij voeg, dat deze blijde verwachting door Gods goedheid te zijner tijd tot heil van Koningin en Vaderland hare bekroning mo ge wegdragen. (Levendige bravo's). Trekken der a-deeiingen. De Kamer gaat daarna over tot het trek ken der afdeelingen. De Voorzitter nood'gt de heerei. uit zich naar de afdeelingen te begeven to: het kiezen van voorzitters en onder-voorzit trrs. Morgen 11 uur Indische begrooting en verdere wetsontwerpen die ift staat van wijzeh zijn. Berichten. Aan de StaaWMxnirant ontleenen wij de vo. gendo Koninklijke besluiten benoemd tot lid van den voogdijraad te Wir. schoten, S. Cohen, arts te Zmdlbioek op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 Jan. a. s., eervol ontslag verleend a plaatsvervangend griffier bij den raad van he roep (ongevallenverzekering) te 's-Gravenhage aan mr, G. C. J. Varen'kamp verlof verleend tot het aannemen van de vei sierselen van de le klasse van de orde van der Heiligen Schat, hei» door Z. M. den Keizer va Japan geschonken, aan J. Wentholt, te VGm venhage, vice-adtniraal, Minister van Marine. De Staatscourant van Dinsdag 2. December bevat o. m. de volgende Kon. be sluiten op verzoek eervol ontslagen onder dank betuiging mr. J. \V. van Mierlo, kanton rechter te Breda toegekend in de Oranje-Nassau-orde ei zilveren eere-medaille aan A. de Wit, tweed voorzitter van de Koninklijke Vereenigin;.' van Indische oud-strijders „Je Maintien drai" te Rotterdamde bronzen raedaill aan J. van Dalen, lid dier vereeniging; benoemd tot beambte bij de bibliothee! der Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Bosch bouwschool te Wageningen S. van Embdei aldaar op verzoek eervol ontslagen mr H. J M. Thijssens te Utrecht, als lid der comm.s sie van toezicht op de Rijkslandbouwwinter school te Dordrecht en als zoodanig benoem mr. A. A. Mol, te Dordrecht. Ook Z. K H. de Prins der Neder landen verscheen gisterenmiddag op de the, welke de Duitsehe gezftnt bij ons Hof de:. Hertogen van Mecklenburg in het gezant schapsgebouw aanbood. Hertog Johan Albrecht van Mecklen burg, regent van Brunswijk, en hertog AdoK van Mecklenburg, zijn Zondagnacht por Staatsspoor te 's Gravenhage aangekomen verwelkomd door Prins Hendrik, den Duit schen gezant, den gouverneur der residentie en majoor Van Hoogstraten, den door <Y Koningin aan den regent van Brunswiji. toegevoegden adjudant. I)e hertogen lunchten gister mot het K ninklijk Echtpaar bij de Koningin-Moeder maakten 's middags op een thé bij den Du.: schen gezant. Heden zijn zij met den Pri.i de gasten van baron Bentinck op zijn k: s teel te Amerongen. Prins en hertogen zulL

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1